Kippevel en ovationeel applaus Jubilerende LLTB houdt 'open huis' Directie nieuwe gemeentelijke organisatie bekend "Gemeentepraat" verdwijnt definitief ity Open dag V rou wencentrum Meldpunt voor Hulp, Advies en Informatie Lezing over Stervensproces Gedenksteen voor kapitein Timmermans Verpleeghuiszorg thuis onverwacht groot sukses telefoon 0478-512772 EL EN MAAS Donderdag 20 juni 1996 - Pagina 9 De organisatiestructuur van de ■meente Venray wordt drastisch wijzigd. De organisatie wordt ilaiter" terwijl het aantal secto- n wordt uitgebreid. Thans kent gemeente de sectoren aatschappelijke Diensten, iddelen en Ondersteuning en emeentewerken. De nieuwe organisatie kent vier cloren: Stedelijke Ontwikkeling, edel ij k Bestuur. Welzijn en iciale zaken en tenslotte gemene Zaken. Elke sector heeft n eigen financiële administratie, rder is er nog een aparte centrale deling Financiën. Gemeentesecretaris De Bever liet iiandagavond in de commissie jernene zaken weten dat inmid- !ls ook de nieuwe sectordirecleu- n zijn aangewezen. Zij zullen lerlijk I januari 1997 op hun nieu- funktie worden benoemd. Piet Lucassen, thans hoofd van de deling Volkshuisvesting, limtelijke Ordening en Milieu iirdt directeur van de sector .•delijke ontwikkeling. Onder deze dor valt ook de nieuwe afdeling zich met grondverkoop en acqui- ie bezig gaat Houden. De afdeling Stedelijk Beheer •uw en- Milieubeheer. Openbare rken en Openbare Orde en liligheid) komen onder het toe- :ht te slaan van Wil Backx. de hui- e directeur van gemeentewerken. rman Wijdeven. thans directeur mtschappelijke Diensten krijgt de sector Welzijn en Sociale Zaken onder zich. Nieuw is de sector Algemene Zaken waaronder Personeel en Organisatie. Informatievoorziening. Automotisering en alle Publickszaken vallen. Het huidige hoofd van de afdeling Personeel. Organisatie en Informatica. A. v.d. Brink, gaat hier de directiefunktie vervullen. MA(; WAT KOSTEN Joost v.d. Vorle vroeg zich tijdens de commissievergadering algemene zaken af of dit nu wel allemaal zo moest. "Er komt een directeurtje bij en een secretaresse. Het mag alle maal wat kosten" aldus v.d. Vorle. Volgens hem gaal het hier niet om bezuinigen maar om "minder men sen, meer top" Over vijfjaar moeten we weer reorganiseren omdat we weer failliet zijn". v.d. Vorle werd meteen terugge floten door zowel burgemeester Waals als door Leo Janssen (VVD). Janssen wees v.d. Vorle erop dal er een organisatielaag verdwijnt en dat er wel degelijk sprake van bezuini gen is. Waals noemde de kreten van v.d. Vorle een "losse pols verhaal" wal hem ten zeerste verbaasde. "Dit gaat om een uitvoering van KEERpunt waar U mee ingestemd heeft" aldus Waals. "De organisatie past zich aan aan de wensen van de klanten en die worden met efficien cy en weinig kosten hiermee ver woord" aldus Waals. Tableau Vorige week werd op hel Biez.envenneke een bijzonder tableau onthuld, let gaat om een kunstwerk vervaardigd door de Portugese Azidejos diilder Fe mandes Helder. Azulejos schilders maken deze tableau's uit halend op bestelling, in tegenstelling tot de zeefdruk!massa)produkties. let tableau heeft een afmeting van 90 bij 120 cm. Azulejos zijn in 'ortugal overal te zien. vaak op de .meest rare plekjes. De Azulejos doen enken aan het Nederlandse Delfsl blauw en omvatten religieuse en Itis- irische beelden, maar ook situaties uil hel dagelijkse leven. let Meldpunt Venray is een nen werkingsproces van de cluing Synthese, de Algemene Ipdienst en het handicaptenplatform te Venray. t ingang van september 1996 zal Meldpunt Venray worden uitge- :id met het Comité iangenbehartiging keringsgerechtigden, afdeling iray. Het Meldpunt Venray geeft J^/nrmalie en advies over de moge heden van maatschappelijke p- en dienstverlening, aan alle 'oners van de gemeente Venray is bedoeld voor mensen die in ituatie terecht komen waarin n hulp en/of advies nodic heeft 44. anderen. Het Meldpunt Venray gevestigd in hel tiviteitencentrum voor Ouderen. Kemphaan. Kennedyplein I. 11 VH Venray. Op werkdagen eikbaar van 09.00-12.00 uur en :ns op de dinsdagavond van 00-19.00 uur. telefoonnummer 8-584444. De in Venray wonende Geshe Konchog Lhundup zal uitleg geven over hel stervensproces zoals dat door de stervende zelf wordt erva ren. van de tussenstaat of BARDO periode waarin de geest van de gestorven persoon voortgedreven wordt door KARMISCHE winden of door een zuivere altruïstische motivatie op zoek naar een nieuwe belichaming is. En van hel proces van wedergeboorte en de ontwikke ling van de foetus in de baarmoeder. Data: 20 juni 1996. Beethovenstraat 52. aanvang 19.30 uur. bijdrage ƒ12.50. Vertaling aanwezig. Auto's alstublieft niet bij de buren parke ren. Waterleiding gesprongen Personeel van de brandweer, later geassisteerd door personeel van de Waterleidingsmaatschappij moest dinsdagmorgen omstreeks 08.00 uur in aktie komen bij een woning aan de Andeslaan. Hier was een water leidingsbuis gesprongen. Het water kwam in de kelder van de woning terecht. Diefstal gereedschap In de nacht van zondag op maan dag werden bij twee vrachtauto's kisten opengebroken en het daarin aanwezige gereedschap ontvreemd. Een 49-jarige inwoner uit Oostrum deed van die inbraak aangifte. Uit zijn op het Keizersveld geparkeerde vrachtauto werd voor een bedrag van ƒ2000,- gereedschappen gesto len. Een 45-jarige inwoner deed aangifte van eenzelfde inbraak. Hier werd voor een bedrag van ƒ1800,- aan gereedschappen gestolen. Rythm Jazz Venray tevens "ode aan Ella" Bijna 2500 bezoekers heeft Rvthni Jazz op zaterdag 15 en zondag 16 juni in Venray getrok ken. Maar meer nog dan het aan tal bezoekers spreken de muzikale kwaliteiten van en de diversiteit aan jazzstijlen van het Venrayse jazzfestival tot de verbeelding. Daarmee is de toon gezet voor een nieuw soort Venray's Jazzfestival. Alle musici die tijdens Rythm Jazz Venray optraden bleken naar Venray gekomen om er hel onderste uit de kan te halen. Omdat ze er zin in hadden en mogelijk omdat er in Venray een nieuw en grootschalig jazzpodium lijkt te ontslaan. Iets goeds neerzetten is dan investeren in de toekomst. Dat er ook in Venray jong en begenadigd talent rondloopt bewees op zondagmiddag een combo van de Venrayse Muziekschool. Rythm Jazz trok een breed publiek. Op beide avon den wisten opvallend veel jongeren de weg naar Rythm Jazz te vin den. PUBLIEK HELEMAAL PLAT Voor de liefhebbers van de inge houden. emotionele jazz waren de optredens van Toots Thielemans op zaterdagavond en van Denise Jannah op zondagavond absolute hoogtepunten. Beiden brachten op hun eigen wijze een ode aan de zaterdag overleden Ella Fitsgerald. 'Kippevel' was het eensluidende kommentaar. Hans van der Pol en Dolf del Prado legden zaterdag avond de basis voor dat gevoel met zachte, perfekt uitgebalanceerde nummers. Samen met hen trad ook de Venrayse Anouk Haans op. 'Een Voldoende Venrayse inbreng tijdens Rhythm Jazz met onder andere de Basement Band fantastische ervaring", zegt ze over haar optreden. 'In een dergelijke gevoelige, jazzy setting kan ik echt alle mogelijkheden van mijn stem verkennen en aanspreken'. Anouk trad ook op met de Basement Band. Hel Rosenberg Trio kreeg op zaterdagavond na een fabuleuze tweede set een ovationeel applaus. OP zondagavond speelden Hans en Candy Duller het publiek helemaal plat. Candy Dulfer gaf een ruim twee uur durend koncert dal van de eerste tot de laatste noot spannend was. Geen van de artiesten ontkwam aan toegiften. Het publiek was razend enthousiast. GROTE VERRASSING Opvallende optredens waren er ook van de Jeroen Pekband en de Beets Brothers. Met name de Beets Brothers wisten te verrassen met melodieus, sprankelend en virtuoos spel. Ray Shilton's Blue Notes en The Basement Band tekenden voor strakke maar soepele nummers in de Big Band stijl van Glenn Miller. The Recycle Jazzband en de Opladener Jazz Company brachten uitstekende interpretaties van de onvervalste klassiekers uit hel oude stijl dixie land repertoire. De grote verrassing van Rythm Jazz was WES. jazz- rockband uit de USA. toevallig op tour in Europa en -gewoon zin om te spelep- ook bereid Venray aan te doen. Fantastische, uitgesproken karakters zonder sterallures en in staat het publiek op de banken te krijgen. SFEER Een grote bijdrage aan de sfeer van het festival leverden Hannelore Behnke en Nathalie Philipsen met hun eigen kunstzinnige dekoraties en bewegwijzering. Ook de foto's van onder andere René van Egmond droegen' bij aan een jazzy sleer. Verder waren er indrukwekkende diapresentaties over grootheden uil de jazz. VRIJWILLIGERS Koncertorganisatie Ruud Wijkniet ORW) heelt ervoor gezorgd dal behalve uitstekende artiesten ook een groot aantal professionele 'festi val-hands' uit alle delen van het land als vrijwilliger naar Venray kwa men. Hun professionele inzet is een heel belangrijke faktor in hel sukses van Rythm Jazz gebleken. Bovendien bleken Wijkniets uitste kend kontakten in het sukses van North Sea Jazzfestival goud waard. Ook Venrayse vrijwilligers hadden een groot aandeel n het sukses. Kiwanisclub Schieëpersland. ver antwoordelijk voor de organisatie van Rythm Jazz leverde zelf veel menskracht. De Kiwanisclub ver wacht volgend jaar een vergelijk baar tweedaags festival kunnen organiseren. Overigens was Rythm Jazz Venray '96 niet mogelijk geweest zonder de inbreng van hoofdsponsor PTT Telecom, de sub sponsoren Heineken. Inalfa Industries BV en SNS Bank Limburg; enkele belangrijke stille sponsoren en de overige sponsoren. De raadscommissie Algemene Zaken heeft afgelopen maandag definitief groen licht gegeven voor de uitgifte van een eigen gemeen tekrant. Daarmee komt er defini tief een eind aan 25 jaar "Gemeentepraat" in Peel en Maas. De gemeente Venray meent met een eigen krant de kloof tus sen burger en lokale overheid beter te kunnen dichten. Dc enige tegenstanders in de com missie bleken de fraktie v.d. Vorle en Samenwerking te zijn. Beide frakties voerden de linanciële gevol gen voor de burger als argument aan. Volgens Ike Busser (Samenwerking) gaat die krant de burger toch een ton kosten. Busser kon zich niet aan de indruk onttrek ken dat de nota naar een eigen krant toegeschreven was. "U wilt kost wat kost een eigen mailing. Ik vindt hel jammer om dan het huidige medium (Peel en Maas. red.) negatief af te schilderen." Busser miste bovendien de optie van een gerestylde Gemeentepraat pagina in Peel en Maas. Ook Joost v.d. Vorle vond de krant duur. "zeker als die naar alle waar schijnlijkheid snel bij het oud papier zal liggen", v.d. Vorle was boven dien bang dat het nieuwe medium meer reclame zou gaan maken voor de coalitie en dat de oppositie niet aan bod zou komen. Verder vonden alle frakties dal de gemceniekrant geen advertenties mogen bevatten. EIGEN GEZICHT Dat laatste kon de bevestiging van burgemeester Waals krijgen "Ook wij staan niet te juichen voor adver tenties". aldus Waals. Waals onderstreepte "niks tegen Peel en Maas" te hebben maar dat met de Venray conferentie nog eens duidelijk werd dat de gemeente haar eigen gezicht moet laten zien. "Het kan niet zo zijn dat op de voorpagi na de redaktie haar mening geeft en dat wij op pagina drie nog eens ons beleid uitleggen" aldus Waals die daar aan toevoegde dat het om de gemeente gaal en niet om de coali tie. FINANCIëN Over de financiën bestaat nog enige onduidelijkheid. De kosten zouden gedekt kunnen worden uil de incidentele folders die nu gedruk kunnen worden. Waals sloot echter niet uit dal een aantal van die fol ders blijft verschijnen. Truus Kemmelings (PvdA) gaf wel aan dat indien de kosten hoger uitvallen dan nu is aangegeven haar fraktie daar wel op terug wilde komen. Kemmelings slipte nog wel een ander gevoelig punt aan. nl. de ver spreiding. Volgens haar zal exclusie ve huis-aan-huis verspreiding moei lijk haalbaar zijn. Daar moet volgens, haar goed naar gekeken worden. Tijdens een speciale hijeen- komst zal op vrijdag 28 juni 1996 op de plaats waar zijn laatste wens werd vervuld (zijn as uits trooien op het Duits soldatenkerk- hof in Ysselsteyn) een gedenksteen onthuld ter nagedachtenis aan deze 'Man one Beispiel' kapitein Louis Timmermans. Timmermans van 1948 tot 1976 beheerder van dit door de Nederlandse regering aangelegd sol- datenkerkhof. Kapitein Timmermans stierf op 78-jarige leeftijd op 28 februari 1995 in Nijmegen. Tijdens de crematie, waren slechts een handjevol vrienden aanwezig. Wel was een vertegenwoordiger van de Volksbund Deulschcr Kriegsgraberfursorge aanwezig, die gehoord hebbende van zijn laatste wens. alle medewerking verleende om uitvoering aan die wens te geven. Ook het gemeentebestuur van Venray verleende alle medewer king. In mei 1995 werd in het bijzijn van zijn familie de as uitgestrooid GEDENKSTEEN Maar de Volksbund vond het nodig om. de vele verdiensten van deze officier, die 28 jaar het kerkhof beleverde. perpament te herdenken. Vrijdag 28 juni zal om 17.00 uur tijdens een kleine plechtigheid een gedenksteen worden onthuld door burgemeester Jos Waals en Georg Adamowitsch van de Volksbund. Onze medewerker Frits Hovens. zal bij deze gelegenheid het levenswerk van kapitein Timmermans vanaf 1948 tot aan zij afscheid in een toe spraak schetsen. Tijdens de plech tigheid zal door twee scholieren uit Duitsland en Nederland op het kerk hof een Ginkgo boom worden geplant. Dal is een Oosterse vredes- boom die alle oorlogen overleefde. Afsluitend zal er een krans worden gelegd op hel graf van Johann Siegel. die in oktober 1946 als eer ste op dit kerkhof werd begraven. Tijdens de plechtigheid zullen de familie van kapitein Timmermans en de nog in leven zijnde personen, die in de lijd van kapitein Timmermans werkzaam waren, aan wezig zijn. Snel Betrouwbaar ST^j^ER^J REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 ONTVANGST DUITSE JEUGD Diezelfde dag zal burgemeester Jos Waals de Duitse jeugd die op het kerkhof in Ysselsteyn werkzaam zijn ontvangen op hel gemeentehuis. Die jeugd, deze keer leerlingen van het Heinrich-Heine-Gymnasium uit Dortmund, zal om 16.00 uur in de Burgerzaal worden ontvangen nadat eerste en krans is gelegd bij het monument van onze gevallenen aan het Kerkpad. Een traditie die deze Duitse jeugd in ere houdt. Na de ontvangst in de Burgerzaal zullen die jongeren ook op het kerkhof in Ysselsteyn aanwezig zijn bij de ont hulling van de gedenksteen voor kapitein L. Timmermans. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13. 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Zorgverzekeraar YGZ en Stichting Boncura (waaronder ressorteren de verpleeghuizen Beukenrode te Venray. Elzenhorst te Horst en het zorgcentrum De Wietel in Helden) startten hegin 1996 met het experiment om op grotere schaal verpleeghuiszorg te bieden in de thuissituatie. In 1995 waren daarin reeds enkele erva ringen opgedaan. De inschatting werd gemaakt dal op jaarbasis ongeveer tachtig perso nen daarvan gebruik zouden gaan maken ofschoon velen die inschat ting aan de hoge kant vonden. Nu. een halfjaar later, kan reeds gekon- stateerd worden dat alle verwachtin gen zijn overtroffen. Binnen het pro- jekt Verpleeghuis Vervangende zorg op Maat (VVM) wordt op korte ter mijn de honderdste cliënt verwacht. Zorgverzekeraar VGZ en Boncura hebben kennelijk met elkaar een goede formule gevonden om aan sluiting te vinden bij de vraag en de wensen van de ouderen die op enig moment intensieve verzorging en verpleging behoeven en deze in de thuissituatie willen ontvangen. Een goede prokjekt-organisatie. onder steund door ervaren en deskundige medewerkers, bleek een belangrijke faktor te zijn voor de snel groeiende vraag naar dit nieuwe aanbod van zorg. Evenzo is de goede samenwer king van VGZ en Boncura met de Thuiszorg, het Kruiswerk, partiku- liere thuiszorgorganisaties, de ver zorgingshuizen. het RIAGG, de zie kenhuizen en de huisartsen van groot belang geweest. Essentieel is echter ook dal in de thuissituatie kan worden teruggeval len op familieleden, kennissen en of buren die de zorgverlening mede invullen, in de vorm van aanwezig heid. eenvoudige dienstverlening of zorg. Is die mantelzorg niet aanwe zig dan is opname in het verpleeg huis meer aangewezen. Betrokken cliënten zelf en hun familieleden zijn zeer tevreden over deze nieuwe zorgvorm en de w ijze w aarop deze wordt ingevuld: nauwelijks wacht tijd. in goed overleg en precies op maat. De regie voor de zorg en voor het netwerk van de samenwerking met bijvoorbeeld Kruiswerk. Thuiszorg en Verzorgingshuizen, ligt bij pro- jeki medewerkers van Boncura De cijfers w ijzen uil dal ongeveer 50'» van het aantal in zorg genomen cliënten woonachtig is in de wijk/in het'dorp en dal de andere helft in de verzorgingshuizen van de regio woont zoals in het Schuttersveld ie Venray. F.ldershome in Well. Berkele Heem in Horst. Sevenheijm in Sevcnum en in de Wietel te Helden. Naast hel feit dat cliënten en familieleden zeer tevreden zijn over de geboden zorg en de kwali teit. heeft dit projekt ook een gunsti ge invloed op de clienten/patienten- stroom in de regio. Patiënten in het algemene ziekenhuis kunnen bij voorbeeld eerder met ontslag naar huis of naar hel verzorgingshuis. Hetzelfde geldt voor een aantal patiënten in het verpleeghuis, ook die kunnen weer eerder naar huis waardoor met name het probleem van de lange wachttijd voor opname in het verpleeghuis geleidelijk aan minder kan worden. VGZ en Boncura zullen eind 1996. tezamen met genoemde partij en waarmee intensief wordt samen gewerkt. de balans opmaken en bezien of deze nieuwe vorm van zorg struktureel tot de mogelijkhe den gaal behoren. Gekeken zal wor den hoe de kwaliteit is van de zorg vorm en de mate van tevredenheid van de gebruikers. Verder zal nader bezien worden welke doelgroep hel meest in aanmerking komt. Tol slot zullen de grenzen van de mogelijk heden. ook financieel, bepaald moe ten worden en zal gekeken worden naar de effekten op de totale paticn- tenstroom t wachtlijsten Op zaterdag 22 juni houdt het Internationale Vrouwen Centrum in Venray een open dat voor alle allochtone geïnteresseerde vrou wen uit Venray en omgeving. Deze dag biedt de mogelijkheid om kennis te maken met het i internationale Vrouwen Centrum, j Hel wordt een gezellige dag. een I dag om het ijs te breken. De deuren 1 zijnvoor jullie van 14.00-17.00 uur open en wij lieten jullie namens het iVC allemaal welkom. Adres: Bachstraat 14b in Brukske (naast peuterspeelzaal Hummeltjeshock). De proeftuinen Meterikse Veld in Meterik zijn zondag 23 juni het toneel van een uitgebreide mani festatie van Limburgse akkerbou wers en tuinders. Bezoekers kun nen kennis maken met alle facetten van moderne bedrijfsvoe ring in de agrarische sektor. Tijdens de manifestatie kan de bezoeker kijken naar topproduk- ten van Limburgse bodem en ze proeven. De deelnemende sektoren zijn akkerbouw, bloementeelt in kassen en buiten, fruitteelt en groenteteelt in kassen en in dc vollegrond. Iedere sektor heeft op hel komplex van dc proeftuinen zijn eigen stek. Hier staat deskundige medewerkers klaar om bezoekers Te laten zien hoe luin- bouvvproduklen worden geprodu ceerd en om alle vragen van bezoe kers te beantwoorden. ROUTES Op het proeftuinkomplex zijn vier routes uitgezet. De eerste voert door het kassenkomplex langs dc groen te- en bloementeelt onder glas en door dc fonkelnieuwe potplanten- kas. De derde-route loopt over het vollegrondsgroenteteellgedceltc. De vierde en laatste route leidt de bezoekers langs fruitteelt (appels en peren), boomteelt in de vollegrond. teelt van blauwe bessen en tenslotte de akkerbouw. In de kas zijn de modernste tech nieken die momenteel voorhanden zijn verwerkt. Zo wordt door com puters het klimaat en de voeding van de potplanten volledig geregeld. In dc kassen is de teelt van ficus en begonia te zien. Daarnaast is er een overzicht te zien van de diversiteit aan potplanten die in de regio geteeld worden. De moderne tuinder maakt nau welijks nog gebruik van bestrij dingsmiddelen. Als er schadelijke insekten in de kas worden gevonden dan worden natuurlijke vijanden ingezet. Onder vergrootglazen is te zien hoe sluipwespen en roofmijten de tuinder helpen om het gewas gezond te houden. Ook is te zien hoe hommels de bestuiving van de gewassen in de kas verzorgen. De tweede route voert langs de zonnebloemen. Bij deze bloemen wordt uitgelegd hoe onkruid bestre den wordt, hoe bloemen optimaal bemest kunnen worden en hoe de teelt zo lang mogelijk kan duren. Bij dc vollegrondsteelt op de derde route slaat de teelt van asper ges centraal. Bijna alle facetten van de teelt kunnen worden bekeken. Ook is te zien hoe onderzocht wordt om de bemesting te optimaliseren. Een ander aspekt dat op dit deel van de proeftuin aandacht krijgt is het vergelijken van verschillende bedrijfssystemen. Hierbij wordt dc normale teelt van vollegrondsgroen- te vergeleken met teeltsystemen die minder gewasbeschermingsmidde len en kunstmest gebruiken. Doel van dit onderzoek is om te bekijken wat op dit gebied mogelijke én eko- nomisch rendabel is. De vierde en laatste route leidt de bezoekers langs appels en peren. Op het fruitteeltgedcelte van het kom plex wordt aandacht geschonken aan het water geven aan fruitbomen. Daarnaast is er te zien hoe de boom- vorm invloed heeft op opbrengst en kwaliteit van het fruit. Als enige proeftuin' in Nederland is er in Meterik onderzoek naar de teelt van blauwe bessen. Van deze teelt is dan ook het nodige te zien. Het terrein is gelegen aan de dr. Droesenweg in Horst-Meterik. Vanaf de N-277 (Middenpeelweg Kessel-Ysselsteyn) afslag Loohorst en vanaf de A-73. afslag Horst- N'oord/Tienray wijzen borden u de weg. In de direkte omgeving zijn er ruime parkeerplaatsen aanwezig. Fietsen kunne op het terrein van de proeftuinen gestald worden. De toe gang tot de manifestatie is gratis. Vanaf 10.00 uur is hel komplex geo pend. Om 18.00 uur worden de poorten weer gesloten. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN •BEL VOOR MEER INFORMATIE vernield Vandalen zijn zondagmiddag tus sen 16.00 en 17.00 uur bezig geweest om een gerooide boom op net hekwerk van hel klooster van dc Ursulinen aan de Mcrselosewcg te gooien. Dat hekwerk werd over enkele meters vernield.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9