Toneelvereniging 'Crescendo' dwingt veel respekt af konijnen weer terug op begraafplaats Gemeente moet besluit herzien' Groen licht voor "Stadswerk" 10de A&S Intersport toernooi Midzomerfeesten Overloon Apart boekje Maaslijn stations Wandel- speltocht Veltum Sukses voor De Peelklank Duivensport Motorcrossers Regio Venray Dansen voor single's Veltumse dagen: Kindermarkt Jeugdzeskamp Ruitersport St. Jan Merselo Kollekte lever darmstichting ■agiEL EN MAAS Donderdag 20 juni 1996 - Pagina 7 Afrastering A73 zorgt weer voor overlast ip de Algemene Begraafplaats hhuizen is weer overlast ont- n door een grote konijnenfa- De diertjes knagen met ie aan bloemstukjes op de gra- De beestjes waren al enkele van het kerkhof verjaagd r door het plaatsen van een isting langs de A73 zoeken de lijnen hun domein op het kerk- nkele jaren geleden werd de raafplaats ook geplaagd door lijnen. Jan Kengen kreeg toen gunning om op de begraafplaats agen en te fretteren. Begin dit aan het eind van de winter, was legraufplaats goed onder contro- ihr. Kengen is echter inmiddels gdurig op vakantie. Hij maakt 51 s'Jr de tweede keer een voetreis het Spaanse Santiago de npastella. Kengen wordt de lende maanden nog niet terug dacht. De konijnen hebben hiddels ook niet stilgezeten en de nilie heeft zich weer flink uitge- id. Raadslid Joost v.d. Vorle maakte maandagavond in de commissie Algemene Zaken gewag van "een plaag". Hij vond het stijlloos dat de gemeente niet wist dat Kengen op vakantie was en er niets gebeurde. Navraag bij de afdeling openbare werken leerde echter dat er wel degelijk wat gebeurt. "In overleg met Kengen jr. is iemand van de Wildbeheereenheid St. Hubertus aktief op de begraafplaats. Het pro bleem is echter dat je daar niet op alle mogelijke momenten kunt jagen. Bovendien is het een dicht bebost gebied wat het ook moeilijk maakt" aldus Marion de Bresser van de gemeente. Zij wijst er bovendien op dat er geen sprake is van een plaag maar wel van enige overlast, die niet bin nen korte tijd is terug te dringen. "Kengen heeft er toen ook de nodi ge maanden over gedaan. Ze zijn er in ieder geval mee bezig." Bloemstukjes op graven zijn een heerlijk kostje voor konijnen. 'anfare Vriendenkring komt ;t een sprankelend feest-pro- jjMmma op 21, 22 en 23 juni. Het ^Eilweer twee jaar geleden dat Herloon in het teken stond van ^■muziek. SMARTLAPPENAVOND ^wp vrijdag 21 juni om 20.00 uur rdt het feest geopend met een ndioze Smartlappenavond. Tal artiesten, vooral van eigen lem, zullen hun beste beentje irzetten en hun eigen interpretatie /en op het Nederlandse lied. Het jderlandse lied is vaak een wat lergewaardeerd genre. Hierin nt de laatste jaren veel verande- Waren het vroeger vader raham. Jantje Koopmans en de igeres Zonder Naam, nu kennen Marco Borsato en Guus leuwis. Beide generaties brengen irtreffelijk hun eigentijdse opvat gen. Twee livebands zullen deze >nd mede opluisteren, namelijk sh Back die de artiesten begeleid Guess What is een elf-mans for- tie uit de regio Venray. Zij bren- de beste popmuziek van de laat- 30 jaren. Het repertoire van ïss What is dan ook zeer veelzij- van rock-ballads tot Punk en van ijns-Amerikaans tot Blues. Sonja isman en Joop Onckels nemen vocale gedeelte voor hun reke- g. De verdere bezetting ïs Wim chelman drums. Toon van hergen percussion. Hay Rubie s. Frenk Huwae guitar. Cor v.d. iysen keybords. Leon Derks pmpet. Mayke Willems cornet, [ca Visser tenorsax. Wence ajnhoven trombone. 'All your ourite music in one band", isler en bewonder Guess What. :sentator van deze avond is Frank E-| isman. COUNTRY EN WESTERNAVOND Zaterdag 22 juni om 20.00 uur untry en westernavond met het ortreffelijke orkest Sky-Tune. Het icrtoire van deze band bestaat uit idem Country, Country Rock, luntry Ballads, Western Swing Hierbij wordt veel aandacht steed aan meerstemmige zang en ;en arrangementen. De band was der andere te beluisteren op het aarsvcens Country Festival 1995, sty Blue's benefiet Concert en zij den op in het voorprogramma van Canadese band The Goods. :el-gitarist en dobro speler is ins de Jong. Hans is als instru- :ntalist genomineerd voor diverse jzen in verschillende landen, ludia van Horn is de vocaliste van band en is inde countrywereld en onbekende Haar artiesten was voorheen Country audia. Ron van Pijlen is de akoes- k guitar/accordeon player en 'ens vocalist. Hij zat ook in de ld Borderlight waar hij songs ver- kte van Texas Tornados en 'ight Yoakam. Verdere muzikan- zijn Rob van Herk drums/vocals, dré Kros basguitar/vocals. Pepijn Herk sologuitar/vocals. Op deze >nd zullen ook optreden de untry Dancers van Hay Ride, ik en geniet mee van deze werve- de groep die weet hoe de echte intrydans gedanst wordt zoals het »rt. MIDZOMERCONCERT 'ondag 23 juni om 1 1.00 .uur dzomerconcert met fanfare iendenkring. Drumband, igdensemble. Tijdens het concert len enkele leden van de fanfare 'den onderscheiden voor hun langdurige lidmaatschap. Blaaskapel Freunde Echo opent het muziekfestival waar de volgende kapellen aan deelnemen: De Berger Muzikanten uit Bergen, De Berglander uit Milsbeek en DMR uit Rijkevoort. BRADERIE Tegelijk met het concert start ook de braderie. Circa 100 kramen en standplaatsen vullen de Irene,straat, 14-OktoberpIein en de Vierlingsbeekseweg. Het is een zeer variabel aanbod van allerlei spullen, niet alleen uit de omgeving maar uit alle windstreken van het land. Ook nemen er diverse hobbyisten en ver enigingen aan deel. Tijdens de bra derie zullen enkele demonstraties gegeven worden, onder andere door de Oud Sporters en de Dansgroep Des Demono. Ook zijn er diverse attrakties aanwezig voor de kinde ren. LOTERIJ In de namiddag zal de trekking plaats vinden van de loterij met als hoofdprijs een dames- of herenfiets. Op zondag 23 juni zal het centrum van het verkeer van 09.00-17.00 uur. Vanaf eind juni is een speciaal boekje te koop voor reizigers op de Maaslijn, het spoortraject tussen Nijmegen en Maastricht. Het boek je. Reiskompas, bevat reisinformatie die is toegesneden op de situatie per station en verschijnt in veertien edi ties. Ook Venray krijgt een editie. Aan de realisatie van de Reiskompassen hebben de NS, ver voerbedrijf Hermes, de provincies Limburg, Noord-Brabant en Gelderland en de gemeenten aan de lijn meebetaald. Het college van B en W van Venray stelde deze week 2500 gulden voor het boekje beschikbaar. Reiskompas is ver krijgbaar op de NS-stations. Ter voorbereiding op de 'Veltumse Dagen' staat voor aan staande zondag een gezins-wandel- speltocht op het programma. Vertrek is mogelijk tussen 10.30 en 12.00 uur vanuit wijkgebouw 't Schöpke. De wandelroute is ongeveer vijf kilometer lang en voert hoofdzake lijk door Veltum en aangrenzend bosgebied. Op een zestal lokaties kunnen de wandelaars (jong en oud) deelnemen aan een spel. Iedereen die hieraan wil deelnemen wordt verzocht hel eerder verspreide aan meldingsformulier in te leveren, dan wel kontakt op te nemen met tel. 587007. De kosten bedragen ƒ!,- per persoon voor leden van de Wijkvereniging en ƒ1,50 voor niet- leden (te voldoen bij vertrek). PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ouders protesteren tegen plannen leerlingenvervoer De ouders van de leerlingen van school voor speciaal onderwijs Focus protesteren tegen het plan van het Venrayse gemeentebe stuur om de verordening leerlin genvervoer te wijzigen. De ouders hebben de Noord-Limburgse afdeling van de Katholieke Oudervereniging (NKO) inge schakeld, die in een brief aan het college heeft gevraagd om het besluit te herzien. Om 15.000 gul den te besparen in het kader van de operatie KEERpunt wil de gemeente alleen het vervoer beta len voor kinderen die verder dan 6 km van de school wonen. Het bestuur van de NKO is bezorgd over het besluit en noemt het wijzigen van de verordening 'een ongewenste maatregel'. In haar brief schrijft de NKO dat kinderen niet voor niets op een school voor speciaal onderwijs zitten. Kinderen worden pas na uitvoerige tests naar het speciaalonderwijs verwezen. Ouders hebben daar niet voor geko zen. in tegenstelling tot bij sommige andere vormen van onderwijs. Bovendien halen de gemeenten de gewenste bezuinigingen toch wel binnen als in de toekomst het speci aal onderwijs verder wordt inge krompen Het overheidsbeleid is erop gericht maximaal 29'c van de kinderen naar het speciaal onderwijs te laten gaan. De rest van de kinde ren met leerproblemen moet het reguliere onderw ijs opvangen. Venray is volgens de oudervereni ging in Noord-Limburg een uitzon dering. omdat zij de de bezuinigin gen ook doorvoert in hel speciaal onderwijs. Andere gemeenten laten het speciaal onderwijs met rust. Dat blijkt uit een telefonische rondgang die het NKO heeft gemaakt langs een aantal gemeenten, waaronder Horst en Venlo. De gemeente Tegelen heeft onlangs, na actie van de oudervereniging, een soortgelijk besluit als Venray ingetrokken. 'Goed voorbeeld doet goed volgen", hoopt het NKO. MISBRUIK De brief van de oudervereniging kwam afgelopen maandag aan de orde in de commissie algemene zaken. Fractievoorzitter Truus Kem- melings (PvdA) reageerde op een uitspraak van de penningmeester van de NKO. W. van Rensen. Die had in een interview met het regio nale dagblad ludieke acties aange kondigd. Als voorbeeld noemde hij 'kinderen 's morgens bij het huis van de wethouder afzetten, zodat die ook weet wat het is om kinderen naar school te moeten brengen'. "Deze manier van reageren op KEERpunt-voorstellen komt mij zeer ontprettig over", aldus Kemmelings. Voorzitter Waals was het met haar eens. Hij vond boven dien dat de ouders op deze manier misbruik maken van de kinderen, die toch al moeilijker hebben dan anderen. 'Van wat 'r hier gebeurde' Bijna twee weken lang is Ysselsteyn in de ban geweest van de revue "van wat 'r hier gebeurde'. De plaatselijke toneelvereniging heeft deze revue maar liefst negen keer. waarvan zeven vooraf gepland en daarbij nog twee ingelaste opvoerin gen voortkomend uit de overweldi gende belangstelling, ten tonele gebracht. Een loods tot heus theater omgebouwd biedt plaats aan ruim driehonderd personen. Veel Ysselsteyners hebben de revue meer dan één keer gezien, diep onder de indruk van het gebodene. Maar er was ook veel belangstelling van mensen, die vroeger of nu een band hadden en hebben met het peeldorp. De 75-jarige geschiedenis van Ysselsteyn dient als leidraad en inspiratiebron van de revue, waarin het doen en laten van de gewone Ysselsteyner centraal staat. De revue neemt een aanvang met een stukje voorgeschiedenis van Ysselsteyn. Het publiek wordt vanaf de eerste minuut op een knappe manier meegevoerd naar het myste rieuze leven in de Peel in de jaren '20. De Peel zoals die eeuwenlang in deze regio het landschap bepaal de. We zien hoe deze Peel op diver se wijzen dienstbaar wordt gemaakt aan de mens. We maken kennis met de eerste ontginningen, wat uilein delijk resulteert in de stichting van het dorp Ysselsteyn. Op een eigen tijdse wijze wordt de rol van Venraynaar Jan Poels (Tweede Kamerlid) als fel pleitbezorger en promotor voor de Peelontginningen belicht. Enkele scènes uit de beginjaren zijn gesitueerd rondom de smidse café Keijsers, in die periode hel sociale trefpunt ,van Ysselsteyn. We proeven hier de sfeer rondom de bruiloft van 'Mie van de Smid' en 'Niessen Bert'. Ook de oorlogsjaren gaan niet onopgemerkt voorbij. Aangrijpend is de scène waarbij tij dens een luchtaanval Pierre Janssen ('den Bekker') en zijn zoon Harrie het leven lieten. De vlucht in de schuilkelder is door de toneelbou- wers knap gekonstrueerd.De toe schouwers zien met bewonderende verbazing en voor veel ouderen is dit een herbeleving, hoe realistisch met geluid en belichting die oor logstijd in beeld wordt gebracht. Diepe indruk maakt het lied 'Oktoëber '44'. De dodenherden king. met vermelding van de Ysselsteynse slachtoffers via een dia-projektie op een groot beeld scherm met het op trompet gespeel de 'Last Post' en daarna gevolgd door 'Kom pak mien hand' is ont roerend. We zien voortvarendheid tijdens de wederopbouw na de oorlog en hel boerenleven met zijn typische gewoontes en gebruiken. Een kijkje in een klaslokaal van de lagere school in de jaren '50 geeft aan. dat de kinderen de lessen niet altijd seri eus namen. Daarna vertolkt met de opkomst van het verenigingsleven en proeven we aan het uitgaansleven van de jaren '60, gevolgd door een blik op de Ysselsteynse ondernemer, uitmondend in de verregaande spe cialisatie en grootschaligheid van deze tijd.Er wordt stil gestaan bij enkele individuele en kollektieve prestaties om tenslotte aan te komen bij een schitterend slotlied, waarin het saamhorigheidsgevoel van de Ysselsteynse gemeenschap tot uiting komt. Ysselsteyn mag trots zijn op zijn ontwikkeling, maar vooral ook p het ongekende saamhorigheidsgevoel. Deze revue was een grote uildaging, maar door samenbundeling van krachten en het benutten van per soonlijke talenten heeft men deze geweldige prestatie kunnen leveren. De objektieve toeschouwer wordt geboeid door de perfekte regie en vindingrijkheid om de verschillende scènes onopgemerkt in elkaar te laten overlopen.We horen een opa die de voorbije jaren schelst en ver duidelijkt aan zijn kleinkind, die opgroeit in deze technische wel- Privatisering afdeling Openbare Werken De overheving van de afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray naar de NLW- bedrijven is zo goed als rond. Deze week moet alleen de Ondernemingsraad van de gemeente groen licht aan de plan nen geven. Dan kan de BV Stadswerk, zoals secretaris De Bever het noemt, haar invulling krijgen. Afgelopen maandag boog de commissie algemene zaken zich over de privatiseringsplannen. Vakbonden en gemeente waren het eind vorige week eens geworden over een sociaal statuut voor de ongeveer dertig werknemers die van de gemeente worden overgeheveld naar de nieuwe BV. Die overheve ling vind in oktober van dit jaar plaats. Belangrijke punten in het sociaal statuut zijn de werkgclegcnheidsga- rantie (voor de komende vijfjaar) en een compensatieregeling voor een aantal arbeidsvoorwaarden Alle werknemers die de overstap maken krijgen als compensatie 5000 gul den mee. Verder krijgt de BV Stadswerk een eigen Ondernemingsraad. Die zal naast de OR van de NLW bedrij ven gaan funktioneren. De gemeen te bereikt hierover maandag een akkoord met de NLW. LOF Vanuit de commissie algemene zaken niets anders dan lof over de voortgang van het traject en de zorg vuldigheid die door de gemeente is gehanteerd. Alleen de fraktic v.d. Vorle vroeg zich de noodzaak van de privatisering af. Volgens Joost v.d. Vorle is het rendement voor de gemeente 0,0. EUROPA Ike Busser (Samenwerking) vroeg zich af welke risico's gelopen wor den in het kader van de Europese Het afgelopen weekend is voor'de dit jaar 40 jaar bestaande drumband van fanfare de Peelklank bijzonder suksesvol verlopen. Afgelopen zate- rag behaalde de drumband op het Peeltoernooi te Meyel het praedi- kaat 'zeer goed'. Dit resultaat ging gepaard met het in ontvangst nemen van een reuzegrote beker omdat het al de derde keer op een rij was dat de drumband dit praedicaat behaal de op he Peeltoernooi. In werkelijk heid behaalde de Ysselsteynse drumband zes jaar op een rij dit pra- edikaat maar het Peeltoernooi kent een beker toe bij het drie maal ach ter elkaar behalen van deze score: zodoende werd het de tweede beker in suksessie. Na het behalen van dit resultaat ging men afgelopen zondag 16 juni dan ook vol goede moed naar het concours in het Brabantse Kaatsheubel. Ondanks het feit dat de Efteling dichtbij lag geloofden de Ysselsteynse drummers niet in sprookjes en zettenzij zich ook hier hun beste beentje, in dit geval hun hand met een drumstick, voor. Zij vaartstijd en langzamerhand zicht krijgt op de ontstaansgeschiedenis van zijn dorp en het sobere leven van zijn voorouders. Deze 'tusson- stops' geven aan de toneelbouwers de gelegenheid onopvallend voor het publiek hun werk te doen. Alom is er bewondering voor de muziek die menige scène verdiept en sfeer brengend ondersteunt. De muziek is gekomponeerd door twee jonge Ysselsteyners. Ook de uit vier per sonen bestaande tekstkommissie verdient alle lof. Alle teksten zijn eigen werk en de hele revue is als hel waren uit het 'niets' ontstaan. Uit de reakties van de akleurs blijkt hun grote onderlinge band. voldaan gevoel en dat men elkaar de komen de tijde eigenlijk wel zal missen. Het was namelijk één grote familie waarvan alle leden zich van hun eigen verantwoordelijkheid bewust waren. Een kwartier voor de aanvang van elke uitvoering stonden ongeveer negentig deelnemers (akteurs. tech nici of vormgevers) hand-in-hhnd. om elkaar ook geestelijk te steunen en te inspireren om samen een goede prestatie neer te zetten. Uit de reakties van de ongeveer 3000 bezoekers is hen dat zeer zeker gelukt. Toneelvereniging 'Crescendo" kan terugzien met ondersteuning van de Ysselsteyners. op een revue, die alom respekt afdwingt qua nivo in al zijn facetten. Op de foto de slotact van de Ysselstevnse revue. Unie. Diverse werkzaamheden moe ten "Europees aanbesteed" worden. "Zou dit roet in het eten kunnen gooien?" Waals acht dat risico echter zeer klein, zeker omdat ook dan voor waarden gesteld kunnen worden aan de aanbesteding zodat dat risico alleen maar kleiner wordt. behaalden hier 92 punten, goed voor een eerste prijs met lof van de jury. Dit puntentontaal betekende tevens het hoogste aantal punten vanhet concours. De feestvreugde was dan ook groot bij de drumband maar ook bij hun aanhang. De gespeelde wer ken Variae PeeMandiae. wat speciaal voor de 40-jarige drumband gekom poneerd is en Voyage into a Milion Miracles, beiden gekomponeerd door Leon Camp zin beslist niet de makkelijkste. Onder de bezielende- leiding van instrukteur Harry v. Otterdijk is er de laatste maanden dan ook hard aan gewerkt en gewoe kerd met de talenten om tot dit mooie resultaat te komen. Een resul taat wat de kroon op het werk bete kent in het jaar dat de drumband haar 40-jarig bestaan reeds op een schitterende manier heeft gevierd, mede dankzij de grote belangstel ling van de Ysselsteynse bevolking. Bij terugkomst in Ysselsteyn werd de drumband door de fanfare inge haald en werd het feest tot in de kleine uurtjes voortgezet, dit laatste niet zonder redenen. PDV De Zwaluw Wedvlucht Chateauroux. 8-6-96 M. Voesten I 10 26 47: v. Haren Stiphout 2 42; H. Strijbosch 3 15 30 31 32 36; P Smits 4; G. Boom 4 9 16 20 34; W. Smits 6 13 14 29 41 45 46 48 51P. Jansen K 7 18 21 24 33; A. v. Gervcn 8 19 35; J. Voesten C I I 40; J. Jansen 12: Comb. Arts 17; P. v.d. Laar 22 25 28; H. Philipsen 23: C. v. Vught 27: H. Litjens 37 38 44; Verdeuzeldonk 39; P. Willems 43; J. Custers 49: P. v. Houdt 50. Wedvlucht: Creil, 9-6-96 C. v. Vught I 14 22 27; J. Gommans 2 3 6 10 21 23 25 31 48 81 87 89 105 112: Chr. Gerrits 4 19 28 33 61 63 70 95 96: M. Voesten 5 II 54; H Litjens 7 9 29 62 92 III; H. v. Elzen 8; Verdeuzeldonk 12 14 16 74 97; M. Loonen 15 42 59 109; J. Versieyen 17 99 107; A. v. Gerven 18 32 73 94 102: Cuppen Siebers 20 41 58 66 69 91 104: P. Loonen 24 35 47 57 71 75 77: G. Boom 26 45 85; Jac. v.d. Laar 30 37 39 40; P. v. Houdt 34 83 84; M. Kerstens 36; J. Maas 38; Jac. Bastiaans 43 46 56 60 72 78 79; J. Sijbers 44 106 108: A. v.d. Munckhof 49 55 93 103 110: A. Sijbers 50 82 101; P. Janssen K 51 65 68 88; P. Smits 52 64: W. v. Osch 53 100; G. v. Houdt 67; H. Peters 76: H. Philipsen 80 86: J. Jansen 90 93. CC Peel en Maas Wedvlucht: Chateauroux I. M. .Voesten Z; 2. Hendriks Litjens OV; 3. v Haren Stiphout Z. 4. H. Strijbosch Z; 5. P. Smits Z; 6. G. Boom Z; 7. H. Jansen W: 8. G. Linders Y; 9. G. Linders Y: 10. W. Smits Z. Wedvlucht: Creil, 9-6-96 I C. Donders H. 2. W. Philipsen Y; 3. C. v. Vught Z; 4. H. Francken W: 5. J. Gomman Z: 6. J. Thielen W: 7. J. Thielen W; 8. G. v.d. Heyden W: 9. J. Gommans Z: 10 G. Peters W. PDV De Vredesduif Wedvlucht: Creil A. Hendrix I 6 7 9 12 18 21; J.Ewalts 2 3 8 13 15; H.Ewalts 4 19 20; Comb. Verdellen 5 10: W. Drabbels ILL. Willems 14 16 17. Wedvlucht: Chateauroux A. Hendrix I 5; L. Willems 2 3 4. PDV Ysselsteyn Vlucht Etampes, 16-6-96, aantal duiven 141tijd eerste duif: 13.19. tijd laatste duif 13. I. W Philipsen, 13.19, mpm 1098.53; 2. PM. Cox; 3. P. Martens: 4. G. Linders; 5. PM. Cox. Vlucht St. Vincent, 15-6-96; aan tal duiven 70; tijd eerste duif 16.19; tijd laatste duif 13.00. 1. G. Linders. 16.19; 2. P. v. Asten; 3. G. Linders: 4. L. Gommans; 5. PM. Cox. Afgelopen zaterdag toog de MON jeugd naar Groesbeek voor het rij den van hun wedstrijd Bij de 60- automaten wist Kevin Gielens na een verbeten strijd de zevende plaats veilig te stellen, terwijl Paul Eick mans achtste werd in het dagklasse ment. Bij de versnellingen kwam de derde trede van het erepodium in handen van Jimmy v.d. Laar en wist Rob v. Benthum beslag te leggen op een dertiende stek. In de klasse 80 cc B eiste Ruud Pijpers een prachtige vijfde plaats op terwijl bij de A-groep een alge meen tiende plaats was weggelegd voor Niek v. Benthum. Bij de 125 jeugd eindigde Rob Mulders na twee manches op een twaalfde plaats en kwam de veer tiende stek in handen van Ad Coenen Bij de veteranen stelde Peter Pijpers na twee manches de achtste plaats veilig. Bij de liefheb bers eindigde Peter Stiphout op een dertiende plaats. De wedstrijd die zondag verreden werd te Groesbeek wist Maarten v.d. Aa in de klasse 500 senioren beslag te leggen op een prachtige zesde plaats. Voor Huber Simons was in dezelfde klas se de 20e plaats weggelegd. In het Duitse De Hos wisten Joey Maessen op zijn blaster bij de quads de hoogste trede veilig te stellen en ging zijn broer Roy met de tweede beker aan de haal. Komende zondag is er een Nationale wedstrijd te Oss en een Off The Road rit te Valkenswaard. Vrijdag 21 juni de maandelijkse dans- en ontnioelingsavond speciaal voor single's en alleenstaanden bij Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Aanvang 21.00 uur. Toegankelijk voor leden en niet-leden. Info 0478-510500 Het programma voor de jeugd- middag \an 29 juni op liet terrein aan de Pettenmakerstraat omvat onder andere een ballonnenwed strijd. jeugdzeskamp en kindermarkt (inklusief topshots en flippo's rui len). Deelnemers aan deze kinder markt worden verzocht hel inschrijf formulier deze week in te leveren. De organisatie zoekt nog enkele teams die willen meedoen aan de jeugdzeskamp. Deze vindt plaats op zaterdagmiddag 29 juni op het ter rein aan de Pettenmakerstraat en is bedoeld voor de jeugd van 9-12 jaar. Wie neem het initiatief om de jeugd in zijn eigen omgeving (of clubver band) hiervoor een team te forme ren. bestaande uit zes deelnemers. Graag spoedig bericht naar telefoon 587007. De tweede selektiewedstrijd voor de paarden werd afgelopen zondag verreden in Sevenum. De organise rende vereniging was dit keer Deume-West. Van onze club vielen verscheidene kombinaties in de prij zen: Marieke Oudenhoven met Jurose, dr. kl. L. Ie pr.. 171 p.; Bianca Arts met Iris. dr. kl.L. 2e pr. met 161 p.: Angelina Basten met Jade. dr. kl. B, 4e pr 166 p.; Liesbeth Basten met Izador. dr.kl.M. 4e pr. 165 p.. Peggy v. Lankveld met Ico, spr. kl. B. 12e pr. Ons viertal St. Jan I behaalde een mooie tweede prijs met 132 punten en St. Jan 2 ging naar huis met een vierde prijs emt 117 punten. IN de week van 23-29 juni 1996 gaan in onze gemeente de kollektan- ten van de Nederlandse Lever Darm Stichting (NLDS) op stap. Zij maken deel uit van de 16.000 vrij willigers die in heel Nederland aktief zijn. Samen proberen ze zoveel mogelijk geld op te halen, de NLDS is op zoek naar vier miljoen gulden om onderzoeken te financie ren naar spijsverteringsaandoenin gen. In de kollekteweek staat ook een speciaal gironummer open. Giften van partikulieren en bedrijven zijn welkom op nummer 2737. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 10 tot en met 16 werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN damesportemonnee met daarin een geldbedrag terwijl de portemon nee in een jas zat: herenportemon nee waarin o.a. ƒ30.-. telefoonkaart. ANWB-pas. bankpasje. pasje post bank en diverse lidmaatschapskaar ten: bankbiljet van ƒ100.-: Nederlands paspoort, rijbewijs en ziekenfondskaart t.n.v. Hendriks, herenportemonnee waarin school pas en verzekeringsbewijs brom fiets; 2 pasjes Rabo: hond. Bemersennen teef. grove bouw mid dellang haar: kleine rode kater: ken tekenbewijs SG-60-HS. GEVONDEN Schakelarmband: bankpas; damesfiets: Mechelse Herder: ken tekenbewijs deel I en II: hangoorko nijn, tweekleurig; Iers Nationaal paspoort. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Inbraak in scoutingebouw In de nacht van zaterdag op zon dag was ingebroken in het clubge bouw van de scouting aan de Oostsingel. Nadat eerst was getracht de achterdeur te forceren, wat niet was gelukt, was een tweede deur geforceerd. Alle deuren in het gebouw waren opengebroken, alle laden en kasten doorzocht. De geld- lade van de telefoon was van de inhoud ontdaan, terwijl de koelkast eveneens was opengebroken. In die kast was een geldkistje met een klein bedrag aan geld en ook dat geld was meegenomen. Totale scha de word op meer dan ƒ1000,- geschat. Alweer voor het 10de jaar op rij wordt op het tennispark Vlakwater het A&S intersport toernooi gehouden. Ondanks de 'concurrentie' van het EK voetbal blijft de animo groot, er zal door meer dan 150 tennissers en ten- nisters worden deelgenomen en zullen er meer dan 250 partijen worden gespeeld in 15 verschillende catogorieen. variërend van heren Cl t/m gemengd D2. Er wordt gespeeld van zaterdag 22 juni t/m zondag 30 juni. In de weekeinden wordt er overdag gespeeld, terwijl door de weck de wed strijden vanaf 17.30 starten. De wedstrijd commissie, onder de bezielende leiding van Jan Zuidhof. hoopt opeen geslaagde tennisweek en nodigt iedereen van harte uit om tij dens dit toernooi een kijkje te komen nemen en U te mogen begroeten op de finale dag op zondag 30 juni.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7