Van AWW naar Anw een flinke overstap Samenwerking met horeca absoluut onhaalbaar" Venrays café viert vijfde verjaardag Klachten Maaslijn houden aan Slibdeponie Meerlo niet zeker Graven instituut worden in september geruimd 'Koppengeld' omhoog met 1,- Muziek van de revue 4 van wat 'r hier gebeurde' op cd Peeldrivers definitief naar De Peel jgp H ISIm s FRANSLEMMERS 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND pay ma j ijJ-0/-iyao x-< -.0 rayj.ua x vx,xj ^«/oi l Limp PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli 1996 - Pagina 5 Het 'koppengeld' voor ouderen verenigingen gaat in 1997 met één gulden per persoon omhoog. 'Koppengeld' is de subsidie die de gemeente aan de ouderverenigin gen betaalt op basis van het aantal leden. De ouderenverenigingen hadden gevraagd het bedrag te verhogen met 2,-. De gemeente vindt één gulden voldoende. De rest kunnen de verenigingen halen uit verhogen van de contributie. Dal hebben burgemeester en wet houders deze week besloten. Het college heeft het 'koppengeld' ver hoogd omdat de ouderenverenigin gen voldoende hebben aangetoond dat de kosten zijn gestegen. Bovendien is de subsidie al sinds 1987 niet meer aangepast. Verhogen past in de doelstellingen van de ope ratie KEERpunt. Bij de vaststelling daarvan is afgesproken dat het vrij willigerswerk bij bezuinigingen zou worden ontzien. Na de verhoging krijgen de oude renverenigingen II.- per lid voor de eerste 50 leden, 9.- voor de vol gende 50 en 6,- voor lid 101 en verder. De gemeente Vierlingsbeek heeft zich opnieuw bij de NS beklaagd over het funktioneren van de Maaslijn. Nu vanaf het sta tion Vierlingsbeek het aantal trei nen dat aankomt en vertrekt is verminderd, kunnen inwoners van deze gemeente zich minder gemakkelijk met het openbaar vervoer verplaatsen. Een van de mogelijkheden die er is om naar Venlo te gaan is om in Vierlingsbeek de stoptrein naar Boxmeer te pakken om daar over te stappen op de sneltrein naar Venlo. Óp 24 juni jl. namen diverse pas sagiers deze weg. Zij stapten om 7.30 op de trein naar Boxmeer. Op het moment dat zij daar uitstapten, reed de trein richting Venray-Venlo juist weg. "Dat dit voorval bepaald niet in goede aarde viel, zal U dui delijk zijn" aldus de gemeente Vierlingsbeek in een brief aan de NS. Als gevolg van dit voorval zagen passagiers, die een examen moesten afleggen, zich genoodzaakt om met een taxi naar Venlo te gaan, om niet te laat te komen. Deze klacht en diverse andere klachten zijn voor de gemeente Vierlingsbeek aanleiding geweest om de NS te verzoeken passende maatregelen te nemen, zodat deze problemen tot het verleden behoren. Het is nog niet duidelijk of Meerlo-Wanssum een slibdeponie krijgt. Als de opslagplaats van vervuild baggerslib in de gemeente Meerlo- Wanssum komt, dan is het Geysterse Veld de aangewezen lokatie. Eind augustus neemt de provincie een beslissing over de lokatie van een slibdeponie in Noord-Limburg. Dat bleek maandag tijdens de gemeenteraadsveragdering in Meerlo- Wanssum. De CDA-fractie wilde de stand van zaken over de komst van de slibdeponie weten. Als Meerlo-Wanssum vestigingsplaats wordt, is een lokatie aan de westzijde van de Maas, zuidelijk van de brug, het meest waarschijnlijk. Het vervuilde slib wordt dan gedeponeerd in speciaal te graven geulen, die wel 15 tot wel 40 meter diep kunnen worden. Volgens V^wethouder Rutten zal er geen ernstig verontreinigd slib worden Op veler verzoek zal de muziek van de revue 'van wal 'r hier gebeurde' op cd worden gezet. De revue, die in het kader van het 75- jarig bestaan van Ysselsteyn in juni is opgevoerd, kende een geweldig sukses. Om de zelf gecomponeerde muziek, waarvan vele mensen heb ben genoten, niet verloren te laten gaan zal het orkest van de revue bin nenkort de studio ingaan en daar de muziek gaan opnemen. De cd wordt te koop aangeboden voor slechts 20,-. Inschrijving is mogelijk bij Joke van Asten, Ringweg 35 te Ysselsteyn, tel. 541667. 12.000 gulden kwijt... Donderdag had een 81-jarige Venrayse bij haar bank een bedrag van ƒ12.000 van haar rekening gehaald. Personeel van de bank deed het geld in een envelop en de dame deed die in haar tas. Ze moest nog een boodschap doen en toen ze thuis kwam bleek de envelop met het geld verdwenen te zijn. Vermoedelijk is de envelop uit haar tas gestolen tijdens haar bezoek aan een winkel dan wel op weg naar huis. Modelstockcarclub De Peeldrivers gaat definitief naar circuit De Peel nabij de lucht machtbasis. De leden van de ver eniging hebben vorige week groen licht gegeven voor de aanleg van een nieuw circuit. Vorig jaar moest de vereniging verkassen vanaf industrieterrein Smakterheide. Sindsdien is hel bestuur op zoek geweest naar een nieuw circuit Daarbij waren De Peel en enkele lokaties in Horst in beeld. Aan de lokaties in Horst ble ken echter financiële en milieutech nische haken en ogen te zitten, waardoor het bestuur van de Peeldrivers uiteindelijk heeft geko zen voor de aanleg van een circuit op De Peel. Leon Kunzler. voorzitter van de vereniging hoopt dat medio augus tus hel asfalt er ligt en dat in sep tember weer wedstrijden georgani seerd kunnen worden. "Wel zijn we nog op zoek naar donateurs en spon soren, om het verhaal financieel helemaal af te dekken" aldus Kunzler. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ng Pirelli Tree Mooi Wonen Goed Slapen 7^1"'I'S* De Frans Lemmers vakmensen geven u maatwerkadvies op het gebied van goed slapen. FRANS LEMMERS SLAAPSTUDIO NACHTRUST Groot assortiment spiralen, lattenbodems, boxsprings, waterbedden, matrassen, verstelbare slaapsystemen, dekbedden en bedtextiel van topmerken. III I r I e t l Vanaf 1 juli 1996 wordt de Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW) vervangen door de Algemene nabe staandenwet (Anw). Er zal dan een aan zienlijk kleinere groep mensen in aan merking komen voor een nabestaan- denuitkering. Belangrijke factoren die invloed hebben op de omvang van het zogenaamde 'Anw-gat' zijn: verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen de geboortedatum van de nabestaande (vóór of na 1950), het al dan niet heb ben van kinderen onder de 18 jaar, en de hoogte van het eventuele inkomen van de nabestaande. Wilt u weten welke gevolgen de Anw voor u heeft? Loop dan eens binnen bij de Rabobank voor een nauwkeurige analyse van uw situatie. Voorzitter Dingus mordicus tegen idee CDA-raadslid "Een volstrekt belachelijk idee". Zo reageert voorzitter Pieter Gijsbers van Open Jongerenwerk Venray (OJVVV op de suggestie van CDA-raadslid H. v.d. Ven. De CDA-er opperde deze week in een commissievergade ring dat Dingus wellicht op het gebied van houseparties en con certen beter kan samenwerken met de Venrayse horeca. Dat zou volgens hem een alternatief zijn voor de dure renovatie van de zaal van Dingus, die volgens Van de Ven moeilijk rendabel is te maken. Momenteel onderzoekt een bureau wat er moet gebeuren met de zaal van Dingus, die niet aan de milieu-eisen voldoet. "Dit kan dus echt niet", zegt Gijsbers resoluut. "De horecabedrij ven kunnen het technisch en qua capaciteit niet aan. los van het feit of ze hel überhaupt wel willen". Volgens Gijsbers zijn de Bonte Koe en 't Podium te klein en voldoet de Volle Maan net zo min als de zaal van Dingus aan de geluidseisen. De Dingus-voorzitter noemt het idee bovendien principieel verkeerd omdat nu sociaal-cultureel (jonge ren) werk op één hoop wordt gegooid-met commerciële horeca. "Zo jagen ze ons de commercie in", zegt hij. Gijsbers heeft ook z'n twijfels of een café wel een house party of con cert kan draaien. Café's willen winst maken, terwijl een jongerencentrum genoegen neemt met quitte spelen of desnoods verlies neemt, omdat het cultureel aanbod prioriteit heeft. "Ik kan me uit het oogpunt van kostenbesparing wel voorstellen dat een raadslid zoiets voorstelt, maar het is natuurlijk een waardeloos idee". Gijsbers staat nog steeds op het standpunt dat de gemeente als verhuurder ervoor moet zorgpn dat het jongerencentrum vanuit een fat soenlijke ruimte kan werken. "Het hele gebouw is zo rot als wat, omdat er in geen dertig jaar onderhoud is gepleegd. Daar gaat het om", aldus de Dingus-voorzitter. Zaterdag 3 augustus, kermiszater- dag. wordt er in de zaal van Dingus overigens weer een houseparty gehouden. Het jongerencentrum heeft een aantal dagen ontheffing gekregen van de gemeente. De elec- triciteitsvoorziening komt die dag van een generator, omdat volgens Gijsbers ook de electra in het pand niet deugt. In september van dit jaar zullen de graven op de terreinen van het Vincent van Gogh Instituut wor den geruimd. De stoffelijke resten zullen op de algemene begraaf plaats Boschhuizen worden her begraven. Door de reorganisatie binnen het Vincent van Gogh Instituut komt het "St. Anna terrein" te vervallen ter wijl de terreinen Paschalis aan de Wanssumseweg in Oostrum en de lokatie Noordsingel worden gere construeerd. Daardoor komen de huidige begraafplaatsen te vervallen en zullen de graven geruimd moeten worden. Nu de gemeente Venray en de Inspecteur van de Volksgezondheid groen licht hebben gegeven voor deze operatie zijn de voorbereidin gen begonnen. De nabestaanden van de overledenen zijn, voor zover mogelijk, ingelicht over het voorne men van het Instituut om de stoffe lijke resten te herbegraven op Boschhuizen. Die nabestaanden kunnen tot 1 augustus aangeven of zij daarmee accoord gaan of dal zij de stoffelijke resten liever elders begraven zien. Het ruimen van de graven en het herbegraven zal met de grootste zorgvuldigheid gebeuren en geheel volgens de geldende regels, wetten en gedragscodes. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Inbraak in woningen Er werd namens een Venray's bouwbedrijf aangifte gedaan van diefstal uit in aanbouw zijnde woningen aan de Beemdkroon Uit twee woningen werd de aard- lekkast en een gasmeter gestolen. Toegang tot de woningen was ver kregen door forcering van een deur. De waarde daarvan kon niet worden medegedeeld. fill-' !,mJ •i'V'i )!i 'r! ih '<r (f i f f,l' V,f't' l|D it. f'.i' i.' '1 t V." '•i?:1!,.!*-'"'' ,V"; i'I if i 'y,t pt; <\t i rjf' 11 Gericht kontrole beregenen Afscheid Afgelopen zaterdag was het zover. Jacqueline v.d. Heuvel-v.d. Munckhof nam na ruim veertig jaar afscheid als kleuterleidster/juf van het basisonderwijs. Dat deed zij tesamen met bijna al haar (oud)collega's met wie zij al die lijd heeft gewerkt. Het werd een gezellige reünie, waar heel veel dingen werden bijgepraat. Feest in de tent met Treble Spankers en Corry Konings Weinigen in Venray die de naam 't Podium niets zegt. In de afgelo pen vijf jaar is het café aan de Kruisstraat uitgegroeid van een rustig café 'voor de wat oudere jeugd' tot een trefpunt voor diver se groepen uit Venray en omge ving. Net zo gevarieerd als de bezoekersgroepen is het program ma waarmee 't Podium de eerste vijf jaar afsluit en het tweede lus trum binnenstapt. De Podium Jubleiumfeesten worden gehou den in het weekend van 12, 13 en 14 juli. Sommigen café's hebben dat; die sfeer waarin uiteenlopende groepen mensen zich thuisvoelen. Blijkbaar heeft 't Podium dat ook, want wie er op een doordeweekse avond binnen stapt ontmoet er heel andere gasten dan in het weekend of op de vrijdag middag. Dat is zo gegroeid, meent Bert Pelzer. die samen met z'n broer Geert nu vijf jaar geleden de exploi tatie van het café aan de Kruisstraat overnam. Bij de start gingen de broers uit van de mogelijkheden die het café bood en de eigen plannen. De inrichting, waarin de indrukwek kende bar en het podium wedijveren om de eerste plaats, nodigt als het ware uit tot een programmering met veel muziek. En dat gebeurde ook. Aanvankelijk met veel regionale bandjes, maar daar kwamen toch te weinig mensen op af. Daarom gooi den de broers het over een andere boeg en contracteerden grotere namen. In de afgelopen vijf jaar beklommen onder vele anderen CCC Ine, 'Big Boy' Hans Dulfer en Hallo Venray! met veel succes het podium, Naast de muziek probeerde 't Podium iets 'eigens' toe te voegen aan het aanbod in het Venrayse. Dat is zeker gelukt met bijvoorbeeld het carnavaleske Nakse Dakramefestival en misschien nog wel meer met de Amsterdamse avond. Als deze avonden op het pro gramma staan is de tent steevast uit verkocht. Geert Pelzer zelf is met z'n vocale kwaliteiten altijd één van de trekkers van het programma. De gevariëerde activiteiten in *t Podium trok publiek dat ook buiten de optredens om bleef komen. Gaandeweg ontwikkelde zich een weekpatroon in het bezoek en het café speelde daar goed op in. Nu bevolken op vrijdagmiddag steevast enkele honderden scholieren het café en bediening en muziek zijn daaraan aangepast. Ook vrijdag avond is het hoofdzakelijk jongeren wat de klok slaat. Zaterdag trekt 't Podium een zeer gemeleerd uit gaanspubliek uit Venray en de regio. De optredende bands bepalen bij concerten hel type bezoeker. De rest van de week is het een gaan en komen van buurtbewoners, liefheb bers van biljart of darten en mensen die één vin de vele buitenlandse bieren op hun waarde weten te schatten. AFSPIEGELING Als je vijfjaar bestaat als café en je hebt zowel jongere als oudere bezoekers, afkomstig uit de buurt en de regio, dan is een feestprogramma Corry Konings samenstellen een hele puzzel. Stel ze maar eens allemaal tevreden. Toch zijn de mensen van 't Podium erin geslaagd het programma een afspiegeling te laten zijn van hun gasten. Dat programma speelt zich overigens af in een grote feesttent tegenover het café. Daar heeft vrij dag de jeugd het voor het zeggen als de Treble Spankers hun gitaren laten galmen. De Amsterdamse band, momenteel één van de veelspelende groepen in ons land, mengen de surfsound .met allerlei wereldse muzikale invloeden. Gek genoeg kunnen ook de liefhebbers van bandjes als de Shadows het Spankers-geluid wel waarderen. De Venrays-Nijmeegse band Samsom's Barber pluse Noisy Stuff en Karlijn en Janine verzorgen vrijdag het voorprogramma. Het begin! om 20.00 uur, kaarten kosten 12,50 10.- in de voorverkoop) Zaterdag is het tijd voor een Amsterdamse avond in het kwad raat. Dat mag je toch zeggen als dezelfde avond Gert en Hermien én Corry Konings in je café hebt. En daarbij volkszanger Jan Boezeroen. Eén artieste die in 1970 kwam met 'Huilen is voor jou te laat' en sinds dien nooit meer is weggeweest en een duo dat in 1964 debuteerde en dertig jaar later gewoon opnieuw aan de top staat. Na ondertussen zowel de Heer te hebben gezien als door diepe dalen te zijn gegaan. Jan Boezeroen is gewoon een vaste waarde in het circuit van Nederlandstalige artiesten. De Amsterdamse avond. waarop natuurlijk kroegbaas Geert ook zingt, begint om 20.30 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop 15.- en aan de kassa 's avonds 17,50. Het feestweekend wordt zondag middag afgesloten met een activiteit voor de hele familie: een rock 'n roll- en countrydag. Met gezellige bandjes, waaronder Muskogee uit Venray, demonstraties van rock 'n roll en square dance, petticoats, vet- kuiven. Harley's en Amerikanen met staartvinnen. Het begint allemaal rond de klok van twee en de entree is gratis. De Venrays/Nijmeegse band Samsons Barber PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5