Blz "Over een jaar kunnen de kranen open" 40 Jaar bij de schutterij Oud papier Wijkfeest Landweert Karaoke-tour in De Volle Maan Grote Luikse Markt in Wanssum op 7 juli II s m PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli 1996 - Pagina 9 Als alles goed gaat hebben de 7000 inwoners van Gonzaga en omgeving over een jaar van nu gezond water uit de kraan. De stichting Venray Divolandia heeft voor haar waterzuiveringsproject in Brazilië ook van het ministerie van ontwikkelingssamenwerking 100.000 gulden gekregen voor het project. De stichting denkt nu nog zb'n 75.000 gulden nodig te heb ben voor de financiering van de waterzuivering. Als de waterzui vering eenmaal klaar is zal het werk van de stichting zich in het gebied meer richten op (gezond heids )voorlichting en bewustwor ding. Want de aandacht mag de laatste jaren vooral zijn uitgegaan naar hel waterproject, cïe doelstelling van de stichting Venray-Divinolandia is veel breder. Verbeteren van de gezondheidszorg in het algemeen. Dat is eerder gebeurd door hel opknappen van het ziekenhuis in Divinolandia. hel inrichten van een medische hulppost in Gonzaga en het opknappen van het bejaarden huis. dat ooit door Jacqueline Eibers en haar heeroom pater Hendriks \yerd gesticht. Nu het waterproject z'n voltooi ing nadert kijkt de Venrayse stich ting even terug en concludeert dal hel project veel meer heeft opgele verd dan schoon water alleen. "Het is een enorme stimulans geweest voor de samenleving. Ze hebben laten zien dal ze zonder hulp van de Braziliaanse overheid iels kunnen bereiken". Dat zegt Maria Welschen. bestuurslid van de stich ting Venray-Divinolandia. De over heid doei namelijk weinig om het Braziliaanse platteland een beetje tot ontwikkeling te brengen. En de bevolking was het voorheen eigen lijk ook niet gewend om zelf veel actie te ondernemen. "De mensen berustten in de wetenschap dat de regering voor hen niets doet. We hopen met dit project een bijdrage aan de verandering van deze hou ding te hebben geleverd'", vervolgt ze. Het waterzuiveringsprojcci in Gonzaga, dat nu zo'n beetje de laat ste fase in gaat. is een voorbeeld van een modern project. Eigen inbreng staat centraal. Niks voor niks. De handen uit de mouswen esteken en niet wachten totdat uil Nederland hulp komt. Zelf de problemen te lijf gaan. met op de achtergrond de Venrays de stichting, die coördineert en controleert. "Natuurlijk is het eigenlijk van de gekke dat in een rijk land als Brazilië de bevolking op het platteland zonder fatsoenlijke voorzieningen leeft", zegt mede bestuurslid Han van Weers. "Dal is een taak van de overheid en we drukken de mensen dan ook voort durend op het hart om het bij de Braziliaanse overheid te blijven pro beren". DRIE FASEN Desalniettemin is de waterzuive ring in Gonzaga hoofdzakelijk'met Nederlands geld gefinancierd. Daarnaast komt een tlink stuk know how uil ons land. De stichting is vol lof over de activiteiten van ingenieur Ook ton van ministerie voor waterproject stichting Venray-Divinolandia Martin Eskes. Deze adviseur van het Project Uilzending Managers (PUM) van de Nederlands Christelijke Werkgeversvereniging, was twee keer ter plekke en gaf waardevol advies. Hij zette de prak tische puntjes op i van het voorbe reidende theoretische werk dat adviesbureau DHV had verricht. Inmiddels is fase één van het pro ject zo goed als klaar. Boven in de heuvels is een stuwmeenje aange legd dal dienst doet voor de eerste opvang van regenwater. In het bek ken bezinken de zwaarste deeltjes in het water waardoor een eerste reini ging plaatsvindt. AI het meertje klaar is wordt vis in uitgezet, die weer gevangen kan worden door de bewoners en een eiwitrijke aanvul ling op het menu kan vormen. Hel water dat via het ondergrondse bui zensysteem -ook klaar- naar het waterstation halverwege het traject wordt vervoerd, is dan ook al scho ner dan ht?l water dat de mensen nu gebruiken. Dit station heeft een dubbele functie, vertelt bestuurslid Wim Lammertink. Hei fungeert als ver deelstation voor het water, maar doel gelijktijdig dienst als een soort tester vgn het verder heuvelafwaarts gelegen bestaande waterleidingnet. Jawel, sommige dorpjes in het gebied dal ongeveer zo groot is als de gemeente Venray beschikken wel degelijk over leidingwater. Het is alleen niet schoon. Het water wordt ingenomen aan de voet van de heu vels en niet gezuiverd. Onderweg van de top naar beneden is het water vervuild geraakt doordat mens en dier het gebruikt hebben. Het water in het dal is dus eigenlijk deels afvalwater van boven. In het nieuwe systeem wordt het water boven op de heuvel ingenomen en via geslo ten leidingen naar beneden gebracht. Vanaf het verdeelstation gaat het water onder druk verder. Hoofdzakelijk naar beneden, maar Jacqueline Eibers bij de inmiddels gereedgekomen eerste fase van het w aterzuiveringsproject. De ontwik kelingswerkster bezoekt in augustus weer Ven raw dankzij de druk is het ook mogelijk leidingen naar wat verderop geleden woningen te leggen ook al liggen ze bijvoorbeeld een stukj£ heuvelop waarts. Meer mensen profiteren van hel schone water. De druk op de leidingen stelt de maatschappij ook in staat om het systeem te testen op lekkages. Slechte gedeelten kunnen dan wor den vernieuwd. Dit verdeelstation is fase twee in het projecten momenteel in uitvoe ring. De laatste halte voor het water op de route vanaf de top ligt bene den in het dal. vlakbij de gebruikers. Hier komt het station waar het water met behulp van chemcialiën verder wordt gezuiverd. "Hiervoor zijn offertes aangevraagd bij een aantal bedrijven", zegt Lammertink. "In de zuiveringsinstallatie vinden waar schijnlijk drie mensen werk". Daarna is het dus zaak om het water de huizen binnen te brengen en nog meer om te zorgen dat de mensen het gebruiken. Een voor lichtingstraject loopt daarom al lan ger parallel met de werkzaamheden aan het leidingnet. De bewoners van Gonzaga en omgeving krijgen te horen dat het schone water geen vanzelfsprekendheid is en dat ze zuinig aan moeten doen met water. Ook krijgen ze lessen in hygiëne. "Het Watercomité, de Braziliaanse partner van de Venrayse stichting, waarin veertien mensen uit de omgeving zitting hebben, heeft daarin een grote' rol", zegt Maria Welschen van de slichting Venray- Divinolandia. Gerrit Mulder werd vorige week zaterdag gehuldigd omdat hij 40 jaar lid is van Schuttersgilde St. Anna en alweer 23 jaar keizer. Mulder ontving van de voorzitter van St. Anna een robijnen speld. Politie vraagt dringend om getuigen Vorige week woensdag, omst reeks 13.25 uur, fietste een 18-jari- ge Venrayse op de Merseloscweg, toen ze ter hoogte van het Odapark. werd ingehaald door twee brom fietsers. Bij het passeren kreeg zij van een van hen een schouderduw waardoor ze de kont role over haar fiets verloor en ten val kwam. Daarbij kwam het stuur van haar fiets in haar buik. De bromfietsers reden door zon der zich om de gevallen vrouw te bekommeren. Omdat zij zeven maanden zwanger is en angst had voor haar baby, werd ze door een onbekende man uit Overloon naar het ziekenhuis gebracht. Gelukkig voor de vrouw heeft de val voor de baby tot nu toe geen nadelige gevolgen gehad en kon zij naar huis worden gebracht. Jammer genoeg is ze vergeten de ersontui~MUÉiiiriÉÉÉÉ naam en personalia van haar hulp verlener te noteren. Die man kan voor het onderzoek naar deze laf hartige schouderduw van een van die bromfietsers, van groot belang zijn. Gevraagd wordt of hij zich in verbinding wil stellen met de poli tie. Ook andere getuigen worden hiertoe verzocht. Het telefoonnum mer van de politie is 531111. Schaftwagen gestolen Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van diefstal van een groene één-assige schafkwagen uit de bossen aan de Testrik, onder Merselo. De waarde van de schaft wagen bedraagt ƒ1.500,-, terwijl in de wagen nog gereedschap ter waar de van ƒ700,- aanwezig was. De schaftwagen is vermoedelijk achter een auto gekoppeld. Mogelijk dat getuigen de politie op het juiste spoor kunnen zetten. Tas gestolen Even niet opletten en je tas uit het zicht in een .winkel kan fataal zijn. Dat ondervond een 40-jarige Ven rayse donderdagmiddag omstreeks 17.3" 17.30 uur. In de tas van de Hema zaten twee hoeslakens en vier long drinkglazen met opdruk. Diefstal computer Brutaler kan het eigenlijk niet; gewoon me.t een computer en toebe horen een bedrijf verlaten, dan heeft het personeel de minste argwaan. Woensdagmiddag zag personeel van een transportbedrijf op het Keizersveld een man lopen met een computer en toebehoren. Het perso neel dacht dat die computer voor reparatie werd meegenomen. Dat bleek niet zo want toen een direk- tielid van de computer gebruik wilde maken, bleek die gewoon gestolen te zijn. Computer en toebe horen hebben een waarde van ƒ2.100,-. Insluiping Door een niet afgesloten raam heeft men kans gezien toegang te verkrijgen tot een van de lokalen van een instituut aan de Noordsin gel. In dat lokaal vond de dadej een sleutelbos met daaraan ,twee lopers. Daarmee werden diverse lokalen doorzocht. Uit een bureau werden zes geldkistjes met daarin een bedrag van 895,- ontvreemd. Dat geld was voor bijzondere aktivitei- ten. Brievenbus gestolen Namens een gezinsvervangend tehuis aan de Stationsweg werd aan gifte gedaan van diefstal van de groene PTT brievenbus. Zitbanken vernield Namens het schoolbestuur van de Foekepot werd aangifte gedaan van vernieling aan twee zitbanken bij de school aan de Kiosk. Inbraken in personenauto's Een uit Hamburg afkomstige Duitser had een bezoek gebracht aan op het Duits kerkhof begraven familieleden. Toen hij op de par keerplaats terugkeerde ontdekte hij dat een ruit van zijn auto was inge slagen. Uit de auto was eeri rugzak met daarin vier brillen, een verrekij ker en voor hem noodzakelijke medicijnen gestolen. Een 24-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn aan de Rooseveltstraat geparkeerde auto. Het slot was geforceerd en de radio- cassettespeler ter waarde van 375,- was ontvreemd. Een 24-jarige Venrayse deed aan gifte van inbraak in haar aan *üe Jurahof geparkeerde personenauto. Door forccring was de dader in de auto gekomen. Ontvreemd werden de radiocassettespeler, twee boxen, een geldbedrag van 25,r en haar rijbewijs. Een 30-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn aan de Ursulastraat geparkeerde auto waar door forcering toegang was verkre gen. Ontvreemd werd de radiocas settespeler. Een 44-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn aan de Merseloseweg geparkeerde auto. Hier was toegang verkregen door het inslaan van een ruit. De autora dio werd ontvreemd. De schade bedraagt ƒ1.100,-. Diefstal balletspullen Uit de kleedruimte van de bijzon dere school aan de Groenewoltsepad werd een tas met daarin ballctspullen gestolen. Die spullen hebben een waarde van ƒ150,-. De diefstal vond woensdag middag tussen 15.00 en 16.00 uur plaats. DE WIEEN e.o. Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Vcnray-Rcgio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schulsboom. Vendel. St. Antoniusstraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a s. zaterdag. 6 juli om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 16.30 uur. WIJKZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand (5 juli oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Bernhardstraat) tussen 18.00 en 20.00 uur. Wij verzoeken u vriende lijk oud papier voor 18.00 uur bui ten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag morgen van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.v. de nog te houden Luikse markt, Ons adres: Kiosk la, wijk Brukske (links van basisschool De Foekepot). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Nadere info bij Jac Linders. tel. 588411 of Peter Bouwmans. tel. 589134. Bevordering Met ingang van 1 juli werden de volgende hoofdagenten van de basiseenheid Venray bevorderd tot brigadier: Geert Achten, Huub van Boven, Frans Coumans, Peter de Krom en Ton Sanders. Vernielingen Voor de tweede keer in korte tijd werden vernielingen aangericht aan een in de Esdoornstraat geparkeerde personenauto van een 38-jarige Vepraynaar. De schade bedroeg deze keer ƒ1.000,-. Drie autobezitters die hun perso nenauto op de parkeerplaats bij de tennisbaan aan de Sparrendreef had den geparkeerd ontdekten dat diepe krassen in hun auto's waren aange bracht. De vernielingen werden maandagavond omstreeks 18.30 uur ontdekt. Namens de Provinciale Waterstaat werd aangifte gedaan van vernielin gen van een waarschuwingsbord en een verkeersbord staande aan de afslag Deurneseweg-A73. Een 18-jarige Venrayse kwam maandagavond tot de ontdekking dat geprobeerd was haar fiets die aan de Poststraat stond in brand te steken. Ook waren over de gehele fiets diepe krassen aangebracht. Een 20-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van zijn in de hal van een flat aan de Bachstraat geplaatste brievenbus. Bij in auto Zaterdagavond wilde een 25-jari- ge bestuurder van een personenauto uit Utrecht al rijdende op de Henri Dunantstraat een bij in zijn auto kapot slaan. Hij lette niet op de juist koers en zijn auto kwam tegen een boom tot stilstand. Boom vernield, auto beschadigd, maar of de bij het overleefde is niet bekend, wel dat de bestuurder met de schrik vrij kwam. Fietser gaf geen voorrang Zaterdagmiddag om 16.50 uur verleende een 15-jarige fietser uit Leunen, op de kruising Zuivelweg- Enge Steeg, geen vrije doorgang aan een motor bestuurd door een 35-jarige inwoner eveneens uit Leunen. Bij de botsing kwamen bei den ten val en moesten voor behan deling van o.a. schaafwonden, her senschudding en rugklachten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Beiden konden na behandeling naar huis worden gebracht. Op 5, 6 en 7 juli organiseert de Wijkveremging Landweert voor de veertiende keer het Wijkfeest. Was vroeger hel touwtrekken het spor tieve hoogtepunt, nu is daar de Zeskamp welke is uitgegroeid tot een grote happening. Het programma is als volgt: Vrijdag 5 juli: 20.30 uur Denkronde van de Zeskamp. Zaterdag 6 juli: I 1.00 uur Zeskamp op hel speelveld nabij de openbare school. Thema: Rio de Janeiro. 20.00 uur Feestavond m.m.v. Dream Express. Zondag 7 juli: 11.00-15.00 uur Vrije markt met o.a. poppendokter. Flippo ruilbeurs, huifkartocht, sui kerspin. enz. (entree vrij). Alle aktiviteiten. met uitzondering van de Zeskamp vinden plaats in de feesttent nabij Wijkcentrum 't Stekske aan de Kruidenlaan in Landweert. Mishandeling Een 30-jarige Venrayse bestuurder van een vrachtauto wilde dinsdag middag omstreeks 17.25 uur vanaf de Acaciastraat linksaf te Plataan straat inrijden. Hij kon de bocht ech ter niet nemen omdat op dat moment voor die kruising een personenauto stond. Hij werd links ingehaald door een personenauto. De vrachtwagen chauffeur claxonneerde en dat zinde de bestuurder van de personenauto niet. Die stapte uit, rukte het portier van de vrachtauto open, gaf de chauffeur enkele klappen in zijn gezicht en ging er vandoor. Jammergenoeg bleek het opgegeven kenteken van de personenauto niet te kloppen. Er zijn getuigen van de mishandeling. Die worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie onder tel.nr. 531111. Vernielingen bij Duimelot Er moest weer aangifte worden gedaan van vernielingen aan speel toestellen bij het kleuterdagverblijf Duimelot aan de Beukenlaan. Ook waren er vernielingen bij de entree en ramen aangebracht. Inbraak in schaftkeet Een 40-jarige inwoner van Oirlo deed aangifte van inbraak in een op het terrein van 'Janslust' staande schaftkeet. De dader is wel in de keet geweest maar er werd niets ontvreemd. Vernielingen entree gemeentehuis Namens de gemeente werd aan gifte gedaan van vernielingen, die in het afgelopen weekend zijn gepleegd, aan de toegangsdeuren bij de entree van het gemeentehuis. Hoe groot het schadebedrag is kon nog niet worden medegedeeld. voor al uw drukwerk: trouwkaarten geboorte- kaarten ketting- formulieren drukkerij van den munckhof In café De Volle Maan worden komende maanden een aantal karao- ke-shows gehouden. Het gaat om de voorronden van de Karaoke Mega Tour. In december komen de win naars van de halve finales in den lande tegen elkaar uit. De hoofdprijs van de landelijke show is een luxe reis van zestien dagen naar Curacao, inclusief een optreden in het hotel. De tweede prijs is een reis naar Spanje en de derde prijs brengt de winnaars naar Euro Disney. De eerste voorronde staat donder dag 1 I juli op het programma. Daarna volgen shows op 15 augus tus en 19 oktober. De lokale finale wordt 24 oktober gehouden, even eens een donderdag. Meedoen aan de Karaoke Mega Tour kost niets. Voor inschrijfformulieren kun je terecht bij café De Volle Maan of bij de organisatie. That's Fun Entertainment in Alkmaar, telefoon (072) 533 44 22. 4 Maal zakkenrollerij Tijdens de weekmarkt werden vier dames slachtoffer van zakken rollerij. Een 47-jarige inwoonster van Wanssum had nog wel goed opgelet en had haar tas dichtge maakt. Desondanks had de dader toch kans gezien die open te krijgen en haar portemonnee met daarin een bedrag van ƒ35,- en persoonlijke bescheiden te stelen. Een 52-jarige inwoonster had net gezien dat haar handtas was geo pend. Uit die tas werd haar porte monnee met een bedrag van ƒ92,-, haar bankpas, rijbewijs en paspoort gestolen. Een 58-jarige inwoonster uit Tienray had haar tas goed, maar toch niet goed genoeg bij zich gehouden. Nadat ze goederen die zij aan een marktkraam had gekocht wilde afrekenen, was haar porte monnee met daarin een bedrag van ƒ180,-, Europas en persoonlijke bescheiden verdwenen. Een 20-jarige inwoonster had net 'gepind' bij de Postbank; voor haar een geluk dat ze maar ƒ25,- had gepind. Ze bemerkte de diefstal van haar portemonnee toen zij in' een kledingzaak wilde afrekenen. Naast een bedrag van ƒ35,- zat in de por temonnee haar giropas en rijbewijs. Diefstal fiets Een 15-jarige jongen deed aangif te van diefstal van zijn ATB-fiets met een waarde van ƒ730,-. De fiets werd uit de garage van de ouderlijke woning aan de Andantestraat gesto len. Inbraak in personenauto's In de nacht van vrijdag op zater dag was ingebroken, in een perso nenauto van een 28-jarige inwoner. Door het inslaan van een ruitje was toegang tot de auto verkregen. Er werd niets ontvreemd. Op dezelfde parkeerplaats werd in diezelfde nacht ingebroken in de personenauto van een 29-jarige inwoonster. Ook hier was, om toe gang tot de auto te verkrijgen, een ruitje ingeslagen. Ontvreemd wer den acht cassettebandjes. Oirlonaar werd mishandeld in café In de nacht van zaterdag op zon dag, net voor het sluitingsuur, werd in een café aan de Langstraat een 22-jarige inwoner van Oirlo door een andere bezoeker om onduidelij ke redenen geschopt en geslagen. Van die mishandeling deed hij aan gifte maar de dader was in geen vel den of wegen te bespeuren. De identiteit is wel bekend maar de politie wilde alleen maar zeggen dat de dader een inwoner was van Hoogvliet. Het onderzoek in deze mishandelingszaak is nog lopende. Op 7 juli aanslaande, dé eerste zondag in juli. zal in Wanssum wederom de traditionele Luikse Markt gehouden worden. Deze groots opgezette Luikse Markt is altijd een lust voor het oog om te zien. Niet alleen doet dit hel grote aantal kramen, dat ongeveer 175 bedraagt, maar de entourage met de kerk als middelpunt heeft iets bijzonders, dat zowel publiek als de standhouders in verrukking brengt. Het bijzondere van deze Luikse Markt is. dat er praktisch alleen tweedehands goederen aan de man worden gebracht. Voor zoekers naar curiositeiten, rariteiten en zeldzame stukken moet hier iets te vinden zijn. Ook voor mensen, die om welke reden dan ook, weinig te besteden heb ben. kunnen hier vvoor enkele guldens goed bruikbare artikelen vinden Oude in goede staat zijnde kleding en schoeisel, afgedankt speelgoed, gebruikt gereedschap en elektrische apparaten, serviesgoed, meubeltjes, oude klokken die nagekeken moeten worden, pannen en potten, kitsch, schoppen en har ken. boeken en tijdschriften, oude grammafoonplaten, etc. zijn enkele artike len. die de bezoekers kunnen verwachten. Het snuffelen tussen de oude spullen, het aantreffen van dingen, die men vroeger ook in huis had, het loven en bieden, het nooit weten wal men zal aantreffen, de hoop tussen de rommel een kostbaar stuk te vinden, het zijn allemaal feiten, die zo'n markt aantrekkelijk kunnen maken. Bovendien zal de gezelligheid en de ongedwongen sfeer voor menigeen al een reden zijn om deze Luikse Markt in Wanssum te bezoeken. En thuisgekomen zal de bezoeker trots vertellen, wat hij gekocht heeft, welke prijs ervoor gevraagd werd en wat hij er uiteindelijk voor betaald heeft. Natuurlijk zijn er op deze markt atlrakties voor de kinderen, die allemaal gratis zijn. zoals een luchtkussen, een theater, schminken etc. De hele dag speelt er een orkest en als het goed weer is, is het goed bijkomen met een lek ker glas bier of andere verfrissing op het terras. De Luikse Markt in Wanssum. georganiseerd in samenwerking met voetbalclub en harmonie, is open van 09.00 tol 17.00 uur. De toegang bedraagt vier gulden en kinderen mogen gratis naar binnen. Inlichtingen over deze Luikse Markt zijn verkrijg baar onder telefoonnummer 0478-531816. Winkeldiefstal Vorige week woensdagmiddag kwamen vier jongeren een kleding zaak in de Grotestraat binnen, keken rond en verlieten de winkel zonder iets te hebben gekocht. Bij het personeel ontstond toch enige achterdocht. In een pashokje trof men drie prijskaartjes van shirts aan. Van het viertal was geen spoor te vinden. Wel deed het personeel aangifte van deze diefstal en kon aan de politie een signalement wor den doorgegeven. Bij een kontrole op een camping werden de vier jongeren aangetrof fen. Zij bleken de Poolse nationali teit te hebben. Zij werden naar het politiebureau overgebracht. Bij de konfrontatie werden ze als de daders herkend. De shirts werden aangetroffen en een van de vier verklaarde de dief stal te hebben gepleegd. Haar werd een transaktie tot betalen van 220,0- aangeboden maar omdat het viertal slechts over een bedrag van ƒ300,- beschikte, werd aan haar een dagvaarding uitgereikt. In overleg met de Vreemdelingen dienst kreeg het viertal een stempel in hun paspoort dat ze binnen de 24 uur ons land moesten verlaten. Vernielingen Een inwoonster van Venray deed aangifte van vernieling van een ruit aan de achterzijde van haar woning aan de Luitstraat. Een 38-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn aan de Esdoornstraat geparkeerde personenauto. Snelheidskontroles Donderdag werden door de politie weer snelheidskontroles gehouden. Van 1.00 tot 11.35 uur gebeurde dat op de Deurjieseweg en van 11.45 tot 12.10 op de Beekweg ónder Merselo. Beide wegen zijn zg. 80 km wegen. Er werden 373 voertuigen gekontroleerd en daar van reden er 44 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 129 km per uur. Van 13.15 tot 13.45 uur werden op de Noordsingel (50 km/uur) 265 voertuigen gekontroleerd. 38 be stuurders kunnen een acceptgiro kaart verwachten. De hoogste snel heid bedroeg 82 km per uur. Vernielingen aan personenauto's Namens een garagebedrijf aan de Oude Oostrumseweg werd aangifte gedaan van vernielingen aan vier bij de garage geparkeerde personen auto's. Met een scherp voorwerp waren de auto's bekrast. Een 60-jarige Venrayse deed aan gifte van het bekrassen van haar aan de Kruitweg geparkeerde personen auto. Hier waren op de motorkap diepe krassen aangebracht. Waar het vandalisme is gepleegd kon niet worden vastgesteld. De vrouw bemerkte de krassen tijdens de was beurt van de auto. Diefstal portemonnee Een 26-jarige inwoonster van Venlo deed aangifte van diefstal van haar portemonnee uit haar tas in een kantoor van het ziekenhuis aan de Merseloseweg. In die portemonnee zaten haar rijbewijs, persoonlijke bescheiden en een bedrag van ƒ60,-. O fsl Sj Uw specialist a 5 voor kantoor- ze benodigdheden, o wenskaarten, o» g tijdschriften o en boeken. boekhandel w van den munckhof b.v. S grotestraat 68 venray tel. 0478-582727 Vernielingen Namens het schoolbestuur werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit aan basisschool de Flierefluit aan de Kiosk. Een 72-jarige inwoner van Leunen deed aangifte van vernielin gen aan zijn aan de Vicarieweg geparkeerde personenauto. De bui tenspiegel was er vanaf geslagen en er waren beschadigingen in het lak werk aangebracht. Beregenen nog steeds verboden Het beregenen van gras en bouw land is nog steeds verboden.-- Zondagavond kwamen er bij de politie klachten binnen dat er werd beregend op een aardbeienveld aan de Veulensewaterweg. De eigenaar, een 56-jarige inwoner van America, kreeg proces-verbaal aangezegd. Tijdens het onderzoek ontdekte de politie dat uit de Lollebeek water werd gehaald voor het besproeien van grasland. Ook die man, een 59- jarige inwoner van Veulen, kreeg proces-verbaal aangezegd.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9