Veelvuldig gebruik van grondwater voor volkstuintje afgeraden Eenmalige openstelling Zuringspeel Venray-special i.v.m. Ronde van Nederland Ook Niels de Klerk vertrekt naar Fermonia Boys VH Venray's dannenkoor Aostrumse 'langkompeneej ^Zangers van Jur St. Frans Gemengde Zangvereniging Crescendo Ars Musica Kinderkoor De Bandelieren Jeugdkoor Tomorrow People Bojema Venray's Gregoriaans koor Zangvereniging Venrode Jeugd Rode Kruis Venray LVB Oostrum Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Wijk Zuid Wijkcentrum Noord-West Jeugdvereniging De Springplank Veltumse dagen 29 en 30 juni Gemeentekrant komt pas 1 januari Koffieconcert in Castenray Sacraments-processie in Oostrum Bloemenaktie kinderkoren Kollekte voor de epilepsie bestrijding EL EN MAAS Donderdag 30 mei 1996 - Pagina 13 Drie spelers van 't Trepke gaan naar 't Huukske derdag 30 mei: 19.30 uur repeti- roor de tenoren en om 20.00 uur hei hele koor. derdag 6 juni: 19.30 uur repeti tor de bassen en om 20.00 uur het hele koor. dag 9 juni: 10.30 uur H. Mis in tcSt- Odakerk in Ysseslteyn i.v.m. nriti jubileum. arT dag 21 juni: Optreden voor V Ven ray. prdag 22 juni: Schieten bij schut- Het Zandakker van 16.00 tot uur. :rdag 29 juni: 15.00 uur H. Mis i2. eceptie ter opluistering bij 25- kep huw. lou ddg 30 juni: Optreden voor ru tiekschool Venray. u dag 5 juli: H. Mis en receptie bij el ijk VM K-lid. iderdag 18 juli: Laatste repetitie oepen. K-vakantie op 25 juli en I en 8 ustus. Jud papier kunt u afleveren bij de K-container aan de enhofweg. baifmelden bij Justien Janssen, tel. op 610 tussen 18.30 en 19.00 uur. pannenkoor de Aostrumse Zang- npeneej repeteert elke woens- Javond in de zaal van het gmanscafé in Oostrum. tegen- jrde kerk. aanvang 21.00 uur Irogramma: pjJuni: Straatfestival Venray. ^uli: Laatste repetitie voor de antie. aug.: Eerste repetitie na de antie. er>?pt.: Bloemenaktie. ssepl.Zondagochtendconcert in schouwburg. Concert in Oostrum m.m.v. nMïuitensemble En Bloc en het neskoor Harmony, bkt.: Deurne. jubileumconcert, (dichtingen of afmeldingen bij ink Ritmeyer. tel. 584565. nog anc jdag 31 mei: Om 19.00 uur repe- e sopranen en alten: om 19.30 repetitie voor het hele koor. I juni: Tussen 10.00 tot 00 uur inleveren oud papier bij papiercontainer bij Eurodump 1 de Nieuwhuisweg. 18.00 uur S m.m.v. cantoren in de ^erskerk. jandag 3 juni: Om 19.00 uur repe- 'j| voor de alten. I§sdag 4 juni: Om 19.00 uur repe- t voor de sopranen, ensdag 5 juni: Om 19.00 uur lavond voor de jongens. 9 ls. vrijdag. 31 mei. om 15.00 uur uisteren huwelijksmis in de erskerk. De leden worden een artier voor aanvang van de vie- 2 in de kerk verwacht: in uni- m. We nemen plaats in de ban- i. die we achter het altaar zetten, mg enige hulp hierbij. )p zaterdag 8 juni om 19.15 uur zorgen we zang in de avondmis ide Vredeskerk. Opstellen boven het orgel. )it is tevens de laatste weekend- ring voor de vakantie. Mocht rin verandering komen, hoort u tijdig op de repetitie, ofwel via :e rubriek. )e wekelijkse repetities gaan -raard door. want er staat nog een •arieerd programma ter uitvoe- op de agenda. ind juni jubileumviering van de raysc Muziekschool, waaraan Crescendo haar bijdrage wil eren. Opluisteren huwelijksjubi- m. slaat wederom op het pro- mma. Op donderdag 11 juli ver gen we een ontspanningsavond r de bewoners van Het uttersveld. Zowel een eigen pro- mma alsmede oude bekende ezingers zullen bijdragen tot een rvolle avond. ierna staan wc kort voor een antieperiode. Direkt daarna zal draad weer worden opgepakt, nt in september treden we twee- al op in de Venrayse sehouw- g, terwijl ook zal worden deelge- ïen aan de Limburgse ngersdag voor ouderenkoren in |uver. ames en heren van 50 jaar en er. die graag nader kennis willen ken met ons koor. nodigen wij harte uit vrijblijvend een of erdere repetities bij te wonen, ie vinden plaats elke woensdag In 17.30 tol 19.00 uur in de kapel Het Schuttersveld. Afmelden: vr. A. v.d. Bekerom. tel. 580409 mevr. M. v. Hooren-v. Els. tel. )378. Algemene informatie: retariaat. lel. 583428. Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 4 juni: Repetitie voor het hele koor van 20.00 lol 22.15 uur in de Opmaat. Oostsingel 37. Zaterdag 8 juni: Concert in Deurne. Vlierdenseweg 109. Aanwezig zijn om 10.15 uur: concert om 10.45 uur. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: Riet Jansen. Adelberlweg I. tel. 584227 en Jo v.d. Markt. Malterhomlaan 52. tel. 580892. Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy. Gasstraat 6. Zingt u graag? Wilt u eens mee zingen? Informatie geeft u graag Lia Oostdam. tel. 514214. Maandag 3 juni: Koorrepetitie van 15.30 tot 16.30 uur. Zaterdag I juni: Bloemenaktie. om 10.00 uur in het zaaltje; Gezinsviering, om 18.30 uur in het zaaltje. Zondag 2 juni: Afrikadag in Tegelen, 09.00 uur samenkomst bij het zaaltje. Zondag 30 juni: Laatste Gezinsviering voor de vakantie en Optreden op de Grote Markt i.v.m. hel feest van de Muziekschool. Afmelden bij Doortje. tel. 583888. Dinsdag 4 juni: Aspiranten repetitie van 18.30 tot 19.30 uur; jeugdleden van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag 1 juni: Bloemenaktie. om 10.00 uur in het zaaltje; Gezinsviering, om 18.30 uur in hel zaaltje. Zondag 2 juni: Afrikadag in Tegelen. 09.00 uur samenkomst bij het zaaltje. Zaterdag 15 juni: Jongerenviering. Vrijdag 21 juni: Optreden Grote Markt Venray i.v.m. jubileum VVV (rond 20.00 uur). Zaterdag 22 juni: Dagje ontspan ning met afsluitende barbecue. Afmelden bij Patrick, tel. 586496 of José tel. 585083. Schoolorkest Raayland College Repetitie op dinsdag 4 juni van 18.45-19.55 uur in lokatie Zuid (Boschveldcollege). Ben je verhinderd, dan graag afmelden bij Marjo van Brederode. tel. 587042. Voor meer informatie: Riky Smits. tel. 586507. Zondag 9 juni: Om 10.00 uur H. Mis in de St. Annakapel van het VvGL Noordsingel. Vrijdag 14 juni: Barbecue-avond. Zondag 30 juni: Om 11.00 uur repe titie in de Si. Annakapel van het VvGI. Noordsingel. Vrijdag 16 aug.: Om 19.00 uur H. Mis te Oostrum b.g.v. een 25-jarig huwelijk. Inlichtingen en afmelden: W. Snijders, tel. 582975. Venray. Woensdag 5 juni: Repetitie voor het hele koor. aanvang 20.00 uur. Bij verhindering graag uw afmel- din« doorgeven aan Jeanny Jennis- kens. tel. 584794. Agenda: 8 juni: Algemene ledenvergadering; RBZON in Deurne. 15 juni: Barbecue-avond met part ner; 20.00 uur. Op maandag 3 juni is er les voor groep BI S.v.p. leren H2: vijf belangrijke punten bij het verlenen van eerste hulp; H5: wonden: wond aan onderarm, snij wond. prikwond. wond aan onderbeen. Na afloop is er overleg voor de beeeleiding van «roep BI lol 21.00 uur. Let op. begeleiding ondersteu nende diensten. Op dinsdag 4 juni is er een informatiebijeenkomst over de nota 'zorg voor elkaar'. Deze avond begint om 19.30 uur in de Clockert. S.v.p. van te voren door geven of je komt. Fietsen Woensdag 5 juni vertrekken we om 19.00 uur bij de Rabobank. Denken jullie aan de jaarlijkse fietstocht op 2 juli a.s. (hele dag). Verdere gegevens volgen nog. Hedenavond wordt er weer geschoten op onze schuttersweide. vanaf 19.0(5 uur is iedereen van harte welkom. Zaterdag 1 juni zal onze schutterij te gast zijn bij hel 25-jaarse brui loftsfeest van Piet en Marian van Lierop. De schutterij is de hele dag uilgenodigd. Tijdens de receptie, die om 19.00 uur begint, zal de schutte rij in komplete outfit aantreden in de feesttent. Denkt u allen aan uw uni form; deze dag kunnen deze opge hangen worden in hel schutterslo- kaal. Zondag 2 juni nemen wij deel aan de Maria-processie in Oostrum. Iedereen wordt verzocht om 09.30 uur in Oostrum te zijn. Om 10.00 uur zal de H. Mis beginnen, na afloop van de mis zal er een kleine processie zijn door de straten van Oostrum. Vrijdag alweer de laatste vrijdag van de maand dus kienen in wijkge- bouw Zuid. Beukenlaan 4. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen, daarnaast ook de Superkien. Wc beginnen om 20.00 uur en de zaal is open om 19.00 uur. Maandag 3 juni openbare wijk raadsvergadering, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. In de maand juli geen kienen in ver band met de vakantie. Donderdag 30 mei: 14.00 Koersbal en Oud-Hollandse spelen voor de 50-plussers Zondag 2 juni: 19.30 Kienen t.b.v. het wijkcentrum: 18.30 uur zaal open. Maandag 3 juni: 20.00 Sjoelclub Den Hoender, clubavond. Aanmel den nieuwe leden vanaf 16 jaar (19.45 uur). 20.30 Bestuursverga dering Stichting Wijkcentrum Noord-West. Dinsdag 4 juni: 19.30 en 20.45 uur: Yoga. Woensdag 5 juni: 09.00 uur Volks dansen. groep 1. 10.30 uur Volks dansen. groep 2. 14.00 uur Handwerken. 19.00 uur Showdans groep Première. 21.00 uur Volksdansen volksdansgroep Den Hoender. Nieuwe leden aanmelden (20.45 uur), in de leeftijd van 18 tot ca. 55 jaar. 22.15 uur Nog een gezellig uurtje vertoeven. Donderdag 30 mei (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur zijn de kin deren van de groepen 5 en 6 aan de beurt. Deze avond houden wc een golftoernooi. Wie slaat het balletje, in zo weinig mogelijk beurten langs of over de hindernissen. Attentie: Wij zouden graag wil len weten wie er niet aan de jeugda- vondvierdaagse deelneemt, 'volgen de week. Denken de leden van de donderdaggroep ook aan het inleve ren van de kampformulieren. Late donderdaggroep (de school verlaters) van 20.15 tot 21.30 uur. Avondje videofilm en/of karaoke. Zaterdag I juni: Geen club voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Dit i.v.m. wijkaktiviteiten. Maandag 3 juni: Club voor de kinderen van de groepen 3 en 4 van 18.30 lot 20.00 uur. Dit keer spelen we 'Wedden dat'. Een gokspelletje dus. Dinsdag 4 juni: Clubavond van 18.30 tot 20.00 uur voor de jeugd van de groepen 7 en 8. Omdat hel programma op dit moment nog niet bekend is. wordt het dus een verras sing. Jongelui: Jullie hebben tot 6 juni de tijd om je op te geven voor Rollebol. Lever dus gauw de ant- woordstrook in van de circulaire. Is deze kwijt geraakt, vraag een nieu we of schrijf je naam. leeftijd en Springplankgroep op een briefje. Lever dit in op de club of duw hel in de brievenbus op hel adres Pr. Margrietstraat 19 En dan meteen ook maar de puzzel uit In de Piste. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Tijdens het Pinksterweekeinde werd een speciale uitgave van het Veltums Journaal huis-aan-huis in Vel tuin bezorgd. Daarin werd een omschrijving gegeven van het op stapel staande wijkfeest i.v.m. het 15-jarig bestaansjubileum van de wijkvereniging. Zo vermeldt dit programma ter 'opwarming' voor 23 juni een leuke wandel-speltocht voor het gehele gezin Deze wandeltocht met start lussen 10.45 en 12.00 uur vanuit wijkgebouw 't Schöpke voert door de wijk en aangrenzend bosgebied. Op diverse lokaties kunnen zowel de ouders als kinderen deelnemen aan een leuk spel (voor nadere info tel. 587007). Het wijkfeest krijgt vervolgens haar hoogtepunt tijdens de 'Veltumse Dagen' van 29 en 30 juni. Het speelterrein aan de Petlen- makerstraat en direkte omgeving vormt daarbij het dekor voor de diverse festiviteiten voor jong en oud. Dit betreft onder meer op zater dag 29 juni een jeugdmiddag met daarin een ballonwedstrijd, kinder- markt. straattekenen. jeugdzeskamp en nog veel meer. (Voor wat betreft deze jeugdzeskamp is de minimale leeftijd 9 jaar (ipv 10) en kan hel aanmeldingsformulier nog tot 8 juni ingeleverd worden in de brievenbus van 't Schöpke). Voor de zaterdagavond staat een groots 'gouden kelenconcours' op het programma in wijkgebouw 't Schöpke. Dit betreft een mix van karaoke en soundmix-show. waarbij de uiteindelijke winnaar wellicht uitgezonden kan worden naar de landelijke finale (voor nadere info hieromtrent en aanmelding tel. 510001). Op zondag 30 juni volgt een grote hobbymarkt annex braderie op het terrein aan de Pettenmakerstraat. waarvoor inmiddels al zo'n 30 standhouders ingeschreven hebben (voor nadere info omtrent deze bra derie tel. 586123). Deze braderie duurt van 11.00 tot 17.00 uur en wordt omlijst met diverse demon straties. muzikale aktiviteiten en in de middaguren een grote 'buurt'-zes- kamp voor dames en heren vanaf 17 jaar. Het feestterrein is beide dagen uiteraard voor iedereen gratis toe gankelijk. Bij Fermonia Boys uit Roermond huist komend seizoen een ware Venrayse kolonie. Na Bert Spee. Stefan van Sinderen en Stephan Sijbers koos nu ook Niels de Klerk voor de Middenlimburgse eerstedi- visionist. 't Huukske. dat onlangs naar dc eerste divisie promoveerde, raakte in één klap drie spelers aan dc Roermondse concurrent kwijt. Dit verlies denkt 't Huukske op te van gen met de komst van Pierre Arts van BLG Sport en drie spelers van de Venrayse eersteklasser 't Trepke. Tijdens het Pinksterweekeinde vroe gen zowel Danny Fasen. Gos van Gerven als Edwin Sengers over schrijving aan naar 't Huukske. Voor 't Trepke. dat twee jaar op rij als tweede was geëindigd, betekent het een behoorlijke aderlating nu drie van haar betere spelers vertrekken. De eigen krant die de gemeente Venray wil gaan uitgeven met betrekking tot de voorlichting richting burgers, zal niet in sep tember verschijnen maar pas met ingang van 1 januari. De gemeen teraad zal nog wel met dit voor stel, dat door b. en w. dinsdag werd goedgekeurd, moeten instemmen. De discussie rondom een eigen "huisorgaan" loopt al enige tijd. Begin dit jaar besloten b. en w. al "in" principe" te stoppen met de rubriek gemeentepraat in deze krant (die onder redaktie staat van de afdeling voorlichting van de gemeente). De coalitiepartijen wil den het definitieve besluit toen nog voor KEERpunt gerealiseerd "zien om in september te starten met het eigen huisorgaan. De ambtelijke voorbereiding duurde echter langer. De gemeente wil de redaktie. vormgeving en druk van het huisor gaan geheel uitbesteden. Secretaris/coach Piet Arts: "Van 't Huukske heb ik niets gehoord. Wel zijn die drie spelers bij mij thuis geweest. Ze hadden een gesprek gehad met de coach van 't Huukske en wilden er graag naar toe", 't Trepke beschikt slechts over één team zodat de club nu naarstig op zoek moet naar vervangers. "Ik geef de drie jongens geen ongelijk. Ze krijgen nu de kans om in dc eerste divisie te gaan spelen. Die kans krij gen ze wellicht nooit meer. Alleen vind ik het jammer dat 't Huukske hier zo laat mee komt. Want het is nu wel heel kort dag", aldus 'l Trepke-coach Arts. Op vrijdag 31 mei sluit namelijk de overschrij vingstermijn. Daarna is het nog slechts mogelijk om spelers die geen lid zijn van een andere zaal voetbalclub aan te trekken, In verband met het feit dat Venray op 30 augustus a.s. flnish- plaats is tijdens de Ronde van Nederland, zal er een speciale krant worden uitgegeven, waarin Venray uitgebreid in de schijn werpers wordt gezet. De krant heeft een oplage van maar liefst 130.000 exemplaren en verschijnt in het gebied tussen de Duitse grens. Venlo, Maasbree, Helden- Panningen, Asten, Deurne. Gemert en Cuijk. De verspreiding is inclusief de genoemde plaatsen. De Venray-special wordt gemaakt in opdracht van de pr-commissie van het plaatselijke wielercomité. De coördinatie is in handen van Aanstaande zondag verzorgt dc Castenrayse Fanfare Dorpsklank een optreden in gemeenschapshuis De Wis. Onder de naam Koffiecon cert presenteert het korps een aange naam programma, waarbij natuur lijk de koffie, met vlaai niet ontbreekt. Op het programma slaan onder meer de werken die de fanfare speelt tijdens het Peeltoernooi te Meyel 16 juni a.s.. de 'Rhapsodic voor Fanfare' van Jan v.d. Roost en Celebration Fantasy* \an Johan Nijs. Daarnaast worden licht-popu- laire werken gespeeld, kortom een gevarieerd programma waarnaar het aangenaam luisteren zal zijn. Fanfare Dorpsklank staat onder lei ding van dirigent René Lebens uit Buchten.Het concert begint om 11.15 uur en zal ongeveer een uur duren, de toegang is gratis. Belangstellenden zijn van harte welkom in De Wis te Castenray. Peterink en Partners. De technische uitvoering is in handen van een aan tal Venrayse ontwerpers, tekstschrij vers en drukkerij/uitgeverij van den Munckhof. Dat laatste bedrijf heeft ook de advertentie-acquisitie in han den. Voor meer informatie over dc spe cial kan men terecht bij Peterink en Patners. tel. 584535 of bij van den Munckhof. lel. 582727. De Venray se ondernemers zijn deze week via een mailing van de special op de hoogte gebracht. Ondernemers die de mailing niet ontvangen hebben, kunnen die bij van den Munckhof opvragen. f Kostbaar kleinood verloren Meer dan tien jaar droeg Jan Oudenhoven de door HM de Koningin verleende koninklijke onderscheiding in zilver op de revers van zijn uniform van het Venrays Mannenkoor. Toen burge meester Defesche het hem tien.jaar geleden opspeldde was hij trots dat zijn inzet voor de gemeenschap, en in het bijzonder voor zijn koor, werd gewaardeerd. 40 jaar was hij toen lid en op het uniform prijkte steeds dat koninklijk kleinood en heeft dat vele malen met trots ook in het buitenland gedragen. Tot zaterdag li mei il., toen hij terugkeerde van een begrafenis- dienst. Tot zijn verbazing was het kleinood niet meer op de revers aanwezig. Waar het verloren is, is nog niet"achterhaald. Alles heeft hij afgezocht. De jveg die hij die dag heeft afgelegd, heeft hij ver schillende keren afgezocht. Zijn uniform is nu niet meer kompleet tenzij het kleinood gevonden is. Misschien wel door kinderen die thuis hebben laten zien wat ze fevonden hebben. Mogelijk dat eze oproep er toe kan bijdragen dat dit aan Jan Oudenhoven kan worden terugbezorgd, De politie zal zijn adres wel aan de eerlijke vinder geven. Overigens vermelden wij gaarne dat Jan Oudenhoven in maart ver rast werd door de komst van het bestuur van het Mannenkoor omdat Jan 50 iaar lid was van het koor. Dat jubileum zal met andere jubilarissen worden gevierd tijdens \^iet jaarlijkse St. Ceciliafeest. De GGD Noord-Limburg raadt mensen af veelvuldig grondwater te gebruiken voor het besproeien van hun volkstuintje. In gebieden met veel zandgrond, zoals Noord- Limburg, blijkt grondwater vaker meer dan de normale concentratie aan metalen te bevatten. Langdurig en veelvuldig eten van groenten die besproeid zijn met dit grondwater kan schadelijk zijn voor de gezond heid. Van nature komen er in het grond water en de bodem metalen voor als arseen, cadmium en zink. Deze zijn in de bodem gebonden aan grond- deeltjes. Voor"de verzuring van de regen laten deze metalen met name in zandgrond sneller los van de gronddeeltjes en komen terecht in het grondwater. Uit onderzoek is gebleken dat in Noord-Limburg geen gebieden zijn aan te wijzen die volledig schoon zijn. Grondwater dat vandaag de normale hoeveelheid metalen bevat, kan de volgende week een zeer hoge concentratie hebben en omgekeerd. Ook in de land- en tuinbouw wordt grondwater gebruikt. Hier is echter sprake van regelmatige kon- trole. Daarnaast wordt hef water meestal niet uit de eerste waterlaag gehaald om altijd verzekerd te zijn van water. Diepere waterlagen bevatten veelal minder metalen. ALTERNATIEF Een alternatief voor grondwater is regenwater, dat kwalitatief zelfs beter is dan grondwater. Tuinders gebruiken om deze reden liever regenwater dan grondwater. Regenwater kan opgevangen wor den in tonnen, bakken of"bassins, zoals bij tuinderskassen. Uit oog punt van energiebesparing en milieuproblematiek kan kostbaar leidingwater beter niet gebruikt worden. GEZONDHEID Mensen die wel eens groenten besproeid met grondwater hebben gegeten, hoeven zich geen zorgen te maken. De metalen kunnen pas schadelijk zijn in het lichaam bij langdurig en veelvuldig gebruik. Cadmium bijvoorbeeld wordt bij mensen opgeslagen in de nieren. Als dit gedurende jaren veelvuldig gebeurt kan de werking van de nie ren afnemen. Zondag 2 juni wordt in Oostrum Sacramentsdag gevierd. Dit bete kent dat op die dag de jaarlijkse Sacramentsprocessie gehouden wordt en dat nabij de begraafplaats Trans Cedron een plechtige eucha ristieviering plaats heeft in de open lucht. De processie zal om 10 uur bij de kerk vertrekken. Via de Mgr. Hans- senstraat. Watermolenstraat en Randenrade leidt de route naar de begraafplaats Trans Cedron. Op het prachtig gelegen park van deze begraafplaats wordt een H. Mis opgedragen. De predikatie in deze viering zal dit jaar worden verzorgd door pater Antoine Bodar. De processie, waarin ook het beeldje van Onze Lieve Vrouw van Oostrum zal worden meegedragen, zal worden opgeluisterd door het Gemengd Koor van Oostrum. het orkest en tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum en schoolkinderen van de Maria-basisschool. die bloemen zul len strooien. Bovendien zal dit jaar medewerking worden verleend door schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray. Deze schutterij zal met haar aanwezigheid zeker zorg dra gen voor een extra feestelijk tintje bij de processie en de viering. Na afloop van de eucharistievie ring in de open lucht wordt omst reeks 11.00 uur terug gegaan naar de kerk via Randenrade. Vlasakker. Mgr. Hanssenstraat. In de kerk zal de viering worden afgesloten met het Tantum Ergo en de Zegen met hel Allerheiligste. De kerk zelf. de omgeving van de kerk. de begraafplaats Trans Cedron en de gehele route van de processie is zal voor deze gelegenheid feeste lijk versierd zijn. Elf jeugdige sporters gedupeerd Zondag werd tussen 10.00 en 14.00 uur 'ingeslopen' in kleedloka len op het sportcomplex aan de Sportlaan. Elf jeugdige sporters werden gedupeerd door diefstal van kleding, geld en horloges. Drie jongen uit Zeeland mistten bij terugkeer in het kleedlokaal trui en, t-shirts en een jas en spijker broek. Vier jeugdigen uit Asten mistten sportkleding en horloges. Twee jeugdigen uit Blitterswijck mistten een portemonnee met daarin ƒ30,-. persoonlijke bescheiden en verder een trui. Een jeugdige uit Venray mistte zijn portemonnee met daarin een bedrag van ƒ12,05, vijf Amerikaanse dollars, een videopas en zijn horloge. Een 17-jarige jon geman uit Oostrum was zijn jas ter waarde van 200,- kwijt en een 15- jarige dorpsgenoot was zijn porte monnee met daarin ƒ40,- kwijt. De politie hoopt dat er getuigen zijn van deze insluiping. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. In het weekeinde van 1 en 2 juni zal de voormalige vuilstortplaats Zuringspeel in Horst America voor een keer voor het publiek geopend worden. Er zullen rond leidingen plaatsvinden en verder zijn er tal van aktiviteiten plaats vinden in het teken van natuur, recreatie en milieu. De afgelopen vijf jaar is de Zuringspeel "afgewerkt". De stort plaats is afgedekt en er is beplanting aangebracht. De opzet is de realisa tie van een natuurgebied dat op een veilige manier gebruikt wordt. Over de afwerking zullen gidsen alles uitweiden. Ook zijn de water zuiveringsinstallatie en de gaswin- ningsinstallatie te bezichtigen. Verschillende organisaties zullen verder voorlichting geven over natuur, milieu en recreatie, In de Op zaterdag 1 juni houden kinder koor De Bandelieren en jeugdkoor Tomorrow People weer hun jaarlijk se bloemenaktie. Vanaf 10.00 uur 's morgens kunt u de koorleden weer aan de deur ver wachten met een mooie bos bloe men. We hopen dat u deze aktie wilt steunen. Van 3 tot en met 8 juni zal in ons land de jaarlijkse nationale kollekte voor de epilepsiebestrijding worden gehouden, Meer dan veertigduizend vrijwilligers zullen de straat op gaan om een ieder in de gelegenheid te stellen een bijdrage voor dit belang rijke werk te geven. Ook in onze regio zullen zij bij iedereen aan kloppen. Het is te weinig bekend dat in ons land zo'n 100.000 mensen epilepsie hebben. Dat beïnvloedt hun dage lijks leven in niet geringe male. Dank zij de voortschrijdende kennis over epilepsie en nieuwe behande lingsmethoden is er voor de meesten met epilepsie goed te leven. Een forse groep mensen ondervindt ech ter grote problemen en moet zeer intensief begeleid en behandeld worden. Onder hen zijn heel wat kinderen. De overheid betaalt slechts een klein deel van de kosten, verbonden aan de epilepsiebestrijding. Vandaar dat het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, op vele punten bijspringt. Bijvoorbeeld om het wetenschappelijk epilepsie- onderzoek te financieren. Daarnaast gaat veel geld naar voorlichting en persoonlijke hulpverlening, speciaal onderwijs en rekreatie-aktiviteiten voor mensen met een ernstige vorm van epilepsie. De financiële steun van alle goede gevers is onontbeerlijk. Als volko men onverwacht het noodlot toe slaat en iemand gekonfrontcerd wordt met epilepsie, dan is het goed te weten.d al men op z'n medemens kan rekenen! Energiebus kan men terecht voor energiebesparende tips. Ook is er een expositie van kunstwerken, ver vaardigd van gerecycled materiaal en zijn er speciale alirakties voor kinderen. De toekomstplannen voor de Zuringspeel liggen in de richting van een golfcomplex. Ook hierover is tijdens het weekeinde informatie te krijgen. Bovendien kan men zelf een balletje slaan, De Zuringspeel ligt aan de Middenpeelweg. De open dagen zijn gratis en de openstellingstijden zijn van 11.00 tol 17.00 uur. Het ter rein wordt via borden aangegeven. Diefstal uit sportlokaal Een 24-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal uit haar kleding, in een sportlokaal aan de St. Antoniusstraat. Uit haar handtas werd haar portemonnee met daarin 50,-, twee telefoonkaarten, een zil veren ringetje, een bankpas en per soonlijke bescheiden gestolen. Diefstal uit flat Waarschijnlijk heeft de dader in nacht van zondag op maandag kans gezien in een flat aan de Veltumse Kleffen te komen via een niet afgesloten balkondeur. Uit de flat werden een paspoort, een video camera, twee videorekorders. een telefoontoestel, een fototoestel, een cd-speler en cassettebandjes ont vreemd. Dat alles ter waarde van 6.500,-. De benadeelde is een 31- jarige Venray naar.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13