ooro len H 7.45 9-95 'Zeer misplaatste grap" Oostrum en Merselo: honderd woningen in tien jaar "Binnenkort surveillances met politiehonden" Werkgroep moet drugshandel in beeld brengen Le ju,w Jeugdleider Venrayse club verdacht van ontucht met minderjarige jongen »n ray's WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MOEDERDAG! roombrie Peel en Maas volgende week op vrijdag lini v.d. Ueur PINKSTEREN 1996 WEEKAANBIEDING f4,- friet 4 fricandellen PIZZA VAN DE WEEK TROPICAL- pizza 025 cm Tel. 510211 'Ontwikkel plan tariefs- differentatie' PERDAG 9 MEI 1996 - Nr. 19 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Ik 11 \9 .95 "rel. 0478-511510 PEEL EN MAAS 0 UI .15) iAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Wl straat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: 0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS VENRAY ief over Raaylandcollege met valse namen 'ij ervaren het als een zeer laatste grap. Als school doen ille mogelijke pogingen om acht te besteden aan de sproblematiek." Met deze den reageerde sectordirec- Wim Baken van het landcollege, dinsdag op een met onbekende herkomst drugsproblematiek op deze ol. brief werd de nodige kritiek op de direktie van het landcollege met betrekking tot drugsbeleid. De scheiding tus- onder- en bovenbouw van de ol werd als rampzalig omschre- "De sociale controle in ay's middelbaar onderwijs, lees iet Raaylandcollege" is volledig gevallen". Verder werd gesteld de informele leerling-docent ouding dusdanig veranderd is locenten geen enkele positieve •cd meer kunnen uitoefenen op eestelijk en lichamelijk welzijn Ie aan hen toevertrouwde pupil- 'In de praktijk betekent dit dat leerlingen in vrije uurtjes een ekje brengen aan de coffiees- dat er een verdachte geur hangt e toiletten en dat op de laatste ig van de eindexamenkandida- ocatic Zuid (het voormalige nveldcollege) gehuld was in verstikkende rook" aldus de schrijvers, die zich Ir. B. rots en Drs T Roovers noe- NIET TOEVALLIG brief suggereert dat beiden nten Natuurkunde respectieve- Maatschappijlecr op hel landcollege zijn omdat zij zich orgde nauw betrokkene" noe- :t tweetal, waarvan de identiteit ie achterhalen was (mogelijk ij zich alsnog melden bij onze dfe) noemt het feit dat de ople- van de softdrugshandel in rd-Liniburg samenvalt met de Ne middelbare scholenfusie in irland van de laatste decennia, geheel toevallig. "ZEER MISPLAATSTE GRAP" Sectordirecteur brugklas van het Raaylandcollege. Wim Baken noemde de brief een zeer misplaats te grap. Vólgens hem doet de school er alles aan om het drugsgebruik tegen te gaan. "Wij besteden alle mogelijke aandacht aan dit pro bleem. Er is zelfs een beleidsplan voor opgesteld. De opmerkingen in de brief slaan nergens op. Ze zijn absoluut niet waar." Dat docenten geen enkele positieve invloed meer kunnen uitoefenen op het geestelijk en lichamelijk welzijn van de aan hen toevertrouwde pupillen, zoals in de brief werd gesteld, noemt Baken een misselijke opmerking. "Wij besteden juist zoveel moge lijk aandacht aan het geestelijk en lichamelijk welzijn van de leerlin gen." Uit welke richting deze "grap" komt waaien is Baken nog compleet onduidelijk. De namen zijn volstrekt onbekend bij de school. Poging diefstal auto's Zaterdagmiddag werd tussen 13.00 en 13.45 uur een op de par keerplaats aan de Raadhuisstraat geparkeerde Opel Kadett van een 46-jarige Venraynaar opengebroken, vermoedelijk om de auto te ont vreemden. Toegang was verkregen door het portier te forceren om ver volgens het kontaktslot door te ver binden. Dat was niet gelukt. De eigenaar zit met de braakschade. Maandag is tussen 07.40 en 16.30 uur getracht een op een bedrijfster rein aan de Hulst geparkeerde per sonenauto van een 47-jarige' inwo ner van Blerick te ontvreemden. De dader heeft wel de autoradiocasset- tespeler ter waarde van 650,- mee genomen. De diefstal van een zwarte Opel Kadett, op de parkeerplaats bij het ziekenhuis aan de Merseloseweg, was wel gelukt. De auto was door de 30-jarige inwoonster van Smakt daar maandagmiddag omstreeks 13.25 uur geparkeerd. Toen zijn om 13.50 uur terugkeerde bleek de auto verdwenen te zijn. Stuntverkoop voor echte franse per 100 gram Max. 2 kilo per klant. ^«oymiuuay uij nduuudim uubirum 13 tut iouui waag op hel Henseniusplein Venray van 9.30 tol 18.30 ook bij U op de markt Herziene bestemmingsplannen klaar In Oostrum en Merselo kunnen de komende tien jaar rond de honderd woningen worden gebouwd. Voor Oostrum is een uitbreidingsgebied ten noordoos ten van de huidige kern ontwor pen, Merselo kan in noordelijke richting uitbreiden. Dat blijkt uit de concept-bestemmingsplannen van de gemeente voor beide dor pen. De dorpsraden van Oostrum en Merselo studeren momenteel op de ideeën van de plannenma kers. Uitgaande van de plannen kunnen in Oostrum maximaal 71 woningen worden gebouwd. In Merselo is ruimte Voor 51 woningen. In beide dorpen beperken enkele stankcirkels de bouwmogelijkheden. Buiten de slankcirkels kunnen in Oostrum 54 en in Merselo 36 woningen worden gerealiseerd. Met die aantallen kun nen de dorpen respectievelijk tot 2005 en 2002 vooruit. Om in Merselo de overige 15 te kunnen bouwen moeten er na 2002 bedrij ven worden weggesaneerd. De bouwplannen van de gemeente passen ook in de provinciale regels. Van de provincie mogen in Merselo tot en met 2004 in totaal 47 wonin gen worden gebouwd. Voor Oostrum is dat aantal 52 omdat in de afgelopen twee jaar eigenlijk al 19 woningen teveel zijn gebouwd. Het dorp heeft daarom tot 2005 geen problemen met de stankcirkels van omliggende agrarische bedrij ven. Dc dorpsraden van Merselo en Oostrum hebben vorige week de uit breidingsplannen voor hun dorpen in de brievenbus gekregen. De uit breidingen maken deel uit van de nieuwe bestemmingsplannen die de gemeente in concept klaar heeft voor de beide dorpen. De raden heb ben drie weken de tijd voor een eer- Een van de sportvelden, kleed ruimte en kantine in Merselo zal plaats gaan maken voor woningen. ste toetsing. Het gaat daarbij met name om zaken die de makers even tueel over het hoofd hebben gezien. De plannen met opmerkingen wor den vervolgens vastgesteld door het college. Daarna volgen de normale inspraakronden zoals die bij het opstellen van bestemmingsplannen gelden. De bestemmingsplannen inclusief nieuwbouw voor Oostrum en Merselo zijn de eerste in het kader van 'Werkprogramma herzie ning bestemmingsplannen'. Komende jaren worden nagenoeg alle verouderde bestemmingsplan nen in de gemeente aangepast. (Zie ook het artikel 'Uitbreidingsplannen ademen sfeer duurzaamheid' elders in deze krant). Politiechef streeft naar meer blauw op straat De politie in het district Venray gaat binnenkort starten met sur veillances met politiehonden. Dat liet politiechef Jacq Rooymans maandagavond de Venravse poli tici weten tijdens de commissie algemene zaken. Rooymans reageerde hiermee op vragen van uit de commissie met betrekking tot "meer blauw (politie) op straat". Met name Cees v.d. Ven (CDA) en Joost v.d. Vorle (fraktie v.d. Vorle) stelden dat van meer blauw op de staat nauwelijks iets te mer ken viel. Zij wilden dan ook wel weten wal hier de oorzaak van was. "Is opsplitsing van politiesurveillan- ces een mogelijkheid" aldus v.d. Ven. die zich afvroeg of de inzet baarheid afneemt doordat met twee personen gesurveilleerd wordt. OORZAKEN Rooymans gaf toe dat het niet mee valt om in het district Venray zichtbaar meer blauw op straat te krijgen. "Ons waren eerst veel meer medewerkers in het vooruitzicht gesteld, nu krijgen we te maken met een teruggang" aldus Rooymans. "Verder is het district Venray qua De gemeenten in het politiedis trict Venray hebben samen met politie en jusitie een werkgroep ingesteld die de drugshandel in het district in beeld moet brengen. Aan de hand van de resultaten van de werkgroep zal bekeken worden hoe de politie met de drugsproblematiek om zal gaan. Dat heeft burgemeester Waals maandagavond medegedeeld tij dens de commissievergadering algemene zaken. Volgens Waals is de drugshandel niet uit te bannen. Waals maakte zich meer zorgen over andere crimi naliteit die met dc drugshandel gepaard gaan. Daaronder vallen ook handel in harddrugs en prostitutie. Jacq Rooymans. politiechef van hot district Venray. onderstreepte dat de drugshandel niet uit te bannen is. In het werkplan van de basiseenheid Venray valt te lezen dat in 1996 drie zg. "drugspanden" (drugsverkoop- punten) uit de roulatie gehaald moe ten worden Rooymans noemt drie een relatief begrip. Het-aantal pan den zal ook afhangen van klachten die er komen of het feit dat de poli tie zelf overlast constateert. "Maar daarmee is het probleem niet opge lost. De handel zal dan ongetwijfeld elders de kop opsteken." Hoeveel drugspanden er in het district zijn. is niet duidelijk. Reden waarom ook de werkgroep is gevormd. Peel en Maas is in het verleden altijd tijdens de Hemelvaartsw eek op woensdag verschenen. In verband met de pershezetting bij de drukke rij, zal vanaf dit jaar de krant op vrijdag, in dit geval 17 mei, verspreid worden. De aanlevertijden voor redaktionele bijdragen en advertenties zul len die week dan ook normaal zijn. bereikbaarheid niet eenvoudig De ligging van de Maas houdt in dat niet alle plaatsen even gemakkelijk te bereiken zijn." Een bijkomend probleem voor hel district Venray is het groot aantal agenten met een overschot aan vrije uren. Dit "stuwmeer" aan vrije uren heeft de zorg van Rooymans. "Dit jaar moeten we door dat meer heen komen maar met sommige mede werkers is het moeilijk om tot een goede afbouw te komen. Maar voor mij is het bittere ernst." Desondanks streeft Rooymans naar zoveel mogelijk mensen op de straat. "Nieuwe vacatures zijn daar ook op gericht" aldus Rooymans. POLITIEHONDEN Volgens Rooymans is het alleen surveilleren door politie-agenten of -surveillanten niet altijd mogelijk. "Sommigen mogen en kunnen dat wel. anderen kunnen nog niet alleen gaan. Een werkgroep bekijkt hoe we eenmanstaken gaan uitvoeren Rooymans voegde daaraan toe dat het fenomeen politiehond in Venray haar intrede zal gaan doen. "Binnenkort krijgen we surveillance hondengeleiders" aldus Rooy mans. Verder proberen we uit elke sur veillance optimaal rendement te halen. "We proberen heel gericht blauw op straal te sturen door aan elke surveillance een taak te koppe len" aldus de politiechef. jtRAS WIM. EEN KLEURRIJK MINI-FOTO-ALBUM. EEN FOTO FUP-AIBUM. EEN VERGROTING foto I video Patersstraat 10. Venray. lel (0478) 58 4 Ook de komende feestdagen bent u van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wal wils: ,2-rtEI 1995^|tf MOEDERDAG-MENU I *kiÊ\i Op le en 2e Pinksterdag vanaf 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN met op le Pinksterdag voor alle kinderen een prachtig POPPENTli FA TFR" voor f32,50,- p.p. (kmdtren t'm 12 jrƒ1.-per JOcm lichaamslengte) In ons restaurant op beide pinkster dagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het maar ƒ35,- p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's, boeiende tekenfilms en een leuk presentje Hotel Asteria Venray Maasiieseweg 80a, Venray Natuurlijk bij: (hain/ananas) Paterslaan 1 te Venrav - Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 15 mei '96 - M.i.v. heden bezorgen wij tot 20.00 uur. De politie van het district Brabant Zuid-Oost heeft maan dag een inwoner van Son en Breugel aangehouden. De man wordt ervan verdacht ontucht te hebben gepleegd met een twaalf jarige jongen uit het Zuid- Hollandse Voorschoten. De man is gisteren voorgeleid voor de Officier van Justitie in Den Bosch. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Van verkrachting, zoals eerder deze week gemeld in een regionaal dagblad, is volgens een woordvoerder van de politie geen sprake. De verdachte is in Venray al een aantal jaren actief als leider van scouting en de jeugdclub Zamo Active. Daarvan is de Voorsehotense jongen overigens geen lid. Onderzoek heeft tot nu toe geen aanwijzingen opgeleverd dat de man met kinderen van deze verenigingen ontucht heeft gepleegd. De zaak werd dinsdag als eerste gemeld in de regionale dagbladen in Noord-Limburg en Zuid-Oost Brabant. Dc 32-jarige V. zou de jon gen onzedelijk hebben betast en ook verkracht. De ontucht vond plaats wanneer de twaalfjarige logeerde hij de verdachte. De jongen uil Voorschoten kwam met V. in contact toen de moeder haar zoon inschreef bij het castingbureau voor kinderen van de verdachte. Dc moeder koes terde aanvankelijk geen argwaan, lot na een bezoek aan het huis van de verdachte Op haar aandringen bekende haar zoon de ontuchtige handelingen van V. Op 22 maart deed dc moeder aan gifte bij de politie. Na het horen van de jongen besloot de politie de man uit te nodigen voor verhoor. Dat gebeurde maandag. Tijdens dal ver hoor w erd V. gearresteerd. In Venray was het bestuur van de Zamo Active Club en een aantal ouders al een aantal weken op de hoogte van de verdenkingen tegen V. In overleg met de politic werd besloten dc zaak stil te houden. 'In het belang van hel onderzoek' vol gens de politie, "ter bescherming van de leden van de vereniging en van de man zelf", verklaart voorzit- Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray ter W. Peelers van Zamo Active Club. Dinsdagavond heeft het bestuur tijdens een speciaal belegde avond de ouders volledige opening van zaken gegeven. De ouders reageerden volgens de voorzitter 'verbijsterd en verbaasd', maar z.ijn vastbesloten om de schouders onder de club te blijven zetten. De Zamo Active Club telt circa 25 leden tussen de 7 en de I I jaar en IS leden tussen I2en 15 jaar. De club werd twee jaar geleden opgericht, als afsplitsing van scouting. Secretaris en leider V. stond aan de wieg van de club. "Dc man heeft zich enorm voor dc club ingezet, maar dit soort dingen kun je natuur lijk als ze waar zijn nooit tolereren", aldus voorzitter Peeters CDA Venray roept college op: He! CDA Venray wil dat de gemeente op korte- termijn een plan ontwikkelt voor de differen tiatie van het afvalstofTentarief. Volgens het CDA heeft de Venrayse burger nu voldoende mogelijkheden om zelf de hoeveel heid afval te beperken. "De tijd is rijp om de burger die bewust omgaat met afval daarvoor te belonen", meende commissielid Van de Pas namens het CDA. De partij van Van de Pas wil dat de gemeente Venray een voortrek kersrol gaat vervullen bij de invoering van tariefsdifferentiatie. Volgens wethouder De Loo wordt in regionaal verhand al gekeken naar invoering van verschillende tarieven voor hel afval, afhankelijk van de aangeboden hoeveelheid. Invoering is pas mogelijk als er vol doende voorzieningen zijn voor de burger om het afvalaanbod te beper ken. Bovendien moet het tariefsys teem goed zijn. De Loo wees erop dal ervaringen elders in Nederland hei aanvankelijke enthousiasme voor betalen op maat al weer heb ben getemperd. Een eerlijk systeem bedenken en inv oeren is'duur en aan alle systemen kleven nadelen. Het CDA hield het pleidooi vorige week in de vergadering van de com missie milieu. Daar werd het jaar verslag afvalstoffen over I995 besproken. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1