PEEL EN MAAS 350 Kilometer voor kinderafdeling ziekenhuis COKPfMIMT Jac. Hendriks 40 jaar bij Bouwmij Janssen Fietsvierdaagse vraagt aandacht voor natuur Gedenksteen onthuld r Venrayse film in Limburgs museum Laatste, allerlaatste oproep!!! Schuilzuil bij NS station COR PAINT geeft uw huis een persoonlijke kleur. Erik Sprokkereef loopt Pieter Pad Maandag 8 juli vertrekt Erik Sprokkereef uit Meerlo, in het dagelijks leven leerkracht aan De Hommel in Venray, voor een 350 km lange wandeltocht door Nederland. Sprokkereef legt de eerste 350 km af van de Pieterpadroute. Enerzijds om zijn eigen grenzen te verleggen, ander zijds voor een goed doel: de kin derafdeling van het St. Elisabeth ziekenhuis in Venray. UITDAGING "Ik wil nog iets verder gaan dan de kreet: je bent jong en je wilt wat." legt Erik Sprokkereef zijn initiatief uit. "Je wordt ouder en je doel meer". Sprokkereef is een sportief type. In zijn vrije tijd is hij basket- balscheidsrechter op het hoogste niveau in Zuid Nederland. Om zijn conditie op peil te houden ging hij joggen. Dat beviel hem goed maar uiteindelijk koos hij toch voor het wandelen van langere afstanden. Diverse Kennedymarsen heeft hij met succes afgelegd. Het laatste jaar was hij rond half elf binnen. De wandeltocht ziet Erik Sprokkereef als een nieuwe uitda ging. "Ik wil sport blijven doen zolang de gezondheid dat toelaat, maar ik wil ook grenzen verleggen. De Pieterpadroute heb ik altijd wil len lopen en nu is het zover." KINDEREN Tegenwoordig is sponsoring van aktiviteiten heel gewoon. "Ik wilde ook iets doen. en dan voor een goed doel." Als leerkracht van groep 3 van de Hommel is het dan haast vanzelfsprekend dat Erik Sprokkereef daarbij aan kinderen dacht. "Als leerkracht kom ik regel matig in het ziekenhuis. Ik heb toen gevraagd of de kinderen spelmate rialen konden gebruiken omdat ik iets voor hen wilde doen. Men was daar redelijk perplex over mijn voorstel. In overleg met Geert Damen van het ziekenhuis is geko zen voor de aanschaf van compu ters. kleuren tv's en videorecorders zodat kinderen zich een beetje kun nen vermaken. Budgettair was daar bij het ziekenhuis geen investerings ruimte voor. Bovendien was het hui dige materiaal op de kinderafdeling de halve tijd kapot". Met een aanbevelingsbrief van het ziekenhuis in de hand. ging Erik Sprokkereef op zoek naar spon soren. Die vond hij bij Price Cleaning. Reisburo Vice Versa, Swaghoven TV service, de ABN/AMRO Venray. Spiral. De Hommel. Friesland Nutrician. de winkeliersvereniging van Meerlo en Voedingsleer Meerlo. Anita Janssen van dat laatste bedrijf heeft voor Erik Sprokkereef ook een speciaal voedingsprogramma samengesteld om de lange wandeltocht goed te doorstaan. TRAINING De laatste maanden worden de trainingen intensiever. Van weke lijks 50 km wandelen wordt er nu bijna dagelijks naar school gewan deld. om na schooltijd via een omweg weer richting Meerlo te gaan. A.s. maandag gaat de echte tocht van start om op 16 juli in Meerlo bij het Kasteeltje te finishen. Op woensdag 17 juli zal hij. indien de tocht slaagt, maar daar twijfelt Erik Sprokkereef nauwelijks aan. de materialen voor de kinderafdeling zelf afleveren op het ziekenhuis. Treintaxi-passagiers kunnen voortaan gebruik van een Schuilzuil bij het NS station in Oostrum. Woensdagmorgen werd deze zuil officieel in gebruik geno men door wethouder Driessen van verkeer. De zuil moet beschutting bieden tegen regen en wind, als treintaxi passagiers moeten wachten op de taxi. Bovendien is de zuil voorzien van een meldknop waarmee fle klant zich in directe verbinding kan stel len met de Treintaxi-centrale. Hiermee wordt onzekerheid over tijdstip van aankomst van de taxi bij de passagier weggenomen. Treintaxi, verzorgd door Taxi Verstraaten, rijdt a1 sinds 1 april 1993 in Venray en omgeving. Eerst op een aantal kerkdorpen en Venray kom, later op de hele gemeente en ook in de gemeenten Vierlingsbeek en Meerlo-Wanssum. Lokaties als de Groep Geleide Wapens, peniten tiaire inrichting De Maashegge en de vakantieparken in Horst-America worden ook via de Venrayse trein taxi bereikt. Venray neemt daarbij een redelijk unieke plek in tussen de 111 halteplaatsen in Nederland. Ook steeg in die jaren het aantal passagiers gestaag. Maandelijks maken nu ruim 1500 mensen gebruik van de treintaxi. In de maand juni van dit jaar waren dat er zelfs 1800. Drie kwart van die men sen maakt een rit van het station naar een bestemming in Venray e.o. Met eeti druk op de knop zet wethouder Driessen de schuilzuil "in werking" "De thuisblijvers zien het zwart wit" is het motto van een serie filmvoorstellingen die het Limburgs Museum in Venlo tijdens de zomervakantie verzorgt. Een van de films die getoond zal worden is het filmpje "Ons Petekind.. Venray". Deze film vormde de introduktie van de aktie "Haarlem helpt Venray" die direkt na de tweede wereld oorlog werd opgestart. Haarlem was redelijk ongeschonden door de oorlog gekomen terwijl Venray nagenoeg geheel ver woest was. Dat komt in deze film erg goed tot uiting en wordt er op de Haarlemmers een dringend beroep gedaan om Venray te helpen: "Beter één stoel naar Venray. dan tien op uwen zol der!" houdt de commentator de kijkers voor. De voorstellingen zijn elke zondag en beginnen om 15.00 uur. Eerst wordt gestart met een film van kapelaan J. Lucassen met zeldzame dorpsbeelden van o.a. Maasbree. Panningen en Horst. Ook is er een curieuse opname van de eerste h. mis van de Javaanse priester Adikardjaha in de kerk van O.L.Vrouw in Venlo. Vervolgens word de Venrayse film vertoond. De filmmiddagen zijn tot en met zondag 11 augustus. Erik Sprokkereef bij de finish van zijn tocht, het poortje in Meerlo Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen Voetreflexzonetherapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen Schoulenslraalje 16 VENRAY TEL. 0478-589295 ^Kindervakantiewerk^ Aanstaande maandag, 8 juli, barst het Kindervakantiewerk in Venray weer los. 700 kinderen zullen zich dan op de parkeer plaats van het oude zwembad ver zamelen om een schitterende week tegemoet te gaan. Om er voor te zorgen dat alles goed gaat zijn we nog steeds dringend op zoek naar leiding. Iedereen die ouder is dan 15 jaar kan meehel pen. Laat de kinderen niet in de steek en geef je op als leiding. Bel het sekretariaat voor meer infor matie: tel. 0478-587560 of 588606. u wilt een andere kleur buiten, maar weet niet wat. u wilt uw huis een eigen gezicht geven?! wij helpen u hier graag mee VERF 6* Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk DONDERDAG 4 JULI 1996 Nr. 27 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Van timmerman tot projectleider Gisteren, 3 juli, vierde de 57- jarige Jac. Hendriks uit Venray het feit dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van Bouwmij Janssen. Binnen dat bedrijf maakte Jac. Hendriks carriëre van timmer man tot projectleider. 40 Jaar zijn voor Hendriks echter nog geen aanleiding om op de lauweren te gaan rusten. Wel zal hij dit najaar minder gaan werken door gebruik te maken van een deeltijd vutregeling. Jac Hendriks kwam vanaf de toenmalige Ambachtschool, waaf hij de basisbeginselen voor timmer man leerde, terecht bij het bouwbe drijf Akerboom. Op 25 juni 1956 trad "hij echter in dienst bij de "Gebroeders Janssen", de huidige Bouwmij. ANDERS Het werk bij Janssen was anders dan bij Akerboom: grotere bouw- projekten, niet alleen in Venray en omgeving maar ook verder van Venray weg. Projekten die Jac. Hendriks zich nog kan herinneren zijn de kerken in Overloon, Veulen en Vierlingsbeek maar ook bijvoor beeld de LTS in Brunssum. "Dat betekende op maandag naar Het werk, daar in de kost en vrijdag avond weer terug. Datzelfde gold bij de bouw van de kerk in Rijswijk." Die laatste klus leidde ertoe dat hij tijdens carnaval van Brunssum. waar het volop feest was, moest ver kassen naar Zuid Holland, waar car naval vreemd was. Onbetwist hoogtepunt in zijn bouwcarriëre was de herbouw van de toren van de Grote Kerk. ZELFSTUDIE Jac. Hendriks wilde zelf echter verder in de bouw. Via veel zelfstu die wist hij zich op te werken tot voorman, hulpuitvoerder, uitvoerder en uiteindelijk projcktleider. Een verantwoordelijke baan binnen het I50 personeelsleden tellende bouw bedrijf. Hendriks is een van de drie projektleiders die Bouwmij Janssen nu telt. Zijn taak bestaat er uit om projekten goed te laten verlopen en dat de oplevering op tijd gebeurt. Hendriks heeft de hele bouwwe reld ook compleet zien veranderen. "Zeker ten goede van de bouwvak kers. Van het eigenlijke zware werk is door de inzet van techniek niet veel meer overgebleven. Wel is de charme van het organiseren, wat nu veel met de computer gebeurd, enigszins verdwenen." Hendriks is niet de eerste mede werker die zijn veertig jarig jubi leum bij Bouy/mij Janssen vierde. Tien collega's gingen hem al voor wat de aangename en sociale werk sfeer binnen het bedrijf onder streept. Jac. Hendriks gaat nog niet meteen vutten maar het najaar krijgt hij meer vrije tijd om te fietsen, ten nissen en vakantie te vieren. Bescheiden aktie in samenwerking met Venrayse winkeliers De Venrayse werkgroep van Fietsvierdaagse De Peel gaat ook dit jaar geld inzamelen voor een goed doel. De actie draagt een veel bescheidener karakter dan de grootscheepse juileumactie van vorig jaar, die uiteindelijk bijna een ton opleverde voor de straat kinderen van Rio. Ook ligt het doel veel dichter bij huis: natuur en landschap in Noord-Limburg "We fietsen er elk jaar met dui zenden doorheen en genieten ervan, nu kunnen we eens wat terugdoen", zo verklaart Nol Verberkt van de Venrayse werkgroep de keuze voor het (Noord-)Limburgs Landschap. Hij benadrukt nogmaals dat er geen grote actie verwacht hoeft te wor den. Het accent ligt evenzeer op het verstrekken van informatie dan op geld inzamelen. De gedachte om een organisatie te financieel te steu nen heeft echter sinds vorig jaar post gevat bij de werkgroep. De stichting het Limburgs Landschap, in de provincie eigenaar en beheerder van een groot aantal Vrijdagmiddag werd op het I^uitse kerkhof in Ysselsteyn een gedenksteen onthuld ter nage dachtenis van kapitein L. Timmermans. De gedenksteen is geplaatst op dat gedeelte, waar de as van de vorig jaar overleden voormalig beheerder van het kerkhof was uitgestrooid. Kapitein Timmermans was in eer ste instantie slechts als tijdelijk beheerder aangesteld op het kerk hof. Dat werden er echter achten twintig jaar. Onder zijn toezicht werd door de medewerkers van het Duitse kerkhof vormgegeven aan het kerkhof. Na 28 jaar kon zijn levenwerk worden overgedragen aan de Volksbund fur Kriegsgriiberfursorge. die nu nog hei beheer over het kerkhof heeft. De plechtigheid werd o.a. bijge woond door de familie van kapitein Timmermans, oud-medewerkers van het kerkhof (of de nabestaanden daarvan) en de heren Adamowitsch (van de Volksbund), dr. Wolfgang Kenneweg van de Stadrat Dortmund, burgemeester Jos Waals en Frits Hovens, medewerker van Peel en Maas en altijd nauw betrok ken geweest bij de ontwikkelingen Onze medewerker Frits Hovens. die zich de afgelopen vijftig jaar veel heeft bezig gehouden met het Duitse kerkhof schelste afgelopen vrijdag nog eens kort de geschiedenis van het kerkhof. van het kerkhof. Laatstgenoemde schetste ook een beeld van die ontwikkeling. Burgemeester Waals ging in op de Sussen viel verkeerd Een 20-jarige Venraynaar werd in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 01.30 uur bij een café in het centrum mishandeld door twee jersonen waarvan de identiteit personer bekend i: De man wilde een ruzie die ont staan was door de twee personen om een meisje sussen. Daarop keerde het tweetal zich tegen hem en zodoende kreeg hij enkele rake klappen. Van die mishandeling deed hij aangifte. Het onderzoek is nog lopende. Duur pak koffie Een 69-jarige Venraynaar werd door personeel van een in De Bleek gelegen supermarkt betrapt toen hij een pak koffie in de binnenzak van zijn jas deed en, zonder te hebben afgerekend, de supermarkt wilde verlaten. Hij werd aangehouden een aan de politie overgedragen. Na ver hoor en opmaking van proces-ver baal kon hij, zonder pak koffie naar huis. Een dure pak koffie... Poging diefstal auto Een 51-jarige inwoonster van Well parkeerde maandagavond om 19.10 uur haar personenauto op de parkeerplaats bij het zidkenhuis aan de Merseloseweg. Toen ze van haar bezoek in het ziekenhuis, omstreeks 20.05 uur terugkeerde, ontdekte ze dat het portiersTol was geforceerd en dat getracht was de auto te starten. Dat was niet gelukt, maar het kan ook zijn dat de dader in zijn werk is gestoord. De schade aan de auto bedroeg ongeveer ƒ1.000,-. Winkeldiefstal Maandagmiddag werd door per soneel van een warenhuis aan de Grotestraat gezien dat eeh man - een 25-jarige in Stevensbeek verblijven de asielzoeker - een paar sokken in zijn jas stopte en de winkel wilde verlaten. De man werd in zijn kraag gegrepen en aan de politie overge geven die de man na verhoor een transaktie aanbood. rol die de kapitein heeft gespeeld bij de "verzoening over de graven heen". Al sinds 1962 bezoeken Duitse scholeren het kerkhof in Ysselsteyn om daar de graven te verzorgen. Dat heeft geleid tot vele uitwisselingen van Duitse en Nederlandse jongeren, met name uit Ysselsteyn en Bonbruck. Waals gaf aan dat de gemeenschap nu nog de vruchten plukt van het werk van kapitein Timmermans. Bij de onthulling van het momu- ment was dan ook een groep Duitse jongeren, van het Heinrich Heine gymnasium uit Dortmund aanwezig. In het kader van die verzoening wer ken zijn een week samen met scho lieren van de Stedelijke Scholengemeenschap in Roermond op het Duitse kerkhof. Zij plaatsten bij de gedenksteen een "Ginko"boom, een boom die vrede symboliseert. Ook werden er bloe men gelegd bij het graf van de Duitse onderofficier Johan Siegel. Deze Duitse militair was de eerste die op het kerkhof begraven werd. Het toeval wil dat afgelopen vrijdag opnieuw een Duitse militair werd begraven op het kerkhof. De stoffe lijke resten daarvan werden onlangs gevonden in de omgeving van Groesbeek. De scholieren uit Dortmund en Roermond werden later nog ontvan gen door burgemeester Waals op het gemeentehuis, waar deze lof en waardering uitsprak over het feit dat jongeren bereid zijn om in hun vrije tijd zich in te zetten voor dit werk. stukken natuur, krijgt van de organi satie de opbrengst van een spel waaraan fietsers en bezoekers kun nen deelnemen. Tegen betaling kun nen zij een pijltje gooien op een poster, waarop alle leden van winke liersvereniging met hun logo staan vermeld. Wie een pijltje in het hart van de poster weet te mikken, waa" het logo van Winkelcentrum Venray staat, wint een leuke prijs. Gooien kost natuurlijk geld en de opbrengst is voor het Limburgs Landschap. Voor de deelnemers aan de fiets tocht is er een tweede spel. eveneens rondom de logo's van Venrayse win kels. De fietsers moeten een aantal meerkeuzevragen beantwoorden over de Venrayse middenstand en horeca. Daarmee kunnen ze de hoofdprijs van 300 gulden en een tweede en derde prijs van 200 en 100 gulden winnen. De route voert dit jaar ook langs één van de mooie plekjes in Limburg waar het Limburgs Landschap grond in eigendom heeft, namelijk Geijsteren. De Rosmolen fungeert als rustplaats tijdens één van de vier fietsdagen. OP DE GROND De Venrayse werkgroep van Fietsvierdaagse De Peel heeft dit jaar de begroting gebaseerd op een deelnemersaantal van 2200. Dat zijn er weliswaar meer dan duizend min der dan dat er vorig jar van start gin gen. maar dal is dan ook niet te ver gelijken vindt Verberkt. "We hebben vorig jaar na afloop gezegd 'We moeten met beide benen op de grond blijven'. Hard werken in de wetenschap dat we bijna zeker min der deelnemers zullen hebben dan vorig jaar", zegt hij. De voorin schrijving ligt. ondanks dat er geen sprake is van jubileumactiviteiten, twee weken voor de start nog op hetzelfde niveau 1 vorig jaan De werkgroep realiseert zich dat het weer voor de laatste inschrijvers altijd een belangrijke factor blijft. ..Nieuwe deelnemers zoekt de Fietsvietdaag.se tegenwoordig niet zozeer in de regio, maar in heel Nederland. Net als de grote broer van de Fietsvierdaagse De Peel, die in Drente, heeft de organisatie con tact gezocht met een aantal clubs van caravanbezitters. Een aantal caravanners komt inderdaad naar Venray. Ze komen zaterdag 6 juli al aan en slaan hun kamp op. net als voorgaande jaren, op de atletiek baan van AV Venray Regio. "De VVV heeft een pakketje voor hen samengesteld. Daarin staat wat ze zoal kunnen gaan zien in de omge ving. Bovendien biedt de VVV deze gasten een stadswandeling aan", vertelt Nol Verberkt. PROGRAMMA De Fietsvierdaagse De Peel gaat dinsdag 9 juli van start. De deelne mers worden op weg geholpen door de sponsors van het eerste uur: Poels Rijwielen. H. Clephas. juwe lier Verlinden en winlecentrum Venray. De fietsers die 40 of 60 km afleggen kunnen tussen 09.00 en 12.00 uur vertrekken, de 25 km tus sen 10.00 en 13.00 uur. Woensdag komen de deelnemersvan start plaats Deurne op bezoek en wordt op het Schouwburgplein een hobby- eh sfeermarkt gehouden. Op het fraai aangeklede plein speelt woens dag live het Heide Trio. Donderdag staat in het teken van de kinderen. Allemaal mogen ze om 15.00 uur gratis naar een poppenkastvoorstel ling in de schouwburg en vanaf 14.00 uur kunnen ze zich laten schminken. Vrijdag is de traditione le slotdag, met opnieuw live muziek van het Heide Trio, veel uitreikin gen van prijzen, uitslagen van quiz zen, weggeven van bloemen en vlaaien en veel gezelligheid. Om 17.00 uur is de Fietsvierdaagse de Peel 1996 weer voorbij. INSCHRIJVEN Voor mensen die willen deelne men aan de Fietsvierdaagse js voor af inschrijven een handig mogelijk heid. Het voorkomt lang wachten op dinsdagmorgen en scheelt vier gul den per inschrijving voor meerdere dagen. De inschrijfkosten aan de dagkassa bedragen voor volwasse nen 20.- p.p., kinderen tot 13 jaar 16.- p.p.. Kinderen tot 5 jaar hoe ven niets te betalen, bezitters van een ouderenpas 18,-. Voorinschrijven kan in Venray bij de SNS Bank in de Poststraat. het VVV-kantoor aan de Grote Markt en maandag bij de stand van de Fietsvierdaagse op de weekmarkt. De kraam van de organisatie staat op de hoek Grotestraat- Henseniusstraat. De Rosmolen bij Geijsteren. rust plaats voor de Fietsvierdaagse én natuurmonument.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11