Heeft u 't ook vaak te druk voor een bezoek aan de bank? Geen punt. 4 Ballet en cabaret in Venrayse schouwburg REGIOKALENDER ns(mid)dagen voor slangstellenden looienmarkt n Geysteren De Volle Maan Rommelmarkt in Landweert De Bonte Koe Dance Party! Multi-culturele kindermiddag voor de Venrayse jeugd tot 12 jaar Oud papier Rommelmarkt Luikse Markt Bibliotheek- nieuws iLENMAAS Donderdag 18 april 1996 - Pagina 3 I Hijaar organiseert de dansaf- van de Stichting H 5tzinnige Vorming Noord burg (SKVNL) in Venray een et^ dag voor tieners en volwasse- 00 èn een dansmiddag voor de d(in d van 4 tot en met 10 jaar. dansdag zal plaatsvinden op dag 20 april, de dansmiddag op isdag 24 april dansdag bestaat uit de onder- i klassieke danslessen, musical workshops en een jazz- ps. jazzdansles is voor iedereen inkelijk. Dit betekent dat ook .nen die geen kursus volgen bij 3r ;KVNL aan deze les kunnen nemen, tegen betaling van ƒ5,-. alle lessen en workshops is .V. reen welkom om te komen kij- klassieke danslessen zullen ven worden door Mario van lick. Hij is o.a. mede-oprichter Djazzex, choreograaf bij fcdaiis en als docent verbonden |e dansacademie Arnhem. F" jazz/musical/ workshops en de -*1 lansles worden gegeven door n v.d. Wouw. Hij danst in jnde musicals zoals Barnum. Cabaret en werkt regelmatig aan t.v.-produkties. ■durende de hele dag worden er video's gedraaid. Koffie, thee (monade zijn aanwezig, zorg foor brood insleerlingen van de SKVNL jven zich in voor zowel de klas- dansles als de jazz/musical i tei rshops. De dansles zal plaats- ,P« en in de eigen zaal aan het 'Pjnewoltsepad. dansmiddag bestaat uit de rdelen knutselen en twee lessen jiaen beweging. ize middag is alleen voor de ingen die ingeschreven staan bij SKVNL. Het knutselen zal isvonden in de Vrije Academie de Beukenlaan, daarna gaat reen onder begeleiding naar de :lzaal voor de les drama en ieging. Deze les wordt gegeven Yvonne v.d. Beukering. Zij jllin produkties en geeft les in hoven en aan de dansacademie )pzondag 21 april organiseert |Kon.St. Willibrordusgilde uit sieren weer zijn jaarlijkse ihmarkt. De markt vindt ilf in het gildehuis, zaal .ren aan de ^invlandsestraat. Het publiek binnen om 13.30 uur en het t tot ongeveer 16.00 uur. gildebroeders hebben voor markt veel mooie en ook waar- ille spullen bij elkaar gehaald, iter voor elk wat wils is. Of u nliquiteiten zoekt of meubilair. Irische apparaten of snuisterijen imaar wat gebruiksvoorwerpen, unt daar voor in Geysteren du. eel spullen zijn uitgestald op s en die kunt u dan rechtstreeks de tafel' kopen. Daarnaast wor de mooiere spullen bij opbod ocht en dat is in Geysteren altijd belevenis apart. Het is dus niet in handel waarmee het Kon. St. librordusgilde u verwent, maar sfeer en gezelligheid. Om het u gemakkelijk te maken, verruimen wij daarom per 6 mei 1996 onze openingstijden en telefonische bereikbaarheid. Zo kunt u straks ook na het werk, 's avonds en op zaterdag met onze advi seurs praten. Op maandag gaan we voortaan later open. Natuurlijk bent u ook buiten deze tijden van harte welkom. Dit regelt u het prettigst via afspraken. Ook als u wilt dat we u thuis of op de zaak bezoeken. Maak, opnieuw of voor het eerst, kennis met de bank van mensen vóór mensen. U bent van harte welkom! Nieuwe openingstijden per 6 mei 1996: Kantoor Venray: Ma 12.00-18.00 uur Di-Vr 10.00-18.00 uur Za 10.00-13.00 uur Kantoor Oostrum: Ma Di-Vr en van 13.30-18.00 uur 10.00-12.30 uur 13.30-18.00 uur Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Rabobank Venray-Oostrum, telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 13.00 uur, tel. (0478) 530 200 I Vandaag, donderdag en morgen staan er in de schouwburg weer twee voorstellingen gepland. Vanavond is er het ballet La Sylphide door het Nationaal Ballet van Letland en morgen avond staat cabaretier Mars Theunisz op de Venrayse planken. Het klassieke ballet La Sylphide staat bekend als het eerste romanti sche ballet dat ooit werd opgevoerd. Het betoverende verhaal, de wereld van heksen en elfen, komt terug in het beroemde Zwanenmeer en Giselle. Datzelfde Zwanenmeer is overigens al eerder door het Nationaal Ballet van Letland in Nederland uitgevoerd. La Sylphide speelt zich af in een dorp in Schotland waar boerenzoon James, op de vooravond van zijn trouwerij, verliefd wordt op een Sylphide (elf). Doch zij is voor James ongrijpbaar en hij roept de hulp in van de dorpsheks. die echter de Sylphide wil vernietigen, wat ook lukt. Vervolgens besluit de a.s. bruid van James te trouwen met een ander. De Kei is de vijfde solovoorstel ling van Mas Teunisz. Teunisz zoekt het met name in de subtile humor. Hij tracht voor de hand liggende grappen en onderwerpen te vermij den. Zijn humor is niet dwaas, dol komisch, knotsgek of absurd maar eerder intelligent of schrander. "De Kei" gaat grotendeels over Mars Theunisz zelf, die zichzelf daarin "onderschat". "Het is toch verba zingwekkend dat iemand met zo weinig talent als ik, inmiddels al n de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van enementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze dactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, "ondag 31 maart t\m zondag 5 mei: ixpositie van Marij Freriks uit Horst in de Horster Oudheidkamer, derde titel 'Beweging en verandering' toont zij beelden, die geïnspi- ird zijn door 'de mens' in zijn facetten. De Horster Oudheidkamer vindt zich in de Steenstraat 2 in Horst. Woensdag 3 april t/m 2 februauri 1997: Expositie 'Middeleeuwse kastelen in Limburg' in het Limburgs Museum Venlo. Het leven van alledag in de middeleeuwen inzichtelijk gemaakt t behulp van diverse communicatiemiddelen. Vrijdag 12 t\m zondag 21 april: '.ente-opstap-dagen in Kasteeltuinen Arcen met onder andere antiek- 'W. Zaterdag 20 april: (ienmiddag voor doven en slechthorenden in zaal De Vier Linden te erlingsbeek (tegenover NS-station). De middag wordt georganiseerd orde Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden. Aanvang 14.30 uur. tor info: H. de Wit, tel. 0485-57 17 54. Zaterdag 20 en zondag 21 april: Landelijk museumweekend. Het weekend staat helemaal in het teken van l industriële erfgoed. In Limburg zijn er activiteiten in Maastricht, lermond en Melderslo. Daar is streekboerderijmuseum De Locht (op ndag) geopend van 14.00 tot 17.00 uur. I(jj, Zaterdag 20 en zondag 21 april: Open huis in het Gouvernement te Maastricht. Aanleiding is het tienjarig •staan van het Limburgse provinciehuis. Er zijn onder meer rondleidin- n door leden van Provinciale Staten, exposities en films. Het luvemement is beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. bondag 21 april: Voorjaarsruilbeurs van philatelistenvereniging Boxmeer en omstreken, ruildag wordt gehouden in hotel Van Diepen aan de Spoorstraat 74 in xmcer en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Woensdag 24 april: E-ezing over het Louvre vroeger en nu door mevr. Magali Gijswijt-Noel, ares frankrijkkunde. De lezing wordt gehouden in het gemeenschaps- is aan de Kerkstraat 6 in Asten en wordt georganiseerd de Alliance toicaise. De entree is gratis, fjg Zaterdag 27 en zondag 28 april: Expositie Arte et Eidos in De Kastanje te Liessel. Arte et Eidos is een °ep die zich bezighoudt met beeldende kunst. Er is werk te zien dat 23 tien van de groep afgelopen seizoen maakten. Behalve eigen werk heeft der lid in een klein schilderijtje De Peel verbeeld. De expositie is te zien zaterdag van 14.00 tot 17.00 en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. kinderdag 16 t\m zondag 19 mei: Oosterse mystiek in Arcen: Oosterse dagen in de Kasteeltuinen met •dewerking van oudere andere Wieteke van Dort. Zaterdag 10 t/m maandag 12 augustus: /oi Mzenfestival in Lottum. Rozen, muziek en kunst bepalen drie dagen de er in het Maasdorp. Onder wordt het centrum opgesierd met 50.000 nijrozen. zo'n bekende theaterpersoonlijkheid is". De Kei werd door de theatercri tici zeer positief ontvangen. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Paddy's Heavy Circus en Noisy Stuff Vrijdag 19 april is er in de zaal van De Volle Maan een optreden van Noisy Stuff. Deze band, erg populair bij de Venrayse jeugd, heeft een duidelijke band met het Raaylandcbllëge. De leerlingen die als vrijwilliger werken in het scho lierencafé, hebben het initiatief genomen voor dit optreden. Zij zul len dus ook als barpersoneel optre den en de garderobe en entree rege len. Dit wordt kei gezellig. De aanvang van het optreden is 21.30 uur en den entree is 2,50. Garderobe ƒ1.-. Alle Ieren, Albionezen en liefheb bers van Ierse volksmuziek met een flinke dosis pit tellen de dagen af lot zaterdag 20 april. Paddy's Heavy Circus staat in de startblokken om een geweldig Keltisch feest te bou wen in De Volle Maan. De band speelt pittige Ierse folk en is in staat het publiek heerlijk in stemming te brengen. Hun motto is 'Folk on speed', deze dubbelzinnige slogan wordt door hen in positieve manier uitgewerkt. De band was in januari reeds te gast in De Volle Maan. Guinness is rijkelijk aanwezig (in blik!) en ook de Jameson wordt aan gesproken. Gewoon bier is er ook. Aanvang 22.00 uur, entree ƒ5,-, gar derobe ƒ1,-. Vrijdag 26 april staat in het teken van de stuntdag van het Raaylandcollege. De Raaylanders zullen na het stunten café De Volle Maan gaan bezetten. De organisatie zorgt ervoor dat er een geweldig feest wordt gevierd. Dinsdag 30 april. Koninginnedag met een geweldig Caraïbisch feest. De zal wordt omgetoverd tot een paradijs met varens, papegaaien, waterpartijen, palmbomen en rieten matten. Entree ƒ7,50, garderobe ƒ!.-• Op zondag 21 april organiseert de Wijkvereniging Landweert voor de tiende keer een rommel markt. Deze rommelmarkt is tien jaar geleden voor het eerst geor ganiseerd om geld binnen te krij gen om het jaarlijkse Wijkfeest, dat elk eerste weekend van de zomervakantie wordt georgani seerd, mee te financieren. Ook nu nog vormen de inkomsten van deze rommelmarkt een niet onbe langrijke bron van inkomsten voor de Wijkvereniging. Het unieke van deze rommel markt is dat het merendeel van de aangeboden artikelen daags van tevoren door vrijwilligers van de Wijkvereniging is opgehaald door geheel Landweert. De verkoop vindt plaats in wijk centrum 't Slekske. Kruidenlaan 161. Landweert-Venray op zondag 21 april van 10,00 tot 14.00 uur. Heeft u nog spullen voor deze rommelmarkt of wilt u verdere informatie, bel dan even 0478- 511376. Tot ziens in 't Stekske! Prat's the Whoblem! Zondag 21 april om 20.00 uur is er een optreden van 'Prat's the Whoblem! in café De Bonte Koe. Prat's the Whoblem! is een spette rende funk-party met een vernieuw de bezetting. Aangevuld met de zompige sound van het Hammond orgel, percussie en strakke horns, is de muziek super groovy en dans baarder dan ooit en wordt iedere zaal voor 200 procent platgefunkt. Begonnen in 1987 als driemans for matie speelden ze in kleine gelegen heden, gedreven door enthousiasme om te spelen voor publiek. Toen de zalen groter en groter werden, heb ben ze heel wat podiumervaring opgedaan. Hoogtepunten waren o.a. halve finale Grote Prijs van Nederland 1988. Het Nederlands Circuit, winnaar Benelux finale Yamaha Band Explosion 1992 en winnaar PaPaSproSe:bokaal 1995. Prat's the Whoblem is: Bolle: lead, zang, gitaar; Peter Kennedy: basgitaar en zang; Sven Figee: Hammondorgel; Fender Rhodes: synthesizers, zang; Rick Roomer: drums; Henk Bruggeman: de Funky Horns; Matthijs Spers: de Funky Horns en Bas Tonis: percussie en zang. Wijkgebouw Op het Nipperke in Venray Organiseert in samenwerking met countryclub Green River, zater dag 276 april a.s. een country line- dance avond. Belangstellenden kunnen gratis kennismaken met het populaire 'Country line-dancing'. Ook als men het dansen al beheerst is men natuurlijk van harte welkom! De avond zal plaatsvinden wijk gebouw Op het Nipperke, St. Odastraat 41, Venray; aanvang 20.00 uur. Zin om lid te worden van Green River Countryclub of wil je meer weten?!? Neem gerust kontakt op met tel. 0478-513085 of 0478- 588102. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 8 tot en met 14 april werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Bankpasjes Rabo; kentekenplaat brommer; paspoort; herenportemon nee met ƒ25,0 en Rabopas; heren portemonnee met 30,-, OV-jaar- kaart; damesportemonnee met druksluiting, Rabopas. weekkaart bus, biebkaart en treinstamkaart; herenportemonnee met 235,- en Rabopas; herenportemonnee met pasjes; herenportemonnee met 2 studentenkaarten. GEVONDEN Kaars met ornamenten; geboorte armband, zeer dunne schakelarm band: kinderarmband, naam Kelly met gouden hartje; buskaart; dames fiets; kinderfiets; Gazelle sportfiets; Unionfiets; portemonnee met pasfo to; fototoestel Ricoh; portemonnee met ƒ10.-; hond. brak. luistert naar Joepi; hondje, witte bastaard 40crn hoog: horloge. Swatch Atlanta, doorzichtig klokje met goudkleurige wijzerplaat: verband doos. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. PEET. EN MAAS 'n abonnement waard Het multi-cultureel platform bestaande uit de stichting Turkse Gemeenschap, de stichting Marokkaans Centrum, de vereniging Colonia Espanola, de Molukse stichting Batu Badaun en de stichting Synthese, afdeling minderhedenwerk, organiseren aanstaande zater dag 20 april een kindermiddag. Deze middag is bedoeld voor de kinde ren van 0 tot 12 jaar (basisscholen) uit Venray-centrum. Deze kindermiddag is het eerste gezamenlijke initiatief van het platform. Het doel van deze middag is om samen een aktiviteit te organiseren voor alle basisschoolkinderen - jonger - wonende in het centrum van de gemeente Venray. De aktiviteit is bedoeld voor autochtone én allochtone kinderen om op deze manier te bevorderen dat kinderen uit verschillende culturen samen spelen en eikaars culturen beter leren kennen. De entree is bij het Turks centrum aan de St. Antoniusstraat nummer 9 (zijstraat Leunseweg bij het politiebureau). De kindermiddag is van 14.00 tot 18.00 uur. PROGRAMMA Aan het programma is veel aandacht besteed. De kinderen kunnen deel nemen aan zo'n 30 spelen met daarbij een luchtkussen en videovertonin gen. Als afsluiting vinden er optredens plaats van een Spaanse jeugddans- groep onder de naam Las Racieras en een Molukse jeugddansgroep. De jeugd wordt getrakteerd op lekkere 'culturele' versnaperingen. De verschil lende organisaties richten verder een stand in om iets te laten zien van hun land. Ouders van de kinderen en overige geïnteresseerden zijn van harte welkom. Dit programma is mede mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeen te Venray. Burgemeester en wethouders geven in de subsidie-toekenning aan verheugd te zijn met het feit dat de tijd in Venray rijp is voor een derge lijk initiatief. Het is nu aan de kinderen en hun ouders om dit in de praktijk ook waar te maken door deel te nemen aan deze middag. Beslist de moeite waard. VRIJWILLIGERS Vanuit de organiserende verenigingen worden vrijwilligers geworven die assisteren bij de verschillende kinderspelen en de verdere organisatie. Daarnaast is het mogelijk voor geïnteresseerden om zich voor deze middag aan te melden als vrijwilliger. U kunt dit doen bij de stichting Synthese, unit Venray, tel. 586245. BASKETBALL-VERENIGING Aanstaande zaterdag 20 april is het weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in de wijk die omsloten wordt door de volgende straten: Julianasingel (vanaf Zuidooster). Raadhuisstraat, Dr. Kortmannweg. Industriestraat. Nieuwe Maasheseweg, Oostsingel, Min. Ch. de Ruysstraat. Kolkweg. Ook in de hier genoemde straten komen we het papier ophalen. U kunt uw papier vanaf 09.30 uur buiten zetten. Voor eventuele verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Tineke Lamers, tel. 581445. Alvast bedankt voor uw medewerking. Op zondag 21 april is er een grote rommelmarkt in wijkcentrum Den Hoender in de St. Ursulastraat te Venray. De rommelmarkt is van 09.30 tot 13.00 uur en is georganiseerd door buurtvereniging St. Jozef. Wegens enorm sukses organiseert Vereniging wijkgebouw Op 't Nipperke weer een Luikse Markt. Deze wordt gehouden op 25 augustus 1996 van 10.00 lot 17.00 uur. Kraamhuur bedraagt 35,-. Kramen zijn incl. montage en oranje dekzeil. Inlichtingen tel. 0478-586724, bij geen gehoor tel. 0478-580858. Diefstal siervelgen Een 68-jarige bezoeker van het ziekenhuis miste woensdagavond na het bezoekuur van 19.30 tot 22.15 uur de vier siervelgen van zijn auto. Die stond geparkeerd op de parkeer plaats. De politie hoopt dat getuigen iets hebben gezien. Een keuze uit de nieuwe studieboe ken: Denning, Antony: Houtsnijden. Uitleg van de basistechnieken van het houtsnijden, toegelicht met een aantal uitgewerkt ideeën. Deth, Jan van: Regeren in Nederland: het politieke en bestuur lijke bestel in vergelijkend perspek- tief. Dewhurst-Maddock, O.: Het boek der klanktherapie. Verhandeling over de therapeutische werking van klank en muziek, met een histori sche inleiding en veel oefeningen. Excel: Excel 95 volgens Bartjens. MS-Excel voor windows. Frank, Stanislav: Encyclopedie van aquariumvissen. Kam, Jan van de: De Wadden: wereld lussen eb en vloed. Informatie in woord en beeld. Severs, Angela: 120 vragen en ant woorden over vitamines. Sprenger, Reinhard K.: De moti vatie mythe: manieren om de impas se te omzeilen. Methode voor lei dinggevenden om medewerkers te motiveren door open communicatie en het scheppen van voldoende en redelijke uitdagingen om de presta tiebereidheid en prestatievaardig heid te stimuleren. Swithinbank, Anne: Moderne serre-tuinen. Vrachtauto onbeheerd aangetroffen In de nacht van zaterdag op zon dag kwam er omstreeks 03.00 uur bij de politie een melding binnen dat aan de Nieuwhuisweg een vrachtau to stond waarvan de portierdeur openstond. De politie trof de vracht auto aan, waarmee het hekwerk van het metaalbedrijf Inalfa was ver nield. De auto bleek bij een aan de Smakterweg gelegen bedrijf te zijn gestolen. Er waren enkele tientallen meters mee gereden, totdat de vrachtauto tegen het hekwerk tot stilstand kwam. De dader(s) ble(e)k(en) onvindbaar. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: Th. LANKVELD Langstraat 106. tel. 583558 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekend dienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muihek Keizer. A. Cocnen. F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: E. de MU1NCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 588800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen. Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tol vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot I 1.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en G. GEL LING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478- 641327 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Spoil- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 3