Gevel Markthof mag wel worden aangepast Historische Ballonvaart Merselo deed oude tijd even herleven Easyboard eerste "provider" in Venray i J Op naar een ton voor I de straatjeugd f! ROOBEEK OPEN DAG Raayland College neemt afscheid van Frits Martens Intratuin zamelt snoeisel van Taxus baccata in Muziekfeesten Merselo 1996 weer van start Regio-funktie voor Luxor Venray golfcentrum Pinkstermaandag EN MAAS Donderdag 23 mei 1396 - Pagina 7 Lokaal bellen op Internet Easyboard" het computerbe drijf dat gevestigd is in de Patersstraat, en al vele jaren een bulletin board verzorgd, is nu ook als "Internet provider" op de markt aktfef. Bedrijven kunnen van diensten van Easyboard gebruik niaken terwijl particulie ren lokaal in Venray kunnen jnbellcn op het Internet INTERNET Internet, provider, E-mail, WWW, http, allemaal termen die de laatste lijd steeds meer in beeld zijn bij lomputer gebruikers, en met name die computers waarmee met een modem ingelogged kan worden op Internet. Maar wat is internet nu precies. Joop Mellaart van .asyboard vind dal moeilijk uit te eggen. "Internet is een wereldwijde informatieleverancier" is de meest korte benaming die Mellaart kan inden. Maar daarachter schuilt nderdaad een wereld vol informa- ie. Internet is een netwerk van net werken. Je kunt het vergelijken met len wegennet dat toegang biedt tot lal van voorzieningen en attracties. Onder voorzieningen en attracties an men alle mogelijke informatie denken, van encyclopedie, tot aller lei informatie over bijvoorbeeld Ajax (om maar een zijspoor te noe men). Voor Internet maakt het niet uit waar de informatiezoeker zich bevindt, hij kan overal ter wereld gegevens oproepen. EASYBOARD Easyboard is in wezen al twee jaar aktief als provider. Een provider is een Internet-aanbieder, een onder neming die het mogelijk maakt om op het internet te komen. Easyboard heeft de afgelopen twee jaar gebruik om ervoor te zorgen dat het bedrijf ook klaar was om als provider te kunnen funktioneren. "Je moet er voor zorgen dat het eigen systeem is dichtgespijkerd, om inbraak te voor komen". aldus Mellaart. "Een provi der is vrij gemakkelijk op te zetten maar dan ben je er niet." Bij een provider kan men onder scheid maken in twee diensten: het inbellen op Internet of het aanwezig zijn op internet met een "site". Met het inbellen op internet kan men gaan "surfen" op het net en allerhande informatie vanuit alle uit hoeken van de wereld tot zich halen tegen lokaal telefoontarief. Wel moet men bij een provider een abonnement nemen. Om zelf op internet informatie aan te bieden, kan men ook gebruik maken van de provider. Easyboard begeleid dit projeklmatig. zorgt voor alle voorzieningen om bedrijven en instanties op Internet te zetten. "Noem het maar projektmanage- ment" aldus Joop Mellaart. "Voor bedrijven is Internet een ideale manier om zich te profileren. Wij zorgen dan voor een compleet dienstverleningspakket en voor alle faciliteiten." Voor meer informatie over Easyboard en Internet, tel. 588454. Stichting 'Venray voor Rio' gaat door: De aktie Venray voor Rio, die vorig jaar onder nieer met een live-televisie-uitzending werd opgeluisterd heeft tot nog toe bijna 92 mille opgeleverd. Het streefbedrag is 1 ton. 'Het zou fantastisch zijn als we de komende maanden nog giften bin nenkrijgen zodat we in totaal hon derdduizend gulden kunnen over maken naar het straatkinderprojekt in Rio de Janeiro'. Die wens heeft voorzitter Huub üephas van de stichting Venray oor Rio geuit tijdens de jongste rgadcring van het stichtingsbe- «fur. De aktie werd vorig jaar inge- et met de slogan 'een ton voor Rio'. )e aktie was in eerste instantie een mtiatief van de jubilerende fenrayse fietsvierdaagse De Peel. Vorig jaar werd in Venray de grote iktie Venray voor Rio gestart. In otaal werd 28 mille ingezameld via icn loterij, giften en akties op scho en en bij verenigingen. Hel ministe- van Ontwikkelingssamenwerking van minister Jan Pronk zegde toe het jedrag te verdubbelen lot maximaal en bedrag van 64 mille. In dat ver- iand is het van belang dat de komende weken nog enkele duizen- len guldens worden overgemaakt zodat we het maximale bedrag van hei ministerie krijgen. Particulieren, bedrijven, organisaties en verenigin gen die daaraan willen meewerken unnen een bijdrage overmaken op de speciale bankrekening bij de SNS-bank te Venray nr. 94.19.11.888 t.n.v. Venray voor Rio. zvverfjeugd Rio. BAKKERIJSCHOOL Met de opbrengst van de Venrayse akties wordt in Niteroi. een voorstad in Rio de Janeiro, een geweldige Mishandeling Twee leerlingen, meisjes van een lan de St. Jozefweg gelegen school, iregen maandagmiddag ruzie. Na erst over en weer gescholden te lebben werd er aan de haren getrok ken en geschopt en geslagen. Een zan de meisjes, 15 jaar oud, deed langifte van de mishandeling. Het uidere meisje, eveneens 15 jaar oud, verklaarde ook te zijn mishandeld. )e politie heeft proces-verbaal Jpgemaakt. Het zal voor de rechter ten moeilijk klus worden om de ehuldvraag vast te zetten. Bromfiets gestolen Zaterdagmorgen kwam een inwo ner van Venray tot de ontdekking dat zijn aan de Poststraat gestalde bromfiets was gestolen. De brom fiets, een Puch Maxi, had hij niet afgesloten. bakkerijschool gefinancierd. Op deze school worden ex-straatkinde ren opgeleid tot bakker. De school is reeds gebouwd. De Venrayse stich ting heeft Sao Martinho. de organi satie van de Limburgse pater Martin Cox in Rio. toegezegd om de eerste twee jaren bij te springen. Daarna kan de scljool op eigen kracht draai en. 'Venray heeft zich massaal ingezet voor de straatkinderen van Rio. We zijn al die mensen dankbaar die daaraan zo fantastisch hebben mee gewerkt'. laat het stichtingsbestuur weten. Dat het geld op de juiste plaats terecht komt heeft de stich ting vorige week vernomen van Gerda Gevers, de Venrayse die'vorig jaar de grote Rio-loterij won en veertien dagen met haar zus in Brazilië is geweest. 'Ik ben diep onder de indruk wat de organisatie van pater Cox voorde straatkinde ren in Rio doet. Ik heb het gezien en vindt het geweldig goed. Als je de kinderen op straat ziet liggen zie je dat het fantastisch is dat er opvang centra en scholen zijn gebouwd door pater Cox en zijn mensen', konstateert Gerda Gevers. VOORTZETTING De stichting Venray voor Rio heeft besloten de komende jaren nog vaker in aktie te komen voor de verschoppelingen van Rio de Janeiro. 'Er is heel veel respons gekomen uit de bevolking en vanuit de scholen op de akties. Het straat kinderprojekt spreekt de mensen goed aan. Wij hebben besloten om de stichting te handhaven en de komende jaren nog af en toe een aktie op touw te zetten voor de straatkinderen van Rio de Janeiro', aldus Clephas. Via de Nederlandse stichting Sint Martinus krijgt de Venrayse stich ting video's en dia-materiaal om gratis te verstrekken aan de scholen. Bovendien is vrijwilliger René Poels van de stichting Sint Martinus bereid om bij de organisaties en dia- voordracht te houden over de straat kinderen van Rio. RECEPTIES Mensen die bepaalde jubilea vie ren (zilveren en gouden bruiloften, recepties, bedrijfsjubilea e.d.) en de opbrengst van de receptie voor een goed doel beschikbaar willen stellen nodigen wij van harte uit dat geld aan het straatkinderprojekt te schen ken. Informatie over deze mogelijk heden is verkrijgbaar bij de pen ningmeester Frans Oudenhoven, lel. 584053 of bij direkteur Jan Keijsers van de SNS-bank in Venray. tel. 589760. Voor andere suggesties of eventu ele nadere informatie: Huub Clephas. tel. 589400 of René Poels. tel. 0478-691771. De welstandscommissie van Venray heeft een aanvraag van eigenaar Berden om de galeri j bij de winkels aan de Grote Markt te betrekken, niet afgewezen. "De aanvraag is aangehouden omdat wij niet voldoende gegevens had den om het plan goed te keuren", zegt secretaris Van Rossum van de Venrayse welstandscommissie. Eigenaar Russ van schoenenwin kel Capretto, een van de onderne mers in de galerij, had vorige week aangekondigd z'n zaak te sluiten omdat een uitbreiding door de gemeente was geweigerd. Russ stelde dal hij daardoor de keuze had uil twee opties, uitzien naar een andere locatie of stoppen in Venray. Hij koos voor de laatste en past de beslaande zaak in Venlo ver der aan. Russ heeft inmiddels de huur opgezegd. Van Rossum stelt dat een uitbrei ding van de winkels door de galerij erbij te betrekken, wel degelijk tot de mogelijkheden behoort. "Volgende weck woensdag komt de commissie opnieuw bij elkaar. Als wij uiterlijk die morgen verder uitgewerkte plannen krijgen, buigt de welstandstjommissie zich over de aanvraag." Het feit dal een galerij wel tot de mogelijkheden behoort is nieuw voor Russ. Hij had vernomen dat dat niet kon en omdat hij "verder wilde" De donkere galerij onder de Markthof zal naar alle waarschijn lijkheid verdwijnen. met de zaak. had hij besloten om in Venlo uit te gaan breiden en Venray te laten schieten. Als een en ander snel afgehandeld wordt, sluit hij niet uit toch aan de Grote Markt te blij ven. Dhr, Berden, eigenaar van het pand. was woensdag niet voor com mentaar bereikbaar. Door het verdwijnen van de gale rij komen de winkel- en horeca-unit aan het plein meer in het zicht te lig gen. Nu valt het aanzien weg in de donkere galerij. Op een zeer bewonderenswaar dige en spannende wijze hebben achttien ballonvaarders afgelopen zaterdagavond in Merselo beleefd wat hun drie Franse voorgangers in 1871 ook ervaren moeten heb ben. Moesten de Fransen vanuit een door de Duitsers belegerde en uitgehongerde stad Parijs in de nachtelijke uren vertrekken, de Merselose ballonvaarders deden dat onder begeleiding van de fan fare en onder vele publieke belangstelling vanaf een echte 'Merselse wei' in 't Loobeekdal. 't Was vóór de- start nog even spannend. 'Stijgen we wel op of moeten we wachten lot de tweede poging op 22 mei?' was de vraag. Ondanks hel prima lijkend weertje zat er een addertje onder het gras: Boven Gilze-Rijen en Eindhoven hingen volgens de laatste berichten een paar fikse buien, die voor de ballonvaart gevaarlijke aanzuigende luchtstromingen tot stand kunnen brengen. Maar de Merselose Muziekfeesten, waar de ballonvaart onderdeel van vormt, schijnen meestal de weergoden met zich te hebben. Alles werd onder spontane en ongedwongen belangstelling in gereedheid gebracht. De spanning bleef tol op 't laatste moment. Negen uur was de 'deadline' want de bal lonvaart zou ongeveer anderhalf uur kunnen duren. En jawel... kwart only A Melka Je draagt wat je wil, de ene dag lekker Jij draagt het dat is the point Jouw modezaak altijd soms business, maakt niet uit. Het is jouw tijd. jouw mode. verrassend en betaalbaar. Venray Grotestraat 27 telefoon 0478 583938 Speciale afdeling voor de bruidegom over negen wapperde de gele vlag van Muziekfeesten Merselo onder aan de ballon met daarin de negen koppige bemanning. Daarna volgde in rap tempo de andere ballonnen. TOEVAL? Was 't toeval? De ballonnen dre ven op waardige wijze direkt rich ting de plek waar 125 jaar geleden de Franse ballonvaarders landden. Geweldig, 'n eerbetoon van de bal lonnen zelf'? Alleen onthaken de his torische woorden van de twee Merselónaren uit 1871: 'Same dèle'... 'riep d'n Doëve'. Een ander historisch detail was dat een van de drie ballonnen als piloot een Fransman had en dat de achter-achter kleindochter van de man. die de uitspraak 'same dèle' toebedacht wordt, een van de huidi ge ballonvaarsters was! FANTASTISCH 't Was een fantastische beleving. Op 'n afwisselende hoogte vanaf hoogspanningsdraden tot ongeveer 1000 voet werden de vlaggen van Muziekfeesten Merselo zo'n 22 kilometer ver weg meegevoerd. De ballonvaarders genoten van de heer lijke temperatuur, 't verrukkelijke uitzicht op T landschap met nieuws gierig hollende koeien, spelende konijnen, keurig bewerkte akkers en een enkel verkerend paartje. Ze genoten van de geweldige rust en stilte en van zwaaiende campïnggas- ten die hen - naar goede Brabantse gewoonten - uitnodigden op de kof fie. 't Was in één woord fantastisch. CHAMPAGNE Samen met de kleurrijke onder gaande zon werd de landing inge zet... Twee ballonnen landden keurig volgens de term 'zachte landing' in de nabijheid van Mill (St. Willibrord). Dc derde ballon met vier ballonvaarders en de Franse piloot stuiterde enige malen, ging weer even omhoog, kantelde en liet op gepaste wijze de vijf personen als een in de war geraakte kluwen garen achter... Ter plaatse knalden de champag neflessen en onder hel genot van deze champagne en vele enthousias te uitlatingen werd op elke landings plaats het 'luchtdoop certificaat' uit gereikt. In 't Merseloos café D'n Tommes werden de eerste ervarin gen en video-clips in enthousiasme uitgewisseld.- Opvallend was dal vooral 'dames-ballonvaarders' 'een volgende keer weer' wilden. Voor 't eerst na 125 jaar beleefde Merselo weer een historische bal lonvaart. Muziekfeesten Merselo bewees weer eens, sfeer, historie en feest op een schitterende wijze te kombine- ren waarbij de piloten de Merselose sfeer op een prima wijze overna men. zodat de 'Loobeekse wei' van Math Arts iedereen, zowel kinderen als volwassenen betrokken werden bij 't gehele gebeuren. Jo Eijssen Uit de gehele regio van Grubbenvorsl tot Gennep komt er steeds meer publiek naar de Venrayse bioscoop. Het grote beeld 10m in Luxor) en het digitale ste reogeluid zijn van zulk een perfektie dat men er graag een aantal kilome ters voor over heeft om een film te kunnen beleven zoals het hoort. Het beste voorbeeld is de film Critical Dicision waarbij het publiek de indruk krijgt, dat men zelf in een gekaapt vliegtuig zit en zelf een noodlanding meemaakt. Er zijn mensen die dit al drie keer achter elkaar wilden beleven. De film is dan ook een gigantisch sukses. Eveneens een sukses, maar dan voor de mensen die willen lachen is The Birdcage met Robin Williams. U ligt werkelijk dubbel van hel lachen om deze hillarische film. Cutthroat Island is een avonturen film van het zuiverste water. De film kostte niet minder dan 100 miljoen dollar. Dal is er ook aan af te zien. want de film is een feest voor het oog. 12 Monkeys met Brad Pilt en Bruce Willis gaat alweer de zesde week in. Een thriller in het genre van 'Seven'. Blijf bij de tijd... Van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Laat N.P.G.A.-Pro Han Dieben u kennis maken met golf. Bij ons kunt u in de zéér mooie natuur, golf spelen voor betaalbare prijzen. Vooral ook voor mensen die per keer golfen maar 2 a 3 uur kunnen besteden. Informatie. Telefoon 077-4732727 Hamert 9 bij Thermaalbad ARCEN Het Raayland College in Venray gaat op I juni 1996 afscheid nemen van dhr. Frits Marlens. Op die datum maakt Frits Martens gebruik van de VUT-regeling. Frits Martens heeft zich. na het behalen van de onderwijzersakte te Dongen, verder bekwaamd in Handvaardigheid (1971) en Biologie 1974). Hij startte zijn onderwijscarrière in Leunen in 1958 en werkte vervol gens in Venray op de Dr. Poelsschool 1959). Na de militaire dienstplicht is hij in Oostrum op de Mariaschool aktief geweest van I960 tot 1975. In 1975 werd Frits Martens benoemd aan Mavo De Kolk in Venray. waar hij zijn grote liefde voor het vak biologie twintig jaar lang uitdroeg. Als kenner, ook van de lokale flora en fauna, gaf hij met hart en ziel les. Hij trachtte jaar in jaar uit de jeugd respekt bij te brengen voor de natuur en het milieu. Daarbij drukte hij zijn leerlingen voortdu rend op het hart. eerbied te hebben voor de eigen gezondheid. Ook aan het Dag/Avondcol lege heeft Frits Martens enkele jaren het vak biologie met groot genoegen verzorgd. In dit Dag/Avondcol lege is hij in Venray als waarnemend adjunkt-direkteur aktief geweest. Bijna één jaar heeft Frits Martens mee helpen bouwen aan het Raayland College. Op 30 mei neemt hel College - in besloten kring - afscheid van een collega, die decennia lang gewerkt heeft aan de opvoeding van duizen den jongens en meisjes uil deze regio. Intratuin zamelt zaterdag 25 mei hel snoeisel van de Taxus baccata in. In de Taxus baccata zit baccatine. Deze stof is de basis voor Taxol. een stof die van groot belang is voor de bestrijding ven eierstok- en borst kanker. Hel Amerikaanse Nationaal Kanker Instituut noemt Taxol één van de belangrijkste ontdekkingen in de strijd tegen kanker in de laatste tien jaar. Voor de produktie van dit kankerremmende middel is veel. héél veel baccatine nodig. En dal betekent dat er een grote behoefte is aan snoeisel van de Taxus baccata. Iedereen die een Taxus baccata in de tuin heeft staan, kan aan deze aktie meedoen. Het beste kunt u zo laat mogelijk - dus bijvoorbeeld vrijdag 24 mei - uw Taxus baccata snoeien. Hel gaat hoofdzakelijk om het snoeien van hagen. Belangrijk is dal de takken niet dikker mogen zijn dan een halve centimeter, omdat in dikkere lakken of stammen geen baccatine zit. Baccatine zit vooral in de naalden van de Taxus baccata. Daarom doet u ons veel plezier met de takken en het daarbij behorende groen. Het snoeisel kunt u hel beste droog en broeivrij inleveren. Natuurlijk laat het groene warenhuis u niet met lege handen naar huis gaan en krijgt u van ons een aardig presentje. Het is belangrijk dat u niet in hel wilde weg gaal snoeien. Houdt u daarom de volgende regels in gedachten. Gebruik altijd goed gereedschap en zorg dat het gereed schap scherp is. Verder kunt u het beste alle zieke, dode en zwakke takken wegsnoeien. Alle sneden die groter zijn dan een halve centimeter kunt u insmeren met LacBalsem om de wond te beschermen. Voor het inzamelen van het snoei sel krijgt Intratuin 75 cent per kilo. Het totale bedrag van de aktie zullen wij schenken aan de Nederlandse Kankerstichting: Het Koningin Wilhelminafonds. Donderdag 23 mei gaan de Muziekfeesten Merselo weer van start. Ook dit jaar is de organisatie er weer in geslaagd om een schitte rend programma samen te stellen. De muziekfeesten beginnen don derdag 23 mei 1996 met een exa menparty van het Raayland College met medewerking van Greenlight Express. Vrijdag 24 mei zal Merselo 'Back in time' gaan met optredens van Tee Set (kent u ze nog: She likes weeds. Ma belle amie. etc.), Crazy Caddilac. Shocking Blue en The Clarks. Stuk voor stuk garanties voor een avondje back in time. Zaterdagmiddag 25 mei zorgt Jochem van Gelder met zijn Juniorshow voor anderhalf uur spet terende ontspanning voor de jeugd. 's Avonds vindt traditiegetrouw de country- en westernavond plaats. Op deze avond treden op: Lucille Star met de Canadese band South Mountain. Borderline en de Black Hills country Band. Namen en groe pen die de liefhebbers doen water tanden. Zondag 26 mei zal er een optre den van Row wen Hèze plaatsvinden in de feesttent. Wie Row wen Hèze kent weet dat dit weer een waar spektakel belooft te worden. 's Avonds de drie kapclienshow met ook dit jaar weer drie gerenom meerde gezelschappen: Die Fidelen Rosentaïer. Amatinka en de Crombacher Musikanten. Maandag 27 mei staal geheel in het teken van de Aid Merselse Dag. De dag wordt om 10.30 uur begon nen met een dialektmis in de feest tent. Om 11.30 uur gaat dan de Aid Merselse Dag van start waarbij de nadruk ligt op akliviteiten die stil aan dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresen teerd in een kombinatie met kinder spelen. vooral veel muziek en een grote hobbymarkt. Dit jaar zal er als extra thema een countryplein wor den ingericht, 's Middags is er in de feesttent volop muziek van Guess What en Design. Vanaf 19.00 uur zal Design voor u spelen in de feesttent, met later op de avond een gastoptreden van de Sjonnies. De muziekfeesten Merselo bieden ook dit jaar weer een uitgebreid pro gramma met voor iedereen wat. Mocht u nu reeds kaarten willen bestellen dan kunt u terecht bij P. Ricter. Grootdorp 95 Merselo. LLTB. Haag 4 Merselo of in Venray bij de Lectuurhal. Grotestraat 5 of Music World in de Passace.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7