PEEL EN MAAS Start kaartverkoop Muziekfeesten Merselo 't is weer zonnenbrillen weer!!! OPTIEK VERHOEVEfl Het zonnetje in huis kan knap lastig zijn... Wandelen door Venray Centrum met een bezoek aan het museum Onderzoek naar toekomstmogelij kheden Meerlo-Wanssum Partij van de Arbeid viert 1 mei en 30-jarig bestaan (;<>I\PAIN! Don Bosco Ruiters fuseren Giel Arts overleden Foster Parentsdag op de Petrus Bandenschool Nationaal Museum weekend Bouwstop Wanssum opgeheven en onze nieuwe collectie '96 is er oensdag 1 mei houdt de Partij van de Arbeid afdeling Venray vanaf 20.00 uur in café-zaal De Volle Maan feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van 'de Dag van de Arbeid' en vanwege het feit dat de afdeling ray op de kop af 30 jaar bestaat. e informele bijeenkomst wordt opgeluisterd door het Rooy-koor, dat die avond voor het laatst een openbaar eden verzorgt. Op de viering zijn niet alleen leden en genodigden welkom. Iedereen die belangstelling heeft, een kijkje komen nemen. Het wordt een gezellige, ongedwongen avond met een drankje en een hapje, issen 20.00 en 20.30 uur vindt de ontvangst plaats met koffie en vlaai. Nadat afdelingsvoorzitter Hilde ipmans alle gasten welkom heeft geheten, zal het Rooy-koor een eerste zang-sessie verzorgen. In de loop van de nd worden enkele jubilarissen gehuldigd. Na een tweede optreden van het koor, tegen 22.30 uur, zal wethouder iKersten nog enkele woorden tot de aanwezigen richten. e afdeling heeft een stand ingericht, waar men de gehele avond gratis informatiemateriaal over de PvdA kan enemen. Als builen de zon schijnt is iedereen blij. Maar in huis kan die scherpe zon soms hinderlijk naar binnen schijnen. Ga dan snel naar COR PAINT woon decoratie-specialist v(*->r de voor li meest geschikte zonwering in jaloezie, lamellen of rolgordijn Alles maatwerk geleverd, perfect passend in of uw kozijn. Kn ook onze service is 'op maat', bijvoorbeeld een praktijkgericht advies-aan-huis. gratis meten en plaatsen! Vraag informatie! Venray telefoon 0478-582810 Het wordt vakwerk met Verf Wand Verkeersongevallen met gewonden Dinsdagmiddag omstreeks 17.25 uur verleende een 38-jarige bestuur sters van een personenauto, toen zij vanaf de Wilhelminastraat de Julianasingel opdraaide geen voor rang aan een 50-jarige bromfietsster. Bij de botsing kwam de bromfiets- bestuurster ten val en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Omstreeks 18.50 uur haalde een 50-jarige automobilist op de Deurneseweg, een voor hem rijden de personenauto in. Hij zag te laat dat er een tegemoetkomende auto aankwam. Zij kwamen met elkaar in botsing en de beide bestuurders moesten voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bal op de weg De schrik van iedere automobi list is als hij een bal op de weg ziet rollen. In negen van de tien gevallen rent er een kind achter die bal aan. Dat was dinsdagmid dag omstreeks 17.15 uur het geval toen een bal uit de Gussenstraat de Albionstraat oprolde. Een 11-jari ge jongen uit Leunen rende achter de bal aan en het was aan de mati ge snelheid en het reaktievermo- gen van een 38-jarige bestuurder van een personenauto uit Afferden te danken dat de jongen weliswaar voor de auto terecht kwam, maar gelukkig geen noemenswaardige verwondingen opliep. De uitge rukte ambulance behoefde niet in ^tktie te komen.j DONDERDAG 18 APRIL 1996 Nr. 16 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Na maanden van besprekingen en overleg heeft het bestuur van de Stichting Don Bosco Ruiters de stichting paardrijden voor gehandi capten. besloten dat het voortzetten van de aktiviteiten in de huidige opzet geen perspectieven biedt voor de middellange en lange termijn. Daarom werd toenadering gezocht tot de Stichting Manege Seurenheide en is in gezamenlijk overleg besloten de aktiviteiten van beide stichtingen te integreren en binnen de Stichting Manege Seurenheide voort te zetten. De lessen zullen in de toekomst in de Manege Seurenheide te Well worden gegeven cq. gecontinueerd. De Stichting Don Bosco Ruiters zal na sluiting van de boeken per 30 juni worden opgeheven. Het doel van het stichtingsbe stuur, het continueren van de rijles sen voor de gehandicapte ruiters, is hun inziens hiermee bereikt. Tegen sponsoren, begeleiders, instruktrices, medische commissie en alle overige betrokkenen, die zich de afgelopen jaren hebben ingezet voor het welslagen van de aktiviteiten zegt het bestuur bij deze, mede namens de ruiters, een hartelijk: 'Dank u wel'. Donderdag 11 april jl. overleed Giel Arts op 85-jarige leeftijd. Hij was erelid van de Koninklijke Harmonie Euterpe bij welke vereni ging hij vele jaren aktief was als muzikant en als bestuurslid. Giel Arts is een van die muzikanten die de blaasmuziek in Venray mee heeft opgebouwd. Als jeugdige knaap kreeg hij zijn muzikale opleiding bij het toenmalige patronaat en was tot zijn achttiende lid van de jeugdfan- fare. In 1929 werd hij lid van Venray's Fanfarekorps, de huidige Koninklijke Harmonie Euterpe. Van 195I tot 1961 was Giel Arts lid van het bestuur van de harmonie en in de jaren vijftig maakte hij deel uit van de Raodse Blaoskapel die tot ver buiten de regio furore maakte. Gezondheidsproblemen dwongen hem zijn aklieve muzikantenloop baan in I970 te stoppen. Voor zijn vele verdiensten verkreeg hij in I969 het gouden bondsinsigne van de Federatie van Katholieke Muziekgezelschappen in Nederland. Al jaren heeft de Petrus Bandenschool een Foster Parentskind geadopteerd. Om de maandelijkse kosten hiervoor te kunnen betalen, wordt er ook dit jaar weer een Foster Parentsdag op de school georganiseerd.Deze dag vindt plaats op zaterdag 20 april van 10.00 tot 13.00 uur. Van te voren wordt er in alle groe pen van de school nog extra aan dacht besteed aan de belangrijke werkzaamheden van Foster Parents in het algemeen en in het bijzonder aan het Foster Parentskind van de school Mikael Ratu uit Indonesië. Voor de kinderen van de Petrus Bandenschool is dit Foster Parentskind iets heel eigens gewor den. Op 20 april zijn er tal van aktivi teiten georganiseerd voor de kinde ren zoals een mini-playbackshow, een huifkartocht, schminken, knik- kerverven. een springkussen, rad van avontuur en verschillende knut- selopdrachten. Voor iedere aktiviteit wordt een kleine vergoeding gevraagd in de vorm van bonnen 1 bon kost 25 cent). Daarnaast is er ook een tweedehands speelgoed- en boekenmarkt. De kinderen van school hebben ieder iets mogen 'geven' van hun eigen speelgoed dat voor deze winkel bruikbaar was. De hal en het handvaardigheidslokaal van de school zijn omgetoverd tot restaurant waar voor een ieder iets lekkers te eten en te drinken is. Om de buitenaktiviteiten goed te kunnen uitvoeren is op deze dag. met goedkeuring van de gemeente, de Dr. Poelsstraat van 10.00 tot 13.00 uur voor het verkeer afgeslo ten. Iedereen is van harte welkom! Wij hopen dat het een gezellige, zonnige en geslaagde Foster Parents dag wordt waarbij we voor het Foster Parentskind en zijn familie weer genoeg geld inzamelen voor een nieuwjaar. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING April Wandelmaand Het komend weekend staat Venray Centrum het St. Odapark en het Vlakwater in het teken van 'April Wandelmaand'. Tevens is het ook Nationaal Museum weekend. STADSWANDELING Zaterdag 20 april vindt er om 10.00. 12.00 en 14.00 uur een stads wandeling plaats onder leiding van een VVV-gids. Tijdens deze wande ling brengt u een bezoek aan het GEschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus en de Sint Petrus Bandenkerk. Hier heeft u de gelegenheid om de kerktoren te beklimmen. Daarna gaat de route verder via Venray Centrum richting St. Odapark, waar u in het Theehuis kunt pauzeren onder het genot van een kopje koffie en een stukje vlaai. SINT ODAPARK Op zaterdag 20 en zondag 21 april kunt u vanaf het Theehuis in het St. Odapark een uitgezette wandelroute van ongeveer 6 km volgen. Deze gaat door het St. Odapark en het aangrenzende Vlakwatergebied. Tevens kunt u zondag 21 april om 10.00, 12.00 en 14.00 uur deze route wandelen onder leiding van een IVN-gids. Tijdens dit weekend is er in het Theehuis een expositie met schilderijen en ruimtelijk werk van Ruud van der Beele. Ook is er een live optreden van een pianist. Het Theehuis is beide dagen vanaf 10.00 uur geopend. 'T FREULEKESHUUS In verband met het Nationale Museum Weekend is het Geschied en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus dit weekend vanaf 10.00 uur geopend. U vindt er niet alleen archeologische voorwerpen maar ook religieuze kunst, munten, klederdracht, een gildekamer en een expositie uit grootmoeders tijd. SINT PETRUS BANDENKERK Op zaterdag 20 april kunt u deze basiliek bezichtigen. Tevens kunt u van 11.00 tot 16.00 uur de 80 meter hoge toren beklimmen. WANDELMAP Om deel te nemen aan deze wan deling kunt u bij de VVV/ANWB Venray tijdens kantooruren een wandelmap a ƒ4.95 kopen. Deze map is tevens op 20 en 21 april ver krijgbaar bij de betreffende start plaats. In de wandelmap treft u twee duidelijke routebeschrijvingen aan. Een van de stadswandeling met een omschrijving van diverse plekjes en panden die u op de wandeling tegen komt en een van het St. Odapark en Vlakwatergebied. Tevens zit er in het pakket een flyer met informatie en een aandenken aan de 'April Wandelmaand'. Van ieder verkochte wandelmap gaat er een gedeelte naar UNICEF ten behoeve van een sloppenwijk in Accra (Ghana). Startpunt voor de stadswandeling is zowel zaterdag als zondag bij het Eurotel aan de Julianasingel 7. Tijd: van 10.00-14.00 uur. Startpunt voor de wandeling St. Odapark/Vlakwatergebied is op beide dagen het Theehuis in het St. Odapark. Tijd: 10.00-14.00 uur. De routes zijn natuurlijk ook te lopen buiten het betreffende weekend. Tijdens het Nationaal Museumweekend, dat het komende weekend in bijna 400 Nederlandse musea wordt gehouden, zal museum 't Freulekeshuus grootmoeders tijd laten herleven. Het museum zal dit doen door a.s. zaterdag en zondag demonstraties te geven van textielweven op een 150 jaar oud weefgetouw en wolspinnen op een uit de vorige eeuw stammend spinnenwiel. Dit alles in de sfeer zoals die er in grootmoeders jeugd nog volop was. Want speciaal voor dit weekend is er een keur van nostaligsche voorwerpen in de expositiezaal opgesteld. Ruimschoots wordt aandacht besteed aan landbouw, huishouden en het 'Rijke Roomse Leven'. Verder zullen de bezoekers van zeer nabij kennis kunnen maken met de enige echt Venrayse gouden leeuw en met de eveneens originele zwaan, die jarenlang de gevel van de oude Venrayse tapperij van die naam heeft gesierd. Deze laatste is jl. donderdag door de eigenaars (dhr. en mevr. Jansen) met enig ceremonieel in hotel De Zwaan aan het museum in bruik leen afgestaan. Zaterdag en zondag is hel museum gratis toegankelijk van 's morgens k 10.00 tol 's middags 17.00 uur. Adres: Eindstraat 8, tel. 0478-583880. De bouwstop op het Wanssumse industrieterrein is opgeheven. Maandag heeft de gemeente Meerlo-Wanssum dit vernomen van de Provincie Limburg. Rijkswaterstaat en het ministerie van VROM hebben de drie weken geleden ingestelde verscherping van de bebouwingsregeling langs de Maas bij Wanssum weer onge daan gemaakt. Die verscherping hield in dat er de komende tien jaar. totdat de Maas was uitgediept, niet meer gebouwd mocht worden bij het industrieter rein in Wanssum. Na intensief over leg tussen gemeente, de Industriële Contactgroep Meerlo-Wanssum en de Provincie, heeft Rijkswaterstaat besloten om de streep, die nu dwars door het uitbreidingsgebied van het Wanssumse industrieterrein liep, te verleggen naar de grens daarvan. Hierdoor zijn bouw- en uitbrei dingsplannen weer mogelijk gewor den. Voor burgemeester Hahn, die dit maandagavond in de gemeenteraad bekendmaakte, betekende dit een hele opluchting omdat het verbod de doodsteek voor de ontwikkeling van het industriegebied betekende. Gedupeerde bedrijven hadden bovendien al schadeclaims voor totaal 60 miljoen gulden in het voor uitzicht gesteld. De Raad van Meerlo-Wanssum heeft maandagavond besloten om een onderzoek in te stellen naar de toekomstmogelijkheden van deze gemeente met betrekking tot de diverse herindelingsplannen. Behalve dat een fusie met andere gemeenten wordt bekeken, zal ook gekeken worden naar het zelf standig voortbestaan van deze gemeente. De discussie over een mogelijk onderzoek kwam opgang nadat de GP'94 fraktie bij monde van Henk Janssen een motie indiende waarin de zorg over de toekomst van Meerlo-Wanssum werd geuit. Die zorg werd gedeeld door de PK frak tie die zich echter, net zoals in het verleden al meermalen was gebeurd» uitsprak voor een grotere gemeente met een groter en sterker ambte naarkorps en dus een grotere kwali teit van dienstverlening. De PK vroeg daarom te onderzoeken of een fusie noodzakelijk is. De CDA-fraktie kon zich van de ene kant vinden in de standpunten van de PK en GP maar liet ander zijds weten dat vooral onderzocht moest worden of een zelfstandig voortbestaan mogelijk is. Het college van b. en w. was van mening dat een opsplitsing van de gemeente niet wenselijk is. Een principiële discussie daarover wil het college echter niet uit de weg gaan maar dan zullen eerst de voor- en nadelen van fusie, opsplitsing en zelfstandigheid onderzocht moeten worden. Burgemeester Hahn stelde dan ook voor de standpunten van de PK en de GP bij elkaar te voegen in een nieuwe motie waarin aangege ven wordt om onder de bevolking een zo breed mogelijk onderzoek te laten doen naar wat er leeft. De raad stemde daar uiteindelijk mee in. De gemeente Meerlo-Wanssum zal bin nenkort een onderzoeksbureau inschakelen. Verkeersbord geramd Zondagavond omstreeks 23.05 uur wilde een 79-jarige automobilist uit Venray de bocht, komende vanaf de Ripseweg richting Beekweg nemen. Door onbekende oorzaak nam de bestuurder de bocht niet goed. Zijn auto ramde een verkeers bord en kwam vervolgens op het verkeerde weggedeelte tereent en kwam in botsing met een tegemoet komende auto bestuurd door een 23- jarige inwoner van Handel. Bij de botsing werd de bejaarde bestuurder dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Beide auto's liepen zware schade op. Dus kom snel kijken bij. Grotestraat 48 tel. 0478-582409 5801 BH Venray Shocking Blue het teken van de Aid Merselse Dag. De dag wordt om 10.30 uur begon nen met een dialektmis in de feest tent. Om 11.30 uur gaat dan de Aid Merselse Dag van start waarbij de nadruk ligt op aktiviteiten die stil aan dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresen teerd in een kombinatie met kinder spelen. vooral veel muziek en een grote hobbymarkt. Dit jaar zal er als extra thema een countryplein wor den ingericht, 's Middags is er in de feesttent volop muziek van Guess What en Design. Vanaf 19.00 uur zal Design voor u spelen in de feesttent, met later op de avond een gastoptreden van de Sjonnies. De muziekfeesten Merselo bieden ook dit jaar weer een uitgebreid pro gramma met voor iedereen wat. Mocht u nu reeds kaarten willen bestellen dan kunt u terecht bij P. Rieter, Grootdorp 95 Merselo, LLTB. Haag 4 Merselo of in Venray bij de Lectuurhal, Grolestraat 5 of Music World in de Passage. erdag 19 april gaat de kaart- „op van de Muziekfeesten jelo weer van start. Ook dit js de organisatie er weer in agd om een schitterend pro- ima samen te stellen. muziekfeesten starten op don- |0 23 mei 1996 met een exa- ,arty van het Raaylandcollege nedewerking van Greenlight jdag 24 mei zal Merselo 'Back ie' gaan met optredens van Tee (eiit u ze nog: She likes weeds, belle amie, etc.). Crazy lilac, Shocking Blue en The Stuk voor stuk garanties :en avondje back in time. irdagmiddag 25 mei zorgt ji van Gelder met zijn rshow voor anderhalf uur spet- ie ontspanning voor de jeugd. Ivonds vindt traditiegetrouw de en westernavond plaats, avond treden op: Lucille de Canadese band South Borderline en de Black Band. Namen en groe- doen water- 26 mei zal er een optre- Hèze plaatsvinden Wie Rowwen Hèze dat dit weer een waar belooft te worden. de drie kapellenshow weer drie gerenom- Die Fidelen nka en de Musikanten. 27 mei staat geheel in Prijsuitreiking Paaskleurwedstrijd Trepels Bakkerij Venray lierdag 13 april jl. vond de prijsuitreiking plaats van de Paaskleurwedstrijd van Trepels Bakkerij. Door de inzendingen was het moeilijk om een keus te maken. e prijzen die te winnen waren: My First Sony Walkman, een Dalmatiërs radio/klok en een Lion King rugzak, eprijswinnaars zijn: Thomas Strik, 9 jaar; 2. Sharona Bos, 5 jaar en 3. Nadine van Hoef 5 jaar. k prijs werd uitgereikt door een van de winkeldames van Trepels Bakkerij. uiten de prijswinnaars ontvingen de overige kinderen nog een leuke attentie voor aanwezigheid en deelname deze wedstrijd.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11