Veni creator spiritus St.-Petrus'Bandenkerk iinouiiiii THUIS STERVEN Pinksteren Samenstelling priesterteam Het kruisje dat ik draag 'Venray kan een unieke positie in de regio krijgen' Het Alvertje bestaat 40 jaar Inschrijven peuterspeelzalen Polaroid vernieuwt zonnebril Doe mee met het literair café Politie Basiseenheid Venray na PEEL EN MAAS Donderdag 23 mei 1996 Pagina 9 Berichten van onze kerkgemeenschap 1996-5 "Als je thuis wilt sterven" Vrijwilligers Terminale Zorg Venray Heer Jezus, zend ons, uw kerk, uw heilige Geest. Zend ons de Helper en Vertrooster die inzicht geeft in cd les weit Gij hebt gezegd. Zend ons de Geest van waarheid die leert te leven consequent vanuit uw evangelie. Zend ons de Geest van Liefde die eensgezind laat zijn van hart en geest met alle broeders en zusters. Zend ons de Geest van kracht en moed om uw getuigen te zijn ook binnen een wereld die wil leven zonder U. Zend ons uw heilige Geest die ons hart bekeert en richt op U. Hei is een stille wens van veel ernstig zieke mensen om de laatste periode van hun leven gewoon thuis te zijn, om daar afscheid te mogen nemen en daar te sterven. Als medisch gezien opname in een ziekenhuis niet noodzakelijk is en de huisarts de nood zakelijke zorg over kan en wil nemen, is hel wellicht mogelijk thuis of in het verzorgings- /verpleeghuis te sterven in plaats van in een ziekenhuis. De geschoolde vrijwilligers doen in principe het werk. dal gewoonlijk door de familie en vrienden wordt gedaan. Ook kan het tot gesprekken komen met de stervende zelf. fami lie en vrienden. Er kan zowel "s nachts als overdag een beroep op de hulpgroep gedaan worden. U kunt rechtstreeks op het ver melde telefoonnummer hulp vragen of via de huisarts, wijkverpleegkun dige, thuiszorg, maatschappelijk werker of ander. De hulp die wij bieden is koste loos. Giften kunnen op bankreke ningnummer 89.93.28.619 gestort worden t.n.v. Vrijwilligers Terminale Zorg Venray. Vrijwilligers Terminale Zorg Venray is altijd bereikbaar. Wilt u een beroep op ons doen dan kan dat via de klanten service van het Groene Kruis: 077-3874800. Een van onze mede werkers neemt dan zo snel mogelijk contact met u op. waarna in een persoonlijk gesprek zorgvuldig besproken wordt wat uw wensen en behoeften zijn. Postadres: Vrijwilligers Terminale Zorg Venray. Bergweg 4. 5801 BG Venray. Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u.. behalve op donder dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. "Veni Creator Spiritus"-"Kom Schepper («eest". Ik zie nog. na het verscheiden van paus Paulus VI. de oude kardinaal Alfrink voorbij sloffen in gezelschap van een respectabel aantal papabile col legae op weg naar de Sixtijnse kapel voor het conclaaf dat tot de keuze, de zeer snelle keuze, van paus Johannes Paulus I zou leiden. Zij zongen, traditie getrouw. het "Veni Creator". Zoals 'we dat zingen voor elke wijding. Een van die melodieën waarvan Beethoven heeft gezegd:Ik zou al mijn symphonieën met de vuilnisman meegeven als ik zo'n melodie zelf had bedacht". Ik zal in Amsterdam, die middag dat het con claaf begon, op de kamer van iemand die ook theologie studeerde. Wij hadden beiden het jaar daarvoor de Kerk op haar smalst leren kennen, maar toen wij Alfrink al sloffend het "Veni Creator 'zagen zingen, zeiden we haast tegelijkertijd: "Dan ben je weer blij dal je bij die club hoort". Ruim dertig dagen later, toen ik op een vrijdagmor gen onder het liturgie-college van Wegman hoorde van het even abrupte als met vragen omgeven overlijden van paus Johannes Paulus 1 werd die blij heid krachtig getemperd. Maar uit de Geest zich uitsluitend door blijheid'? Is de Geest daar waar men in de handen klapt, of de armen uitbreidt naar een vooralsnog onzichtbare Geliefde? Toont de Geest zich in een bijna niet weg te vagen glimlach, in een verheven oogop slag? Laat de Geest zich horen in onweerstaanbaar geklap, ook wel "spre ken in tongen'genaamd? Laten w e eens een ding helder vaststellen. De Heilige Geest is de Adem van Gods leven. Die Geest bezielt ons, du moment dat wij Zijn ons voorgegaan naar het eeuwig vaderhuis: Han Pouwels. 88 jaar: Piet Wilms. 74 jaar; Nelly van de Munckhof- Jansscn, 86 jaar; Lies Sijbers-Heinen, 88 jaar; Joop Noyens-Kleemans. 71 jaar. "Hoe zou ik ooit ontkomen aan uw Geest; en waarheen vluchten Gij ziet mij overal. Vlieg ik mee met het morgenrood tot aan het uiterste strand van de zee; ook daar zal uw hand mij verder helpen, ook daar houdt uw machtige hand mij vast." Uit Psalm 139 Mogen zij rusten in vrede! Bereikbaarheid van de geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direkt bereik baar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen, danwel Kapelaan Bouman bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. Deken J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 581275 Kapelaan H de Wit OFM. Whistlerstraal I. tel. 582385 Kapelaan R. Woutering. Horsterweg 57, Castenray. tel. 571215 Kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4. tel. 51 1664 leven^atbaar blijken. Die Geest heet niet voor niets Schepper. Zonder die Geest groeit geen enkel schepsel. Die Geest is niet exclusief. Die Geest houdt onze oude aarde en onze oude hemel draaiend. Als je tot die Geest roept, staat Hij niet los van. niet tegenover jou. Dan is het die Geest zelf die in jou roept. Men klaagde er wel eens over dat in de oude katholieke liturgie de Geest zo weinig aan bod kwam. Dat dank je de koekoek: waarom zou die de hele tijd moeten spreken tot en over de bezielde kracht die een gesprek tot een gebed en een lied tot een gezang maakt? Dat wordt even beurs als twee mensen die elkaar bij voortduring als "lieve ling" of "schat" aanspreken. Zo'n gefie- mel roept terecht enige argwaan wak ker... Die argwaan voel ik ook ten aanzien van groepen aan de linker- en rechterflank van de Kerk die zich gedra gen alsof vooral en zeer gegarandeerd bij hen en door hen de Geest spreekt. Alsof zij het model van het ware Kerk- zijn belichamen. Het betreft hier mees tentijds priesters en leken die zich heb ben onttrokken aan de barheid van hel gewone alledaagse parochiële bestaan. Zij zoeken de zoele zijde van God. Veilig aan wal staande beoordelen zij de stuurmanskunst van hen die zich in volle zee of aan lager wal bevinden, of die eenvoudigweg voor Pampus liggen. O. ik begrijp hen wel. Ik ervaar nel zo goed de zuigkracht van de stromingen die de volkskerk een puinhoop inden. Ik versta hun ernst, en de nauwgezet heid van hun geweten. En ik voel met hen mee. dat het gewone leven ener parochie juist in de folkloristische maand mei zo bleekzuchtig kan zijn. zo door de mand kan vallen als totaal niet begeesterd, als een huls zonder inhoud. Maar aan wie ligt dat? Ligt dat niet ook aan mij? Sla ik soms buiten die bezie ling, die echte Geest heeft? Mag ik aan de veilige wal van een nieuw gestichte en pas geconstateerde religieuze com muniteit springen omdat ik de wereld zo verloederd vind? Moet ik niet vee leer naar Jezus Christus kijken, die als Hij dat zootje ongeregeld aan het meer van Genesareth in het oog vatte, met ontferming bewogen werd? En Hij was heel en al begeesterd met Gods Adem: Hij had alle reden om zich walgend van ons af te wenden, nu - als Hi j het tegen overgestelde deedttot aan de galg heeft Hij het over het Vaderhuis met de vele woningen), moet ik dan met mijn vroomheid wereldmijdend in een hoek je kruipen? Maar nogmaals: ik begrijp de drijfveer achter zulke clubs. Vroeger zei men: "sekten zijn onbetaalde reke ningen van de kerk". Dat kun je van deze groepen ter linker- en ter rechter zijde van de Kerk ook houden. En w ij kunnen niet. zoals de Nederlandse over heid. onze betalingen eindeloos opschorten Kom Schepper Geest, ontsteekt in ons het vuur van uw royale liefde! A. van den Berg, pr (uit; parochieblad H. Theresia. Maastricht) Het kruisje dat ik draag herinnert mij telkens aan dat ik als Christen leven w il en op Gods weg wil gaan. Het is geen magisch teken, geen loverbrenger van geluk en het beschermt mij evenmin voor pijn of ongeluk. Het zegt mij dal ik danken mag voor zegeningen groot en klein, en dal ik steeds in woord en daad Zijn volgeling moet zijn. 't Herinnert mij ook aan het feit dat Christus troost en vrede geeft aan ieder, die zich aan Zijn zorg en liefde overgeeft. Zo draag ik het kruisje bij me als teken van geloof en hoop dat Christus ook mijn Heer wil zijn als ik hem naar niet ontloop. Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is. beslaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-. excl. de eerste aansluit kosten Inlichtingen: Drs. Bloemen. Stationsweg 15. tel. 583869. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Venray: zorgcentrum of koopcentrum? Het beeld van Venray wordt steeds minder bepaald door de aanwezigheid van instellingen voor geestelijke gezondheidszorg. Tegenwoordig wordt het winkel centrum steeds meer bepalend Ïvoor het gezicht van Venray. Hoe moet Venray in de toekomst omgaan met deze ontwikkeling? Het onderzoek naar het imago van Venray onder dertig vertegen woordigers van organisaties beantwoordt deze vraag. Vroeger had Venray een unieke positie door de aanwezigheid van de zorgverlenende instellingen. De deelnemers aan het onderzoek Jgeven aan dat de zorgverlenende sektor in de toekomst wel een belangrijke rol kan blijven spelen, maar dat die rol niet meer overheer send moet zijn. 'In Limburg. Gelderland en Brabant associeerde men Venray alleen maar met het gesticht. Dat was een heel eenzijdig beeld. Het idee dal iedereen die psy chisch ziek is naar Venray moet, is een achterhaald idee. Dat leeft niet meer zo sterk'. De geïnterviewden vinden het prima dat de gestichten in Venray aanwezig zijn, maar geven ook aan dat Venray meer is dan dat. 'Het winkelcentrum is nu al minstens zo bepalend voor het gezicht van Venray als de zorginstel lingen'. KLEINSCHALIG Het winkelcentrum van Venray moet in de toekomst haar eigen bij zondere karakter behouden 'De winkelkern is compact terwijl je er alles kunt kopen'. Het winkelen in Venray is veel gezelliger dan in het grote Helmond of Venlo. Dat moet volgens de geïnterviewden in de toekomst zo blijven. 'Het is een sterk punt dat er in het centrum veel kleine middenstanders zijn'. De meeste geïnterviewden vinden dan ook datje in Venray geen grote fili aalbedrijven moet plaatsen. 'Dan Wordt Venray hetzelfde als alle andere grote plaatsen met allemaal dezelfde bedrijven. Venray moet juist kleinschalig blijven'. AKTIVITEITEN Het centrum moet haar regionale kernfunktie waarmaken door een ruim assortiment te behouden. Vroeger ging je voor je inkopen naar Vcnlo. tegenwoordig kun je alles in Venray krijgen' Maar een ruim assortiment alleen is niet genoeg. De winkel kern moet in de 'oekomst vooral sfeer en gezellig heid uitstralen. Allereerst kunnen de pleinen sfeervol en aantrekkelijk ingericht worden. 'Daarnaast is het minstens zo belangrijk om regelma tig aktiviteiten in het centrum te organiseren'. Jaarlijks kunnen enke le grote aktiviteiten in hel centrum georganiseerd worden om het grote publiek te trekken. Maar vooral kleine aktiviteiten kunnen de sfeer in het centrum sterk verhogen. 'Organiseer meer op die pleinen dan alleen carnaval, kermis en markt. Denk daarbij aan een straat- theater. muzikanten of straattekenin gen. Als er maar elke week iets te doen is. dat is heel belangrijk'. Ondernemers in het winkelcentrum zouden bij het verhogen van de sfeer onderling goed moeten samenwer ken. 'Als iedereen af en toe persoon lijk belang ondergeschikt maakt aan algemeen belang profiteert iedereen daar op den duur van'. .TOERISME Veel geïnterviewden vinden dat Venray hel winkelcentrum moet koppelen aan het toerisme. Volgens deze mensen kan Venray zich beter niet richten op overnachtingen van toeristen in Venray. 'Er zijn al genoeg plaatsen in de regio waar mensen kunnen overnachten/ 'Venray zou naar een eigen plek moeten zoeken in de toeristische sektor door in te spelen op hel feit dat er al veel toeristen in de regio zijn. Venray kan heel goed hét toe ristisch koopcentrum in de omge ving worden. Zoals men nu naar Arcen gaat voor de kasteeltuinen zou men straks naar Venray moeten gaan voor het sfeervolle winkelcen trum. Toeristen komen met de auto en willen dus snel en goed kunnen parkeren. Overal worden de binnen steden dichtgeplakt, dus Venray kan een unieke positie krijgen door een goede bereikbaarheid'. De deelne mers aan het onderzoek vinden dan ook dat Venray zich in de toekomst kan richten op de kombinatie van het winkelcentrum en toerisme. Vernielingen Namens de stichting De Springplank werd aangifte gedaan van vernielingen van het terrein rond het jeugdgebouw aan de Beukenlaan. Over een lengte van vier meter was het herkwerk ver nield terwijl vier palen die veran kerd waren in beton eruit waren getrokken. Ook werden kabels bij het gebouw vernield. Hengelsporlvereniging Het Alvertje viert op 25 mei, de Nationale Hengeldag, haar 40-jarig bestaan. Tevens de ingebruikneming van de schuilgelegenheid en de vis- plaatsen voor de minder valide sportvissers bij visvijver Het Wanssums Ven aan de Wanssumsewcg in Oostrum. De heer De Klerk, voorzitter van de stichting Viscentra voor Gehandicapten te Abcoude zal het ITS-embleem aan de vereniging aanbieden. Op die dag zullen 's morgens de seniorleden van de vereniging een viswedstrijd houden, aanvang 08.00 uur. Om 13.00 uur is het vissen voor de jeugdleden. Daarbij zijn ook de seniorleden aanwezig om de jeugd te begeleiden en aan de aanwezigen uitleg te geven over de hengelsport. Om 14.30 uur zal de heer De Klerk het ITS-embleem aanbieden en de start geven voor het ingebruik nemen van de visplaatsen voor de minder valide sportvissers. Mede dankzij de financiële steun en de medewerking van de stichting Viscentra voor Gehandicapten is het mogelijk geweest om de parkeer plaats met al de voorzieningen te realiseren. In die veertig jaar heeft de vereni ging bereikt dal ze een mooi vis- boothaventje in Geysteren hebben voor 70 visboten: het in eigendom kunnen verwerven van visvijver Het Wanssums Ven en de vijver kunnen uitbreiden van I ha tot 5 ha met 5 ha bosgebied rond de vijver. Het aantal leden is gegroeid van 200 naar ruim 1200 leden, waarbij Het alvertje nu de grootste vereni ging is in de gemeente Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom op 25 mei aan Het Wanssums Ven om nader kennis te maken met de hengelsport en waar te nemen wat Het Alvertje daar gerealiseerd heeft. De receptie is op 25 mei vanaf 18.30 uur in het club huis, zaal De Karklingel in Oostrum. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15.-. s.v.p. gepast. Vanaf 2.5 jaar worden de peuters geplaatstDonderdag 30 mei kunt u van 15.30 lot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel. Beukenlaan 6a. tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos. Kruidenlaan 161. lel. 510585. van 16.00 lot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop. Hubenhof 67. tel. 586446 en van 18.00 lol 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummel- tjeshoek. Bachstraat 14a. tel. 583077. Vive La France bij Intratuin op 2e Pinksterdag Intratuin Venray. aan de Langstraat 133 te Venray. viert 2e Pinksterdag. 27 mei in Franse stijl. Het groene warenhuis is dan ook 2e Pinksterdag van 11.00 lot 17.00 uur geopend. De Franse Dag staat in hel verlengde van 'Impression', de tuin Interieurbeurs van Venray en omgeving. Op deze beurs, die van zaterdag 25 mei tol en met dinsdag 28 mei wordt gehouden, staat Intratuin Venray met een mooie stand samen met de Firma Gunhoek Groenvoorziening. Graag hopen wij u te mogen begroeten bij Intratuin Venray aan de Langstraat 133. Voor het eerst sinds de intro- duktie van de polariserende lens, zo'n vijftig jaar geleden, komt Polaroid deze maand met een nieuwe vooruitstrevende zonne brillen lens uit. Deze XOOR-Iens (lees ex-oor) beschikt over nog betere optische kwaliteiten, is robuuster en meer solide. Met deze revolutionaire lens verwerft Polaroid een positie in het topseg ment van de zonnebrillenmarkt. Stilstand is achteruitgang, dat weet Polaroid als geen ander. Daarom besteedt deze fabrikant een groot deel van haar budget aan research en development. Rekening houdend met aktuele diskussiepun- ten rondom schadelijke UV-straling, de afnemende ozonlaag en de gezondheidsgrens bij zowel jonge ren als het toenemend aantal oude ren. is Polaroid tot de ontwikkeling van deze nieuwe lens gekomen, de XOOR-Iens biedt de helderheid die vergelijkbaar is met die van een minerale lens en geeft een juiste kleurweergave. Bovendien is de lens kontrastverhogend en optisch kor- rekt. XOOR absorbeert de ultra-vio lette straling en levert op dit gebied de beste prestatie van alle zonnebril len ter wereld. Het montuur van de XOOR-bril is ontworpen in Italië, het designland bij uitstek. Polaroid mikt met de XOOR-lijn op de welvarende derti gers of veertigers maar verwacht dat de bril ook bij jongeren in de twintig goed in trek zal zijn. De brillen met XOOR-lenzen zijn geschikt voor diverse omgevingen. Uitgaande van het feil dat de zon de op drie na belangrijkste oorzaak van een ongeval is. mag wel worden gesteld dat de zonnebril onmisbaar is in het verkeer. In extreme geval len van zonverblinding zal de XOOR-Iens het licht tot op 8-9f reduceren. De overige 209f biedt rust en dus veiligheid in een ver keerssituatie. De bril is ook een uit komst bij hinderlijke schittering, bijvoorbeeld wanneer de zon op een nat wegdek, open water, de skipiste of het witte zand schijnt. Hierdoor verdwijnt hel kontrast in ons oog beeld en kunnen we zaken niet meer goed onderscheiden. De XOOR- Iens filtert deze schittering, biedt kontrastverhoging en de nodige rust voor de ogen.De zonnebril is ver krijgbaar bij Rob van Dijk. Grotestraat nr. I PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De drie koplopers zullen het met deze meimaand-opgave niet gemak kelijk krijgen. Hel is tijd om de wedstrijd aan te scherpen! "Ja-wel. mijn kleentje. en meê ntei u. zoo hipt mijn lierte en wipt het nu. vol hope. omdat V weer zonneschijn verblijden zal. en zomer zijn!" Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór vrijdag 21 juni a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio. Rochusstr. I. Venray. Aan de kop van het klassement ver anderde wel iets. De stand is nu: op de eerste plaats de dames H. van Beek. W. Nelissen-van Wijnhoven en de heer A. Kroft met 40 punten. Zij worden gevolgd door de heer A. Leyssen met 30 punten. Op de derde plaats staan de dames L. Colsen. C. Coonen-Huybregts en T. Smits ieder met 20 punten. Als laatste Mevr. W, Vink met 10 punten, Het fragment dat de vorige maand voor vele hoofdbrekens zorgde was afkomstig uit het prachtige 8-rcgeli- ge gedicht van J.C. Bloem Gedurende de komende maanden zal elke vierde donderdag van de maand een fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste titel van het gedicht 5 voor de juiste naam van de dichter Hel Programma 1996/1997 is klaar» Er is weer veel te luisteren en te lezen. o m. met de Belgische schrijf sters Lieve Joris en Monica van Paemel. Ivo de Wijs. Martin Ros en Jules Dcelder. Voor de Raadselige Roos" wordt dit jaar voor het eerst een publieks prijs in de categorie Poëzie uitge reikt. Deze "Bij-prijs" wordt toege kend door een jury waarvoor de vaste groep deelnemers van de Dichtregelwedstrijd "Doe Mee" wordt uitgenodigd. Nadere informatie over het Literair Café Venray-regio kunt u verkrijgen bij het Secretariaat: Rochusstraat I Venray. Telefoon: 0478-582948. Tip van de week Elektronische inbraaksignalering Een inbraakalarm, zoals elektronische inbraaksignalering in de volksmond genoemd, is een van de manieren om uw woning legen inbraak te beveiligen. Om lol een goede beveiliging van uw woning te komen, dient u een drietal maatregelen te nemen. 1Organisatorische maatregelen Hiermee wordt preventief gedrag bedoeld zoals het sluiten van ramen en deuren als u hel huis verlaat. Geen sleutel onder de mat leggen, geen briefjes voor de melkboer, geen uitpuilende brievenbussen, dagenlang de gordijnen dicht. 2. Bouwkundige maatregelen Hiermee bedoelen we goed hang- en sluitwerk, maar ook de staal van onder houd van uw ramen en deuren. Een goed slot op een rot kozijn heeft weinig nut. Deugdelijk hang- en sluitwerk schrikt een inbreker wel degelijk af. 3. Elektronische maatregelen Pas wanneer de organisatorische en bouwkundige maatregelen te kort schieten, kunt u gaan denken aan een inbraakalarm. Laat u echter goed voorlichten. Een alarmsysteem kent nogal wat nadelen. Op de eerste plaats moeten u en uw huisgeno ten een grote discipline opbrengen. Steeds weer opnieuw moet het systeem in- en uit geschakeld worden Ga daar uiterst zorg vuldig mee om. Indien u of een van uw kinderen "s nachts even naar de keuken gaan. doet het alarm zijn werk indien het wordt vergeten. Uw huisdieren zullen altijd buiten het systeem 'gehokt' moeten worden. U dient afspraken te maken over de ver dere afwikkeling bij een alarm. Als er nie mand reageert, heeft een alarmsysteem geen nut. Indien er enkele malen een vals alarm is. zullen de mensen in de buun niet meer reageren. Denkt u ook eens aan de overlast die een akoestisch signaal veroor zaakt. zoals een sirene aan de buitenzijde van de woning. In bijzondere gevallen kan de verzeke ring een elektronische inbraaksignalering eisen. Dit is hel geval bij bijvoorbeeld een hoge inboedel waarde. U kunt op uw beurt dan een korting op uw verzekeringspremie bedingen, l'w installatie dient dan aangelegd te worden dooreen erkende installateur of een bevei ligingsbedrijf. Zij geven dan een beveili gingscertificaat al ten behoeve van de ver zekeringsmaatschappij. Een goed alarmsysteem heefi zeker een goede preventieve w erking. Ga echter niet eerder lot aanschaf over voordat u zich goed heelt laten voorlichten door een des kundige op beveiligingsgebied Mooie aanbiedingen en mooie verkooppraatjes dienen vaak in de eerste plaats de commer ciële belangen van de ondernemer. Beveiligingsmaatregelen dienen echter in de eerste plaats uw veiligheid te dienen Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en l Politie Basiseenheid Venrav Telefoon: 0478-53 llll

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9