Koningschieten bij het St. Theobaldus Gilde Kunstzwemsters Spio zetten uitstekende prestatie neer tijdens LK Venray's Mannenkoor Gemengde Zangvereniging Crescendo MMSK St. Petrus Banden De Hakkespits Aktiviteiten- vereniging Brukske aktief Jeugdvereniging De Springplank KBO Rincón Espanol Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Schutterij St. Anna Reumapatiënten vereniging Venray LVB Oostrum H.S.V. De Roerdomp Bridgeclub Venray JUM Merselo Triathlon Vereniging Regio Venray Ruitersport St. Jan Merselo Atletiek Vereniging Venray-Regio HBS Diana De 'Takke- Toer 1996 Zomerbridge 1996 Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht Floriade in Horst PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli 1996 - Pagina 15 Donderdag 4 juli: 19.30 uur repetitie voor tenoren en 20.00 uur voor het hele koor in de oude Mavo-school. Vrijdag 5 juli: H. Mis bij huwelijk van Pieter Huberts. Om 13.30 uur aapwezig zijn in de St. Petrus Bandenkerk. Receptie om 19.15 uur in Dansschool Janssen. Donderdag II juli: 19.30 uur repeti tie voor de bassen en 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 18 juli: Laatste repetitie voor de vakantie: 19.30 uur voor de tenoren en 20.00 uur voor het hele koor. Na afloop kwartaaltoepen. VMK-vakantie op 25 juli en 1 en 8 augustus. Donderdag 15 aug.: 19.30 uur repe titie voor de bassen en 20.00 uur voor het hele koor Programma: 6 sept50 jaar Inalfa. 9 nov.: Proms Venray. 15 dec Deume-Walsberg Concert. 21 dec Kerst-in en kerstconcert Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhof weg. Afmelden bij Justien Janssen, tel. 512610 tussen 18.30 en 19.00 uur. Deze week komt het nieuwe ver enigingsperiodiek weer uit. Hierin vindt u nieuws voor de komende maanden. Crescendo bestaat in november 30 jaar In het (K)wartaaltje wordt enige aandacht besteed aan dit zesde lustrum. Het programma voor de komende tijd vermeldt o.m. een muzikale ont spanningsavond in Het Schutters veld en wel op donderdag 11 juli, 19.30 uur. Er is een gevarieerd pro gramma samengesteld, wat men ook weer kan vinden in het (K)wartaal- tje- De laatste repetitie vindt plaats op woensdag 24 juli De draad wordt weer opgevat op woensdag 14 aug. Een vrij korte, maar verdiende vakantie. Heel belangrijk is de deelname aan de Limburgse korendag te Reuver op zaterdag 14 sept. We ver zoeken diegenen, die nu reeds weten, dat ze NIET mee kunnen, dit even aan het bestuur te melden. In september zullen wc vervol gens medewerking verlenen aan de beide regiodagen voor ouderen in de Venrayse schouwburg t.w. 18 en 25 sept. Repetities: elke woensdag in Hel Schuttersveld van 17.30 tot 19.00 uur. Afmelden: mevr. A. v.d. Bekerom, lel. 580409 of mevr. M. v. Hooren-v. Els, tel. 580378. Alge mene informatie: sekretariaat, tel. *•83428. Opleidingsorkest Leerlingen groepsrepetitie woens dagavond van 18.45 tot 19.45 uur. Na de vakantie beginnen we weer met nieuwe lessen, opgave en inlichtingen voor nieuwe leden tij dens genoemde repetitietijden, bij bestuursleden en kórpsbegeleiding. Majorettes De open dag voor majorettes was een groot sukses. Er is nog plaats voor nieuwe majorettes, indien u geïnteresseerd bent neem dan kon- takt op met de korpsbegeleiding, tel. 511647. In de eerste weck van sep tember wordt er gestart met een nieuwe groep majoretien. woensdag van 14.00 tot 15.30 uur. Muzikanten Repetities muzikanten woensdag avond van 19.30 tot 21.30 uur en zondagochtend van 10.30 tot 12.00 uur in De Opmaat Korpsaktiviteiten Zondag I sept Muziekfestijn Mönchen-Gladbach. Weekend 8 sept.: Wijnfeest Greven- macher Luxemburg (nadere infor matie volgt nog). Overige aktiviteiten: Vakantieperiode van 8 juli tot 10 augustus. Laatste repetitie 7 juli, tevens kletskwartiertje; eerste repe titie na de vakantie: 11 augustus. Helpen met kienen: maandag 8 juli: Henk Voermans; woensdag 10 juli: fam. Minten; maandag 15 juli: Thijs Geurts; woensdag 17 juli: Irma Beerkens: maandag 22 juli: Diana v.d. Munckhof; woensdag 24 juli: fam. Camps; maandag 29 juli: Annie Derks; woensdag 31 juli: fam. Mitchell; maandag 5 en woens dag 7 aug.: geen kienen; maandag 12 aug.: R. v.d. Voort; woensdag 14 aug.: fam. Thielen. Indien men de geplande dag verhin derd is dient men zelf voor vervan ging te zorgen. Afmelden: Alle majorettes, leerlingen en korps leden bij voorkeur mondeling afmelden bij de korpsbegeleiding of telefonisch in De Opmaat, lel. 513593, gaarne uiterlijk een half uur voor aanvang repetitie. Folkloristische dansgroep Voorlopig zitten onze oefenavon den er op en gaan we vakantie hou den, voor zover dat mogelijk is. Met de optredens hebben we het nog even druk. Zo gingen we afgelopen woens dag naar Vaals om daar een gala diner op te luisteren met een serie dansen Dit vond plaats in Hotel Kasteel Bloemendal. Verder nemen we deel aan het Cioff Wereld Folkloradia te Brunssum; het grootste folklorefes- tival ter wereld. Met als thema 'hand in hand' gaan ongeveer 2.000 men sen van 60 nationaliteiten aan dit festival deelnemen. Dit alles in de periode van 12-21 juli. Discotheek New Face organiseert een disco-avond op zaterdag 6 juli in wijkgebouw de Kiosk van 19.00 tot 21.00 uur. Max. leeftijd 14 jaar. Tevens prijsuitreiking dj-wedstrij- den. Entree ƒ1,-. Donderdag 4 juli (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur laatste cluba vond voor de kinderen van de groe pen 5 en 6. Breng allemaal de fiets mee. want we gaan naar de bossen Daar krijgen jullie een schatkaart om naar de'schat te zoeken. Eveneens op 4 juli Rollebolnabespreking in Arcen. Onze delegatie vertrekt om 20.00 uur. Zaterdag 6 juli: De grote slot- avond voor alle leden van De Springplank. De avond duurt van 18.30 tot 21.30 uur. Tijdens deze avond vinden er wedstrijden plaats in play-back en karaoke. Hiervoor zijn enkele prijzen beschikbaar. Maandag 8 juli. Redaktie-verga- dering van 'In de piste'. Aanvang om 20.00 uur bij Ruud. Unie KBO in gesprek met politiek De politiek neemt veel beslissin gen, die voor ouderen van belang zijn. De ouderenbonden hebben daarbij geen direkte invloed want deze beslissingen hangen af van de politieke partijen. In tegenstelling tot de ouderenbonden kunnen poli tieke partijen in de Tweede Kamer of in commissievergaderingen direkte invloed uitoefenen op de besluiten van de regering. De enige mogelijkheid voor de ouderenbon den is: met de politiek overleggen om aandacht te vragen voor de belangen van de ouderen. Daarom onderhoudt de Unie KBO kontakt met alle democratische partijen. In dit kader heeft de Unie KBO onlangs gesprekken gevoerd met bestuursleden en fraktieleden van het CDA en van Senioren 2000. Van Senioren 2000 waren aanwezig mevr. H.M. Nijpels (fraktievoorzit- ter) en de bestuursleden W. Bosboom en A. Turkenburg (voor zitter). Van het CDA waren aanwe zig de heer J.J.M. Helgers (voorzit ter) en de dames A. Doelman-Pel, L. Dankers en M. v.d. Hoeven. De onderwerpen, die besproken werden waren: de thuiszorgproble- matiek, de patiëntenkonsumenten platforms in relatie met ouderen bonden en de dreigende bezuinigin gen op de (drie) ouderenbonden door het ministerie van VWS. Met het CDA werd bovendien gesproken overeen landelijke CDA-werkgroep ouderenbeleid. Agenda aktiviteiten 23 juli: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 4 juli en 1 aug.: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 11 juli: Ouderenkoor Crescendo in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 25 juli: Film/dia-avond in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 5 aug.: Toneelgroep 60+ uit Horst in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 22 aug.: Bezoek aan Giethoorn per bus. In Giethoorn een boottocht door hel mooie gebied. Kosten: ƒ42,50 per persoon. Als u belang stelling hebt: meldt u dan snel aan, want de belangstelling is groot. 22 aug.: Muziek en dans door bewo ners Huize Savelsberg in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met een van de volgende personen: mw. I. Claessens. Handelstraat 55, tel. 585123; dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, tel. 583592; mw. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122; dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 584897; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5. tel. 583494. El proximo fin de semana aün estara abierto el Centro, pero a partir de esta fecha permanecera cerrado hasta ültimos de Agosto por el periode de vacaciones; por esto que. aprobechamos este momento para desear a todos los lectores de Rincónj unas felices vacaciones! El pasado fin de semana se han reunido en Remscheid-Almania represen- tantes de las Federaciones de Emigrantes de Europa para tratar el tema de las próximas elecciones de los Consejos de Residentes de la negativo de los ültimos 8 anos por los consejeros de dichos CRE,s y de cara a las próximas elecciones se llegó a la conclusion de que miem- bros de la Permanente de la Coordinadora Europea soliciten una entrevista con el gobiemo Espanol y los partidos politicos para tratar sobre los cauces de participacion por los emigrantes dentro de los Cre's ya que hasta el momento han sido completamente negativos de cara a los derechos de los emigran tes. Miembros de la J.D. de esta Colonia les pueden informar mas detalladamente al respecto siempre que ud. lo desee. Un saludo de HACE. Zondag 7 juli 1996 wordt het Oud Limburgs Schuttersfeest gehouden in Bocholt. Nadere gegevens vol gen. Zoals u allen weet hebben wij dit jaar nummer 29 in de optocht, wat betekent dat wij vroeg zullen vertrekken. We vertrekken om 10.00 uur vanaf ons gildehuis café De Klomp met de bus. Wij verzoeken iedereen uiterlijk om 09.45 uur aan wezig te zijn. Onze matériaalwagen zal op zaterdag 6 juli tussen 18.00 en 19.00 uur geladen worden op onze schuttersweide, kom dan allen. Ons muziekkorps zal om 16.20 uur optreden, terwijl ons Keizers- en Koningspaar, gevolgd door de marktentsters zullen optreden om 15.30 uur. Vanaf 17.15 uur is de schietwedstrijd voor ons lokale A- team gepland. Dit jaar zal het A- zestal gekozen worden uit de vol gende elf personen. Henk de Klein, Jo Lenssen, Peter Henssen, Hans van Rhee, Pierre Lenssen, Giel Krijnen. Ron Linders, Stefan van Lierop, Martien Lenssen, Sjaak van Rhee en Huub Jacobs, waarvan waarschijnlijk de eerste zes schut ters worden opgesteld. Na het Oud Limburgs Schutters feest is de periode van de vakanties aangekomen. Tijdens de vakantiepe riode wordt er gewoon doorgeoe fend op de schuttersweide op de donderdagavonden en zondagsmor gens. Stand kampioenschieten na 2 ronden: 1. Jan Willems; 32; Jos Janssen 32; 3. Peter Willems 29; 4. John v.d. Broek 28; 5. Leen Pullens 23; 6. John Collet 22; 7 John de Bruijn 12; 8. Carl de Bruijn 10: 9. Rene Jansen 8; 10. Jos Achten 6; 11 Theo Mathey 0. Extra ronde: 1. Jan Willems 17; 2. Jos Janssen 15; 3. John v.d. Broek 14; 4. Carl de Bruijn 14; 5. Peter Willems 13; 6. Leen Pullens 12; 7. Rene Jansen 10; 8. John de Bruijn 8; 9. Jos Achten; 10. John Collet 7. Zaterdag 6 juli: Schietwedstrijd Venray-Geysteren. aanvang 17.00 uur, schuttersweide Loonsedijk/ Endepoel. Vakantie Het verenigingsjaar is weer aan zijn vakantie toe. Dit betekent dal er voorlopig weinig aktiviteiten zijn. Belangrijk te weten, voor diegenen die hiermee te maken hebben, is dat hel oefenen gewoon doorgaat vanaf 11 juli t/m 22 augustus. Dit zal dan echter niet op woensdag, maar op donderdag zijn. De tijden zijn: 9.00- 9.30 uur en 9.30-10.00 uur. Rest nog u te attenderen op het uitstapje van 3 september. Vergeet u zich niet vóór 1 augustus aan te mel den. Dit doet u simpelweg door het bedrag op ons bank- of gironummer over te maken. De rest vindt u in onze Nieuwsbrief. Fietsen Dinsdag 9 juli is er weereen fiets tocht. We vertrekken om 19.15 uur bij de Rabobank. Zondag 7 juli is weer het traditio nele koningschieten van het St. Theobaldus Gilde. Dit jaar wordt het in plaats van zaterdag op zondag georganiseerd. 's Morgens om 06.00 uur wordt door enkele trompettisten op diverse plaatsen in het dorp de reveille geblazen. Om ongeveer 08.00 uur maken we een kleine rondgang door het dorp waarbij de aanwonende leden van deze route, en als laatste het koningspaar, opgehaald zullen worden. Aansluitend is er een H. Mis met gilde-eer om 10.00 uur. Bij terugkomst in het gildehuis zal de loting plaatsvinden voor het koning schieten 's middags. Hierna zullen nog enkele leden gehuldigd worden. Om 13.00 uur vertrekken we rich ting schietterrein aan de Bossenhoekweg waar voor de eerste keer in ons bestaan ook een 'publieksvogel' is geplaatst. Op deze vogel kan door iedereen die geen lid is van het St. Theobaldus Gilde en ouder is dan 12 jaar geschoten wor den tegen een kleine vergoeding van ƒ2,50. Wie het laatste stukje van deze 'vogel' naar beneden schiet is de winnaar van een fraaie trofee Dus een mooie kans om ook een keer kennis te maken met de schiet sport van ons gilde. Na het vallen van de koningsvo gel wordt de nieuwe koning omhan gen met het zilver en vertrekken we richting dorp om bij de Lindeboom de traditionele schoten te lossen, ten Afgelopen weekend zijn in Sittard de Limburgse Kampioenschappen synchroonzwemmen gehouden. Om met de tijd mee te gaan is de term kunstzwemmen namelijk vervangen door synchroonzwemmen. In een overvol zwembad De Nieuwe Hateboer streden negen verenigingen, waaronder een groot kwaliteitsverschil, om de eer. 's Zaterdags was de techniekwedstrijd, 's zondags werden de veelal indruk wekkende solo's, duetten en groe pen geshowd. De organisatie was in handen van vereniging Hellas uit Sittard. Zaterdag is de beste prestatie neergezet door Ingrid Franssen, die in de categorie Fina senioren de derde plaats behaalde. Verder heb ben Tane Elstak, Sandra Franssen en Kelly Swinkels de limiet behaald voor de NJK, en Ingrid Franssen, Anette Custers, Trudy van der Haghen, Natasja Schuurmans, Monica Clephas en Harriet Flinsen- berg de limiet voor de NK. Zondagmiddag. Kompleet met make-up, r(jk versierde badpakken en haarstukjes en natuurlijk de neus- klem, gingen de synchroonzwem- sters te water om hun beste beentje voor te zetten. Spio was vertegen woordigd met een ploeg van 38 zwemsters, die negen uitvoeringen lieten zien, te weten drie solo's, twee duetten en vier groepsdansen. De muziekkeuzes van de verschillende verenigingen varieerden enorm, van klassieke muziek tot house. De sfeer op de tribunes was uitste kend en dankzij de vele aanmoedi gingen van de fans uit Venray en omgeving hebben de synchroon- zwemsters van Spio maar liefst zeven ereplaatsen in de wacht gesleept. Bij de solo's 13 jaar en jonger behaalde Tane Elstak het brons. Bij de solo's 15 jaar en jonger werd Christel van Bracht eveneens derde. Natasja Schuurmans behaalde zilver in de categorie solo's senioren, met een uitvoering op de muziek van Vangelis. Bij de duetten 15 jaar en jonger van Yvon Franssen en Lea Janssen vierde geworden. Petra Berkers en Marie-Martine v.d. Ven behaalden het brons bij de duetten van de senioren. Jeugdvissen Zaterdag 6 juli wordt de H. v.d. Heuvel wisselbeker vervist en zater dag 13 juli 3e koningswedstrijd. Bijeenkomst om 14.00 uur aan de Ballonzuil. Inlichtingen bij B Jansen, St. Barbarastraat 2, tel. 580526. Alle jeugdleden kunnen hier aan meedoen. Geen inleg, wel allemaal prijs. Senioren Uitslag le Vijverkoning: 1. J. v.d. Heuvel 4550gr: 2. H. Bexkens 2500gr; 3. L. v.d. Hoogenhof 21 OOgr. Venray-Vierlingsbeek op de Maas: 1. B. Jansen 4150gr; 2. H. Eibers 2950gr; 3. R. Vlemmings 2800gr. Zaterdag 6 juli vrije wedstrijd Grubbenvorst. Woensdag 10 juli onderlinge wed strijd op de Ballonzuil, bijeenkomst 18.00 uur. Voor vergunningen kunt u terecht bij de sekretaris H. v.d. Heuvel, Klaproos I, tel. 511215; A. v. Mill, Tamboerijnstraat 2, tel. 513086 of Van Grootel Hengelsport, Stationsweg. Venray. teken dat we weer een nieuwe koning in ons midden hebben. Na een korte pauze gaan we de nieuwe koningin afhalen waarna bij het gildehuis de nieuwe koning wordt geïnstalleerd. Ter afsluiting wordt de jeugd van Overloon t/m 12 jaar getrakteerd door het koningspaar. We hopen u te mogen begroeten op deze Theobalduszondag. Kruisboog-koning Vorige week zondag werd in het gildehuis de kruisboog-koning van het St. Theobaldus Gilde verscho ten. Er werden 25 pijlen verschoten. Na een spannende strijd was de uit slag als volgt: Annelies de Wit-v.d. Zanden kruisboog-koning met 226p; 2. Eric van Bakel met 225p; 3. Ger Smeets met 222p; 4. Frank Nouwens met 219p en 5. Henk de Wit met 218p. Annelies zal nu op de BKB-wedstrijden meeschieten voor de koningstitel. Optreden drum- showband in Beek- Ubbergen Zaterdag 6 juli zal de drum-show band een concert verzorgen in Beek-Ubbergen v.w. de opening van de kermis aldaar. Ook de majoretten zullen daar een optreden verzorgen. Het vertrek bij het gildehuis is om 18.30 uur. De groep 13 jaar en jonger, waar in Moniek Classens, Femke Dirkx, Lotte Dupont. Sandra Franssen. Cinderella Goemans, Anne Janssen, Kim Janssen en Suzan Nellen zwommen werd vierde. De groep 15 jaar en jonger met Janneke van Berio, Tane Elstak, Miranda Franssen, Judith Hendriks, Maartje Kateman, Maud Kessels, Anneke Loeffen en Antoinette Nelissen werd derde. Bij de groepen 17 jaar en jonger hebben Christel van Bracht, Bregje Jansen, Audrey Janssen, Marly Janssen, Anja van Leuken en Kelly Swinkels de zilveren medaille in de wacht gesleept. De groepen senioren van Spio, bestaande uit de zwemsters Manon Clarke, Anette Custers, Harriet Flinsenberg, Ingrid Franssen, Trudy v.d. Haghen, Miriam Linders, Natasja Schuurmans en Lianne Vermeeren, werd eveneens tweede met hun uitvoering die grotendeels op de muziek van Cats gezwommen werd. Alle zwemsters hebben tijdens deze dagvullende happening een uitstekende prestatie neergezet. Afgelopen donderdag begonnen we de avond met het uitreiken van een aantal prijzen. Allereerst was er een attentie voor de heren Keizers, Maes, Schulz en Teunissen. Zij slaagden het afgelopen seizoen voor het examen ACTL. We zijn als club erg blij dat weer een aantal mensen de kursus hebben willen volgen en met goed gevolg examen hebben gedaan. Als tweede was er een hoofd- en aanmoedigingsprijs voor de hoogst en laagst eindigende in de biedwed- strijd in ons clubblad. Deze prijzen gingen naar de heren Van Genugten en Goumans. Het echtpaar Janssen was de winnaar van de 'slemcup' en de heren Van Pelt en Zuur mogen hun naam bij laten graveren in de beker als winnaars van de strijd om de zomertrofee. Na een enerverende voorlaatste clubavond kon na het gebruikelijke telwerk mevr. Verheijen de felicitaties in ontvangst nemen vanwege het winnen van de kompetitie tijdens de vrije avonden. Dit is een van de weinige prijzen die men met bridge alleen kan winnen. Vanavond spelen we onze laatste clubavond van dit seizoen, hetgeen niet wil zeggen dat u de komende weken niet in de Kiosk zou kunnen bridgen. Elders in dit blad leest u over de zes weken durende zomer- bridge van de gezamenlijke bridge clubs in het Venrayse. De uitslagen van afgelopen week: Geel: 1. ds. Jungslager-Verheijen; 2. hr. Bender-v. Gaal; 3. hr. Van Pelt- Zuur; Rood: 1. hr. Corzillius- Schultz; 2. ds. Gorree-Kuyer; 3. hr. Goumans-de Groot. Programma: Vanavond: Laatste clubavond van dit seizoen. Donderdag 11 juli: Eerste avond zomerbridge. Vrijdag 5 juli: Geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Er is disco. Zaterdag 6 juni: Geopend vanaf 20.30 uur voor 15 jaar en ouder. Zondag 7 juli: Geopend vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder. Teamkompetitie Triathlon Helievoetsluis Als een rode draad door een aan tal wedstrijdtriathlons over de Olympische afstand (1,5 km zwem men, 40 km fietsen en 10 km lopen) loopt de teamkompetilie. Vereni gingen waaronder Triathlonvereni- ging regio Venray. die een voldoen de grote afvaardiging op de been krijgt nemen als team deel aan een aantal tevoren vastgestelde wedstrij den. Afgelopen zondag was Helievoetsluis aan de beurt. Het Venrayse team bereikte als eindre sultaat een 11e plaats. Van de volgende deelnemers zijn ook de individuele eindtijden bekend. Huib Rost 1.58 uur. Rob Wiltenburg 2.06 uur. Peter Scheres 2.12 uur en Peter Gommans 2.25 uur. Caspar Hoedemakers liet 2.18 noteren. Trainingstijden: Dinsdag: 19.15-20.15 uur Zwem men De Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 uur Baantraining. Zondag 09.00-10.00 Zwemmen in de Sprank, 10.15 fietsen, route vol gens schema. Afgelopen weekend werd door de LRV van Meerlo een groot drie daags concours georganiseerd. Op vrijdag, zaterdag en zondag werden er door iedere kombinatie twee proeven verreden. Enkele ruiters van onze rijvereniging namen ook deel. Hiervan vielen in de prijzen: le ronde 's morgens: Brigitte Janssen met Indira dr.kl. Ml. 2e, 169p; Esther van Dongen met Kevin dr.kl. B, 3e, 162p; Angelina Basten met Jade stv. dr.kl. B, 2e 174p; 2e ronde 's middags: Liesbeth Basten met Izador dr.kl. Ml, le, 164p; Esther van Dongen met Kevin dr.kl. B, le, 168p; Bianca Arts met Iris dr.kl. L, 3e, 163p. Onze ponyruiters konden zichzelf zondag in Boxmeer bewijzen. Ook hier behaalden een groot aantal kombinaties verschillende prijzen: 4-tal CDE kl. L, 3e. 132p; 4-tal ABC kl. L, 3e, 126p; 8-tal CDE kl. L, 3e, 126p. Dressuur: Ingrid Arts met King dr.kl. EB, le, 179p; Joyce Brenk- man met Flika dr.kl. DB, le, 178p; Petra van Dijck met Leto dr.kl. DB. 4e, 166p; met Judith, 2e, 176p; Eva van Ooi met Hapollo dr.kl. DL, le, 171 p; Ingrid Willems met Renaldo dr.kl. DB, 2e, 161 p; Karin Winnen met Nadim dr.kl. DB, 5e, 165p. Springen: Petra van Dijck met Judith kl. DB 2e; Simone van Ooi met Sunny kl. CB le; Ingrid Willems met Renaldo kl. DB 5e. Ponyspel A: Daphne Geerts met Vera, 2e, 75p; B: Vincent Geerts met Dominca, le. 87p; Jim v. Schijndel met Rambo, 3e, 84p; Joland Willems met Jessica, 4e, 83p. Wedstrijd 6 juli: Meerkamp voor pupillen en C/D-junioren in Gemert. Mededeling De pupillen en C/D-junioren die deelnemen aan de meerkamp in Gemert van a.s. zaterdag dienen om 09.50 uur aanwezig te zijn op de baan. De wedstrijd zal afgewerkt worden op sportpark Molenven. Aanvang 11.00 uur. De reiskosten bedragen ƒ3,50. dit te voldoen bij vertrek. Trainer/begeleider is Lex Biessels. Het vervoer wordt ver zorgd door L. Biessels, G. Linssen en A. Veugen. Trainingen De laatste training voor de vakan tie van de pupillen en C/D-junioren zijn op 6 juli. De trainingen zullen worden hervat op dinsdag 13 augus tus. Toernooi te Heel. Bij de dames werd mevr. A. Barents Ie. Piet v. Ooi wist hoogste te worden bij de heren, 2e werd M. Barents en 3e P. Jacobs. De OC van de jeugd. N. v.d. Veer behaalde de le plaats, 2e werd J. Nooyen en 3e M. de Wit. Short metric te Grashoek. Op de afstanden 18 en 25m wist M. Hendriks eerste te worden. Bij de jeugd behaalde W. v. Ooi een zilve ren plak. Donderdag vergadering. Alle leden worden verwacht. Zaterdag en zondag worden de Limburgse pers. en korpskampioen schappen gehouden. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Omroep Venray presenteert: Als jij deze zomer kans wilt maken op t-shirts, een portable radio-cassette-cd-speler en andere prijzen, raden we je aan dit artikel aandachtig te lezen. Takke-Herrie, het meest gewaagde radioprogram ma van Omroep Venray. gaat name lijk met de Takke-Toer de gemeente Venray op zijn kop zetten. Het enige watje moet doen, is lui steren naar Takke-Herrie en zorgen dat je fiets binnen handbereik staat. Elke week kun je een prijzenpakket winnen, en bovendien maak je kans op een draagbare radio-cassette-cd- speler. Stem dus op zaterdag 6 juli je radio af op Omroep Venray en zorg dat je de kortst mogelijke route naar café 't Doelhuis in Castenray kent. Wie weet ga jij dan met het pakket naar huis. De komende weken komt de Takke-Toer nog in Vredepeel, Ysselsteyn, Oirlo en op de Venrayse kermis. Stem deze zomer dus elke zaterdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur af op Takke-Herrie. Je vindt ons in de ether op de 90.2 of via de kabel op de 102.4. Donderdag 11 juli starten de vier Venrayse bridgeclubs weer met hun zes weken zomerbridge in de Kiosk in het Brukske. Zes donderdagen (tot en met 15 augustus) vanaf half acht (inschrijven vanaf kwart over zeven) gezellig bridgen in een sfeer volle ambiance. Alle bridgers uit de regio Noord- Limburg, en eventuele vakantiegan gers van daarbuiten, zijn van harte welkom. Clubbridgers, maar uiter aard ook thuisbridgers die hun krachten wel eens met anderen wil len meten. De gezelligheid staat deze zes avonden voorop, maar er zijn ook prijzen in natura te winnen. Het inschrijfgeld van ƒ5,- per paar per avond kunt u dus weer terugwinnen. Om de opkomst wat te stimuleren is er vorig jaar een fraaie wisselbe ker beschikbaar gesteld door Jo en Arie van de Kiosk. Van de zes avon den moet u tenminste vier avonden in dezelfde paaarsamenstelling komen om kans te maken deze beker over te nemen van de eerste winnaars, mw. Heinekamp en hr. Janssen. De avonden zijn uitermate geschikt voor thuisbridgers, die eens willen ervaren hoe het is om in een ander verband te kaarten. Het zou voor hen een opstap kunnen zijn voor aansluiting bij een van de vier clubs het komende seizoen, dat in september weer begint. Ook hier gaat weer op 'hoe meer zielen, hoe meer vreugde'. Dus tot ziens op 11 juli in de Kiosk. Zoals ieder jaar, zal ook dit jaar weer een Bijenwacht paraat zijn om, indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten enT hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar. Oostsingel 8 te Venray, tel. 582317. Gebied Leunen/Venray: Ad v. Meurs. Brienshoekweg 11, tel. 581382 of Jan Weijs, Loenerveld 11, tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs, Witte Vrouwenstraat 5, tel. 585652. Gebied Ysselsteyn: Herman v. Ass. Litsenbergweg 6. tel. 541684. 'De hele zomer biedt de tuin bloe men. Telkens ontdek ik iets nieuws. De bijentuin is net de Floriade'. Aldus*een van de vele bezoekers aan de model bijenstand in Horst. Momenteel staat de zomerborder in volle bloei. U ziet er de blauwe en oranje ereprijs, blauwe en melk witte klokjesbloem. de prachtige meisjesogen, de statige monniks kappen, de fiere koningskaarsen, teveel om op te noemen. Zondagmorgen 7 juli van 11.00 tot 13.00 uur leiden imkers u rond door de schitterende bijentuin van het Zoemhukske. U vindt deze ach ter de kasteelboerderij in de Kasteelse Bossen te Horst. Meer dan ƒ3.000,- van rekening Onvoorzichtig omgaan met de pincode kan leiden tot nare gevol gen. Dat ondervond een 58-jarige inwoonster uit Tienray. Maandag tij dens de weekmarkt werd haar porte monnee met daarin ƒ180,- gerold. Maar ook haar Europasje en een briefje met haar pincode zaten in de portemonnee. Ze deed van die dief stal aangifte en ook werd haar reke ning geblokkeerd. De zakkenroller was haar te snel af. Zij kreeg een afschrift van haar bank, dat die mid- 'dag van haar rekening een bedrag van meer dan ƒ3.000,- was 'gepind'.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 15