3 TAXATIERAPPORT Winnaar Libris-prijs Thomas Rosenboom bij Literair Café Literatuurprijs 'De Raadselige Roos' 1996 Kindervakantiewerk nog steeds op zoek F o to tentoonstelling 'Kijk mij nou' in Bibliotheek Venray Beste jeugdkeeper van Nederland REGIOKALENDER Peugeotgarage Den Brier overgenomen door Nabuurs UW Politie Basiseenheid Venray Braderie in Overloon Twee Europese kampioenen uit Ysselsteyn telefoon 0478-512772 Tien vragen aan Moeders voor Moeders op Moederdag Volle Maan vri vana ijdags open anaf 7 uur Europese Wereldwinkel dag PEEL en maas Donderdag 9 mei 1996 - Pagina 9 Zondag 12 mei in De Witte Hoeve te Venray In De Witte Hoeve te Venray luit de suksesvolle Nederlandse chruver Thomas Rosenboom het terair seizoen 1995/1996. Dat ebeurt op zondagmorgen 12 mei anaf 1130 uur in De Witte Hoeve an de Gasstraat 5 in Venray. De teraire bijeenkomst met de 0/ ibris 1995 winnaar wordt muzi kaal omlijst door Sonja Huisman, iano/zang. De organisatie is ederom in handen van Literair ;afé Venray-Regio. 'Ik schotel de lezer graag een iade wereld voor en een bijzonde- taal versterkt die illusie', tekende nlangs Vrij Nederland op uit de lond van 40-jarige schrijver homas Rosenboom. De in loetinchem geboren Libris-win- aar, groeide op in Arnhem en stu- eerde in Nijmegen psychologie, lij besloot echter schrijver te wor- en en ging Nederlands studeren in Amsterdam. Rosenboom vindt dat leven 'een gevaarlijk avontuur' moet zijn. Je moet als lezer iets meema ken zonder dat je kunt opstappen. Daarom is een achtbaan zo span nend. Zo moet het met een bóek ook zijn. Zijn eerste publikatie dateert van 1982 met het verhaal Bedenkingen. Zijn eerste roman 'Vriend van ver dienste' lag drie jaar later in de boe^ kenwinkel. Thomas Rosenboom kreeg eind 1987 een aanstelling aan de University of Michigan, Ann Arbor USA, als writer. Tegenwoordig geeft hij onder meer schrijfworkshops op de Schrijversvakschool 't Colofon in Amsterdam, de stad waar hij woont. Twee jaar geleden verscheen de dikke, suksesvolle historische roman 'Gewassen Vlees'. Het werd genomineerd voor de Gouden Uil, bekroond met de Libris-prijs en kwam op de tweede plaats terecht in de Mekka top-100 van vorig jaar. Dat is de aoor Nederlandse en Vlaamse recensenten samengestelde lijst van beste boeken van een bepaald jaar. Gewassen Vlees werd in de pers zeer positief besproken. Vrij Nederland noemde het een mir aculeus werk. Thomas Rosenboom sluit het lite raire seizoen 95/96 af. De entree is ƒ15,-, donateurs betalen ƒ12,50 UITMARKT Zaterdag 11 mei doet het Literair Café Venray-Regio mee aan de eer ste Venrayse Uitmarkt in schouw burg De Beejekurf. Tijdens deze markt wordt van 12.00 tot 17.00 uur informatie verstrekt over alles wat in Venray te doen is op cultureel, muzikaal en literair terrein. Literair Café Venray-Regio presenteert daar ook het programma van het nieuwe literaire seizoen. Het Literair Café Venray-regio organiseert voor de vierde keer een wed- itrijd voor amateur-schrijvers en -dichters om 'De Raadselige Roos'. Deze wisseltrofee wordt voor zowel poezie als proza toegekend. Nieuw s dat de winnaars voortaan ook een blijvend aandenken kruigen uitgereikt, tovendien is dit jaar voor het eerst een publieksprijs in de categorie poezie e winnen. Deze 'Bij-prijs' wordt toegekend aoor een publieksjury, die «staat uit de vaste groep deelnemers aan de Dichtregel-wedstrijd van het jterair Cafe Venray-regio. Per categorie zijn verder drie geldprijzen te winnen. De namen van de literatuurprijzen zijn evenals het logo van het Literair afé Venray-regio ontleend aan het gedicht 'Het lied der dwaze bijen' van 14. Nijhoff. In 1995 telde de wedstrijd bijna veertig deelnemers. Om in aanmerking te komen voor de literatuurprijs 'De Raadselige Roos' lienen bijdragen vóór 1 oktober 1996 ingezonden te worden: sekretariaat Óe Raadselige Roos', t.a.v. mw. Toos van Ooi, Henseniusstraat 53, 5801 AW Venray. De verhalen en gedichten moeten in goed Nederlands zijn geschreven, ;een dialekt. Bovendien moet het werk origineel zijn en niet eerder gepu- iliceerd. De teksten moeten een dusdanige omvang hebben dat de jury zich en beeld kan vormen van de vaardigheid van de auteur. Voor poëzie is een ninimale lengte van 75 en een maximale lengte van 150 woorden toege- taan. Voor proza mogen minimaal 750 en maximaal 1500 woorden wor- len gebruikt. Iedere deelnemer mag slechts met één inzending meedingen, nzendingen moeten voorzien zijn van naam, adres, geboorteplaats en - latum. De jury's krijgen de inzendingen overigens naamloos onder ogen. De winnaars worden bekendgemaakt op zondag 17 december 1996. Geïnteresseerden kunnen het reglement van de literatuurwedstrijd om 'De Raadselige Roos opvragen bij Toos van Ooi, tel. 0478-589352. kt og steeds is Kindervakantiewerk :nray e.o. hard op zoek naar lei- ng. We zoeken dus mensen die in week van 8 tot en met 12 juli niet doen hebben en het leuk vinden n met een groep van tien kinderen n te gaan. Je moet wel ouder zijn n 15 jaar, een maximum leeftijd is niet. Heb je interesse, kun je kon- kt opnemen met het sekreatriaat, tel. 0478-587560. Voor iedereen die niet precies weet wat Kindervakantie werk is, wordt er 13 mei om 19.30 uur een informatie-avond gehouden. Deze vindt plaats in de kantine van SVV en je kunt je hiervoor ook bij het sekretariaat opgeven. Help ons zodat de kinderen een leuke week tegemoet gaan. In de Openbare Bibliotheek van tnray is in de maand mei de ten- onstelling 'Kijk mij nou' te zien. tte bijzondere tentoonstelling is •gezet door de Sociaal ■dagogische Dienst Noord- imburg in samenwerking met de tnlose Vrije Academie. Naast het erk van een beroepsfotograaf ingen er tevens foto's die (maakt zijn door mensen met n verstandelijke handicap. De SPD is een organisatie die enst- en hulpverlening biedt aan enscn met een verstandelijke han- cap, hun ouders en omgeving. Om 140-jarig jubileum dat in 1995 is vierd. extra luister bij te zetten, is stijds het initiatief genomen voor öe fototentoonstelling. De Limburgse fotograaf Ermindo fmino heeft een serie portretfoto's imaakt van mensen met een ver- andelijke handicap. Deze foto's spircerden de dichteres Emma 'ebolder tot het schrijven van Me, toepasselijke onderschriften. In deze tentoonstelling zijn tevens 1 resultaten verwerkt van een nrkshop fotografie, waaraan een oep van elf verstandelijk gehandi- ï>ten met veel enthousiasme heeft meegedaan. Tijdens de workshop die onder leiding stond van Carla Dienaar, docente aan de Vrije Academie, maakten de deelnemers foto's van elkaar en foto's over onderwerpen die voor hen een spe ciale betekenis hadden. 'Kijk mij nou' is de toepasselijke titel van deze tentoonstelling. De kijker krijgt door de gepresenteerde foto's een beeld van mensen met een verstandelijke handicap anno 1996. Mensen met weliswaar een handi cap, maar ook mensen met veel mogelijkheden. Net als ieder ander willen zij graag deel uitmaken van de samenleving èn gezien worden. In de Openbare Bibliotheek is dat mogelijk tijdens de openingstijden: maandag t/m donderdag van 14.00 tot 18.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Voor nadere informatie: SPD, Tel. 077-3870020. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Tip van de week Waardevolle spullen Bewaar uw waardevolle spullen, zoals sieraden en dergelijke, nooit bij elkaar op een plaats. Wanneer de inbreker dit vindt, dan bent u in een greep alles kwijt. Berg deze zaken op verschillende plaatsen op. De kans dat dén inbreker ze vindt, wordt dan een stuk kleiner. U kunt ook overwegen een vloer- cq. muurkluisje aan te schaffen. Wanneer u een los kluisje aanschaft, zorg er dan wel voor dat die stevig wordt verankerd. U loopt anders het risiko dat de inbreker de kluis in zijn geheel meeneemt. Voor waardevolle zaken, die u maar zelden gebruikt, zou u een safe bij de bank kunnen huren. Dit is minder duur dan u denkt. Informeer eens. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Overlast 'drugs'? Bel de Overlastlijn, tel. 0478-531164 Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Fanfare Vriendenkring Overloon houdt op de laatste dag van haar midzomerfeesten op 21, 22 en 23 juni a.s. een braderie. Naast de mid denstand uit de omgeving kunnen ook verenigingen en hobbyisten deelnemen. Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met de organisatie: tel. 0478-641257, fax 0478-642205. Suzan en Debby Hendrix uit Ysselsteyn zijn op 27 april Europees kampioen gardedansen bij de junioren geworden. Beide Ysselsteynse meisjes maken deel uit van de Danssportvereniging Xavante uit Beek en Donk. Zij dansen in de Twinkling Stars groep dit dit seizoen eigenlijk alles won, wat er te winnen viel. In januari werden ze Brabants kam pioen, gevolgd door het Zuidnederlands kampioenschap, het Nederlands kampioenschap en tenslotte op 27 april het Europees kampioenschap. Behalve Suzan en Debby is ook Linda Oomen uit Ysselsteyn lid van Xavante. Zij danste dit seizoen solo en voegt zich volgend seizoen bij de Twinkling Stars. Ondanks een bles sure werd zij op het nationaal kam pioenschap bij de junioren A, 2e divisie toch zevende. Meisjes die ook interesse hebben in de gardedans en eventueel lid wil len worden van Xavante, kunnen contact opnemen met de families Hendrix (Deurneseweg) of Oomen (Litsenbergweg) of oellen met 0492-464493. De dansgroep die onlangs Europees, kampioen is geworden. MAKELAARDIJ O.Z. 'SNELLE SERVICE 'PROFESSIONELE VERWERKING 'EN ...UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BELVOOR MEER INFORMATIE Elk jaar op moederdag vraagt de organisatie Moeders voor Moeders even de aandacht. Wat betekent het om op Moederdag (nog) geen moe der te zijn. Voor de één een bewuste keuze voor de ander een groot ver driet. Voor die laatste groep kunnen (aanstaande) zwangere vrouwen veel betekenen. Eenvoudigweg door aan het begin van de zwangerschap urine af te staan. De tien meest gestelde vragen aan en over Moeders voor Moeders speciaal voor deze dag eens op een rijtje: 1. Wat doet Moeders voor Moeders precies? Moeders voor Moeders zamelt urine in van zwangeren omdat hier gedurende de eerste vier maanden een hormoon in zit (hCG) dat andere vrouwen kan helpen bij bepaalde vormen van onvruchtbaarheid. 2. Wat gebeurt er met mijn urine? Dat wordt wekelijks door een chauffeur van Moeders voor Moeders opgehaald en naar de fabriek gebracht. Daar wordt het hormoon hCG er uitgehaald waarvan een medicijn gemaakt wordt. 3. Hoe gaat meedoen in z(jn werk? Wanneer je je aanmeldt, komt een plaatselijke informatrice bij je langs. Zij doet een zwanger schapstest om te kijken of er vol doende hormoon in de urine zit en legt je de werkwijze haarfijn uit. Een chauffeu(r)(se) komt daarna iedere woensdag bij je langs om de urine in daarvoor bestemde flesjes op te halen. 4. Kan ik ook meedoen als ik werk? Natuurlijk, alle urine die je thuis opvangt is welkom, 's ochtends, 's avonds en in het weekend levert toch al heel wat op. 5. Maar als ik m(jn zwanger schap nog even geheim wil houden? Dat kan! Onze informatrice heeft vast en zeker een oplos sing, bespreek het met haar! 6. Wat kryg ik ervoor? Een paar leuke attenties. Je kunt kiezen tussen een boek over de zwangerschap of over het eerste jaar van de baby en aan het einde van de deelname een exclusief serviesje. Maar het belangrijkste is natuur lijk de grote dankbaarheid van onvruchtbare echtparen die nu geholpen kunnen worden. 7. Wanneer kan ik me aanmel den? Zodra je 1 week over tijd bent kun je bellen! Tot uiterlijk de lie week van de zwangerschap. 8. Hoe lang kan ik meedoen? Tot en met de 16e week van de zwangerschap. Je kunt dus maximaal tien en minimaal vijf weken meedoen. 9. Waarom zou ik meedoen? Omdat jij op een relatief eenvou dige manier andere vrouwen kunt helpen ook moeder te wor den. Een wens die voor jou hopelijk snel in vervulling zal gaan. 10. Hoe kan ik meedoen? Je kunt het gratis nummer 06- 0228070 bellen, of je vraagt bij de huisarts of apotheek naar de folder. Daarin vindt je het num mer van de informatrice bij jou in de buurt. Voetbalvereniging SV Venray organiseert in samenwerking met stichting Pro Goal een voorronde voor de verkiezing van 'de beste jeugdkeeper van Nederland'. Alle keepers en keepsters van 8 tot 18 jaar kunnen aan deze dag meedoen. De voorronde in Venray, die op vrijdag 17 mei (daags na Hemelvaart) gehouden wordt, is één van de zes landelijke voorronden. De deelnemers worden ingedeeld in leeftijdsgroepen. Elke groep heeft een eigen, ervaren keeperstrainer/begeleider. Elke deelnemer speelt die dag evenveel wedstrijden. Pas aan het einde van de dag worden de winnaars bekend gemaakt. Het programma op die dag loopt van 10.00 tot ongeveer 16.00 uur. De wedstrijdvormen waarin de keepers(stcrs) elkaar bestrijden, zijn: kceperstennis, keeperssquash, gericht werpen, penalties. De beste deelnemers gaan door naar de finale, die in oktober 1996 gehouden zal worden. Deze finale zal het hoogtepunt zijn van de Nationale Kccpcrsdag 1996. De finalisten strijden dan om de 'Gouden Keepershandschoen'. Naast deze wisseltrofee zijn er nog fantas tische prijzen te winnen. Deze finale is reeds meerdere malen op t.v. te zien geweest! Tijdens iedere voorronde zal een topkeepcr uit het betaalde voetbal aanwezig zijn. In Venray is dit Arno van Zwam, doelman van Fortuna Sittard. Hij zal een demonstratie verzorgen en vragen van de deelne mers beantwoorden. Tevens zal hij de deelnemcrscertificatcn van een handtekening voorzien. Deelname aan deze voorronde kost 27,50. Hiervoor krijgt elke deelnemer een lunch, een certificaat, een drinkbidon en sportdrank. De meeste voorronden waren vorig jaar snel volgeboekt. Reageer daarom snel, want vol is vol! Informatie over deze dag is te ver krijgen bij: Stichting Pro Goal, tel. 024-3557545. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 11 mei: van fijn' aan de Noord Buitensingel in Venlo~ Van 11.00 tot 17.00 uur een sfeermarkt en vanaf 21.00 uur een concert door de Jamaicaanse reggaeband The Sixth Revelation. Voor info en reservering: 077-351 57 77. Zondag 12 mei: Motorclub Vors uit Broekhuizenvorst jubileert en viert de 25e verjaardag met een motor-braderie en een hsitorische toertocht. Op die manier willen de 75 leden van de club het grote publiek laten kennis manen met hun hobby. U kunt tussen 11.00 en 19.00 uur gratis terecht in het centrum van het Maasdorp. Donderdag 16 t\m zondag 19 mei: Oosterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de Kasteeltuinen met medewerking van ondere andere Wieteke van Dort Zondag 2 juni: 'Veiling voor leven' in Cuijk. Geveild wordt antiek, curiosa, sieraden, kunst. De opbrengst is bestemd voor het kinderkankercentrum in Nijmegen. De veiling wordt georganiseerd door serviceclub Kiwanis Land van Cijk en vindt plaats bij boomkwi vekerij Ebben aan de Beerseweg tussen Cuijk en Beers. Maandag 27 mei t/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Vrijdag 7 t/m zondag 9 juni: Tour d'Asperges. Recreatieve fietstochten door Midden-Limburg. Er is elke dag een route van 30 of 60 km. Voor info: VVV Roermond, tel. 0475- 33 32 05. Vrijdag 21 t/m zondag 23 juni: Midzomerfeesten in Overloon. Veel muziek met onder meer een smart- lappenavond, een countryavond, een midzomerconcert en een braderie. De organisatie is in handen van fanfare Vriendenkring. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: Rozenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met 5ri 000 snijrozen. Open huis dagen aan de Zuidsingel Sinds begin april is autobedrijf Den Brier in handen van een nieu we eigenaar. Autobedrijf Nabuurs Venray BV is een onderdeel van Autobedrijf Nabuurs die in de regio Haps en Grave al enkele Peugeot garages onder haar hoede heeft. Alhoewel het team in de Venrayse Peugeotgarage in principe ongewij zigd is, zullen de invloeden van Autobedrijf Nabuurs Venray bv ook voor de klant snel zichtbaar worden. Het pand krijgt een opknapbeurt en uiteraard zal bij die gelegenheid ook de nieuwe huisstijl van Peugeot worden aangebracht. "Daarnaast is onze opzet om ons nadrukkelijker te profileren" aldus dhr. Marius Nabuurs. "Wij staan in de andere regio's bekend als een aktieve dealer en daarvan willen we ook iedereen in de regio Venray doordringen". Vanwege de overname houdt Automobielbedrijf Nabuurs Venray bv open huisdagen van donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag open!) tot en met zondag 19 mei a.s. De opknapbeurt van het pand is dan gereed en het bedrijf is dan klaar om alles wat zij op het gebied van auto zaken in huis hebben, aan de klanten te presenteren. Bovendien kunnen de klanten dan profiteren van diver se speciale aanbiedingen. De ope ningstijden tijdens de open huis dagen zijn van 10.00 tot 18.00 uur (zaterdag tot 17.00 uur). Op vrijdag is het koopavond tot 21.00 uur. Automobielbedrijf Nabuurs Venray bv is officieel Peugeot dealer voor Venray, Mcerlo- Wanssum, Broekhuizen en Horst en is gevestigd aan de Zuidsingel 10 en telefonisch bereikbaar onder num mer 0478-581683. Fietser verloor kontrole Een 17-jarige fietser verloor dins dagavond omstreeks 21.40 uur op de Henseniusstraat de kontrole over zijn fiets en botste tegen een stil staande, links van de weg gepar keerde personenauto van een 30- jarige inwoner van het Duitse Herford. De fietser kwam ten val en moest voor behandeling van ver schillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Geschopt en geslagen In de nacht van zondag op maan dag werden twee fietsers, een 22- jarige inwoner van Venray en een 21-iarige inwoner van Amsterdam op hun fiets door enkele hen onbe kende jongeren ingehaald in de Hofstraat. Zonder de minste aanlei ding werd de Amsterdammer geschopt en geslagen. Het tweetal kon vluchten en bij de politie aan gifte doen. De politie zoekt nu naar de onbekende vechtersbazen. Insluiping in kleedlokaal Woensdagavond heeft tussen 18.30 en 19.30 uur een insluiping plaats gevonden in een kleedlokaal van een gymzaal aan de St. Antoniusstraat. Uit de kleding van een vijftal sportende jongedames was de portemonnee gestolen. Twee dames hebben reeds aangifte gedaan. In de ene portemonnee zaten per soonlijke bescheiden, ƒ10,- en bus- en treinkaarten ter waarde van ƒ200,-; in de andere portemonnee zaten persoonlijke bescheiden, enkele pasjes en 20,-. Struiken gestolen Een bewoner van een woning aan de Leunseweg deed aangifte van diefstal van enkele struiken uit de tuin bij zijn woning. Met ingang van 17 mei a.s. Met ingang van vrijdag 17 mei 1 opent café De Volle Maan vrijdags haar deuren al om 07.00 uur 's och tends. Dit bijzonder vroege ope ningsuur komt voort uit de behoefte die in de wereld van de verpleging bestaat om de nachtdienstperiodes op een passende wijze af te sluiten met een koffie, biertje, bijpraten en een beetje gezelligheid. In de gou den tijden van De Volle Maan bestond deze traditie ook in het café, en blijkbaar hebben veel mensen uit die periode goede herinneringen aan die tijd. In andere plaatsen is er meestal wel een horecagelegenheid die in deze behoeft voorziet. Vaak ziet men dan mensen uit de wijde omgeving, die werkzaam zijn in de verpleging, daar aan het einde van de nachtdienstperiode bijeenkomen om hun begin van het weekend te vieren. Het café hoopt dat vele mensen uit de verpleging in Venray en omgeving de weg naar De Volle Maan zullen kunnen vinden. Het café hoopt dat vele mensen uit de verpleging in Venray en omgeving de weg naar De Volle Maan zullen kunnen vinden. Het café biedt, behalve koffie en andere drankjes ook wat te eten aan in de vorm van tosti's en broodjes fricandel of kro ket. Overigens zijn ook mensen die niet in de verpleging werken uiter aard van harte welkom. Vanaf vrij dag 17 mei iedere vrijdagochtend om 07.00 uur ochtendcafé in De Volle Maan. Zaterdag 11 mei zullen 2.500 Wereldwinkels in dertien Europese landen de eerste Europese Wereld- winkeldag vieren. Het doel van deze dag is het publiek te informeren over het thema 'Eerlijke handel met Afrika'. Wereldwinkel Venray houdt op deze dag van 12.00 tot 16.00 uur een Afrikaanse markt op het Henseniusplein. In verschillende kraampjes zullen Afrikaanse produk- ten worden verkocht, zoals kruiken, poppen uit Kameroen, boeken over Afrika en stoffen. Er worden Afrikaanse hapjes geserveerd en er wordt koffie geschonken. Ook zal er voor de nodig muziek gezorgd wor den. De groep 'Koffie' geeft een wer velend optreden. Nederlanders en Afrikanen voeren deze aktiviteiten gezamenlijk uit. Blocmcnhuis Angéle, Hensenius plein 4. Boetiek Lifestyle, Hense niusplein 4a en slijterij Cheers, Henseniusstraat 1 hebben speciaal voor deze dag hun winkel aangepast in Afrikaanse stijl. Tijdens deze Europese Wereld winkeldag vragen de Europese Wereldwinkels aandacht voor de handelspositie van kleinschalige pro ducenten in Afrika. De nadruk ligt op de verslechterende handelsrela ties tussen Afrika en Europa. De Wereldwinkels roepen op tot meer eerlijke handel met Afrika. Dit houdt in het garanderen van stabiele en hogere prijzen voor Afrikaanse producenten, waardoor zij over de middelen voor hun eigen ontwikkeling zullen beschikken. Verder het opheffen van protectio nistische maatregelen die Afrikaanse producenten de toegang tot de wes terse markt ontzeggen, alsmede een einde (c maken aan dumping van gesubsidieerde goederen op Afrikaanse markten. Tenslotte het scheppen van meer mogelijkheden tot diversificatie, waardoor Afrika in staat zal zijn prioriteit te geven aan de eigen ontwikkeling in plaats van aan de produktie van grondstoffen voor buitenlandse behoeften. Ondanks recente beelden van ram pen bestaat er een ander Afrika. Dit Afrika heeft de kracht uit te groeien tot een sterk continent. Wereldwinkel Venray is een van de wereldwinkels die deze kracht tot zijn recht wil laten komen door uit te gaan van samenwerking en dialoog tussen de beide continenten. De Wereldwinkels en de klanten roepen hel Europees Parlement op om zijn krachtige positie en ervaring te gebruiken om eerlijke handel met Afrika te ondersteunen, met een bij zondere nadruk op de kleinschalige producenten. Wereldwinkel Venray zal een fax bericht sturen aan het Europese Parlement in Brussel met een oproep tot meer steun voor eerlijke handel met Afrika! Bezoekers van de Wereldwinkel kunnen deze petitie ondertekenen

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9