PM» PEEL EN MAAS SIGARENHUIS JANSEN VVV viert jubileum met Midzomermuziekfeest |j Grote namen bij Rhythm Jazz Kiwanis, die bouwen! COIIPIUIVT Feest op het Schouwburgplein Onderstaande bedrijven eliciteren de VVV Venray winkelcentrum pet het gouden jubileum venray J Venrayse muziek gezelschappen completeren Midzomer muziekfeest COR PAINT geeft uw huis een persoonlijke kleur. Rommelmarkt in Veulen op 'herhaling' Beppie Kraft zingt op Grote Markt Vereniging voor Vreem- igen Verkeer (VVV) in Venray iaat 50 jaar. In 1946 werd de •ayse huidige toeristische matieverstrekker officieel richt. Voor die tijd waren er diverse initiatieven om ty toeristisch te promoten, laatste initiatief werd echter de oorlog teniet gedaan. e VVV wil dit jubileum op 21 a.s. gaan vieren met een izomermuziek feest voor de lie Venrayse bevolking maar lvoor.de regio. Het programma lusdanig samengesteld dal er j-jong en oud wat de zien en te In is. Bovendien is hel program- ■zo aantrekkelijk dat ook veel lsen vanuit de regio verwacht ZOMERTRUUK :wel het Midzomermuziek- een muzikale happening moet len begint het programma "s lags met gratis stadswandelin- onder leiding van een VVV- De wandelingen zijn om 16.00 en 17.00 uur. inaf 17.00 uur is er op de Grote kt een Smurfenhouseparty voor .inderen. Dit programma wordt indien om 18.20 uur herhaald, p hetzelfde plein is er vanaf 10 uur een muziekmarkt waar ernemers hun muzikale waren muziek (verenigingen hun aktivi- ■n onder de aandacht van hel liek brengen. Gymnastiek- niging St. Chrisloffel ook haar lèwerking met een show toegc- Zij zullen tussen de irfenhousevoorslellingen een act enteren. anaf 18.30 uur is er op het ouwburgplein de Veronica ïertruuk. die een compleet pro- nma met diverse artiesten gaal :orgen tot 21.00 uur. Op het pro- nma staan o.a. de Deurzakkers. "The Lady" van her Limburgse liedBeppie Kraft Moj Joy. B+E_D. Ook de Sjonnies stonden op het programma maar hier komt een andere groep voor. Ook zullen er diverse spelletjes etc. gespeeld worden waarmee leuke prijzen te winnen zijn. De komst van de Zomerlruuk is overi gens mede mogelijk geworden dankzij een bijdrage van de Venrayse winkeliersvereniging Het Winkelcentrum Venray. BANDS EN BEPPIE Ondertussen wordt ook op de Grote Markt hel programma ver volgd. Diverse Venrayse muziekver enigingen zullen hun muzikale kun nen ten gehore brengen. Vanaf 21.20 uur zijn er vervolgens optredens gepland van Design en de Basement Band. Deze beide Venrayse topgroe pen zullen elk ongeveer een uur spe len. Aansluitend aan dit dubbelop- treden is er rond half twaalf een optreden van Beppie Kraft. Deze Limburgse zangeres, zal net als Design en de Basementband de avond naar een sfeervol hoogtepunt ;S Intersport Jbert Heyn beidbureau If giaens Sport |n s Arts Jeugdmode m assurantiekantoor G.'B. B 'raastrering BV/Hauzer B /lakelaardij BV wm inkiersclub fg tkkerij Pijpers 'ff jrden Mode oemenhuis Angèle okkerBV S in Bree Hl afé de Bonte Koe IS afé Hulsman II amps juwelier japrette tic en Choc iris 1 uur Foto't ocon oenen Dmmisaris Cuypers BV Cuypers boekhandel zaagblad de Limburger I Dessel Automaten BV Herenkappers e Venrayse Postzegelhandel om Melskens Dooren's Perzen BV rukshop Venray dah chte Bakker Gommans lectronic Hobbyshow oto Hoedemaekers oto Print Shop erna eo Hendriks BV olland International ac Nooijen Mannenmode Jacobs Jamin John's Jeans Shop L'Herberie Lifestyle Lion d'or Livera Marius* Electro. Martens detail BV Mijling Optiek van Mil herenmode Thomassen mode BV y.d. Munchof BV My Way Music World CD Galerie New Look Nimco Oda Mode van Oorschot Mode BV van Opbergen MOde Opticien Ad van Meurs Optiek Verhoeven Pasch Venay PTT Telecom afdeling BHD R.C. Argenturen Rini v.d. Leur Rottink Reisbureau Schols Tabacorner September Sigarenhuis C. Jansen Slagerij Verschuuren Spijkerhoek Supertex Visspecialiteiten Thielen 't Upke Vereyken Verlinden juwelier Verspreidingsburo Periodiek Wilma Hair Line Bon Café M&S Mode BV Reisbureau Buitenlandse Zaken Rozemarijn en Thijm. Ie Veronica zomertruck is mede mogelijk gemaakt door iet Winkelcentrum Venray- TREKKING 18 JUNI VADERDAG 16 JUNI Je altijd al afgevraagd hoe het is om een miljonair als vader te hebben? is hier je kans! Verras vader dit jaar eens met een Staatslot. Dat is niet alleen een originéél kado, het kan ook nog eens heel leuk uitpakken... maal met de speciale vaderdag geluksenvelop eromheen, gratis verkrijgbaar bij de rkooppunten van de Staatsloterij en het postkantoor*. De trekking is op 18 juni. left dus maar twee dagen te wachten voor je weet of vader in de prijzèn is gevallen. Koop daarom nü Staatsloten bij: 7/Jano rto unnrraart strekt. GROTEMARKT 22, VENRAY 0478-582196 —fleer kans, meer geld, in de Staatsloterij. brengen. Design zal de avond vervolgens afsluiten met een optreden lot onge veer 1.00 uur. De horeca-onderne- mers aan dit plein zullen voor het bekende natje en droogje zorgen. Verder zal er deze avond op het Henseniusplein. als aansluitend ini tiatief van het café Pigs, een optre den plaatsvinden van "Take it for grant it". De café's Hulsman en Heeren van Aemstel zullen ook nog aanvullende aktiviteiten ontwikke len. Bovendien zullen joekskapellen en andere Venrayse muziekgezel schappen in de diverse horecagele genheden en op lokaties in Venray vooreen vrolijke noot zorgen, (meer hierover elders in dit blad) COMPLEET PROGRAMMA De VVV meent met dit program ma haar gouden jubileum op gepas te wijze te vieren. Iets voor de gehe le Venrayse bevolking, maar ook een programma dat mensen van bui tenaf zal trekken. Een positieve bij drage dus aan de regiofunktie van Venray. Daarom zijn alle optredens gratis te bezoeken. De VVV is overigens nog wel volop bezig om het gebeu ren gesponsord te krijgen. Diverse toezeggingen, o.a. van Het Winkelcentrum Venray, een aantal horeca-ondernemers en de gemeen te Venray, zijn inmiddels al gedaan. Indien dit evenement slaagt over weegt het VVV bestuur om het Midzomermuziekfees't jaarlijks terug te laten keren. Het Midzomermuziekfeest dat door de VVV Venray wordt geor ganiseerd. bestaat niet alleen uit bekende namen. De organisatie heeft bewust de Venrayse muziek gezelschappen de kans geboden zich op vrijdag 19 juni te presen teren aan het Venrayse (en hopen- lijk ook buiten-Venrayse) publiek. De Venrayse deelnemers bestaan uit een orkest, volksdansgroep, joekskapellen en koren en zij zullen op diverse lokaties in het centrum zingen en spelen. De joekskapellen nemen hel grootste gedeelte voor hun rekening. Van Toete noch blaoze. Göt net. Luuster Efkes, Rats d'r Naeve. Lang Zök, Op tied muug. Urn te baoke. Ut Göt en Blaos um op zijn zwerven vanaf 19.20 uur door het centrum van Venray. Daarbij worden o.a. de café's De Volle Maan en de Bonte Koe aangedaan. Verdere "speel plaatsen" zijn het plein in De Bleek, tegenover het postkantoor, op de kruising Schoutenstraatje- Grotestraal en voor het podium op de Grote Markt. Van de Venrayse koren geven het Venrays Mannenkoor (20.40 uur Grote Markt). Collegium Vocale (20.40 uur De Bleek) en het jeugd koor Tomorrow People acte de pre sence. Het jeugdkoor treedt zelfs drie keer op. Het schoolorkest van het Raaylandcollege speelt om 19.20 en om 20.00 uur op de Grote Markt. Diverse Venrayse verenigingen zullen ook op de kleine Muziekmarkt die opgesteld is op de Grote Markt, aanwezig zijn om hun vereniging onder de aandacht te brengen. Portemonnee niet 'gerold' Een 19-jarige inwoner van Blerick deed donderdag aangifte dat zijn portemonnee met daarin een bedrag van 10 gulden, bankpas en persoonlijke bescheiden was 'gerold'. Dat bleek echter onjuist te zijn. Een eerlijke vinder kwam aangifte doen van de vondst van een porte monnee in de Grotestraat. Die bleek van de inwoner uit Blerick te zijn. Hij heeft inmiddels zijn portemon nee terug. f VVV en winkeliers halen Zomertruuk ~"N naar Venray In het kader van het 50-jarig bestaan van de VVV is door deze orga nisatie, samen met de Venrayse winkeliersvereniging Het Winkelcentrum Venray, de Veronica Zomertruuk naar Venray gehaald. Dat gebeurt tijdens het Midzomermuziekfeest dat op vrijdag 19 juni gehouden wordt. Terwijl op de Grote Markt tal van aktivitei ten "lopen" zal de Zomertruuk op het Schouwburgplein voor de jon geren een gevarieerd programma bieden. Veronica komt naar je toe deze zomer is een ingeburgerde kreet. Opnieuw komen ze dit jaar naar Venray toe met tal van artiesten: B*E*D, De Deurzakkers, Mo' Yoy zullen in Venray acte de presence geven. Verder zouden De Sjonnies hun opwachting maken maar die worden nu vervangen door een andere band. Bovendien zorgt presentator Hans Versnel, mogelijk met Leontine Ruiters, voor een eigen invulling aan de 2,5 uur durende show die vrijdag 19 juni om 18.30 uur begint. B*E*D! "Vergeet Take That - Take B*E*D*" is het motto van deze Nederlandse jongensgroep: geen fotomodellen maar drie echte zangers, artiesten in hart en nieren. Ricardo, Gerald en Alain zijn bijna een jaar aktief en zijn door de broertjes Bolland bij elkaar gebracht. Onlans is de single "Voor Jou", een prachtige ballade uitgebracht. De groep werkt momenteel aan haar eer ste album terwijl ook al voorzichtig naar het buitenland wordt gekeken. MO'YOY Mo'Yoy is een meidengroep die heerlijke stevige soul en dance muziek maakt. Ook deze groep is op zoek naar de muzikale top in Nederland en doet dat met iets anders dan dat we de laatste jaren gewend zijn: een frisse sound dus. De groep is bezig met de opname van een cd terwijl in hun repertoire perfect gezongen covers van o.a. Boyz 2 men (End of the road), Aretha Franklin (Think) en Somebody else's guy van Jocelyn Brown zit ten. DEURZAKKERS Wie aan de Deurzakkers denkt denkt aan carnaval. Toch treden Willem van Schijndel en Clemens van Bracht het hele jaar door op. "Wij zien dat als ontspanning" aldus de Deurzakkers. "Overal waar wij komen is het feest en wij doen daar nog een schepje bovenop". Hits als "Zak's lekker door en "Het feest kan beginnen" zullen vrijdag 19 juni zeker over het Schouwburgplein schallen. FEEST Over feest gesproken, de Zomertruuk is naar Venray gehaald in het kader van het 50 jarig bestaan van de VVV Venray. Op 19 juni zal Venray geheel in muzikale sferen staan. Meer hierover elders in dit blad. Vernielingen aan school Op 31 mei werden twee jongens die zich op het dak van vasisschool De Kemp aan de Kruitweg bevon den. door omwonenden van het dak gejaagd. Er kon toen geen schade worden vastgesteld maar toen het in de school bloedheet bleef werden monteurs gewaarschuwd. Die stel den een onderzoek in en ontdekten dat van de op het dak aanwezige ventilatoren de veiligheidsschake laars waren omgedraaid waardoor die ventilatoren builen werking kwamen. Het afgelopen weekend waren de sloten van de vier toegangsdeuren volgespoten met een onbekende substantie, en wel dusdanig dat de cylindersloten door de klusjesman moesten worden vervangen. De schade van beide gemelde vernielingen bedragen naar schat ting meer dan ƒ1000.- 33 Kratten met lege flessen gestolen In de nacht van 2 op 3 juni wer den vanaf een opslagplaats van een instituut aan de Stationsweg 33 kratten met lege flessen gestolen. Later werd op het bedrijfsterrein 28 kratten teruggevonden. Van de ove rige kratten was geen spoor te vin den. Mogelijk zijn die reeds ingele verd. Niet goed opgelet Een monteur van een garagebe drijf aan de Langstraat had nieuwe remblokken bij een auto aange bracht. Toen hij die auto van de brug wilde halen, ging er iels mis. De 30-jarige monteur kreeg de auto tegen zijn benen aan en liep dusda nige verwondingen op dal hij voor behandeling van die verwondingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. DONDERDAG 13 JUNI 1996 Nr. 24 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Dulfer, Dulfer, Thielemans en Denise Jannah Wat vijf jaar geleden begon als een jazzfeestje voor een relatief kleine groep Venrayse jazzliefheb bers moet dit jaar uitgroeien tot een open en gemakkelijk toegan kelijk jazzfestijn voor de hele regio en voor de fans van de ster ren die zijn gekontrakteerd. Rhythm Jazz. in de schouwburg en op het schouwburgplein, is geen programma met één grote publieks- trekken. gegarneerd met wat minde re goden. Het programma is één opeenvolging van full concerts (anderhalfuur!) van internationale topacts: Candy Dulfer èn Hans Dulfer èn Toots Thielemans èn het Rosenberg Trio. Dat zin namen die in de oren van het grote publiek klinken als een klok. De echte lief hebbers weten dat we met Denise Jannah, de Joeroen Pekband. The Beets Broteher. Ray Shilton's Blue Notes en de Opladener Jazz Company ook echter krakers in huis hebben. Rhythm Jazz Venray heeft naast al dat professionele en internaliona- le muziekgeweld ookregionale artie sten geprogrammeerd. Het zijn echte runners up in de Nederlandse jazzwereld die in de eigen regio al een fantastische naam hebben opge bouwd. De Basement Band met Anouk Haans bij een enthousiast jong en heel trouw publiek. Pianis Hans van der Pol, op bas begeleid door Dolf Delprado. bij een uiterst kritisch maar snel groeiend publiek dat echte luister- en fluisterjazz weer weet te waarderen. De toegangsprijzen voor Rhythm Jazz zijn meer dan redelijk. Een tweedaags passepartout kost ƒ40,-, dagkaarten ƒ25.-. Rhythm Jazz wil bereiken dat een groot publiek naar Venray komt. Rhythm Jazz Venray hoopt minstens het dubbele aantal bezoekers van vorige jaren binnen te halen. De voorverkoop van entreekaarten loopt prima. Met name passepartouts zijn veelge vraagd. Er zijn aanvragen vanuit het hele land. Organisator van Rhythm Jazz is Kiwanisclub 'Schiëpersland'. Die heeft de opdracht jaarlijks in de eigen regio op zoek te gaan nar een initiatief of organisatie die speciale doelen niet met eigen middelen kan realiseren. Liefst in de maatschap pelijke sfeer. Dit jaar is de keuze gevallen op de dependance van Medisch Kleuter Dagverblijf 'De Kleuterhof' in Venray. Een gesubsi dieerde instelling voor kleuters met Tools Thielemans, ook in Venray van de partij! leer- en gedragsproblemen. Het volledige programma is als volgt Zaterdag 15 juni, 18.00 uur ope ning, waarna optredens van: De Basement Band Anouk Haans (Gillespie's Place): Hans van der Pol Dolf del Prade (Ella's Hall) schouwburgzaal: Rosenberg Trio (full concert. Gillespie's Place), tent: Opladener Jazz Company (The Amstrong Stage), foyer: Tools Thielemans (Ella's Hall): Jeroen Pek Band (Ella's Hail). Afsluiting met Jazzdance (Gillespie's Place). Aan het pro gramma is ook nog de Recycle Jazz Band uit Venlo toegevoegd. Zondag 16 juni, 16.00 uur ope ning Beets Brothers (Ella's- Hall); Opladener Jazz - Company- (The Armstrong Stage): Ray Shilton's Blue NOtes (Ella's Hall); Basement Band Anouk Haans (The Armstrong Stage); WES (Gillespie's Place); Denise Jannah (Ella's Hall); Hans Dulfer Big Boy (Gillespie's Hall); Candy Dulfer Funky Stuff (Gillespie's Hall). Verder zal er een band van de muziekschool o.l.v. Hans Kolberg een optreden verzorgen. Hapjes en drankjes Behalve prima muziek biedt Rtylhm Jazz ook volop mogelijk heden de inwendige mens in bedrijf te houden. Er zijn stands met warme hapjes, broodjes, beenham en heer lijk ijs. Er is een koffiebar van de Laurentis. een heuse haringkar en natuurlijk is er meer dan voldoende geestrijk vocht. Rtythni Jazz is niet alleen muziek: Rtythm Jazz is een gebeurtenis. Sfeer Ella's Hall (sèhouwburgzaal). Gillespie's Place (tent) en The Louis u Armstrong Stage (foyer schouw- WürgYïët'^illerlei dekoratieve elemejuejji jji jie sfeer van de muziek artistiek aifngetlt'éd door het Venrayse kunsienaarskolleklief Philip,sen en Behnke. Er zijn boven dien een expositie van foto's van René van Egmond, muziek fotograaf en een jazzmarkt. Kiwanis 'Schieëpersland' heeft sinds 1989 ongeveer ƒ90.000,- bij een gebracht voor 'goede doelen' in de regio, enkele in Nederland of meer gericht op de wereld als geheel. En niet door de leden de beurs te laten trekken. Winstgevende aktiviteiten opzet ten is voor Kiwanis de aangewe zen weg. Sinds 1990 is dat het jaarlijks terugkerende Jazz Venray dat langzaam aan een te krap jasje heeft gekregen en voor taan Rhythm Jazz zal heten. Kiwanis richten zich vooral op goede doelen waarvoor overheid en hulporganisaties geen bijdrage kun nen of willen leveren. Het zijn pro- jekten van sociale, kulturele of artis tieke aard. Daarmee brengt Kiwanis hun motto 'We Build', wij bouwen, in de praktijk. Kiwanis Club Venray en omstreken bouwt mee aan een menselijke maatschappij, leefbaar voor iedereen. VENRAYSE GOEDE DOELEN Een groot aantal projekten heeft sinds 1989 van Kiwanisclub Venray e.o. bijdragen ontvangen. Gelukkigen waren onder andere in 1989 het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon (een invalidenlift). in 1991 de Werkgroep Kruisen en Kapellen in Venray en het Brandwondencentrum in Beverwijk en in 1992 konden min der valide kinderen in Ysselsteyn dankzij de inspanningen van Kiwanisclub Venray e.o. paardrij den. In 1993 waren een projekt voorschoolse opvang allochtone kinderen van de Regionele Instelling voor Maatschappelijk werk en het Elisabeth Ziekenhuis (speciale kinderstoelen) aan de beurt. Een aantal Engelse en Amerikaanse veteranen konden door inzet van Kiwanisclub Venray e.o. bevrijdingsfeesten bijwonen. In 1994 kreeg de Wendcl (voorheen Nieuw Spraeland) een plantenkas en u wilt een andere kleur buiten, maar weet niet wat. u wilt uw huis een eigen gezicht geven?! wij helpen u hier graag mee VEKFfr Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk met Verf m I995 waren er donaties voor de Stichting St. Odapark en Divinoiandia. Verder levert Kiwanisclub een bijdrage aan een wereldwijd jodiumprojekt van Kiwanis Internationaal in samen werking met Unicef. Voldoende jodium is noodzakelijk voor een goede ontwikkeling van de hersenen bij heel jonge kinderen. LAAT ZIEN WIE JE BENT Wereldwijd heeft Kiwanis in 85 landen 350.000 leden. Die zijn ver enigd in plaatselijke clubs. In Nederland is de Kiwanisorganisatie sinds de oprichting in I965 gegroeid tot zo'n 100 clubs. Die hebben in totaal meer dan 2000 leden. Kiwanisclubs werven hun leden, men kan zich niet als lid aanmelden. De Kiwanisorganisatie hanteert de Gulden Regel: behandel een ander zoals je zelf behandeld wilt worden. Op deze Gulden Regel steunt het lidmaatschap. De naam Kiwanis komt van de Indiaanse zegswijze 'nun keewanis". Die betekent: 'laat zien wie je bent' of 'zelfexpressie'. De eerste Kiwanisclub nam bij de oprichting in Detroit op 21 januari 1915 die zegswijze over. Ze w ilde daarmee benadrukken dat iedereen op eigen manier kan bijdragen aan de verwezel ijking van een gemeen schappelijk doel. Om een volwaar dige club te worden die erkend wordt door de Internationale Kiwanis Organisatie, moet een club onder andere bewijzen een groot sponsorprojekt te verwezel ijken. Dal geldt dan als bewijs voor de kapaciteit van een club om door samenwerking diensten te verlenen aan de samenleving. Jammer, maar helaasDoor het slechte weer ging de geplande bazar-rommel markt georganiseerd door de kinderen van basisschool Antonius uit Veulen op I juni niet door. De mark. waarvoor de opbrengst bestemd is voor de kinde ren van een bevriende school in Litouen. welke heel wat minder bedeeld is dan wij. is nu verplaatst naar zaterdag 15 juni aanstaande. Zij wordt gehouden van 11.00-14.00 uur. Wij hopen u bij goed weer als nog te mogen verwelkomen.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11