X t i® 1 jt. J m a f j Venrays Petrusbeeld tentoongesteld in Aken Slachtoffer? U hebt recht op hulp! Q ötcdc foto- Wereldwinkel Venray Uitslag Verlinden j ubileumprij s vraag r -> PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli 1996 - Pagina 14 Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6, tel. 581275: kapelaan H. de Wit ofm. Whistlerstraat I, tel. 582385; kape laan R. Wouterinc. Horsterweg 57. Castenray. tel. 371215 of 580202; kapelaan H. Bouman. Dr. Poels straat 4. tel. 511664. Priester in ern stig noodgeval: via balie ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis zuster V.d. Berg. 1.9.00 H Mis ouders De Lauw-Linders; ouders Janssen- Wijnhoven en zoon Antoon en doch ter Nora: jrd. Tiny Janssen; overl. ouders Jansen-van Dijck en zoon Frits; jrd. Gerard van Rijswyck en echtgen.; Lambert Cleven en echt- gen. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis Michiel Arts; overl. ouders Janssen-Muis: overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Harrie Janssen (koll). 11.00 H. Mis Sien Willems-Sanders (verj.): Lies Sijbers-Heinen (koll). Maandag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 9.00 H. Mis overl. ouders Thiesen-Simons; overl. ouders Hanen-Willems en overl. fam. Dinsdag: 9.00 H. Mis Wilhelmus Hubertus Janssen. Woensdag: 9.00 H Mis Johannes en Gertruda Wilmsen-Litjens; Dien de Wit; jrd. ouders Van Bracht- Cremers. Donderdag: 9 00 H. Mis fam. Roex en fam. Wolfs. Vrijdag: 9.00 H. Mis Johanna Pouwels; jrd. Piet Cremers, ouders en schoonouders en verdere fam. Dienbeurten: za. 19.00: Suzanne, Sylvia, Bram. Pascal Thijs, Tim; zo 9.30. P. Vosbeek. G. Hoppenbrou wers; zo 11.00: Luendric. Femke, Bart. Paul de R. Lektoren: za. 19.00: L. Truijen: zo 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapei Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen: lektor: F Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapei. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapei. Voorganger: G. v. Loenen: lektor: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapei Stiltecentrum: Maandag: 16.45 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45 Yoga en medita tie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute- ring, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgen- I de week dienen bij de pastorie opge- geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. i Elke dinsdagmorgen is de kerk open i van 10.00-12.00 uur voor verering i van H. Antonius. i Zaterdag: 16.30 Doop Chelsa v. Mil. Pavanestraat 66. 17.00 Gele- j genheid om te biechten. 18.00 Peter Janssen-Huijbers (koll): Harry j Clephas; Supiah Bruno (koll); Frans Cuppen. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 Jan Mandigers; Sef Claessens (buurt); Christina Bom-Heurkens (koll). Maandag: 19.00 Jrg. ouders Poels- Litjens; ouders Lenssen-Heiligers; t.e.v. H. Geest en Celina Rojer. Dinsdag: 19.00 Clemens Pijls; Marian v. Haperen en overl. fam.; t.e.v, H. Geest en Constant Rojer. Woensdag: 19.00 Jrg. Johan Wouters; Johan Flinsenberg en Cato Gooren; Elisa Palm en Jacob Palm. Donderdag: 19.00 Antoon Lucas- sen en overl. fam.; Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Vrijdag: 19.00 Mathilde Wasscher en Constancia Snijders. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute- ring, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. lel. 580202. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pasto rie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor Wim en Antonet Jakobs- Hanen: overl. Hendrika Huisman; Dien Willems-v.d. Broek: Harry Linders en overl. fam. Linders-van Horck; Jos Jacobs (koll); Martien Broeren (buurt); Grad Kusters (buurt); Sef Seijkens. Zondag: 9.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochies; overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; overl. fam. Van Rossum-Janssen; Els van Zwamen- Claessen. Donderdag: 15.00 Huw. Bianca I Arts en Jorick Bierstekers. Parochie Oostrum Zaterdag: 17.30 Piet en Harry Hermans; Sjang Joosten en uit dank baarheid bij 80e verjaardag. 19.00 Voor een overl. moeder; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Ben Valckx; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Ben Valckx Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Antoon van Arsen en echtgen. en Harry: Jeanne Pans- Kersten (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bre- gen aan God, schepper van alle leven. 9,00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int. bij gelegenheid van 54 jaar priester-zijn. Misdienaarsbeurten: za 17.30 Renee Bartram. Danielle Wijnen; 19.00: Jacqueline Engels. Linda Wijnhoven. Laura Op den Camp: zo 8.30: Noud v.d. Mortel. Rik Op den Camp. Frank Janssen. Tom Gielens; 10.00: Judith Philipsen. Susan Janssen, Maud L^psi, Loes Kessels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H Mis (Dameskoor): overl. ouders Maessen-Gooren en zoon Herman. Wies Steeghs-Lucassen (Ouderver eniging St. Machutus): overl. ouders Van Heesch-Cox en Lemmen: Jan Peeters: overl fam. Takken-van Dommelen: Annie v.d. Brandt- Takken en dochter Riek; tot bijz. int. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren- koor); st. Jacob Baltussen en Francisca van Ooi; Jan Verheijen (buurt); overl. fam. Stevens- Steeghs; overl. ouders Linders- Versteegen: Miel Janssen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Albert Druggen: jrd. Marie van Kuyck: jrd. Peter Janssen en Bemardina Emonts; Jan Geerets (buurt); Diny Martens-van Haaren (goede vrien den); overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martien. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: Annet en Marian. Parochie Leunen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm, Mathijs Litjens en echtgen.; Piet Keijsers en Han Keijsers-Kusters; Wim Litjens; Dien v.d. Berg-Vermeulen; jrd. Henri Direks en Antonetta Direks- Derckx: jrd. Harrie Smits; gest. jrd. Antoon v. Dijck en echtgen. en Nelly v. Dijck en Martin v. Dijck Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Teng Claessens: Wiel Keijsers. 11.15 Lsm mndd. Piet de Louw; gest. jrd. Antoon, Dora en Nella Emoris en zuster Bamaba Emons. Maandag t/m vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Inge Smits; zo 10.00: Ineke Voermans: 11.15: Dennis v.d. Heuvel. Lektoren: za 19.00: Jan Jenniskens; zo 10.00: Annie Reintjes: 11.15: Lies v. Bavel. Gedoopt: Caitlin Bazelmans, Etudestraat 43, Venray. Rektoraat Heide Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjt. Harrie Rutten en Petronella Rutten-Potten; Maria Willems-Gubbels (koll). Misd.: Mariëlle. Karen. Niels, Wilmar. Gerard en Margje. Donderdag: 18 30 H. Mis voorde overl. ouders Willems-Janssen en kinderen en tot een bijz. int. Misd.: Roel en Roy. Rektoraat Veulen 15e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. Petronelkla Aarts-Roosen; Ser Thisen (fam Comelis Cremers, echtgen. en overl. fam. Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie; overledenen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Ser Thissen (koll). Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Misdienaars: za: Moniek Classens, Sjef Classens: zo: Roy Smets. Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Duo-zang en samenzang); Jacq. Buise; M. v. Ass- Claessens (Ouderenkoor); Fr. Bouwmeister. Zondag: 9.30 (Gelezen Dienst); jrd. ouders Van Ass-Geerets; P Fleurkens (fam. Fl.). 11.15 Jrd. Gerardus Wismans en echtgen.: Tr. Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 Jrd. Til Geurts- van Dijck; overl. fam. Vergeldt- Custers. Woensdag: 19.00 Fr..Jansen; Joh. Pouwels. Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M Spreeuwenberg en D. van Soest; zo 9.30: M. Verheijen en F. Crienen; 11.15: W. Claessens en D. Scheepens: ma 1900: S. Claessens en R. 'Hesselmans; wo 19.00: J. Oomen en M. Claessens; vr 19.00: S. Claessens en R. Oomen. Gedoopt: Janneke v, Osch en Tom Romme. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Erik Janssen en Jeroen Peeters. Zondag: 10.00 Sjeng Cox (Kleindorp). Misd.: Paul Engels en Johan Loonen. Dinsdag: 8.30 Piet Janssen (koll). Woensdag: 19.00 Jgt. Johannes Muyzers en Bartholina Bermans. Vrijdag: 8.30 Jgt. Truus Hendrix- Marcellis en Sjaak Hendrix. Kerk poetsen: mevr. Marcellis en Kersten. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Fam. Arts- Lucassen. Zondag: 10.00 Fam. Lenkens-Er- mens. Maandag: 19.00 Voor een zieke. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Karin v.d. H.. Niek: zo: Nicole. Ellen. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zondag: 15e week door het jaar; 7e Zondag na Pinksteren. In de St. Jozefkerk 10.00 Hoogmis voor Wiel Koopmans; Jeu Custers; Lambert Roüwens en zoon Jan: overl. ouders Smits-Swinkels en kinderen en Arnoldus de Hoog; Jo en Sjaak Janssen. Lektor: Olga v.d. Meer. Dienb.: Linda Jansen. Woensdag: t.e.v. de H. Jozef. In de St. Jozefkapel 9.30 H. Mis voor een goede oplossing voor een zaak. Protestantse' Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 14 juli zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray. dhr. D. Piersma uit Ubbergen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en er wordt kindemevendienst gehouden. In de Nederlands Hervormde Kerk te Blitterswijck zal dhr. Piersma eveneens voorgaan, Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en er wordt geen kindemevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Zorg ervoor dat uw gehoor niet afstompt in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecupienische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 14 juli is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Vakantie. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schut tersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Er is deze zondag geen kindemevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V zondag 14 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals. Horst. Tijdens de mid- dagdienst is er kindercrèche. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n'.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Mishandeling Een 53-jarige inwoonster van het Duitse Essen deed aangifte dat zij maandagavond omstreeks 18.30 uur op de camping aan de Zeilbergse- weg door een andere campinggast was mishandeld. Na onenigheid en een woordenwisseling kreeg zij klappen te incasseren en daar deed ze aangifte van. Hoewel de identiteit van de dader bekend is, is deze nog niet door de politie verhoord. Tijdens de Ysselsteynse kermis kregen drie nog onbekende knapen op de kermis, omstreeks 18.30 uur maandagavond, een woordenwisse ling over het feit dat ze het niet eens waren met de geleverde goederen. Dit ontaardde in een gevecht met de 35-jarige uit Venlo afkomstige leve rancier. Omdat andere kermisvier- ders en personeel van de kermisex ploitanten er zich mee gingen bemoeien gingen de knapen aan de haal en verdwenen onder het ker- misvierende publiek. Toen de politie arriveerde waren de 'helden' verd wenen. Het onderzoek van de politie duurt nog voor. De Venlonaar moest zich onder medische behandeling stellen. De schuur van de voormalige tol- boerderij aan de Overloonseweg wordt omstreeks 1930 van een nieuw rieten aak voorzien. Boerderij 'De Tol' stond in vroe ger jaren op de plaats waar nu de katholieke Technische School ligt. en werd gebouwd in de zeventiende eeuw. Het is niet onwaarschijnlijk dal op deze plaats vroeger een tol is geweest. Vanaf het einde van de vorige eeuw zijn de boerderij en schuur in gebruik geweest van het St. Jozefgesticht terwijl het in 1917 eigendom van het St. Jozefgesticht werd. De schuur werd gebruikt voor vee-stalling terwijl in het woonge deelte van de boerderij een aantal mensen werd ondergebracht die door de zusters van St. Jozef werden verzorgd. Tussen 1925 en 1930 werd de boerderij afgebroken. In verband met de bouw van de Ambachtschool in 1951 werd ook deze schuur met de grond gelijk gemaakt. De rietdekkers op deze foto zijn van boven naar beneden: Hannes Boom (Hannes den dekker). Jan Backus, onbekend en Piel Philipsen. Jan v.d. Putten Stichting gaat beelden op kerstkaarten uitbrengen Het Petrusbeeld uit de Grote Kerk verhuist tijdelijk naar Aken. Het gerestaureerde beeld wordt van december dit jaar tot maart 1997 tentoongesteld in het Suermondt-Ludwig Museum in de Duitse stad. Het beeld maakt deel uit van een tentoonstelling waarin meerdere beelden te zien zijn van zestiende eeuwse beel densnijders uit Kalkar. Het Petrusbeeld werd in de eerste helft van de zestiende eeuw gemaakt door Henrick Douwerman. Dat heeft de stichting 'Behoud en restauratie beeldenschat Si. Petrus' Bandenkerk Venray' bekend ge maakt. De stichting noemt het een eer voor Venray dat het Petrusbeeld voor de expositie is geselecteerd. 'Een bewijs dat de beeldenschat van Venray van onschatbare waarde is', aldus de stichting in een persbericht. De beelden van de Grote Kerk zijn inmiddels allemaal schonnge- maakt en geconserveerd. Verschil lende beelden zijn ook al gerestau reerd. Er wordt gewerkt aan betere klimaatbeheersing, betere verlich ting en baldakijnen om neervallend stof tegen te houden. Het aantal bezoekers aan de kerk met haar beeldenschat neemt nog steeds toe Bezoekers kunnen aan de hand van een nieuwe folder een korte rond wandeling maken. Ook bestaat de mogelijkheid onder leiding van een deskundige een rondleiding te krij gen. In het najaar geeft de stichting 'Behoud en restauratie beeldenschat Si Petrus' Bandenkerk' een serie kerstkaarten uit. Op de kaarten wor den kunstvoorwerpen uit de kerk afgebeeld. De kaarten zijn bedoeld voor particulieren en bedrijven. Koffie en koffiemokken Wie praat over koffie uit de Wereldwinkel heeft het over Max Havelaar-keurmerkkoffie. Koffie mag dit keurmerk dragen als de bonen rechtstreeks zijn ingekocht, er een gegarandeerde prijs voor is betaald en een toeslag op de wereld marktprijs, er sprake is van vóórfi nanciering en een langdurige han delsrelatie. Deze koffie wordt ingekocht bij Fair Trade in Culemborg. De kwaliteit is kon- stant. Er is een uitgebreid testpro gramma. Nieuwe koffiepartners stu ren eerst een paar monsters en ook beslaande partners worden blijven gekontroleerd. Naar goed Nederlands gebruik kunnen Max Havelaarkoffie-klanten sparen voor koffiemokken, gemaakt door jonge schoolverlaters in Zimbabwe. De dekoratie op de mok is geïnspireerd op reeds eeuwenou de rotstekeningen van het Bushman- volk. In Wereldwinkel Venray is nu een nieuwe Afrikaanse komemelange verkrijgbaar: de Arabicakoffie van de berg Kilimanjaro in Tanzania voor de milde smaak en de Robustakoffie uit Oeganda voor de pittigheid. De Kilimanjarokoffie is de eerste van een hele reeks nieuwe Afrikaanse levensmiddelen, die de Fair Trade Organisatie komend najaar op de markt brengt. Deze inlroduktics zullen gepaard gaan met diverse speciale aanbiedingen. Naast Afrikaanse produkten vindt u in de Wereldwinkel ook levensmid delen en kunstnijverheidsprodukten uit Azië en Latijns-Amerika. Vóór meer informatie over eerlij ke handel kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwin kel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur: dinsdag t/m donder dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Sinds enige tijd is de Wereldwinkel bezig met een groot- verbruikersaktie van koffie. Bedrijven, scholen en kerken wor den benaderd om te vragen of zij over willen gaan op het gebruik van Max Havelaar-keurmerkkoffie. Wilt u ook grootverbruiker worden, neemt u dan kontakt met ons op? Inbraak en vernieling in oude legertruck Door een 56-jarige inwoner van Veulen werd aangifte gedaan van inbraak en vernieling, in zijn aan 'De Vlies' in Veulen, ter gelegenheid van de manifestatie 'Veulens historie herleeft' geplaatste oude legertruck. Door forcering was de dader in de cabine gekomen en werden er vijf koperen klokken, een koperen krik en een vetspuit vernield. De schade wordt op ƒ900,- geschat. Buro Slachtofferhulp Dagelijks lezen we in de kranten over grote inbraken, moorden, ern stige mishandelingen en verkeers ongevallen waarbij doden vallen. Iedereen is vol belangstelling en meestal wordt van alle kanten hulp aangeboden. Vaak gaat het heel anders als de schade niet groot is. de inbraak slechts by een poging is gebleven of een paar blauwe plekken het gevolg zijn van een mishandeling of ver keersongeval. Men schaamt zich vaak voor de emotionele reaktie. zeker als de omgeving reageert met: 'Ben maar blij dat het niet erger is'. Wat voor buitenstaanders slechts kleine, onbeduidende voorvallen zijn kan op de betrokkene een diepe indruk maken. Zelfs als de schade gedekt wordt, kunnen ergernis en overlast een grote druk op de betrokkenen leggen. Zelfs als de schade heel gering lijkt, kunt u kontakt opnemen met het Buro Slachtofferhulp. De vrij willige medewerkers van hel Buro kunnen er niet voor zorgen dat wat er gebeurd is ongedaan wordt gemaakt, maar wel samen met u proberen de gevolgen zo klein mogelijk te houden. U kunt rustig uw hart luchten over wat er gebeurd is; u kunt hulp of advies krijgen over schadevergoedings-(on)moge- lijkheden; u kunt eventueel gehol pen worden met het invullen van allerlei formulieren, of het schrijven van brieven. Hoe kunt u Buro Slachtofferhulp bereiken? Het Buro Slachtofferhulp is van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 16.30 uur bereik baar. Telefoon Venlo: 077- 3548030. Voor alle duidelijkheid: alles wordt strikt vertrouwelijk behan deld en de hulp die gegeven wordt is gratis. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Verlinden Juwelier schreef de jubilaris een prijsvraag uit. Gevraagd werd een originele slagzin te maken, die betrekking had op het jubileum. Er kwamen vele tientallen inzendingen binnen, waar uit de medewerkers van het bedrijf, samen met de heer en mevrouw Verlinden, de meest originele heb ben gekozen. Winnaar werd de heer G. Achten uit Arcen met een fraai uitgevoerde limerick. Die luidde: 'Verlinden Juwelier uit Venray zei: "Een diamant is niet zomaar een kei. Harder als glas en fraai geslepen Is zijn schoonheid nauwelijks begrepen En past uitstekend bij ons feest in mei.' De heer Achten won met z'n inzending een Seiko Kinetic-horlo ge ter waarde van 300 gulden. Eervolle tweede werd P. Huys uit de Klarinetstraat in Venray. Op de foto de echtparen Verlinden en Achten tijdens de overhandiging van de prijs. Politie waarschuwt Hoewel de politie geen maatre gelen kan nemen tegen de vele klachten, die binnenkomen van colportage van felicitatiekaarten voor arme kinderen, twijfelt zij eraan, dat die arme kinderen ook worden gesteund. Omdat het in de wet niet verboden is te colporteren met kaarten, kan de politie niets ondernemen. De politie adviseert om geen kaarten te kopen en als men toch geld wil geven voor arme kinde ren, zijn er in Venray genoeg bon afide instellingen, waarvan men zeker is dat het geld ook voor dat doel wordt besteed. Auto beschadigd Een 36-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn personenauto. Hij kon de politie niet met zekerheid zeggen waar de ver nielingen waren gepleegd. De auto was behoorlijk beschadigd. Vernielingen Kindervakantiewerk Er werd dinsdagmorgen namens de stichting Kindervakantiewerk aangifte gedaan van vernielingen aan de toiletten van het speelterrein op Vlakwater. Diefstal auto In de nacht van maandag op dins dag werd door de politie, omstreeks 02.30 uur, een 28-jarige man aange houden, die door de veiligheids dienst van het Vincent van Gogh Instituut was klem gereden op het terrein aan de Stationsweg. De man was maandag ontslagen uit het instituut, 's Nachts keerde hij terug en eiste een aantal goederen op die waren achtergebleven. Gezien het tijdstip gaf het personeel daar geen gevolg aan, waarna de man er met een auto vandoor ging. Op het terrein werd hij klem gere den en overgedragen aan de politie. Die konstateerde dat de auto was gestolen bij een bedrijf aan de Leunseweg. Na verhoor en opmaking van pro ces-verbaal inzake diefstal cq. joyri ding werd de man in de loop van dinsdag huiswaarts gezonden. Zakkenrollerij Een inwoonster van Venray was dinsdagmorgen omstreeks 11.35 uur boodschappen aan het doen in een supermarkt aan het Henseniusplein toen haar portemonnee werd gerold. Daarin zat ruim ƒ100,-, haar bank pas en persoonlijke bescheiden. Dinsdagmorgen werd uit de hand tas van een 26-jarige Venrayse in het Gezondheidscentrum Landweert haar portemonnee gerold. Daarin zaten haar rijbewijs, persoonlijke bescheiden en wat geld.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 14