U bent ook op zaterdag van harte welkom c Heimat-matinee in Leunen Multiculturele swingavond in De Volle Maan Jazzmiddag van Ray Shilton's Blue Notes Terra Nova bij Call TV Kermis in de Jera te Ysselsteyn The B Machine op het Schouwburgplein Zet Venray promotioneel op de foto J Verloren en gevonden voorwerpen Bibliotheek- nieuws Bottramme- rit Vijfde keer Top 100 in De Bonte Koe OJC Midgard Wanssum Stormachtige zomer in de bioscoop 2/-pag3 03-07-1996 14:53 Pagina 1(1,1) (Zwart film) PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli 1996 - Pagina 3 Op zondag 7 juli houdt blaaskapel Die Fröhlichen Rubensammler uit Leunen weer een Heimat-matinee. Dit wordt gehouden op het terras achter café Martens aan de Albionstraat. Vanaf 11.45 tot 19.00 uur zullen de volgende blaaskapellen Eger-Ian- der en Tsjechische muziek ten geho re brengen: Freunde Echo uit Overloon, Die Fröhlichen Ruben- De Fröhlichen Rubensammler wor den gesponsord door gebr. Thijsen CV, Vee en Varkenshandel te Leunen sammler uit Leunen, Aa-Lander Musikanten uit Bakel en Bridse Blaoskapel uit Maasbree. Uw muzikale vakantie kan ook dit jaar weer in Leunen beginnen. De toegang is gratis. Zaterdag 6 juli is er weer een mul ticulturele swingavond in café De Volle Maan. Gezien het sukses van de eerste swingavond hebben wij besloten hier een maandelijks gebeuren van te maken. Er is duide lijk een behoefte in Venray om eens een avond lekker te dansen op muziek die men niet dagelijks op Radio 3 hoort. Nederland is een land met een multiculturele samenleving. Maak eens kennis met de swingende muziek uit o.a. Afrika, kijk hoe mensen uit andere landen van 'een avondje uit' een swingende party weten te maken. Onze deejay heeft zich gespecialiseerd in Afrikaanse muziek, maar als je thuis stevig swingende muziek uit andere landen in je cd-kollektie hebt, dan word je van harte uitgenodigd om deze mee te brengen om op die manier ande ren deelgenoot te maken van jouw favoriete muziek. Noteer alvast in je ageoda: iedere eerste zaterdag van de maand 'multi culturele swingavond' in De Volle Maan! Zwart, blank, geel, rood of gestreept, je huidskleur is niet belangrijk. Wel belangrijk is: er een gezellig swingend feest van te wil len maken. Iedereen is van harte welkom (geen entree, aanvang 21.00 uur). Wil je meer informatie dan kun jet bellen met 0413- 250159. Volgende week zaterdag, 13 juli, hyperdance. The Ultimate Dance- party met Deejays Dream-E en Ray (Wallaby inn), aanvang 21.00 uur, presale ƒ11.-, at the door ƒ15,-. De Volle Maan heeft een horizon tale weekendprogrammering. Iedere maand is er een vast programma: le zaterdag van de maand: Multicul turele Dance Party; 2e zaterdag van de maand: Housefeest;.3e zaterdag van de maand: Beestfeest; 4e zater dag van de maand: Live muziek; eventuele 5e zaterdag van de maand: Beestfeest. Zondag 7 juli nodigen Ray Shilton's Blue Notes je van harte uit om met hen een gezellige Jazzmiddag te beleven op zondag 7 juli vanaf 14.00 uur in De Volle Maan in Venray. Wij willen op deze feestelijke Jazzmiddag onze nieuwe muzikale leider Henk Kraus, bekend van o.a. Bigband 77 en het Henk Kraus Kwintet voorstellen Ruim een jaar geeft Henk Kraus leiding aan onze bigband. Een jaar waarin geweldige vooruitgang gemaakt is, onder andere mede dankzij door hem geleide Jazzworkshops. Wij willen dit resultaat voor iedereen ten gehore brengen. Wij nodigen muzikanten ook uit deze middag vrijblijvend mee te komen spelen. Om een en ander goed te laten verlopen vragen wij hen om zich zondagmiddag 7 juli tijdig aan te melden bij onze diri gent. Gezien het grote sukses van het Rhythm Jazz festival van 15 en 16 juni is er een grote belangstelling voor Jazz in Venray. Laten wij daar op inhaken door de Blue Notes Jazzmiddag ook tot een geweldige happening te maken. De Venrayse band Terra Nova speelt komende vrijdag. 5 juli bij Call TV (Veronica tussen 09.00 en 11.00 uur) ter promotie van hun nieuwste single 'Turn me loose'. Het is de tweede single afkomstig van hun debuutalbum welke in november in Nederland uit zal komen. Verder is de band in onderhandeling met de Japanse platenmaatschappij JVC die hun album in september uit wil brengen. Vrijdag 5 juli zullen zij verder nog optreden bar-dancing The Seventies. In het tijdvak van 24 tot en met 30 juni werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Agenda; armband, aan een zijde geld andere zijde bewerkt; bank- pasjes Rabo en Postbank; bril, klein- goudkleurig montuur met ovale glazen; Buzzer Brooklin 17; portemonnee met 250,-; helm. kleine maat; hond, zwart/witte fox, 13 jaar oud, doof en bijna blind; legerjas met naamplaatje; poes, grijs getijgerd; legitimatie-- bewijs Rank Xerox; zilveren tien tje; herenportemonnee; rekenma chine; aktentas met inhoud. GEVONDEN bankpas; omafiets Old Beteman; Giromaatpas; hond. zwarte bas taard bouvier; hoofdstel met bit en teugels; portemonnee met inhoud; rijbewijs; zonnebril Ambervision. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Een keuze uit de nieuwe romans: Crijns, Myriam: Ik zie ik zie. Een jonge vrouw verlaat met een mede patiënt een psychiatrische kliniek en trouwt met hem. Dorrestein, Renate: Verborgen gebreken. Tijdens een vakantiever blijf van een gezin in Schotland komt een lawine van schokkende gebeurtenissen los. Erofeev, Viktor: Het laatste oor deel. Een geslaagde Russische schrijver reist de wereld rond, van vrouw naar vrouw. Hudson, Jill Francis: Ravsjakeh. Een bedoeïdenjongen uit het gehate volk der Amalakieten wordt rond 1000 v. Chr. als slaaf verkocht aan een rijke Israëliër, die hem ziet als metgezel voor zijn zoon Saul, de latere koning. Martini, Steve: Valse getuigenis. Een advocaat moet zijn schoonzus ter verdedigen die wordt beschul digd van moord op de tweede vrouw van haar ex-echtgenoot. Zhang Xianliang: De boom van wijsheid: een onverzonnen roman. De auteur beschrijft zijn ervaringen in een werkkamp waar intellectu elen in het China van de jaren zestig een heropvoeding kregen. De openingstijden: maandag van 14.00-18.00 uur; dins dag en woensdag van 11.00-18.00 uur; donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Motorclub MTC Aostrum organi seert op zondag 7 juli een open toer tocht: de Bottramme-rit. De toertocht heeft een lengte van ongeveer 250 km. De toertocht gaat gedeeltelijk over Duitsland, dus denk aan paspoort en groene kaart en gaal hel verder door het zeer mooie Nederland. Er is een pauzeplaats in de route waar MTC Aostrum de boterham men met koffie klaar heeft. Deze zijn bij de inschrijving inbegrepen. Ook zijn er enkele prijzen/bekers te winnen, o.a. oudste, jongste, ver- stkomende deelnemer en grootste club. Inschrijving op zondag-7 juli bij café-zaal De Karklinge! in Oostrum tussen 10.00 en 12.30 uur. De inschrijfkosten zijn ƒ12,-50 per motor. Op 7 juli a.s. zal alweer voor de vijfde keer de Bonte Koe Top 100 gepresenteerd worden. Afgelopen maanden vulden vele bezoekers hun favoriete Top 5 in, waaruit de Top 100 ontslaan is. Een verrassende mix van oude klassiekers en nieuwe sterren. Veel nummers staan op video en worden via grote tv's gepresenteerd, als het goed weer is ook op het ter ras. Voor bezoekers is er kans een leuke verrassing in de wacht te sle pen. Een en ander natuurlijk weer in een mooi dekor vanaf 's middags 15.00 uur. Entree is gratis. Zondag 7 juli, tijdens de Luikse Markt is er een optreden van Speedboat. Omstreeks januari 1990 ontstond Speedboat geïnspireerd door het sukses van andere Haagse bands zoals Hallo Venray en het inmiddels ter ziele gegane Dakota Lovebeach. Aanvankelijk startten ze als trio,. Maar vooral om de zangpartijen van Anthonie Bel meer ruimte te geven is uiteindelijk voor een viermans bezetting gekozen. Nu na 5 jaar overal en nergens gespeeld te hebben (o.a. een tour door Polen), werd het tijd om de emmer definitief om te keren en al het verzamelde werk op een cd te zetten. Het resultaat heet: 'Every sha la la la... Every wo oh wo wo'. Liedjes dus, of songs zo je wilt. Er staan zestien liedjes op deze cd waarin 'het leed en de lusten van het leven volgens Anthonie Bel' worden bezongen. Dat er weieens een slokje wordt gedronken in daft leven hoor je aan de enigszins 'gebarsten' voca len. Deze vocalen worden onder steund door het weerbarstige drum- spel van Erik Jansen (ja ook drum mer van De Abba's). De ritmesectie wordt gecompleteerd door het immer strakke basspel van Erik van Harselaar. Hel merendeel van de gitaar soli wordt verzorgd door Robert Gillissen, de rest van de gita- rervdoor Anthonie Bel. De cd is een soort-staalkaart- geworden van wat Speedboat tot nu toe gedaan heeft. Van schreeuwerige punkrock tot liedjes met een akoe stische country inslag. Koortjes op deze plaat zijn gezongen door Henk Koom en Toon Moerland van Hallo Vertray. Een andere gast is accor deonist Geert Verhaar (ex-Les Charmeurs). Philicorda, piano en mellotron worden bediend door Hans Blieb. De cd is uit eigen zak betaald en vooralsnog in eigen beheer uitgebracht, er wordt nog gezocht naar een label! en elke werkdag tot 18.00 uur op onze kantoren in Venray en Leunen. Om het u gemakkelijk te maken hebben wij de openingstijden verruimd. U bent door de week tot 18.00 uur, en op zaterdag van 10.00 - 13.00 uur van harte welkom op onze kantoren in Venray en Leunen. Natuurlijk bent u ook buiten deze tij den van harte welkom. Dit regelt u het prettigst via afspraken. Ook als u yvilt dat we u thuis bezoeken. Graag tot ziens! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 530300 Nog nooit in het bestaan van de Venrayse bioscoop werden zoveel superprodukties ingekocht, waarbij de direktie ervan overtuigd is, dat het publiek volkomen overdonderd wordt. Het eerste bewijs hiervan wordt momenteel al geleverd met de film THE ROCK. Het publiek wordt overgeleverd aan het spektakel. Zo moet men film beleven. Op tien meter breed beeld en stereo digitaal geluid. Dat heeft zijn effekt, want na afloop van The Rock klinkt soms spontaan applaus van het razend enthousiaste publiek. Daar blijft het echter niet bij, want de komende maanden is er een ware stortvloed van superieure films. MISSION IMPOSSIBLE met Tom Cruise is de volgende hit. Gebaseerd op de vroegere televisieseries, maar dan in heel andere proporties de bio scoop waardig, dus overweldigend. Arnold Schwarzenegger is weer op zijn allerbest in ERASER. Ook deze film zit boordevol sensatie. TWISTER van Jan de Bont veegt alles van het bioscoopscherm, dat tot op heden vertoond is. In Amerika bracht de film in tien dagen tijd honderd miljoen gulden op, daarmee het rekord van Jurassic Park brekend. Als een orkaan raast deze superfilm door de bioscoop. Zo moet u de film zien en alleen in de bioscoop kunt u een film als Twister echt ondergaan. INDEPENDANCE DAY over een invasie uit de ruimte, tart elke ver beelding. Zoiets te kunnen beleven en uiteraard in de bioscoop is een ervaring om nooit meer te vergeten. FLIPPER is een familiefilm die elke televisieaflevering naar de prullenbak verwijst. Paul Hogan zet met veel humor dit verhaal op een zeer hoog plan. CABLE GUY met Jim Carrey zal de lachers weer buikpijn gaan bezorgen. De lijst van topfilms is hiermee nog lang niet ten einde, want bin nenkort komt er een indrukwekken de aanvulling op dit aanbod. Deze week worden overigens drie films geprolongeerd die de moeite meer dan waard zijn. Primal Fear met Richard Gere is een thriller van topformaal. The Juror met Demi Moore is adembenemend. Spy Hard met Leslie Nielsen zet de boel danig op stelten. Het is weer juli, dus weer tijd voor de kermis in Ysselsteyn. Evenals de afgelopen drie jaren zal ook deze keer jongerencentrum Jera '70 weer een groots Open Air Festival organiseren en wel op zon dag 7 juli. Met vijf optredende bands belooft het in ieder geval weer een groot feest te worden. De eerste band die deze dag het 'self made' podium van de Jera zal betreden is Mind of my own. Deze 4-persoons band uit Venray die sinds 1994 bestaat speelt voorname lijk hard-rock covers van o.a. Biohazard, Slayer en Panters, maar ook Nederlandstalig werk van de raggende mannen wordt niet geschuwd. Hiema zal het de beurt zijn aan de formatie Pure Cult. Pure Cult is een samenstelling van bandleden van enkele bekende regionale bands. De leden zijn o.a. afkomstig van Dessert Dust en Wortelstemp. De muziek van deze heren bestaat enkel en alleen uit covers van The Cult. Noisy Stuff zal de derde band van deze dag worden. Onder het motto 'koppen dicht en spelen' brengen deze vier jongemannen een sterk staaltje funky-rap-metal. Het reper toire bestaat uit eigen werk en covers van ondermeer Rage against the machine, Clawfinger en Dog Eat Dog. Het veld gaat pas echt op z'n kop als The Flying Embryo's het podium opkomen. Allang voordat bands als Offspring en Greenday bekend wer den besloten deze muzikanten uit de regio IJmuiden dat het tijd werd de oude punkrock nieuw leven in te blazen. De Embryo's waren geboren en korte tijd later lag hun eerste cd op de planken. Live brengen ze een zeer gevarieerde show waarbij voor al het publiek een grote rol speelt. Met de bekende punkrock klassie kers, folksongs, smartlappen, toy dolls nummers, drinkliederen en eigen werk zullen zij heel wat stof oplaaien. Nog meer stof zal er te zien zijn als Jovink Voederbietels het Open Air gebeuren komen afsluiten. Zij waren reeds tweemaal te zien in de Jera, maar door het geweldige suk ses hebben we besloten ze nog een keer terug te laten komen. Jovink begon ooit als dwaas duo, maar is uitgegroeid tot een heuse dwaze band. Met verkleedpartijen, vuur- spuwen, schuimfestijn en dwerg- werpen zullen zij de temperatuur opvoeren tot tropische waarden. Op enkele covers na is alles eigen werk in Achterhoeks gezongen. Tevens zulle» er deze dag opnames worden gemaakt voor hun nieuwe live cd. Het festival vindt plaats op het voetbalterrein langs de Jera. Het veld is toegankelijk voor publiek vanaf 15.00 uur. Het eerste optreden begint om 15.30 uur. Nog even het komplete kermis- programma op een rijtje: Zaterdag 6 juli: Kermisdiscotheek vanaf 20.00 uur. Zondag 7 juli: Jera Open Air '96 vanaf 15.00 uur. Maandag 8 juli: Kermisdiscotheek vanaf 20.00 uur. Op dinsdag is de Jera zoals altijd gesloten omdat de medewerkers dan zelf aan de beurt zijn. De Jera wenst in ieder geval iedereen een prettige kermis en tot binnenkort. In het kader van de "Sun Summer pleinfeesten" is er op zaterdag 13 juli een optreden van de 11 mans formatie The B Machine. Als we de namen James Brouwn, Tower of Power, Ike and Tina Turner, Prince, Stevie Wonder etc. laten vallen, kunt U zich al indenken wat er zich op het Schouwburgplein, want daar speelt de B Machine, gaat afspe- Eerste inzendingen fotowedstrijd VVV binnen De VW Venray bestaat dit jaar 50 jaar. In dat kader heeft de VVV samen met de Venrays foto handelaren en vakfotografen een fotowedstrijd georganiseerd onder het motto "Wie zet Venray promotioneel het schitterendst op de gevoelige plaat". Laat Venray van de positieve kant zien dus. Inmiddels zijn de eerste inzendin gen al binnen. Aan de fotowedstrijd kan iedereen meedoen, jong en oud. Voor de jeugd is een categorie tot 16 jaar. Om de wedstrijd zo toegankelijk mogelijk te houden mogen alle mogelijke fotoformaten aangeleverd worden. Meerdere inzendingen per persoon is ook mogelijk. Inlevering kan tot en met 31 augustus op het VVV kantoor aan de Grote Markt 23. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met de Venrayse fotohandelaren Dom Melskens, Rini v.d. Leur. Hoedemaekers, Foto Printshop en Chris 1 uur foto's. Ook de vakfotografen Wilbert Achten en Gé Hirdes hebben hun medewer king aan de wedstrijd toegezegd. De fotografen nemen de jurering voor hun rekening en stellen bovendien de prijzen beschikbaar. Het is de bedoeling om de prijsuitreiking in september te koppelen aan een klei ne expositie. len. Deze band komt het best tot haar recht op swingende feesten. De muziek is herkenbaar en dankbaar en bestaat uit "All time fevorites" maar ook recent repertoire wordt gearrangeerd door de band. De B Machine is dan ook een Swingmachine die dendert als een trein. The B Machine heeft een uitge kiende samenstelling. De zang wordt voor rekening genomen van Rene van Onna, Eudia Purperhart en Marjolein de Buijzer. Elk heeft zijn/haar eigen zangkwaliteiten waardoor een breed repertoire gebracht kan worden. Voor de nodige power zorgen de Beaux Horns, een vier man sterke blazerssectie. De meerstemmige ritmische bewerkingen staan garant voor spetterende riffs en originele arrangementen. De drums worden bespeeld door Joost Lutjenhuis. Samen met bassist Bert Peters en lead-gitarist Caspar Kunst vormen zij een van de beste ritme-secties van Nijmegen en omgeving. Het elftal wordt ten slotte gecompleteerd met Jeroen Kregting aan de Keyboards. Niet missen dus. zaterdag 13 juli vanaf 20.00 uur op het Schouwburgplein: The B Machine, georganiseerd door De Heeren van Aemstel en Café Hulsman. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za:E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 588800 zo: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST V ENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond i 8.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.Ö0 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling E. RUYMBEEK en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00.nur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. Ö478-513727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag, 12 uur waargenomen door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Verloskundige Praktijk Venray Toine Tiggeloven Henny van Eerten Per 1 juli gaat Toine Tiggeloven haar werkzaamheden voortzetten in associatie met Rita van der Reis. De samenwerking met Henny van Eerten blijft ongewijzigd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478:510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Dondeidagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tof uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3