Schoon, groen, maar wel plat Landelijke finale Spelregel wedstrij den voor scheidsrechters Vijf Nijmeegse kunstenaars in kunstgalerie TORO Yoorj aarsfeesten Vierlingsbeek met Willem Duyn en De Sjonnies Monument Mauthausen pen zondag bij Weer-U-Zon Soundmix- Playbackshow Vierlingsbeek New Yorkse bank in OJC Merlin Pedagogisch spreekuur Weight Watchers Activity De Flierefluit wint Scholen atletiek wedstrijd A73 nadert Venlo Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS k tN MAAS Donderdag 25 april 1996 - Pagina 11 en vorige week heeft het [viand College bezoek van een van dertig Tsjechen. Het T leerlingen van middelbare Jolen uit Zastavka en Tisnow, fctsen in de omgeving van In het kader van een Jopees uitwisselingsproject hen de scholieren een weekje jffelen aan Nederland en het wijs in ons land. Vlak voor- ïde Tsjechische jeugd op weg ■t naar een molen -hoe liands- wisselenden de drie Wen de ervaringen van het hte weekend uit met hun rayse collega's tijdens een lun- [jjeenkomst. 'Peel en Maas' ^ofaan en luisterde. ior Bert Albers) iternationalisering is het tover- ird. Over de grenzen kijken, ere culturen en mensen leren kennen. Daar wordt je nooit dom mer van. Dat wisten ouders, jonge ren en leerkrachten natuurlijk al veel langer dan vandaag. Maar op reis gaan was niet voor iedereen weggelegd en bovendien niet struc tureel in het onderwijsaanbod opge nomen. Dankzij geld en politieke wil van de Europese Gemeenschap wordt er tegenwoordig veel meer uitgewisseld. Zo heeft het Raayland College behalve met de twee Tsjechische scholen ook contacten met scholen in Engeland, Frankrijk en Finland. De 130 VWÓ5-leerlin- gen van het Raayland College ver trekken in mei voor een week naar Rotherham in Engeland, naar het Franse La Ferté Bernhard en naar de Finse plaats Kauhajoki. Uitwisselingen hebben voor een school als het Raayland College een dermate structureel karakter dat er een commissie 'internationalisering' in het leven is geroepen. Daarin zit Tsjechische scholieren en docenten op bezoek bij Raayland College onder meer Henk Janssen, conrector van het VWO. In zijn kamer in het schoolgebouw worden de Venrayse en de Tsjechische begeleiders van de scholieren verwacht voor de lunch. Janssen schat de totale kosten van uitwisseling op 40- tot 50.000 gul den. Ouders betalen een deel, maar zonder de financiële inbreng van de Europese Gemeenschap en de Nederlandse overheid was uitwisse ling niet betaalbaar, zegt hij. De EG betaalt bijvoorbeeld de voorberei ding. Om een programma in elkaar te kunnen timmeren moeten bege leiders toch minstens een keer ter plekke hebben kennis gemaakt. De contacten met de buitenlandse scholen komen tot stand via een lan delijk bureau, dat weer in verbin ding staat met vergelijkbare instel lingen in het buitenland. "Scholen die geïnteresseerd zijn in uitwisse ling kunnen zich daar melden", zegt Henk Janssen. De rest mogen de scholen onderling regelen. ENGELS Inmiddels zijn drie Raayland- docenten en de drie Tsjechische gas ten aangeschoven. De Tsjechische docenten, allen vrouwen, spreken Engels. Dat is de taal in opkomst in Tsjechië. De donkerharige Eva geeft bijvoorbeeld Tsjechisch en Engels, maar vooral het laatste. Haar collega Helena doceert eigenlijk Duits en Engels, maar haar laatste Duitse les gaf alweer meer dan tien jaar gele den. De derde gaste is Hana, die geschiedenis doceert. Het opkomen de internationale bedrijfsleven heeft behoefte aan Engelssprekende medewerkers en zorgt dus voor een behoorlijke vraag. Hetzelfde bedrijfsleven haalt ook de docenten Engels weg bij de scholen omdat een baan in het vrije bedrijf veel beter betaalt dan voor de klas staan. De Tsjechische gasten zijn ook een beetje jaloers op de boeken en de methode waarmee in Venray wordt gewerkt. PLAT De Tsjechen uit Zastavka zijn vlak voor het weekend aangekomen. "Dat gebeurt bewust zo", vertelt Henk Janssen. "Eerst wennen aan de gastgezinnen voordat het program ma op maandag begint". De eerste indrukken zijn positief melden de dames. Ook van de leerlingen heb ben ze geen klachten ontvangen. Venray -meer van Nederland hebben ze nog niet gezien- vindt het drietal mooi, groen en schoon. Maar vrese lijk plat. "Nu begrijp ik waarom op Nederlandse schilderijen zoveel lucht staat", constateert Eva. Daar hadden de Venrayse collega's nog nooit bij stilgestaan. Ook het aantal fietsen heeft de vrouwen verbaasd. Bijna alle leer lingen van het Raayland komt per fiets naar school. Dat zal straks in het heuvelachtige Tsjechië wel anders zijn, voorspellen ze. De 300 leerlingen van het gymnasium in Zastavka gaan te voet of met het openbaar vervoer naar school. "Dan moeten onze leerlingen zich gewoon aanpassen", antwoordt Henk Janssen. "Dat is juist de bedoeling van uitwisseling". Helena is opgevallen dat de men sen in Venray er veel relaxter uitzien dan de Tsjechen. Terwijl ze de indruk heeft dat Nederlanders meer uren moeten werken. Het programma van de Tsjechische jongeren is vooral gericht op het leren kennen van ons land. Na het bezoek aan de molen en aan het soldatenkerkhof in Ysselsteyn zijn deze week nog uit stapjes gemaakt naar Amsterdam en Den Haag/Scheveningen. 's Avonds zijn de scholieren bij hun Venrayse gastgezinnen. Vandaag, donderdag, hebben Nederlandse en Tsjechische leerlingen tijdelijk afscheid geno men met een gezamenlijk ontbijt. In de tweede week van mei zien ze elkaar terug, want ook Zastavka wordt uiteraard bezocht door de Venrayse VWO-leerlingcn. Zo gaat dat met uitwisseling. p zaterdag 27 april organiseert eidsrechtersvereniging Horst- ray de landelijke finale van de regelwedstrijden voor veldvoet- cheidsrechters. Dit in samen- ring met de Landelijke elingscom missie regelwedstrijden van de COVS itrale Organisatie van Ibalscheidsrechters). e deelnemers, die zich via een al regionale voorrondes voor finale hebben geplaatst, zijn de ns van de scheidsrechtersvereni- >en: Gorinchem, Distrikt West IJmond, Distrikt West I; mond, Distrikt Zuid I; Horst- ray, Distrikt Zuid II; Noord- t-Twente, Distrikt Oost; Zuid- 1-Drenthe, Distrikt Noord. :heidsrechtersvereniging Horst- ray was als organisator van dit lement al zeker van deelname aan, maar heeft via het winnen van de finale van het Distrikt Zuid II aangetoond, voor deze deelname ook zonder meer in aanmerking te komen. De wedstrijden bestaan uit: a. een schriftelijke ronde; b. drie monde linge rondes; c. een kwisronde. Het geheel staat onder leiding van een deskundige jury, samengesteld uit spelregelkenners uit het hele land. Vragensteller is Jan Terburg, oud-scheidsrechter en voorzitter van de KNVB Afdeling Limburg en van de KNVB Distrikt Zuid II. Deze wedstrijd vindt plaats in het gemeenschapshuis van Overloon, weliswaar in Noord-Brabant, maar deel uitmakend van het Distrikt Zuid II. De aanvang is gepland om 13.00 uur; de prijsuitreiking zal plaatsvinden om 17.00 uur. Spelregelkenners, supporters en overige geïnteresseerden zijn van harte welkom tijdens deze dag. rijdagavond 26 april om 18.00 bpent galerie TORO wederom pieuwe expositie. deze aag viert de galerie Y haar vierjarig bestaan, het- 'deze opening een extra feeste- intje geeft. exposanten zijn: neke Winnen - schilderijen. werk is abstract maar vormen riehoek, rechthoek of vierkant en er regelmatig in voor en roe associaties op van ramen, hui- :n ruimten, waar licht doorheen of juist afwezig is. Andere wer- roepen associaties op van imlandschappen, landschappen atuur. ans de Raad - beeldhouwwerk childerijen. Puur beeldhouw- van steen en hout. tachtelijk met hard gereedschap aakt. Een geduldwerk op zoek de ultieme organische vorm. Iderwerk: al schilderend op .naar de monumentale vorm, in detail. De kleur geeft diepte eer in het werk. il van Lamoen - schilderijen Collages. Met olieverf, kwasten Ketmes worden krachtige kleur en tegen elkaar gezet. Vele lagen worden over elkaar heen geschilderd en weer weg gepoetst. De schilderijen stralen een dyna misch sfeer uit van ruimte en monu mentaliteit. De collages worden op een bewerkelijke manier vervaar digd met diverse materialen. De the ma's in de collages zijn Natuur, Prehistorie en Symboliek. Bob Lejeune - schilderijen en kleurenlitho's - vindt zijn beeldmo tieven in de schilderkunst uit het verleden, zoals uit de renaissance of twintigste eeuw en hij verbindt deze motieven met eigentijdse ervaringen en verbeeldingen. Het werk is ver halend, sprookjesachtig en vol raad sels en geeft de toeschouwer de mogelijkheid tot eigen interpretatie. Harrie Derks - beelden, amulet ten en oorhangers brengt in zijn werk zijn zieleleven tot uitdrukking. Hierdoor ontstaat een stille mede deelzaamheid en wekt mogelijk een aantrekkingskracht op bij anderen. De expositie is te bezichtigen tot en met 9 juni. Kunstgalerie TORO is gelegen aan de Langeweg 30 te Venray. Openingstijden: maandag t/m zater dag van 14.00 tot 18.00 uur; zondag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur. 'eer-U-Zon in Horst, leverancier hoogwaardige aluminium/ ststof produkten voor nieuw- wen renovatie-projekten nodigt lom zondag 28 april een bezoek rengen aan de showroom, om kijken naar de nieuwe kol- ie zonwering van Weer-U-Zon. unt een keuze maken uit ver- llende modellen, in vele kleuren lessins. In onze showroom zijn knikarm-terrasschermen met iette draagbuis-systeem te onderen. Deze terrasschermen niet alleen buitengewoon solide uurzaam, maar ook uiterst fraai vormgeving. aast zonwering vindt u ramen en ren, rolluiken en serres; uitge- rd in duurzaam aluminium of •tstof. En stuk voor stuk van een liteit die uw huis een face-lift r het leven geeft. Bijzonder is alle raamprofielen ook in ivoor- r leverbaar zijn. e kwaliteitszorg van Weer-U- is prioriteit nummer een. Een ogend produkt alleen is niet loende. Natuurlijk speelt het etische aspekt een belangrijke Met name als het gaat om ser- winkelpuien en gevelaankledin- De kwaliteit van de gebruikte erialen en het vakmanschap tij de montage zijn van essentieel ng om van een ninium/kunststof produkt een zaam produkt te maken, de showroom kunt u ook ken- »aken met het nieuw Euro-Dur mijnsysteem. Het meest opval- j- van de systeem is de helling de sponning en de breedte van 'rofiel (11,5 cm). Dit waarborgt perfekte waterafvoer, indien komt regenwater niet in ?kt met de onderdorpel van het Andere voordelen zijn: "te- en geluidsisolatie, stabili teit, probleemloze werking. Dankzij de vormbaarheid van de profielen zijn de meest verscheidene ontwer pen mogelijk inclusief bogen, roe den en stijlprofielen. Wil u meer weten? Wij vertellen het u graag. U bent van harte wel kom op zondag 28 april van 10.00 tot 17.00 uur. Weer-U-Zon, Linnestraat 10, Horst (nabij sport hal). De Soundmix-Playbackshow op dinsdag 30 april, Koninginnedag, is niet meer weg te denken uit de orga nisatie van de bekende Voorjaarsfeesten in Vierlingsbeek. Deze worden gehouden van vrijdag 26 t/m dinsdag 30 april en worden georganiseerd door Harmonie De Herleving uit Vierlingsbeek. De werkgroep heeft ook dit jaar weer alles in het werk gesteld om tot een hoogtepunt te komen. Een 25- tal optredens zijn gepland zowel soundmix als playback. De artiesten komen uit verschillende windstre ken, o.a. uit Tongeren-Bree (België), Maastricht, Molenschot en Eindhoven maar ook uit Vierlingsbeek en omgeving. De werkgroep verwacht dan ook zeker weer een hoog nivo met de daarbij behorende gezelligheid. Er worden nummers gebracht van de volgende artiesten: Kinderen voor Kinderen, Nena, René Froger, Marco Borsato, Bette Midler, Elvis Presley, Linda, Roos en Jessica, Mariah Carey, Laura Pausini, Vera Mann, De Dagroave, Double Vision en vele anderen. Iedereen is van harte welkom in het feestpaviljoen op het Vrijthof in Vierlingsbeek. De show begint om 14.30 uur en de entree is gratis. Op vrijdag 26 april staat de uit New York afkomstige Myrrh op de planken van OJC Merlin te Meerlo. De songs van dit Amerikaanse drie tal zijn opgebouwd uit dreunende gitaarpartijen en melancholieke melodieën en handelen over sexuele spanning, ontdekkingen en onzeker heid. De band werd in 1994 opgericht nadat de heren voldoende ervaring hadden opgedaan in andere bands o.a. 700 miles. Myrrh heeft in haar korte bestaan al een redelijke reputatie als live band opgebouwd en speelde al in tal van New Yorkse bands, waaronder de vermaarde CBGB's club. Hun debuut-cd, die de afgelopen maanden in opgenomen, wordt naar verwachting deze lente nog uitge bracht. Vrijdag 26 april, aanvang 21.00 uur, entree 5 piek. Sinds kort heeft de Pedagogen Praktijk Venray iedere woensdag ochtend een pedagogisch spreekuur. Het pedagogisch spreekuur is met name bedoeld voor ouders die een deskundig advies willen t.a.v. hun onderwijs- en/of opvoedingsvragen en zorgen. Ouders kunnen telefonisch een eenmalig adviesgesprek (kosten 25,-) aanvragen. PedagogenPraktijk, tel. 588229 of 589659. Bodywork Ine Clarke-van den Munckhof organiseert binnenkort een afslankkursus in samenwerking met Weight Watchers. In een periode van acht weken kunnen zowel mannen en vrouwen deelnemen aan deze kursus. Dit is een moderne, gezonde en effektieve methode om gewicht te verliezen door een uitgebalanceerd voedingsplan te kombineren met een verantwoord en intensief sportprogramma. Weight Watchers Activity is het resultaat van een unieke samenwerking tussen Weight Watchers, marktleider op het gebied van gezond afslanken en Bodywork Ine Clarke-van den Munckhof, een sportschool die voor kwaliteit staat. Met het programma wordt ingespeeld op de sterk levende wens bij vele mensen om gezonder te leven, fitter te worden en een beter figuur te krijgen. Twee zaken zijn daarbij van groot belang: verstandiger eten en meer bewe- 8en- Deze kombinatie wordt op een professionele manier gebundeld in het samenwerkingsverband tussen Weight Watchers en Ine Clarke-van den Munckhof. Gebleken is dat meer beweging, in kombinatie met een verant woord voedingsplan, tot de gewenste figuurkorrektie kan leiden en de kondi- tie aanmerkelijk kan verbeteren. Weight Watchers Activity is vooral bedoeld voor de groep mensen die in betrekkelijk korte tijd resultaat willen zien, maar er wel wat voor willen doen. De kursus begint op donderdag 9 mei, duurt acht weken en kost 200,- Belangstellenden kunnen zich inschrijven op donderdagmiddag 2 mei om 13.30 uur op de Leunseweg 2c (InterVen College, ingang fietsenstalling). Zij kunnen u alle gewenste informatie geven. De kursus bestaat uit een keer per week een bijeenkomst met suksesvolle en gezonde Weight Watchers voedingsadviezen, motivatie en steun en daar naast een keer per week een verbrandings/moderne fitness. Deelnemers ont vangen tijdens de kursus het nieuwe Fat Fiber Programma dat recentelijk door Weight Watchers is geïntroduceerd. Een volledig pakket om op een ver antwoorde en smakelijke wijze af te vallen. Voor vrijblijvende informatie kan men bellen met Ine Clarke-van den Munckhof, tel. 0478-589097 of Weight Watchers, Ans Dankers, tel. 0478- 514312. Vrijdag 26 april gaan de jaarlijkse voorjaarsfeesten in Vierlingsbeek van start. Deze door harmonie De Herleving georganiseerde feesten duren tot en met dinsdag 30 april. De (verwarmde) feesttent op het Vrijthof zal de plaats zijn waar het allemaal gebeurt. Toppers van de voorjaarsfeesten editie '96 zijn Willem Duyn en De Sjonnies. Het Nederlandstalige lied doet het tegenwoordig erg goed (zie de hitparade). Reden voor de orga nisatie om hier ook een graantje van mee te pikken. Het totale program ma ziet er als volgt uit: Vrijdag 26 april: Fanfaredag. Als opening zullen de fanfares van Maashees, Vortum-Mullem en Broekhuizen zorgen voor een mooi avondje blaasmuziek voor jong en oud. Amusement staat voorop. Dat betekent dat de fanfares een luchtig, makkelijk in het gehoor liggend programma zullen brengen. Aanvang 21.00 uur. Zaterdag 27 april: De Sjonnies en Island. De Sjonnies, bestaande uit zanger Ronnie Ruysdael en zijn twee zoons Friso en Constantijn, hebben een repertoire dat varieert van de echte smartlap tot de betere feestnummers. Dankzij de single 'Dans je de hele nacht met mij' is de band in korte tijd razend populair geworden. Feest is het bij De Sjonnies altijd, ondanks de trieste boodschap die menige smartlap te vertellen heeft. Volgens eigen zeg gen is een optreden van de Sjonnies niet kompleet als niet iedereen aan het eind 'een gaatje in zijn knetter heeft'. Voor en na het optreden van DE Sjonnies zal de muziek worden ver zorgd door de formatie Island. Deze band bestaat uit vijf ervaren en op elkaar ingespeelde musici die van elk optreden iets bijzonders maken. Island voldoet aan alle wensen van het publiek. Of het nu up-to-date top 40 werk, top 100, gouwe ouwe, rock roll of iets anders moet zijn, Island speelt het. Het avondje Sjonnies Island begint om 21.00 uur. Zondag 28 april: Matinee met La Vita. Het matinee op zondag middag zal muzikaal worden ver zorgd door La Vita. Deze groep bestaat uit vijf in België wonende Italianen en Grieken en staat garant voor een wervelende show, waarbij ook uitstapjes buiten de platgetre den poppaden niet worden geschuwd. Een greep uit het brede scala aan stijlen die de band beheerst: hip hop, reggae, Zuidamerikaanse muziek, house, rock roll en top 40 muziek. Buiten dit alles brengt La Vita hun show met de nodige dosis humor. Van verveling kan bij een optreden van La Vita dan ook geen sprake zijn. Het matinee begint om 14.00 uur. Maandag 29 april: Willem Duyn's Spektakel Show, met Nameless. Hij is al bijna 60, maar van ophouden wil 'opa' Willem Duyn niet weten, zeker niet zolang het jonge publiek zijn hits nog volop mee scandeert. Willem Duyn maakt al platen sinds 1971. Zijn grootste hits scoor de hij als Mouth van het duo Mouth MacNeal (How do you do, Ik zie een ster), waarmee hij ook aan het Eurovisie Songfestival deelnam. Samen met Normaal wist hij enige jaren geleden de hitladder te beklimmen met 'Woenderbaar'. Zijn bekendste hit blijft echter zijn solo single 'Willem, wat heb je grote handen'. Behalve zingen kan Willem ook ouwehoeren als de beste. Een zaal op stelten zetten doet hij in een handomdraai, al 38 jaar lang. Onder het motto 'ruwe bolster, blanke pit; dat is zoals ik ben' trekt Willem Duyn ook in Vierlingsbeek van leer. Voor de omlijsting en begeleiding van Willen Duyn's Spektakel Show zorgt de band Nameless. Zowel in Nederland als in Duitsland treedt deze groep op in volle dancings en discotheken met zowel aktuele muziek als het betere top 100 werk. Zo speelt deze band uit Emmen nummers van o.a. Pearl Jam. Red Hot Chili Peppers, Faith No More, U2, Normaal, Mr. Big en De Dijk. Het avondvullende programma met Nameless en Willem Duyn begint om 21.00 uur. Dinsdag 30 april: Soundmix/playbackshow. Natuurlijk mag ook in '96 de sound mix/playbackshow niet ontbreken tijdens de voorjaarsfeesten. De voorbereidingen van de deelnemers, zowel uit Vierlingsbeek en Groeningen als ver daar buiten, zijn in volle gang. Het blijft leuk om de meest verschillende acts de revue te zien passeren, variërend van jong tot oud en van zeer getalenteerd tot uitermate grappig. De Sjonnies, zaterdag in Vierlingsbeek O D A ÏVT O D E Schoutenstraatje 16 - 5801 BS Venray - tel. 0478-583422 1 Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum 50 jaar! Op 29 april a.s. opent in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon in dit kader een kleine expositie over de totstandkoming van het Nederlands monument in het voormalige concentratiekamp Mauthausen in Oostenrijk. Dit prachtige monument, ontworpen door de Maastrichtse kunstenaar Appie Drielsma, werd tien jaar geleden, op 9 mei 1986, in Mauthausen ingewijd. Het openingsprogramma begint om 14.30 uur en eindigt ca. 17.00 uur. De expositie laat de ontwikke ling zien van het monument van idee, ontwerp tot realisatie. Op het tien jaar geleden opgericht Nederlands Monument in Mauthausen staan de namen te lezen van de meer dan 1650 uit Nederland weggevoerden die daar het leven verloren. Als een eerbetoon aan hen allen heeft de Stichting Vriendenkring Mauthausen een gedenkboek gepubliceerd, dat wil laten zien wie de mensen waren achter die lange rijen namen, wat zij deden, hoe zij leefden, voordat de oorlog die nooit vermoede, fatale ommekeer in hun bestaan teweeg bracht. In korte levensbeschrijvin gen worden 162 van de slachtoffers in de herinnering tot leven gewekt. Losgemaakt uit de anonimiteit van het getal zijn zij niet meer alleen maar slachtoffers van het nationaal- socialisme, maar beginnen zij weer te lijken op de mensen die zij eens waren. Het biografisch gedeelte wordt voorafgegaan door een uitvoerig artikel over de verschillende wegen die voor de slachtoffers naar Mauthausen hebben geleid. Hierin worden achtereenvolgens besproken de drie razzia's van 1941, twee in Amsterdam, één in Twente en Gelderland; de Joodse strafgevallen van 1942; Aktion Kugel, die aan krijgsgevangen officieren het leven kostte; het Englandspiel; de trans porten vanuit andere kampen in de eerste maanden van 1945. Een der gelijk overzichtsartikel is nooit eer der verschenen. Dit aangrijpende en zeer lezens waardige boek, dat in Nederland tot dusverre enig in zijn soort is en dat hopelijk binnen enkele jaren door een tweede deel gevolgd zal wor den, kan besteld worden door over making van ƒ31,- op postbankrek. 5597878 t.n.v. de penningmeester van de Stichting Vriendenkring Mauthausen, Wolfheze, onder ver melding van 'Gedenkboek Mauthausen'. Voor eventuele nadere inlichting kan men zich wenden tot de redaktie, tel. 020-6360577. Ter gelegenheid van de opening van deze bijzondere tentoonstelling Openbare basisschool De Flierefluit heeft de Scholenatletiekdag 1996 die jaar lijks door Atletiekvereniging Venray-Regio wordt georganiseerd, overtuigend gewonnen. Naast de eerste prijs, behaalde de school tevens de wisselbeker die dit jaar voor het eerst beschikbaar was gesteld. De Flierefluit behaalde 6234 pun ten; op de tweede plaats eindigde zeer eervol OBS De Landweert met 5621 punten terwijl KBO-school De Kruudwis een goede derde werd met 4407 punten. De jaarlijkse openingswedstrijd van AV Venray-Regio ter gelegen heid van het nieuwe baanseizoen, verliep ook dit jaar weer prima onder grote publieke belangstelling. In totaal namen twaalf scholen voor basisonderwijs deel aan deze scho lenatletiekdag. Ruim 120jongens en meisjes ontvingen het officiële schoolatletiekdiploma met daarop vermeld de behaalde prestaties op de diverse atletiekonderdelen. Individueel werden een aantal goede prestaties geleverd. Atletiekvereniging Venray-Regio kan weer terugzien op een geslaag de openingswedstrijd van het baan seizoen 1996. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard zingt Liesbeth List. begeleid door het Nederlands Gitaarduo Juun Voorhoeve en Erik Otte, enige frag menten uit de 'Mauthausencyclus' op tekst van M. Theodorakis en muziek van Y. Kambanelli in een arrangement van Erik Otte. Bovendien omlijst Liesbeth List de cyclus met kort gedichten (verzets poëzie). De A73 nadert Venlo. Onlangs werd het knooppunt bij Horst opgeheven zodat de lange files's bij het viaduct aan de noordkant van Horst tot het verleden behoor den. Vanaf 1 mei zal het gedeelte tussen Horst en het knooppunt Zaarderheiken, voor het verkeer worden opengesteld. Vanaf het knooppunt Zaarderheiken richting Zuiderbrug moet het verkeer wel rekening houden met omleidin gen. Eerste Europese Wereldwinkeldag In Nederland zijn bijna 400 Wereldwinkels, in heel Europa 2500. Deze hebben jarenlang onaf hankelijk van elkaar geopereerd. Op 11 mei 1996 zullen alle 2500 wereldwinkels in Europa voor het eerst gezamenlijk een Europese Wereldwinkeldag organiseren. Een Afrikadag, want het thema van deze dag is eerlijke handel met Afrika. Op 11 mei van 12.00 tot 16.00 uur staat Wereldwinkel Venray met twee kramen op het Henseniusplein: in de ene kraam worden Afrikaanse pro dukten verkocht en in de andere kraam wordt Afrikaanse Max Havelaarkoffie geschonken en door Afrikaanse vrouwen bereide hapjes verkocht. Dit alles gebeurt in een samenwerkingsverband van wereld winkeliers en Afrikaanse dames en heren. Bovendien zijn er optredens van een Afrikaanse band. Tijdens deze dag willen de Wereldwinkels een breed publiek informeren over een ander Afrika dan dat van hongersnood en burger oorlog, nl. dat van een positief, hardwerkend Afrika! In dat conti nent zijn er problemen dat het zelf niet kan oplossen. De eigen ontwik keling staat onder druk ten gevolge van handelsbelemmeringen en onre delijke prijzen. Het aandeel van Afrika in de wereldhandel is onge veer 1%, terwijl toch één van de tien wereldbewoners in Afrika leeft. Om het thema van de eerlijke handel met Afrika nog beter onder de aandacht te brengen zal er in de Wereldwinkel aan de Henseniusstraat in de weck van 4 t/m 11 mei a.s. een handtckc- ningenaktie gestart worden. In aan sluiting hierop zal er op 11 mei een fax uitgaan naar het Europese parle ment in Brussel met een oproep om tot aktie over te gaan op verschillen de terreinen: 1.Het garanderen van stabiele en eerlijke prijzen voor Afrikaanse producenten met de garantie van een redelijk inkomen, zodat zij zich op duurzame wijze kunnen ontwikkelen. 2. Het ondersteunen van diversi ficatieprogramma's die het Afrikaanse landen mogelijk moet maken af te komen van hun eenzijdige rol als leveran cier van ruwe grondstoffen voor het Noorden. 3. De beëindiging van de han- delsbelemmerende maatregelen die het onmogelijk maken voor Afrikaanse produkten om door te dringen op de Europese markt. Kom eens vrijblijvend een kijkje nemen in de Wereldwinkel, geves tigd in het pand Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maan dag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Tijdens openingstijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 588571. elke week nieuws Vernielingen Een 58-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Eikenlaan geparkeerde personenauto. De rubberen strips waren van de voorruit gehaald en ook de bumper was vernield. Mogelijk is gepoogd in te breken. Namens de Stichting Kinderop vang werd aangifte gedaan van ver- nieling van een bovenraam van het kleuterdagverblijf Duimelot aan de Beukenlaan. y

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11