Noord-Limburgs toneel in de weer met Rowwen Hèze Verkoop groen Brukske valt tegen Big Foots in Overloon AlNWB komt met gratis verlichtingsaktie Binnenkort sanering grond Endepoel Unieke kans voor avonturiers KBO RaboMakelaardij Zuid l Grondbedrijf gaat meer reserves vormen Scoutinggroep De Beertjes viert eerste lustrum Bioscoopnieuws Jong Nederland goes music Het Arbeids ongeschikten Platform Limburg Hallo Venray in Vierlingsbeek •eel en maas Donderdag 18 april 1996 - Pagina 7 Gemeente gaat verder met bijgesteld N beleid De verkoop van stukjes openbaar groen aan bewoners van de wijk Brukske valt tegen. Het aantal verkochte meters is minimaal en weegt niet op tegen de kosten die de gemeente heeft gemaakt. Toch gaat Venray verder met de verkoop; omdat dat nu eenmaal is afgesproken niet de politiek. Het verkoopbeleid wordt wel aangepast. De procedure wordt versneld en de burger moet zelf meer initiatief nemen. Verkoop van groenstroken levert de gemeente naar schatting ruim 50.000 gul den netto per jaar op. Particulieren moeten voor een stukje gemeente- igroen bij hun tuin 50 gulden per m2 betalen. Over enkele weken wordt ten gestart met een inventarisatie van openbaar groen in de wijk Veltum. jaarna volgen de andere wijken en de kerkdorpen. Dat staat in de nota over de uitgifte van openbaar die deze week door het jollege is behandeld. In de nota worden verschillende oorzaken genoemd /oor de tegenvallende verkoop. Het ontbrak aanvankelijk aan actueel kaart- nateriaal co van een projectmatige aanpak was geen sprake. Veel stukken lieken bij nader inzien onverkoopbaar omdat er nutsleidingen in de grond aten. Ook kwam het nogal eens voor dat kopers het niet eens konden wor- Jen en dat vervolgens de hele koop niet door ging. Om versnippering te /oorkonten verkoopt de gemeente grond achter een rij woningen alleen als ille bewoners meedoen. Daarnaast wordt de prijs voor de burger opgeschroeft door de kosten van jtaris-, leges- en kadaster. Die bedragen al gauw 1000 gulden. Toch gaat de gemeente door, zij het met een andere aanpak. Er wordt per /ijk globaal bekeken wat er voor verkoop in aanmerking, aan de hand van je nu wel aanwezig actuele kaarten. Daarna krijgen alle bewoners een ief, waarin zij worden uitgenodigd naar het gemeentehuis te komen. Als tenminste interesse hebben in een stukje groen. In de tweede helft van :i wordt als eerste de wijk Veltum onder de loep genomen. In een periode van ongeveer tien weken volgen daarna Molenklef. Landweert I en II, het centrum, Vlakwater en de kerkdorpen. Je ziet ze zelden of nooit in de traten van je eigen stad. Normaal lijn ze wel eens te zien op jurosport. Wij spreken hier over de iriginele Amerikaans Big Foots. Gigantische trucks met enorme 'ielen en banden en vooral niet te /ergeten hun reusachtige motoren. Mlesverscheurende monsters die en staaltje van hun enorme kracht en beste geven. Alleen al hun aan dik dwingt respekt af. Maar niet alleen de Big Foots omen in een anderhalf uur durende how aan bod. Ware atleten en vele lunlkampioenen ziet u in verschil- ende hoedanigheden aan het werk. :r gaat geen dag voorbij op een van Ie vele tv-zenders of u ziet een van onze stuntmensen aan het werk. daar nu bent u in de gelegenheid leze stuntmensen aan het werk te nen zoals u dat gewend bent in elerlei actionfilms. U kunt ondermeer genieten van spektakulaire stunts met auto's. motoren, vuur en'explosiestunls. Maar dit jaar hebben wij vooral het accent op de American Big Foots gelegd. U zult getuigen zijn van de Oerkracht Explosies van deze allesverscheurende monsters. Zo hebben wij in ons programma opgenomen: De Terminator gebouwd op het onderstel van een originele tank en uiteraard voorzien van rupswielen, verder is hij uitgerust met een indrukwekkende Rolls Roys motor. De Terminator is niet alleen ontzet tend snel maar door zijn rupswielen ook zeer wendbaar. The Masters of Desaster, een vier meter breed monster met een eigen gewicht van 14.000 kg., voor en achter gestuurde assen en uitgerust met een krachtige olsmobielmolor van 1200 pk en natuurlijk nog meer dere allesvernietigende carkillers. Op zondag 21 april zal deze unie ke show te zien zijn in Overloon bij de sporthal, aanvang 16.00 uur. I In het kacjer van het bevorderen Jan de verkeersveiligheid voert de INWB ook dit seizoen de beken- Ie verlichtingsaktie. 1 Sinds het begin van de aktie in 1964 heeft de ANWB van meer dan j miljoen auto's de verlichting Jekontroleerd en de koplampen afgesteld. De ANWB heeft hiermee Jloor de jaren heen een ruime erva- ling opgedaan op het gebied van lutoverlichting en konkludeert dat Ir te vaak gebreken zijn. Van alle auto's die bij een ANWB- ;tie verschijnen blijkt zo'n 80% [wijkingen aan de verlichting te ibben. Verkeerd afgestelde kop- ipen komen het meest voor, maar lok defekte of onjuist gemonteerde ampen en zelfs danig verroeste oplampreflektoren. De verlichtingsaktie wordt, dooi; liet Team Speciale Akties van de' ANWB uilgévoerd vanuit de Technomobiel. m Deze wordt gestationeerd op don-# Mderdag 25 en vrijdag 26 april op het ■parkeerterrein bij de Witte Hoeve in óe Raadhuisstraat in Venray. De openingstijden van de Technomobiel zijn: donderdag van 09.00 tot 19.00 uur en vrijdag van 09DO tot 17.00 uur. Tracht tijdig aanwezig te zijn! Te koop bij inschrijving Vrij gelegen, te restaureren/te herbouwen boerderij met 1.41.87 HA. grond, eventueel te koop met 4000 m2 grond. Inschrijven is mogelijk tot 25 april 1996,12.00 uur iri de namiddag. RaboMakelaardij Zuid Markt 9 5451 BS MUI Telefoon: (0485) 454151 06-0223737 Lid LMV Landelijke Makelaars Vereniging TE KOOP citroen BX '88 Palmares wit i.z.g.st. 0478-510911 TE KOOP 2x hardhouten kiepra men 1.20x1.50 m en 1400 mulderdakpan nen rood tel. 531730 TE KOOP meisjes citybike 1 jr oud ƒ250,- tel. 582329 TE KOOP multi-functioneel kettler roei-apparaat ±/450,- 0478-587594 Bezwaar gemeente tegen ontbreken Patersstraat op subsidielijst Er is bij het zwemmen in het Vincent van Gogh Instituut aan de Oostsingel weer ruimte voor men sen, die daar willen gaan zwemmen in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen. Er wordt gezwom men op woensdag om 17.30 uur en op vrijdag om 16.00 uur. U kunt zich aanmelden bij Nellie Schrooten, Prins Bernhardstraat 68, tel. 583309. Agenda aktiviteiten 18 april: Voorstelling door Toneelgroep Oirlo in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 23 april. 7, 19 mei en 4 juni: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 24 april: Bezoek aan de Ospelsepeel voor een wandeling onder leiding van een gids. Er wordt met eigen auto's gereden Als u niet over een auto beschikt kunt u met iemand anders meerijden. Vertrekt om 13.00 uur vanaf De Kemphaan. Wilt u zich hiervoor opgeven bij een van de onderstaande adressen. 25 april: Muziekavond m.m.v. de Heidense Troubadour in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met dhr. A.C, Hoogeveen. Den Aldenweg 18. tel. 583592: De sanering van de vervuilde grond onder de voormalige slope rijen van Burhenne en Robben aan de Endepoel kan nog dit voor jaar van start gaan. Dat staat in het herziene uitvoeringsprogram- nia bodemsanering van de provin cie. De gemeente maakt bij de provincie bezwaar tegen het ont breken in het programma van de bodemvervuiling in de Paters straat. Het voormalige sloopterrein in de buurt van het beekdal van de Loobeek vormt de enige lokatie in Venray die dit jaar voor sanering in aanmerking komt. Saneren gaat bijna 2,7 miljoen kosten. Daarvan draagt de provincie een kleine 70.000 gulden bij. De gemeente Venray hoeft niets te betalen voor de sanering. Dat is het gevolg van een afspraak met het ministerie in het kader van artikel 12. Pas na 1998 wordt voor bodemsaneringen pas weer van de gemeente een bijdrage gevraagd. Voor de andere vervuilde gronden in de gemeente is voor 1996 geen bodemsaneringssubsidie van het rijk beschikbaar. Ook voor 1997 staan vervuilde gronden zoals die in de Patersstraat (voormalige garage, nu woninginrichting Frans Lemmers), tankstation Van Gerven en garage Van Haren niet in het ontwerp-pro- gramma dat met behulp van geld van het ministerie wordt uitgevoerd. Wel wordt dit jaar een nader onderzoek gedaan naar een nabij de voormalige sloperijen gelegen ter rein van Robben. Voor dat onder zoek is 50.000 gulden geraamd. BEZWAAR Dat het voormalige tankstation aan de Patersstraat niet voor over heidssubsidie in aanmerking komt vindt de gemeente niet terecht. Venray heeft dan ook bezwaar gemaakt de provincie. In de brief schrijft de gemeente het niet eens te zijn met de samenstelling van de subsidielijst door de provincie. Patersstraat en ook de voormalige gasfabriek in de Gasstraat (thans isolatiebedrijf De la Roy) dienen daar op te staan, vindt de gemeente, gezien de aard van de vervuiling en het feit dat de kosten niet meer op de veroorzakers zijn te verhalen. Theaterexperiment van stichting Culturooy Zondag 28 april vindt in de Venrayse schouwburg 'De Vertaalslag' plaats. Een theaterex periment waarbij de hoofdrollen zijn weggelegd voor zes Noord- Limburgse amateurtoneelgezel schappen. Op initiatief van de stichting Culturooy hebben zij zich allemaal gebogen over een liedtekst van Rowwen Hèze-voor- man Jack Poels. (door Bert Albers) Over de ontstaansgeschiedenis van De Vertaalslag lopen de lezin gen uiteen. Volgens Leo Creemers, Culturooy-bestuurslid van het eerste uur, was het 'gezeur' van z'n echtge note de voornaamste reden dat het experiment er is gekomen. Zij is actief in één van de Venrayse toneel verenigingen. 'Waarom doen jullie nooit 'ns iets met amateurtoneel?' luidde haar jarenlange vraag. 'Als jullie eens iets experimenteels doen' was op enig moment het antwoord van haar partner. "Culturooy is altijd terughoudend geweest naar het ama teurtoneel toe", zegt Creemers. "Ze blijven toch te vaak steken in kluch ten met slaande deuren, pruiken en regenjassen". Collega-bestuurslid Annelies Smits heeft een minder kleurrijke verklaring voor hel ontslaan van De Vertaalslag. Volgens kwam werd het idee 'gewoon' geboren tijdens een vergadering van Culturooy, terwijl er gebrainstormd werd over inter pretatie van informatie. Geef ver schillende mensen dezelfde infor matie, laat ze er mee werken en de uitkomsten zullen heel verschillend zijn. Een interessant startpunt voor een experiment met amateurtoneel gezelschappen. "We dachten aan een visueel gegeven, bijvoorbeeld een foto of een videofragment". Het LFA, de Limburgse Federatie van Amateurtoneel, was meteen enthou siast, maar desondanks bleef het project in de ijskast liggen. Vorig jaar kwam het idee uit de. vriezer en ging Culturooy er opnieuw mee aan de slag. De foto was inmiddels ver vangen door een stuk tekst en hel LFA was opgegaan in de Limburgse welzijnsstichting Symbiose, maai de reactie was nog steeds enthou siast. "Ze stelden een regisseur ter beschikking voor een aantal uren en kwamen met Jack Poeis op de prop pen", zegt Leo Creemers. De Rowwen Hèze-zanger en -tekstdich ter, die voor z'n liedteksten steeds meer en bredere erkenning krijgt, was bereid om een tekst te schrijven of af te staan voor hel project. Daarmee was meteen een regionale link gelegd. Culturooy legde het project voor aan toneelverenigingen in Horst. Sevenum, Venray, Oostrum en America, de thuisbasis van Rowwen Hcze. "De toneelver enigingen vonden het vooral leuk vanwege de mogelijkheid om samen met andere gezelschappen iets te doen", vertelt Annelies Smits. "Ze zitten normaliter toch in een eigen, redelijk beperkt kringetje van repe teren en optreden in enkele zalen. Meestal voor een publiek dat bestaat uit vrienden, familieleden en beken den". AVONDVULLEND De zes verenigingen -Balans en Ventiel uit Venray, De Vlasbloem uit Oostrum, Setovera uit Sevenum. Grimas uit Horst en De Vrije Spelers uit America- gingen met Poels' tekst aan de slag, Op afstand begeleid door regisseuse Brigitte Joosten. De afstand van Culturooy tot de inhoud van De Vertaalslag is nog groter. De stichting beperkt zich in feite tot het organiseren van de avond, in samenwerking met de directie van de Venrayse schouw burg. De zes bewerkingen van Poels' dialect-songtekst vormen de hoofd moot van het programma. Annelies Smits: "Elke vereniging heeft geheel de vrije hand wat betreft de invulling. Alleen de tijd is beperkt. ongeveer tien minuten tot een kwar tier per stuk". "Desnoods maken ze een non-verbale versie van de tekst", vult Leo Creemers aan. Regisseuse Brigitte Joosten bepaalt de volgorde van de toneel bijdragen. Culturooy heeft van De Vertaalslag een avondvullend pro gramma gemaakt door rondom het thema ook andere kunstenaars uit te nodigen. Vijf muzikanten of groe pen zorgen niet alleen voor inter mezzi tijdens de noodzakelijke decorwisselingen, maar hebben zich eveneens laten inspireren door' dezelfde tekst als de toneelspelers. Voor de toneelverenigingen is een dagprogramma gemaakt met een drietal workshops. Er komt een logopediste, een toneelschrijver en een jongleur om verschillende aspecten van toneel te belichten. ONGEPLUGD De Vertaalslag wordt afgesloten met een uitvoering van hel nummer door de componist en tekstdichter Jack Poels zelf. Dat gebeurt niet live. maar via een grootbeeldvideo- scherm. Vorige week heeft Poels het nummer ingezongen, aan de vleugel begeleid door Tren van Enckevort. De opnamen werden met behulp van professionele video-apparatuur gemaakt in het Theehuis van hel Odapark. "Een soort Unplugged dus", belooft Leo Creemers. De videopresentatie is overigens de eer ste openbare uitvoering van het nummer dat ook op de nieuwe CD van de Americaanse groep komt te staan. De Vertaalslag, een theaterexperi ment met zes tonneelgezelschappen, muzikanten en podiumkunstenaars, is zondag 28 april vanaf 20.00 uur te zien in de Venrayse schouwburg. De entree bedraagt 12,50 en kaartjes zijn verkrijgbaar bij de kassa van de schouwburg en bij leden van de deelnemende vereni gingen. Merselo werpt een ballonnetje op A Voor Merselo is 1996 een bijzonder jaar. Precies 125 jaar geleden landde een luchtballon in Merselo. Daarmee was Merselo de eerste luchthaven in Nederland. Een gebeurtenis om trots op te zijn. Ter gelegenheid van de vijfentwintigste verjaardag van deze ballonlanding (1886) werd het monu ment 'De Ballonzuil'opgericht. Oude tijden gaan herleven aan de vooravond van de Muziekfeesten Merselo. Op 17 mei a.s. zullen vanaf Merselo een aantal luchtballonnen opstijgen voor een unieke tocht. Er is ruimte voor een beperkt aantal passa giers. U kunt een van die passagiers zijn. Wij kunnen u verzekeren dat het een geweldige belevenis wordt. U ver trekt zaterdagavond (19.30 uur) voor een tocht van anderhalf uur over onze fraaie regio. Na afloop krijgt u, onder het genot van een glas champagne, uw luchtdoopeertificaat uitgereikt. Tot slot wordt u teruggebracht naar Merselo. Er is één maar: het aantal plaatsen is beperk. Wij raden u aan om snel te reageren. Aanmeldingen worden verwerkt in volgorde van binnenkomst. U kunt u aanmelden door onderstaand formulier volledig in te vullen en voor 1 mei a.s. te versturen naar: Muziekfeesten Merselo, t.a.v. Wilma Zegers, Weihouder Pubbenstraat 21,5815 AK Merselo. Uw aanmelding is definitief wanneer ook uw betaling ƒ300,- per passa gier) door ons ontvangen is. Betalen kap op twee manieren: 1Door een Eurocheque van ƒ300,- bij te sluiten bij uw aanmeldingsformulier; 2. Door ƒ300,- over te maken op bankrekening 13.32.04.278 t.n.v. Muziekfeesten Merselo. Bij slecht weer zullen de ballonnen niet vertrekken. In dat geval krijgt u uw geld terug ofkunt u een nieuwe afspraak maken. Wij hopen u te mogen begroeten op 17 mei a.s. Aanmeldingsformulier ballonvaart Merselo Bij deze meld ik me aan als passagier voor de ballonvaart op 17 mei aan staande. Naam: Adres Postcode en woonplaats:.. Telefoon Ik betaal: 0 middels bijgaande Eurocheque 0 via de bank (mijn overboeking is vóór I mei 1996 ontvangen) Inbraak in woning In de nacht van donderdag op vrij dag was door forcering van een kel derraam toegang verkregen tot een woning aan de Weg in de Berg. De dader heeft 156 cd's gestolen. Om die te vervoeren heeft de dader gebruik gemaakt van een vuilniszak die hij eerst in de keuken heeft leeg gegooid. De waarde van de cd's bedraagt ƒ7.800,-. Voor de 45-jarige Venraynaar, musicus van beroep, een groot verlies. Vernielingen aan openbare school Tijdens de Paasvakantie werden vernielingen aangericht aan de openbare school De Landweert. Een muur was besmeurd met een nog onbekende zwarte substantie, de deur van de hoofdingang was ver nield, ruiten waren ingeslagen en de afrastering was vernield. Hoeveel de schade bedraagt is nog niet bekend, wel dat er getuigen zijn. Het gemeentelijk grondbedrijf gaat komende jaren 1,9 miljoen gulden stoppen in reserves en voorzieningen. De potjes zijn nodig om zich in te dekken tegen bedrijfsrisico's. De reserves en voorzieningen kunnen worden gevuld uit een deel van de opbrengsten van grondverkoop. Het is niet de bedoeling dat dit leidt tot verhoging van de grond prijs. Dat staat in het Actieplan Financiën Grondbedrijf. Uit een inventarisatie is gebleken dat hel grondbedrijf te weinig geld heeft om zich tegen allerlei onverwachte tegenvallers te wapenen. De inven tarisatie is een uitvloeisel van de in maart 1995 opgesteld nota Grondbedrijf. Daarin wordt een nieuwe, meer bedrijfsmatige koers uitgezet voor het grondbedrijf van de gemeente. Dat betekent meer risico en heeft tot gevolg dal ook de voorzieningen op het niveau worden gebracht dat gebruikelijk is in het bedrijfsleven. Daarom hebben de ambtenaren van financiën op een ri j tje gezet welke risico's een goed rednerend grondbedrijf loopt en hoe het zich daartegen moet indekken. Tevens wordt aangegeven hoe hoog de voorzieningen moeten zijn en op welke manier de 'verzekeringspot jes' gevuld dienen te worden. Het grondbedrijf denkt naast een algemene reserve vijf specifieke reserves en voorzieningen nodig te hebben. Enkele daarvan functione ren al, zoals het fonds bovenwijkse voorzieningen. Nieuwe fondsen zijn onder meer bedoeld voor het doen van strategische aankopen (800.000 gulden) en voor promotic en acqui sitie (750.000 gulden). Wanneer de voorzieningen voldoende geld bevatten gaat het overschot naar de algemene bedrijfsreserve. Die mag maximaal 6 miljoen bevatten. Het overschot gaat naar de algemene dienst. Op dit moment heeft het grondbedrijf een algemene reserve van 4,45 miljoen. Het Actieplan Financiën Grondbedrijf wordt in mei bespro ken in commissie en raad. Afgelopen zaterdag 13 april was het precies vijfjaar geleden dat we gestart zijn met een groep enkel- en meervoudig gehandicapte kinderen binnen de Scouting Peelspeurders te Venray. Dit was voor ons de aanlei ding om een oudcr-/kind-weekend te organiseren met het thema Disney. Op zaterdag om 14.00 uur werden de kinderen door Willie Wortel ont vangen en moesten ze via een speurtocht proberen om de toverdrank terug te vinden. Die was weggehaald door de Zware Jongens waardoor alle Disneyvërhalen in de war waren geraakt. Nadat ze om 17.00 uur de tover drank bij Willie Wortel hadden ingeleverd, was creen feestelijke maaltijd. 's Avonds was er een kampvuurprogramma waarna iedereen tevreden in de slaapzakken dook. Zondagochtend heeft Willie Wortel met de toverdrank alles in orde gebracht, waarna we voldaan konden genieten van een uitgebreide brun ch. Kortom een BEREGOED weekend! 12 Monkeys Star(t) in Venray 2035, de wereldbevolking is voor 99% uitgeroeid door een mysterieus virus. Het aardoppervlak is onbe woonbaar voor de mensheid gewor den. De enige hoop van de overle venden is door middel van tijdreizen terug te gaan naar het jaar 1996, enkele maanden voor het begin van de ramp. Als deze missie zou mis lukken dan zal de hoop om te over leven voor altijd verloren zijn. Brad Pitt schittert naast hoofdrolspeler Bruce Willis in deze geweldige eigentijdse film. Het sukses van deze film is in de hele wereld onge kend en heeft nu ook het Europese continent bereikt. In Duitsland en België is het de best bezochte film sinds jaren, en terecht! 12 Monkeys is dan ook de aanrader van de week en zal natuurlijk in Dolby digitaal vertoond worden (Luxor Venray). Ook start deze week de psycholo gische thriller THE USUAL SUS PECTS. Deze zal waarschijnlijk maar een week blijven omdat vol gende week de aktiefilm CRITI CAL DECISSION start. Steven Seagal en Kurt Russei staan dan garant voor heel veel spektakel. Geprolongeerd worden: BRO KEN ARROW, overdonderend als Speed: COPYCAT, de meest waan zinnige thriller sinds Silence of the Lambs en TOY STORY, de film die zijn tijd ver vooruit is. Ieder jaar worden binnen de ver schillende distrikten van Jong Nederland Limburg verschillende toernooien georganiseerd. Dit jaar is het aan Jong Nederland Venray de taak om een juniorentoernooi voor meisjes te organiseren binnen hel distrikt Utopia. Twaalf meidenteams in de leeftijd van 10 t/m 13 jaar heb ben zich voorbereid op een span nend weekend op 20 en 21 april. Alles staat in hel teken van muziek. Hel toernooi bestaat uit drie delen. De thuisopdracht, een speur tocht en de toernooispelen. Zaterdagmiddag komen alle teams aan bij hel clubgebouw van Jong Nederland Venray 'De Vier Uterste'. Zonder de hulp van de lei ding wordt het voor alle deelnemers ploeteren om de tenten overeind te zetten. Na een kort welkomstwoord stel len de teams zich aan elkaar voor door middel van een zelfgemaakte rap. De rest van de middag staat in het teken van een creativiteitsop- dracht. Alle teams hebben een thuisop dracht meegekregen. Voor dit toer nooi wordt er van hen verwacht dat ze een playback-act instuderen. Deze zullen vervolgens zaterdag avond worden opgevoerd. Zondagochtend is hel weer vroeg dag. De teams mogen eerst hun energie in een speurtocht steken. Rond de middag wordt er dan gesport en als laatste staat hen weel een pittige tocht te wachten, ook weer in het teken van muziek. Om ongeveer half vijf in de namiddag zal bekend worden gemaakt welk team zich kampioen mag noemen van het distrikt Utopia. De eerste drie teams mogen daarna meedoen aan het provinciaal junio rentoernooi. Wie zal het beste team worden van het provinciaal junio rentoernooi Dader ter plaatse gearresteerd Zaterdagavond kwam er omst reeks 22.45 uur bij de politie een melding binnen dat er werd ingebro ken in een woning aan de Akelei.De politie kon in de huiskamer een 35- jarige inwoner van Venray aanhou den die zich achter het tv-toestel had verscholen. Hij had de video klaar staan om mee te nemen. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werd hij huiswaarts gezonden. Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt elke week in verschillende plaatsen in de regio spreekuur voor mensen in de ziekte wet. mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkering cq. invaliditeitspen sioen. Men kan o.a. terecht met vra gen over de verschillende uitkerin gen en de samenloop daarvan, dc kontakten met de bedrijfsvereni ging, de herbeoordeling. In Venray, in de'n Opstap. Prins Bernhardstraat 12a is een informa tiepunt. tel. 0478-587213. Er zijn geen kosten aan verbon den. maar neemt u wel uw beschei den mee. Op zaterdag 20 april vindt cr in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een concert plaats van Hallo Venray. Hallo Venray werd ruim acht jaar geleden opgericht en sinds die tijd heeft dit Haagse gezelschap zich ontwikkeld tot een van de meest toonaangevende gitaarbands van Nederland. De grote doorbraak van Hallo Venray kwam met hun derde cd The More I Laugh. The Hornier Due Gets (1991) en de van dit album getrokken single Slow Change. Wat volgde waren talloze optredens in binnen- en buitenland, in kleine clubs en op grote festivals als Pinkpop, Metropolis en Lowlands. Met de cd's A Million Planes To Fly en hun gehele 2- Meter Sessie bevestigt Hallo Venray haar status. Het in het najaar van 1995 verschenen album Mcrry-Go- Round werd alom bejubeld door dc critici en is hel zoveelste bewijs dat het kwartet rond zanger/gitarist Henk Koorn tot de top behoort van de vaderlandse popmuziek. Voor dit concert zijn kaarten in dc voorverkoop bij o.a. Music World in Venray en Gryphus in Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert van Hallo Venray begint om 22.30 uur. De entree bedraagt 12.50. TE KOOP complete zwarte inrichting. Kast 3 meter, tv-videomeubel, stereokast, salontafel met granietblad, dres- soirkast tel. na 18.00 0478-514441 TE KOOP br. leren bankstel 2 en 3 zits i.g.st. 0478-511219 TE KOOP Vespa-ciao 1992 tel. 636485 TE KOOP vouwwagen Eurocamper de luxe 1991. Inclusief: fiet senrek, keukenkast, kledingkast en Porta Poti Ewalts tel. 0478-584823 TE KOOP scooter Peugeot Rapido 1994 i.z.g.s. ƒ2000,- tcl. 0478-586664 TE KOOP grote partij oud eiken plafond balken tel. 0478-510521 TE KOOP tweedehands beige/bruine keuken 340x200 cm, voorzien van afzuigkap, koel kast, vaatwasser, enke le spoelbak, elec. kookplaten en oven. Zelf mee demonteren. Vaste prijs: ƒ2000,- tcl. 0478-546561

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7