Sfcant ia 1/e#tn<zty Dennis Looze winnaar Powerman x Lopersgroep Venray St. Christoffel Motorcrossers Regio Venray Atletiek Vereniging Venray-Regio Lopersgroep Peelrunners C.D.A. Ruitersport St. Jan Merselo Duivensport Openbare vergadering Venrayse Vrouwenraad Derde Orde LVB Oostrum Katholiek Vrouwen Gilde Lourdeswerk Heil der Zieken Nederlandse Christen vrouwenbond Bridgeclub Venray Sjoelclub Venray Budovereniging Erised li* üEL EN MAAS Donderdag 18 april 1996 - Pagina 15 Susanne Nedergaard supersterk bij de dames Begeleid lopen is verantwoord lopen Bewegen is gezond. Daarom trek ken steeds meer mensen, jong of oud. de sportschoenen aan om een aantal kilometers hard te lopen. Veel lopers lopen alleen, langs de weg of in het bos. Maar steeds meer lopers vinden dit alleen lopen toch niet zo geslaagd. Gebrek aan motivatie, dis cipline en de altijd op de loer lig gende overbelastingsblessures zijn er o.a. oorzaak van dat veel rekre- atieve lopers het hardlopen al na korte tijd voor gezien houden. Dat is jammer en zeker niet nodig. Gelukkig vinden tegenwoordig ook steeds meer lopers hun weg naar een lopersgroep. waar deskundige bege leiding de lopers op de juiste momenten stimuleert, motiveert en zorgt voor een verantwoorde trai- ningsopbouw, Lopersgroep Venray is zo'n hardloopvereniging, die zowel de rekreatieve als de presta tiegerichte loper ondersteunt. De trainingen zijn zodanig samenge steld. dat iedere loper, op zijn of haar niveau, hieraan kan meedoen. Gezelligheid, lekker buiten bezit zijn, het verbeteren van het fitheids niveau en 'presteren' naar vermogen gaan iedere training hand in hand. Zin om ook eens mee te draaien in een van onze vier groepen? Aarzel dan niet. Kom. ledereen is welkom en mag eerst vier weken proberen of het bevalt. Info: Frank Rijshouwer. tel. 586268, Anja Gooren, tel. 589486 en Marjo van Heijster, tel. 582397. Trainingen: Basisgroep (nivo 1): Dinsdag en/of donderdag 19.00 uur. start vanaf de atletiekbaan Venray. Rekreatiegroep (nivo 2): Dinsdag en donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Zondag! Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Prestatielopers (nivo 3): Dinsdag 19.00 uur intervaltraining op de atletiekbaan. Donderdag 19.00 uur kwaliteitstraining op de weg en/of bos, start vanaf de atletiekbaan. Zaterdag 16.30 uur bostraining; start vanaf de Oude Barrier, Maasheseweg. Zondag: Lange duur loop: start 09.30 uur atletiekbaan Venray. In overleg (niet iedere zon dag). Voor informatie kun je terecht bij Jan Phillipson. Wedstrijdlopers (nivo 4): Dinsdag en donderdag 19.00 uur intervaltrai ning op de baan. Zondag 09.30 uur bostraining. Start: in overleg. Gymnastiekvereniging Op zaterdag 30 maart gingen de jongens uit klasse C naar Maastricht om tegen KMG Eendracht 1876 hun wedstrijd te turnen. De uitslag van de wedstrijd was 153,60 punten voor Maastricht en 137,5 punten voor GV St. Christoffel. De persoonlijke uitslagen waren: 9. Roel Arts; 8. Siem van Kreij; 7. Rob de Jong; 6. Freek van Lier en 5. Luke Vogelsangs. Afgelopen zaterdag was de jeugd te gast in Overloon. Op het circuit de Duivenbosch wist Kevin Gielens bij de 60 automaten beslag te leggen op een verdiende 5e beker. Paul Eickmans wist na twee manches als 9e te eindigen. Bij de versnellingen eindigde Jimmy v.d. Laar op een 1 le plaats. In de klasse 80 B kwam de 6e plaats in handen van Ruud Pijpers terwijl bij de A-groep ook de 6e plaats voor Dennis v.d. Laar was. Niek v.d. Bentum eindigde in dezelfde klasse op een algemeen 9e plaats. Bij de 125 jeugd wist Dave Jacobs na ee'n verbeten strijd in het dag klassement als 1 le te eindigen. Voor Ad Coenen was de 16e plaats. Bij de veteranen was de 8e plaats voor Ruud Pijpers, terwijl Gerrit Hermsen in de eerste manche als 9e werd afgevlagd en in de tweede manche met problemen niet aan de start verscheen. Hans Keunen wist na twee manches beslag te leggen op een 19e plaats. Bij de liefhebbers kwam de 5e plaats in handen van Piet Machielsen. Peter Stiphout werd algemeen 7e en Jan Janssen bezette een 9e plaats. Rob Munsters behaalde een 10e stek. Zondag wist Maarten v.d. Aa bij de 500 senioren die ook verreden werd te Overloon beslag te leggen op een 7e plaats. In de klasse 125 senioren kwam de 19e plaats in han den van Peter Versteegen. Peter Pijpers wist bij de 500 promotie op een algemeen 19e plaats te eindigen. Bij de 500 junioren was de 31e plaats weggelegd voor Ben Bruining. terwijl Hans Keunen in het dagklassement 44e werd. Bij de wedstrijd die verreden werd te Stein kwam na twee man ches de 17e plaats in handen van Ed Classens bij de 250 senioren. Bij de blasters bezette Roy Maessen de hoogste trede en legde broer Joe beslag op de 3e beker. Thijs Arts ging na een felle strijd bij de 250 junioren B met de 4e beker aan de haal. In dezelfde klasse eindigde Willy Mansvelders op een 15e stek en kwam de 19e plaats in handen van Michel Camps. In de klasse 125 junioren realiseerde Johan Versteegen een prachtige 3e plaats, terwijl Freek Kuypers een algemeen 13e plaats wist te behalen. Wedstrijden Zaterdag 20 april: Meerkamp (kom petitiewedstrijd pupillen) te Gemert: wedstrijd (kompetitie C/D junioren) te Weert. Mededelingen Voor de kompetitiewedstrijd van zaterdag 20 april in Gemert dienen de pupillen uiterlijk om 09.50 uur aanwezig te zijn op de baan om van daaruit gezamenlijk te vertrekken. Aanvang wedstrijd is om 1 1.00 uur op sportpark Molenbroek. Reisgeld is ƒ3.50 dit te voldoen bij vertrek. Chauffeurs voor deze wedstrijd zijn Nuyten en Versieyen. De C/D junioren die deelnemen aan de kompetitiewedstrijd van zaterdag a.s. in Weert dienen uiter lijk 09.20 uur aanwezig te zijn in het clubgebouw aan de baan. Aanvang van de wedstrijd zal zijn om 1 1.00 uur op sportpark Leuken te Weert. Het reisgeld is vastgesteld op ƒ4,50, dit te voldoen bij vertrek. Trainer voor deze wedstrijd is Lex Biessels. Het vervoer zal verzorgd worden door: Biessels, Schlepers, Vermeulen en Willems (Jeffrey). Uitslagen: Afgelopen zaterdag werd in Deurne een Trialmeeting afgewerkt tussen de pupillen en C/D junioren van HAC Helmond, LGD-Deurne en AV Venray Regio. In deze eerste baanwedstrijd van het nieuwe sei zoen mag AV Venray terugzien op een hoopvol atletiekjaar. Bij de meisjes Pup. A werd Renee Bartram keurig tweede in de eind uitslag met een puntentotaal van 111 I pnt. en drie pr's. De meest opvallende prestatie werd geleverd-door C-juniore Mijke Schonenberg. De talentvolle atlete uit Well, die een seizoen uit de run ning is geweest door een lastige knieblessure is gezien haar eerste plaats in de eindrangschikking opti mistisch gestemd over een goed sei zoen. Haar clubgenote Graciel Smith eindigde op de tweede plaats. Verdere uitslagen: Meisjes pup. B: 5. K. Nuyten; 8. C. Stegen: Jongens pup. A: 7. G. Pel; 10. D. Versieyen; 13. J. v.d. Borg; 15. P. Keysers; Meisjes pup. A: 2. R. Bartram; I I. K. Damptev; Jongens jun. D: 9. L.P. Linssen: 17. T. Vermeulen; Meisjes jun. D.: 13. W. Willems; 15. M. Schlepers; 16. M. Emonts; 19. L. Quadid: Jongens jun. C.: 8. W. Pel: 14. J.Smits. Trainingen: Donderdag 18 april: Intervaltraining; PHV-terrein aan de Dijkerheideweg in Horst, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 20 april: Wisseltempo's; aanvang 16.00 uur vanaf parkeer plaats Schadijker bossen. Dinsdag 23 april: Duurloop, groep Horst start om 19.00 uur vanaf par keerplaats in de Schaak; groep Sevenum om 19.00 uur in bossen Sevenum (Steegberg). Wedstrijden: Zaterdag 20 april: 15 km-loop te Venlo, start 16.00 uur; Parelloop Brunssum, I, 5 en 10 km. starts vanaf 11.45 uur. Zondag 21 april: Wallenloop Tungelroy, 3, 6. 9. 12 en 15 km, start 10.30 uur. Zondag 28 april: Marathon Rotterdam, 42.2 km, start 13.00 uur. Mededelingen: Nog steeds is het mogelijk om met de Peelrunners mee te komen trainen. Zowel beginners'als ook iedereen met enige loopervaring is welkom. De trainingen zijn op don derdag op het PHV terrein aan de Dijkerheideweg te Horst, aanvang 19.00 uur. Op zaterdag is er een trai ning in de Schadijker bossen te Horst-Meterik. We starten om 16.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Bergsteeg. Onze feestavond zit er weer op. Gezien de reakties was het een erg gezellige avond. Janine Martens en Sjaak van Enckevort lieten de overi ge Peelrunners en de 'aanhang' zien dat ze 'all round' zijn op sportge bied. Er is nog steeds de mogelijkheid om zich op te geven voor de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo op 27 mei (2e Pinksterdag). Voor informa tie hierover kan men terecht bij Chris Beurskens. Uitslagen: Run-bike-run Venray: Piet Swinkels 1.04.14; Joop Wijnjoven 111.42; Twan Kwijsers 112.49; Jac Janssen 1.13.49: Martien Thuyls 1.14.10; Truus Hiddema LI6.21. Een afvaardiging van de CDA- afdeling Venray brengt in het kader van een brede oriëntatie op bedrij ven en instellingen vrijdag 19 april een bezoek aan politie en brand weer. In de namiddag zal eerst een werkbezoek gebracht worden aan het politiebureau, alwaar adj. A. Beuving een uiteenzetting zal geven over het werk van de regionale poli tie. Daarna zal de brandweerkazerne bezocht worden, waarbij plaatsver vangend commandant Chr. van Rooy de CDA-afvaardiging zal informeren over het takenpakket en tekst en uitleg gegeven zal worden bij de rondgang door de kazerne. Bijeenkomst voor de leden van 14.00 uur bij de parkeerplaats van het politiebureau. Op 2e Paasdag was het weer zover. Het eerste concours van het zomerseizoen werd gehouden door LRV van America. Dit concours was tevens voor paarden en pony's. Ook van onze ruiters vielen er verschei- denen in de prijzen. Paarden: Brigitte Janssen met Indira, kl. L. le met 173p; Marieke Oudenhoven met Jurosa. dr.kl. L. 3e I66p; Petra van Dijck met llivia. kl. B. 3e I58p. spr.kl. B le. Pony's: Joyce Brenkman met Flika. dr.kl. 'B. 5e I59p: Kelly Swinkels met Epona, dr.kl. B, 2e I69p: Roy Swinkels met Endurina. dr.kl. B, 2e I64p; Marieke Spec met Valiant, dr.kl. L. 2e 159p; Mark Janssen met Tarzan, dr.kl. B. 3e lOlp; Simone van Ooi met Sunny, spr.kl. B. 3e: Linda Vollenberg met Mirella, spr.kl. B, 4e. Ponyspel: Daphne Geerts met Vera, ponyspel A 3e; Frank Kappel met Prinses, ponyspel B 2e: Mark Janssen met Tarzan. ponyspel C 3e. Tevens won Chantal Ponjee met de loterij die er gehouden werd een prachtige ponydeken. Zondag ji. organisserde de Ruitervereniging van Maasbree een groot ponyconcours aldaar. Ook onze ponyruiters namen daaraan deel en sommigen wisten zich in de prijzen te rijden. Begeleidingsspel A: Daphne Geerts met Vera le; Rob Schellekens met Bianca 7e. Begeleidingsspel B: Kim van Schijndel met Beauty 4e en Vincent Geerts met Dominca 5e. Begeleidingsspel C: Frank Kappel met Prinses le; Kim van Schijndel met Beauty 2e. Dressuur: DB: Evan van Ooi met Hapollo le met I70p: Janine van Ooi met Falco 2e met I66p; Roy Swinkels met Endurina 2e met 172p: Chantal Ponjee met Cynta 3e met 163p; CB: Frank Kappel met Prinses 5e met 157p; BB: Mark Janssen met Tarzan 6e met 163. PDV De Zwaluw 25 leden korfden op vrijdag lus sen 19.00 en 19.45 uur 376 duiven in voor de wedvlucht van zaterdag 13 april vanuit Duffel. ±115 km. 's Stralende zon sierde de hemel maar de temperatuur was winters. Mits de lucht helder is en daardoor hel zich goed deert de lage temperatuur onze duiven niet. Reeds om 09.45 uur werden de duiven gelost van rayon 3 afd. Rayon 5 afd. M, waartoe de duiven van Eemland Rivierenland en Maas en Waal behoren, losten de duiven resp. om 10.00. 10.15 en 10.30 uur. Afcl. Oost-Brabant, waartoe de dui ven behoren van CC Peel en Maas wachtten met lossen tot 10.15 en 10.30 uur. Rond de klok van 1 uur dreigde de zon te verdwijnen maar dit was ech ter maar van korte duur. Dan opeens was daar Sracir Boom van de Oude Oostrumseweg die via de 27 MC het bericht de ether in gooi de richting drukkerij Van den Munckhof dat hij zijn eerste duif gekonstateerd had en aan het geluid van hem was te -horen daar zeer gelukkig mee te zijn. ;s Avonds bij het lichten van de klokken was de spanning van de gezichten te lezen, men kon niet wachten tot de compu ter liet zien wie zich op deze derde vitesse als winnaar mocht laten feli citeren. De uitslag: snelheid le duif 1158 m/min.) 1. en winnaar P. v. Houdt: 2. G. Boom: 3. A. Sijbers; 4. Chr. Gerrits: 5. A. v. Gerven. A..ï. vrijdag van 19.00 tot 19.45 uur inkorven van de 4e vilessevlucht vanuit Strombeek 135 km, Wedvlucht Duffel, 6 april: C. v. Vught 1 20; A. v. Gerven 2 14 21 35 42 44 47 71J. Kerstens 3 39 73 74; M. Voesten 4 5 12; Jac v.d. Laar 6 16 27; P. v.d. Laar 7 54: P v. Houdt 8 51 67; A. Sijbers 9 23 36 40 46 60 68 69: Chr. Gerrits 10 13 17 28 34 41 43 48 49 50 52; H. Litjens 1115 29 30 31 57 61 66: J. Gommans 18 19 24 32 58 62 63 70: G. v. Houdt 23 25 37 38 45 55 65 72; G. Boom 26: H. Hermans 33 59; Verdeuzeldonk 53 56 64. PDV De Vredesduif Wedvlucht Duffel, 6 april: H. Ewalts I 3 5 7 8 10 11 18: Comb. V.d. Heuvel 2; J.W. Vermeulen 4; A. Hendrix 6 9 19; Comb. Verdellen 12 16 17; J. Leyssen 13 14 15. Op 8 maart jl. is tijdens de Internationale Vrouwendag-viering de Venrayse Vrouwenraad opge richt. Hierin zijn al meer dan tien vrouwenverenigingen werkzaam. De vergadering van het algemeen bestuur zal worden gehouden in zaal In den Engel op donderdag 24 april om 20.00 uur. De vergadering is openbaar, dus iedereen die belang stelling heeft, is van harte welkom. Met name nodigen we alle vrou wenverenigingen uit. die nog niet aangesloten zijn, ons eens een kijkje te komen nemen. Onze maandvergadering zal wor den gehouden op woensdag 24 april. Deze viering zal nog enigszins in het teken van Pasen staan. Het oude- renkoor uit Wanssum onder leiding van dhr. Beerkens zal de eucharis tieviering opluisteren. Bedevaart Handel Zoals wij gewend zijn organiseren wij ook dit jaar in de meimaand weereen middag-bedevaart naar een Maria-oord. Dit jaar kozen wij voor Handel in Noord-Brabant en wel op dinsdag 28 mei. Wij vertrekken om 14.00 uur vanaf Het Schuttersveld, tweede opstapplaats in de Leunseweg tegenover het politiebu reau. Om 15.00 uur is de eucharis tieviering in Handel. Daarna koffie met vlaai. Vóór en na deze tijd is er gelegenheid om een kaarsje op te steken of een korte wandeling te maken door het processiepark. Opgaven, liefst op de komende maandvergadering (envelop met naam en adres), daarna eventueel telefonisch bij mevr. Naus, tel. 581409. Op de woensdag voormid dag is mevr. Mobers in Het Schuttersveld waar men zich ook bij haar kan opgeven. De prijs bedraagt ƒ15,-. alles inbegrepen. Naar aanleiding van het komende jubileum van de LLTB 100 jaar in de kringen Venray en Gennep wordt de LVB in de gelegenheid gesteld zich te promoten. VAn deze gele genheid willen wij uiteraard graag gebruik maken en wel door een cre atieve markt op te zetten op de dagen 21 en 22 september in de manege van Meerlo. Alle LVB- en LLTB-leden wor den in de gelegenheid gesteld hun creativiteiten te tonen en eventueel te koop aan te bieden. Gezocht wordt naar de meest uiteenlopende hobby's. Verder is er op zaterdagavond 21 september een feestavond voor LLTB-leden. Wij zijn op zoek naar leden van de LVB die geen lid zijn van de LLTB. en die willen meehel pen met het serveren van drank. Dit om de afdelingskas van de LVB te spekken. Zowel voor de creatieve markt als voor het werk op de feestavond kunt u zich telefonisch melden bij M. Wilms, tel. 583043. Twijfelt u of wilt u meer inlichtingen? Zij staan ir graag te woord. Op donderdag 9 mei maken wij ons jaarlijks uitstapje. Dit jaar voert ons dat naar het Culinair Museum in het prachtig gerestaureerde, voor malige klooster Mariënhof. Thans is het een van de fraaiste monumenten van Amersfoort. In het restaurant daarvan gebruiken we koffie met gebak. Daarna wandelen we o.l.v. een VVV-gids door het oude stadscen trum. Als alternatief kan er gewin keld worden. Na de lunch gaan we per bus naar de nieuwe stadswijk Kattenbroek.Deze is zeer apart van architektuur en trekt veel aandacht. Ook hier geeft een gids uitleg. Onderweg naar huis wordt nog een koffiestop gemaakt. Vertrek om 08.30 uur. maar wij vragen u om al om 08.15 uur aan wezig te zijn op het vertrekpunt op de parkeerplaats voor De Witte Hoeve aan de Raadhuisstraat. Terug in Venray: ca. 18.45 uur. Ook intro- ducé's zijn welkom. Opgave: liefst zo snel mogelijk bij mevr. W. Smeets. De Alden Weg 12, Venray. Daarvoor kunt u de reissom ad ƒ45.- in een envelop, samen met een strookje met uw naam. adres en telefoonnummer, bij haar in de bin- nenbrievenbus deponeren. Zoals voorheen wordt er een voor lichtingsavond gegeven voor de pel grims die met ons Lourdes bezoe ken. Deze avond is dinsdag 23 april om 20.00 uur in zaal Martens te Leunen. Ieder is hier welkom. Tevens willen we ieder bedanken voor hel brengen van papier bij de containers te Veulen en Hubenhof en diegenen die er aan hebben bijge dragen. Door jullie toedoen zijn er negentien zieken via parochie en welzijn in de gelegenheid om naar Lourdes te gaan om Maria te bezoe ken. Donderdag 25 april hebben wij weer onze gezamenlijke avond met de afdelingen Gemert en Helmond. Door omstandigheden is deze avond helaas niet in het jaarprogramma vermeld. Het belooft een muzikale avond te worden want de musical 'Vrouwen door de eeuwen heen' wordt opgevoerd. Denkt u er nog aan om een blikje fruit mee te nemen? Dit is bestemd voor de NCVB bowl. De avond begint om 20.00 uur in de Hommel. Oostsingel 39 te Vcnrav. "stVCO/if i 'Een verdiende overwinning van ennis Looze', verklaarde voorzitter hn Raadschelders van de Stichting |\ver(wo)man Holland over de 22- iomf die de duatleet uit Assendelft pUj jhaalde na 10 km lopen - 40 km etsen en nog eens 5 km lopen, oelbloedig profiteerde hij van de van zijn rivaal om de titel orman Stadler. Bij de dames was Deense Susanne Nedergaard |fs twee minuten sneller dan Irma eeren, die zich desalniettemin vreden toonde. Dit alles in 'het erkste startveld ooit in Nederland jrtoond', zoals meerdere malen te toren was tijdens de wedstrijddag, iet alleen een komplete nationale p stond achter het starthek, maar ik tal van top-duatleten van overal r wereld waren present. 'Ondanks zijn relatief jeugdige eftijd heeft Dennis Looze een brok m ervaring, omdat hij aan veel edstrijden mee heeft gedaan', aive aadschelders is helemaal tevreden mdat hij vorige week aan Looze tea levertrouwde dat hij ervan over- :zc| ligd was dat deze de overwinning ou behalen. Een voorspelling die 'erd bewaarheid. 'Dennis Looze erkeert in een goede vorm en heeft shet et prima afgemaakt'. Hij zag dat mul ladler een fout maakte; de Duitser 368 'erd kansloos voor de winst nadat Pi 18. ril: 10. 1 zo oi in het Pare Fermé verkeerd liet- Anders waren ze gelijk aan de atste loopafstand begonnen. Nu ist Looze honderd meter te pak- :n. Professioneel liet hij de zege et meer glippen. 'Als Stadler nfet de fout was gegaan, was het iheel nog spannender geworden het al was', aldus De winnaar van orig jaar. Jan van de Marei werd ijlde, net niet genoeg voor een ronzen plak bij het NK. Die ging aar'good-old' Rob Barel, in 1993 1994 nog winnaar in Venray. Het jlver gin naar John Aalberx. Wanneer het erom gaat spannen, an mei"k je dat in de hoogste groep !l minste aantal afmeldingen is. •mdat men uit de laagste groep )ch niet kan degraderen zijn er in ie groep nog wel eens wat meer 2J lensen die een avondje laten schie- )94 nr (j br wordt lekker scherp gespeeld, Jmdat men toch nog kansen ziet. [andaar dat in de uitslag namen te 1,4; inden zijn die daar niet zo vaak te pnden zijn. Dal maakt het allemaal og aardiger, minder voorspelbaar. Vanavond kan men zich nog 'geven voor de Oranjedrive op oninginnedag 30 april om 19,30 ir in de schouwburg. Voor alle ridgers, club- en/of thuisbridgers ?n altijd zeer gezellige avond. Tien pat en hebben zich afgelopen 'eek al verzekerd van een plaats m de kaarttafels. Hopelijk komen vanavond nog een aantal bij. lC0, odat we met een groot contingent eS' ridgers van Bridgeclub Venray Unnen strijden om de prijzen. en Uitslagen van de afgelopen week: eel: 1. hr. Gielen-ter Horst; 2. ep. -le° 'illemsen; 3. ds. Paris-Stappers. arl' ood: 1. sp. Sanders; 2. hr. Keizers- mnissen; 3. ds. Huys-Karagozyan. ■"oen: 1. ds. Verbove-de Weert: 2. De Mooy-mw. Schaeffers; 3. hr. abbe-mw. Fincke. Programma: navond: kompetitie 5e avond, inderdag 25 april: laatste avond mpetitie. Susanne Nedergaard, die de laat ste Powerman in de Verenigde Staten had gewonnen, sloeg ook in Venray toe. Voor het eerst versloeg ze haar rivale Irma Heeren, die met de tweede plek overigens wel het Nederlands kampioenschap binnen haalde. Met fietsen ging Susanne Nedergaard 'over Irma Heeren heen'; ze bouwde de voorsprong van 45 sekonden uit tot twee minuten. Heeren toonde zich tevreden: 'Ik ben heel blij goed gepresteerd te hebben. Na het blessureleed van het afgelopen jaar vind ik het fijn mijn gezicht sportief te hebben kunnen laten zien. Over twee weken staat het EK duatlon voor de deur. Daar ligt mijn piek, en vervolgens in Al mere'. Heeren meldt dat ze fysiek en mentaal nagenoeg weer fit is. Over de nederlaag was ze laconiek. Uitslagen van het koppel-sjoel- toernooi bij Sevelo in Venlo op 13 april: B-klasse: 3. Mia en Huub Jacobs: 8. Cisca en Wim Jacobs; 9. Regien Sanders en Henk v. Veen. C-klasse: I. Anny v.d. Heyden en Cora v.d. Voort; 4. Mien Classens en Teng Ewalts; 5. Rietje en Sjeng Goumans; 6. Annie en Martien Bakker. Zondag 15 april namen in Born zes judoka's deel aan de Limburgse kampioenschappen judo. Voor de uiteindelijke winnaars lag deelname aan de Nederlandse kampioen schappen in het verschiet. Twee van onze judoka's veroverden een plek als eerste in de poule: Angela Beurskens -44kg en Marlie Jans - 56kg. Beiden nemen dus op 27 april deel aan de Nederlandse kampioen schappen in Zwolle en zij zullen daar namens Erised hun visitekaart je afgeven. 'Nedergaard was vandaag te sterk voor mij'. GROEI Het aantal deelnemers was ruim duizend, in elk geval weer iets meer dan vorig jaar. Dit zeer tot tevreden heid van John Raadschelders. 'Er verschenen ook meer rekreanten aan de start. Een goede zaak! Dit ondanks de lange koude winter. Bij een zachte winter hadden we nog meer aanmeldingen gehad van rek reanten. Daar ben ik vast van over tuigd! De groei is er nog lang niet uit'. Ook het aantal toeschouwers is volgens de organisatie gestegen. 'Venray staat steeds meer 'in the pic ture". konstateert Raadschelders dan ook vergenoegd. 'Tevreden geluiden ook bij de provincie, de gemeenten Venray en Vierlingsbeek en de aan wezige sponsoren en genodigden', aldus" Raadschelders. die nog ver klaarde dat de champions-chip (tijd meting) die de atleten om hun enkels hadden, prima had voldaan. REKREANTEN Bij de scholieren ging de Drukshop Wisseltrofee dit jaar naar Stramproy. Bij de volksduathlon (5- 20-2,5) werd de Belg Patrick van Vlieberge winnaar in 1.00.22. Goede prestaties van regionale atle- ten waren er van Mark van de Munckhof uit Horst, die vierde werd in 1.02.21. van Venraynaar Piet Swinkels. elfde in 1.04.15 en van Didy Lamers uit Wanroy, vijftiende in 1.04.52. Bij de volksduathlon van de dames ging Antje Pohlman uit Duitsland met de eer strijken in 1.04.36. Truus Hiddema uit Kronenberg werd vijfde in 1.16.44 en Yvonne Pavicic uil Cuijk negen de in 1.18.42. EUROSPORT Twee cameraploegen, Schiifer Produktion uit Duitsland en Sinvid Video Productie uit Venray, hebben elk met twee camera's opnames gemaakt van het evenement. Sinvid had één ploeg bij de start en de wis seling op het Schouwburgplein geposteerd en één Venrayse camera ploeg reed op de motor mee. De opnames van de Powerman Holland zullen te zien zijn op vrijdag 3 mei vanaf 12.00 uur op Eurospon.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 15