OPRUIMING in prijs verlaagd berden BROODJE TOUR DE FRANCE' Start rotonde Oostrum na bouwvak Yenray stopt rupsenbestrijding Luce? Luke Fietsvierdaagse bezorgd over verbouwing schouwburg ïfSÊ&SS HILlIl^ - dameskleding - herenkleding - shopkleding - kinderkleding Venray wil dat provincie meebetaalt aan verbreding Sparrendreef WBL mag 87 woningen in Landweert verkopen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Werkgroep Kruisen en Kapellen op TV Pistolette (wit of bruin) belegd met Brie en frisse salade - Tel. 510211 gC' Aanbieding:^ SHIRTS PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ini v.d. l DONDERDAG 11 juli 1996 - Nr. 2 3 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Ven ray's Wijnhuis Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS %ar- aankoop verkoop taxaties UITGAVE: VAN DEN'MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1. 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 I PATERSSTRAAT 19a VENRAY-TELM78 585958 Advertentieprijs: ƒ0.39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... '^[Il^0vur/29iSol Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 MODEHUIS De Werkgroep Kruisen en Kapellen uit Venray is dinsdag 16 juli ie zien in het tv-pro- gramma 'En dan nu de vereni ging'. De uitzending op Nederland 3 is te zien na Nova. Joos Verbeek en Jan van Toor van de werkgroep worden in het programma gevolgd op hun inspectietocht langs diverse kruisen en kapellen in de gemeente Venray. In het pro gramma zijn onder andere de verplaatsing te zien van het kruis bij Schuttersveld en ver schillende corpussen, onder andere in de Engesteeg. De Werkgroep Kruisen en Kapellen werd door de pro grammamakers benaderd om hun medewerking te verlenen. Mgr. Hanssenstraat paar maanden dicht sloten voor auto's. Zij moeten omrij den via de Witte Vennen en de Oirloseweg/Stationsweg om vanuit Wanssum of Deurne het dorp te bereiken. Fietsers mogen er wel door. Het verkeer wordt tijdens de werkzaamheden met verkeerslichten geregeld. Voor fietsers komen er aparte lichten, die de fietsers zelf kunnen bedienen. Natuurlijk bij: Paterslaan 1 te Venrav (Deze aanbieding is aleen geldig gedurende de Tour de France) Gemeente gaat in wintermaanden eitjes vernietigen De gemeente Venray stopt vrij dag met de bestrijding van de eikebladprocessierups. Het advies van de Plantenziektenkundige dienst begin deze week verandert daar niets aan. De gemeente gaat in de wintermaanden de eitjes intensief bestrijden. Dat heeft wethouder Driessen desgevraagd meegedeeld. Dinsdag meldde de gemeente in een persbe richt dat de bestrijding wordt gestopt. De rupsennesten zitten hoog in de bomen en kunnen met de huidige middelen niet of nauwelijks worden opgeruimd. Het is boven dien duur en in Venray is de over last niet zo ernstig dan bijvoorbeeld in Brabant. Gelijktijdig met de mededeling van de gemeente liet de Plantenziektekundige dienst weten dat gemeenten juist hun inspannin gen bij de bestrijding van de rupsen moeten verhogen. Als de vlinders uitkomen en weer eitjes gaan leg gen komt de overlast volgend jaar in verhevigde mate terug. Bovendien gaan de rupsen zich bin nenkort verpoppen en zitten de diertjes nu meer stil. Ze zijn daar door gemakkelijker te bestrijden. Desondanks blijft Venray bij de beslissing om te stoppen. "We gaan, eveneens op advies van de Plantenziektenkundige dienst, in de wintermaanden de eitjes vernieti gen", zegt wethouder Driessen. Hij noemt die vorm van bestrijding een voudiger en effectiever. Rupsenbestrijding heeft Venray de afgelopen weken en maanden 40.000 gulden gekost. De gemeente Venray wil de I Sparrendreef in Oostrum verbre den en er fietspaden langs leggen. De weg kan dan dienst doen voor de ontsluiting van Paschalis, Nieuw Spraeland, recreatiepark De Witte Vennen én de toekomsti ge TBS-kliniek. De gemeente zal bij de provincie en bij de genoem de bedrijven en instellingen aan kloppen om een financiële hijdra- i Dat liet wethouder Driessen dins dag weten tijdens een informatie avond over de aanleg van een roton de op het kruispunt Mgr. Hanssenstraat- Deumeseweg/Wanssumseweg. Er is een ambtelijke werkgroep in het leven geroepen die de mogelijkhe den voor verbreding van de Sparrendreef moet onderzoeken. De Sparrendreef is nu een deels verhard weggetje dat leidt naar het Oostrumse sportpark en naar recre atiepark De Witte Vennen. De Sparrendreef komt uit op de Witte Vennenweg. vlakbij de toekomstige rotonde. Volgens Driessen is het niet de bedoeling dal de Sparrendreef de vijfde poot aan de rotonde wordt. Wel moet de werkgroep onderzoe ken of de aansluiting op de Witte Vennenweg wat verder van de rotonde af kan worden aangelegd. Daarvoor moet de gemeente grond aankopen. Venray klopt in Maastricht aan omdat de gemeente vindt dal de pro vincie, net als de aanliggende orga nisaties, belang heeft hij een ontslui ting via de Sparrendreef. Uit oogpunt van verkeersveiligheid is Grotestraat 93 Venray het goed dat Paschalis. Nieuw Spraeland en de TBS-kliniek niet via de drukke provinciale weg ont sluiten. Dat moet de provincie Limburg ook wat waard zijn. rede neert Driessen. Als de provincie niet met geld over de brug komt wordt de Sparrendreef wel opgeknapt, maar met verbreed, Opknappen staat nog tip het lijstje in het kader van artikel 12. Venray heeft van het rijk geld gekregen om het achterstallig onderhoud van hel uitgebreide wegennet in het buitengebied uit te voeren. Driessen verwacht over enkele maanden duidelijkheid over het al dan niet verbreden van de Sparrendreef. Voorjaar 1994 protesteerden een kleine duizend mensen voor een veiliger kruispunt. Daarna is het overleg dat leidde tot de komst van de rotonde op gang gekomen. Na de bouwvak wordt begonnen met de aanleg van de rotonde in Oostrum. Die gaat er ongeveer hetzelfde uitzien als de rotonde in Ysselsteyn. In verband met de aanleg is de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum zeker in de maanden september en oktober afgesloten voor autoverkeer. Dat hebben medewerkers van de provincie dinsdag meegedeeld tij dens een informatieavond in Oostrum. Naast de rotonde, die de kruising van de N270 (Deurne- Wanssum) met de Mgr. Hanssenstraat en de Witte Vennenweg vervangt, komen vrij lig gende fietspaden. De fietsers moe ten het autoverkeer voorrang geven. Dankzij een middenberm kunnen fietsers wel de wegen in twee etap pes oversteken. Een rotonde is volgens de provin cie de best mogelijke oplossing voor het gevaarlijke kruispunt in Oostrum. Daar zijn de afgelopen jaren diverse malen ongelukken gebeurd. Na acties kwam het over leg op gang over tijdelijke en defini tieve maatregelen. Een fietstunnel en verkeerslichten vielen daarbij af. De tunnel omdat die (dure) oplos sing het nadeel heeft van sociale onveiligheid en nog geen soelaas biedt voor het autoverkeer. Verkeerslichten zijn minder veilig dan een rotonde, waar slechts lage snelheden mogelijk zijn. Een roton de biedt bovendien een optimale verkeersafwikkeling. Dorpsraad en gemeente zijn akkoord met de keuze van de provincie. Gedurende de tijd dat er gewerkt wordt aan de rotonde kan het auto verkeer op de N270 gewoon passe ren. Er wordt een tijdelijke rijbaan aangelegd aan de zuidkant van het kruispunt. Daardoor blijven ook de bedrijven op de Witte Vennen goed bereikbaar. De noordelijke (Oostrumse) kant van het kruispunt wordt twee tot drie maanden afge- GRATIS Woningbeheer Limburg (WBL) mag van de gemeente 87 huurwo ningen in Landweert I verkopen, onder voorwaarde dat ze alleen aan particuliere huishoudens wor den aangeboden. Het gaat om woningen aan de Boterbloem, Gentiaan, Heggewikke, Herderstasje en Honingklaver die in 1983 werden gebouwd. De hui dige bewoners zijn de eerste gegadigden. Omdat de gemeente verantwoordelijk is voor voldoen de sociale huurwoningen in Venray, moet WBL toestemming hebben van het college. Verkoop mag van B en W omdat het gaat om dure huurwoningen. De huurprijs ligt gemiddeld op 1000 gulden per maand. Kopen is bjj de huidige rente voor de meeste huur ders goedkoper dan huren. De koop prijs van de woningen ligt lager dan die van nieuwbouwwoningen. Door de hoge huurprijs is er veel verloop onder huurders. Van de 87 woningen staan er acht leeg. Van de 79 bewoners ontvangen er zestien huursubsidie, zes daarvan meer dan 300 gulden per maand. Huurders die niet willen of kunnen kopen kan WBL niet dwingen te verhuizen. Maar de corporatie zal ook niet meer dan noodzakelijk investeren in de huizen. Verkeerslichtinstallatie door vrachtauto geramd Namens de wegbeheerder van de A73 werd aangifte gedaan van ver nieling van een gedeelte van de ver keerslichtinstallatie aan de afslag Deurneseweg-A73. Uit sporen viel op te maken dat de vernieling door een vrachtauto is veroorzaakt, maar die is zonder aangifte te doen door gereden. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Nauwelijks alternatieve lokatie voorhanden meteen om 09.00 uur startte, leek wat kleiner dan andere jaren. Het thema van startplaats Venray van de Fietsvierdaagse De Peel is dit jaar 'natuur en landschap'. Traditioneel kunnen de fietsers onderweg weer deelnemen aan een drietal routespellen. dc Juwelier Verlinden Routekwis. de Ma Belle Weel het wel-kwis en een Logo- kwis, gesponsord door het Winkelcentrum Venray. Met alle spellen zijn prijzen te verdienen, die vrijdag tijdens de slotmanifestatie worden uitgereikt. Op het Schouwburgplein staat sinds dinsdagochtend een racefiets met draaiende wielen. Tot en met vandaag kunnen deelnemers aan de Fietsvierdaagse een gooi doen naar het aantal kilometers dal de wielen - denkbeeldig- hebben afgelegd. Degene die de juiste afstand raadt, wint een door Poels Tweewielers beschikbaar gestelde fiets. 'V Rfoto video Patersstraat 10. Venray, tel. (0478) 58 44 85 De Venrayse werkgroep van de Fietsvierdaagse De Peel maakt zich zorgen over de editie van 1997. De werkgroep voorziet accommodatieproblemen omdat de schouw burg juist in de periode wordt verbouwd dat de vierdaag se wordt gehouden. Alternatieven zijn er in Venray nauwelijks voor de paar duizend fietsers. Bij de start van de elfde fietsvier daagse is de organisatie al in de weer met de problemen rond het evenement van volgend jaar. Het ligt voor de hand dat in de zomer van 1997 de verbouwing van de schouwburg in volle gang is. Het theaterseizoen ligt immers stil en ook de meeste evenementen vinden eerder in het jaar plaats. Als dat betekent dat de Fietsvierdaagse geen gebruik kan maken van de accommodatie, zitten we in de pro blemen", vertelt A. Verberkt op de startdag van dc Fietsvierdaagse 1996. Volgens de organisatie is de schouwburg de enige plek in Venray die geschikt is voor hel eve nement. Sporthal De Wetteling is in dezelfde periode bezet en de aula van Boschveld, die een aantal gele den nog wel als uitwijkmogelijk heid is gebruikt, is te klein. De stichting heeft geïnformeerd naar de kosten van een tent. maar dat kost minimaal 10.000 gulden. Te duur voor de Fietsvierdaagse. De Venrayse werkgroep hoopt op de medewerking van de schouw burgdirectie. "We hebben alleen de foyer nodig, desnoods met een andere ingang. Als ze met de werk zaamheden daarmee rekening kun nen houden, zijn we geholpen". De stichting heeft de schouwburgdirec tie van de problemen op de hoogte gebracht en die wil wel meewerken. De planning voor de verbouwing is echter nog niet klaar en tot die lijd is er geen duidelijkheid. FIETS Dinsdagochtend bij de start van het evenement hadden zich 1500 fietsers in Venray ingeschreven. Dat zijn er meer dan het voorgaande jaar. De ervaring leert dat er elk jaar zo'n 500 tot 600 mensen zijn die pas op de dag van vertrek inschrijven of die niet alle vier de dagen meerij den. De organisatie houdt voorlopig vast aan de begrote 2100 deelne mers. Het aantal fietsers dat dinsdag

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1