MERSELSE DAG nrj Janssen Voor brood, banket fijne vleeswaren en kaas naar: BROOD EN BANKET JAN VERHEIJEN Bouwmij x Voorverkoop x adressen: Leunen Tel. 588035 Bouwmij Janssen bv Keizersveld 28 Postbus 2 5800 AA Venray Telefoon (0478) 55 44 55 Fax (0478) 55 44 50 monument, dat in de Merselose bossen is geplaatst ter herinnering aan de landing van een luchtballon, die in 1871 vanuit Parijs opsteeg. Oude dagboeken uit die tijd verhalen van de voor die tijden meer dan fantastische gebeurtenis in deze zo rustige Peelstreek. Een eind verderop, bij een terrasje, is een kledingshow, op profes sionele wijze vertoond door de folkloristische dansgroep 'De Hakkespits'. Deze groep ver toont originele kleding uit de vorige eeuw, gedragen 'van wieg tot graf'. Weer ergens anders zien we een tentoonstel ling van oude boerengereed schappen en gebruiksvoorwer pen. De imker en turfsteker zijn graag geziene gasten en er zijn diverse, met veel vakmanschap onderhouden, oude stationaire motoren te bewonderen. En door het dorp rijden old timers waar de Imoderne auto even Ihet veld heeft moe iten ruimen. Kinderen Voor de kinderen (is er een grote ker- Imis met oude spe llen op het dorps- jplem. Terwijl pa en Ima genieten van de Izon en de muziek Ivan de band Itevens een oogje Jin het zeil kunnen Ihouden, kunnen Jde kinderen (diverse spelletjes Ispelen. Of zij ver- Jmaken zich op Ihet luchtkussen. |Als dan alle Jspelletjes ge- Ispeeld zijn, is er een diploma. En er is 'altijd prijs'. Elders in het dorp kunnen de kinderen ponyrijden onder toezicht, terwijl in de kin derboerderij de die ren er niet alleen staanl om 'aan te kijken' maar ook om aan te voelen, te ruiken en erl mee te spelen. In de oude school zwaait de' strenge schoolmeesterl de scepter. Countryplein Een nieuw onderdeel' van de 'Aid Merselse Dag' is het werken met' themapleinen. Genoemd' zijn al het kermisplein en' het houtbewerkingsplein. Nieuw is het grote Countryplein. Natuurlijk is er countrymuziek, de groep Wagon Trail. Er zijn demonstra ties lassowerpen en duelschie- ten. Er is een komplete country- show en de aankleding van het plein is natuurlijk volle-1 dig 'in stijl'. Er staan huifkar ren en grote indianententen. En er treedt een grote groep countrydansers op. Al met al een lust voor het oog, en niet' alleen voor de countrylief- hebber! Ballonvaart Het al genoemde jubileuml van de Ballonzuil is voor de organisatie aanleiding' geweest om een 'ballonnetje op té laten'. Dit gebeurt letter lijk op het voetbalveld naast' de feesttent. Op dat veld is ook een vliegershow met medewer king van de vliegervereniging 'Icarus'. Het 'ballonvaren' gebeurt door middel van een zogenaamde 'Jojoballon', deze ballon zit vast aan een staalka bel. Een en ander is natuurlijk afhankelijk van de weersom standigheden. Diversen Zonder volledig te zijn moet zeker nog de volksdansgroep 'De Hakkespits' genoemd wor den. Deze groep verzorgt eeni drietal optredens, daarbij de zeer fraaie kostuums dragend. En daarbij zal tijdens de kle dingshow deskundig kommen- taar gegeven worden. Verder zijn er een aantal rondtrekken de voertuigen en kunnen kinde ren meerijden met een klein stoomtreintje. Overal in het dorp zijn uitingen van huisnij verheid te vinden. Hobbymarkt Op de hobbymarkt kan de bezoeker een groot aantal hedendaagse hobby's bewonde- 1 ren, welke door de beoefe- tusseu dit alles door trekt de voerman met zijn paard de kar en brengt de fanfare een seren ade. Maar vooral komen veel mensen elkaar tegen, op zoek naar de gezelligheid, die ze tel ken jaren weer vinden op de 'Aid Merselse Dag', een stuk geschiedenisles in de open lucht. Voor informatie kan men terecht bij: 'Aid Merselse Dag': Huub Creemers, tel. 0478- 546479; 'Muziekfeesten Merselo': Pieter Rieter, tel. 0478- 546595. voor zien zul len wor den. Wellicht dat de bezoekers hier datgene zien, wat ze al jaren zochten als het gaat om een zinvolle vrijetijdsbeste ding. P. Rieter, Grootdorp 75 Merselo LLTB, Haag 4 Merselo Music World. Passage Venray Lectuurhal. Grotestraat 5 Venray Tijdens de muziekfeesten is de feesttent bereikbaar onder telefoonnummer 0478-546447

Peel en Maas | 1996 | | pagina 26