s.v.v. Maurice Poels Zuid- Nederlands kampioen Taekwondo Toerclub Ysselsteyn heeft nieuwe sponsors Veteranen 4.V. Oostrum V Ysselsteyn Honk- en oftballvereniging ed CapsYenray Biljarten Tennisvereniging Ysselsteyn PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Jumpers'76 Tennisvereniging Merselo JBC Venray'80 Midgetgolf Buitenlust 6 Medailles voor A/B Junioren AV Venray Triathlon Vereniging Regio Venray Atletiek Vereniging Venray-Regio HBS Diana Lopersgroep Peelrunners Spio HSV Het Alvertje 75 Jaar St. Christoffel H.S.V. De Roerdomp UW Sporthal De Wetteling EN MAAS Donderdag 20 juni 1996 - Pagina 15 itslag: ;talj AHRC 3-2 rogramma zaterdag: n wedstrijd 9tke itslag: ningen-VVO ara^/( Veteranen itslag: issum-Ysselsteyn 1-5 rogramma 22 juni: /O-Ysselsteyn a. 18.00 v. 17.15 kOningslust, spelers 15 t/m 14. Istrijd 29 juni: ig den-Ysselsteyn PEEL EN MAAS 'n abonnement waard toil! sch EN nv ;uk( i de Noord-Limburgse softbal de >y Mustangs-Red Caps bleek, Red Caps een maatje te groot voor Venlo. Binnen 1.45 uur de eindstand 6-16. De wed- d, die overigens tien minuten te van start ging, werd vooral omineerd door de pitchers. Aan kant van Venray wierp M. lingen zeer sterk, waardoor de iadk itangs vrijwel geen honkslagen ■jp den plaatsen. De enkele fouten liet veld aan de kant van Red s bleven grotendeels onbestraft, 'ijl de fouten van de Mustangs r Red Caps werden afgestraft. :wel volgens de Venrayse coach Connor Red Caps aan slag niet uit de verf kwam, bleek Red s in de persoon van D. Connor in staat een vier-honkslag te ltsen. Hoewel het pitchen van de ka\ftangs niet sterk te noemen was, k het voor Venray toch moeilijk honkslagen te plaatsen. De rare etjes van Mustangs bleken vaak akkelijke vangballen te worden, iet agressieve honk-lopen van Caps bleken de Mustangs geen oord te hebben. Het kwam zelfs :r, dat, door het honklopen van ïr, e^aneveld, de catcher van Venlo niet meer terug durfde te gooi- aar de pitcher, maar deze per- egJlijk ging overhandigen. e honkballers van Red Caps len een minder prettig weekend, loxtel werd met 12-2 van de ks verloren. De koploper in de gangsklasse, vorig jaar gedegra- d uit de hoofdklasse, had slechts inning nodig om Red Caps, g te sturen. Het Venrayse spel echter van dusdanig nivo, dat kan worden gesproken van een ite wedstrijd. Aan de slag kwam loeg niet helemaal tot zijn recht, et veld werd echter evengoed teeld als de Ducks. Het team uit tel kwam in de beginfase niet weg van Venray (4-2), maar door enkele goed geplaatste honkslagen cruciale punten en te krijgen. De buit was voor tel helemaal binnen, toen er ook een homerun van ±115 meter Dat de Ducks zo goed konden kwam door het wisselvallige en' van de umpire. Niet alleen Caps klaagde hierover, maar de Ducks hadden hier last van. tartende pitcher van Red Caps, "nsink, die na de overwinning de vorige weken een kleine ;slag had, werd na vijf inningen --.Jost door M. van der Krabben, '-^inbreng mocht echter niet meer itslagen Phantoms-Red Caps 15-20 Tacks-Red Caps uitgesteld :n2 Red Caps-Mulo 3 H'mond n2 Red Caps-Geldrop 16-4 n l Mustangs-Red Caps 6-16 :n2 Mulo2 H'mond-Red CapsO- :nl Ducks Boxtel-Red Capsl2- ïdstrijdschema zaterdag 22 Indians-Red Caps a. 10.30 v. *ed Caps-Cheetahs a. 11.00 enl Starlights Schijndel-Red a. 19.00 v. 16.45 dstrijdschema zondag 23 n2 Red Caps-Blue Sox Bladel .00 :n2 Studs E'hoven-Red Caps idstrijdschema dinsdag 25 nl Studs E'hoven-Red Caps a. i-v. 17.00 n je sportief, maar weet je niet c sport jouw sport is, probeer ens honkbal of softball. Dames F 12 jaar en heren vanaf 8 jaar welkom. Of bent u geïnteres- in andere aktiviteiten, zoals egeleiden van jeugd? Bel dan: 'ard Draaisma, tel. 0478-582907 stuur een E-Mail naar: ips@dds.nl nogelijk bekend worden gemaakt. Uitslagen: V.O.P. Uitslagen Al de Lichtenberg-VOP 7-0 A2 bc Tegelen-VOP 5-2 Winst was er alleen voor Eric van Gerven met 0.89 gem. A2 VOP-DOS 4-3 De winstpartij was van Piet Volleberg met 6.89 gem. Eric van Gerven speelde zijn partij gelijk met 0.67 gem. A3 De Peel-VOP 5-2 Voor de winstpartij zorgde Toine v.d. Werken met 1.09 gem. A3 VOP-DOS 2-5 Alleen Wim Janssen won zijn partij met 1.90 gem. B3 VOP-TOP 0-7 Senioren all-mag-inspr:De laatste wedstrijd in de Dorpenkompetitie 1996 is weer gespeeld. De eindstand in de diverse poules zullen zo spoedig mo£ "J Jitslagen: Zaterdag, Poule 2a: TVY 1-TVY 2 7-3 Open Dorpen Toernooi Het Open Dorpen Toernooi is in volle gang. Dit toernooi, dat reeds voor de derde keer wordt gespeeld, wordt mede mogelijk gemaakt door A&S Intersport Venray. Aan het toernooi doen in totaal 43 teams mee uit zes verschillende dorpen. Er wordt gespeeld in dames- en heren- dubbel. Aanstaande zaterdag wor den de kwart- en halve finales gespeeld, de zondag is gereserveerd voor de finales, die, zoals afgelopen jaren is gebleken, zeer spektakulair kunnen zijn en zeer zeker de moeite waard om eens te komen kijken. De finales worden gespeeld van 10.00 tot ca. 17.30 uur. Liptonice Tennis Cup De wedstrijden om de Liptonice Tennis Cup worden dit jaar gespeeld van 27-29 juni aanstaande. De poule-indeling en wedstrijdschema's hangen bij de kantine, Ga zelf even- kijken wanneer en hoe laat je moet spelen. De finale is gepland op zaterdag om ca. 16.00 uur. Introducee Toernooi Het Introducee Toernooi spel we dit jaar op zondag 14 juli. leder lid kan zich opgevenmet een partner (gemengd dubbel). Deze partner hoeft geen lid te zijn van de vereni ging. Iedereen krijgt dus de kans om het tennissen eens een keer te probe ren. De inschrijfformulieren liggen in de kantine. Opgeven kan tot en met 30 juni. Junioren De maandagavondkompetitie @all-cur-inspr:De maandag avondkompetitie van 17 juni is ver zet naar 24 juni aanstaande, zelfde tijd. Uitwisseling Leunen Voor de uitwisseling met Leunen kunnen jullie bij de kantine kjken hoe laat jullie moeten spelen, ledereen voor eigen vervoer zorgen. Willen jullie ƒ2,50 inschrijfgeld meenemen, hiervoor krijg je een broodje knak en drinken. Trainingen Dinsdag 2 juli is de laatste trai ningsavond van dit seizoen. De TC is bezig om voor het volgend sei zoen een indeling te maken. In het clubblad, wat voor de vakantie nog zal verschijnen, zullen we die inde ling publiceren. Inleveren kleding Jammer genoeg zijn er nog veel leden die hun kleding niet ingele verd hebben, zorg ervoor dat je dit alsnog doet. Aanstaande vrijdag is Mare v. Berlo weer van 18.00 in de Wetteling aanwezig, kun je dan inet, het is ook mogelijk om de kleding iedere dag na 18.00 uur bij T. Lamers in te leveren. Hieronder de namen dit dit nog moeten doen: T. Cardirci, A. Cadorso, R. Claassen, L. Claessen, R. Cruys, K. Changoe, N. Hendriks, R. Eijkmans, G. Faasen, B. Gottenbos, M. Guachatie, R. Goumans, E. Mooren, A. v. Haaren, M. Hiraki, S. Kapriloglu, R. Kievits, T. Lammerts van Bueren, E. Leyendekker, L. Mohamed, T. Munckhof, J. Pots, N. Reigels, R. de la Roy, E. Scheffers, G. Schotborg, S. Sreetharan, D. Steers, J. v. Tilburg, L. v. Veen, S. Verstraelen, D. v.d. Vorst en R. Weijs. Inleveren blauwe mappen Willen degenen die in het bezit zijn van de blauwe teammappen deze inleveren bij T. Lamers. Clubblad Voor de vakantie zal er nog een clubblad verschijnen met onder andere de voorlopige teamindeling voor volgend seizoen en informatie over de nieuwe trainers en coaches. Sterrentoemooi Op vrijdag 28 juni houdt de ten nisvereniging in de avonduren weer haar jaarlijkse sterrentoemooi. Onder de stimulerende stralen van de aan de hemel fonkelende sterren meten onze leden hun sportieve krachten. In het zachte schijnsel van de maan zoeven de ballen over de baan. De sterren in het veld spelen hun spel terwijl hun naamgenoten boven de baan schitteren. Meedoen is bij dit toernooi belangrijker dan winnen. Voor een natje en een droogje in een romantische sfeer wordt vanzelfsprekend gezorgd. Opgave voor dit toernooi kan tot 22 juni bij Wil Weijers, tel. 55546513 of bij Theo Martens, tel. 546561. Op zondag 16 juni jl. heeft d ewedstrijdcommissie op ons terrein Vlakwater te Venray ons trditionele Aspergetoernooi georganiseerd. Er was weer een internationale deelna me aan dit toernooi. Hieronder vol gen de narnen van de prijswinnaars. Poule A: 1. P. Gubbels van L'Hibou Susteren, 5w=+37; 2. D., Grootjans van L'Hibou Susteren, 4w=+29; 3. Rutjens van 't Lover Asten, 4w=+26. Poule B:l. J. Cochet uit Overpelt België, 5w=+34; 2. F. Benoit van L'Hibou Susteren, 4w=+37; 3. T. Gubbels van L'Hibou Susteren, 4w=+30. Op zaterdag 15 juni hebben we meegedaan aan de tweede dag van het Klaver 5-toernooi in Boxmeer. Het Klaver 5-toernooi is een onder ling toernooi tussen vijf verenigin gen. 't Kös Krèk uit Asten, JBV Amicale uit Cuijk, JBC Venray '80, PV Boxmeer en Gcmert de Boules uit Gemert. Op deze tweede toer- nooidag hebben wij 16 van de 39 wedstrijden gewonnen. Dit is een slechter resultaat als op de eerste speeldag, maar wij staan nog steeds op de eerste plaats. Hieronder volgt de gemiddelde uitslag over twee wedstrijden: 1. JBC Venray '80, 57,69%; 2. 't Kös Krèk Asten, 54,63%; 3. Gemert de Boules, 48,53%, 4. PV Boxmeer, 46,59% en 5. JBV Amicale Cuijk, 36,21%. Verder heeft het triplet W. Broers, G. Verheijen en M. Broers (deze laatste als invaller voor W. v.d. Meer) meegedaan aan de Play-Off wedstrijd in Maastricht. Helaas is het niet gelukt om te promoveren naar de tweede klas, maar het is toch een knappe prestatie. Voor de thuisblijvers was het een rustig weekend, voor afgelopen donderdagavond een enkele inhaal wedstrijd voor de onderlinge kom petitie; voor de rest van de week geen officieele wedstrijden pp heet programma. Doch een groep van zes spelers nam deel aan de voorronden Nederlandse Kampioenschappen die in Bornebroek en Tilligte (Drente) gespeeld werden. Met twee trainingsdagen, voorafgaande aan deze wedstrijden, waren zij vol goede moed, om deze voorronden tot een goed einde te brengen en door te kunnen dringen tot de finale ronden, die komend weekend gespeeld worden. Op dit moment denken we rustig te mogen stellen, dat dit goed verlopen is. We komen hier uitgebreid de volgende editie op terug, maar willen nu reeds ver klappen dat bijvoorbeeld Gerrit Janssen als eerste is geëindigd bij de Heren Senioren A-klasse en Jan van Dijk promoveert van de Senioren B- klasse naar de A-klasse. Gewoonweg goede prestaties; en zoals reeds vermeld komen we na de finale ronden hier nog uitgebreid op terug. Voor dit weekend staan er verder nog eventueel een enkele inhaal- dan wel vooruit te spelen kompeti tiewedstrijd gepland; en de ancleren kunnen rustig bijkomen van de diverse wedstrijden. Meer Tourplezier met Het Grote Wielerspel Stel uw eigen wielerploeg samen in Het Grote Wielerspel en win één van de vele prijzen. Bij gratis Telebankieren het Wielerspel cadeau! Rabobank Venray-Oostrum, tel. (0478) 530 200 Zevenrode, tel. (0478) 530 300 Meerlo-Wanssum, tel. (0478) 538 200 Tijdens de Zuid Nederlandse Kampioenschappen die afgelopen weekend werden afgewerkt in Uden en Sittard wisten de deelnemende A/B Junioren en Senioren van AV Venray twee gouden, drie zilveren en een bronzen plak te behalen. B- junioren Katja Broers werd Zuidnederlands kampioen op de 400 m., dit door via de series de finale te bereiken, in de eindstrijd wist de Venrayse atlete een tijd te realiseren in een nieuw clubrecord van 57.68 sec. A-junior Jan Jaap Kroft nam twee medailles voor zijn rekening, op het sprintnummer 100 m. mocht hij goud ontvangen, die door in de fina le een tijd op de klok te laten zetten van 11.27 sec. Het zilver was voor hem op de 200 m., hier liep hij in de finale een tijd van 22.92 sec. In Sittard liep da A-junior op deze afstand zich naar een nieuw clubre cord met de tijd van 22.66 sec. In de katagorie meisjes Junioren- A veroverde Monique Peeters het zilver op het loopnummer 200 m., zij liet de klok stilstaan op 26.30 sec., ook zij liep in Sittard een nieuw rekord op deze afstand, de tijd was hier 26,18 sec. Op het sprintnummer 100 m. wist de Horster atlete een nieuw clubrecord te vestigen, dit met een tijd van 1,84 sec., hiermee eindigde ze op een vierde plaats in de eindklassering. Senior Bart Lamberts behaalde met een hoogtesprong van 1.95 m. de zilveren medaille en Jasper Schram mocht het brons in ont vangst nemen op het loopnummer 800 m., dit in een tijd van 1.56.3 min. De Brabantse klassieker rond pretpark de Wanroyse Begen in en om Rijkevoort vond plaats onder welhaast ideale omstandigheden. Een uitstekende temperatuur in het water en op de weg en uiteraard weer de gezellige ambiance van Rijkevoort. Martien Dupont wist bij de wedstrijdatleten op de Olympische afstand, VA km zwem men, 40 km fietsen en 10 km lopen, uit te komen op een eindtijd van 2.17.20. Peter Gommans had welge teld twee seconden meer nodig en Marcel Meulendijks kwam mede door zijn sterke looponderdeel uit op 2.17.30. Bert Fleuren kreeg net voor de start een lekke band en moest helaas afhaken. Bij de rekreanten op de middenaf stand, 1 km zwemmen, 40 km fiet sen en 10 km lopen, zagen we Marcel Martens al na 2.14.00 uur binnenkomen, Jan Oudenhoven drie minuten later en Truus Hiddema na 2.37.01. Theo v.d. Laar legde de sprintaf stand af in 1.23 uur. Trainingstijden: Dinsdag: 19.15-20.15 uur Zwemtraining in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 uur Baantraimng. Zondag 09.00-10.00 Zwemmen in de Sprank, 10.15 fietsen, route vol gens schema. Kalender: 21 juni: Singelloop Weert 23 juni: Baanwedstrijden Sittard 27 juni: Baanwedstrijden Venlo 6 juli: Baanwedstrijden Uden Wedstrijden 22 juni: Meerkamp voor pupillen te Deurne. 23 juni: Blokmeerkamp voor C/D junioren in Venray. 2122, 23 juni: NK voor A/B junio ren te Hoorn. Mededelingen Voor de wedstrijd van 22 juni in Deurne dien de pupillen die zich hiervoor hebben aangemeldt uiter lijk om 10.00 uur aanwezig te zijn op de baan. De wedstrijd wordt gehouden op Sportpark de Djump in Deurne. Aanvang zal zijn om 11.00 uur. Eigen bijdrage is 2,50, dit te voldoen bij vertrek. Begeleider is A. Veugen, het vervoer wordt verzorgd door Stegen en Veugen. De C/S junioren die deelnemen aan de blokmeerkamp van 23 juni in Venray dien hun startnummer uiter lijk om 11.30 uur te hebben afge haald. De aanvang van de wedstrijd is om 12.00 uur. Begeleiding wordt in overleg geregeld. De OC bij de jeugd is gewonnen door Tom Philipsen, tweede werd Paul Sijbers en derde Niels v.d. Veer. Tijdenshet lentetoernooi van St. Tomas Blerick kon men zien dat het trainen vruchten begint af te werpen. De scores lopen al op. Hoogste deelnemer M. Hendriks, tweede M. Barents en derde good old Piet v. Ooi. Donderdag OC, aan- vagn 20.00 uur. Meer Tourplezier met Het Grote Wielerspel Stel uw eigen wielerploeg samen in Het Grote Wielerspel en win één van de vele prijzen. Bij gratis Telebankieren het Wielerspel cadeau! Rabobank Venray-Oostrum, tel. (0478) 530 200 Zevenrode, tel. (0478) 530 300 Meerlo-Wanssum, tel. (0478) 538 200 Trainingen: Zaterdagen: aanvang 16.00 uur te Horst-Meterik. Dinsdagen: aanvang 19.30. Donderdagen: aanvagn 19.00 te Horst. Zondag 23 juni: duurloop te Helden. Start om 09.30 uur vanaf de par keerplaats van zwembad de Heidense Bossen onder leiding van Joost Janse. Wedstrijden: Zaterdag 22 juni: City-Iauf te Waldniel (D.), 5 en 10 km. Starttijden: om 15.45 en 16.45 uur. Zondag 30 juni:. Vaals-Venlo. Mededelingen Denk aan het opgeven voor de hulp bij de opening an de A 73. We kunnen nog steeds enkele leden gebruiken. Opgeven kan bij Gerda Verhaegh. Waterpolo Aanstaande zondag 23 juni is er een waterpolotoernooi te Eindhoven in het Ir. Ottenbad (Woensel-Noord, richting Ekkersryt). Degene die zich hebben opgegeven, danwel alsnog zin hebben om mee te doen zijn welkom. De aspiranten/jeugd spelen 's ochtends. Info vertrektijd bij John. De heren spelen 's middags en ver- tekken om 13.45 uur. Kunstzwemmen Show Zaterdag 22 juni houden we de show annex generale repetitie voor de Limburgse Kampioenschappen.De zwemsters dienen uiterlijk om 16.15 uur aan wezig te zijn ni het zwembad, met gelatine in de haren en zonder make-up. Dit wordt op het zwembad gedaan. Na de show vieren we nog de seizoensafsluiting met een gezel lig samenzijn en een versnapering. Tevens worden de certificaten van het certificaatzwemmen dan uitge reikt. De seizoensafsluiting duurt tot ongeveer 19.30 uur. Limburgse Kampioenschappen Zaterdag 29 juni zijn de Limburgse Kampioenschappen techniek te Sittard. Vertrek is om 12.00 uur vanaf de Sprank. Denk aan het betalen van het reisgeld, ƒ5,- Zondag 30 juni is de uitvoerin genwedstrijd van de Limburgse Kampioenschappen te Sittard. Vertrek om 11.30 uur vanaf de Sprank. Denk aan de badpakken enharstukjes en zorg dat je haar in de gelatine zit. Voor deze wedstrijd dient ook ƒ5,- reisgeld beteeld te worden. Vervoer Chauffeurs die een of beide dagen willen rijden worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden bij Maria Linders, ook al zit de auto vol, tel. 587682. Inleveren Denk aan het inleveren van de machtigingsformulieren voor de kontributie en van het briefje of je het volgende seizoen al dan niet lid blijft van het kunstzwemmen. Zaterdag 15 juni was de jubileum- wedstrijd van 't Alvertje, uitslag: 1. Ben Heijnen Venlo; 2. T. v. Riet Venlo; 3. Henk Cox; verder waren er goede klasseringen voor: Wil Lenssen, Twan Verhaegh, Mart v.d Ven, Henk Vervuurt, Ton Thomassen, Toon Langenkamp, Hans Vermeulen en Peter Peters. Zondag 16 juni was de derde wed strijd van de pickerkompetitie. A- klas: 1Mart v.d. Ven, 2. Henk Cox en 3. Rene Wijnhoven. B-klas: 1. Wil Lenssen, 2. Pieter Kuneen en 3. Marco Jans. Zaterdag 22 juni is Selektie NK1 te Afferden. Zaterdag 22 juni is ook de vierde Lentekoning aan 'Het Wanssums Ven'. Zondag 23 juni is de vierde Pickerkompetitie. De leden die de kontributie 1996 nog niet voldaan hebben vragen wij diTzo spoedig mogelijk te doen. Vergunningen voor 1996 zijn ook verkrijgbaar bij Van Grootel D i e re ngi 1 de/H e ngel sport Stationsweg in Venray en bij Harry Theeuwen, Houskuilstraat 38 té Wanssum en Liagro, Meerloseweg 3 te Wanssum. Verdere inlichtingen kunt u ver krijgen bij de sekretaris H. Lenssen, tel. 0478-587606. Tijdens de onlangs in Nuenen gehouden Zuid-Nederlandse kam pioenschappen Taekwondo is Maurice Poels (2e dan) van Taekwondo vereniging Tong II uit Venray als eerste geïndigd in de kategorie senioren A +83 kg. Tijdens dit zwaar bezette toer nooi, waarvoor zich 400 deelnemers uit het distrikt Zuid hadden aange meld, wist Maurice verschillende tegenstanders van gerenommeerde Nederlandse verenigingen als Yoo Sin uit Nijmegen en van Esch uit 's- Hertogcnbosch op overtuigende wijze uit te schakelen. Daar maurice het afgelopen jaar als beroepsmili tair bij het Korps Mariniers op Curasao diende, heeft hij gedurende één jaar geen wedstrijden kunnen draaien. Een bijzondere prestatie dus voor deze Venrayse taekwondo- ka. Behalve voor Maurice waren er tevens prijzen voor een viertal ande re taekwondoka's van Tong II: in de A-kategorie voor dames -60 kg was er een tweede plaats voor Irma Maassen, in de senioren B-kategorie -76 kg tevens een tweede plaats voor Ron van de Molengraft, welke voor het eerst deelnam bij de senio ren. In de aspiranten C- en de pupil len C-kategorie tenslotte waren er derde prijzen voor respektievelijk Ruud Thijsen en Ronnie Thijssen. Tijdens de Zuid-Nederlandse kampioenschappen in Nuenen wer den alle Nederlandse prijswinnaars van de Europese Junioren kam pioenschappen welke onlangs in Zagreb (Kroatië) werden gehouden. fehuldigd door het bestuur van de aekwondo Bond Nederland, dis trikt Zuid. Ook Ferric Grcevink van de Venrayse vereniging, welke tweede werd, werd wederom in het zonnetje gezet. Frans Flinsenberg 4e dan Op zaterdag 15 juni is Frans Flinsenberg, hulptrainer van Tong- II, geslaagd voor de 4e dangraad. Tijdens dit door dc Taekwondo Bond Nederland georganiseerde examen waren acht kandidaten voor de 4e dan. Tijdens het 4e dan-exa- men worden de kandidaten beoor deeld op de volgende onderdelen: - Stijlfiguren of Poomse's (een serie van aanvals- en verdedigings technieken tegen denkbeeldige tegenstanders volgens een vast patroon^. 1-, 2- en 3-staps sparringen (een oefening waarbij de partner een aan val uitvoert, welke wordt verdedigd en gecounterd). - Hosinsul ofwel zelfverdediging tegen zowel hand-, stok- en mes- aanvallen. - Gye-pa ofwel breektechnieken. Voor 4e dan dient dc kandidaat een tweetal dubbele breektechnieken uit de B-kategorie (plank met een mini male dikte van vier cm.) in één doorgaande beweging uit te voe ren. Frans koos hierbij voor een kombinatie van elleboog- en vuist- stoot en zijwaartse- en achterwaart se trap. In deze toch al zo feestelijke maand worden de leden van Toerclub Ysselsteyn in de kleding van hun nieuwe sponsors gestoken. Toerclub Ysselsteyn is in juli 1995 opgericht en is daarmee de jongste vereniging in het 75-jarige kerk- doip. In januari van dit jaar is de club lid geworden van de Nederlandse Toer Fiets Unie. Wekelijks trekken de 24 leden er op de fiets op uit om tochten te maken van zo'n 90 km in de nabije omge ving. Tevens nemen ze geregeld deel aan georganiseerde toertochten in binnen- en buitenland met afstan den die net onderdoen voor grote wielerklassiekers. De lengte van Vervolg van de geschiedenis van St. Christoffel en herinneringen Afgelopen zondag 16 juni zijn we naar Landgraaf in Zuid-Limburg geweest voor de Recreada. Elk jaar komen alle Limburgse gymnastiek verenigingen op een speelse wijze bijeen. Wij nemen ook regelmatig deel aan de Recreada; er zijn veel werkzaamheden mee gemoeid en de voorbereidingen alsook de begelei ding wordt gedaan door vrijwilli gers. Op die dag loopt met eerste een défilé langs de notabelen van de organiserende gemeente, om daarna deel te nemen aan verschillende aktiviteiten als schminken, kleuter dans, (urninstuif en estafettespelen Het is een buitengebeuren! De kinderen gingen er zondag heen met een bus, nu slechts een rit van ongeveer anderhalf uur, en ze kwamen rond 19.00 uur terug. Het is elke keer weer een hele vermoei ende dag, voor iedereen, maar men praat er nog lang over na en dat doet ook goed. De reizigers waren erg enthousiast en er viel wederom veel te vertellen aan ouders en vriend(in). Een van onze groepen is ook weer in de prijzen gevallen (de 8-10 jarigen de tweede prijs) Deze dag vloeit voort uit de voor heen gehouden Bondsfeesten. Daar kwamen ook alle verenigingen van heel Limburg bij elkaar, maar toen nog voor twee dagen. Op dc eerste dag vonden dan de optocht plaats en de groepsdemonstraties en op de andere oag waren de echte wedstrij den aan de beurt. Weken, zelfs maanden van tevoren werd er strak geoefend. Bondsfeesten in het 'diepe' zuiden hadden destijds nogal wat voeten in de aarde. De afstand Venray-Maastricht bijvoorbeeld was destijds nog zo groot, dat er twee dagen voor nodig waren om die te overbruggen. Het vervoer gebeurde met een vrachtwagen van de firma Martens. Maar dc groep moest over nachten in een hotel, waar dan, ondanks dc door Pater Nielen gepre dikte orde en tucht, de bloemetjes werden buitengezet. En.... we zijn zelfs in België en Duitsland geweest. zo'n tocht varieert van 100 tot soms wel 300 km. Het bestuur van de toerclub bestaat uit M. de Wit, voor zitter; H. v. Ass, sekretaris en L. v. Dijck, penningmeester. De sportieve prestaties van de leden worden ondersteund door dc hoofdsponsors Autoschade Hulster- dreef en Autobedrijf Gommans de Wit. Deze hoofdsponsors zijn tevens sponsors van de kleding. Daarnaast zijn er een tweetal co-sponsors, te weten café Restaurant Herberg de Peel en Rijwielhuis v. Veghel. Jeugdvissen Uitslag van de eerste wedstrijd van het Jeugdkoningvissen: 1. Manfred Dinnessen 207 cm.; 2. Frank Bexkens 147 cm.; 3. Rudi Bexkens 145 cm. Op zeterdag 22 juni is de tweede wedstrijd. Jeugdleden die nog mee willen doen zijn van harte welkom. Geen inleg wel allemaal prijs; inlichtingen: tel. 580526 - 580488 - 582235. Senioren Uitslag Venray-Vierlingsbeck op de Ballonzuil: 1. H. Bexkens 2000 gr.; 2. C. Peeters 1850 gr.; 3. J. v.d. Heuvel 1800 gr. Zondag 23 juni Venray- Vierlingsbeek op de Maas, Woensdag 26 juni: eerste Vijverkoning op de Ballonzuil, bij eenkomst 18.00 uur. Voor vergunningen kunt u terecht bij de sekretaris H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 511215; A. v. Mill, Tamboerijnstraat 2, tel. 513086 of Van Grootel Hengelsport, Stationsweg, Venray. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Klasse A Speeldag 7. maandag 24 juni 19.30-20.30 Huukske 1-Veronica 2 20.30-21.30 Trepkc-Veronica 1 21.30-22.30 Huukske 2-Venray 1 Bonte Koe vrij 22.30-23.30 Leunen 1-Leunen 2 (kl. B) Klasse B Speeldag 7, vrijdag 21 juni 19.30-21.30 Josette-Venray 2 20.30-21.30 Venrode-Huukskc 3 21.30-22.30 Leunen 1-Drukshop 22.30-23.30 Leunen 2-BK2 Venray 3 vrij

Peel en Maas | 1996 | | pagina 15