Uitbreidingsplannen ademen sfeer duurzaamheid De tol van het afvalsucces Elke dag nieuwe, schone lenzen Ï'DA YACU VUE' "Wij hebben niets toegezegd" Gewapende overval op winkelier Politie1'produktie11 moet omhoog OPTIEK VERHOEVEn 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Waals toch in programma-adviesraad Kind enige tijd vermist UW Oranjecomité bezorgd over Kindermarkt GRATIS* PROEFPAAR Kabel in Smakt? Dorpsraden vergaderen Nieuwe bestemmings plannen Maashees en Holthees 55+ Info-markt ;L EN MAAS Donderdag 9 mei 1996 - Pagina 5 innen de gemeente Venray gel- i tal van verouderde bestem- igsplannen. Dat zorgt regelma- voor vertragingen bij nitelijke ontwikkelingen. iuit rijk en provincie is de laat- jaren bij gemeenten aange- mgen op herziening van deze nnen. Daarom is de gemeente 1994 gestart met een actualise- p van alle bestemmingsplan- i. Daarbij wordt gelet op de Iers die rijk en provincie heb- i aangegeven in de nota's ruim- jke ordening en in het eekplan voor Noord- en dden-Limburg. Voor de dorpen nen de gemeente is de belang- iste vraag waar en hoeveel er ie toekomst gebouwd kan wor- i. Vooral stankcirkels rondom arische bedrijven beperken de (gelijkheden tot bouwen. Sinds i week weten in elk geval strum en Merselo waar ze aan zijn. idoor Bert Albers) De gemeente wil Oostrum naar noordoosten toe uitbreiden, in gebied dat wordt begrensd door Oostrumse beek. de jjsterseweg en de Mgr. nssenstraat. In het gebied verrijst I 2006 in drie stappen een wijk i;; i 26 vrijstaande. 20 halfvrijstaan- en 9 geschakelde woningen. De i k moet een overgang vormen tus- i dorp en buitengebied. Bij bouw ij inrichting komt de nadruk te lig- i op duurzame ontwikkeling en 'i idacht voor de natuur. Voor de jk is een stedebouwkundig plan naakt dat weer deel uitmaakt van nieuwe bestemmingsplan voor ►strum. Hei hart van de uitbreidingswijk t >rdt gevormd door een groene _jk van circa 70 bij 30 meter, aromheen worden de geschakel- eneen deel van de halfvrijstaan- woningen gebouwd. Op het cen- le plein kunnen speeltoestellen irden geplaatst. De buitenring van wijk wordt gevormd door vrij- lande woningen. De bewoners arvan kijken uit over het buitenge- d. Deze woningen vormen samen :t de omranding en de beekoevers vensters van de wijk in het land- Gij De wijk wordt ontsloten via één hoofdweg, die aansluit op de Mgr. Hanssenstraat bij de straat Hoefslag, waar dus een kruising ontstaat. FASEN In Merselo gaat de uitbreiding zoals verwacht naar het noorden, in. de richting van de sportvelden. De nieuwe wijk wordt begrensd door Dorperveld, Kleindorp en Grootdorp. De bouw gaat in drie fasen plaatsvinden. Begonnen wordt met twintig woningen, aanhakend aan de achterzijde van Dorperveld. Rondom een speelpleintje zijn vijf woningen in een rij, zeven gescha kelde en acht vrijstaande huizen gepland. Fase twee bestaat uit zeven woningen. Die zijn gesitueerd in het gebied tegenover molen Nooitgedacht. Het moeten wonin gen van maximaal een bouwlaag zijn omdat ze anders teveel wind voor de molenwieken wegvangen. De bungalows zijn bovendien gete kend op grond die de gemeente nog moet aankopen. Omdat deze wonin gen geen verdieping kunnen krijgen zijn de kavels van fase twee wat groter. SPORTPARK De verplaatsing van het sportpark vindt plaats in de eerste en de laatste fase van de uitbreiding. Tijdens fase een kan met de aanleg van een nieuw hoofdveld worden begonnen. Het noordelijke veld kan nog tot aan de start van de derde fase in gebruik blijven. De afronding van de uitbreiding in Merselo kan pas starten nadat minstens één van de twee stankcir kels die over het gebied liggen is verdwenen. Daarna kunnen vijftien woningen gebouwd worden in het meest oostelijk gelegen deel van het uitbreidingsgebied. DUURZAAM In beide uitbreidingsplannen is sprake van een 'zorgvuldig stromen- beheer'. Dat houdt onder meer in dat het water zoveel mogelijk binnen de wijk blijft circuleren" Daarom wordt er zo weinig mogelijk verhard in de wijk en zijn de straten niet breder dan nodig is. Halfverharde stroken ernaast zorgen ervoor dat het water de grond inzakt. Smallere straten bevorderen gelijktijdig de verkeers veiligheid en beperken het autoge bruik. Een spaarbekken zorgt voor een waterpartij in de wijk. filtert water en kan ook zorgen voor de opvang van regenwater. Water speelt in Oostrum een wat grotere rol van wege de Oostrumse beek. die aan de zuidelijke en oostelijke rand van de wijk stroomt. Deze beek krijgt een wal natuurlijker inrichting met brede natte oeverstroken. In.Merselo zorgen sloten langs de -verplaatste- sportvelden voor een goede afwate ring. De bedoeling is dat beide wij ken een gescheiden waterhuishou ding krijgen, voor drink- en ander water. Ook met bouwmaterialen en ener gie wordt in Oostrum-Oost en Merselo-Noord zorgvuldig omge sprongen. Er wordt zo weinig moge lijk grond aangevoerd en afval van de bouwplaatsen dient als het kan te worden hergebruikt op het terrein. Het beoogde uitbreidingsgebied van Oostrum wordt begrensd door de Oostrumse Beek overleg pussen de gemeente iray en Frans van Hooft, de irzitter van de stichting CAI- jnray (de voormalige eigenaar het Venrayse kabelnet) heeft tsgenoemde besloten zijn its als lid van de programma- iesraad af te staan ten behoeve burgemeester Waals. Vorige week nog was het stich- gsbestuur nogal verbaasd over het l dat de gemeente Waals wilde nrdragen. "E.e.a. berustte op een scommunicatie tussen gemeente CAI" lichte burgemeester Waals andagavond uit tijdens de com- ssievergadering algemene zaken, mag uit elke gemeente maar een rsoon zitting hebben." aldus sals. "Na overleg met dhr. van soft heeft déze zich bereid jjjpi loond terug te treden uit de pro- amma-adviesraad ten behoeve van portefeuillehouder mediazaken", aals heeft zelf mediazaken in zijn srtefeuille. de programma-adviesra'ad van ega Telediensten, eigenaar van nagenoeg het hele kabelnel in Limburg, hebben uitsluitend raads leden van de betrokken gemeenten zitting. Bij de overname van het Venrayse net pleitte de CAI Venray voor een zetel vanuit de stichting. Mega wilde daar volgens van Hooft toen niet aan. De oplossing werd uiteindelijk gevonden in het feit dat van Hooft als VVD-er deel uit maakte van de Venrayse gemeente raad. TARIEVEN De Programma-adviesraad heeft met name invloed op zaken als pro grammering en in mindere mate op de tarieven. Volgens Frans van Hooft hoeft Venray niet bang te zijn voor extra tariefsverhogingen. "Venray heeft al bijna het hoogste tarief in Limburg. Mega streeft naar uniforme tariviëring. Stijgingen maken het verschil alleen maar gro ter." Van Hooft wees op de afspra ken tussen CAI Venray en Mega bij de overname. Het tarief zou. met beperkte prijsindexcorrectie, bevro ren blijven. Maandagmorgen 29 april 1996 Kam bij de politie Venray de mel- ng binnen dal er een 7-jarig meisje ;rd vermist. Het meisje was om .00 uur vanaf haar ouderlijke oning naar de bushalte gelopen i de Rumbastraat te Venray, 'aar zij normaal met andere kin- ren op de schoolbus stapt. Het meisje is niet met de bus mee- tgaan. Op dit moment is nog niet lidelijk waarom niet. Na melding van de school dat het eisje niet op school is aangeko en volgt er een zoekaktie in de iurt en wordt de politie ingescha ald. Het meisje wordt in eerste Hantie niet aangetroffen. Omstreeks 12.30 uur wordt naar inleiding van een melding bij de ilitie het kind lopend aangetroffen 'der het viadukt aan de Henri unantstraat te Oostrum. Hel hui- .nde en ontredderde meisje wordt 8lnig naar haar moeder gebracht. Hei kind vertelt dat ze is meege- ■amen door twee personen met een ^)nd en dat ze is geslagen. Nog duidelijk is wal er verder nog met ft kind is gebeurd. 8"!Signalement van het meisje: ftijd 7 jaar: kort donkerblond ir; gekleed in paarse jas met ere- WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar mekleurige/witte vlakken, blauwe spijkerbroek, roze schoentjes met hartjes; verder droeg ze een rood/zwarte rugzak met een pluche beertje. De politie verzoekt getuigen die het meisje maandagmorgen 29 april hebben zien lopen in de omgeving van de wijk het Brukske te Venray zich te willen melden; te. 0478- 5311II. Waals over speeltuin "De Stichting Speeltuin Venray heeft recht op antwoord, maar wij hebben niets toegezegd. Zij krijgen voor 1 juli van oas een antwoord op de vraag of het college de plannen haalbaar acht". Dat liet burge meester Waals maandagavond weten in de commissie algemene zaken naar aanleiding van vragen van D66-er Hans Teunissen. Teunissen had begrepen dat de plannen van de Stichting Speeltuin Venray in mei afgehandeld zouden worden en wilde weten hoe de stand van zaken was. Volgens Waals krijgt de stichting van het college uitsluitend een advies om al dan niet verder te gaan op de ingezette lijn. Andere toezeggingen volgens hem niet gedaan. V^zijn De 71-jarige eigenaar van een tabakszaak aan de Langstraat moet wel over 'ijzeren zenuwen' beschik ken. Bij een gewapende overval bleef deze winkelier 'ijskoud'. Omstreeks 17.30 uur kwam een hem onbekende man zijn labaks- zaak binnen en vroeg twee sloffen sigaretten. De winkelier draaide zich om. om de twee gevraagde sloffen uit het rek te pakken en toen hij deze op de toonbank legde en wilde afrekenen zag hij dat een loop, vermoedelijk van een pistool op hem gericht stond terwijl op dat moment ook de kassa openstond. In plaats van in paniek te raken duwde hij de kassalade dicht en liep naar het achter de winkel gelegen woongedeelte. Wie het meest geschrokken was is niet duidelijk, maar vermoedelijk heeft de overvaller gedacht dat de winkelier de politie ging bellen. Even later zag de winkelier de winkeldeur open staan en ging hij kijken. De onbekende man was ver dwenen maar ook de twee sloffen sigaretten waren verdwenen. Een zoekaktie van de politie heeft tot op heden geen resultaat opgeleverd. Een signalement van de overvaller is bekend. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Jij TV kopen 7 Ikke gevonden, waren van vrachtauto gevallen^/ i' k.' only Je draagt wat je wil. de ene dag lekker cool of soms business, maakt niet uit. Jij draagt het dat is the point. Het is jouw tijd, jouw mode. Jouw modezaak altijd verrassend en betaalbaar. Venray Grotestraat 27 telefoon 0478 583938 Speciale afdeling euor de bruidegom Milieustation barst van het asbest Het milieustation op de Acaciastraat heeft in 1995 in plaats van de verwachte 50 maar liefst 130 ton asbest ontvangen, het grootste aanbod in heel Limburg. Dat succes leidt tot extra kostep voor de gemeente omdat de eisen voor transport en verwerking steeds strenger wor den. De forse afwijking tussen begro ting en werkelijkheid wordt veroor zaakt door het onverwacht hoge bezoekersaantal van hel milieusta tion. Dat is weer een gevolg van de toegankelijkheid en de ruime ope ningstijden. Daarnaast heerst er bij veel mensen de angst dat ze binnen afzienbare tijd helemaal niet meer van hun asbestafval afkomen, zon der veel geld te moeten bijbetalen. Dat heeft geleid tot een druk af en aan rijden op het milieustation. De strengere verpakkingseisen bij ver werkers zorgden voor een verdere kostenstijging. Ook andere afvalcomponenten zorgen voor extra kosten. Voornaamste oorzaak is de reeds genoemd milieubelasting op alle te storten en te verbranden afval. Per ton kost dat sinds 1 januari van vorig jaar bijna 30 gulden extra. De toename van aanbod van klein che misch afval was ook behoorlijk; 27,5 ton meer dan verwacht brach ten de Venrayse burgers naar het milieustation. Dat levert extra kos ten op. temeer daar het aanbod bij de chemokar evenredig verminder de. Door in de toekomst de chemo kar minder te laten rijden kunnen de kosten weer wat omlaag. INVERDIENEN Tegenover de kosten staan echter ook verdiensten. Mede dankzij het milieustation werd er vorig jaar naar schatting 70 ton minder illegaal gestort in de omgeving. En daarmee wordt ruim 30.000 gulden bespaard. want opruimen is veel duurder dan storten. De grootste besparing, ook wel inverdien-efect genoemd, komt uit het gescheiden aanleveren van de aivalcomponenten groen, puin, papier, textiel en glas. Verwerken van gescheiden componenten kost minder dan integraal storten en daarmee verdient de gemeente circa 340.000 gulden. De gemeente gaat dan ook verder met de het uitbreiden van de moge lijkheden óm afval te brengen. Na de ondergrondse containers in Landweert wordt binnenkort de glasbak op de hoek Antoniusstraat- St. Franciscuslaan vervangen door een ondergrondse voorziening. Ook hier gaat het om een proef om ver schillende fabrikaten en systemen uit te testen. De ondergrondse glas bak wordt waarschijnlijk volgende week al geplaatst. In Landweert zit ten vier containers onder de grond: twee voor glas. ééntje voor blik en één voor textiel. Politiechef Jacq Rooymans van het district Venray is van mening dat de politie meer repressieve taken moet gaan uitvoeren. "We moeten overtreders gewoon opschrijven" aldus Rooymans. Deze politie"produktie" is een van de zorgenkindjes van de poli tiechef, die nu ruim een jaar de leiding heeft over het district Venray. Rooymans reageerde daarmee op vragen vanuit de raadscommissie algemene zaken van Venray. Volgens Twan' Jansen (PvdA) is door de reorganisatie een terugloop in de produktie te zien. "Komt die DISPOSABLE CONTACTLENZEN (jvfl moil JjofvHVDVl optimaal gemak geen vloeistoffen elke dag nieuwe lenzen: veilig voor het oog superieur comfort uitstekende gezichtsscherpte ideaal voor brildragers zeer geschikt voor lensdragers Grotestraat 48 tel. 0478-582409 5801 BH Venray Mits uw ogen er gc.*chikt voor zijn. Exclusief aanpaskosten. - weer op mvo: Rooymans erkende dat de "pro duktie" de laatste jaren drastisch was afgenomen. "Bovendien vragen mensen om repressie" aldus Rooymans. Rooymans is dan ook van mening dat de produktie omhoog moet. "Ik ga de chefs van de basiseenheden daar ook verantwoordelijk voor stel len" aldus Rooymans. "Ik constateer zelf dagelijks als ik naar huis rijd een handvol ergerlijke overtredin gen". Volgens Rooymans is er overigens wel een stijging te constateren met betrekking tol het verbaliseren van snelheidsovertreders en zg. artikel 8 overtreders (alcohol in het verkeer). Binnenkort wordt gestart met de aanleg van kabeltelevisie in Holthees. Omdat de PNEM heeft aangegeven dat zij eventueel ook bereid is om Smakt en het buitenge bied van Holthees aan te sluiten, vraagt de dorpsraad van Holthees- Smakt aan eenieder, die belangstel ling heeft voor kabeltelevisie, zich bij de dorpsraad te melden. De dorpsraad kan zo met de PNEM in overleg gaan om tot eventuele aan leg te komen. Betrokken bewoners worden wel verzocht niet te lang te wachten. Op maandag 12 mei vergadert de dorpsraad van Holihees-Smakt. De vergadering begint om 20.00 uur in 't Pelgrimshuis. Op de agenda staat o.a. de stand van zaken rondom het oorlogsmonumentje en onder voor behoud zal de "Vierlingsbeekse wijkagent" P. van Bokhoven in de vergadering zijn werk toelichten en eventuele vragen beantwoorden. De dorpsraad van Veulen komt op dinsdag 14 mei om 20.30 uur in ver gadering bijeen. Op deze agenda staan o.a. de mededelingen van het dorpenoverleg en "dorpse zaken". Op het gemeentehuis van Vierlingsbeek ligt vanaf 9 mei ter inzage de ontwerp-bestemmings- plannen "Kom Holthees" en "Kom Maashees". De plannen omvatten hei gehele bebouwde gebied van beide kernen met uitzondering van het uitbreidingsgebied Hogeweg in Maashees. In de ontwerpplannen zijn met name de aan- en bijbouw- mogelijkheden ruimer dan in de thans geldende plannen. De oni- werp-plannen liggen vier weken ter inzage. Gaat u binnenkort over meer vrije tijd beschikken? Weet u nog niet wat u dan wilt gaan doen? Wilt u ook sportief bezig zijn? Kom dan eens kijken op deze 55+ Info-markt op woensdag 5 juni in Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. Voor verdere informatie kunt u terecht bij: Gonnie v. Ham, Kerkpad I, 5801 BK Venray, tel. 583765 of bij Jeanne Janssen. Raadhuisstraat 6, 5801 MA Venray. tel. 510500.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5