A A Venray's Mannenkoor Aostrumse angkompene ej angers van St. Frans Koninklijke Harmonie Euterpe I Ars Musica De Bandelieren Tomorrow People MMSK St. Petrus Banden Bojema Gemengde Zangvereniging Crescenao Zangvereniging Venrode Jeugdkoor De Troubadour Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Lezingen Tibetaanse Boeddhisme AFV Venray KBO Jeugdnatuur wacht Seniorservice Venray Wijkgebouw Op 't Nipperke JUM Merselo Rincón Espanol Wijkvereniging Veltum Jeugdvereniging De Springplank Aktiviteiten- vereniging 'Brukske aktief' Wijkcentrum Noord-West Wijkcentrum De Kiosk Computerclub Regio Venray EL EN MAAS Donderdag 23 mei 1996 - Pagina 11 agin iderdag 23 mei: 19.30 uur repeti tor de bassen en om 20.00 uur r het hele koor. iderdag 30 mei: 19.30 uur repeli- oor de tenoren en om 20.00 uur r het hele koor. iderdag 6 juni: 19.30 uur repeti- voor de bassen en om 20.00 uur r het hele koor. idag 9 juni: 10.30 uur H. Mis in >t. Odakerk in Yssesiteyn i.v.m. jarig jubileum. dag 21 juni: Optreden voor V Venray. erdag 22 juni: Schieten bij schut- Het Zandakker van 16.00 tot 0 uur. rdag 29 juni: 15.00 uur H. Mis receptie ter opluistering bij 25- huw. lag 30 juni: Optreden voor ziekschool Venray. jdas 5 juli: H. Mis en receptie bij elijk VMK-lid. iderdag 18juli Laatsterepetitie loepen. IK-vakantie op 25 juli en I en 8 ustus. )ud papier kunt u afleveren bij de IK-container aan de Molenhof- iur o.f. fmelden bij Justien Janssen, tel. 1610 tussen 18.30 en 19.00 uur. de Aostrumse repeteert elke -jjjnk r Jannenkoor gkompeneej ensdagavond in de zaal van het emanscafé in Oostrum. legen- :r de kerk. aanvang 21.00 uur 'rogramma: juni Straatfestival Venray. uli: Laatste repetitie voor de antie. Eerste repetitie na de antie. ept.: Bloemenaktie. sept.: Zondagochtendconcert in schouwburg. sept.: Concert in Oostrum m.m.v. kfiuitensemble En Bloc en het neskoor Harmony, okt.: Deurne. jubileumconcert, nlichtingen of afmeldingen bij ink Ritmeyer, tel. 584565. Ijdag 24 mei: Om 19.00 uur repe- fe sopranen en alten; om 19.30 r repetitie voor het hele koor. Iterdag 25 mei: Tussen 10.00 tot .00 uur inleveren oud papier bij papiercontainer bij Eurodump n de Nieuwhuisweg. 18.00 uur londmis m.m.v. tenoren en bas- n. fcndag 26 mei: Om 09.45 uur Jzingen in de Galmhut: 10.30 uur joogmis in de Paterskerk, ïoensdag 29 mei: Om 19.00 uur llavond voor sopranen en alten. Harmonieorkest londerdag 23 mei: 20.00 uur repeti- londerdag 30 mei: 20.00 uur repeti- ionderdag 6 juni: 20.00 uur rcpeti- e. ifmelden: H. v.d. Steeg, tel. 82539. Agenda: [juni: Jeugdvierdaagse. 16.30 uur tennedyplein. pjuniConcert De Hamert, aanwe- w 11.00 uur. eigen gelegenheid, ■juni: Afsluiting seizoen. [4aug.: Eerste repetitie. no\v Proms. Jeugdorkest fonderdag 23 mei: 18.45 uur repeti- londerdag 30 mei: 18.45 uur repeti- Agenda: a juni: Laatste repetitie voor de jakantie. juni: 25-jarig jubileum Muziekschool. P aug.: Eerste repetitie na de pcantie. oktGemeentelijk toernooi, ^melden: P. Noten. tel. 587858. Drumband Maandag 3 juni: 20.00 uur repetitie, pmelden: J. Jegen. tel. 512449. Agenda: juni: Distriktsfestival Lottum. Pptreden 13.00 uur; aanwezig om 12.00 uur rozenloods Gooren Horsterdijk (nabij het spoor). /juni: Jeugdvierdaagse, 16.30 uur Kennedy plein. [5 juni: Peeltoemooi. nov.: Proms. Jeugdopleiding: |*s volgens afspraak. Bestuur Bestuursvergadering: juni: Algemeen Bestuur. Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 28 mei: Repetitie voor het hele koor van 20.00 tot 22.15 uur in de Opmaat, Oostsingel 37. Zaterdag 8 juni: Concert in Deurne, Vlicrdcnseweg 109. Aanwezig zijn om 10.15 uur; concert om 10.45 uur. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: Riet Jansen, Adelbertweg I. tel. 584227 en Jo v.d. Markt, Matterhornlaan 52, tel. 580892. Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat 6. Zingt u graag? Wilt u eens mee zingen? Informatie geeft u graag Lia Oostdam. tel. 514214. Kinderkoor Woensdag 29 mei: Extra repetitie van 13.30 tot 14.30 uur. Zaterdag I juni: Bloemenaktie. om 10.00 uur aanwezig in het zaaltje. Zaterdag 1 juni: Gezinsviering; om 18.30 uur aanwezig in het zaaltje. Zondag 2 juni Afrika-dag in Tegelen; om 09.00 uur samenkomst bij het zaaltje. 15 en 16 juli: Op kamp in Geysteren. Zondag 30 juni: Gezinsviering; om 10.30 uur in het zaaltje. Afmelden bij Doortje, tel. 583888. Jeugdkoor Dinsdag 21 mei: Aspiranten repeti tie van 18.30 tot 19.30 uur: jeugdle den van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag 1 juni: Bloemenaktie, om 10.00 uur aanwezig. Zondag 2 juni: Afrika-dag in Tegelen met andere koren uit de regio, om 09.00 uur samenkomst bij hel zaaltje. Zaterdag 15 juni: Jongerenviering. Vrijdag 21 juni: Optreden i.v.m. jubileum VVV (ongeveer 20.00 uur 's avonds. Zaterdag 22 juni: Dagje ontspan ning. Afmelden bij Patrick, tel. 586496 of José tel. 585083. Opleidingsorkest Leerlingen groepsrepetitie woens dagavond van 18.45 tot 19.45 uur. Zondags ondersteuningslessen kon- form rooster. Opgave en inlichtingen voor nieuwe leden tijdens genoemde repetitietij den, bij bestuursleden en korpsbege leiding. Majorettes Repetities majoretten: zondag van 11.00-12.00 uur en woensdag van 14.00-15.30 uur in het verenigings gebouw De Opmaat, Oostsingel 37. Er is nog plaats voor nieuwe majo rettes. Indien u geïnteresseerd bent neem dan kontakt op met de korps begeleiding. tel. 511647. Muzikanten Repetities muzikanten woensdag avond van 19.30-21.30 uur en zon dagochtend van 10.30-12.30 uur in De Opmaat. Korpsaktiviteiten Vrijdag 31 mei: Serenade bruid spaar Huybers-Dokter. Zondag 10 juni: Avondvierdaagse Venray. Zondag 10 juni: Muziekconcours Lottum voor tamboers aanwezig 10.30 uur. Vrijdag 21 juni: Muziekfeest VVV Venray. Zaterdag 29 juni: Taptoe Venray. Zondag I sept.: Muziekfestijn Mönchen-Gladbach Weekend 8 sept.: Wijnfeest Grevenmacher Luxemburg. Overige aktiviteiten: Algemene ledenvergadering: don derdag 30 mei: Afscheidsreceptie Leo Clabbers in de Opmaat. Helpen met kienen: maandag 3 juni: P. v. Lipzig; woensdag 5 juni: fam. Kleeven: maandag 10 juni: J. Meyer; woensdag 12 juni: fam. De Klerk. Indien men de geplande dag verhinderd is dient men zelf voor vervanging te zorgen. Afmelden: Alle majorettes, leerlingen en korpsleden bij voorkeur mondeling afmelden bij de korpsbegeleiding of telefonisch in De Opmaat, tel. 513593, gaarne uiterlijk een half uur voor aanvang repetitie. Schoolorkest Raayland College Repetitie op dinsdag 28 mei van 18.45-19.55 uur in lokatie Zuid Boschveldcollege). Ben je verhinderd, dan graag afmelden bij Marjo van Brederode. tel. 587042. Voor meer informatie: Riky Smits, tel. 586507. Volgende week vrijdag. 31 mei. om 15.00 uur opluisteren huwelijks mis in de Paterskerk. De leden wor den een kwartier voor aanvang van de viering in de kerk verwacht; in uniform. We nemen plaats in de banken, die we achter het altaar zet ten. Graag enige hulp hierbij. Op zaterdag 8 juni om 19.15 uur verzorgen we zang in de avondmis van de Vredeskerk. Opstellen boven bij het orgel. Ons koor mag zich verheugen in een toenemend aantal leden. Op dit moment zijn 46 dames en heren aktief. We hopen dat deze trend zich nog wat voorzet. Om een evenwicht in het koor te behouden, nodigen wij naast enkele heren, vooral dames sopranen en alten uit. om nader kennis te komen maken van Crescendo. Wekelijks repetitie van ons oude- renkoor: elke woensdag van 17.30 tot 19.00 uur in de kapel van Het Schuttersveld. Kom vrijblijvend een kijkje nemen. Het programma voor de komende tijd ziet er o.m. als volgt uit: eind juni jubileumviering van de Venrayse Muziekschool, waaraan wij een bijdrage willen leveren. In juli een gevarieerd avondconcert in Het Schuttersveld, voor de bewo ners. Naast een eigen repertoire, krijgen de aanwezigen volop gele genheid om deel te nemen aan de meezingers. Afmelden: mevr. A. v.d. Bekerom, tel. 580409 of mevr. M. v. Hooren-v. Els. tel. 580378. Algemene informatie: sekretariaat, tel. 583428. Woensdag 29 mei: Repetitie voor het hele koor, aanvang 20.00 uur. Bij verhindering graag uw afmel ding doorgeven aan Jeanny Jenniskens, tel. 584794. Agenda: 8 juni: Algemene ledenvergadering: RBZON in Deurne. 15 juni: Barbecue-avond met part ner; 20.00 uur. Vrijdag 24 mei: Repetitie van 17.15 tot 18.45 uur in de Veltumse kapel. Zaterdag 25 mei: Repetitie van 17.15 tot 18.45 uur in de Veltumse kapel. Vrijdag 31 mei: Radio-opname. Volledige medewerking van iedereen is noodzakelijk. De mede delingen omtrent volgende week komen op de repetitie aan de orde. Neem allemaal je map mee! Voor wie het nog niet wist: de bundel is uit! Afgelopen zondag namen wij deel aan het eerste Bondsfeest van de Bond Juliana bij de schutterij Sint Jan Grubbenvorst. Onze vaandel drager. Jo Lenssen, behaalde een tweede prijs. De sappeur, Piet van Lierop behaalde een eerste prijs. Het muziekkoips behaalde in de optocht een derde prijs en op het terrein een tweede prijs. De A behaalde 18 pun ten, in de kaveling 17 punten; B 15p; C I7p: Dl I8p (na kaveling I4p) en D2 I5p. Dl behaalde de tweede prijs. Hedenavond wordt er weer geschoten op onze schuttersweide. vanaf 19.00 uur is iedereen van harte welkom. Zondag 27 mei is er geen oefenen in verband met Pinksteren. Maandag 28 mei gaat een delega tie van ons naar de Oud Merselose Dag met een tentoonstelling. Iedereen die mee wil helpen kan zich melden bij het sekretariaat. tel. 0478-580748. Zaterdag I juni zal onze schutterij te gast zijn bij het 25-jaarse brui loftsfeest van Piet en Marian van Lierop. De schutterij is de hele dag uitgenodigd. Tijdens de receptie, die om 19.00 uur begint, zal de schutte rij in komplete outfit aantreden in de feesttent. Denkt u allen aan uw uni form: deze dag kunnen deze opge hangen worden in het schutterslo- kaal. Zondag 2 juni nemen wij deel aan de Maria-processie in Oostrum. gegevens volgen nog. Zondag 9 juni zullen wij deelne men aan het défilé van de Avond vierdaagse in Venray. Ook deze dag hopen wij iedereen te mogen begroeten om in Venray ook weer de show te stelen. Zondag 16 juni wordt bij onze schutterij de derde wedstrijd van de Schutterskombinatie Noord-Lim burg georganiseerd, aanvang 14.00 uur. Maandag 17 juni algemene leden vergadering in ons gildehuis café De Klomp, aanvang 20.00 uur. Op zaterdag financieel advies? Ja, dat kan op ons kantoor in Venray van 10.00 - 13.00 uur. U bent van harte welkom! Rabobank Uitleg Boeddha-vormen 't Zijn lessen, die gegeven worden volgens de leer van de Boeddha die 2500 jaar geleden zelfverlicht werd. Boeddha's hebben niet 't vermogen iemand met een toverstafje aan te raken en te veranderen in 'n Boeddha. We dienen zelf de hele innerlijke weg af te leggen. Luisteren naar onderricht van de Boeddha kan een enorme hulp zijn om ons gelukkiger te maken. Boeddha zelf gaf aan. dat hij geen onderricht gaf. om een nieuwe reli gie of kerk op te richten. Hij gaf onderricht om ons te laten nadenken over onze persoonlijke situatie. De lezingen zijn toegankelijk voor eenieder die geinteresseerd is om Wijsheid. Liefde en Mededogen te ontwikkelen en zodoende met zichzelf en de omgeving in harmo nie te komen. De zes Perfecties zijn de beoefe ningen van Bodhisattiva's voor ont wikkelen van de Verlichtingsgeest. Om Boeddha te worden heb je een grote verzameling positieve energie en Wijsheid nodig. Wijsheid om de werkelijke aard van de dingen waar te nemen. Wijsheid een presentatie van de begrippen, zelfloosheid, leegte van konkreet bestaan en de uiteindelijke werkelijkheid. De analytische mediJ taties op wijsheid veroorzaken dat ons inzicht in de ware natuur van ons zelf en alle andere verschijnse len geleidelijk aan steeds helderder wordt. Hierdoor zal onze gewone misleidende kijk op alledaagse din gen en mensen veranderen in een visie die steeds meer strookt met de werkelijkheid. De lezing wordt gehouden op Beethovenstraat 52. 5802 GV Venray. aanvang 19.30 uur. Gaat u ook naar de tentoonstelling over Boeddhisme in Bonn? Dan gaat u beter geïnformeerd met de uitleg van de verschillende Boddha- vormen. Welkom dus. De avond van 9 mei jl. was wederom erg boeiend, zoals we dat gewend zijn van avonden gepresen teerd door Toon den Brok. Veel mooie series kwamen voorbij, zoals opnames uit Aries in Zuid Frankrijk. De combinatie van sfeer, geschiede nis, mooie gebouwen en het fraaie licht heeft eeuwenlang al kunste naars aangetrokken. Vincent van Gogh bijvoorbeeld leefde en werkte het grootste deel van zijn leven in Arles, Dat ook Toon getroffen werd door de schoonheid van Arles komt duidelijk tot uiting in deze serie en natuurlijk in de verhalen die Toon erbij vertelt. Door hel gebruik van infrarood film wordt de speciale sfeer nog meer benadrukt. Toon's voorliefde voor geschiede nis blijkt ook uil de series over de Grote Kerk, het Jeruzalem en het kerkepad. Deze foto's hebben zelfs meegeholpen de weinige historische plekjes in Venray die er nog zijn, ook te behouden! Achter elke foto schuilt een heel verhaal, waardoor we al kijkend naar de beelden meteen van alles leren over architektuur. kunst (de eeuwenoude beelden in de kerk), de geschiedenis van Venray in het alge meen en van de kerk in het bijzon der. Het blijkt dat onze Grote Kerk door haar specifieke bouwstijl uniek is in West Europa! De zelfportretten van Toon zijn een verhaal apart. We zagen een hele dialoog met zichzelf voorbijko men en ook hel 'gevecht' met de laatste sigaar was erg duidelijk. Als je zelfportretten maakt, durf dan ook te laten zien wie je werkelijk bent. aldus Toon. Ook leuk waren de pro- jekten. zoals de eieren op het plein en werken met licht, vuur en bewe ging. Eerst werden de foto's gemaakt, daarna pas het verhaal. Fantasie staat voorop, door de ver vreemdende werking van de beel den wordt je min of meer gedwon gen zelf een verhaal te maken bij deze foto's. Deze avond heeft in ieder geval duidelijk gemaakt dat Toon een veelzijdig fotograaf is die werkt vanuit zijn gevoel, vanuit zijn ziel. Hij laat de onderwerpen op zich inwerken en gaat van daaruit aan de slag. Hij hoopt dan ook dat zijn bezieling en liefde voor de fotogra fie voor ons als inspiratiebron zal dienen. Door de verhalen en anek dotes waarmee hij de series aan elkaar praat gaan de beelden als het ware leven en maken daardoor nog meer indruk. Dit is maar een kleine greep uit wal we allemaal gezien en gehoord hebben. Hel is bijna onmo gelijk zo'n avond te beschrijven, je moet het gewoon meemaken. Toon. het was weer fantastisch, bedankt!! Voor vanavond. 23 mei. staat er een lezing van Gé Hirdes op het programma Gé is persfotograaf van o.a. de Limburger en de Peel en Maas. Ook de cursisten zijn voor deze avond uitgenodigd. Meer geld nodig voor ouderenzorg. De KBO heeft - samen met de vier andere ouderenorganisaties een nota naar de regering en naar de Tweede Kamer gezonden over de ouderenzorg. De KBO is bezorgd over de tekorten in de zorgsektor. wat met name ten koste gaat van de hoogbejaarden. Om de ouderenzorg alleen al op peil te houden - waaron der de verpleeghuizen en de thuis zorg - moet het budget met minstens drie procent groeien. En zelfs dan zijn de achterstanden en wachtlijs ten nog niet weggewerkt. Ieder jaar wordt aan meer mensen zorg verleend en ieder jaar stijgen de uitgaven in de zorg. De oorzaak var. deze stijging is niet. dat er geld verspild wordt. Hel is een voor de hand liggend gevolg van het feil. dat het aantal ouderen in onze samenle ving steeds toeneemt en ouderen vragen nu eenmaal meer zorg dan jonge mensen. In het regeerakkoord is vastge legd. dat de gezondheidszorg en ouderenzorg jaarlijks met 1 a 1.3 procent mag groeien. Maar deze cij fers zijn niet reeel. Minister Borst heeft al gezegd, dat zij een groeiper centage van 2,3 procent meer reeel vindt. Maar desondanks kondigde zij onlangs bezuinigingen aan van 500 miljoen gulden op de gezond heidszorg in 1997. Uit het voorgaande blijkt wel dat de paarse regering onvoldoende aandacht schenkt aan de belangen van ouderen. Het is daarom drin gend noodzakelijk, dat er organisa ties zijn. die voor de belangen van ouderen opkomen. Meldt u daarom aan als lid van de KBO! Hoe meer leden de KBO heeft, hoe groter de mogelijkheden om iets voor de ouderen te bereiken. De kontributie van nog geen ƒ1,50 per maand kan toch geen bezwaar zijn. U kunt u aanmelden bij onderstaande perso nen. Agenda aktiviteiten 30 mei: Modeverkoop Astrum in Het Schuttersveld, aanvang 10.00 uur. 4. 18 juni en 2 juli: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 12 juni: Bezoek aan het Thermaalbad in Arcen. Vooral voor ouderen is dit heel gezond. U wordt daar door warm water gemasseerd, .zodat je je na afloop lekker fit voelt U hoeft niet te kunnen zwemmen, want u kunt overal lopen. Het water komt tot de kin. Vertrek vanaf De Kemphaan om 13.30 uur. Wilt u zich opgeven bij onderstaande adressen, zodat we het vervoer naar Arcen kunnen regelen. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met een van de volgende personen: mw. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 585123; dhr. A.C. Hoogeveen. Den Aldenweg 18, tel. 583592; mw. P. v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80, tel. 583122; dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 584897; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. Hallo Jeugdnatuurwachters. Afgelopen zondag hebben we onze tweede puzzeltocht van dit seizoen gehouden. De opkomst was deze keer niet zo groot, maar dat was eigenlijk wel te verwachten omdat de start (bij de Rosmolen) moeilijk te bereiken was doordat de Geysterseweg van een kant was afgesloten als gevolg van de Kennedymars. Toch hebben nog zo'n 150 JNW-ers en ouders, vriend jes of vriendinnetjes de tocht gelo pen. Het weer was ons gunstig gezind en iedereen heeft kunnen genieten van een mooie tocht. Het gebied 'de Geysterse bossen' is met name in deze tijd van het jaar prach tig om te zien. De bomen staan weer fris in blad en de vogels fluiten nu natuurlijk op z'n mooist om indruk te maken bij de vrouwtjes. De vol gende tocht is op 23 juni a.s. Tot volgende week in Peel en Maas. Het hobby creativiteilen centrum heeft een hobby presentatie op vrij dag 24 mei van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 25 mei van 11.00 tot 16.00 uur. U kunt kennis maken met: (Noorse) 'Hardanger' borduurtech niek. Tevens kunt u zien hoe 'hout snijwerk' lot stand komt. Iedereen van jong tot oud is wel kom in het lokaal van Seniorservice. Marktstraat 8 te Venray. Maandag 27 mei. 2e Pinksterdag: Gesloten. Dinsdag 28 mei: 14.00-17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen. Kaarten en biljarten. Country- en dansgroep Green River met de country-dansles. aanvang 20.00 uur. Woensdag 29 mei: 9.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal. Country- en dansgroep Green River. 20.00 uur. Start nieuwe kursus country- dansen om 19.30 uur. Donderdag 30 mei: Kaarten en bil jarten van 19.00-23.00 uur. Vrijdag 24. zaterdag 25 en zondag 26 mei is JUM gesloten in verband met de Muziekfeesten. El proximo lunes de Penlecostés tendra lugar la 'Fabada Asturiana'. como se habia anunciado anterior- mente las personas que no se han apuntado a tiempo. ya no se podran atender por cuestiones de organiza- ción. No sabemos aün porque, el dia del Socio han faltado muchas personas. no obstante la velada fué del agrado de los presentes. disfrutando con alegria. hasta altas horas de la madrugada. Las mas de 500 perso nas que acudicron a la fiesta espano- la en Boxmeer, quedaron maravil- ladas de lo que es pasar una noche en un ambiente espanol: La Cultura Espanola se dejó apreciar tanto. en los bailes. la musica. como en las tapas culinarias. la organización agradece la presencia y el buen comportamiento de los participan- tes. Un saludo de HACE Veltumse dagen (29 en 30 juni) Het Veltums wijkfeest i.v.m. het 15-jarig bestaans-jubileum van de wijkvereniging krijgt haar hoogte punt tijdens de 'Veltumse Dagen' van 29 en 30 juni. Het speelterrein aan de Pettenmakerstraat en direkte omgeving vormen daarbij het dekor van de diverse festiviteiten voor jong en oud. Dit betreft op di zater dagmiddag een jeugdnuddag met daarbij een ballonnenwedstrijd, kin- dermarkt, straattekenen, jeugdzes- kamp en nog veel meer. Voor de zaterdagavond staat een groots 'gou den kelenconcours' op hel program ma in wijkgebouw 't Schöpke. waar over binnenkort meer Op zondag 30 juni volgt de brade rie van 11.00 tot 17.00 uur. met daaromheen diverse demonstraties, muzikale aktiviteiten en in de mid daguren een zeskamp voor volwas senen. Tijdens het Pinksterweekend zal een 'special' van het Veltums Journaal huis-aan-huis in de wijk bezorgd worden Daarin is alle informatie opgenomen over het op stapel staande wijkfeest. Aanmelding Jeugd-Zeskamp De inschrijfformulieren voor de jeugdzeskamp (29 juni) werden onlangs verspreid op de Veltumse basisscholen. Hierop zijn een tweet al wijzigingen aangebracht. 'Allereerst is de minimum leeftijd 9 jaar i.p.v. 10 en verder kan nog aan gemeld worden tot en met 8 juni, door betreffend formulier te bezor gen in de brievenbus van 't Schöpke. Kleurplaat 15-jarig bestaansfeest Binnenkort wordt een speciale kleurplaat verspreid onder de jeugd van Veltum. Deze omvat enkele karakteristieke 'kiekjes' van Veltum. De fraaiste inzendingen zullen tij dens de jeugdmiddag van zaterdag 29 juni een leuke prijs tegemoet kunnen zien. Donderdag 23 mei (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur clubavond voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Omdat het meivakantie is. gaa.i we ons bezig houden met bankvoetbal en ballonvolley. Late donderdaggroep (de school verlaters) van 20.15 tot 21,30 uur, een avontuurlijke avond. Dankzij hoogwaardige veiligheidsmaatrege len, kan de groep zich bezig gaan houden met luchtbuksschieten. Jongelui, zet jullie vizier op scherp. Zaterdag 25 mei: Zoals iedere zaterdag van 19.30 tot 22.30 uur clubavond voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Entree ƒ1.50. Maandag 27 mei: Geen club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Dit in verband met Pinksteren. Dinsdag 28 mei: Clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8. Van 18.30 tot 20.00 uur gaan w e naar het centrum van Venray om te etsen. Jongelui: zaterdag 22 juni wordt Rollebo'96 gehouden. Doe je mee1 Lever dan de antwoordstrook in bij de leidin£. Discotheek New Face organiseert een disco-avond op zaterdag 25 mei in wijkgebouw de Kiosk van 19.00 tot 21.00 uur. Leeftijd van 9 tot 14 jaar. Entree ƒ1,-. Tevens vierde fina le dj-wedstrijd. Rommelmarkt: zaterdag 8 juni organiseren wij een rommelmarkt in hel wijkcentrum dc Kiosk. De ver koop is van 09.00 lot I4.(X) uur. Elke zondagochtend vanaf 10.30 uur tot 13.00 uur spelen wij jeu de boules bij de Kiosk. Iedereen is van harte welkom. Maandag 27 mei: 2e Pinksterdag, gesloten. Dinsdag 28 mei: 19.30 en 20.45 uur: Yoga. Woensdag 29 mei: 09.00 uur Volksdansen, groep 1. 10.30 uur Volksdansen, groep 2. 14.00 uur Handwerken. 19.00 uur Showdansgroep Première. 21.00 uur Volksdansen volksdansgroep Den Hoender. Nieuwe leden aanmelden (20.45 uur), in de leeftijd van 18 tot ca. 55 jaar. 22.15 uur Nog een gezellig uurtje vertoeven. Donderdag 30 mei: 14.00 uur Koersbal en oud-Hollandse spelen voor 50-plussers. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoender. St. Ursulastraat 2. hoek Hoenderstraat. Donderdag 23 mei: I4.00u Rise soc. vernieuwing: 19.30u Computerkur- sus; I9.30u Bridgeclub Venray. Zaterdag 25 mei: l9.(H)u Disco. Dinsdag 28 mei: 09.30u Manipura: I0.00u Beweging voor Ouderen: I9.00u Spomas sportmassage: I9.00u Sacred Dance; I9.30u Fobiegroep. Woensdag 29 mei: I7.30u Kioskkids: I9.00u Balans: I9.30u Bridgeclub Doublet. Vrijdag 24 mei organiseert de Computerclub regio Venray weer een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond is zoals gewoonlijk weer in de Coninxhof in de Tinnegieterstraat te Veltum en begint om 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Voor meer informatie kunt u terecht bij onze sekretaris: Frans. tel. 0478-586198. Gestolen auto strandde aan grens Vorige week donderdag omst reeks 19.30 uur werd vanaf de par keerplaats bij het ziekenhuis aan de Merseloseweg een Volkswagen Golf van een 38-jarige inwoner van Leunen gestolen. De diefstal werd aan alle politieposten doorgegeven. De snelheid waarmee deze auto in de bebouwde kom van Roermond reed, vrijdagavond, trok de aan dacht van een politiesurveillance. Die gaf de bestuurder een stopte ken. De bestuurder gaf echter 'plankgas'. Tijdens de achtervolging ontstonden verschillende levensge vaarlijke verkeerssituaties. Via Melick, St. Odiliënberg, Vlodrop ging de rit richting grensovergang bij Posterholt. Net voor de grens vloog de auto uit de bocht. De bijrij der, een 23-jarige inwoner van Eindhoven, kon door de politie wor den ingerekend. De bestuurder, een 28-jarige inwoner van Milheeze rende weg, achterna gezeten door de politie die steun kreeg van Duitse collega's. Die konden de man uiteindelijk in de boeien slaan. Beiden werden overgebracht naar het politiebureau in Venray en daar ingesloten. De twee zijn goede bekenden van de Venrayse politie. Zij zullen worden voorgeleid aan de officier van Justitie in Roermond. In de gestolen auto lagen ook nog twee paspoorten, twee rijbewijzen en wat persoonlijke spullen van de eigenaar uit Leunen. Die zijn nog spoorloos. Inbraken in woningen Tijdens afwezigheid van bewo ners werd vorige week in de nacht van woensdag op donderdag inge broken in een woning aan de Dagoberthof. Toegang was verkre- fen via de voordeur. De woning leek doorzocht te zijn. Ontvreemd werden geld en papieren. De papie ren werden achter de woning terug gevonden. In diezelfde nacht werd ook inge broken in een woning aan de Houtzagerstraat. Daar werden een semafoon en sieraden ontvreemd. In de nacht van zaterdag op zon dag is door forcering toegang ver kregen tot een woning aan de Noordsingel. De gehele woning was doorzocht. Voor zover kon worden nagegaan is een aantal sieraden ont vreemd evenals een videorekorder. Inbraak in manege Het afgelopen weekend is door forcering toegang verkregen tot een aan de Veulensewaterweg gelegen manege. Ontvreemd werden een aantal zadels en ruiterbenodighe- den. Hangende het onderzoek kon niets naders worden medegedeeld. Na 't werk financieel advies? Natuurlijk! Ook buiten kantooruren bent u van harte welkom. Bel voor een afspraak, Rabobank Venray-Oostrum, tel. (0478) 530 200. Ook als u wilt dat we u thuis bezoeken. Rabobank

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11