PEEL EN MAAS Schutterij viert feest Boerenbond Merselo na 78 jaar gestopt Afsluitingsfeest 75 jaar Ysselsteyn )romotie- feekend in Brukske Ultra-lights ook aanwezig op "Veulens Historie herleeft" Het Rollebolcircus slaat haar tenten op in Venray PÖRKHOF Sjeng Cox ietstoertocht Oostrum COR PAINT geeft uw huis een persoonlijke kleur. Binnen vier minuten Vers vlees van de boerenhof Zondag 30 juni j viering van het 75-jarig jan van Ysselsteyn wordt op tig 30 juni aanslaande afgeslo te! een groot opgezet dorps- De festiviteiten zullen plaats en op en rond het Lovinckplein, Jen in het dorp. »t programma li 14.00 uur start hel groot waaraan alle verenigingen Ysselsteyn deelnemen. De tht start bij de Boerenbond en via de Kerkweg naar het inckplein. Hier staat een podium fop de genodigden zullen Isnemen. De speaker zal tijdens [defileren een kort overzicht :n van hel ontstaan en de aktivi- n van de verenigingen. slotceremonie begint om 15.30 uur. Eén van de genodigden en H. Philipsen. voorzitter van het komité 75 jaar Ysselsteyn zullen een toe spraak houden. Fanfare 'De Peelklank'. enkele zangkoren en joekskapel 'Schabberjoeks' zullen de slotceremonie muzikaal omlijs ten. Om 16.00 uur wordt het officiële gedeelte afgesloten met het oplaten van ballonnen door de schooljeugd. Vanaf 16.00 uur kunt u demonstra ties en optredens van diverse vereni gingen bekijken en de muziek zal worden verzorgd door blaaskapel 'de Smeleblaozers'. joekskapel 'Schabberjoeks'. Vocal group 'Enjoy Together'. Mart Sliphout. Miriam Koonings. Wortelstemp en Vibe. Voor de kinderen zal er een springkussen zijn. een clown en iemand die kan schminken. De aan vang en plaats van handeling van de diverse onderdelen wordt door de speaker aangekondigd. Vanaf 20.00 uur kunt u in de tent de EK-voetbalfinale volgen op diverse TV-toestcllen! De horecaverzorging is in handen van de horeca-ondernemers die gevestigd zijn rond het Lovinckplein. Zij hebbend e gehele kosten van deze dag voor hun reke ning genomen. De kinderattrakties zijn gesponsord door de VZO. Het comité 75 jaar Ysselsteyn hoopt dat deze dag voor alle Ysselsteyners. vele oud- Ysselsteyners en andere bezoekers een schitterend feest zal worden. DONDERDAG 20 JUNI 1996 Nr. 25 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG In memoriam de leeftijd van 81 jaar overleed open week Sjeng Cox. Als kas- direkteur van de nleenbank, later de Rabobank erselo had hij vanaf I960 tot een aparte plaats weten in te en. Zeker toen het kassierschap werd uitgeoefend in de voorka- van zijn aan het Kleindorp gele woning. Hij was niet alleen vele inwoners een goede advi- maar ook de verenigingen in selo konden profiteren van zijn iciële deskundigheid, len de dorpsraad zijn intrede werd hij al snel bestuurslid van en woonde hij ook vele aderingen van hel gezamenlijk leg van de dorps- en wijkraden -lij bleek steeds een ware pleit- irger te zijn voor 'dat dorp" waar niet geboren en getogen was. r wel waar hij met veel plezier t gewoond. ien het fenomeen buurtbus zich liende en Merselo en Vredepeel ibaar vervoer kregen heeft hij nlang als sekretaris èn als iffeur gefungeerd, oensdagmorgen vond in de ichiekerk van Johannes de er een plechtige Uitvaartdienst lts waarna hij op het parochie- ;hof werd begraven. p zondag 23 juni houdt TWC trum haar jaarlijkse fietstoer- it. bedoeld voor toerfietsers. e tocht komt in de plaats van de heen jaarlijks gehouden sterrit. De 100 km lange volle- gepijlde tocht gaat voornamelijk schitterende Duitse landwegge- met wijdse vergezichten en Ie leuke klimmetjes. Onderweg de kontroleplaats kunnen de en gestrekt worden en kan, op terras temidden van een prachti- ïatuur. de echte Duitse Kuchen roefd worden. schrijven en starten van 07.00- uur bij café-zaal 'De klingel". Mgr. Hanssenstraat 29 lostrum. ankomend weekend presen- rt zich in Brukske de liviteitenvereniging Brukske lief. De vereniging, een voort- ling van de Buurtvereniging jkske, heeft daartoe verdeeld r drie dagen een startpro- mma opgezet. tie jaren had de Buurtvereniging ikske een dubbele functie. De eniging behartigde de belangen i de bewoners en zorgde voor de lige activiteiten in de wijk. De neente vond de vereniging onvol- :nde representatief om de hele k te vertegenwoordigen in het ject sociale vernieuwing en itte mee het Wijkplatform ikske op. Gelijktijdig werd de irtveremging gevraagd om het orderen van activiteiten in de k op zich te nemen. Omdat het tuur vond dat de oude naam niet er aansloot bij de nieuwe doel- ling, werd gezocht naar een lere benaming. Komend weekend isenteert de vereniging zich voor eerste keer onder de nieuwe tn. Met het weekend wil liviteitenvereniging Brukske niet :cn bekendheid geven aan de uwe naam, maar ook meer bewo- s bij de wijk te betrekken. 'rijdag 21 juni staat disco op het igramma. DJ Paul Hermans trac- rt van 19.00 tot 21.00 de jeugd 9 t/m 14 jaar en van 21.30 tol 00 uur kan de oudere jeugd op de en van de New Starlight uil haar Zaterdag is er tussen 14.00 en IK) uur kindertheater en opnieuw co. gevolgd door een ballonwed- jd. 's Avonds speelt orkest Sound irs tijdens de dansavond. Zondag irdt hel weekend besloten met een eptie tussen I 1.00 en 12.30 uur. voorzitter van het Wijkplatform [hult vervolgens het nieuwe logo de activiteitenvereniging. De van de middag wordt gevuld gezellige muziek van 'Blaos um en een optreden van de Kisok- PEEL EN MAAS 'n abonnement waard u wilt uw huis een eigen gezicht geven?! wij helpen u hier graag rpee 1 |kf|n niiin 1? 1 VERF 6" MIK 1*14111 fll Paterslaan 7 L_ Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk met Verf Twee zeer geslepen jongens van naar schatting twaalf en dertien jaar, hebben vrijdag een weldoor dacht plan tot uitvoering gebracht. Het tweetal vervoegde zich bij de aan het Gouden Leeuwplein gevestigde therapeutenpraktijk en vroegen om een afspraak te maken. De 43-jarige eigenaar ging ongeveer vier minuten weg. Toen de man terugkeerde waren de jongens ook verdwenen.Wat ook verdwenen was, dat was een geldkistje met daarin een bedrag van ƒ490,- (waarvan 260,- pool- geld), enkele VVV-bonnen en wat postzegels.Wel kon een goed sig nalement van de twee jongens aan de politie worden doorgegeven. Recalcitrante' vrouw Vorige week dinsdagmiddag omstreeks 16.05 uur vervoegde zich een 30-jarige inwoonster die kwam vragen waar haar man bleef. Die was 's morgens op het politieburo ontboden en nog niet teruggekeerd. Ze begon vervolgens te schelden en te slaan op de balie. Zij wilde met geen mogelijkheid het buro verlaten en schopte tegen een ruit van de toegangsdeur. Die werd daardoor vernield. Ze werd vervolgens aan gehouden en na kalmering ver hoord. Nadat proces verbaal was opgemaakt werd zij huiswaarts gezonden. Zij zal de rekening van de vernielingen gepresenteerd krij gen. Haar man kreeg ze niet mee, omdat die was aangehouden omdat hij nog een gevangenisstraf van 25 dagen moest uitzitten. Ti jdens de eerste Wereldoorlog kocht een zekere v. Eijk een groot aantal hectaren grond op het Veulen, met vier armoedige huis jes. Hier bouwde hij de boerderij 'De Eijkenhof\ welke in de twee de Wereldoorlog bekend werd door het verzet (boek de Zwarte Plak van Toon Kortooms). Deze v. Eijk had ook een slagerij in Cuyk. maar had vooral een voor liefde voor vliegtuigen, daarom kocht hij in de na-oorlogse jaren 1919-1921 zeer veel vliegtuigen die toen overbodig waren van het Duitse Leger. Zijn verzamelwoede was zo groot dat hij ze moest onder brengen in naburige boerderijen. Zo is bekend dat in de schuren van boerderij Poels. tegenwoordig Jeu Geurts. zeven vliegtuigen gestald stonden. Vanachter 'De Eijkenhof' werd een weiland als vliegtuig gebruikt waar loendertijd geen ver gunningen voor nodig waren. Om tijdens Veulens Historie op 30 juni aanstaande dit evenement te doen herleven heeft het organise rend comité vergunning van de Rijksluchtvaartdienst weten te ver krijgen om de weilanden achter 'De Eijkenhof' op 29 en 30 juni weder om een vliegfestijn te organiseren. OP deze dagen, en met name zon dag 30 juni. zullen uit het gehele land UL vliegtuigen Veulens Historie bezoeken, de verwachting is 50 stuks. Voor belangstellenden is er de mogelijkheid om een vlucht mee te maken. Ongetwijfeld zal hel een spektakulair schouwspel zijn. mede omdat deze Ultra lichte vlieg tuigen tegenwoordig niet meer de knetterende iuchtbrommers zijn. hangend onder een deltavleugel, maar uiterst moderne tweepersoons vliegtuigjes voorzien van navigatie- apparatuur en fluisterende motor. Het mooie van deze vliegtuigen is dat er een zeer grote verscheiden heid is aan modellen, van futuristi sche, tot kopieën van oldtimers, zoals: dubbeldekkers, wal op zich natuurlijk een mooi aanzien biedt. Met dit evenement denkt het orga niserend comité zich dan ook te onderscheiden van vele andere eve nementen welke in den lande gehouden worden. Maar wat op Veulens Historie eveneens aanwezig is. bijvoorbeeld: oude motoren, trac toren. landbouwmachines, oldtimer auto's etc. Evenals ouderwets graan dorsen, koolzaadolie persen, scha pen scheren, klompen maken, bezems binden, paarden beslaan, graan malen, accordeon-treffen etc. Plaats: dorpskern Veulen (gemeente Venray). entree f5.-. kin deren gratis, gratis parkeren. De Venrayse Schutterij laat dit jaar wederom van zich horen, nadat er dit jaar al grote feesten waren met het Koningsschicten en het Dekenale Schuttersfeest, is komen de zondag de dag van het Sint Jansfeest. 's Morgens om 09.30 uur zal er een Giidemis worden bijge woond in de Sint Petrus Banden Kerk in Venray. Tijdens deze mis zal ons lid. dhr. Rinus Rats uit Venray, gehuldigd worden voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de Venrayse Schutterij. Rinus Rats werd in 1971 lid van de Venrayse Schutterij, die toen bijna in ruste was. mede dank zij de impulsen van Rinus Rats werd dè Venrayse Schutterij nieuw bloed ingeblazen. Rinus Rats fungeerde jarenlang als bestuurslid van de Venrayse Schutterij en met zijn des kundige raden en adviezen werden vele dingen gerealiseerd. Rinus Rats was ook degene die zich sterk heeft ingezet voor de realisatie van het huidige 'Schutskempe', de thuisha ven van de Venrayse Schutterij, waar eenieder zich altijd meteen thuisvoelt. Rinus Rats was achter de schermen altijd bezig met de bouw. gesprekken met de bouwkommissie. sponsoraktic. Rinus was altijd de man met de juiste relaties. Rinus Rats heeft enkele jaren geleden besloten om zijn bestuursschap over te dragen aan een jonger iemand, ook in verband met zijn vrije tijd en Rinus Rats fungeert momenteel als de grote PR-man achter de Venrayse Schutterij. Briever! naar diverse fondsen, promotie van de Venrayse Schutterij, hel realiseren van spon- sorakties zijnslechts één kleine opsomming van de dingen die Rinus Rats doel voor de Venrayse Schutterij. Voor al deze dingen zal Rinus Rats komende zondag in de kerk gehuldigd worden door de Bondsvoorzitter van de bond van Noord- en Midden Limburgse Schutterijen en Broederschappen, de bond Juliana. Speciaal Speciaal voor. de Venrayse Schutterij is er komende zondag in Venray in de Sint Petrus Banden Kerk een kerkspies aanwezig. Deze man diende in vroegere tijden in de kerk om de gemoederen in het gareel te houden en eventuele kol- lekties op te halen. Deze man heeft komende zondag speciaal vrijge maakt om vanuit Valkenburg naar Venray te komen om de Giidemis speciaal te maken. Eenieder die interesse heeft om deze mis bij te wonen is vanaf 09.30 uur van harte welkom in de Sint Petrus Banden Kerk. Toekomst De komende weken worden voor de Venrayse Schutterij wederom drukke weken, volgende week zon dag is onze Venrayse Schutterij spe ciaal gevraagd om naar Mesch- Eijsden te komen om aldaar hel 40-jarig Priesterschap bij te wonen van Pastoor-Deken Buschman. Sinds zijn vertrek uit Venray behoudt de Venrayse Schutterij goede banden met deken Buschman en natuurlijk was het de Venrayse Schutterij die als eerste werd gevraagd om deze H.MIs bij te wonen en op te luisteren, iets wat de Venrayse Schutterij natuurlijk doet voor zijn ere-lid. Na dit drukke weekend zal de gehele schutterij zijn ogen gaan gooien op het Oud Limburgs Schuttersfeest te Bocholt. Reeds maanden is de Venrayse Schytterij bezig aan teambuilding, want in de komende vijfjaren zal de Venrayse Schutterij uit moeten groeien tot een van de betere Schutterijen in den Limburgen. iets wat natuurlijk moet groeien en iets wat niet mogelijk is zonder goed materiaal. Daarom is er de afgelopen tijd ook veel lijd en geld geïnvesteerd in nieuw materi aal en begeleiding van de schutters. Op zondag.7 juli 1996 zal het eerste Venrayse korps alle zeilen bij gaan zetten om het Oud Limburgs Schuttersfeest naar Venray te halen, iets wal natuurlijk niet mogelijk is zonder de steun van de vele suppor ters die deze dag naar Bocholt zul len trekken om de Venrayse Schutterij te steunen, niet allen tij dens hel schieten, maar ook tijdens de optocht en tijdens de bij wedstrij den zal het Venrayse Schutterskorps uitgroeien tot de elite van de schut- terswereld. In hun schitterende uni formen en voorafgegaan door een schitterend Konings- en Keizerspaar zullen vele handen tegen elkaar aan gaan als de Venrayse Schutterij voorbij marcheert Vernielingen Er werd namens het bestuur van de Stichting Openbare Basisschool de Landweert aan de Boterbloem aangifte gedaan van vernielingen aan d»: houten omheining en het ver nielen van dertien planken. Die had den de vandalen doormidden gebro ken. Een 16-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn in de fietsenstalling van het Raaylandcollege-Noord gestalde bromfiets. De bromfiets was met een scheip voorwerp bekrast. Een 32-jarige inwoonster deed aangifte van vernielingen aan haar fiets die zij had gestald bij een school aan de St. Ursulastraat. De schade aan haar fiets bedraagt ƒ143,- Inbraak personenauto Een 23-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan de Raadhuisstraat geparkeerde perso nenauto. Door forcering was toe gang verkregen. Ontvreemd werd de radio en CD-speler, 6 CD's en de versterker. Totale waarde ƒ700,- Inbraak in bedrijf In de nacht van dinsdag op woensdag was door forcering toe gang verkregen tot een bedrijf aan de St. Catharinastraat. Alle laden en kasten waren doorzocht. Ontvreemd werd de draagbare telefoon met basisstation. Ook werd de geldkist opengebroken. In verband met het onderzoek kon niet worden medegedeeld of er geld was gestolen. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Poorten Merselo definitief dicht Harrie Kessels was zaterdag morgen de laatste klant van de Boerenbond winkel in Merselo. Een pallet met korrels was zijn bestelling maar uit handen van Frans Janssen, voorzitter van de LLTB afdeling Venray e.o. kreeg hij ook nog een levensmiddelen pakket mee. Daarna sloot Jan Kupers definitief de poort van de Merselose Boerenbond. De sluiting maakt deel uit van de fusie tussen de afdelingen Venray e.o., Leunen-Veulen-Heide en Wanssuni. Een fusie die begin 1994 gestalte kreeg en o.a. resulteerde in de nieuwe Boerenbondwinkel ach ter de oude melkfabriek in Leunen. "Fusies zijn niet nieuw" laat Frans Janssen weten. "Merselo was vroe ger geheel zelfstandig. In 1955 werd Vredepeel erbij betrokken terwijl we in 1972 samengingen, met Oostrum. Smakt en Venray. De fusie met Leunen en Wanssum is een logisch gevolg van de ontwik kelingen in de agrarische sector. "Anders kun je niet bijblijven in de markt. We hadden misschien wal langer met de winkel door kunnen gaan maar op een gegeven moment loop je achter. In Leunen staal nu een nieuwe winkel met alle voorzie ningen" aldus Frans Janssen. Verder liep ook het ledenbestand van de afd. Venray e.o. sterk terug. "Steeds meer boeren stoppen en het ledental zakte van 180 naar 100. Die boeren die overblijven worden groter en dat vraagt ook een andere benadering, een grotere partner." Of de schaalvergroting hiermee is afgerond weet hij niet. "In Brabant ging men nog verder maar daar is men inmiddels van teruggekomen" aldus Janssen. Het personeel van de Merselose winkel is nu in Leunen ondergebracht. TAKEN De Boerenbond afd. Merselo werd 'in 1918 opgericht. "Er was toen al een diang om samen te ondernemen, samen inkopen en samen afzetten. Zo hadden we een slierhouderij en een eier-inpaklokaal en werd er gezamenlijk kalk (kunst mest) ingekocht. Ook werd een onderlinge verzekering afgesloten lussen de boeren. Veel van de taken van toen zijn inmiddels verdwenen, andere taken werden toegevoegd. Een van de toegevoegde laken was het bevorderen van het landbouwon derwijs. een taak die inmiddels weer is afgestoten. Ook was de Boerenbond nauw verbonden met de toenmalige Boerenleenbank. De zaakvoerder van de Boerenbond en de kassier van de bank waren veelal een en dezelfde persoon. HEDEN De huidige Boerenbond kent twee geledingen. de commerciële (Boerenbondwinkel) afdeling en de belangenbehartiging. Terwijl op commercieel vlak schaalvergroting heeft plaatsgevonden bestaan de plaatselijke afdelingen van de LLTB nog steeds. Zij zijn hier weliswaar verenigd in de Kring Venray maar op lokaal niveau nog steeds aktief voor de leden. Waar de afdelingen zich wel essentieel onderscheiden van vroe gere* dagen is de invloed van de geestelijkheid. In de oude notulen las je altijd dat de vergadering door de Eerwaarde rector of pastoor werd afgesloten. "De geestelijkheid had toen een grote sociale funktie. Als men problemen had dan ging men naar de geestelijkheid toe" schets Frans Janssen. Tegenwoordiger is de maatschappij mondiger en is de rol van de geestelijken sterk terugge drongen. Zaterdag 22 juni komen in Venray zeven jeugdclubs bij elkaar, om strijd te leveren om de Rollebolwisselbeker. Rollebol "96. een mengelmoes van sport en spel. De voortzetting van een jeugddag, die dit jaar al voor de dertiende keer gehouden wordt. De verwachting is dat zo'n 330 kinderen, begeleidt door een honcferdtal leidinggeven den. het trainingsveld van het Vincent v. Gogh Instituut (VvGI) zullen bevolken. Na de vlaggenpara- de. die om 09.50 uur gehouden wordt, zal Annemie Kersten, de echtgenote van wethouder Bert Kersten, een openingswoord richten aan de aanwezigen, waarna om 10.15 uur begonnen wordt met de eerste spelenronde. De prijsuitrei king staat gepland voor 16.30 uur. VERENIGDE JEUGDCLUBS LIMBURG De koepelorganisatie, afgekort VJL. opperde in 1983 het idee om te onderzoeken, of er vanuit haar leden in het Limburgse, interesse was in een vorm van uitwisseling. Noord- Limburg voelde hier wel voor en zo werd in 1984 te Lomm de eerste VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN U belt. WÜ brengen! 0478 542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Een spelmoment van vorig jaar in Oostrum. Rollebol gehouden. Een suksesfor- mule, getuige de reeks Rollebols, die inmiddels gehouden zijn. De organisatie berust bij de deelnemen de clubs, die ook opkomen voor de kosten. De VJL begeleidt dit evene ment. DE VJL. die behalve jeugd clubs. ook kindervakantiewerkgroc- pen onder haar hoede heeft, geeft kursussen aan kaderleden. Via een vijftal konsulenten. wordt de Dronkenschap Vorige week dinsdagmiddag omstreeks 16.40 uur werd de hulp van de politie ingeroepen door een bewoonster van een woning aan de Haammakerstraat. Die werd lastig gevallen door haar 41-jarige ex- schoonzoon. Omdat de man in staan van dron kenschap verkeerde en voor geen reden vatbaar was, werd hij naar het politieburo overgebracht. Na voor geleiding en opmaking van proces verbaal terzake verstoring van de openbare orde kon hij het buro ver- I laten. Omstreeks 21.15 uur had die man zich inmiddels voorzien van een fiets en was midden op de rijbaan van de Leunseweg gaan rijden, waardoor gevaar voor hem en het verkeer ontstond. Opnieuw werd hij aangehouden, naar het politieburo overgebracht en ingesloten. Woensdagmorgen werd hij, na zijn roes te hebben uitgeslapen, weer de I straat opgestuurd. behoefte bij de Limburgse clubs gepeild. Hel 'net even anders', slaat op de instelling waarmee men de leden benaderd. Alles kan, niets moet. De ruime verscheidenheid aan jeugdclubs geeft hel geheel een speels karakter. PROGRAMMA ROLLEBOL '96 Rollebol '96. gehouden op hel trainingsveld van het VvGI. begint met een vlaggenparade. Iedere club presenteert haar eigen vlug. Nadat mw. Kersten haar toespraak gehou den heeft, wordt het programma afgewerkt in drie spelenrondes. elk van I /.- uur. Het programma omvat: een vossenjacht in het centrum van Venray. Verder is er een circuit met 12 doe- en denkspelen. Eerst speelt hel team een docspel. bijvoorbeeld: smurfenvoelbak of dozen stapelen, om daarna een denkspel te doen als: woorden koppelen of televisietune- spel. Tenslotte is er nog een soort zeskamp met 18 spelen. Hieronder: buikschuiven op groene zeep. Arcen" dijkbouwspel. de grote ver- gietraee en anderen. Op het einde van de speilendag. bepaald de jury wie Rollebol '96 gewonnen heelt Deze club mag voor een jaar de wisselbeker mee naar haar clubgebouw nemen. Er wordt gestreden in drie leeftijdsca tegorieën: 6-8 jaar. 9 en 10 jarigen en 11 jaar en ouder. De kinderen komen van de volgende jeugdclubs: Jong Arcen. de Hobbils uit Kcssel. Castlo uil Castenray. de Zonneboei '96 uit Lomm. Ador uit Oostrum en de Springplank uit Venray. Nieuw in het veld is de Venrayse ZaMo Active Club.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13