'Klinkende namen bij Rhythm Jazz Venray' Derde Internationale Kunstmanifestatie in Geysteren Fiscaal in zicht "Van luidklok tot carillon" Moederdag 1996 ngelaste examens voor Vakbekwaamheid Cafébedrijf en AOV )iploma Horeca (HOV) Geen kilometeradministratie, toch geen bij telling? Te vroeg voor uitleg REGIOKALENDER Wanssumse opent schoonheidssalon en medische Shiatsu-praktijk Politie Basiseenheid Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS >agiCEL EN MAAS Donderdag 2 mei 1996 - Pagina 7 Nieuwe expositie in museum 't Freulekeshuus Van 10 mei t.m, 25 augustus is er in museum 't Freulekeshuus een jeuwe expositie. "Van luidklok tot carillon" (vijf eeuwen klokgelui in enray). De tentoonstelling sluit aan op de officiële ingebruikname an het handklokkenspel van het Venrayse carillon in de Grote Kerk. let einde van de tentoonstelling sluit bovendien aan op de Venrayse "arillon dagen in augustus. De tentoonstelling laat een overzicht zien van de rol van de klokken in y f 'enray. de afgelopen 500 jaar. Een geschiedenis die parallel loopt met die an de Grote Kerk in Venray, die ongeveer 500 jaar geleden werd afge- ouwd. S De tentoonstelling wordt op vrijdag 10 mei geopend in 't Freulekeshuus. an deze opening is tevens de ingebruikname van het carillon gekoppeld, wu k openingshandeling zal geschieden door Drs. C. de Waal, gedeputeerde iRTi! an de provincie Limburg. Vervolgens zal de Venlose beiaardier Carlo van iRTK Ift het openingsconcert op het Venrays carillon verzorgen. Verder wordt het gebeuren opgeluisterd door de Kerkelijke Fanfare St. Oda uit Merselo. oeders voor Moeders •til over nagedacht dal moeder worden gen lijk niet zo vanzelfsprekend is? ui veel echtparen jaren op wachten •den om je hierin eens te verdiepen huir je urine tien weken lang in goed opvungmateriaal wordt je voorzien ik ontvang je wat aardigheidjes lidat het natuurlijk niet niks is yoft een paar minuutjes van je tijd i we je vragen In iedereen die zwanger is in je omgeving mttHfk even op te wijzen? fmtis ben je of ken je iemand in hel begin van de zwangerschap gi«i 06-0228070 hellen «fc/i maar dat veel vrouwen je dankbaar zullen zijn ti er eens bij stil, zeker op Moederdag. Tip van de week Opklim-mogelijkheden Kijk eens naar de opklim-mogelijkheden van uw huis. Hoe eenvoudig is et om via een regenpijp, een pergola, een schutting of een plat dak van uw inbouw bij een raam of een balkondeur te komen? Uw ramen en balkondeuren die op deze manier eenvoudig zijn te berei- en. dient u van net zo'n deugdelijk hang- en sluitwerk te voorzien als een uitendeur of raam op de begane grond. En deze voorzieningen helpen Heen maar als u ze ook daadwerkelijk gebruikt. Vergeet deze ramen en euren dan ook niet af te sluiten 's nachts en als u van huis gaat. Rondom een regenpijp kunt u bijvoorbeeld een beugel met pinnen aan- rengen, die het opklimmen bemoeilijken. Op het politiebureau ligt een gratis informatièfolder voor u klaar. Na 'spraak kunt u ook terecht voor aanvullend advies. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Iverlast 'drugs'? Bel de Overlastlijn, tel. 0478-531164 olitie Basiseenheid Venray eunseweg 4 'ostbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 I De examendata voor Vakbe- /aamheid Cafébedrijf alsmede or hel AOV Diploma Horeca zijn langs dusdanig gewijzigd, dat het mogelijk is om in september a.s. examens af te leggen. CAFÉBEDRIJF Wanneer men nu met de schrifte- ke kursus begint, kan men zich op Ie gemak voorbereiden op het igelaste) examen van 25 septem- :ra.s. Dit is het laatste examen dat igelijk is met de bestaande leer- f. Hierna wordt de leerstof ver gaard. Behaalt men het diploma ikbekwaamheid Cafébedrijf op 25 ptember. dan voldoet dit tevens n de nieuwe eisen van Sociale ygiëne. Men krijgt dan bij het ploma apart verstrekt de 'SVH xklaring Sociale Hygiëne' HOV Om misverstanden te voorkomen: :t diploma HOV is zoals alle OV- loma's het vestigingsdiploma iior het hele Midden- en Hij einbcdrijf. Het is dus géén vakbe- 41 /aamheidsdiploma maar een vesti ngsdiploma voor ieder bedrijf larvoor het vereist is. Het HOV-diploma is geschikt om beginnen met o.a. een broodwin- ll. groentewinkel, kledingzaak, ortzaak. bloemenzaak. cadeaus- >p. fotowinkel, reisbureau, kap- rszaak. schoonheidssalon, hoonmaakbedrijl. hoveniersbe- ijf. bestratingsbcdrijf. dakdek- rsbedrijf, verkoop van tweede- nds goederen en de ambachtelijke roepen zoals tegelzetter, schilder, iicadoor. voeger, enz. enz. Een vakdiploma is vanaf 1 januari '96 voor bovenstaande branches :t meer vereist De HOV-opleiding bestaat uil zes elexamens (modulen). Zodoende n men zelf bepalen of men in sep- niber zes deelexamens aflegt, of jvoorbeeld een of meer. Omdat en de schriftelijke kursus over een ngere studietijd kan verdelen, is 1 ook mogelijk om in september '96 bijvoorbeeld twee deelexa- ens af te leggen, in januari 1997 'eneens twee deelexamens en de aiste twee deelexamens in juni '97. Men heeft dan veel meer tijd n te leren en kan het heel rustig ndoen. Een andere mogelijkheid is in ptember 1996 drie deelexamens af leggen en de laatste drie deelexa- ns op 28 januari 1997. Men kan het namelijk geheel zelf bepalen! Door de nieuwe examenregeling worden nu driemaal per jaar exa mens afgenomen. Men kan dus in eigen tempo het diploma halen. SOCIALE HYGIËNE Sinds I januari 1996 verplicht het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport dat. bij het starten van een horecabedrijf, zowel de beheerder als de bedrijfsleider in het bedrijf voldoet aan de nieuwe eisen van Sociale Hygiëne. Examen Sociale Hygiëne naar eigen keuze op o.a. 26 juli of 27 september a.s. Iedereen die in het bezit is van een Middenstands- of AOV/HOV-diplo- ma heeft met Sociale Hygiëne erbij wettelijk voldoende papieren om geheel zelfstandig (voor nu en in de toekomst) zowel een cafébedrijf, een restaurantbedrijf alsook een slij- tersbedrijf te beginnen. INFORMATIE Degenen die belangstelling heb ben voor een of meerdere kursussen kunnen geheel vrijblijvend de gratis studiegids aanvragen bij het Instituut Vakonderwijs. Postbus 1555. 5602 BN Eindhoven, tel. 040- 2425526 (ook 's avonds) PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Van eendags- naar tweedaags evenement Op woensdag 1 mei onderteken den de heer G. Vallen, voorzitter Kiwanis Club 'Schieëpersland' en de heer F. Lenaerts, manager communicatie, staf en ondersteu ning van PTT Telecom BV dis- trikt Maastricht, in de Venrayse schouwburg de hoofdsponsor overeenkomst voor 'Rhythm Jazz Venray, editie 96'. 'Rhythm Jazz Venray' is het vervolg op 'Jazz in Venray'. traditio neel goed voor een groot aantal trouwe bezoekers in een fantastische muzikale ambiance. De Jazzcommissie van de Kiwanis Club heeft nu besloten dat evenement uit te bouwen tot een tweedaags muziekspektakel met een breed muziekaanbod in jazzy sferen. Er zijn op zaterdag 15 juni (vanaf 18.00 uur) en zondag 16 juni (vanaf 16.00 uur) in en rond de Venrayse schouwburg o.a. in een grote tent. drie podia waarop onder andere Candv Duiferen band. Hans Dulfer. het Rosenbergtrio. Denise Jannah. Cor Bakker Quintet. Georgie Fame. The Beets Brothers. Jeroen Pek en Ray Shilton acte de presence zullen geven. Er lopen nog onderhandelin gen met een aantal andere groothe den. Er is bovendien een speciaal podi um voor regionale jazzy coryfeeën. De produktie en muziekorganisatie van Rhythm Jazz Venray' zijn in handen van Ruud Wijkniet. als medewerker van Paul Acket jaren lang nauw betrokken bij de organi satie van onder andere hel North Sea Jazz Festival. Subsponsoren van Rhythm Jazz Venray' zijn SNS bank Limburg. Inalfa Industries BV. Heineken. Hamos/Jumbo en Mövenpic/Schöller. De opbrengst van Rhythm Jazz Venray' schenkt de Kiwanis Club dit jaar aan het Medisch KleuterDagverblijf in Venray. Op zondag 12 mei om 11.30 uur zal mevrouw J.M. van Voorst tot Voorst-Bloys van Treslong, echtge note van de gouverneur van Limburg, de openingshandeling ver richten van de derde Internationale Kunstmanifestatie in Geysteren. Zij zal een kunstwerk van Juul Baltussen uit Westerbeek onthullen, dat de organiserende stichting aan biedt aan de gemeenschap van Geysteren. Wederom, en al voor de derde maal, zal de hele kern van het prach tige rustieke dorpje Geysteren in de gemeente Meerlo-Wanssum achter grond zijn voor het werk van een vijftigtal internationale kunstenaars, waarbij vrijwel alle soorten beel dende kunst vertegenwoordigd zul len zijn. Centraal in de manifestatie staat de kerk van Geysteren. waar het werk van het echtpaar Strozynska uit Wasosz. de Poolse zusterge- meente van Meerlo-Wanssum. te zien zal zijn samen met werken van de Russische schilder Anwar Abdullaev en de prachtige bronzen sculpturen van de Russische kunste naar Sergei Bondarenko. Een aantal van hun werken is in het bezit van de nationale musea van Moskou en Minsk. Zij tonen in Geysteren wer ken, die ook al te zien waren tijdens de Holland Art Fair in Den Haag. Dit was trouwens ook het geval met het werk van de Geysterse kunste naar Hans van Vroonhoven. De tentoonstelling zal worden omlijst door tal van artistieke en cre atieve evenementen, waaronder optredens van de plaatselijke muziekgroep Mallemoer. Adri Zoethout uit Heerlen verzorgt demonstraties raku-stoken. Voor de kinderen is er gelegen heid tot grimeren en boetseren en er zullen optredens zijn van het profes sionele clowns-duo Blanco en Blue. Zoals gezegd de hele dorpskern is tentoonstellingsruimte, grotendeels overdekt en dus is het hele dorp afgesloten voor gemotoriseerd ver keer. Natuurlijk is er ruimschoots gelegenheid om het bekijken van de kunstwerken af te wisselen met wandelen in en om Geysteren of uit rusten op één van de gezellige ter rasjes. Parkeergelegenheid is aan wezig. Entree ƒ2,50, kinderen gratis. Voor meer informatie kunt u kon- takt opnemen met Mieke van Vroonhoven, tel. 0478-532901. Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. Al jaren wint de Fiscus praktisch elke procedure over de 20%-bij- telling van de auto. Gesterkt door dit gegeven schrijft de Inspectie zelfs oekazes waarin de uitkomsten van procedures zeer in het voordeel van de Fiscus worden belicht en belang hebbenden wor den gedwongen het door de Inspectie aangebo den "compromis" maar te aanvaar den. Opmerkelijk en prettig derhalve is de uitspraak van de enkelvoudige belastingkamer in Den Haag. Of maakt één zwaluw nog geen zomer'? Een garagist droeg zijn auto verkoper op om een auto mee naar huis te nemen. De auto als verlengstuk van de showroom. De auto mocht privé niet benut worden, maar diende elk moment beschikbaar te zijn voor een demonstratie of proefrit. De ver koper mocht wel bij gelegenheid de auto voor privé-zaken meenemen, indien daardoor de kans dat een gegadigde de auto zou bemerken en Ter plekke om informatie zou vragen aanwezig was. Zo gaal onze verko per bijvoorbeeld met de auto naar de kerk. Want na de kerkdienst kan hij de auto showen aan de omstanders en wie weet levert het weer handel op. Dit curieuze contract beval bovendien nog de bepaling dat de verkoper een andere oudere auto meekrijgt, als dit model in de garage is of bij klanten. Tijdens vakanties mag hij de auto niet gebruiken. Papier is en blijft geduldig. Met name het meenemen van de auto naar gelegenheden als de kerk. win kels en het sportveld duidt toch echt op privé-gebruik en terbeschikking stelling. De inspecteur trof geen kilometeradministratie aan en corri geerde. De griffie verwees de klaar blijkelijk eenvoudige zaak naar de enkelvoudige kamer. Wat schetst de verbazing? Het Hof (de heer Ilsink) concludeert dat de auto echt ter beschikking is gesteld. Daarover lijkt ook geen twijfel mogelijk. De rechter ver klaart daarna dat de wijze en de nadruk waarmee belanghebbende ter zitting heeft verklaard de auto echt zakelijk te gebruiken en het privé-verbod naleeft, de rechter tot de overtuiging heeft gebracht dat de auto nagenoeg uitsluitend zakelijk is gebruikt (lees: minder dan 1.000 km. privé). Een kilometeradminis- tratie wordt niet nodig geacht. Op zich is dit een opmerkelijke uit spraak. De rechter wijkt volledig van het gebruikelijke af en gelooft de auto verkoper die ter zit ting zijn verhaal doet. Wellicht dal het vonnis zaken verbergt, want op papier komt met name het verhaal over het kerkbe zoek toch wel zeer merkwaardig over. Ook lijkt de passa ge over de "oudere auto's", als het fraaie model afwe zig is, afbreuk te doen aan het ver haal. Wat de uitspraak ons weer glashelder weergeeft, is dat fiscaal de vrije bew ijsleer geldt. De rechter mag zich laten overtui gen. Ook bij afwezigheid van een sluitende kilometeradministratie is het mogelijk de rechter te overtui gen van het feit dat een feitelijk ter- beschikkingstaande auto niet behoeft te worden bijgeteld. Let wel. de Fiscus zal het verworven bastion vast niet zomaar prijsgeven. Wellicht komen er meer zwaluwen, wellicht wordt hel zelfs nog zomer! Mr. T.C. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadvi seurs Kantoren te Boxmeer. Venray en Reuver, tel. 0485-576464 In memoriam: Huub Mans Op Koninginnedag is plotseling overleden, de oud-journalist Huub Mans. Hij vierde zondag nog zijn 63e verjaardag. Een hersenbloeding maak te een einde aan het leven van een der bekendste Limburgers. De in Venlo geboren Huub Mans was o.m. de grote man achter het wekelijks televisieprogramma 'Van Gewest tot Gewest'. Als zodanig was hij in Venray zeker geen onbekende. Vooral tijdens het burgemeesterschap van Fr. Schols H. Defesche en mede door de public-reakionman annex voorlichter G. Schütte. was Huub Mans in Venray een graag geziene gast. Zo verzorgde hij bijvoorbeeld een uitgebreide reportage over ons weekblad Peel en Maas bij gelegenheid van het 100-jarig bestaan, waarin de geschiedenis van Peel en Maas uitvoerig in beeld w'erd gebracht. In de Vredepeel verzamelde hij de burgemeesters van Venray, Vierlingsbeek, Bakel en St. Antonis rond de Vredepaal. waar de vredespijp gerookt werd. Bij de overdracht van het klooster Jerusalem aan de gemeente, verzorgde hij over het nieuwe gemeentehuis een fraaie reportage waarin bijzonder aandacht geschonken werd aan de crypte van het voormalige klooster, dat bij velen onder ons onbekend is. Ook de Ballonzuil ontsnapte niet aan zijn aandacht, net zo min als het uitstekend onderhoud van Venrays bossen, destijds. Zelfs de beeldenschat van de Petrus Bandenkerk werd op een bijzondere manier aan de kijkers voorgeschoteld. Met schrijvers Sef Verlinden en Sef Derix toog Huub Mans zelfs naar Noord-Afrika in verband met het boek over de Venrayse Schaapscompagnieën. Omdat Huub Mans zo dikwijls en zo uitgebreid aandacht schonk aan Venray, meende Omroep Limburg niet achter te kunnen blijven. Het resultaat was dat Venray destijds zowel op de tv als op de radio ruimschoots op de voorgrond werd gesteld. In totaal zal Huub Mans ongeveer duizend reportages voor Gewestlot Gewest hebben samengesteld, waarbij Limburg als 'zijn' provincie niet de minste aandacht kreeg. De uitvaartdienst zal worden gehouden a.s. zaterdag om 11 uur in de parochiekerk van zijn woonplaats Sittard. Alle tv-produkties welke Huub Mans over Venray maakte zijn in het gemeente-archief ondergebracht. Het zou een postume hulde aan deze Limburger zijn, wanneer die films in hun totaliteit nog eens aan het Venrayse publiek getoond zouden worden. Een poging om ook Circus Mök in zijn programma onder te brengen, mislukte vanwege de grote konkurrentie van de Limburgse carnavalsverenigingen. Burgemeester en wethouders hebben een uitnodiging van het Wijkplatform Brukske om het uithestedingsheleid te komen uit leggen (voorlopig) naast zich neergelegd. Het beleid is nog niet voldoende uitgewerkt om aan dorps- en wijkraden te kunnen vertellen, zo luidt het argument. Het Wijkplatform Brukske is één van do organisaties die mogelijk in de toekomst in aanmerking komt om een rol te vervullen bij het beheer van de wijk. Onderhoud groen, speeltoestellen en straatreini ging door de bewoners zelf laten uit voeren. tegen vergoeding, is één van de belangrijke punten uit de operatie KEERpunt. Het levert meer betrok kenheid van de bewoners, meer financiële armslag voor de dorps- en wijkraden plus een fikse bezuini ging voor de gemeente op. De advi seurs van KEERpunt boeken 75'i van het budget als besparing in. Naar aanleiding van de berichten over KEERpunt leek hel het Wijkplatform Brukske een goed idee om Venrayse bestuurders uit te nodigen om te komen vertellen hoe de vork precies in de steel zit. Daartoe had het platform een open baar gesprek willen plannen tussen twee journalisten en twee leden van hel college. Dal gesprek zou ergens in mei moeten worden gevoerd. Deze week kreeg de organisatie echter te horen dal hel college hel nog wat vroeg vond om de invulling van KEERpunt te komen uitleggen. De zaak was ambtelijk nog onvol doende uitgewerkt. Mogelijk dal het gesprek nu in hel najaar plaatsvindt. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 31 maart t\m zondag 5 mei: Expositie van Marij Freriks uit Horst in de Horster Oudheidkamer. Onder de titel 'Beweging en verandering' toont zij beelden, die geïnspi reerd zijn door 'de mens' in zijn facetten. De Horster Oudheidkamer bevindt zich in de Stcenstraat 2 in Horst. Woensdag 3 april t/m 2 februauri 1997: Expositie 'Middeleeuwse kastelen in Limburg' in het Limburgs Museum te Venlo. Het leven van alledag in de middeleeuwen inzichtelijk gemaakt met behulp van diverse communicatiemiddelen. Zondag 5 mei: Themabijeenkomst over solitaire bijen in modelbijenstand "t Zoemhukske in Horst. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de imkersvereniging Horst e.o. Van 11.00 tot 13.00 uur kunt u gratis terecht. Zondag 12 mei: Motorclub Vors uit Broekhuizenvorst jubileert en viert de 25e verjaardag met een motor-braderie en een hsitorische toertocht. Op die manier willen de 75 leden van de club het grote publiek laten kennis manen met hun hobby. U kunt lussen 11.00 en 19.00 uur gratis terecht in het centrum van het Maasdorp. Donderdag 16 t\m zondag 19 mei: Oosterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de Kasteeltuinen met medewerking van ondere andere Wieteke van Dort. Zondag 2 juni: 'Veiling voor leven' in Cuijk. Geveild wordt antiek, curiosa, sieraden, kunst. De opbrengst is bestemd voor het kindcrkankerccntrum in Nijmegen. De veiling wordt georganiseerd door serviceclub Kiwanis Land van Cijk en vindt plaats bij boomkwekerij Ebben aan de Beerseweg tussen Cuijk en Beers. Maandag 27 mei t/m zondag 18 augustus: Historische overzichtstentoonstelling over De Peel in de Horster Oudheidkamer. Te zien is onder meer een replica van de beroemde Romeinse gouden helm, die in 1910 in de Peel bij Helenaveen werd gevon den. De tentoonstelling is een initiatief van negen musea en instellingen in de Peelregio. De Oudheidkamer is elke zondag van 15.00 lot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur, woensdag van f4.00 tot 16.00 uur en vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur geopend. Vrijdag 7 t/m zondag 9 juni: Tour d'Asperges. Recreatieve fietstochten door Midden-Limburg. Er is elke dag een route van 30 of 60 km. Voor info: VVV Roermond, tel. 0475- 33 32 05. Vrijdag 21 t/m zondag 23 juni: Midzomerfeesten in Overloon. Veel muziek met onder meer een smart- lappenavond, een eountryavond, een midzomerconcert en een braderie. De organisatie is in handen van fanfare Vriendenkring. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: RozenfestivaJ in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de sfeer in het Maasdorp. Onder andere wordt het centrum opgesierd met 50.000 snijrozen. Op zaterdag 4 mei opent Henny Slaats-Geerets een schoonheidssa lon en medische Shiatsu-praktijk in Wanssum. Die "open" dag is iedereen tussen 10,30 en 19.00 uur welkom en kan getuige zijn van diverse demonstraties shiatsu, algenpakketten van Algotherm, cosmetica van Binella en parafin- nepakkingen van Parafango. Henny Slaats is al twintig jaar werkzaam als schoonheidsspecialis te. Een eigen zaak was altijd haar wens geweest. Een wens die nu in vervulling gaat. Iedereen kan kennis maken met de specialiteiten van deze schoon heidsspecialiste die o.a. gebruik maakt van Binella. een Zvviters cos meticamerk van prachtige kwaliteit. Zaterdag zullen er dan ook doorlo pend gratis make-up demonstraties gegeven worden en krijgt men een advies over de diverse verzorgings- produkten. Algen werken reinigend, op de huid maar ook in het lichaam. Algen zijn een weldaad voor 'n gezond lichaam Diverse demonstraties algenpakkingen zullen dit zaterdag in Wanssum bewijzen. Als schoonheidsspecialiste ver zorgt Henny Slaats ook Parafango. Dat zijn parafinebehandelingen met zecslib. Dit werkt onlslakkcnd en anti-stress. Ook zijn er speciale parafinebehandelingen voor de han den. Shiatsu betekent letterlijk "vinger druk". Het is een oosterse techniek die in China ongeveer 6000 jaar geleden is ontstaan. In Japan wordt het sinds 1957 als officieel medisch behandelingssysteem erkend. Deze oosterse geneeskunde gaat er van uit dal storingen in spieren, zenuwen en organen naar voren komen in het netwerk van energiebanen in het lichaam. Door het behandelen van die energiebanen met de duimen wordt hierop ingewerkt. Shiatsu kan ook preventief werken en wordt toe gepast bij o.a. hoofdpijn, rugpijn, nek- en/of schouderklachten, adem halingsproblemen. maag- en darm stoornissen. menstruatieklachten maar ook bij concentratiestoornis- scn. Shiatsu verminderd te spier spanning en stimuleert bloedsom loop en lymfecirculatie. Bovendien bevordert het een goede spijsverte ring. Shiatsu krijgt ook in Nederland steeds meer erkenning doordat diverse zorgverzekeraars een deel van Shiatsu therapie vergoedt De schoonheidssalon en Shiatsu praktijk van Henny Slaats-Geerets is gevestigd aan de Mr. Rutiensiraal 7 te Wanssum. lel. 0478-531927. Diefstal portemonnee Donderdag heeft een indringer kans gezien in het kleedlokaal van een sportcentrum aan de Mozartstraat te komen. De indringer heeft de zakken van de kleding van de sporters onderzocht voor geld. Bij een 28-jarige inwoonster van Ysselsteyn had hij sukses. Uit haar portemonnee werd een bedrag van ƒ250,- gestolen. Nogmaals dringt de politie er bij sporters op aan om geen geld in kleding achter te laten. Diefstal portefeuille Een 50-jarige inwoonster van Blerick deed vrijdagmiddag aangif te van diefstal van naar portefeuille uit haar handtas die zij in een leslo kaal van de school aan de Ursulastraat had neergezet. In de portefeuille zaten naast persoonlijke bescheiden ook haar paspoort, rijbe wijs, het kentekenbewijs van haar auto en een geldbedrag van ƒ90,-. Wachten op ballonnen Tijdens hel wachten voor de op te blazen ballonnen, tijdens Konin ginnedag, werd op de Grote Markt van een 35-jarige inwoonster van Leiden, uit haar schoudertas haar portefeuille gerold. Zij wist zeker dat de ritssluiting dicht was, maar ze ontdekte opeens dat die openstond. In haar portefeuille zat, naast haar persoonlijke bescheiden ook een geldbedrag van 130,-.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7