Hoe verzekerd bent u van een prettige vakantie? Hakkespits op Folkloriada Venrayse galerie opgenomen in Brabantse VVV galerieroute REGIOKALENDER Jaarmarkt komt er weer aan Hoe ziet Venray? Negen jaar cafe De Bonte Koe Geslaagd Gepromoveerd Opbrengst kollekte Nederlandse Lever Darm Stichting Snuffelmarkt Dansvereniging Amusement PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS 'Takke-Toer' in Vredepeel Beginners- kursus western dansen 'EEL EN MAAS Donderdag 11 juli 1996 - Pagina 3 Folkloristische dansgroep De Hakkespits uit Venray is één van de deelnemende groepen aan de jeerste Folkloriada, die van vrij dag 12 tot en met zondag 21 juli jgehouden wordt in Brunssum. (Aan het festival doen zo'n 1300 gasten afkomstig uit zestig landen jvan de aardbol mee. De deelne mers komen uit Korea en Azerbaidzjan, uit Puerto Rico en Zaïre. Er wordt niet alleen gemu siceerd en gedanst, ook demon straties van handwerk en kunst maken deel uit van het culturele aanbod. De Folkloriada is het grootste erkende folklore-festival ter wereld. Thema van het festival 'is 'Hand in hand'. Het programma vermeldt onder jmeer speciale dagen voor de jeugd ien voor ouderen en gehandicapten! (Dagelijks zijn er op diverse lokaties dans- en muziekvoorstellingen te zien en te horen. Verder zijn er ten toonstellingen van folkloristische kleding uit Spanje. Denemarken en Nederland en is een expositie te zien over het dagelijks leven in Thailand. Ook wordt er een Japanse week gehouden, met onder andere een authentieke theeceremonie. Temidden van alle exotische lan den en culturen staan dus ook de dansers van De Hakkespits op het podium. De Venrayse dans- en kle- derdrachtgroep presenteren uiter aard dansen en kleding zoals die in de tweede helft van de negentiende eeuw werden gedanst en gedragen. De Hakkespits werkt in Brunssum in elk geval mee aan de grote optocht op zondag 14.juli. Die optocht wordt gehouden in een spe ciaal daarvoor gebouwd stadion waar 10.000 mensen in kunnen. Enkele weken geleden presenteer de de Streek VVV Noord-Oost (Brabant een galerieroute met acht tien galerieën en beeldentuinen in Dost-Brabant. Vijf ervan liggen in het Land van Cuyk en twee in het Grensgebied van Brabant en Limburg namelijk De Lochting in IVenray en De Vierde Dimensie in piasmolen. Galerie De Lochting is gevestigd lin een voormalige boerderij aan de BLaagheidseweg 16, in het buitenge- [bied van Venray. In de expositieruimte is de vorige bestemming nog duidelijk zichtbaar gebleven, door zo min mogelijk te verbouwen. Menige bezoeker is zeer verrast door de rust en sfeer, die de galerie uitstraalt. De galerie presenteert in vijf lexposities per jaar schilderijen, Ibeelden en ruimtelijk werk van hedendaagse professionele kunste naars. Het visitekaartje van de galerie is de laagdrempeligheid, het gemak waarmee iedereen kan binnenko men en zich thuis kan voelen. Door de positieve ervaringen van kunstenaars en bezoekers groeit de belangstelling en heeft de galerie een goede start gemaakt. Momenteel kunt u in galerie De Lochting terecht voor de zomerex- positie. U vindt er diverse schilderij en, objekten, binnen en buitenbeel- den van kunstenaars, die afgelopen jaar in de galerie exposeerden. De expositie duurt tot en met 9 augus tus. De Lochting. Laagheidseweg 16 is elke zaterdag en zondag op van 13.00 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak, tel. 0478-585173. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van I evenementen en aktiviteiten uit een wi jdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 13 juli: Gecombineerde veekeuring op het evenemententerrein in Kronenberg. Zo'n 1600 paarden, ponies, koeien en schapen worden ter keuring aange boden. Het evenement worden gehouden in het kader van het 100-jarig ibestaan van de LLTB. Aanvang 09.00 uur, uitslag keuring rond 15.30 uur. Zondag 14 juli: Dier '96. Grote publieksmanifestatie rond het thema 'dieren op de boer derij'. Zeldzame rassen koeien en paarden, schapen, geiten, lama's en struisvogels. Ook worden er oude ambachten gedemonstreerd. Het evene ment vindt eveneens plaats in het kadér van het eeuwfeest van de LLTB. Plaats van handeling is het evenemententerrein aan de Middenpeelweg in Kronenberg. Zoandag 14 juli: Limburgse film in het Limburgs Museum. Iedere zondagmiddag tijdens de schoolvakanties draait het Limburgs Museum in Venlo Films uit de eigen collectie. Om 15.00 uur draien 'Folklore in Limburg' uit circa 1938 en een serie korte reclamefilmpjes uit 1936, vervaardigd door de Venlose cineast Wim Cox. Het Limburgs Museum vindt u aan de Goltziusstraat 21 in Venlo. Voor inlichtingen (077) 352 21 12. Zondag 14 juli: Trollen-kindertheater in de Kasteeltuinen. Tussen 12.00 en 16.00 uur in het Openluchttheater, bij regen in de Casa Verde. Dezelfde theatervoorstel ling is ook te zien op de zondagen 28 juli en 4 en 11 augustus. Eveneens op de wonsdagen 31 juli en 7 augustus. Kasteeltuinen Aroen is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Entree 16,- voor volwassenen, kinderen 8,-. Donderdag 18 juli: Kindertheater in nationaal park De Hamert. In de gymzaal van de St. Catharinabasisschool in Welleïlooi, Op de Stalberg 25, de voorstelling 'Kabouter Pierelier op stap'. De bedoeling is om met theater op een onge dwongen manier kinderen aan te spreken over natuur en milieu. Er is §en voorstelling om 14.00 en om 15.30 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met 50.000 snijrozen. T/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zie'n is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. vIy Het Vasteloaves café, de Smartlappendag, Countrydag, het Oktoberfeest, Ossegal lokaal, iedere week live-muziek, seizoensfeesten, de Bonte Koe Top 100, Sportdag, De Bonte Koe Popquiz, exposities, enz. enz. Zie hier een opsomming van gebeurtenissen en evenementen die de Koe de afgelopen negen jaar zo Bont hebben gemaakt. Mooie momenten, drukke, heel drukke momenten werden afgewisseld met kleine inzinkingen en forse terug loop in hoeveelheid gasten die ons in deze jaren bezochten. De Bonte Koe heeft haar plek verworven in hel Venrayse caféle ven. Duidelijk is dat nog steeds een grote groep mensen de Koe als hun stamcafé beschouwen, anderen bezoeken het café in het weekend en weer een groot aantal mensen is met plezier aanwezig tijdens de bekende hoogtijdagen van het café zoals de Smartlappendag, carnaval en ker mis. De Bonte Koe is er en zal er voor lopig blijven. Door al deze jaren heen hebben tientallen mensen hun betrokkenheid gehad bij het leven dig maken van dit café, en ook nu nog bezoeken veel mensen de Bonte Koe niet alleen voor het bekende, drankje maar ook om hun bijdrage te leveren aan het geboden program ma. Wim Sijbers, Ton Mulders, Jan Fleurkens, Hanneke Jeuken, Wim Baltussen, Bert Linders, Ellen Kempen, Myce Surminski, een greep uit de namen van toen en nu. Via deze weg is er de mogelijkheid om deze mensen en allen die niet met naam genoemd zijn, te bedan ken voor hun inzet. Zonder jullie is de Koe niet zo bont als dat hij is... Om de afgelopen negen jaar extra kleur te geven, viert de Bonte Koe op vrijdag 19, zaterdag 20 en zon dag 21 juli feest. De straat is weer afgesloten, de eigen tent opgebouwd, het tapwa- gentje staat er. Het programma biedt voor elk wat wils. Vrijdag Tante Annie en de Neefjes, met onze eigen Johan van Krey, die Smartlappen brengen op een wijze zoals je nog niet veel zag. Zaterdag een grote karaoke show en zondag komen de muziekliefhebbers 100 procent aan hun trekken met Back to Basic. We hopen op mooi weer, een goede sfeer en veel plezier. Op naar het tiende jaar!!! Aan de Hogeschool te Den Bosch is Wieke Boenink uit Venray geslaagd, richting maatschappelijk werkster. Geert Franssen uit Venray is geslaagd aan de Hogeschool van Utrecht, studierichting fysiothera pie. Geslaagd Erik en Jeroen Lammers uit Venray aan de MTS Helmond, technische informatica. Aan de Hogeschool Nijmegen is Anita Jenniskens uit Leunen geslaagd voor de studierichting ver pleegkunde. Na de MTS en de HTS geslaagd aan de Universiteit van Amsterdam bedrijfinformatiestystemen: Robbert Vranken. Aan de Hogeschool Larenstein te Velp is geslaagd ing. Geert van Mill uit Venray. afstudeerrichting milieu analyse. Arno v.d. Rijdt is aan de Hogeschool te Den Bosch geslaagd voor personeel en organisatie. Aan de Hogeschool Nijmegen is Renée Basten geslaagd voor sociale pedagogische hulpverlening. Angelina Basten slaagde op het Ter Aa College MBO Helmond voor SPW. Aan de Hogeschool Enschede slaagde Richard Janssen uit Heide voor de studierichting milieutechno logie. Harm van Heuet is afgestudeerd aan de Hogeschool Eindhoven (elektrotechniek) met als afstudeer richting energievoorziening. Oud-plaatsgenoot ir. Iris Houba is op 10 juli geslaagd voor 'n le graads wiskunde aan de Lerarenopleiding van de Universiteit Utrecht. Aan het economisch college te Nijmegen is Renz van Nisselroy geslaagd voor de studierichting MMO-BD. Op 25 juni jl. promoveerde aan de Universiteit van Maastricht onze oud-dorpsgenoot Frank Poulis voor de opleiding registerkontrole. reisverzekering en buitenlands geld ook via internet http:// www.rabobank.nl De er weer aan. De U vakantie komt Rabobank kan veel voor u regelen, kunt er niet alleen terecht voor uw reisver zekering maar ook voor uw buiten lands geld, Travellers cheques en passen/cards. Overigens kunt u voor Belgische Franken en Duitse Marken terecht bij de geldauto maat aan de Wilhelminastraat in Venray. Hierbij komt dat u, volgens de consu mentenbond, ook nog het goedkoopst geld wisselt bij de Rabobank. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530300 538200 Koopjes, attracties en 700 zakken snoep Het is weer grote vakantie, har tje zomer -al is daar nog niet zoveel van te merken- en dat bete kent dat ook de jaarmarkt in Venray niet ver meer weg kan zijn. Dat klopt, maandag 22 juli beleeft de weekmarkt z'n jaarlijk se luxe-editie. Net als de markt zelf biedt de jaarmarkt gezellig heid in een vertrouwd concept. De marktmensen die week in week uit op maandagmiddag de Venrayse pleinen bevolken, hebben hun ogen de kost gegeven en enkele artiesten voor jong en oud weten te strikken om naar de jaarmarkt te komen. Zo is Oom Ko aanwezig, die niet alleen met goochelkunsten, maar ook met z'n clowneske fratsen jong en oud verbaast en laat lachen. Als extraatje heeft Oom Ko in z'n bagage liefst 700 zakken snoep, die hij gratis uitdeelt aan de kinderen. Zolang de voorraad strekt natuur lijk. Voor de kleintjes presenteert Pedro z'n ballonnen en staat er op het Henseniusplein de grote clowns bus. Op de Grote Markt kunnen de In de week van 23 t/m 29 juni 1996 vond de nationale kollekte plaats van de Nederlandse Lever Darm kinderen met scootertjes een rondje tuffen. De oudere gasten kunnen zich amuseren met de standwerkers sie op diverse plaatsen op de pleinen en in de Grotestraat hun verbale vaar digheden laten horen en hun pro ducten laten zien. Tussen de kramen wandelt zaols vanouds Mister X met op zak een hoeveelheid bonnen ter waarde van 2500 gulden. Wandelen doet ook 'Doe maar wa', een loopor kest uit het Brabantse land dat voor wat muzikale verstrooiing zorgt. Voornaamste attractie blijft echter de jaarmarkt zelf met z'n tientallen gezellige kramen, die van 10.00 tot 16.00 uur zijn geopend. Stichting (NLDS). De opbrengst i Venray bedroeg ƒ5.037,55. 'Rob', een jongen van 16, stond centraal in de kollektecampagne. Rob heeft de ziekte van Crohn, een chro nische darmziekte. Met uw gift heeft u Rob en al die anderen "met een maag-, lever- of darmziekte verder kunnen helpen. Hartelijk dank hier voor. Heeft u de kollektant gemist? U kunt alsnog uw bijdrage storten op giro 2737. De NLDS is de overkoepelende organisatie op het gebied van spijs verteringsaandoeningen. Het werk terrein omvat wetenschappelijk onderzoek naar maag-, lever- en darmziekten en het geven van voor lichting. Heeft u vragen over de spijsverte ring? Bel de infolijn: 030-6055881. De infolijn is op maandag t/m don derdag te bereiken tussen 15.00 en 17.00 uur. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 1 t/m 6 juli werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Bedelarmband met dobbelsteen, schaar, kabouter, hartje; bankpasjes ABN/Amro, Rabo; bril varialux gla zen, recht van boven; buskaart; Rabomastercard; dasspeld gourmet te schakel; kentekenplaat bromfiets; Pedoboy stappenteller; studenten jaarkaart; portemonnee met ƒ875,-, pas MS-winkel en telefoonkaart; portemonnee met ƒ50,-, rijbewijs en bromfietscertificaat en 2 telefoon kaarten; portemonnee met 200,-; herenportemonnee met OV jaar kaart, bankpas Rabo, pinkring met 5 zirkonen; huissleutel aan ring; tele foontoestel Philips PR 3678, zg. zaktelefoon. GEVONDEN Tas met 2 truien, grijs en groen; legitimatiebewijs va"n RX; k"onijn; katje; poedel, hagedis; jongensfiets met terugtraprem; omafiets. wit met zwarte vlekken; herenfietsen Altra trommelrem met 3 versn., Select, Sport TA. Supersprint merk Sprick, Union, Windsor de Luxe met versn.: damesfietsen: Batavus Touring. BSA, Gazelle, Superia Voyager, Union. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Op zondag 17 september 1996 is in Venray koopzondag. Dat wil zeggen dat op die dag in Venray de winkels geopend zijn. Op deze zondag houdt Dansvereniging Amusement een snuffelmarkt in zaal In den Engel te Venray. Een snuffelmarkt is een markt waar mensen een stukje tafel ruimte huren om spulletjes voor eigen rekening te verkopen. In voorgaande jaren werd deze markt door ongeveer 500 men sen bezocht. Heeft u interesse om ook een aantal meters verkoopruimte te huren, neem dan eens kontakt op met dhr. B. Janssen, tel. 0478- 580526. Kijk eens rond op zolder, kel der, schuur of hobbyruimte en neem kontakt met ons op. Omroep Venray presenteert: Als jij deze zomer kans wilt maken op t-shirts, een portable radio-cassette-cd-speler en andere prijzen, raden we je aan dit artikel aandachtig te lezen. Takke-Herrie. het meest gewaagde radioprogram ma van Omroep Venray, gaat name lijk met de Takke-Toer de gemeente Venray op zijn kop zetten. Het enige watje moet doen. is lui steren naar Takke-Herrie en zorgen dat je fiets binnen handbereik staat. Elke week kun je een prijzenpakket winnen, en bovendien maak je kans op een draagbare radio-cassette-cd- speler. Stem dus op zaterdag 13 juli je radio af op Omroep Venray en zorg dat je de kortst mogelijke route naar De Kleine Loef in Vredepeel kent. Wie weet ga jij dan met het pakket naar huis. De komende weken komt de Takke-Toer nog in Ysselsteyn, Oirlo en op de Venrayse kermis. Stem deze zomer dus elke zaterdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur af op Takke-Herrie. Je vindt ons in de ether op de 90.2 of via de kabel op de 102.4. Het western-dansen zit de laatste jaren duidelijk in de lift. en deze belangstelling is nog groter gewor den na de uiterst suksesvolle Europese kampioenschappen deze zomer en Gemert en het western spektakel in februari in de Brabanthallen in Den Bosch. Vanuit heel Nederland kwamen de country western-liefhebbers naar de dans zalen voor de diverse dansen, zoals de Texas Two Step, Cotton Eye Joe of Horseshoe. Naast deze dansen kent het western-dansen het zoge naamde line-dancing. Dus organi seert The Red Valley Country Dancers vanaf 2 september a.s. elke zondagavond van 19.30 tot 21.00 uur een danskursus voor beginners. Plaats: café De Herberg. Albionstraat 62 in Leunen. Voor meer informatie: H. Claessens, Spinetstraat 15, 5802 LS Venray, tel. 0478-580490. In verband met het 50-jarig bestaan van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer, beter bekend als de VVV, heeft de Venrayse VVV een fotowedstrijd uitge schreven. Wie zet Venray van z'n mooiste kant op de foto? De wedstrijd is georganiseerd in samenspraak met plaat selijke fotografen en fotospe ciaalzaken en er zijn uiter aard fraaie en toepasselijke prijzen te winnen. Om u een beetje op de goede weg te hel pen drukken we deze week alvast een inzendig af, onder het motto 'De foto van de week'. De afbeelding hoeft geen andere uitleg dachten wij zo. Bent u geïnspireerd, pak dan uw fototoestel en maak de Venray-promotie- foto van het jaar. z4cye*uta, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgenen B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 582200 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden,'W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum, tel. 582690 zaterdagTen zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vérmazeren C A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.513727 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip; Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3