Op Koninginnedag, dinsdag 30 april zijn onze kantoren gesloten Q s4ye*tda, attooshow in OJC Dingus Programma Koninginnedag De geldautomaten blijven uiteraard tot uw beschikking. Venrayse chirurg concerteert in Theehuis Zes kunstenaars in mei oe ee et t erair café B.B.A.S. in de Jera The Firm in De Bonte Koe Kamerkoor Contrast op Omroep Limburg Dance Party! OJC Gryphus Geslaagd Lees mee en... doe mee met de Venrayse Kinderj'ury Oud ijzer- aktie in Oirlo EN MAAS Donderdag 4 januari 1996 - Pagina 3 aeur va„ teklet fragment, dat de nieuwe opgave vormt voor de maand april luidt als !t: i leven stuurt ons hooploos heen en weer. Z \rzullen ons de laatre lenten vinden? raag niet langer. Ik weet slechts: niet meer 91 wij te saam die meidoorns en die linden. fie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het jcht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór dag 17 mei a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café ray-regio, Rochusslr. 1Venray. a de maart-ronde is de stand aan de kop van de ranglijst als volgt, oluut aan kop gaan de dames H. van Beek. W. Nelissen-van Wijnhoven Ie heren A. Kroft en A. Leyssen met 30 punten. Op de tweede plaats en we de dames L. Colsen en T. Smits terug. Zij hebben 20 punten, het einde van het achtervolgend peloton strijden de dames C. Coonen- jbregts en W. Vink met ieder 10 punten, e opgave van de vorige maand was meer bedoeld als een grap dan als hapje hogere honing. Misschien was de oplossing daarom wel des te ilijker te vinden. iar het Engels dichtte Cees Buddingh hel humoristische en voor zich- sprekende gedicht "Klein Jantje". Iuddingh - Klein Jantje n Jantje likte van de ienspiegel al het kwik, jn jeugdige onschuld menend dit hielp tegen de hik. iet kerkhof sprak zijn moeder lig tot mevrouw van Valen: \'as een zure dag voor Jantje het kwik begon te dalen. nclus anatfond donderdag 25 april zal de Lokale Omroep Venray - 87,6 M - irrum gedicht uitzenden, voorgedragen door Mevr. Rennie van Windt. Tussen DO en 18.00 uur is het te beluisteren. ink iedurende de komende maanden zal elke vierde donderdag van de and een fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. keer verdient men 10 punten: lorde juiste titel van het gedicht jorde juiste naam van de dichter. aeil. ndag 5 mei - Bevrijdingsdag - wordt in het Literair Salon "De Witte 3 vo eve" het Boek: "Vijftig Jaar later"van de auteurs Frits Groeneveld en pno Steketee aangeboden. Een boek dat een goede impressie geeft van turbulente laatste oorlogsjaren. Een uniek gebeuren voor Venray. nvang 11.30 uur. Entree gratis. a de literaire happening met Brabantse schrijvers, nu opnieuw een lite- e activiteit op zondagmorgen. Op 12 mei a.s. is Thomas Rosenboom jast. Begint u op tijd te lezen? "Gewassen vlees" vraagt daarom!! invang 11.30 uur. lag 28 april is het weer zover, ■too show, derde jaargang. Het zal vanaf 12.00 uur geopend en omstreeks 14.00 uur zal met rering begonnen worden, is onder andere een stand met den en veel informatie over •ren en piercing, muziek wordt 's middags ver- ddoor Harry en de rest, voor de s mannen: 's avonds de band lerdawn, die na een nog korte lansperiode al zeer suksesvol is. idan de klapper. Als voorafje liet concert dat AC/DC binnen in ons land zal geven, de DC coverband Action in DC. er de ingewijden van deze iiek het neusje van de zalm. :t belooft een leuke dag te wor- dus heb je zin: altijd welkom, itree ƒ15,-, aanvang 12.00 uur JC Dingus, Hoenderstraat 10 te ray. rnielingen aan auto's in 61-jarige Venraynaar deed [ifte van vernielingen aan zijn ren afgesloten terrein aan de ionsweg gestalde oldtimers. tot het bedrijfsterrein was regen door vernieling van de «tering. De auto's, die in plastic en ingepakt, waren van dat plas- intdaan. Zijruiten waren ingesla- .en uit twee auto's was de radio "reemd. Aan een vijftiental 'swas schade aangebracht. De Ie schade wordt door de eige- op ƒ5.000,- geschat. Die Tijdens de afgelopen Ysselsteynse kermis, werd het Jera Open Air fes tival op overdonderende wijze geo pend door B.B.A.S. Deze afkorting die staat voor Bad Breath After Shoarma zegt absoluut niks over de muzikale kwaliteiten van dit vrolij ke Brabantse kwartet. Want hoewel de meeste mensen zich bij geur van shoarma snel uit de voeten maken, bij de klanken van deze band is dat wel heel even anders. Na twee jaar podiumervaring spelen deze heren de sterren van de hemel met covers van The Scene tot Pearl Jam en van Van Dikhout tot Therapy. Voeg hier aan toe een groot enthousiasme, lol en aktie en je hebt een geslaagde avond voor de boeg zonder een nare smaak achteraf. B.B.A.S. treedt op zaterdag 27 april op in de Jera in Ysselsteyn. De Jera opent haar deu ren om 20.00 uur. Verder kunnen wij alvast met trots melden dat de afsluiter van het Jera Open Air Festival van dit jaar wederom Jovink Voederbietels zal zijn. Diefstal en vernielingen Een 56-jarige inwoner van Venlo deed maandagmorgen aangifte van vernielingen op het bedrijfsterrein aan de Zuidsingel. Er waren bloem bakken met bloemen vernield ter wijl ook aan geparkeerde auto's ver nielingen waren aangericht. Er werd tevens een wagentje meegenomen. Toegang was verkregen door ver nieling van de afrastering. De scha de bedraagt enkele duizenden gul dens. Het uit Nijmegen afkomstige gezelschap The Firm is een cover band bestaande uit muzikanten met zeer uiteenlopende muzikale bezig heden. Even uiteenlopend is dan ook het repertoire van de band, hoe wel zondag 28 april een met name swingende avond te verwachten valt met o.a. covers van Paulo Mendoza en George Benson. Leading lady Linda Millar behoeft, voor diegenen die haar ooit met Double Fun of the Red Rooster Club hebben gezien, nauwelijks introduktie. Daarnaast bestaat de band uit Lucien Mathceuwsen op bas (o.a. Terra Nova), Maarten van Bakel op drums (o.a. Henk Wanders Circus). Jeroen Kregting op toetsen (o.a. Light) en Marcel Broersma op gitaar (o.a. Grooveyard). Zondag 28 april, aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Het gaat voorspoedig met vrou wenkamerkoor Contrast uit Venray. Gegroeid van aanvankelijk zes tot nu zeventien leden wordt er iedere vrijdagavond van 19.30 tot 21.00 uur in een ruimte onder de Petrus bandenkerk fanatiek en met plezier gezongen. 22 maart jl. vond er een radio- opname plaats in de bovengenoem de kerk, door Radio Omroep Limburg, voor het programma 'Musica Sacra' uitgezonden iedere zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur. Opgenomen werden werken van Fl. Peeters, F. Verhelst en een mis gecomponeerd door de dirigent Ad Voesten. Wilt u meer weten over het koor of mee komen zingen, neem dan vrijblijvend kontakt op met Carin Coppis, tel. 0478-641711 of Ad Voesten, tel. 077-3662479. Wijkgebouw Op het Nipperke in Venray organiseert in samenwerking met countryclub Green River, zater dag 27 april a.s. een country line- dance avond. Belangstellenden kunnen gratis kennismaken met het populaire 'Country line-dancing'. Ook als men het dansen al beheerst is men natuurlijk van harte welkom! De avond zal plaatsvinden wijk gebouw Op het Nipperke, St. Odastraat 41, Venray; aanvang 20.00 uur. Zin om lid te worden van Green River Countryclub of wil je meer weten?!? Neem gerust kontakt op met tel. Q478-513085 of 0478- 588102. Alanis Morisette, Chemical Brothers, Dog Eat Dog, The Presents Of The USA, The Prodigy. Metal Molly, Radiohead. Underworld, De Heideroosjes, Rage Against The Machine en Sepultura zijn enkele namen van artiesten die acte de presence zullen geven tij dens de 27e editie van Pinkpop, 's Lands oudste en bekendste popfesti val vindt plaats op maandag 27 mei (2e Pinksterdag) in het Zuidlimburgse Landgraaf. Het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus organiseert ook dit jaar weer een busreis naar Pinkpop. De kosten voor deze muzikale trip - inclusief entreebewijs - bedragen ƒ87.50. Geïnteresseerden kunnen voor informatie of opgave in Gryphus (Grotestraat 18a, Vierlingsbeek) terecht of telefonisch kontakt opne men met 0478-631802 of 0478- 631529. 09.00 uur: 09.30 uur: 10.30 uur: 10.3O-12.OO uur: .00 uur: 11.00-13.00 uur: 11.00-16.00 uur: 11.15 uur: 30-12.30 uur: '3.00-15.00 uur: 14.00-16.00 uur: 14.00-17.00 uur: 14.30 uur: 15.30 uur: 15.30-17.00 uur: 19.30 uur: 20.00 uur: Aanvang Zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Wetteling Aanvang Oranjegolftoernooi bij restaurant Buitenlust Aanvang Oranjevoetbaltoernooi op sportpark De Wieën in Venray en sportparken in de kerkdorpen Herauten te paard kondigen de feestdag aan Feestelijke ontvangst in gemeentehuis voor gedecoreerden en genodigden Aanvang danswedstrijden in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat Straattekenen op de Kruitweg, tussen Merseloseweg en Langeweg, georganiseerd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen 'n prijsje! Aanvang hockeytoernooi op De Wieën Kindermarkt op het Schouwburgplein, het Henseniusplein en Merseloseweg, tussen Schouwburgplein en Deken Tielenstraat Torenbeklimming St. Petrus Bandenkerk, georganiseerd door VVV Venray. Gratis huifkarritten voor de jeugd; opstapplaats Merseloseweg/hoek Deken Thielenstraat Aubade voor de gedecoreerden, voor het bordes van het gemeentehuis door Koninklijke Harmonie Euterpe Concert Jeugdharmonie Euterpe, onder luifel schouwburg Gymnastiekdemonstraties op de Grote Markt, verzorgd door gymnastiekvereniging St. Christoffel Ponyrijden voor de jeugd op het Schouwburgplein Pantomimespeler op het Pomppleintje Ballonwedstrijd voorde jeugd op de Grote Markt. georganiseerd door de Winkeliersvereniging Open podium in café De Bonte Koe voor amateur-zangtalent Show op de Grote Markt verzorgd door volksdansgroep Opanka Aanvang Koninginne-bridgedrive in de schouwburg Aanvang Oranjebal in Dans- en Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat Wij wensen u een prettige dag! Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Meerlo-Wanssum tel. (0478) 530200 530300 538 200 Op vrijdagavond 3 mei zal wederom een jazzconcert plaats vinden in het Theehuis van het Odapark. Dit concert zal worden gegeven door Hans van der Pol op piano en Dolf del Prado op con trabas. Hans van der Pol, in het dagelijks leven als chirurg in Venray werk zaam, excelleert al geruime tijd in de pianistieke jazz en ontwikkelt geleidelijk aan een eigen stijl. Dolf del Prado is een van Nederlands meest eminent jazzbassisten. De muziek heeft een ingetogen karakter en is gebaseerd op invloe den van Chopin, Debussy, Oscar Peterson, Bill Evans, Chick Corea, Keith Jarrett. Het is een volstrekt akoestische uitvoering, die de toe hoorders op het puntje van de stoel zal brengen. Het concert begint om 20.15 uur. De entree bedraagt ƒ17.50. Reservering wordt aanbevolen. Opgave bij: Yvonne Wismans, Odaparkorganisatie, tel. 0478- 589071 of Fred H. Remirie, Concertorganisatie. Bolerostraat 8, 5802 KP Venray, tel. 0478-582472. Groepsexpositie in het Theehuis Zondag 28 april om 15.00 uur wordt in het Theehuis een groep sexpositie onder het motto 'Zes kunstenaars in mei' geopend. Anne Marie de Wild speelt dan een monoloog van Annie M.G. Schmidt: 'De La' met als regis seur en ober: Jaap Bron; Luis Penin, een van de zes kunstenaars, begeleidt 'De La' op de piano. Na 'De La' is er een drankje. De expositie 'Zes kunstenaars in mei' toont werken van Lies Arnold, Hans van Eerd, Margot Kikkert, Luis Penin, Wim Rijvers en Harry Wolfkamp, De expositie duurt tot 26 mei. De expositie omvat beelden van Wim Rijvers. Rijvers exposeerde met Harry Wolfkamp in het Theehuis. Het werk van Wim Rijvers is zo bekend dal het geen introduktie behoeft. De gemeente Venray heeft van deze kunstenaar onlangs een groot beeld aangekocht. De onthulling van dit werk zal in het begin van de zomer plaats vinden. Harrie Wolfkamp exposeerde samen met Rijvers in het Theehuis. Harry Wolfkamp, die binnenkort ook exposeert in New York. komt met enkele nieuwe werken naar Venray. Zijn schilderijen zijn nog steeds dynamisch, direkt en avon tuurlijk. Schilder/pianist Luis Penin was de eerste exposant in het Theehuis en komt nu met heel nieuw werk. Penin: 'Kunstenaar zijn betekent communiceren tussen het goddelij ke en het menselijke'. Hans van Eerd exposeert voor het eerst in hét Theehuis. Deze kunste naar heeft eerder meegedaan aan de manifestatie 'Illusies '95'. Hij werkt vanuit een persoonlijke mythologie. Bepaalde begrippen zijn aan bepaal de vormen gebonden. Zijn houten beelden zijn kwetsbaar en 'stil aan wezig'. Ook Margot Kikkert exposeert voor het eerst in het Theehuis. Haar werk kenmerkt zich door vastbera denheid. Met een grote intensiteit schildert zij mensfiguren waarvoor zij de vrouwelijke tors vaak als uit gangspunt gebruikt. Lies Arnold exposeerde nog niet eerder in het Theehuis. Zij laat zich voornamelijk inspireren door mens en natuur. Haar bronzen beelden zijn nooit schreeuwerig maar altijd ingetogen en bescheiden. VOORAANKONDIGING Vooruitlopend op de opening van de expositie van beeldend werk van Lucebert op zondag 2 juni is er op 30 mei een optreden van Abbie de Quant (dwarsfluit) en Karei van Altena. Karei van Altena leest gedichten van Lucebert. U kunt voor dit optreden kaarten reserve ren. Bel: 0478-599071 of 0478- 513690 (Theehuis). Vrienden van het Odapark betalen 20,- in plaats van ƒ25,-. Reserveer tijdig. Het concert van Anita Bijvoet op 12 mei kan door bijzondere omstan digheden niet doorgaan. Het concert zal op een nader te bepalen datum doorgang vinden. Het Theehuis is van woensdag tot en met vrijdag en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is Frank Phillipson geslaagd voor het doctoraal examen econometrie in de afstudeerrichting stochastische besliskunde. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 15 t/m 21 april werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Buroagenda: bankpasjes Rabo, Postbank, ABN/Amro; sportbroek; bankbiljet van ƒ100,-: Mechelse herder, reu, 6 mnd. oud; Leren jas; kentekenplaat NF-25-BS; dame sportemonnee met bankpas, geld: portemonnee, Benotti met klitte- band, biebpas, schoolpas; sportshirt; sleutelbos met huis- en autosleutel; speelgoed driewieler: sportschoen. Rucanor: wilgouden gladde ring met 2 diamantjes, trouwring met daarin gegr. Albert. GEVONDEN Diverse gouden sieraden o.a. ankerketting, armband 8 ringen (in gestolen auto aangetroffen, waarde sieraden ƒ4.000.-); kinderarmband, naam Kelly 21-5-94 met gouden hartje: bankpasjes Rabo; leesbril. Nea Moda; bromfiets, Puch Maxi; Herdershond; damesfietsen, Batavus, Sparta: kinderfiets, Gazelle; herenfietsen, Columbus. Locomotief, Valuas; gouden hals ketting; halsketting met steentje; kinderschoen; staaldraadslot met rode onderdelen; herenportemonnee met 10,-. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. .4? Nog tot 23 mei organiseert de jeugdafdeling van de bibliotheek Venray een Venrayse Kinderjury. Bij een kinderjury hebben alle kinderen tot en met 16 jaar de kans om mee te 'praten' en te bepalen welke boeken als 'beste' kinderboeken een prijs verdienen. De bibliotheek organi seert deze Venrayse Kinderjury in aansluiting op de jaarlijks, landelijk georganiseerde Nederlandse kinder jury. De Nederlandse kinderjury geeft als tegenhanger van de 'Griffels en penselen', die door vol wassenen worden toegekend, een goed beeld van de boeken-voorkeur van de jeugd. De prijzen van de Nederlandse Kinderjury worden eveneens uitgereikt in de Kinderboekenweek. In 1995 hebben 38.000 kinderen hun stem laten 'horen'. DOE MEE!!! Kies één of twee boeken uit de kast 'Kinderjury' Hierin staan de boeken uit 1995 die meedoen, voor zien van een roze kinderjury-etiket. Lees het boek en beoordeel het (er is een voorbeeld cijferlijstje!). Kom naar de bibliotheek en vraag een deelnamepasje aan het inlichtingen bureau van de jeugdafdeling. Vul de naam van de schrijver, de titel van het boek en het cijfer in. Voor elk boek komt er een stempel in de pas. Bij vijf stempels is de pas vol. maar... om goed te kunnen kiezen, moeten er zoveel mogelijk boeken gelezen worden. Vraag gerust een tweede pas! Genoeg gelezen? Vraag dan een deelnameformulier en vul de boe ken in volgorde van cijfers in. Het deelnameformulier wordt opge stuurd naar de Nederlandse kinder jury. Meedoen met de Venrayse Kinderjury is dus tevens meedoen met de Nederlandse Kinderjury. Half juni zal de uitslag-van de Venrayse Kinderjury bekend wor den gemaakt. Uit alle deelnamepas- jes worden dan enkele winnaars getrokken die een leuk prijsje ver dienen. Hoe meer pasjes... hoe meer kansen... Lees mee endoe mee!!! De openingstijden van de biblio theek: maan- t/m donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Komende vrijdag en zaterdag komen de DIS-voetballers in Oirlo weer huis-aan-huis voor de jaar lijkse oud ijzer-aktie. Begonnen wordt vrijdagavond om 18.00 uur in het buitengebied. Zaterdagmorgen vanaf 08.30 uur gaan ze verder en komt ook het cen trum aan de beurt. Wat niet mee kan zijn. ten gevolge van de milieuwet verboden spullen (o.a. dingen met oliën, koelkasten, enz.). Die mogen niet mee! Leg mee te geven spullen zoveel mogelijk klaar. Heeft u bijzondere danwel grotere partijen, bel dan even naar Mark Zanders, tel. 571257. V ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabcler. Th. Lankveld. H. Schraven, J. Wiitgen en B. van Casteren-van Gils; za en zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 di: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor dè patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za, zo en di: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 588800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Kcijzer en dkt. Van Donecn: R. KFJJZÈR Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot I 1.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN I)E MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: za en zo: J. van PELT, tel. 586605 di: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 «f586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauw ververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3