oero en 50% R SURPRISE voermawsImeubelen KLASSIEK EN MODERN Dubbele vernieuwing voor schouwburg lezuiniging leerlingenvervoer eerste Keerpuntbeproeving F Niet alleen de beste, maar ook de goedkoopste "Twee voorzieningen in Leunen zwaar overtrokken" korting WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Koninginnedag 30 april geopend van 12.00 tot 17.00 uur Peel en Maas en Koninginnedag PEEL EN MAAS 'n abonnement waard liTl -LtG - Asteria M£NVMAKTH,1d Gemeente verbiedt roken in bossen ini v.d. Leur \IDERDAG 24 APRIL 1996 - Nr. 17 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS isd 3AVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ straat 68 - Postadres, Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Verbouwing en andere financiering MODEHUIS VENRAY Verbouwen binnen het afge sproken budget en een nieuwe subsidieregeling waarbij de gemeente meer op afstand bestuurt. Met op termijn een posi tief resultaat, betere arbeidsvoor waarden voor het personeel en een betaalbaar cultuuraanbod. En Kritiek raad op voortvarendheid college Venrayse gemeenteraad ging lopen dinsdag accoord met bezuiniging op het leerlingen- oer naar het speciaal onder- Door het afstandscriterium erleggen van vier naar zes meter hoopt het college 15.000 len te besparen. Een pleidooi directeur Spee van de /mik school Focus, kon de echter niet op andere achten brengen. Wel uitte rse raadsfraklies kritiek op oortvarendheid waarmee het ege met dit voorstel naar bui- kwam. Er was nauwelijks tijd de stukken goed te bestuderen om te kijken of er alternatieve issingen zijn. De meeste frakties (met uitzonde ring van D66 en v.d. Vorle) konden zich wel vinden in het voorstel. "Hier is sprake van een redelijke aanpak" liet Peter v.d.Velden van Samenwerking weten. Wel moet volgens Samenwerkinge, PvdA en CDA de gemeente snel komen met een zg. "vangnetconstructie" waar mee voorkomen wordt dat minder draagkrachtige inwoners "buiten de boot vallen". De frakties wezen er bovendien op dat individuele geval len ook een beroep kunnen doen op de Bijzondere Bijstand. De fraktie v.d. Vorle zag niets in het voorstel en een vangnetconstruc tie. Zij zag de huidige regeling lie ver gehandhaafd. I'II uur ou// (Ze c/uy ///oef (Ze //j/ttej/n/ufer oa// Ju/f/we Wt.wü/ye// //e///e// ioe/fe Z/Ze/we// Zi/ste// e// Sfö/MyOur/ouAv wj kuit Z/o///Z>///ere// ///et /(M'fer, fire///, (/yuareZ^ (jraf/e/z of Twe Za/Mt/at/'/iy offaf/'er /Za// <>o/{. pc (oetn/afiyZ/eiZe// z/j/f er fe o/ift/e//e/t //e toefawü/y 't l'/e//re//. cffht i/t ///ooi e// wat (Zoet fff// au// (/e oye//. Im/eZyZ zV (oe/ (/at er ooor //et (joeif /on/Za/e/'e// oa// W//V/1 (oeze// (jee// reye/x Ze/itaa/i. <c/(et z-V e// /({/ft ee// K'.stre oa// fervoo//ZyZeA'///aaZ. )e l//s'te/////((Ze/ss' oa// Ju/f/vive Z/eZfe// a ee//( (joe(/e /teaze te air//.. Patersstraat 5 Tel. 588587 eerseweg 10a Cuijk Tel 0485-315516 !f'idag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur De kritiek van D66 op het voor stel richtte zich op de omvang van de bezuiniging en het gegeven dat dit juist ten koste gaat van leerlingen in het speciaal onderwijs. "Bovendien maken we nu een veror dening terwijl we nog niet weten wat het beleid van het Rijk hierin zal worden", aldus Ans van Oers. Zij stelde daarom voor om het voorstel terug te nemen totdat daarover dui delijkheid was. KEERPUNT Wethouder Kersterj wees de laat ste twee frakties op de afspraken die gemaakt zijn tijdens de discussie rondom Keerpunt. "Als bestuurders, ambtenaren en gemeenteraad moe ten we Keerpunt serieus nemen. Niet alleen de grote maar ook de kleine bedragen tellen dan als we Venray Financieel gezond willen krijgen. Die mogen we 'niet weg schuiven." Volgens de wethouder zou het allen sieren als er zorgvul dig mee werd omgegaan. "We heb ben niet alleen leuke maar ook moeilijke boodschappen." ALTERNATIEF D66 en Samenwerking bekriti seerden het college over de voortva rendheid en snelheid waarmee het voorstel in commissie en raad werd gebracht. Peter v.d. Velden kende "stijlvol lere procedures". "Frakties moeten zich goed kunnen voorbereiden en eventueel met alternatieven kunnen komen. De gemeente heeft ons en het speciaal onderwijs teveel over vallen." Hij kreeg daarbij de steun van D66. v.d. Velden wilde van de wethouder een toezegging hebben dat de frakties meer ruimte krijgen. De wethouder deed die toezegging niet expleciet maar kon zich wel vinden in zorgvuldigheid bij de besluitvorming. Toch had de fraktie Samen werking, als enige, naar alternatie ven gezocht en die ook gevonden. Volgens v.d. Velden zal het aantal leerlingen in het speciaal onderwijs de komende jaren dalen met 45% Dat leidt volgens hem tot besparing. "Het restbedrag voor het leerlingen vervoer zou dan aan de school Focus moeten worden overgedragen die daar dan zelf invulling aan kan geven. Dal vermindert de rol van de overheid en vergroot de zelfraad- zaamheid van de burger" aldus v.d. Velden. Daardoor zouden ouders bijvoorbeeld zelf kunnen rijden tegen een kilometervergoeding, wat goedkoper is dan de taxi's die nu rij den. Wethouder Kersten was toch wel enigszins verrast door het voorstel en wist niet zeker of dit wel moge lijk was. "Bij overheveling kan de het mag de burger van Venray niet meer aan belasting kosten. (door Bert Albers) Dat was de inzet van het vernieu wingsplan voor de Venrayse streek- schouwburg De Beejekurf. Het plan bestaat uit de verbouwing en uit een overeenkomst met het schouwburg bestuur waarin afspraken over de toekomstige exploitatie zijn vastge: legd. Het eerste deel van het plan bestaat uit de verbouwing. Globaal was al bekend wat er met de schouwburg zou gaan gebeuren. Ook de totale kosten waren al uitge rekend: 4,3 miljoen. Daarbij blijft het ook, met uitzondering van 70 mille extra vanwege de gestegen prijzen. Maar voor 4,4 miljoen gul den moet de vernieuwde Beejekurf er staan. Voor dat geld krijgt de schouwburg er ongeveer 150 stoelen bij en komt er een café met terras grenzend aan het plein. Het plan voorziet verder in verplaatsing van de entree met de kassa en kantoor ruimten, uitbreiding van de gardero be en de foyer. De trappenhuizen worden verplaatst en een deel van de foyer wordt ingericht als multi functionele zaal. In de foyer kunnen zowel kleine muziek- en theaterpro- dukties worden ondergebracht als zakelijke of feestelijke bijeenkom sten. PRESTATIE Gekoppeld aan de verbouwing is een grondige wijziging van de sub sidieregeling. Tot nu toe krijgt de schouwburg geld voor zaken als onderhoud inventaris en huisves ting. Daarnaast draagt de gemeente bij in het exploitatietekort. Dat gaat veranderen. Met ingang van 1998 worden contracten gesloten waarin Andere aanlevertijden Peel en Maas zal volgende week donderdag, ondanks Koninginnedag, normaal ver schijnen. Wel heeft de feestdag consequenties voor het aanleve ren van kopij en advertenties. Sport- en verenigingsnieuws, evenals de kerkelijke diensten, dienen al op maandag 29 april, voor 17.00 uur te zijn aangele verd. Advertentiemateriaal kan worden aangeleverd tot dinsdag 30 april, Koninginnedag, 17.00 uur. Wij hopen U hiermee vol doende te hebben ingelicht en rekenen op uw begrip en mede- ^werking. gemeente een correcte uitvoering niet garanderen." aldus de wethou der die het voorstel wel nader wilde onderzoeken. Peter v.d. Velden betwijfelde ech ter ten zeerste dat zijn voorstel voor problemem kon zorgen. "Je moet het vergelijken met sneeuwruimen/vegen, wat ook wordt uitbesteed". staat wat de gemeente aan geld in de schouwburg stopt en wat het cultu reel centrum daarvoor moet preste ren. De gemeente wil onder meer vastleggen dat er per jaar minimaal 80 voorstellingen zullen zijn. met minimaal 30.000 bezoekers. Ook wordt afgesproken dat de schouw burg samenwerkt met amateurto neelverenigingen en organisatoren van evenementen. Voor deze gebrui kers moet een lager huurtarief gel den. Nu is de foyer te duur, zeker voor kleinere activiteiten. Dankzij de verbouwing kan de schouwburg meer inkomsten ver werven. Voorstellingen kunnen goedkoper worden ingekocht en er kunnen op jaarbasis zo'n 5000 men sen meer in het theater. In de begro ting voor de komende jaren is met de extra inkomsten nog voorzichtig omgesprongen. De horeca-opbreng- sten zijn bijvoorbeeld nauwelijks nog meegenomen. PENSIOEN Volgens de berekeningen van de gemeente betekent budgetfinancie ring dat de schouwburg in het jaar 2000 de boeken met een positief resultaat kan afsluiten. Dit en komend jaar gelden als een over gangsperiode. Het resultaat voor 1996 wordt negatief beïnvloed door de eenmalige stijging van de perso neelskosten. Gemeente en schouw burgbestuur willen zo snel mogelijk de arbeidsvoorwaarden voor het personeel verbeteren. Regelingen voor VUT- en pensioen kosten dit boekjaar 170.000 gulden. Daarna wordt jaarlijks 80.000 gulden inge boekt. GRONDBEDRIJF De gemeente Venray wil 3,6 mil joen gulden steken in de verbou wing van de schouwburg. De gemeente stelt als voorwaarden voor de investering dat rijk, schouwburg en bedrijfsleven 8 ton bijeenbren gen. Het gemeentelijk aandeel komt deels uit gereserveerde gelden (ca 1 miljoen) en uit Buck-geld (1.6 mil joen). Eén miljoen wordt uit de winst van het grondbedrijf gehaald. Op die manier hoeft in elk geval de burger niet dieper in de portemon nee te graven voor de vernieuwde schouwbedrijf. De verbouwing van de schouw burg begint waarschijnlijk in het voorjaar van 1997. Bij de start van het theaterseizoen 1997-1998 moet de zaal weer open zijn. COLljj'CT^ON Feel the adventure... Grotestraat 93 Venray Hotel Restaurant nodigt u uit voor... P^-BRUNctT ;°0%reS^erB/j5ooJ Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-1 1466 Paterslaan 1 te Venrav 1 "6V ^siA VMtHW* Tel. 510211 De Schakel zal zelf het "gat moeten dichten" De gemeenteraad ging dinsdag accoord met de privatisering van het verenigingsgebouw De Schakel in Leunen. De gebruikers van dit gebouw, Scouting Don Bosco, peuterspeelzaal 't Ukkennest en Biljartvereniging Ouderen Leunen zullen het gebouw als stichting over gaan nemen, waarna de jarenlange geplande renovatie plaats kan vin den. Wel moet de nieuwe stichting zelf het financiële gat, wat er nu De gemeente Venray heeft maandag het roken in bossen en op heidevelden in de gemeente verboden. Het besluit is genomen uit vrees voor bos- en heidebran den als gevolg van de aanhouden de droogte. Ook in de gemeenten Venlo, Tegelen en Meerlo- Wanssum is sinds maandag roken in de natuur verboden. Vierlingsbeek maakte dinsdag eenzelfde besluit bekend. Sinds maandagavond zes uur is het verboden te roken in het bos en in heide- en veengebieden en tot dertig meter daarbuiten. Binnen een straal van honderd meter rondom natuur mogen geen brandende of smeulende voorwerpen worden weggegooid of neergelegd. Hel ver bod blijft onbepaalde tijd van kracht. Alleen in Vierlingsbeek is voorlopig I juni als einddatum genoemd. Het verbod van de gemeenten komt na een oproep van de regiona- Ie brandweer. De brandweerkorpsen in Noord-Limburg zijn in opperste staat van paraatheid. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray nog ligt, dichten. Verder vond de fraktie Samenwerking het feit dat in Leunen twee gelijksoortige voorzieningen in stand gehouden worden zwaar overtrokken. De kosten van aankoop en renova tie zijn geraamd op bijna zes ton. De stichting moet daar een eigen bijdra ge in leveren van ƒ87.950.-. pe stichting heeft daarvan inmiddels ruim ƒ45.000,- bijeen. Het resteren de bedrag zal voor de stichting een moeilijke klus worden maar de betrokkenen hebben inmiddels laten weten hier vol hun schouders onder te zetten. ééN GEBOUW De fraktie Samenwerking, bij monde van Peter v.d. Velden, vroeg zich af waarom een kern als Leunen twee verenigingsgebouwen moet hebben. "Is het niet zwaar overtrok ken voor Leunen om twee gelijke voorzieningen in stand te houden?. Zou de Schakel en de grond niet verkocht kunnen worden aan een commerciële partner. Met de opbrengst, en het bedrag voor ach terstallig onderhoud bij De Schakel zou dan De Brink uitgebreid kunnen worden. Is die optie onderzocht?" Volgens wethouder Kersten was die optie door de gemeente wel bekeken. "Een paar jaar geleden hebben we die discussie opgestart. Dat heeft lang geduurd maar duide lijk werd dat de beide partijen in Leunen niet tot elkaar konden komen. Dat heeft bovendien vertra gend gewerkt. Verder vergt deze optie een aanpassing in de infrast ructuur. Uiteindelijk is het niet meer dan fatsoenlijk dat de gemeente haar afspraken nakomt. Dat de partijen in Leunen er niet uitkomen, kun je ook niet afdwingen. v.d Velden vond dat jammer. "Beheer en exploitatie zou samen veel goedkoper zijn. We zullen ons hier bij neer moeten leggen". op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE foto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 8 STEENSTRAAT 13, 0485-571611 BOXMEER

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1