pantalon "Altijd verzekerd èn goedkoper uit?" Zomerexpositie in galerie De Lochting childerijen en gedichten van Lucebert in Theehuis Met Pinksteren i op z'n Paasbest... REGIOKALENDER 0 Bij aankoop van een colbert een naar keuze, uit onze uitgebreide collectie, voor de prijs van nvd SMonad yod swa unoativa oioovwa mua Direktie- wisseling bij de Peelklank Free Easy in 't Podium Jubilerende Muziekschool loopt mee met Avondvierdaagse Geslaagd Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht Ook Avond vierdaagse voor senioren Dansen voor singles UW RSNSB in De Bonte Koe -üilEN MAAS Donderdag 23 mei 1996 - Pagina 3 BI-Jat' het Pinksterweekend tot en ■A augustus is in galerie De ^Hing een veelzijdige expositie |Hn met kunstenaars die afgelo- ^jeizoen in de galerie exposeer- Er is recent werk te zien zoals te to 'er'jen van ^ex Grote, Sylvia perci loye. Geert de Bruyn, Henk v. -keii ,rl 7rix Rijpkema, Jeanne 3:^ jyzen en Piet Siegers. Verder s ruimtelijk werk (beelden en ten) van Micke v.d. Hoogen, Konecnik, Marleen v.d. Steeg :nny Zwart. •indt galerie De Lochting op de 'Impression' (samen met gale- "l oro) met verschillende van I istaande kunstenaars. galerie is geopend op zaterdag jndag van 13.00 tot 17.30 uur 1 tijdens de 'Impression-beursda- lerie De Lochting ligt aan de ïeidseweg 16 tussen Venray en loon. •an de beelden van Marleen leeg 'Oh beminnelijk litteken' ili donderdag 30 mei vindt in het °P| huis een evenement plaats aaplc de stichting Odupark met recht a, toa op kan zijn. Vanaf die datum aaPk 1 het Theehuis een tiental schil- ,tsoeen van lucebert te zien zijn. bert wordt gerekend tot een Ie grootste Nederlandse kunste van deze eeuw. ast schilderen heeft Lucebert altijd bezig gehouden met het n van prachtige gedichten, line Ansink maakte muziek bij gedichten. Over het ontstaan lit opmerkelijke werk zegt zij: wetenschap dat Lucebert niet leen groot voorlezer uit eigen was, maar ook een bewonde- wan het fluitspel van Abbie de I. resulteerde in een muzikale irtenis waarin de gedichten van bert een rode draad vormen, ik de partituur aan Lucebert lod. vond hij dat die 'zo aan de kon...' de uitvoering in het Theehuis stem van Lucebert niet meer ren zijn. De gedichten van ërt worden live voorgedragen Carel Alphenaar. Abbie de dwarsfluit en Dick v.d. bandoneon zorgen voor de ;ale invulling. rel Alphenaar was enkele inia dramaturg/artistiek leider oneelgroep Centrum. Hij ver tientallen toneelstukken (o.a. lolière, Pinter, Tabori. Kroetz ice in Wonderland) en schreef li voor opera en ballet. Als cel- nnonceur betrad hij gedurende ar de Nederlandse podia met lemruchte Resistentie Orkest, ensemble nationale bekend- kreeg door het programma tsche Kringen'. Als declamator de Alphenaar bijdragen aan de uiteenlopende manifestaties, chokkende redevoeringen tot erenmissen. bie de Quant studeerde bij Jan en vervolgens bij Koos sul. Zij behaalde in 1970 het liploma solospel cum laude. In 'werd haarde Prix d'Exccllence :kend. Abbie de Quant heeft prijzen gewonnen op nationale iternationale muziekconcour- Zij concerteerde met alle voor- aande Nederlandse en een aan- en(^ uitenlandse orkesten. Abbie °"i< RDEUR ROSNER MOBIL ELASTO MCGREGOR m 24$ 3.0C de Quant is als docente verbonden aan het Utrechts Conservatorium en het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Dick van der Harst studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Hij speelt allerlei muziekgenres en gebruikt die ook in zijn composities. Als muzikaal lei der van het muziektheater 'Het Muziek Lod' toont hij zich een begenadigd componist en perfor mer. Dick van der Harst begeleidde en arrangeerde stukken van onder meer La Pat, Bram Vermeulen en Wammes van der Velde. Als bespe ler van het bandoneon haalt hij dit instrument uit de hoek van de tango en geeft het een plaats in de modern-hedendaagse- en de jazz muziek. Het verdient aanbeveling om voor de openingsavond van deze exposi tie kaartjes te reserveren. De kosten zijn ƒ25.- (voor vrienden van de Stichting Odapark ƒ20,-). Aanvang 20.15 uur. Voor reservering bellen: 0478-513690 of 0478-589071 Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 13 t/m 19 mei werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van ae volgende goederen: VERLOREN Bankpasjes ABN/Amro, Rabo; portemonnees: zwart met bankpas en ƒ10.-; zwart/blauw nylon met klittebandsluiting en bankpas en ƒ50.-: geldbedrag van ƒ35,-: hanger met naamplaatje 'close for ever Mariska; horloge, goudkleurig met zilver; suède jas met blauw kraagje: eremedaille van de Orde van Oranje Nassau: ring, gouden trouwring, inscr. Bert: armband, goud, gladde fijne schakel; telefoontoestel Boston 300. GEVONDEN Damesfietsen: met terugtraprem; Gazelle. Locomotief, Mondia Tour- fiets. Union met drie versn. uitv. Savoy; portemonnee met ƒ2.50; Peugeot autosleutel aan sleutelhan ger; vlaggestok. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Maandag 13 mei jl. heeft Fanfare De Peelklank afscheid genomen van haar dirigent Geert Jacobs uit Leunen. Na 8,5 jaar de muzikale touwtjes in handen te hebben gehad bij Fanfare De Peelklank droeg Geert Jacobs het dirigentenstokje over aan Ja Laumen uit Pey Echt. Dit gebeurde op een speciale repeti tieavond waarvoor ook de oud leden en het thuisfront van de Peelklank Muzikanten uitgenodigd waren. Voor zijn vele verdiensten voor De Peelklank werd Geert uit voerig bedankt. De Peelklank behaalde onder leiding van Geert diverse mooie suksessen. Zo werd De Peelklank in 1992 landskam pioen in de afdeling uitmuntend en gingen zij naar de ere-afdeling. Een unicum voor De Peelklank in haar bijna 50-jarig bestaan. Geert werd bedankt voor zijn grote inzet voor de Ysselsteynse fanfare. Met name op het gebied van de jeugdopleiding en het opnemen van de jeugd in de fanfare lagen voor Geert grote verdiensten. Voor zijn inzet ontving Geert een speciaal voor hem gemaakt aquarel waarop de diverse suksessen en uiteraard ook het vaandel van de Peelklank in verwerkt waren. De reden van de direkticwisseling was zijn benoeming tot dirigent bij de fanfare van Schimmen welke uit komt in de superieure afdeling. Een nieuwe uitdaging voor Geert die echter ook veel tijd vraagt. Zo veel tijd dat hij besloot afscheid te nemen van de Ysselsteynse fanfare. Bestuur en muzikanten wensten Geert veel sukses in Schimmert. De banden met Geert Jacobs wor den echter niet helemaal verbroken omdat de opleiding van jeugdige blazers via de Muziekschool door Geert verzorgd blijft worden. Op deze wijze kan hij er voor blijven zorgen dat de basis van de Peelklank op een goede wijze inge vuld blijft Worden. Ex-Flavium aangevuld met bassist Afgelopen jaar op Ie Pinksterdag was Free Easy ook te gast in café 't Podium. Menigeen genoot van deze muziek en stond volop te swin gen. Nu precies een jaar later komt de voltallige ex-Flaviumband aan gevuld met bassist Alex Bongers weer naar café 't Podium. Hel reper toire van deze formatie bestaat voornamelijk uit op Amerikaanse leest geschoeide blues, rhythm en blues en soul, waaronder veel eigen werk en een terugblik op de Flavium periode. De band bestaat uit de volgende leden: Jos Veldhuizen zang. Frank Pistorius piano, Arno Willemsen drum, Jan-Willem Berkhout gitaar, Alex Bongers bas. Het optreden zondag 26 mei begint om ongeveer 21.00 uur en de entree is ƒ5,-. Dwight Op 2e Pinksterdag worden we verrast met een optreden van Dwight. Al geruime tijd is hij aan het oefenen met een bandje, maar staat nu solo in 't Podium. Dwight zingt met zijn zware heldere stem Amerikaanse countrysongs en bal lads. Ondertussen serveert vriendin Bettie ons de drankjes en.zwijmelen wij weg bij de muziek. Maandag 27 mei, aanvang onge veer 21.00 uur, entree vrij. Omdat de Venrayse Muziekschool dit jaar 25 jaar bestaat wil de Leerlingen- en Ouderraad alle leer lingen, ouders, docenten en familie leden oproepen om mee te lopen met de slotdag en het défilé van de Avondvierdaagse op zondag 9 juni a.s. Het belooft een feestelijke muzi kale wandeling van 10 km te wor den en de deelname is gratis, want de kosten neemt de LOR voor z'n rekening. Na afloop van het défilé en de prijsuitreiking wordt er gezamenlijk naar het popfestival bij het 'Mannenhuis' getrokken alwaar voor alle deelnemers nog een feestelijke verrassing wacht. Tevens bestaat de mogelijkheid om ALLE dagen met de Muziekschool mee te lopen. De keuze bestaat uit 5 of 10 km. Deelnameformulieren zijn ver krijgbaar bij de docenten en bij de administratie. Voor meer informatie kunt u terecht bij het sekretariaat van de LOR: mevr. J. Oudenhoven, tel. 0478-511534. Aan de Universiteit van Amsterdam is afgestudeerd in de communicatiewetenschap met spe cialisatie publieksludie Babelte Ruyten. De meeste mensen regelen nog vlak voor ze vertrekken even een reisverzekering. Trekken ze er op uit tijdens vrije dagen en lange weekends, dan wordt het al gauw vergeten. Maar het risico is er eigenlijk niet minder om. En de administratieve rompslomp van het steeds opnieuw invullen van verzekeringsformulieren kunt u zich besparen. Een doorlopende reisverzekering beschermt u het hele jaar door tegen risico's waar u op reis mee te maken kunt krijgen. In binnen- en buitenland. Gaat u regelmatig voor kortere of langere tijd weg, dan is een doorlopende reisverzekering al gauw voordeliger dan afzonderlijke verzekeringen voor elke trip. En vergeten is er niet meer bij. Dus kom gerust eens langs bij de adviseur van de Rabobank voor meer informatie en een advies op maat. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode ideerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530300 538200 Zoals ieder jaar. zal ook dit jaar weereen Bijenwacht paraat zijn om, indien dit mogelijk is. overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar, Oostsingel 8 te Venray, tel. 582317. Gebied Leunen/Venray: Ad v. Meurs, Brienshoekweg II, tel. 581382 of Jan Weijs, Loenerveld 11, tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs, Witte Vrouwenstraat 5, tel. 585652. Gebied Ysselsteyn: Herman v. Ass, Litsenbergweg 6, tel. 541684. De jaarlijkse Avondvierdaagse start dit jaar voor de eerste keer met een speciale editie voor senioren. Op verzoek van velen zal de Avondvierdaagse dit jaar een extra start hebben voor alle sportievelin- gen die in hun eigen tempo aan de vierdaagse willen deelnemen. Deze extra start is op donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 18.00 en 18.30 uur. De afstanden waaruit u kunt kiezen zijn 3, 5, 10 en 15 km per dag. Op zondag wordt er 's mid dags gewandeld. U kunt zich inschrijven op woens dag 5 juni van 14.00 tot 17.00 uur op de Infomarkt 55+ bij Danscen trum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Naast die van vele andere verenigingen en instelling staat hier een kraam van de Avondvierdaagse, U kunt zich ook inschrijven op don derdag in de schouwburg, voor de start. Deelnemen kost ƒ7.50 per per soon voor vier dagen. U krijgt dan een programmaboekje met alle rou tes, iedere dag op de rust een trakta tie en na afloop een herinneringsme daille met afbeelding van een Venray's kapelletje of veldkruis. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Gonnie van Ham- Frederix, Kerkpad I. Venray, tel. 583765. Deze maand zal op woensdag 29 mei een gezellige dans- en ontmoe tingsavond voor single's en alleen staanden worden gehouden bij Danscentrum Janssen, Raadhuis straat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur. De avond is vrij toegankelijk voor leden en niet-leden. Info: 0478- 510500. PEEL EN MAAS WEEKBLAD De RSNSB (Rollings Stones NaSpeelBand) tourt al sinds 1990 door geheel Nederland. Van het zui den van Limburg tot en met de eilanden. En niet zonder sukses wat blijkt uit de vele uitnodigingen om op Rolling Stones fandagen te komen spelen. De RSNSB garandeert een onver valste Stones-avond. Zondag 26 mei. aanvang 20.00 uur. entree ƒ5.-. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 26 mei: Platenbeurs in Neerkant. Meer dan 35.000 CD's, langspeelplaten en singles in zaal Internos aan de Dorpsstraat 27 in Neerkant. De beurs duurt van 11.00 tot 17.00 uur en de entree is gratis. Voor info: M. Thijssen, tel. 077-465 3569. Zondag 26 en maandag 27 mei: Bonsai-tentoonstelling in botanische tuin De Jochunihof in Steyl. Te zien zijn miniaturen van zowel inlandse als uit het verre Oosten geïmportereer- de bomen. Er worden ook demonstraties gegeven. De bonsai-expositie wordt georganiseerd door de Bonsaivereniging Noord- en Midden- Limburg. De Jochumhof ligt aan de Maashoek 2b in Steyl en is geopend van 11 .(X) tot 17.00 uur. Donderdag 30 mei: Slotavond Alliance Francaise Asten. Programma met chansons, kaas, wijn en een expositie van aquarellen gemaakt door Marjolaine Meric. Gemeenschapshuis aan de Kerkstraat in Asten. Aanvang 20.15 uur, entree leden 5,- en niet-leden 7,50. Zondag 2 juni: 'Veiling voor leven' in Cuijk. Geveild wordt antiek, curiosa, sieraden, kunst. De opbrengst is bestemd voor het kinderkankercentrum in Nijmegen. De veiling wordt georganiseerd door serviceclub Kiwanis Land van Cijk en vindt plaats bij boomkwekerij Ebben aan de Beerseweg tussen Cuijk en Beers. Maandag 27 mei t/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Vrijdag 7 t/m zondag 9 juni: Tour d'Asperges. Recreatieve fietstochten door Midden-Limburg. Er is elke dag een route van 30 of 60 km. Voor info: VVV Roermond, tel. 0475- 33 32 05. Zondag 9 juni: Eerste 'Arcense Dag' georganiseerd door de stichting Volkscultuur Arcen. De dag is bedoeld om fondsen te verwerven voor de volkscultuur in de gemeente en om het Noord-Limburgse bedrijfsleven een informele ont moetingsplaats te bieden. Op het programma staat een optocht van histori sche koetsen en bierwagens, aangevuld met Limburgse ingrediënten zoals de plaatselijke schutterijen en muziekkorpsen. Andere programma-onder delen zijn nog niet bekend. Zaterdag 15 en zondag 16 juni: Grote Prijs van Nederland, meetellend om het Wereldkampioenschap motorcross 500 cc. De wedstrijd wordt gehouden op het circuit van de MAC Lierop. die de grand prix ook organiseert. Vrijdag 21 t/m zondag 23 juni: Midzomerfeesten in Overloon. Veel muziek met onder meer een smart- lappenavond, een countryavond, een midzomerconcert en een braderie. De organisatie is in handen van fanfare Vriendenkring. Saterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met 50.000 snijrozen. z4^e*t<i<x ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Ticl. R E. óabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 zo:WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 ma: M. van TIEL Stationsweg I5a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmectz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za en zo: P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 581393 ma: F. SCHMEETZ Aronskelk 76. tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandau 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6. America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tol vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 lot 18.CK) uur zondag van 10.00 lot 11 .(X) uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN A RIS EN PR A KTIJ K VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en E. RUYMBEEK Dl EREN ARTSEN PRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauw ververstraat 30. tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel.58241 Iz PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10 00 uur Aanleveren kopij Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3