Raad Vierlingsbeek niet eensgezind over herindeling Veel aktiviteiten bij gouden jubileum St. Isidorus Stijlvolle 4 mei herdenking Dekenaal Schuttersfeest Zwemverbod voor Diepeling Opening fietspad Overloonse weg Gevel wandeltocht Avond vierdaagse van 6 t/m 9 juni Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht Prijs voor Broekmans De Bonte Koe's vierde Popkwis EN MAAS Donderdag 9 mei 1996 - Pagina 7 Venray gaat te paard Rijvereniging St ISIDORUS uit fnray viert haar 50-jarig istaan door in het centrum van JENRAY op zaterdag 11 mei een Jrachtig evenement te organise- j. Het grote publiek kan zo ken- js maken met het paard en genie van het paard en de fitersport in het algemeen. Dat is ïn ook de belangrijkste reden dit strum op deze wijze te vieren PONY RIJDEN Kijken naar paarden is voor de iie mensen, kinderen willen lurlijk graag zelf op een paardje [en. Dat kan deze dag op de Grote jrkt. Kinderen van de basisschool innen gratis, maar onder begelei- ig. een ritje maken op de pony als :ste kennismaking met de ruiter- irt. Natuurlijk gaat het niet in draf galop maar stapvoets en aan het ndjc. Dit is voor de meeste kinde in al een hele ervaring. BRAND BIERWAGEN Op uitnodiging van cafe 't Upke ïlegen aan de Grote Markt komt de rachtige BRAND bier wagen deze ig naar Venray. Getrokken door 2 lachtige paarden wordt dan zicht- iar hoe het bier in de houten vaten ■stijds vervoerd werd van Zuid- ïar Noord-Limburg. INFORMATIE MANEGE S. 3 grote manege's uit Venray en ngeving geven op de Grote Markt iformatie over paardrijden. Het jn Manege 't Zwarte water uit de lortel. manege Seurenheide uit ëll en manege Vlakwater uit :nray. Alle manege's hebben de ogelijkheid om zowel aan kinde- n als volwassen op verschillende veaus rijles, dressuur en springen, geven. KOETSENPARADE Menvereniging Ysselsteyn is een gionale vereniging die op het ibied van het mennen in een verre ngeving een grote bekendheid iniet. Jaarlijks organiseren zij iverse ritten in de regio. In het ijaar bij de grote men wedstrijd in de vereniging staan er meer dan aanspanningen in en rond het ircours in Ysselsteyn. Prachtig is het om te zien hoe een of 4 span door een parcours gaat jaarvan de leek zich wellicht 'vraagd of de menwagen wel langs hindernis kan komen. 'Op 11 mei komen zij met een vijf- il antieke rijtuigen naar het cen- im van Venray. Het zijn enkele rij- ngen uit de mooie kollektie letsen rijtuigen en jachtwagens 2n enlan Jan Houben. Na de rit Isselsteyn- Venray komen ze in de ^en jroege middag aan op hetschouw- lurgplein. Vanaf hier zullen ze in ,o||eJpt°cht door het centrum trekken. HUIFKARTOCHT Op het Schouwburgplein is de ipstapplaats voor de kinderen die en tocht per huifkar wil maken. Voor een heerlijk ritje rond en loor het centrum van Venray zullen Ie kinderen voor wie deze huifkar en bedoeld zijn niet lang hoeven te wachten. Beide ervaren menners uilen de huifkarren afwisselend loor het centrum rijden. ARTIKELEN. Op datzelfde plein zullen een 3 tal uitersportshops een deel van hun uitgebreid assortiment paarden- sportartikelen en kleding laten zien. 1ENRA aanhangwagens uit Jverloon zal op het Schouwburgplein enkele modellen Jaardenlrailers laten zien HOEFSMID Geen paardensport zonder hoef- >mid want het belang van een goede loefsmid is al eeuwenlang bewezen. Op het schouwburgplein zal hoef smid Janssen enkele paarden voor iet publiek beslaan. Voor vele men sen blijft het imponerend hoe de toefsmid telkens de hoeven van het paard bewerkt. Dan de ijzers smeed als ze heet zijn en er tot slot passend schoeisel van maakt voor elke indi viduele paardenhoef. Grote vakkennis en ervaring zijn er voor nodig om elk paard met zijn eigen manier van voortbewegen geschikt schoeisel mee te geven. HET NEDERLANDS Ondanks de talrijke verbouwin gen in het centrum van Venray zijn vele mooie gevels bewaard geble ven. Een wandeling door Venray met aandacht voor deze monument jes is dus zeker de moeite waard. Daarom zal de Stichting Avondvierdaagse Venray op woens dag 5 juni 's middags een Geveltocht organiseren. Deze tocht loop door het centrum van Venray en is ongeveer 3 km lang. Deze "wandeltocht is een onder deel van een 55+-info-markt. Diverse verenigingen en enthousias- felingen zullen dan uitgebreid ingaan op alles wat er op sportief gebied voor Venrayse 55-plussers te doen is. Wilt u meer weten dan kunt u terecht bij: mevr. G. v. Ham. Kerkpad I, 5801 BK Venray, tel. 583765. TREKPAARD Koninklijke Vereniging "Het Nederlandse trekpaard en de Haflinger" is een landelijke vereni ging met meer dan 3800 leden. De vereniging behartigd de speci fieke belangen van het trekpaard en de Haflinger fokkerij. De showafdeling I imburg, die verschillende evenementen opluis- terd. is deze dag in Venray aanwezig met 2 onderdelen. Op het grasveld bij de Grote kerk zal een groep Hafligers onder de man worden bereden. De Haflinger is van oorsrong een berg en werk- paardje uit TIROL. Sins zijn import in 1961 heeft dit trouwe paardje een geweldige ontwikkeling doorge maakt. Het trekpaard is op het Schouwburgplein in Venray verte genwoordigd in diverse aanspannin gen. De club verzorgd een tweespan trekpaarden voor de mallejan. Dit is een hulpwerktuig voor het verplaat sen van zware boomstammen. Tennessee WALKERS Een bijzondere demonstratie zal op het grasveld bij de Grote kerk worden gegeven door enkel "tenes- see walking horses". De Tennessee Walking Horse is in de zuidelijke staten van de VS ont staan. Ze werden gefokt om comfor tabel lange afstanden in een redelijk tempo af te kunnen leggen. In eerste instantie maakten de plantage eige naren hiervan gebruik, later de cava lerie van het leger van de zuidelijke staten. Europa kent ongeveer 350 exemplaren van dit 'gangen-paard', in Nederland komen we op vijftien stuks. Bij de demonstratie zal uitleg worden gegeven over dit bijzondere paard. PONY VOETBAL De pony voetbalderbey ZEE LAND tegen VENHORST zal dit jaar op neutraal terrein gehouden worden en wel in Venray. Pony voetbal is een alleraardigste vorm van paardensport met veel leuke momenten. Alle aktiviteiten rondom het jubileum van St. Isidorus vinden plaats in het centrum van Venray tussen 11.00 en 16.00 uur. De afstanden afstanden waarover gelopen wordt zijn van donderdag tot en met zondag 3,5, 10 en 15 km. De start is vanaf 17.30 uur op het Schouwburgplein. Op zondag lopen de wandelaars overdag, dan zijn er ook een 25- en een 30 km-route. Iedereen kan meedoen: jong en oud, in groepen, individueel. Op zondag doen al onze 3000 deelne mers mee aan een défilé door Venray. Dit défilé zal worden opge luisterd door zo'n tien muziekkorp sen. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Gonnie van Ham- Frederix, Kerkpad I. Venray, tel. 583765 of Gezien Goosens, Helfrichstraat 10, Venray. tel. 587352. Tot ziens op deze 38e Avondvierdaagse. Zoals ieder jaar, zal ook dit jaar weer een Bijenwacht paraat zijn om. indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar. Oostsingel 8 te Venray. tel. 582317. Gebied" Leunen/Venray: Ad v. Meurs, Brienshoekweg 11. tel. 581382 of Jan Weijs. Loenerveld 11. tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs. Witte Vrouwenstraat 5. tel. 585652. Gebied Ysselsteyn: Herman v. Ass. Litsenbergweg 6, tel. 541684. Vernielingen bij basisschool Weer werden vernielingen ge pleegd aan de openbare basisschool De Landweert. Nu was een lichtkoe pel vernield, stenen waren uit de bestrating gehaald en twee palen waren ontvreemd. Hoe groot de schade deze keer is kon nog niet worden medegedeeld. Steekwagen gestolen Namens een instituut aan de Stationsweg werd aangifte gedaan van diefstal van een platte steekwa gen. Het slot van de toegangspoort van het terrein was doorgeknipt. De waarde van de wagen bedraagt ƒ340,-. De diefstal heeft het afgelo pen weekend plaats gevonden. Venray en St. Anthonis wordt plunderen verweten De raad van Vierlingsbeek is maandagavond met een meerder heid accoord gegaan met het voorstel om de gemeente Vierlingsbeek in zijn geheel op te laten gaan in Boxmeer. Hiermee schaarde de raad zich achter het voorstel van GS van Brabant en bevestigde het de eerder gemaakte intentie om samen te gaan met Boxmeer. Ondanks dat de raad in meerderheid accoord ging, had den de verschillende frakties toch diverse opties voor ogen waarbij Venray en St. Anthonis een rol speelden. PLUNDEREN De Maaskantfraktie verklaarde niet om een herindeling gevraagd te hebben, sterker nog. deze fraktie wil het nog steeds niet. De Maaskantfraktie was van mening dat de beslissing hierover, over hun hoofden heen was genomen. Mevr. Willems-Cornelissen beschuldigde verder de gemeenten St. Anthonis en Venray van plunderen. "Zij vin den dat de huidige gemeente Vierlingsbeck maar geplunderd of in ieder geval maar opgedeeld moet worden. Zij waarschuwde Overloonse handtekeningenverza melaars dat hun poging tot aanslui ting bij St., Anthonis. wel eens tot gevolg kon hebben dat de kans om ingedeeld te worden bij Venray hier door wordt vergroot. Haar wens en die van haar fraktie is om Brabants te blijven en in zijn geheel over te gaan. Daarbij had een optie om St. Anthonis hierbij te betrekken haar voorkeur maar zag in dat gezien het standpunt van deze gemeente, die optie niet reëel is. SPLITSEN De Fraktie Overloon liet weten moeite te hebben om met het voor stel in te stemmen. Hun streven is er altijd op gericht geweest Overloon samen te voegen met Oploo en St. Anthonis. Omdat de fraktie van mening is dat bij een opsplitsing Overloon bij Venray gevoegd zal worden, koos ze toch voor de optie Boxmeer. Venray moet haar aspira ties maar in het Limburgse zoeken bij de gemeente Meerlo-Wanssum. waardoor Venray uitgroeit tot een gemeente van 45.000 inwoners en bovendien een eigen haven heeft. Mevr. Frederici van de Fraktie Overloon vond het Venrayse argu ment om de onbenutte belastingca paciteit te gebruiken ter versterking van het Venrayse financiële draag vlak een verwerpelijk argument. Volgens haar zal elke bewoner van Overloon geconfronteerd worden met een belastingverhoging van ƒ100.-. De fraktie Vijfdorpenbelang kon het raadsvoorstel niet geheel steu nen. Deze fraktie liet nog eens weten dat hun optie. Vierlingsbeek samen met St. Anthonis. een betere was. Om duidelijkheid te krijgen had volgens Vijfdorpenbelang een referendum gehouden moeten wor den. Iets wat volgens Toon Hendriks van die fraktie nog steeds tot de mogelijkheden behoort. Binnen de fraktie was men het overigens met unaniem eens Toon Janssen kon zich op onderdelen niet verenigen met het voorstel en liet daarom weien tegen het voorstel te zijn. KRITIEK Ook binnen de PK 85 fraktie ver schilde men van opvatting over het voorstel. Jan Ewals opteerde het bij eenhouden van de gehele gemeente en schaarde zich dus achter het voorstel. Jan Koopmans en Geert Jans kozen, gelet op de oriëntatie, voor het opsplitsen van de gemeente waarbij Overloon. Maashees en Holthees bij Venray gevoegd zou moeten worden. De PK fraktie was overigens de enige fraktie de kritiek uitte aan het adres van GS van Brabant, die in haar voorstel een aantal zaken, o.a. met betrekking tot de oriëntatie op Venray. bevestig den. maar daar vervolgens niets mee deden. Burgemeester Dinner concludeer de dal een grote meerderheid zich tijdens deze "historische" vergade ring achter het voorstel van hel col lege schaarde Hij vond dat samen gaan met Boxmeer het maximaal haalbare was voor samenvoeging en dat zo versnippering werd voorko men. In de St. Petrus Bandenkerk vond zaterdagavond een herdenkingsbij eenkomst plaats ter nagedachtenis van alle burgers en militairen die sinds hel begin van de Tweede Wereldoorlog waar ook ter wereld zijn gevallen. Burgemeester Waals wees er tij dens de plechtigheid op dat het nog altijd waarde heeft allen, die geval len zijn, op welke wijze dan ook, te blijven herdenken, ook als de bevol king die de strijd bewust heeft mee gemaakt steeds kleiner wordt. 'Het moment van bezinning is nog steeds nodig omdat er nog steeds geweld in de wereld plaats heeft. Weinig heeft de wereld geleerd en wij moeten over de graven heen blijven strijden voor die vrede die nog niet over de wereld aanwezig is'. Adj. hoofdredakteur J. Wijnen van De Limburg stelde ook duidelijk dat het schijnt dat de vrijheid het groot ste goed nog voor velen onbespreek baar is, en is het ogenblik van stilte, van herdenken, nog altijd nodig. Wijnen wees er verder dat er geen vrede kan zijn zolang er ook nog sprake is van buitenlandershaat. Klas 8 van de basisschool De Hommel die dit jaar het monument van onze gevallenen verzorgt, had de eer om namens de jeugd de plechtigheid bij te wonen. Een van de leerlingen mocht een toespraak houden wat ook door twee vertegen woordigers van de Oecumenische Burgemeester Waals en Piet Kienhuis van liet Oranjecomité leggen bloemen bij het Oorlogsmonument Werkgroep Venray werd gedaan. Begeleid door de MMSK St. Petrus Banden trokken de aanwezi gen in stille tocht naar het monu ment van de Venrays Gevallenen achter de St. Petrus Bandenkerk. Daar werden kransen gelegd oor burgemeester Waals, de voorzitter van het Oranjecomité, door leden van de groep Geleide Wapens, leer lingen van de basisschool De Hommel en van de Bond van Wapenbroeders. Vervolgens werd tot slot het Wilhelmus gespeeld én gezongen. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray doet weer van zich spreken, want deze vereni ging organiseert namelijk op zon dag 12 mei 1996 een Dekenaal Schuttersfeest voor de Dekenaten Venray en Horst, aangevuld met de verenigingen uit Blerick en Siebengewald. DEKENAAL SCHUTTERSFEEST Een Dekenaal Schuttersfeest is een samenkomst van de verenigin gen uit de Noordlimburgse gemeen ten. te weten: Sint Jan Grubbenvorst. Sint Thomas van Aquino Blerick. Ons Genoegen Siebengewald. Wilhelmina Horst en natuurlijk Schutterij 't Zandakker GiLde Sint Jan Venray. Deze dag begint met een inspektie. gevolgd door een korte optocht, waarna natuurlijk het hoogtepunt zich af gaat spelen op de Schuttersweide. alwaar de schoten gelost zullen wor den. Dit jaar is de Venrayse schutterij dus aangewezen voor de organisatie van dit treffen. De dag begint om 14.00 uur met een algemene inspek tie der aangesloten verenigingen bij de sporthal in de wijk Landweert. Deze inspektie zal afgenomen wor den door afgevaardigden van het gemeentebestuur tesumen met de voorzitter van de Venrayse vereni ging. De joekskapel Got Net zal deze inspektie leiden met het spelen van het Limburgs Volkslied, gevolgd door een pittige mars. De optocht zal vervolgens als volgt gaan lopen: Kruidenlaan. Silene. Sneeuwklokje, Sterremuur. Penningkruid. Wijnruit. Penningkruid, Tormentil. Vingerhoedskruid. Sleutelbloem. Pinksterbloem, Pastinaak, waarna de optocht ontbonden zal worden bij de sporthal. Na het ontbinden van de optocht wordt er onmiddellijk vertrokken naar de schuttersweide aan de Loonsedijk. alwaar men de zestal- lenschietwedstrijden zal gaan hou den onder een gemoedelijke sfeer. Natuurlijk zou het voor de aange sloten verenigingen een genoegen zijn als er, zeker tijdens de optocht, een grote mensenmassa op de been is om de schutterijen te zien mar cheren en aan te moedigen. Ook op de schuttersweide is het publiek van harte welkom. De Venrayse schutte rij zorgt voor een heerlijk natje met een droogje. Allen tot ziens op zondag 12 mei. Granaat gevonden Tijdens landbouwwerkzaamheden aan de Vlies in Veulen kwam een nog intakt zijnde Duitse raketgra naat van 15 centimeter naar boven. Die werd in afwachting van de rui ming door de EOC veilig gesteld. Vernielingen Een 47-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn aan de Blauwververstraat gepar keerde personenauto. Ook was de buitenspiegel er vanaf gesloopt. Een 41-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Vivaldistraat geparkeerde personenauto. Die auto was reeds meerdere malen doelwit van vanda len geweest maar deze keer was het wel bijzonder erg. De auto was ook met lijm bespoten. De schade aan deze auto bedroeg ƒ5.200,- want hij moest geheel worden overgespoten. Donderdag 2 mei behaalde Broekmans Patisserie bv in Venray de eerste prijs voor een bedrijfsin- zending van banket. Dit gebeurde tijdens de voorronde van het kam pioenschap banketbakken van Nederland in Eindhoven. Op 16 oktober 1996 is in Wageningen de finale, waarbij Bro"ekmans Patisserie als eerste geplaatst is. De bedrijfsinzending bestond uit zeven produkten: bonbons, roombo- terkoekjes. showstuk van getrokken suiker, kindertaart, hartige taart met broccoli en zalm, drie soorten gebakjes en een desserttaart. De laatste twee produkten zijn al geruime tijd in het assortiment van Broekmans verkrijgbaar en een groot sukses. Ook de hartige taart met broccoli en zalm zal daar bin nenkort aan worden toegevoegd. Inbraak in bouwkeet In de nacht van vrijdag op zater dag is door forcering toegang ver kregen tot een aan de Etnalaan staande bouwkeet van een aanne mersbedrijf. Ontvreemd werden een Alligator graafmachine en een boor machine. Op klaarlichte dag... Zaterdagmiddag werd tussen 12.30 en 13.00 uur ingebroken in een woning aan de Largostraat. De inbreker verschafte zich toegang via het platte dak van de woning, om door forcering en een slaapkamer raam toegang te verkrijgen. Uit de slaapkamer werden een aantal sie raden weggenomen. Tijdens de inbraak was de zoon des huizes aan het douchen. Hij heeft van tfe inbraak niets bemerkt. Gemeenten willen geen intensieve recreatie toestaan Het Zuiveringschap Limburg heeft een zwemverbod ingesteld voor de plas Noordzijde en de plas Zuidzijde van De Diepeling, gedeeltelijk gele gen in de gemeente Venray en gemeente Meerlo-Wanssum. Zwemmen is er te gevaarlijk. Het zwemverbod geldt voor onbepaalde tijd omdat ook de ontgrindingswerkzaamheden in ieder geval in 1996 zullen voortduren. Het Zuiveringschap heeft de beheerder van de plas. de firma Teunissen uit Gennep, op de hoogte gebracht van het besluit. Ook de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum, GGD en politie zijn op de hoogte gebracht van het zwemverbod. Zwemmen in De Diepeling is te gevaarlijk vanwege de ontgrindingsakti- viteiten die er plaatsvinden met zandzuigers. De plas heeft een grote diepte met mogelijk voorkomende koud waterstromingenEr zijn bodemoneffen- heden en steile taluds. Desondanks werd er afgelopen zomers door veel mensen gezwommen.' Vorig jaar nog verdronk een 23-jarige Pool in De Diepeling terwijl een 32-jarige landgenoot ternauwernood gered kon wor den. GEEN DAGSTRAND De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum blijven voorlopig bij hun standpunt om De Diepeling geen recreatiebestemming te geven. Dat schrijft de gemeente Venray in naar voorstel voor het bestemmingsplan ter plekke. Beide gemeentebesturen blijven erbij dat alleen 'beperkt recreatief medegebruik' is toegestaan. Onder die noemer vallen activiteiten als wan delen, fietsen en vissen. Daarvoor willen de gemeenten wat eenvoudige voorzieningen aanleggen. Vorig jaar gingen stemmen op om het illegale gebruik te legaliseren door zwemmen en surfen toe te staan en een dagstrandje aan te leggen. Alleen als uit een onderzoek zou blijken dat er behoefte bestaat aan extra voorzie ningen voor meer intensieve recreatie, zijn beide colleges bereid daar aan mee te werken. Meerlo-Wanssum moet dan het voortouw nemen, want het gedeelte van de plassen die hiervoor het eerst in aanmerking komen, liggen "op het grondgebied van deze gemeente. 16 mei, Hemelvaartsdag, is het weer zover! De Bonte Koe zal dan weer in bezit worden genomen door de 'echte' muziekkenners. Deze zul len van heinde en verre richting Venray trekken om hun kennis te meten met die van anderen. De opzet zal niet veel gaan afwijken van de voorgaande jaren. Aan de hand van geluidsfragmenten, wor den items als soul, reggae, covers etc. afgewerkt. In navolging van onze collega's van FC Oranje uil Tegelen zullen zij dit jaar een pople gende centraal stellen in een item. Welke legende dat is staat momen teel nog niet vast. De organisatie is al vanaf begin '96 bezig met het in elkaar zetten van de nieuwe kwis. Binnen de organisatie is er trouwens een wijzi ging opgetreden: Theo Janssen is ermee gestopt en zijn plaats is inge nomen door Wilbert van Keijsteren. Hij heeft de afgelopen jaren zelf deelgenomen aan de kwis. De groe pen die afgelopen jaar hebben deel genomen zijn begin april persoon lijk aangeschreven.Vanaf I mei kunnen andere groepen zich ook laten inschrijven. Er is echter een maximaal aantal groepen dat kan worden toegelaten. De inschrijving kan ook telefonisch geschieden via tel. 0478-582444, Wim Baltussen. Wilbert Jeuken zal ook dit jaar garant staan voor aantrekkelijke geldprijzen. De organisatie van De Bonte Koe's Popkwis verdedigde op 24 maart voor de derde maal hun eerste prijs van de Oranje Popkwis te Tegelen. Wederom wisten Bert Linders. Bert Voesten en Wilbert van Keijsteren beslag te leggen op de eerste plaats. Langs deze weg onze welgemeende felicitaties aan de winnaars! Mizpah Mizpah: Hebreeuws voor: 'Waar je ook moge zijn. moge hel je goed gaan'. En het gaat goed met Mizpah. Na optredens op Lowlands en de Noorderslag speelde Mizpah in het voorprogramma van Luke Bloom en The Walkabouts. De band deed suksesvolle optredens in gerenom meerde clubs als Paradiso. De Melkweg. Het Paard. Doornroosje. Luxor. Bibelot en LVC. Deze zomer speelt Mizpah voor de tweede keer op de Nijmeegse Valkhof-affaire en de groep is deze zomer ook uitgeno digd voor Huntenpop. Festival Mundial en Oerol. Mizpah is vier jaar geleden opge richt door de in het Schotse Glasgow geboren leadzangeres Julie Scott De vanuit Arnhem en Nijmegen operende groep speelt sinds 1993 in een zevenmansbezet ting een repertoire met afwisselend akoestisch en elektrisch materiaal. Mizpah's rock met folkinvloeden heeft de pers al aangezet tot verge lijkingen met The Walkabouts. The Levellers en Fairport Convention Zondag 12 mei. aanvang 20.00 uur. entree ƒ5.-. Vernieling auto Een 32-jarige inwoner van Sevenum deed aangifte van vernie lingen aan zijn op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde per sonenauto. In de auto waren ver schillende deuken getrapt en er waren diverse krassen op het plaat werk aangebracht. Wethouders door het lint Door met een tandem door een lint te fietsen namen de wethouders Driessen (Venray) en Van de Pas (Vierlingsbeek) op woensdag 8 mei het betonnen fietspad Overloonseweg officieel in gebruik. Het nu ontstane meest vlakke fietspad van Venray meet 2461 nieter en bevat ongeveer 984 m3 beton. Zo'n 16 centimeter dikke betonlaag is deels op het bestaande asfaltfietspad zodanig beschadigd dat deze niet als fundering kon die nen. Daarom zijn diverse gedeelten asfalt verwijderd. Tevens zijn er enkele bomen vervangen en is het fietspad ter hoogte van de Spurkt een gedeelte van de weg af verscho ven. In de nabije toekomst zal namelijk de kruising Spurkt- Overloonseweg aangepast worden (in verband met een uitbreiding van het bedrijventerrein Smakterheide). Met de werkzaamheden aan het fietspad is op I november van het vorig jaar een begin gemaakt. Onder normale omstandigheden zou het fietspad voor de kerst geopend zijn, maar de vroeg intredende vorst bleek een spelbreker. De provincie Noord-Brabant heeft de voorbereiding van hel bestek van het betonnen fietspad voor haar rekening genomen en is tevens als direktie opgetreden. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 29 april lot en met 5 mei werd bij de politie aangif te gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Beenbeschermers voor paardrij den: schakelarmband met knopje: bankpassen Rabo en Postbank; lees bril in zwarte koker: broche met drie steentjes in bovenhoek: halsketting, met rode hanger en wit steentje; Franse Basset, leef. naam Jetta: Ierse setter, reu. Eamon; kunstgebit, onder, ontbreken 4 tanden: porte feuille met inhoud: herenportemon nee met inhoud: rugzak met veter- sluiting. paar schoenen: paspoort met geldbedrag: Disney portemon nee met ƒ7.50. GEVONDEN Bankpas Rabo; bril. Explicit in brilledoos: omafiets met terugtrap rem: damesfiets Regina: fiets, klein model; hond. lijkt op Boomer: konijn, licht bruin: lidmaatschaps kaart en kortingspasjes Videocorda 8540: medicijn, merk Ventolin: por temonnee met ƒ40.-: damesporte- monnee. metalen hoekjes aan voor kant: twee radiocassetterekorders. Philips, zegelring met blauwe steen. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7