m Schouwburgplein centrum van (sport)aktiviteiten Circuit de Peel groeit uit tot auto- en motorsportcentrum De route Sponsor voor politie? PROGRAMMA KENNEDYMARS VENRAY 1996 EEN MINUUT STILTE OM 22.00 UUR ROUTE KENNEDYMARS GEWIJZIGD! Muziek tijdens de kennedymars Geen informatie over wandelaar Kennedymars bij Omroep Venray Kennedy- toertocht Marktkoopman hield winkeldief staande Astma Fonds zoekt kollektanten ;EL EN MAAS Vrijdag 17 mei 1996 - Pagina 9 Kennedymars en wielerdriedaagse Dit weekend, vanaf Hemelvaart, hel schouwburgplein in Venray centrum van aktiviteiten rond de nnedymars Venray. nadat op 16, en 18 mei de wielerdriedaagse op metrainers zal zijn verreden, start zaterdag 18 mei om 16.00 uur nieuwmarkt die duurt tot 24.00 Deze markt is dus ideaal te nbineren met een bezoek aan de rt van de dertiende Kennedymars iray. Vanaf 21.00 uur treedt voor in een verwarmde tent. Max y sus Banditos. Deze band moet ive gezien hebben. Zij spelen ziek uil alle windstreken, van tino-roek tot Tex-Mex. Zij wor den omschreven als "feest voor iedereen'. Om 22.00 uur zal. in plaats van het startschot, verzocht worden om een minuut stilte ter nagedachtenis aan de onlangs over leden mede-oprichter en voorzitter Stef Peeters. Deze Kennedymars wordt aan hem opgedragen. De wandelaars zullen dus om 22.01 uur vertrekken en worden rond 23.00 uur terug verwacht om via het schouwburgplein het par cours te vervolgen. Op zondag 19 mei wordt de eerste wandelaar om ongeveer 07.00 uur verwacht. Vanaf 10.00 uur zullen een aantal koffieshops in de Bleek geopend zijn. Vanaf 11.00 uur kunt u genieten van Guess What, een sprankelende elfmansformatie die zeer gevarieer de muziek spelen. Bekende num mers uit de laatste 30 jaar zullen de revue passeren. Voor de kleintjes onder het publiek zullen er diverse aktiviteiten worden georganiseerd. Om 18.00 uur is de sluiting van de dertiende Kennedymars Venray. Al met al zeer de moeite waard om een kijkje te komen nemen. Kennedymars Venray: wanneer een plein gezellig kan zijn. Waar voorgaande jaren even voor ,00 uur het publiek luidkeels gon af te tellen van 10 tot 0, zal jaar worden verzocht om één nuut stilte ter nagedachtenis aan onlangs overleden mede-oprich- en voorzitter van de Stichting nnedymars Venray. Stef Peeters. :ze Kennedymars wordt aan hem :edragen. In Stef verliezen we man die het gemeenschappelijk ren in Venray een warm hart toe neg en die wist wat organiseren lield. \an de organisatie van de nnedymars besteedde hij. samen izijn vrouw Diny. behoorlijk wat Alles moest tot in detail klop- I dn: van het gereedleggen van een j :ciaal broodmes voor het smeren ?6 1 bro djes. tot aan de extra atten- ties voor de eerste mannelijke en vrouwelijke wandelaar. Hij kon "dreigen" met "hartritme-stoornis sen" als de muziek op het plein naar zijn mening te hard stond en gaf complimenten over zaken die goed liepen. Hij had oor voor iedere opmer king van de wandelaar met betrek king tot de verzorging onderweg of anderszins en hield hier rekening mee met de volgende Kennedymars. Voor hem zal er echter geen vol gende Kennedymars meer zijn en daarbij zullen wij hem zeer missen. Hij was tenslotte "Mister Kennedymars" en zal dat voor ons altijd blijven. De herinnering aan hem. zijn opti misme en doorzettingsvermogen zijn voor ons redenen om door te gaan want. "de shoe's must go on". tuur Cot (h wudt Op aandringen van de politie heeft de organisatie van de Kennedymars inray besloten een gedeelte van de route te wijzigen. Dc wandelaars die reeds een route hebben ontvangen worden verzocht ize wijzigingen aan te brengen op hun route. Bovendien zal bij het afha- n van de startkaart nog duidelijk vermeld worden welk gedeelte gewij- gd is. )e wijziging begint bij: Controle 3 15,9 km 23.35-02.00 uur Schouwburg Venray RD LA RA LA LA RA LA LA RA RD RA RD RA Schouwburgplein derseloseweg „angeweg ]Kempweg lekkerssuaat aammakersstraat /eltumse Kletïen llauwververstraat .angstraat Westsingel Zuidsingel Leunseweg Albionstraat Apolloniastraat Controle 4 Einde wijziging. Vanaf hier geldt weer de route zoals eerder werd aangegeven. Wij hopen dat de wandelaars hier geen hinder van zullen ondervinden aar vertrouwen op hun begrip aangezien het hierom hun eigen veiligheid AGINSCHRIJVING KENNEDYMARS VENRAY )e wandelaar die de weerberich- afwacht om deel te nemen aan dertiende Kennedymars Venray Jegene die op het laatste moment iluit mee te doen kan op zaterdag mei inschrijven in de schouw- rg te Venray. De daginschrijving teopend van 14.00 tol 16.00 uur van 18.00 tol 21.00 uur. De kos- bedragen dan f 22.50. Tijdens de"start van de dertiende nnedymars Venray zal. op zater- gavond 18 mei in de tent op hel houwburgplein. voor u optreden: ax Tax y sus Banditos. )ezc band wordt omschreven als test voor iedereen" en speelt iziek uit alle windstreken. Van lino-rock tot Tex Mex, Zij weten n volle zaal de gehele avond te iuseren. Het is een band die u zien moet hebben! Zij beginnen 21.00 uur en zullen, met onder- king van de start om 22.00 uur. orgaan tot na middernacht. In wachting van de doorkomst van wandelaars is dit een aangenaam Iverdrijf. Op zondag 19 mei vanlif 10.00 zijn geopend: ion Dor. L'Herberie. Bon Cafe. Heeren van Aemstel en Cafe lisman. Vanaf I 1.00 uur is hel plein open zal voor u optreden: Guess What. Een I l-mans formatie uit Venray omstreken die bekende muziek n de laatste dertig jaren speelt m allround band met zeer veelzij- le ballads en gevarieerde "betere" pmuziek. "All your favorite Kic in one band". Zeer de moeite waard om. onder t genot van een hapje en een ankje naar te komen luisteren. Zij Wen door tot de sluiting van de niende Kennedymars Venray. Kennedymars Venray: wanneer |n plein gezellig kan zijn! Het speciale computersysteem dat de afgelopen jaren werd gebruikt voor het route-verloop van een wan delaar is helaas niet meer beschik baar en voor het herprogrammeren is geen tijd meer. Dit houdt in dat de wandelaar weer als vanouds gebruik gaat maken van de startkaart waarop door middel van stempels wordt aangegeven dat de desbetreffende post is gepasseerd. Na afloop zal hij geen lijst met doorkomsttijden ont vangen. Familie en bekenden die hem willen aanmoedigen en opwachten bij de finish weten niet hoe laat hij ongeveer zal aankomen. Maar gezien de ervaring uit de beginjaren, toen nog geturfl werd aan de controleposten, hoeft dit niet echt vervelend te zijn. Vooral de ervaren deelnemer zal er geen hin der van ondervinden omdat die zijn snelheid toch wel kent. En voor wal betreft de supporters, zij kunnen, in afwachting van hun deelnemer, op het Schouwburgplein op zondag vanaf I 1.00 uur genieten van de muziek van Guess What. Deze I l-mans formatie uit Venray en omstreken speelt zeer veelzijdige ballads en wordt omschreven als "All your favorite music in one band". Ook voor de kleintjes zullen er diverse activiteiten worden geor ganiseerd. Men hoeft zich dus niet te verve len. Het in ere herstellen van de startkaarrTn dit computertijdperk geeft weer een extra cachet aan de dertiende Kennedymars Venray. Diefstal Een 32-jarige man zonder vaste woon of verblijfplaats deed angifte van zes schijven met computerspel letjes die hij had gehuurd bij een bedrijf in Venray. Omdt hij even naar het toilet in een café in het cen trum was gegaan, had hij die schijf jes even op de tafel gelegd. Toen hij terugkeerde waren de schijfjes ver dwenen. Start: Schouwburgplein LA Schoolstraat RD Eindslraat RA St. Jozefweg RD Overloonseweg RD Venrayseweg RD 14 Oktoberplein RD Irenestr. Kontrole 1 6.2 km 22.35 tot 23.35 uur Bos en Berg Overloon Irenestraat LA Pasveldweg LA Helderseweg RA Merseloseweg RA Merseloseweg RD Loonsedijk RD Kleindorp RA Coppelenberg LA Pastoor Vercoulenstraat RA Weth. Pubbenstraat LA Grootdorp LA Kontrole 2, 12.2 km, 23.10 tot 01.05 uur Café den Tommes Merselo Grootdorp RD Merselosweg LA Hoenderstraat RA Schoolstraat RA Schouwburgplein Kontrole 3 15,9 km, 23.35 tot 02.00 uur Schouwburg Venray Schouwburgplein RD Merseloseweg LA Langeweg RA Langstraat RD Heidseweg LA Zuivelweg RA Albionstraat RA Apolloniastraat Kontrole 4 19,9 km, 24.00 tot 03.00 uur Café Martens Leunen Apolloniastraat LA St. Catharinastr. RA BoodenstraatRA Vullingsstraat LA SteegsePeelweg RA Lemmenweg LA Heidseweg Kontrole 5 23,1 km, 0.20 tot 03.45 uur Stomerij Rutten Heide Heidseweg RD Ysselsteynseweg LA Jan Poelsweg RA Lovinckplein Kontrole 6 27,3 km, 0.45 tot 4.50 uur Zaal Roelanzia Ysselsteyn Rode Kruis Lovinckplein LA Lovinckplein RA Putten weg LA SteegsePeelweg RA Brugpas LA Veulenseweg Kontrole 7 33,6 km, 01.25 tot 06.25 uur Zaal 't Veule Veulen Veulenseweg RA Kooiweg RA Lorbaan LA Veulensewaterweg RD Lol lebeek (Horsterweg oversteken) Mathiasstraat Kontrole 8 41,5 km, 02.10 tot 08.25 uur Rustplaats Gemeenschapshuis 'de Wis' Castenrav Rode Kruis, Masseurs, Koffie, Brood Mathiasstraat RD Tunnelweg LA Roffert LA Rosakker RA Bremmenkamp RA Zandhoek RA Past. Gerardstraat RA Hogeweg LA Onder de Linde LA Hoofdstraat Kontrole 9 45,7 km, 02.35 tot 09.30 uur Café D'n Terp Oirlo Hoofdstraat RA Gunhoekweg LA Holstraat RA Moleneind RD Hoofdstraat LA Bergboslaan RA Bergweg RD Beeteweg RA Oude Heerweg LA Kerkstraat LA Plein Kontrole 10 55,2 km, 03.30 tot 11.50 uur Café de Swart Blitterswijck Plein Past. Verheggenstraat RA Anthoniusstraat RA Langstraat LA Brugstraat RD Venrayseweg RA Geysterseweg Kontrole 11 58,2 km, 03.50 tot 12.35 uur Jachthaven Wanssum Geysterseweg LA St. Leonardsweg RA Het Zandt RA Nieuwlandsestraat Anti- behondelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen Voetreflexzonelherapie Oorreflexzonetkerapie Aroma behandelingen VENRAY TEL 0478-589295 Kontrole 12 61,4 km, 04.05-13.20 uur Rustplaats Zaal Kleeven Geysteren Rode Kruis, Masseurs, Soep Nieuwlandsestraat LA Dorpsstraat RD Oostrumseweg RD Geysterseweg RA Mgr. Hanssenstraat Kontrole 13 65,3 km, 04.30 tot 14.20 uur Café-Zaal v. Dijk Oostrum Mgr. Hanssenstraat RD Stationsweg RA Klaproos RA Kruidenlaan LA Sleutelbloem LA Keizersveld RA Maasheseweg Hotel Asteria Rode Kruis Maasheseweg LA St. Jozeflaan Kontrole 14 72,3 km, 05.15 tot 16.05 uur Café het Pelgrimshuis St. Jozeflaan LA Pelgrimslaan RA Loobeek LA Spurkt LA Metaalweg RA Smakterweg Kontrole 15 76,7 km, 05.40 tot 17.10 uur Rank Xerox Venray Smakterweg RD Dr. Kortmanweg RD Raadhuisstraat RD Julianasingel RA Poststraat RA Grotestraat LA Grote Markt RD Marktstraat RD Hoenderstraat LA Deken Thielenstraat LA De Bleek RA Schoolstraat RD Schouwburgplein FINISH Zaterdagavond en de hele zondag Ongeveer tien medewerkers van Omroep Venray zorgen a.s. zaterdag en zondag voor een uitgebreid ver slag van de Kennedymars. Vanaf de start tot de finish verzorgt de lokale omroep een programma met inter views, verslagen, de laatste nieuw tjes en lekkere wandelmuziek. Ben je er dit weekend bij? Zet dan je radio op de 90.2 en loop samen met Omroep Venray de Kennedymars mee! Kort programma-overzicht: 20.00: Voorbeschouwing, onder meer vanaf het schouwburgplein. 22.00: Rechtstreeks verslag van de start. Live-impressies vanaf diverse lokaties. zoals bijvoorbeeld de kon- troleposten. 02.00: Nonstop wandelmuziek voor alle deelnemers. 06.00: De hele zondag impressies, verslagen en gesprekken met Kennedymarslopers. Omroep Venray wenst iedereen veel sukses en plezier met de Kennedymars. Neem dus je walk man mee en ze 'm op 90.2! Op zaterdag 18 mei organiseert TWC Oostrum weer de Kennedy- fietstoertocht. Deze tocht wordt evenals andere jaren de dag voor de Kennedywandeltocht gehouden en voert nagenoeg over hetzelfde par cours. De route is duidelijk links op het wegdek uitgepijld en wordt voor de fietsers nog eens extra voorzien van onze rood/wit pijlenbordjes aan de rechterwegkant. In tegenstelling tot andere jaren kunnen de fietsers op drie plaatsen ingeschreven wor den. nl.: Café Hulsman, Henseniusplein 9 te Venray, cafe- zaal 't Veule. Veulenseweg'49 te Veulen en café de Karklingel. Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum. Deze plaatsen zullen tevens als kontrolepost dienen. Door de orga nisatie wordt een versnapering aan geboden en kunnen de benen even gestrekt worden. Op de drie genoemde plaatsen kan gestart en ingeschreven worden tussen 09.00 en 10.30 uur,- Zoals alle andere jaren hopen wij weer vele fietsers een ontspannende en sportieve dag te bezorgen. Inbraak in auto Een 27-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zin aan de Grotestraat geparkeerde personen auto. Door forcering was toegang verkregen. Ontvreemd werd de autoradio ter waarde van ƒ500,-. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Autosport blijft hobby In 1990 besloten Johan van Dijck en Harry Maessen om te stoppen met het organiseren van KNMV Grand Prix motorcrosses op het circuit De Peel nabij de luchtmachtbasis. Het tweetal dat de auto- en motorsport een warm hart toedraagt wilde met het cir cuit De Peel meer kanten op. Naast motorsport zou er ook plaats moeten zijn voor autosport. Nu, zes jaar later ligt er een multi- funktioneel auto- en motorsport- centrum waar maandelijks speed way races gehouden vinden er wekelijks trainigen plaats. Gisteren, op Hemelvaartsdag, werd voor het eerst een autocross gehouden. In 1990 werd op hel circuit een ovale betonnen baan aangelegd voor autospeedway wedstrijden. Onder de naam SMC circuit De Peel wer den door van Dijck en Maessen regelmatig wedstrijden georgani seerd. Langzaam werd het circuit voorzien van de nodige faciliteiten. Daarbij werd dankbaar gebruik gemaakt van materialen en opstallen die het bedrijf van Harry Maessen links en rechts bij sloopwerkzaam heden tegen kwamen. Zo staat langs het circuit een van de oude tanksta tionhuisjes die vroeger nabij het kruispunt Middenpeelweg- Deurneseweg stond. De foto- en filmtoren staat op het onderstel van de hoge duikplank van het oude gemeentezwembad. Verder is in een oud electriciteitshuisje een fraai toi let aangelegd. Hel enige wat het cir cuit nog ontbeerd is aansluiting op de waterleiding. Water wordt nu uit de grond gepompt. Behalve autospeedway bood het cir cuit ook ruimte voor motorcross. Regelmatig worden er wedstrijden georganiseerd door Motorsport Organisatie Nederland. Leden die aangesloten zijn bij deze organisa tie, maken wekelijks ook gebruik van de trainingsfaciliteiten van het circuit. De motorcrossbaan is nu zo aange legd dat met enkele aanpassingen hier een autocross circuit te maken is. Zo vonden er gisteren voor het eerst autocrosswedstrijden plaats op dit aangepaste circuit. Er worden overigens al crosswedstrijden sinds 1990 gehouden. CARTING Trots blijft echter de autospeed- waybaan. Tot vorig najaar was dit nog een betonnen baan. Afgelopen winter is die geasfalteerd. Rondom het circuit zijn diverse staantribunes aangelegd terwijl onlangs ook een kantine gebouwd is. Bovendien kan de speedwayovaal nu ook voor carting gebruikt worden doordat in het midden van de ovaal een apart circuit is aangelegd. Het circuit moet eerst nog een keuring ondergaan maar er wordt al op getraind. MINI STOCKCAR Maessen en van Dijck zijn momenteel in onderhandeling met de modelstockcarvereniging De Peeldrivers. die vorig jaar nog op industrieterrein Smakterheide hun trainingen en wedstrijden hielden (zie ook elders in dit blad). Die onderhandelingen zijn nagenoeg rond zodat een verdere lak van de auto- en motorsport op het circuit wordt ondergebracht. Toch hebben van Dijck en Maessen niet de intentie om er een groot internationaal auto- en motorsport centrum van te maken. "Er gaat ont zettend veel tijd in zitten" laat van Dijck weten. "Het blijft echter nog altijd onze hobby". Maandagmiddag omstreeks 16.00 uur ging het alarm af bij een in de Grotestraat gelegen warenhuis. Op dat moment verliet een man het warenhuis. Personeel ging die man achter na en riep hem staan te blij ven, maar de man rende weg in de richting van de Grote Markt, achter na gezeten door personeel van dat warenhuis. Een marktkoopman was getuige van die achtervolging en hield de man staande. Hel personeel nam de man over en leverde hem af bij de politie. De man had een geprepareerde tas bij zich. maar het alarm ging toch af. De man had een aantal lingeriestukken bij zich. In de achtervolging had hij enkele stuk ken weggegooid. Na verhoor en opmaking van proces verbaal kon de man. een 21 -jarige inwoner van Eindhoven, naar huis. Geraniums gestolen Een inwoner deelde de politie mede dat in de nacht van woensdag op donderdag uit zijn tuin aan de Westsingel negentien geraniums waren gestolen. Misschien zijn er in politieland wel progressieve geesten die zover durven te gaan. maar tot nu toe is het er nog niet van gekomen dat de wetsdienaren hun budget opkrikken door middel van sponsoring. Deze charmante dames zijn dan ook niet van het Venraxse politiekorps Gelukkig maar. anders werd er nog veel harder geroepen om 'blauw' op straat. Het zijn de leden van show- Donderdag 16 mei: 20.00 uur tot circa 23.00 uur: start Wielerdriedaagse op hometrainers in tent op schouwburgplein. 12 ploegen van elk twee deelnemers nemen hel tegen elkaar op. Tijdens de prominentenril zullen leden van het Comité Ronde van Nederland plaats nemen op de wielrenfietsen. Vrijdag 17 mei: 20.00 uur tot circa 23.00 uur: vervolg wielerdriedaagse. Als prominenten zullen directeuren van diverse Venrayse banken het tegen elkaar opnemen. Zaterdag 18 mei: 16.00 uur tot 20.00 uur: slot wielerdriedaagse De prominenten van deze avond zijn landelijk bekende gezichten. 16.00 uur: Nieuwmarkt. Op het Henseniusplein zullen diverse goederen te koop warden aangeboden. Voor elk wat wils. De Nieuwmarkt duurt tot 24.00 uur en is dus ideaal te combineren met een bezoek aan de stail van de dertiende Kennedymars Venray. -224)Luur: Start dertiende Kennedymars Venray. In verband met het helaas vroegtijdig overlijden van mede-oprichter en voorzitter van de Stichting Kennedymars Venray, Stef Peeters, zal om 22.00 uur verzocht worden om een minuut stille ter nagedachtenis. Daarna zal de dertiende Kennedymars Venray van start gaan. In de verwarmde tent zal voor u optreden vanaf 21.00 uur: Max Tax y sus Banditos Zondag 19 mei: Om ongeveer 7.00 uur wordt de eerste wandelaar terug verwacht op het Schouwburgplein. Vanaf 10.00 uur zullen in de Bleek hun deuren voor u openen: Lion Dor. L'Herberie, Bon cafe. De Heeren van Aemstel en Cafe Hulsman. Om 11.00 uur kunt u op het Schouwburgplein luisteren naar muziek van Guess What onder hel genot van een hapje en een drankje. Voorde kleintjes zullen er diverse activiteiten worden georganiseerd. dansgroep Youneek en hun activitei ten worden financieel ondersteund door hekwerkmontagebedrijf Ten Brinke. Het dansende politiekorps kan trouwens nog nieuwe leden gebruiken. Interesse? Bel na 15.00 uur met 51 47 40. Foto Hoede- maekers Van 20-25 mei organissert het Astma Fonds weer de jaarlijkse kol- lekte. Met de opbrengst ondersteunt het Astma Fonds mensen met astma, chronische bronchitis of longemfy seem. Door wetenschappelijk onderzoek, voorlichting aan patiën ten en hun omgeving en scholing van artsen en verpleegkundigen. Het Astma Fonds is dringend op zoek naar nieuwe kollektanten. ER wordt dit jaar geprobeerd voor plaatsen en straten waar tot nu toe niet werd gekollekteerd ook kollek tanten te vinden. Hiervoor is onder meer een landelijke wervingscam pagne ontwikkeld met posters en advertenties. Het Astma Fonds hoopt zo meer Nederlanders te bewegen een avondje tussen 18.00 en 21.00 uur aktief te zijn met kol iekteren. De kollekte zal onder steund worden met veel publiciteit. In kranten en tijdschriften, op radio en televisie wordt dan vele aandacht besteed aan de positie van mensen die last hebben van astma, chroni sche bronchitis of longemfyseem. I op de 10 Nederlanders ondevindt hinder van één van deze aandoenin gen. waarvan 300.000 ernstig. Indien u in de week van 20-25 mei een paar uurtjes over hebt kunt u kontakt opnemen met de plaatse lijke kollekte-organisatie: mw. N. v. Gerven-de Vreede. Pr. Marijkestraat 17. 5802 BV Venray. tel. 0478- 584201.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9