PEEL EN MAAS lolthees en Smakt vieren mee met 60-jarige voetbalclub VVV viert jubileum met Midzomermuziekfeest ernie van Lierop wint koningstitel lolitie lost 150 isdrijven op Het zonnetje in huis kan knap lastig zijn... c:oi\ PAINT Hakkespits danst tussen hoogheden Boek '50 jaar later' gepresenteerd Politie pakt autodieven bij alkoholkontrole Extra openstelling bezoekerscentrum A73 V UW Zondag Kunst manifestatie Geijsteren Rommelmarkt Landelijke Fietsdag naar Afferdense molen "Kom d'r bej, wej zien d'r ok" arin twee provincies een en zijn, zonder gekibbel over idelingen etc. Brabant en >urg. of beter gezegd, lees en Smakt: twee kernen, emeenschap. Dat wordt van n. 19 mei uitbundig gevierd ortpark De Halt bij gelegen- van het 60-jarig bestaan van voetbalclub VV Holthees- it. Een uitgebreid feestpro- nna met veel muziek maar irlijk ook voetbal wordt de lers van beide dorpen voor- loteld. Onder het motto n d'r bej, wej zien d'r ok" is een bij de festiviteiten van welkom. TOEKOMST irzitter Henk van Os kijkt in de lumuitgave van het clubblad inter niet alleen naar wat er de ipen zestig jaar is neergezet. :t ook enkele kanttekeningen toekomst. "Zestig jaar jong n was al met al niet zo'n Maar zeventig jaar oud wor- lat wordt een hele kluif. Die itwoording dragen de huidige aldus de voorzitter. Hij wijst erop dat VV Holthees- Smakt haar jèugd al heeft moeten onderbrengen bij Volharding. Hij noemt dat een goede beslissing "Een jeugdafdeling was niet langer haal baar. De jongelui hebben het daar prima naar de zin en krijgen de kans met hun talenten het mogelijke te bereiken. Tegelijkertij is dal gege ven echter ook een tijdbom onder het voortbestaan van de voetbalclub. Vergrijzing van onze velden dreigt. Dal is met kunstmest niet te bestrij den" aldus Henk van Os. Het voortbestaan van de club is volgens van Os van groot belang. De voetbalclub vervult volgens hem binnen de gemeenschap een essen tiële rol. "De voetbalvereniging ver bindt vriendenclubs en andere ver enigingen. biedt de mensen van het dorp en daarbuiten de gelegenheid elkaar ongedwongen te ontmoeten en zorgt ervoor dat Holthees-Smakt een leefbare gemeenschap blijft waar bij tijd en wijle nog wat te doen is". BLIJ Toch is de voorzitter blij met wat de club nu heeft. "Wij zijn een goed draaiende club met prima voorzie ningen. actieve leden die wel van een beetje gezelligheid houden". Henk van Os vergeet daarbij de sympathisanten en de trouwe sup- portersschare niet. Hij hoopt dan ook op een gewel dig festijn dat iedereen nog lang zal heugen. FESTIVITEITEN De festiviteiten beginnen op don derdag 16 mei met een grandioos country en westernfestijn voor de leden. Vrijdagmiddag 17 mei is er vanaf 16.00 uur een mini-playback show met aansluitend karaoke. Zaterdag 18 mei wordt er gevoet bald tijdens het- stratentoernooi. Randaktiviieil daarbij is het doel- schieten en een springmatras. Vanaf 19.30 uur is er onder het motto "One night in Holthees is like a year in any other place", een optreden van Diep Sjit (entree vrij). Op zondag 19 mei tenslotte is er om I 1.30 uur een receptie met aan sluitend Fruhschoppen m.m.v. de Ericakapel. ielopen zondag streden de iers van Schutterij 't Zandakker Sint Jan Venray om de eeu- ude Koningstitel derVenrayse terij. Deze dag was voor de terij een dag met drie beleke- n, te welen: het vieren van de jding van Nederland in 1945. uwperiode die was ontstaan het overlijden van een lid van vereniging in de afgelopen en daarnaast natuurlijk het igsschieten. dag begon voor de schutterij al 8.30 uur met het afhalen van ide koningspaar. Joop en Toos irs-Verhaeg aan hun woning e Lathyrus, waarna een mooie mis volgde in de Vredeskerk door onze gildepriester. Coenen. Tijdens deze mis werden onze twee nieuwe n ingezegend. Na deze mis e een besloten koffietafel in igen Schutskempke. Na deze tafel toonden de schutters hun ust weer door in luttele secon- schuttersweide om te toveren en Koningsweide, alwaar k en schutters een prachtige ig mee konden maken. 13.45 uur werd bij Joop Irs het zilver afgenomen. Joop ios Linders-Verhaeg fungeer- et afgelopen jaar als een per- koningspaar. Bij iedere gele lid. recepties, wedstrijden port waren zij aanwezig. Zij de aanhouding van negen len in de leeftijd van 18 tot et 42 jaar kon de politie van istrikt Venlo in samenwer- met Venray 60 inbraken en lallen en 90 helingszaken in -Limburg oplossen. De de van de gestolen goederen lagt naar schatting misdrijven werden gepleegd mei 1995 en maart 1996. De e kwam de zaak op het spoor 'ier verdachten werden aange- :n in een gestolen personen- Aan de hand van het onder kon nog een vijftal personen :n aangehouden inzake 150 en fieisdiefsiailen en inbraken, buit bestond voor het grootste ilte uit audio- en video-appara- computers. cd-spelers. foto- atuur. sieraden en huishoude- artikelen. De misdrijven :n gepleegd in Arcen. Velden. Tegelen. Helden, Horst en y. Drie van de negen verdach- jn inmiddels op vrije voeten ld. Zes verdachten bevinden nog in verzekerde bewaring, niet uilgesloten dal meerdere chten cq. helers zullen worden houden of worden verhoord. ïEL EN MAAS WEEKBLAD Mkoholkontroles e nacht van zaterdag op zon- erden tussen 23.00 en 07.00 gerichte alkoholkontroles den op diverse plaatsen in de nte. Aan die kontrole werd !es politiemensen deelgeno- Gekontroleerd werden 318 (rders, maar geen van hen teveel alkohol te hebben ,Sd- e nacht van zondag op maan- Td in verband met de Horster een gerichte (rijdende) alko- itrole uitgevoerd op de Weg. Elf bestuurders moes- bekende blaasproef onder- )aar geen van hen had te veel '1 genuttigd. 'olitie verzekerde ons met die Ie alkoholkontroles te blijven an. werden bedankt voor hun grandioze inzet. Ook dank aan de ere-koning, Jos van Zwamen, die het afgelopen jaar de Erekoningstitel droeg. Na al deze plechtigheden begon men met de Koningswedstrijden. In totaal streden 37 personen om de titel Erekoning en 22 schutters stre den om de Koningstitel ter ere. De erevogel bleek een taaie, maar mef plezier werd er door ons publiek gestreden om deze titel. Na ruim 180 schoten bleek de vogel bestemd voor onze advokaat, meester Gerard Thijssen. Hij is al jaren een fan van onze schutterij en met deze titel kwam voor hem de beloning voor zijn betrokkenheid bij de schutterij. Intussen was de vogel der schutters ook aardig geslonken en voor het eerst werd er defensief geschoten. In de veertiende ronde bleek de beslis sing te vallen. On£e vaandeldrager, de heer Jo Lenssen schoot met een harde knal bijna de vogel naar bene den. maar een klein stukje bleef hangen. De spanning w^is groot, welke schutter zou nummer zeven tien hebben. Onze guide en reserve- sappeur, Bernie van Lierop, had dit nummer en toen hij de buks ter schouder nam. klonk er een enorme stilte. Met een welgemikt 386e schot mikte Bernie dit laatste stukje naar beneden en na de beslissing van de koningscommissie bleek dat dit jaar Bernie van Lierop koning van de Venrayse schutterij is, een enorme vreugde weerklonk op de schuttersweide. Bernie van Lierop zal komend seizoen, tesamen met Lisette v.d. Broek het koningspaar vormen van onze schutterij. Bernie van Lierop is al vanaf 1981 lid van de Venrayse schutterij. Jarenlang was hij de bordjesdrager en enkele jaren geleden werd hij toegevoegd aan de achterste kolonie als schutter, maar na een jaar volg de al de funktie van guide. In deze tijd is Bernie tevens reserve-sap peur. iets waar velen hem van ken nen. Tevens is hij al jaren de admini strateur van de Venrayse schutterij en dit jaar is hij toegetreden tot de organisatie van de Schutters- kombinatie Noord-Limburg. Bernie van Lierop is de zoon van een schul- tersfamilie. Opa Grad Rooyackers was jarenlang lid van de Venrayse schutterij. Vader. Piet van Lierop, trad in 1980 toe tot de schuttersgele- deren en fungeert sinds 1981 als sekretaris van de schutterij. Moeder. Marian van Lierop-Rooyackers is ook al jaren lig en fungeerde in de eerste jaren als dameslid en toen de schutterij de marketentsters instal leerde. was Marian de eerste die zich beschikbaar stelde en gekozen werd. De broer. Stefan,, is ook al jaren lid en voorheen was hij ook schutter, maar sinds twee jaren draagt hij de schellenboom van de schutterij. Het komende seizoen staat er voor de schutterij veel op het programma zoals de Mariaprocessie in Oostrum, het bijwonen van het 50-jarig pries terschap van het erelid, deken Buschman en daarnaast natuurlijk deelname aan de Bondsfeesten. het Oud^Limburgs Schuttersfeest en het Europees Koningsschieten in Haaksbergen, dit jaar. De koning werd voorgesteld aan de Gildehuizen en na de plechtighe den volgde een feestavond in het Schutskempke. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Poging inbraak woning Vrijdagmiddag is bij een poging tot inbraak in een woning aan de Noordsingel de dader vermoedelijk in zijn werk gestoord. Er was reeds een ruit ingeslagen. De schade bleef beperkt. Als buiten de zon schijnt is iedereen blij Maar in huis kan die scherpe zon soms hinderlijk naar binnen schijnen. Ga dan snel naar COR PAINT woon decoratie-specialist voor tie voor li meest geschikte zonwering in jaloezie, lamellen of rolgordijn. Alles maatwerk geleverd, pei'tecl passend in ot uw kozijn. Kn ook onze service 'op maat', bijvoorbeeld een praktijkgericht advies-aan-huis. gratis meten en plaatsen! Vraag informatie! Paterslaan 7 Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk met Verf Wand DONDERDAG 9 MEI 1996 Nr. 19 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Ze zijn er allemaal, tussen 23 april en 24 mei in Aken. De groten van Europa op het gebied van politiek, literatuur en filosofie. Met vooral veel Nederlands- Duitse uitwisseling. En veel koninklijk bloed. Koningin Beatrix krijgt er de Karlspreis van de stad Aken en de gastenlijst vermeldt verder de vorstenparen van België, Spanje en Luxemburg. Naast Vaclav Havel, de president van Tsjechië. En natuurlijk de Venrayse folkloristische dans groep De Hakkespits. Als iemand zou vragen welke naam in de bovenstaande opsom ming niet huishoorl kreeg hij meteen 'Hakkespits' als antwoord. Toch hoort de Venrayse dansgroep wel degelijk tot de gasten. Samen met zeven andere Nederlandse groe pen en artiesten is De Hakkespits uitgenodigd voor de Karlspreis Open Air. een feestelijke presentatie van ons land in het kader van de Karlspreis. De Open Air vindt op Hemelvaartsdag plaats op de Katschhof in Aken. Behalve door de Venrayse groep wordt de Nederlandse eer hoog gehouden door onder andere het Sittardse Pitboel Tealer. het grootste draaior gel van ons land. afkomstig uit Heerlen, en de groep Tröte Troef uit Geleen. Het programma begint 's morgens om elf uur en duurt tot 's avonds tien. De Karlspreis is een prijs van de stad Aken, die jaarlijks wordt uitge reikt aan een persoon die zich bij zonder heeft ingezet voor de een heid van Europa. Eerder kregen onder andere Vaclav Havel en de Oostenrijkse kanselier Franz Vranitzky de prijs van de Karelstad. Hel is voor de eerste keer dat de uit reiking wordt bijgewoond door vier Europese vorsten. Behalve een parade van promi nente politici en staatshoofden is de uitreiking van de Karlspreis ook het hoogtepunt van een zwaar cultureel programma. Er zijn lezingen, con gressen, symposia, tentoonstellin gen van oude Nederlandse meesters en presentaties van hedendaagse cultuur uit ons land. De auteurs Harry Mulisch, Adriaan van Dis, Cherry Duyns en J. Bernlef zijn er,- in de bioscopen draaien films van Alex van Warmerdam, Dick Maas en Paul Verhoeven en good old Hans Duller zet Aken morgen op z'n kop. De activiteiten rondom de Karlspreis duren nog tot en met vrij dag 24 mei. Mevrouw van Voorst tot Voorst verricht zondag 12 mei de openings handeling van de Kunstmanifestatie in Geijsteren. Ze doet dat door het onthullen van hel kunstwerk 'De wachter', gemaakt door Juul Baltussen uit Westerbeek. De ope ning wordt omlijst door het St. Willbrordusgilde uit Geijsteren. Na de opening zijn in het centrum van het dorp werken te zien van zo'n 50 kunstenaars uit verschillende landen. Veel van het werk is te koop. Joekskapel 'Zuutjes an' organi seert op zondag 2 juni a.s. een rom melmarkt in wijkcentrum 't Schöpke te Vellum. De rommelmarkt wordt gehouden van 11.00 tol 15.00 uur en de entree bedraagt ƒ2,- per persoon. Heeft u spellen die u ter beschik king wilt stellen en u bent niet in de gelegenheid om ze af te leveren bij het wijkcentrum, dan komen wij ze aan huis ophalen. Hiervoor zijn de volgende data beschikbaar: zaterdag 18 en 25 mei en op zaterdag 1 juni. telkens van 10.00 tot 13.00 uur. Telefoonnummer wijkcentrum 't Schöpke: 0478-510290. Het wijk centrum is op deze data en tijden geopend om uw spullen in te leve ren. Wij 'nemen geen meubilair en/of kleding in ontvangst. Koelkasten, fornuizen, t.v.'s alleen indien deze goed werken en worden aangele verd. Mocht er tijdens de verkoop op zondag 2 juni van meerdere perso nen belangstelling bestaan voor een artikel dan wordt dit aan de hoogst biedende verkocht- PEEL EN MAAS 'n abonnement waard WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Beppie Kraft zingt op Grote Markt De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer in Venray bestaat 50 jaar. In 1946 werd de Venrayse huidige toeristische informatieverstrekker officieel opgericht. Voor die tijd waren er ook diverse initiatieven óm Venray toeristisch te promoten. Het laatste initiatief werd echter door de oorlog teniet gedaan. De VVV wil dit jubileum op 21 juni a.s. gaan vieren met een Midzomermuziekfeest voor de gehele Venrayse bevolking maar ook voor de regio. Het program ma is dusdanig samengesteld dat er voor jong en oud w at de zien en te horen is. Bovendien is het pro gramma zo aantrekkelijk dat ook veel mensen vanuit de regio ver wacht worden. ZOMERTRUUK Hoewel het Midzomermuziek feest een muzikale happening moet worden begint het programma 's middags met gratis stadswandelin gen. onder leiding van een VVV- eids. De wandelingen zijn om 15.00, 16.00 en 17.00 uur. Vanaf 17.00 uur is er op de Grote Markt een Smurfenhouseparly voor de kinderen Dit programma wordt bovendien om 18.20 uur herhaald. Op dezelfde markt is er vanaf 18.00 uur een muziekmarkt waar ondernemers hun muzikale waren en (muziek)verenigingen hun akti\i- teiten onder de aandacht van het publiek brengen. Gymnastiekvereniging St. Christoffel heeft inmiddels ook haar medewerking met een show toege zegd. Vanaf 18.30 uur is er op hel Schouwburgplein de Veronica Zomertruuk, die een compleet pro gramma met diverse artiesten gaal verzorgen lot 21.00 uur. Welke artie sten er komen is nog niet hekend. Ook zullen er diverse spelletjes etc. gespeeld worden waarmee leuke prijzen te winnen zijn. BANDS EN BEPPIE Ondertussen wordt ook op de Grote Markt hel programma ver volgd. Diverse Venrayse muziekver enigingen zullen hun muzikale kun nen ten gehore brengen. Vanaf 21.00 uur zijn er vervolgens optredens gepland van Design en de Basement Band. Beide groepen zullen elkaar afwisselen. Aansluitend aan dit dub- beloptreden is er rond half twaalf een optreden van Beppie Kraft. Deze Limburgse zangeres, zal net als Design en de Basemeniband de avond naar een sfeervol hoogtepunt brengen. Verder zal er deze avond op het Henseniusplein. op een aansluitend initiatief van het café Pigs, een optreden plaatsvinden van "Take it for grant it". Bovendien zullen diverse joekskapellen in de diverse horecagelegenheden in Venray voor een vrolijke noot zorgen. COMPLEET PROGRAMMA De VVV meent met dit program ma haar gouden jubileum op gepas te wijze te vieren. Iets voor de gehe le Venrayse bevolking, maar ook een programma dat mensen van bui tenaf zal trekken. Een positieve bij drage dus aan de regiofunktie van Venray. Bovendien zijn alle optredens gra tis te bezoeken. De VVV is momen teel nog wel volop bezig om het gebeuren gesponsord te krijgen. Diverse toezeggingen zijn inmiddels al gedaan. Indien dit evenemejit slaagt overweegt het VVV bestuur om hel Midzomermuziekfeest jaar lijks terug te laten keren. Een zeer selekt gezelschap was zondagmorgen getuige van de presentatie van het boek 'Vijftig jaar later' van de schrijvers Frits Groeneveld en Menno Steketee. Beide schrijvers verbonden aan het NRC Handelsblad hebben met het maken van dit boek een duide lijker beeld gegeven van de strijd die zich rond de bevrijding van Nederland heeft afgespeeld. In Nederland weet men te weinig van wat er op vrij korte afstand heeft plaats gevonden. Wat weet de Limburger wat zich op Goeree Overflakkee, op de Wadden, in Oost-Friesland of in Twente heeft plaats gevonden terwijl de inwo ners van de randstad te weinig weten wat er bijvoorbeeld in deze streek heeft afgespeeld. 'Vijftig jaar later' geeft een goed beeld van wat er zich her en der in Nederland heeft afgespeeld. Burgemeester Waals die het eerste boek in ontvangst had genomen, had zich goed voorbereid. Als men praat van de huidige oorlogen redeneert men vaak met 'erger kan het niet' om er vervolgens het zwijgen toe te doen. Volgens Waals praten wij met 'erger kan het niet' onszelf een illu sie aan. 'Het is beter, om binnen de eigen mogelijkheden over de graven van de gevallenen heen verzoening tot stand te brengen. Ik vond het een Burgemeester Waals en de twee boekschrijvers tijdens de overhandi ging van het eerste exemplaar van "Vijftig jaar later" goed idee dat vorig jaar veteranen uit Engeland ook een bezoek brach ten aan het Duits kerkhof in Ysselsteyn. dat de Commissaris van de Koningin ook bij de Duitse dodenherdenking in Ysselsteyn aan wezig te laten zijn evenals dat twee Nederlandse officieren in uniform een krans legden op dat kerkhof. Volgens Waals moeten wij keer op keer met schaamte realiseren dat graven kennelijk noodzakelijk zijn om in vrede te kunnen en te mogen leven In de nacht van zaterdag op zon dag vond aan de Deurneseweg een alkoholkontrole plaats. Twee auto's die uil de richting Venray kwamen kregen een stopteken. De eerste bestuurder, een 24-jarige inwoner van Eindhoven stopte, maar de tweede auto negeerde het stopteken en werd door de politie achtervolgd. Op de Timmermannsweg in Ysselsteyn was toevallig een politie patrouille van de regiopolitie uil Deurne bezig met een onderzoek. Bij het zien van die patrouille stopte de bestuurder, liet de bestelauto ach ter en rende een bouwland op. Inmiddels was ook de Venrayse politie gearriveerd en samen werd het terrein afgezet. Ook werd de hulp ingeroepen van de politiespeur- hond uil Deurne. Dat was voor de bestuurder het sein om zich over te geven. De bestuurder bleek een 21 -jarige inwoner van Eindhoven te zijn. De auto was even daarvoor gestolen aan hel Christoffelkruid. Toen de politie bij de 49-jarige eigenaar aanbelde, was deze hoogst verbaasd. Hij had van de diefstal van de auto nog niets bemerkt. De eerder genoemde bestuurder bleek ook onder invloed van alkohol te verkeren. De blaastesten recht vaardigden een rijverbod van acht uur terwijl conform de voorschriften zijn rijbewijs werd ingevorderd. Tijdens de verhoren bekende hel tweetal samen de diefstal van de bestelauto te hebben gepleegd. Het bezoekerscentrum in het projektbureau A73 te Horst is op zaterdag 11 mei van 10.00 tot 16.00 uur wederom voor het publiek geopend. Tijdens deze openstelling zal door de infor- matrice om 11.00 uur en om 14.00 uur een uitgebreide voor lichting worden gegeven over de aanlegwerkcn. Het bezoekerscentrum is gevestigd in het projektbureau A73 van de Rijkswaterstaat, Kasteellaan la te Horst. Het bezoekerscentrum is verder elke woensdag en vrijdag (op werkdagen) van 09.00 tot 16.00 uur geopend. Op zaterdag 11 mei staat Nederland in het teken van de 23e Landelijke Fietsdag. Tevens is op deze dag de Nationale Molendag. Alle molens waar de blauwe wim pel uithangt zijn die dag in wer king en gratis te bezichtigen. Ook in Venray kunt u deelnemen aan de Landelijke Fietsdag. Wilt u meedoen aan de Landelijke Fietsdag? Dan kunt u tijdens kan- tooruren^en op de dag zelf voor ƒ5.- een routebeschrijving kopen bij de VVV/ANWB Venray aan de Grote Markt 23. Hiermee steunt u de Nederlandse Hartstichting. De route is 37 km en gaat via Smakt en Holthees naar Vierlingsbeek. waar u met de pont oversteekt naar Bergen. Aan de andere zijde van de Maas fietst u door een bosrijk gebied richting Well waar u weer de Maas overgaat. Via Wanssum en Geysteren komt u weer terug in Venray. Tijdens de route komt u enkele bezienswaar digheden tegen die beslist de moeite waard zijn: o.a. de watermolen in Vierlingsbeek en natuurreservaat 't Eendenmeer in Bergen. In Afferden kunt u onder het motto 'Welkom op de boerderij' een kijkje nemen op het agrarisch bedrijf van de familie Frederix. Starten kunt u vanuit de VVV/ANWB Venray van 09.00 tot 14.00 uur. Iedere deelnemer krijgt na afloop een leuke herinncringsme- daille.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13