c Internationaal Volksdansfestival in Venray Kuulfeesten: Wooden Chain en Open Podium s Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht Heimat Matinee in Leunen C Oude fofo 'Start' op de Rank Bibliotheek- nieuws PEEL EN MAAS Expositie in I Vincent van Gogh Instituut Een duurzaam ei Reaktie op 'Venray moet veelzijdigheid gaan uitdragen. Samenwerking sleutel voor de toe komst' Peel en Maas 6-6-1996. Uit genoemde verslag blijkt dat het 'gouden ei' niet gelegd was tijdens de Venray-konferentie van I juni jl. Dit 'ei' zou het idee moeten zijn waarmee Venray zich naar buiten toe kon gaan profileren en onderscheiden van de gemeenten in deze regio. Mijn idee voor 'Venray een duurzame gemeente' sloeg om verschillende redenen niet echt aan tij dens de konferentie. Ik wil daarom nog eens ver duidelijken waarom Venray zich als duurzaam zou kunnen profileren. Eerst een definitie van het begrip 'duurzame ontwikkeling': dit is een ontwikkeling die leidt tot een situatie waarin produktie en konsumptie zoda nig plaatsvinden dal voorzien wordt in de behoef ten van de huidige bewoners op aarde (in noord en zuid) zonder daarmee voorde toekomstige genera lies de mogelijkheden om ook in hun behoeften te voorzien, in gevaar te brengen. Deze duurzame ontwikkeling is het centrale thema in Agenda 21 (21 staat voor de 21e eeuw), dit is een aktiepro- gramma dat werd opgesteld tijdens de VN-konfe- rentie over milieu en ontwikkeling (UNCED) in Rio de Janeiro in 1992. Ongeveer tweederde van genoemde aktiepunten zal op lokaal nivo moeten worden uitgevoerd. In Agenda 21 worden daarom lokale overheden als gemeenten opgeroepen om samen met burgers, lokale organisaties en bedrijfs leven een Lokale Agenda 21 iLA 211 op te stellen. Momenteel gebeurt dit al in ongeveer 165 van de 600 Nederlandse gemeenten al dan niet met subsi die via de zogenaamde VOGM-regeling. Hieronder zijn gemeenten als Den Haag. Tilburg en vijftien andere gemeenten in Noord-Brabant. KENMERKEN VAN LA 21 ZIJN: - Een dialoog van de gemeente met de bevol king. bedrijven en maatschappelijke organisaties op basis van gelijkwaardigheid. Dit gaat dus ver der dan de normale inspraak. Deze dialoog kan plaatsv inden op verschillende manieren, bijvoor beeld via een platform of stuurgroep. - Aktiv iteiten die bijdragen aan een duurzame ontwikkeling op het gebied van meerdere onder werpen. zoals landbouw, verkeer en vervoer, ener gie. bouwen en wonen en natuur en landschap. - Een mondiale dimensie: op lokaal nivo moet men bewust zijn van de internationale samenle ving en de noodzaak van een meer rechtvaardige verdeling van voedsel en grondstoffen. - Natuur- en Milieu-edukatie (NME). dit heeft vooral tot doel het draagvlak voor duurzaamheid te vergroten, doelgroepen zijn bijvoorbeeld scho len. maatschappelijke organisaties, huishoudens, het bedrijfsleven. Goede edukatie leidt daarnaast lot meer gelijkwaardigheid van de dialoogpart ners. Ik kan me voorstellen dal u zich afvraagt wat we hiermee kunnen in het kader van de profilering van Venray in de regio. Ik zal trachten te verduide lijken aan de hand van enkele punten die naar voren kwamen tijdens de Venray-konferentie. - Samenwerking is de sleutel van de toekomst (zie titel). Uit het voorafgaande mag duidelijk zijn dal juist door het werken aan LA 21 deze samen werking vanuit alle lagen van de bevolking, enorm wordt gestimuleerd. - Venray moet zich in haar profilering niet rich ten op één bepaald punt. maar op meerder punten. Omdat duurzame ontwikkeling toepasbaar is bin nen elke bedrijfstak en elke aktiviteit. zijn voor deze profilering goede mogelijkheden. - De sterk aanwezige landbouw zou zich kun nen gaan richten op meer milieuvriendelijke pro- duktiewijzes. Daarnaast zou men werkzaamheden in de landbouw kunnen kombineren met werk zaamheden in de rekrealieve sfeer, zoals vakantie boerderijen, - (Nieuwe) bewoners roemen vooral de rust en ruimte van Venray. - Venray heeft als toeristische trekpleister onder ander veel natuur, zoals de Peel. - Nieuwe industriële bedrijven zouden zich kunnen richten op milieuvriendelijke produkten en produktiemethoden. Andere faktoren die van belang zijn: - De gemeente Venray heeft als milieutaak onder ander hel duurzaam bouwen, dit principe zou met uitstekend toe kunnen passen in nieuw te realiseren projekten als Antoniusveld en de Brabander. - De op grote schaal aanwezige gezondheids zorg. is een zeer schone en dus duurzame bedrijf stak. - Naburige gemeenten profileren zich nog niet als duurzaam. Konkluderend zou ik willen zeggen dat de voorwaarden voor een profilering van Venray als een duurzame gemeente aanwezig zijn. aan de Initiatiefgroep Venray Konferentie is de keus om hier iets mee te doen. Mocht dit niet hel geval zijn dan hoop ik dat we in een later stadium samen met de gemeente Venray. het bedrijfsleven, het vereni gingsleven en belangstellende burgers wel tot goed initiatieven kunnen komen. De eerstkomende jaren hebben we namelijk nog een keuzemogelijk heid in zake duurzame ontwikkeling, in de toe komst zal deze keuzemogelijkheid naar verwach ting zijn omgezet in een bittere noodzaak (om te overleven). Guus Geurts. lid Werkgroep Mondiale Vorming. lira ;el en maas De Venrayse volksdansvereniging janka organiseert in augustus :er een groot folkloristisch volks- nsfestijn met deelname van folk- re- muziek- en volksdansgroepen de Zuidfranse stad Pau. uit het ijechische Lazne Belohrad. vlakbij 'aag. Novo Meslo uit Slovenië en islotte Conjunto uit Mexico. Op 22 augustus is het grote, inter- tionale volksdansfestival in de inrayse schouwburg de Beejekurf. e avond presteren zich alle vier de :den met al hun pracht en praal n kostuums en instrumenten. De ilksdansers uil Pau zijn zelfs vier igen lang te gast in Venray en aken van hieruit trips en treden ik her en der in de regio op. FRANKRIJK (Pau is voor ons. Nederlanders, loral bekend als etappeplaats uit Tour de France, aan de voel van Pyrenieeën. In 1934 werd de insgroep Lou Ceu opgericht. De jziek en dansen uit Pau en omge- ng zijn zeèr gevarieerd, sommige leren nog uit de Middeleeuwen, ter moeilijke dansen worden afge- sseld met eenvoudiger, maar toch ;endige dansen vol symboliek. En teraard kent ook Pau de typische nsen voor mannen, waarin dezen in macht en kracht kunnen tonen, muziekinstrumenten zijn al even ecifiek voor de streek als de kle- rdracht. MEXICO Uil Mexico komt Conjunto ilclorico Magisterial naar tderland. Deze driejaar opgerich- folkloregroep toont twee soorten nsen: de dans van de eigen. inheemse bevolking en van voor de Spaanse overheersing, dus van voor de zestiende eeuw. En dan de dans van na de kolonisatie door de Spanjaarden. In de afgelopen eeu wen mengden dezen zich met de inheemse bevolking, waardoor er heel nieuwe kuituren ontstonden die uiteindelijk schitterende muziek en dansen hebben opgeleverd. OOST-EUROPA Uit Novo Mesto in Slovenië komt de dansgroep Kres, die dansen uil de Sloveense en Dalmatische gebieden te zien geven. Met name de schitte rende kostuums uil deze regio's zul len tot de verbeelding spreken. Tenslotte komt uit het Tsjechische Lazne Nelohrad, noordoostelijk van Praag, de dansgroep Horenak, een zeer gewilde groep bij Nederlandse folkloristische festivals. De groep staat bekend om de schitterende kostuums, wervelende muziek en snelle, gevarieerde dansen. De folk- loregroepen verzorgen tijdens de vier dagen diverse optredens in de regio en zijn bijvoorbeeld op zondag 25 augustus te zien tijdens de Brabantse dag in Heeze, waarmee Opanka nauw samenwerkt. Kaartjes voor de voorstelling in Venray kosten in de voorverkoop ƒ15.- (na I juli ƒ17,50) en voor 65+'ers ƒ12.50. De toegangskaarten zijn nu al te koop bij: Joke Postma. tel. 581 131; Jolanda Jaspers. 510995; Gerry Penris, 585364 en aan de kassa van de schouwburg. Ook zijn kaarten verkrijgbaar in de stand van Opanka op 21 juni. tijdens het door de VVV georganiseerde evenement Midzomernachtmuziek. OP is OP! Attentheid personeel supermarkt Attend personeel van een aan de leek gevestigde supermarkt kon lorkomen dat de supermarkt voor n bedrag van ƒ457,98 wrd bena- eld. Dinsdagmiddag rekende een man in zijn winkelwagentje aanwezi- fe' goederen af bij de kassa, r rsoneel zag dat de man drie lege izen pakte. Dat vond men vreemd. t man werd gevolgd en gekonsta- erd werd dat de man bij een open- aande auto diverse goederen uit jn jaszakken haalde en in een van dozen deed. Er werd hulp laald maar dat bemerkte de man. ging er vandoor, de openstaande o achterlatend. De politie werd /aarschuwd. Die vond in de auto artikelen, afkomstig van de permarkt die niet waren afgere- lec' nd. Zoekaktie naar de man had tot heden geen resultaat. De auto :rd 'veilig' gesteld. Die bleek op am te staan van een inwoner van ook. Die eigenaar bleek op kantie te zijn. Of de winkeldief auto heeft 'geleend' dan wel itolen zal eerst na terugkeer van [eigenaar kunnen worden vastge- ^Id. tanmeiden en '8-583100. informatie: tel. Diefstallen Een 24-jarige inwoonster van len had in een leslokaal van de St. trus Bandenschool haar boeken- I; neergezet. Daarin zaten haar rij- kentekenbewijs, pasjes en een drag van 20 gulden aan geld en ee CD-bonnen ter waarde van o.-- Uit een woning aan de Kruidvlier rd ten nadele van een 40-jarige woonster twee bankpasjes en ertien eurocheques gestolen.De Nste datum van de diefstal en hoe dader in de woning is gekomen M n niet worden vastgesteld. De J :fstal was vrijdagmorgen f merkt. Zoals ieder jaar. zal ook dit jaar weereen Bijenwacht paraat zijn om. indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommel nesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar. Oostsingel 8 te Venray, tel. 582317. Gebied Leunen/Venray: Ad v. Meurs, Briensho'ekweg II, tel. 581382 of Jan Weijs, Loenerveld 11. tel. 585806. Gebied Oo,strum: Wim Jacobs, Witte Vrouwenstraat 5. tel. 585652. Gebied Ysselsteyn: Herman v. Ass, Lilsenbergweg 6, tel. 541684. Op zondag 7 juli organiseert blaaskapel 'Die Frölichen Rubensammler" uit Leunen een Heimat Matinee. Dit zal plaatsvin den achter café Martens op het ter ras. Meerdere kapellen zullen vanaf 11.45 uur een optreden verzorgen met Egerlander en Tsjechische muziek. Een mooie gelegenheid omde vakantieperiode muzikaal te beginnen. De toegang is gratis. Diefstal portemonnee Dinsdag werd tussen 08.30 en 12.15 uur in een bedrijf aan de Stationsweg uit de tas van een 32- jarige inwoonster haar portemonnee met daarin twee bankpasjes, per soonlijke bescheiden en een geldbe drag van 30,- gestolen. Donderdag 20 juni 1996 - Pagina 11 VVV Venray \iert feest. I juli I946 werd de Vereniging Venray Vooruit officieel opgericht. Beter gezegd: heropgericht. De eerste oprichtingsvergadering werd gehou den op dinsdag 31 mei 1938 in zaal Schaeffers in de Schoolstraat. Het voorlopig voorzitterschap werd waargenomen door L. Sala. en sekretaris werd H. Janssen. Door de oorlog bleven de aktiviteiten beperkt en pas in 1946 vond de heroprichting plaats. Een waardig besluit van het eerste jaar van hun beslaan was ongetwijfeld de ope ning van het VVV Kiosk op het Henseniusplein op zondag 7 sep tember 1947. Door de prettige en spontane samenwerking van diverse instanties werd dit feestelijk gebeu ren mogelijk gemaakt. De plechtige inzegening werd verricht door deken Loonen. De officiële opening door burgemeester Janssen. Een uitkomst voor velen was dit verkeersburo. vooral voor het Venrayse publiek. Men kon er voor vele zaken terecht, en zeker op toe ristisch gebied. Op de foto het zojuist geopende VVV Verkeersburo. In de deuropening de voorzitter dhr. E. Bartels. links naast hem dhr. Verbeek. Th. Wintels, Frans Janssen met zijn dochter Gerrie. Rechts naast de voorzitter: dhr. Oudenhoven. Pijls. v. Opbergen. Jan Janssen en helemaal links mej. L. Schaeffers. De twee andere dames zijn niet bekend. De drie belangstellende jongens links zijn: Ruud Vermaten. Martien van Els en Harry Schepers. Links op de foto zien we nog een gedeelte van het oude muziekkiosk. Stond zoiets niet op hel verlang lijstje van het huidige VVV-bestuur? Proficiat VVV. afdeling Venray. Jan v.d. Puiten Zweefvliegtuig maakte landing Zondagmiddag landde in een maisveld langs de Wanssumseweg in Oostrum een zweefvliegtuig. De pilote was opgestegen met haar zweefvliegtuig op het vliegveld Gilze-Rijen. Door gebrek aan ther miek was ze genoodzaakt haar vliegtuig in dat maisveld een voor tijdige landing te laten maken. De schade bleef beperkt en is met de landbouwer geregeld. Ruit ingegooid Dinsdagmiddag werd een ruit ingegooid van de woonkamer van een woning aan de Ouverturestraat. Wasgoed in brand gestoken Een 47-jarige inwoonster had zaterdagavond wasgoed opgehan gen aan een droogmolen die in haar tuin aan de St. Rochusstraat in Veltum stond. Zondagmorgen kwam zij tot de ontdekking dat een tweetal broeken en t-shirts in brand waren gestoken. Totale schade van de verbrande kleding wordt op ƒ1030,- geschat. Aanrijding met gewonden Dinsdagmiddag omstreeks 17.50 uur sloeg een 73-jarige fietster op de Langstraat plotseling linksaf, net voor de voetgangersoversteekplaats bij de Westsingel. De haar van ach teren naderende personenauto bestuurd door een 33-jarige inwoonster van Meyel kon een bot sing niet meer voorkomen. De bejaarde fietster moest voor behan- delin van een sleutelbeenfraktuur en vermoedelijk beschadiging van haar wervelkolom naar het ziekenhuis worden vervoerd. Dinsdagavond omstreeks 18.15 uur wilde een 63-jarige fietster' komende vanaf de St. Jozefweg de kruising met de Noordsingel over steken maar ze zat te laat een van links komende vrachtauto, bestuurd door een 56-jarige inwoner van Merselo. Ook die bestuurder kon een botsing niet meer voorkomen. De fietster moest voor behandeling van een sleutelbeenfraktuur en andere verwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Diefstal aanhangwagen Het afgelopen wekend werd uit een open schuur van een bedrijf aan de Venneweg in Oostrum een aan hangwagen ter waarde van 2200,- gestolen. De aangifte werd gedaan door een 51-jarige inwoner van Oostrum. Luc Kemmelings uit Venray slaagde voor Marketing aan de opleiding in Niewegein. Kim Strijbos uit Castenray Rob Vloet uit Overloon en Fieke Schwachöfer uit Venray zijn geslaagd aan de Hoge School Limburg, opleiding Ergotherapie. Aan het ter AA college te Helmond slaagde voor het HAVO- diploma Marlies Beaujeau. Aan de Rijks Universiteit Limburg heeft Iris van Gestel uit Venray met sukses de opleiding tot basisarts voltooid. Aan de Hoge School te Eindhoven richting Logopedie. Carlien Koonings-v.d. Boom uit Y sselsteyn. Ruth Ebisch uil Venray is afgestu deerd in de richting Studie- en Beroepskeuzewerk aan de Akademie Mens-Arbeid in Tilburg Reeds vele jaren werken Rank Xerox Manufacturing BV in Venray (in de volksmond 'de Rank" genoemd) en Uitzendburo Start met sukses samen bij het werven en selekteren van uitzendpersoneel. Vele mensen zijn dag in dag uit via Start aan de slag bij Rank Xerox. Tot 1 mei jongstleden vond de dienstverlening van Start alleen van uit de lokatie Passage 9 in Venray plaats. Per I mei is dit veranderd. Sindsdien heeft Start een vestiging op het terrein van Rank Xerox geo pend. Deze zogenaamde 'inhouse vestiging' werkt alleen voor Rank Xerox. Mensen dit bij Rank Xerox willen werken, zullen zich echter via de centrum-vestiging tin Venray moeten aanmelden. De belangrijkste voordelen voor deze nieuwe opzet zijn enerzijds het snellere en direktere kommuniceren tussen Rank Xerox en Uitzendburo Start. Anderzijds is Uitzendburo Start gemakkelijker voor de uitzend krachten die bij Rank Xerox wer ken. Kortom, verbetering van de kwaliteit van dienstverlening door STart naar Rank Xerox en de uit zendkrachten toe. Een keuze uit de nieuwe romans: Bijnsdorp, Liz De stille terreur. Geromantiseerd verhaal over het ontstaan van een meervoudige per soonlijkheidsstoornis. Bradford, B.T, Een gevaarlijke man. Een Amerikaanse journaliste onderzoekt de zelfmoord van haar ex-man. een zeer welgestelde levenslustige filantroop, en leert zo begrijpen wat hem tot zijn daad gedreven heeft. Busbee, Shirlee Vlammen van hartstocht. De knappe dochter van een avonturier wordt samen met een landeigenaar gekidnapt in het Amerika van de negentiende eeuw. Laudan, Dorothy Dr. Quinn. Een vrouwelijke arts in Colorado moet in I860 nog veel moeite doen om het vertrouwen van haar dorpsgeno ten te winnen. Marshall, Catherine Christy. De 19-jarige Christy voelt hel als haar roeping om les te gaan geven op een zendingsschool in de Great Smoky Mountains. Thom, James Alexander Het volk van de blauwe kralen. Geschiedenis van een groep Welshmen die in de twaalfde eeuw een deel van Amerika heeft gekoloniseerd. De openingstijden: maandag van 14.00-18.00 uur; dins dag en woensdag van I 1.00-18.00 uur. donderdag van 14.00-18.00 uur. vrijdag van 14.00-21.00 uur en elke week nieuws Inbraak in gebouw algemene begraafplaats In de nacht van dinsdag op woensdag was door het doorknip pen van het slot van het toegangs hek, toegang verkregen tot de alg- mene begraafplaats Boschhuizen. Door forcering was toegang verkre gen tot de loods. Uit die loods wer den de aanwezige gereedschappen en machines gestolen. Er moet nog een lijst van de gestolen gereed schappen en machines worden opgemaakt. De politie vermoed dat de dader(s), gezien de grote hoeveel heid, gebruik hebben gemaakt van een aanhangwagen, bestelbus of kleine vrachtauto. Indien er perso nen zijn die in de avond of nacht van dinsdag op woensdag rond de Spurkterdijk iets verdachts hebben gezien kunnen zich met de politie in verbinding stellen. Aan de Scholengemeenschap Stevensbeek slaagden: VBO-AD/VK Kora Arts Vredepeel. Mathijs Freriks Venray, Ronnie Freevink Venray, Martijn de Hont, Vierlingsbeek. Wouter v. Gemert Venray. Eugène Wijnhoven Venray. VBO-VZ Evelien Arts Overloon, Janine Classens Vredepeel, Sasja Ebben Venray, Suzanne Hendriks Overloon. Renate Olislagers Venray, Selyna Vreugdewatcr Venray, Chantal Wijnen Smakt. VBO-LNÖ Peter Botden Vredepeel. Antoon v. Hoof Vredepeel. Dennis Willems Vierlingsbeek. MAVO Annelies Arends Vierlingsbeek, Janneke Bekkers Vierlingsbeek. Maartje v. Bcrlo Venray. Simone v.d. Boogaard Vierlingsbeek. Violette v. Breemen Venray, Sanne Claessens Venray. Sandy Derks van de Ven Overloon. Ilse Fessl Venray. Sabrina v. Hoof Venray. Joshua Huijs Venray. Ad Janssen Overloon., Anita Janssen Holthees, Olga Klaasen Vredepeel. Sander van Loon Venray. Floor Min Leunen. Marieke Nellissen Overloon. Jeroen v. Osch Overloon. Sjoerd Pannekoek Venray. Roel Peters Vierlingsbeek. Bianca Philipsen Overloon. Martijn v. Raaij Venray, Bart Rongen Overloon. Stephanie Spranken Venray. Koen Swaghoven Overloon. Géanneke Verstraaten Overloon, Remco Visser Overloon, Bart Waals Venray. Tom Weerts Overloon. HAVO Patrick Borghs Overloon, Bas v. Bree Vierlingsbeek. Janne v. Broekhoven Overloon, Luc Evers. Vierlingsbeek. Sander Hofmans Overloon. Rob Hovcns Overloon. Dorina Koenders Holthees. Kimm de Kruijff Vierlingsbeek. Jerry Loos Overloon. Ralph Manders Venray. Loes Meijer Overloon. Piet Hein Niessink Venray. Jolanda Pasker Overloon. Ralf v.d. Ven Overloon. ATHENEUM Stefanie Arts Vredepeel, Joyce Borgs Venray, Luc Cu ij pers Vierlingsbeek. Bas Dittner Vierlingsbeek. Evelyne Hendrikx Venray. Sander de Kruijff Vierlingsbeek, Brigitte Olislagers Venray. Aan de Dr. Hub v. Doorneschool in Deurne slaagden: Voorbereidend Beroepsonderw ijs Bouwtechniek (timmeren) Miel Hendriks uit Venray. Consumptieve Techniek (koken/serveren) René Driessen, Gino Hartog uit Venray. Landbouw en natuurlijke omge ving Bart Willems uil Venray. Nivoverbetering (4C+) Joost Nooijen en Bas v. Vegchel uit Venray. Aan het MBO-College Noord- Limburg te Venlo slaagde Bas Dirkx uit Oostrum voor Klïnisch- Chemisch laborant. Aan de Hogere Europese Beroepen Opleiding in Den Haag slaagde Chantal Hendrix met afstu deervariant communicatie-manage- ment. Tijdens de jaarlijkse Kuulfeesten in Maashees, op zaterdag 6 en zon dag 7 juli, zal, evenals vorig jaar. de inmiddels zeer bekende Noord- Limburgse band Wooden Chain de muzikale verzorging van de zater dagavond voor haar rekening nemen. Deze band. toch al zo'n vijf tien jaar aktief, heeft inmiddels al zo'n vijf CD's uitgebracht, waarvan regelmatig nummers via radio en TV bekend zijn geworden. De band brengt een zeer afwisselend pro gramma; van subtiele luistermuziek, via ontroerende ballads en schitte rende close-harmony zang tot popu laire nummers in het Limburgs, Engels of Duits. Ook een pittig nummer Dixyland of Blues gaan ze niet uit de weg. Zij spelen in de tent bij de vijver en de entree is, zoals gebruikelijk bij de Kuulfeesten. gra tis. Op de zondagmiddag wordt het Open Podium. 'Kuul-Pop'. weer gehouden. Jonge bandjes krijgen de gelegenheid zich te presenteren aan het publiek en deskundige jury. Zij zullen beoordeeld worden en de drie besten uit de voorronde, welke 's middags gehouden wordt, zullen het 's avonds in een finale tegen elkaar gaan opnemen om uit te maken wie dit jaar de beste is. Een deskundige jury zal de bands beoordelen. Indien zich nog bandjes willen opgeven of meer informatie willen, kunnen zij bellen met 0478-636654. 'an 5 juni tot en met 21 juli aan- ande exposeert schilder Jan de us circa veertig van zijn recente rken, waaronder schilderijen, uarellen. tekeningen en etsen, in hoofdgebouw van het Vincent Gogh Instituut. lokatie itionsweg. )e uit Muiderberg afkomstige ulder schildert en tekent behalve idschappen en portretten, bij orkeur zijn familie, ouders, broer. duw en kind. ook over bijbelse :ma's. de geschiedenis en zijn rei lt. De werken zijn veelal een men- ling van abstrakte en figuratieve nsL lan de Beus heeft zijn atelier in Amsterdam. Hij exposeerde onder meer in de Catharinakapel te Harderwijk. Galerie Aschenbach te Amsterdam. het Huis voor Beeldende Kunst te Utrecht en in Kopenhagen en Luxemburg. Een katalogus met tien kleur- en tien zwart/wit afbeeldingen van schilderijen en tekeningen, die Jan de Beus maakte van 1990 tot 1990 kunt u kopen bij de receptie van de hal van het hoofdgebouw. De kata logus kost ƒ10,-. De geëxposeerde werken van Jan de Beus zijn te koop. De prijslijst is eveneens ver krijgbaar bij de receptie. De expositie is te bezichtigen tij dens kantooruren en in het weekend.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11