Paardendeken voor Venrayse NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY KEERpunt Kennisgeving woningwet - wet ruimtelijke ordening Kennisgeving Verkeers maatregelen Kennedymars Collectes in juni Wijziging verordening leerlingen vervoer Punkparty in de Jera wet milieubeheer - wet milieubeheer 15 jaar Wijkvereniging Veltum PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Tel: 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Publieksbalie: maandag t.m. vrijdag 08.30-17.30 uur. Voor zaken rond Gemeentewerken en Financiën kunt u voorlopig alleen in de ochtenduren van 09.00-13.00 uur terecht (op maandag tot 17.30 uur). In de oneven weken op vrijdag is het gemeentehuis tot 13.00 uur geopend. Vakbalies van Burgerzaken en Sociale zaken: maandag t.m. vrijdag van 09.00-13.00 uur (op maandag tot 17.30 uur). De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspra- kenspreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 of 523312. Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. - jinni Op deze pagina gaan we in op veranderingen als gevolg van besluiten die de Venrayse gemeen teraad begin vorige maand heeft genomen over KEERpunt. Deze week komt hel thema privatisering welzijnsaccommodaties aan de orde. Bij de operatie KEERpunt is opnieuw de opvatting naar voren gekomen dat bepaalde taken die nu door de gemeente uitgevoerd wor den soms efficiïnter en effectiever door niet-overheidsinstanties uitge voerd kunnen worden. Een van de mogelijkheden hier toe is het privatiseren van de exploitatie en het beheer van wel zijnsaccommodaties. Met privatise ren bedoelen we dat de bemoeienis van de gemeente afneemt en die van het particulier initiatief (van de burgers van Venray) toenemeemt. De bedoeling is dat mede hierdoor de gemeente structureel, dat wil zeggen jaarlijks, f 150.000 kan besparen. Het idee van privatisering is niet nieuw. Het zwembad "De Sprank" in de gemeente Venray wordt al door een private onderneming beheerd en geïxploiteerd. De gemeente streeft ernaar om deze aanpak ook bij andere gemeentelij ke welzijnsaccommodaties toe te passen. Voorlopig wordt hierbij een volgorde aangehouden, waarbij de sportparken van de kerkdorpen als eerste onder de loep worden geno men. gevolgd door de gemeentelij ke sporthallen, het sportpark "De Wieën" en de resterende welzijns accommodaties. Om met de privatisering van de sportparken van de kerkdorpen te beginnen heeft er op 18 april jongstleden een informatie-bijeen komst plaatsgevonden met de gebruikers (sportstichtingen en ver enigingen) van de betrokken sport parken. Tijdens deze bijeenkomst hebben de aanwezigen achter grondinformatie gekregen over het begrip privatisering (wat wordt er mee bedoeld, welke mogelijkheden zijn er, etc.). Tevens is aangegeven welke procedure de gemeente voor ogen heeft en wanneer met de voor bereiding van het proces gestart zou moeten worden. Het creïren van draagvlak is hierbij één van de uit gangspunten (geweest). Het plan van aanpak zou in elk geval vóór de zomervakantie gereed moeten zijn. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY. maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 23 april 1996 het bestemmingsplan 'Puttenweg/ Ysselsteyn' heeft vastgesteld. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op de uitbreiding van de woonkern Ysselsteyn met een nieu we bouwlokatie voor circa 44 woningen, alsmede de vestiging van een dierenartspraklijk. Het bestemmingsplan en de overi ge daarop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 21 mei 1996 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, bij de publieksbalie, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. Omdat het plan ten opzichte van het ontwerp ongewijzigd is vastge steld en omdat niemand tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar heeft gemaakt, is alleen een belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, bevoegd gedurende de bovengenoemde termijn van vier weken tegen het vastgestelde bestemmingsplan schriftelijk beden kingen in te brengen bij Gedeputeerde Staten van Limburg. Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Venray, 17 mei 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd Ingekomen Bouwaanvragen. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. -het bouwen van een keuken aan het Christoffelkruid 6 te Venray tnv M.Ramirez Navas, Christoffelkruid 6; -het uitbreiden van de woning aan de Hogeweg 20 te Oirlo tnv P A.H.Verlinden, Hogeweg 20; Venray, 17 mei 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen. chef onderafdeling bouwbeheer, C.Th.van Velzen Bouwvergunning Verleend. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. -het bouwen van een garage aan het Penningkruid 90 te Venray tnv J.A.H.de Bruijn. Penningkruid 90: -het bouwen van een garage aan het Penningkruid 92 te Venray tnv J.J.van der Valk. Ravelstraat 38; -het bouwen van een dakopbouw aan de Hubertusstraat 24 te Venray tnv R.B.Bogaard. Hubertusstraat 24; -het bouwen van een dakopbouw aan de Hubertusstraat 22 te Venray tnv A.P.W.L.Willems. Hubertusstraat 22: -hel bouwen van een garage aan de Stationsweg 150 te Venray tnv J.C.Reintjes. Stationsweg 150; -het bouwen van een serrc/berging/dak- kapel aan de Kruidenlaan 10 te Venray tnv L.J.G.Engels, Kruidenlaan 10; -het bouwen van hobbyruimte aan de Tangostraat 4 te Venray tnv L H.H.Vermeulen. Tangostraat 4: I -hei bouwen van een bedrijfsgebouw aan De Hulst 14 te Oostrum tnv Taxibedrijf T.Peeters, Postbus 5066; -het vergroten van een fitness-center aan de Mozart straat 20a te Venray tnv R.M.A.M.Delsing, Hoopweg 1*8. -het vernieuwen en vergroten van een café/bar aan de Schoutenstraat 20 te Venray tnv Expl. Mij. Venrode. Postbus 2; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag. waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op Bouwmeldingen. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. -het bouwen van een tuinhuisje aan de Nicolaashof 18 te Venray tnv H.M M.Coppis, Nicolaashof 18; -het plaatsen van een informatie-unit aan de Julianasingel/Prins Bernhardstraat tnv Hermens Groep, Stationsplein 3 te Venlo; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning Aangevraagd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen, -het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 29 te Venray tnv D.Sewratan, Sleutelbloem 4; -het bouwen van een terrasoverkapping aan de Kempweg 150 te Venray tnv Tennisclub Venray. p/a Van Venrodelaan 5; -het bouwen van een serre aan het Vingerhoedskruid 2 te Venray tnv J M.P.Ewalds, Vingerhoedskruid 2; -het bouwen van een garage/berging aan de Veulenseweg 28 te Veulen tnv R.Spreeuwenberg. Veulenseweg 28: -het bouwen van een berging/carport aan de Alaertslaan 12 te Venray tnv A.G.A.Bongers. Alaertslaan 12: -het aanbouwen van een keuken aan hel Christoffelkruid 6 te Venray tnv M.Ramirez Navas. Christoffelkruid 6; -het bouwen van een carport aan de Smakterveldweg 11 te Venray tnv J.E.M.Beterams. Smakterveldweg II: -het bouwen van een z.onneranda aan de Kaardebol 10 te Venray tnv J.Nanarjain, Kruidenlaan 96; -het uitbreiden van de woning aan de Hogeweg 20 te Oirlo tnv PA.H.Verlinden. Hogeweg 20; De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 17 mei 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Procedurestart Artikel I8A WRO T.b.v. Bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestem mingsplan ten behoeve van de volgende bouwmelding. -het bouwen van een tuinhuisje aan de Muurpeper 3 te Venray tnv A.A.Merken. Muurpeper 3; De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 17 mei 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burgemees ter en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning Aangevraagd, (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvraag. - het bouwen van een kantoor met bedrijfshal aan de Energieweg 1 te Venray tnv Van Aerssen Metaalbewerking B.V., De Flammert 1414 te Bergen; De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 17 mei 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 17 mei 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer. C.Th.van Velzen BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY. maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5, lid 3 van de voorschriften van het bestemmings plan "Castenray", juncto artikel I 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat voor een ieder een ontwerp-uitwerkingsplan ter inzage ligt voor het perceel sectie P. nr. 707. gelegen aan de Horsterweg te Castenray. bestemd voor "Woondoeleinden (uit te werken ten behoeve van autochtonen)". Het ontwerpplan beoogt de bouw mogelijk te maken van een woning op genoemd perceel, ten behoeve van mevrouw M.L.W. Thielen- Tacken, Horsterweg 27 te Castenray. Het ontwerpplan met bijbehoren de stukken ligt met ingang van 20 mei 1996 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. bij de publieksbalie, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 tot 13.00 uur. Gedurende die termijn beslaat voor belanghebbenden gelegenheid eventuele bedenkingen tegen het ontwerpplan kenbaar te maken aan burgemeester en wethouders van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 17 mei 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd. drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter. Drs. A.W.M. de Bever, secretaris. In verband met de Kennedymars op zaterdag 18 en zondag 19 mei aanstaande zullen de volgende ver keersmaatregelen worden genomen: AFGESLOTEN VOOR ALLE VERKEER BEHALVE VOET GANGERS zaterdag 18.00 tot zondag 18.00 uur -rijbanen en fietspaden Schouwburgplein en Henseniusplein -Merseloseweg van RABO-bank tot Kempweg -Kempweg van De Gouden Leeuw tot Merseloseweg -Leeuwstraat -Henseniusstraat van Leeuwstraat tot Henseniusplein -Schoolstraat van Marktstraat tot Schouwburgplein zaterdag van 23.00 tot zondag 01.00 uur -Kom Merselo- -kom Merselo is als volgt afgeslo ten;' -Merseloseweg bij De Steeg -Kleindorp bij Op de Ries -Haag bij Pas -Veldstraat bij Schaapskuil zondag van 24.00 tot 03.00 uur -St.Apolloniastraat -Kapelweg tussen Kerk en St.Apolloniastraat zondag van 00.30 tot 03.00 uur -Lovinckplein zondag van 01.30 tot 08.30 uur - Veulensewaterweg van Lorbaan tot Breevennenweg Lollebeekweg van Breevennenweg lot Oosterbosweg zondag van 02.00 tot 08.30 uur -Matthiasstraat van Horsterweg tot Campagnestraat zondag van 07.00 uur tot 16.30 uur; -St.Jozeflaan -Pelgrimslaan -Loobeek tussen St.Jozeflaan en Pelgrimslaan -Spurkt tussen Loobeek en Metaalweg Eenrichtingsweg uitgezonderd bestemmingsverkeer zondag van 04.00 tot 13.30 uur -Geyster.seweg van Wanssumseweg (Geysteren) tot Zuiderbergweg (Oostrum) In juni zullen de volgende fond sen en verenigingen in Venray col lecteren 2 - 9 juni Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine 9-16 juni AVO Integratie Gehandicapten 23 - 30 juni Nederlandse Lever Darm Stichting Vanaf vandaag ligt voor eenieder ter inzage de wijzigingsverordening leerlingenvervoer Venray, zoals die door de Raad werd vastgesteld op 23 april jongstleden. Deze verorde ning treedt in werking met ingang van 1 augustus 1996. Op vrijdag 17 mei organiseert jongerencentrum Jera uit een punk party. Mede door de grote suksessen van de Horsier band de Heideroosjes is punk tegenwoordig weer ongelooflijk populair. Hierdoor geïnspireerd richtte in 1994 vier Limburgse jongeren de Scummieberen op. Onder hun motto: smoel houwe en raggen gin gen ze aan de slag en boekten ze al enkele suksessen. Zo traden ze ondermeer op met bekende bands als de Daisies en met Osdorp Posse en verder hebben ze al verschillend eigen nummers geschreven. Naast deze eigen nummers zullen de Scummieberen ook covers laten horen van o.a. Pennywise. Bad Religion en NOFX. Op vrijdag 17 mei zijn de Scummiberen dus te horen vanaf 20.00 uur in de Jera. De Jera ligt aan de Pelerjanssenweg 12 in Ysselsteyn. Diefstal uit jas Uit de jas van een leerkracht van een aan de St. Jozefweg gelegen school werd de portemonnee gesto len. Daarin zat een bedrag vn 20,- en enkele pasjes. De jas was aan de kapstok gehangen. De diefstal vond vrijdagmiddag plaats. Kennisgeving ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de bepalin gen van de Wet milieubeheer en de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu hebben besloten om ambtshalve ex artikel 8.22 van de Wet milieubeheer aan vullende voorschriften te verbinden aan de op 19 maart 1996 verleende milieuvergunning aan Metromedia Technologies International INC. Stadhouderskade I4E. 1054 ES te Amsterdam voor hel computerge stuurd verven van grafische afbeel dingen op vinyldoek gelegen aan de Metaalweg 8 te Venray. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 17 mei 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). Tot 31 mei 1996 kunnen de stukken ook, na telefoni sche afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen gelegenheid tot een mondelinge gedachtenwisseling of tot het mondeling inbrengen van bedenkingen. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de onderafdeling Milieubeheer. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 17 mei 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, Vergunningaanvragen. Een gropt aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van hel milieu. De procedure kent 2 fasen: 1.de fase van het opstellen van het ont werp van hel besluit; 2.de fase van het opstellen van het besluit: Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Rotodyne Ventilatoren b.v.. Molenweg 15953 JR te Reuver voor een vergunning op giond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrich ting voor de fabricage van industriï- le ventilatoren gelegen aan de Keizersveld te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 17 mei 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). Tot 14 juni 1996 kunnen de stukken ook, na telefoni sche afspraak (0478-523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag. waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het o le werp van het besluit van gedach ntv' te wisselen hetzij tot het mondei !U^f inbrengen van bedenkingen daai ijn ■ver an t L Alleen degenen die bedenkinj hebben ingebracht op de boveno schreven wijze en degenen die a tonen daartoe redelijkerwijs niet staat te zijn geweest, zijn later het instellen van beroep gerechtig A.M.v.B.-meldingen. Wj Gelet op het bepaalde in de V me milieubeheer (artikel 8.40 Wmi ;anc bij Algemene Maatregel jaeg Bestuur (A.M.v.B.) een aantal ca (rui1: gorieïn van bedrijven vrijgest 801 van de vergunningplicht. Tel. In deze algemene maatregel t q. bestuur zijn voor die inrichting Ier algemene regels gesteld wel (jd nodig zijn in het belang van ge| bescherming van het milieu. Els v Burgemeester en wethouders v »etei Venray maken bekend dat lei! A.M.v.B.-meldingen zijn binnen» iligi komen van: 801 1.Gebr. J.H.M. en P.J.M. Claessens, vu Servatiusweg 6, 5803 AD te Vent ge voor het van toepassing worden v »gv het Besluit detailhanl jen] Milieubeheer op een reeds opgerii g, te detailhandel, gelegen aan de gr Servatiusweg 6 te Venray; 2.E. van den Berg, Meerselsepeel n' 5813 AG te Ysselsteyn voor het yjs| toepassing worden van het Bes! ,as - opslag goederen Milieubeheer gjj een reeds opgerichte inrichting v< ,et~ de opslag van goederen, gelegen a jej( de Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn; 3.Mega Limburg, Postbus 1215, 60 W KE te Roermond voor het opricht m' van een gasdrukregel- en meets! or tion ingevolge het Besluit gasdru iAN regel- en meetstations Milieubelle 9 gelegen aan de Metaalweg sug' Venray. de V De melding kan worden ingezie );cdc van 17 mei tot 31 mei 1996 inhi'32( gemeentehuis. Raadhuisstraat 11 M Venray, op maandag van 09.00 ut tCi tot 17.30 uur en op de overige werk "l dagen van 09.00 uur tot 13.00 uul (publieksbalie). - 1 De stukken kunnen geduren/q eN deze weken ook, na telefonisMi afspraak (0478-523630), wor4eJt( ingezien op elke donderdag vaC^ 16.30 uur tot 19.30 uur. Ffi Venray, 17 mei 1996 Burgemeester en wethouder voornoemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer, Veltumse Braderie Inmiddels hebben al ruim 25 hob byisten ingeschreven voor deze bra derie, die in verband met het 15- jarig jubileum van de wijkvereniging gepland staat Voor zondag 30 juni (van 11.00-17.00 uur) in de Pettenmakerstraat. Daarnaast hebben hiervoor inmid dels ook de Veltumse ondernemers interesse getoond. Dit idee wil de wijkvereniging graag uitbreiden en biedt daarom alle ondernemers, woonachtig in Veltum of aldaar een zaak drijvend, de mogelijkheid met een kraam of standplaats aan deze braderie deel te nemen en daarmee zijn/haar produklen onder Veltumse wijkbewoners te promoten. Voor nadere informatie omtrent deze bra derie. bel Jan Weijs. tel. 586123 of voor sponsoring van het wijkfeest bij Hans Beterams, tel. 587007. Zeskamp voor de jeugd vol wassenen De inschrijfformulieren voor de jeugdzeskamp op zaterdag 29 juni zijn onlangs verspreid op de Veltumse basisscholen. De eerste aanmeldingen zijn alweer binnenge komen in de brievenbus van 't Schopke. Voor aanmelding voor de (buurt-)zeskamp voor volwassenen kan men terecht bij Jos Bouten, tel. 586423. Zie ook artikel elders in dit blad. Ballonnenwedstrijd en kinder- markt Voorafgaand aan de jeugdzes kamp vindt tijdens het Veltums Wijkfeest op zaterdag 29 juni een ballonnenwedstrijd plaats, gevolgd door een kindermarkt. In het bin nenkort huis-aan-huis te bezorgen 'special' van het Veltums Journaal volgt nadere informatie over deze jeugdaktiviteiten alsmede hel verde re programma i.v.m. het 15-jarig bestaansfeest. Kleurplaat 15-jarig bestaans feest Een ander onderdeel van het 15- jarig jubileum betreft een speciaal vervaardigde kleurplaat met daarop een kollage van enkele karakteris tieke 'kiekjes' van Veltum. Deze kleurplaat zal binnenkort via de scholen verspreid worden. Eventuele extra exemplaren zijn verkrijgbaar bij cafetaria de 'Veltheymer'. De fraaiste inzendin gen zullen tijdens de jeugdmiddag van het Veltums Wijkfeest op zater dag 29 juni een leuke prijs tegemoet kunnen zien. Susan Reijnolds uit Venray is winnares geworden van een paar dendeken. De Venrayse kreeg de deken dinsdagmiddag aangereikt door Sylvia en Peter Verberkt van Ruitershop Boxmeer. De Ruiter shop was afgelopen zaterdag ver tegenwoordigd op het paardenfes- tijn van ruitervereniging St. Isidorus en hield een prijsvraag, die dus gewonnen werd door Susan Reijnolds. Ruitershop Boxmeer bestaat dit jaar tien jaar en is gevestigd aan de Rijkevoortseweg 2 te Boxmeer. De winkel werd in het najaar van 1994 volledig verbouwd en heeft een eigentijdse uitstraling en een nog groter assortiment. Alles op het gebied van paarden zoals diverse merken zadels (Passier, Stubben. Kieffer, KN. BR, Wintec, George Canvas), rijkleding (dealer van o.a. Pikeur, Kendycky. Cavallo) en leren rijlaarzen (Petrie, Derby etc. Verder vindt U bij Ruitershq Boxmeer een ruim assortiment paai dendekens, zadeldekjes, bittei onderhoudsartikelen, zwepen, medi cijnen en aangespannen tuigen. "De klant stelt een hoge eis aai keuze in de ruitersport. Daaroit hebben wij een breed assortiment e vinden wij het advies naar de klat heel belangrijk" laat Sylvia Verberl weten. De medewerkers van Ruitersho Boxmeer hebben een ruime rijerva ring en kunnen de klant van opti maal advies voorzien. "Onze hobb; is ons vak" aldus Sylvia Verberkt. Ruitershop Boxmeer verzorgt c reparaties aan rijzadels en is flexibe met het passen van zadels. Dat kat bij de Ruitershop gebeuren maa' indien gewenst komen de medewer kers van Ruitershop Boxmeer ooi bij U aan huis. •n Nik Bank te hard Maandagmorgen omstreeks 05.00 uur kwam een bewoner van de Burgemeester Esserstraat tot de ont dekking dat vier van de zes kussen tjes van zijn tuinstoelen verdwenen waren. Van die diefstal deed de man aangifte. Korte tijd later trof de politie een man slapend op een bank bij de Hoge Beek aan, die op vier kussentjes lag te slapen. Dat bleken de gestolen kussentjes te zijn. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd de man weer de straat op gestuurd. Vermoedelijk wilde de man wat komfortabeler slapen. Vernielingen bij school k Weer moest namens het schoolbe- Ly stuur aangifte worden gedaan van vernielingen bij de St. Petrusbandenschool aan de Dr. Poelsstraat. Deze keer moesten de j4- zitbankjes in het speelhuis het ont- e gelden. De schade bedraagt deze keer ƒ400,- x Nl:l. elke week nieuws

Peel en Maas | 1996 | | pagina 18