POWER MAN IMlAND POWER WMAN MAND Zondag 14 april - Venray Venray trekpleister voor topsporter en recreant De belangrijkste deelnemers Fietsroutes Power(Wo)Man Holland Duathlon Loopparcours Power(Wo)Man Holland Duathlon En dan nog dit.... Titelhouder mijdt favorietenrol Raayland college: Actief en sportief Het totale programma Algemene informatie *\^8U ,afi VENRAY VIERLINGSBEEK DUATHLON Parkeren in het centrum VENRAY VIERLINGSBEEK DUATHLON (EEL EN MAAS |ina[ Donderdag 11 april 1996 - Pagina 7 Ie aanwezige parkeerruimtes in drie groepen opgedeeld. A. Parkeerplaats 't Liene" voor nodigden en pers. Parkeerplaats "De Gouden jeuw" voor de deelnemers. Op deze parkeerplaats wordt een iletwagen geplaatst. Een vriendelijk verzoek aan de deel ne ersom voor het doen van hun sanitaire behoeften van deze toi- iwagen gebruik te maken en niet heggen en struiken van de aanwonenden te gebruiken. Mensen zonder uitnodiging of deelnemersbewijs worden niet toe gelaten tot deze parkeerplaatsen. Een vriendelijk verzoek namens de organisatie om dit aan Uw supporters mede te delen. C. Parkeerplaats EDAH voor bezoekers en supporters is op zeer korte loopafstand van start en finish gelegen. Tegenover deze parkeer plaats is ook nog een onverharde parkeerplaats gelegen. Ruimte genoeg dus! Nederlanders: *De Heren: Rob Barel (le WK L.A.1994, 7e E.K.- O.A. 1995); Jan v.d Marel(4e (K. Duathlon 1995, le N.K. Duathlon 1995); Frank Heldoom( le'N.K. ,A. 1995); Dennis Looze( le N.K. O.A. 1995, 8e E.K.- O.A. 1995); Huub laas 6e W.K. Duathlon 1995) lacob v.d.Ploeg 4e E.K.-L.A. 1995) *De Dames: Irma Heeren 3e W.K. Duathlon 1995); Wieke Hoogzaad le N.K. lathlon 1995, 10e W.K.-O.A 1995); Christine de Wit le N.K. O.A. 15); Ada van Zwieten 2e N.K.Duathlon 1995, 3e E.K.-L.A. 1995) luitenlanders: *De Heren: Joel Claisse (Belgisch kampioen); Marnix Storme (B); Norman L Uer(D- Wereldkampioen 1994, 3e W.K.Duathlon 1995); Maurizio ledrtfltaliaans Kampioen 1995, 2e World Ranking); Daniel Keller (Sui- World Ranking); Graeme Pearson N.Z. 4e World Ranking); Tony jhurst (N.Z. 8e W.R.); Peter Sveket (Zweden); Peter Sandvang (Deens pioen 1995); John Taylor (Brits Kampioen 1995); Philip Lie (ex iropees kampioen lange afstand uit Frankrijk); David Owen (7e op de irld Ranking, Australië) 'De Dames: Hilde Sijmons (Belgisch Kampioene); Hilde Wellens (B); Debbie jelson (Nieuw Zeelands Kampioen, 2e World Ranking); Susanne ledergaard (Deens Kampioen, 3e W.R.); Monica Feuersinger (le Towerman Holland 1995, 4e World Ranking, Oostenrijks Kampioen); Martina Weise-Schwanke (Duitsland, 7e W.R.) I Verder: bc Duitse, Zwitserse, Belgische en vele andere Europese nationale ptóeieden/-ploegen De Europese profploegen van Rider en Saucony J Afhankelijk van de categorieën oet door de deelnemers 20 km. én ronde) of 40 km. (twee ron- s) worden afgelegd. Start: fietsstalling (pare ferme) 'houwburgplein - rechtsaf erseloseweg - rechtsaf Langeweg linksaf Hoenderstraat - rechtsaf estsingel - linksaf Beekweg - chtsaf Loonsedijk - rechtdoor over erseloseweg - linksaf Pastoor 'emerstraat (scherpe bocht) - chtdoor over Helderseweg - rechts aanhouden Vredepeelweg - linksaf Kuulenweg - loopt over in Zwartwater - linksaf Beekweg - rechtsaf Westsingel - linksaf Merseloseweg via linker weghelft - rechtsaf Langeweg - linksaf Kempweg - Of parcours vervolgen links aan houden (weg wordt in twee helften verdeeld) en links af Merseloseweg. Of Finish: rechts aanhouden en recht door Pare Fermée op het Schouwburgplein in en wissel naar lopen. Het loopparcours is een rondje an 2,5 km. Afhankelijk van de itegorieën moet door de deelne- rs 2,5 km., 5 km. (2 ronden) of km. (4 ronden) gelopen wor- i. Start Julianasingel (350 m. van de nish af) - rechtsaf Poststraat - cht door Henseniusplein (bij de rste passage van de finish cq. pare mie begint de eerste loopronde; is er is een aanloopstuk van 350 LOOPRONDE Henseniusplein - rechtsaf Poolstraat - rechtsaf Marktstraat - chtdoor Grote Markt - rechtsaf rotestraat - linksaf 'ilhelminastraat - linksaf ilianasingel - rechtsaf Dr. Poelsstraat - rechtdoor Kardinaal van Rossumstraat - rechtsaf Oostsingel - rechtsaf Min. Ch. Ruysstraat - linksaf Kolkweg - rechts af paralelweg v/d Prins Bernardstaat - rechtsaf Oranjestraat - linksaf Wilhelminastraat - linksaf Julianasingel (let op: links houden U nadert de startzone) - rechtsaf Poststraat - rechtdoor Henseniusplein. Vervolgen parcours voor volgende ronde of: Pare fermé voor wissel lopen naar fietsen. of: Finish rechts aanhouden op Poststraat en recht doör naar het finishpodium op het Henseniusplein. De strijd om het NK Duathlon in Venray is een internationaal evenement. *n evenement, dat buiten de deelname van atleten om, toch diverse aardige •cnrayse aspekten kent Zo is er dit jaar bij zowel start als finish een grote finishtoren te bewonderen. De wens bestaan geheel uit tempex en doen enigszins Grieks aan. Het Venrayse isola- 'ebedrijf De La Roy heeft voor deze fraaie aankleding gezorgd. Wie kent ze nog, Franka Jansen. Enkele jaren geleden een veelbelovende tri- en luatlete met Olympische aspiraties. Een blessure gooide echter roet in het eten en fn afscheid van de topsport was het gevolg. Als "eerbetoon" is er dit jaar de ranka Jansen trophee ingesteld om de lokale atleten te motiveren. Zowel de beste enrayse dame als heer wordt de trotse eigenaar van deze trophee. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan is, als er iets in Venray te doen is, veelal van epartij. Bij het NK Duathlon is dat dit jaar ook het geval. En wat zou een schutte- j beter kunnen doen dat het lossen van het startschot! Minder Venrays maar wel een Nederlandse primeur in Venray. Alle deelnemers (orden voorzien van een electronische chip aan de enkel. Daarmee is de tijdregis- atie volledig geautomatiseerd. Voor de deelnemers het voordeel dat zowel het 'Pen als fietsen zuiver gemeten worden. Voor de gezelligheid in de schouwburg zorgt een Venrayse joekskapel: Dikke Mik. dat is dus weer... y Meer internationale toppers naar Venray Voor de Stichting Powerman Holland is geen berg te hoog om zichzelf te kunnen overtreffen. Verleden jaar gingen stemmen op dat de krachtmeting in Venray en Vierlingsbeek haar top had bereikt, zondag zal duidelijk wor den dat de duathlon nog steeds groeistuipen kent. Naast alle nationale coryfeeën willen meer en meer internationale toppers in Venray aan de start verschijnen. Het kan dus nog meer, nog beter, nog professioneler. De geschiedenis van de wedstrijd wordt gekenmerkt door èen reeks van juiste beslissingen op het juiste tijdstip. De internationale duathlon begon in 1984 als een triathlon die anderhalve man en een paardekop naar Venray lokte. Ondernemingsdrift, inzicht, hard werken, de juiste mensen achter het stuur en een portie mazzel maakten van de recreatieve triathlon een wedstrijd met nationale allure. Velen stonden vreemd te kijken toen de organisatie drie jaar geleden besloot de triathlon van de agenda te schrappen en een duathlon te orga niseren. De kritiek verstomde toen duidelijk werd dat de koerswijzi ging de kip met het gouden ei bleek te zijn. De duathlon werd vorig jaar opgenomen in de Powerman Worldseries, kreeg de status van Nederlands kampioenschap en trok de aandacht van nationale en inter nationale pers. Verleden jaar waren cameraploegen van Eurosport in Venray present voor een wedstrijd verslag. Ook zondag zullen camera's van Eurosport weer naadloos de strijd om het Nederlands kampioen schap en om de punten voor het Powerman-klassement registreren. MEER DAN DUIZEND De belangstelling voor de Powerman NK duathlon in Venray en Vierlingsbeek steeg explosief: 370 deelnemers in 1993, 750 in 1994 en 1040 verleden jaar. Aantal nationaliteiten in 1995: liefst acht tien. John Raadschelders, voorzitter van de Stichting Power(wo)man Nederland verwacht dat de groei dit jaar opnieuw doorzet. Het aantal deelnemers zal volgens hem ver boven de duizend uit komen. Dat de krachtmeting kwalitatief en kwantitatief uitdijt is koren op de molen van de mensen achter de schermen. Zij staken drie jaar gele den immers hun nek uit om de triathlon in te ruilen voor een duath lon. Hun motieven lieten destijds aan duidelijkheid niets te wensen over. De organisatie wilde graag hogerop en doorgroeien naar een professionele topwedstrijd. De triathlon zou in haar optiek minder gelegenheid tot een vrijage met top sport bieden. Er was nog een belangrijke reden om te kiezen voor de duathlon: lopen en fietsen kan namelijk ieder een te allen tijde, zwemmen daaren tegen vergt veel speciale techniek trainingen en gehuurde accommodatie. Het zwemmen is de reden waarom de duathlon bezig is aan een imposante opmars en de triathlon een beetje blijft hangen. Met andere woorden: de duathlon is in tegenstelling tot de triathlon meer toegankelijk voor de breedtesport, één van de 'heilige' doelstellingen van de organisatie in Venray. Niet alleen een wedstrijd organiseren voor een select groepje toppers, maar ook voor de breedtesport in de hoop dat in Noord-Limburg een meer sport-minded klimaat wordt gecreëerd. IMPOSANTE LIJST De keuze voor de duathlon is op de keper beschouwd misschien wel de redding van de wedstrijd geweest. De voorbije jaren hebben tal van organisatoren van triathlon- wedstrijden de handdoek in de ring moeten gooien. Minder belangstel ling, minder geldschieters, afger oomde budgetten, minder mogelijk heden. Een vicieuze cirkel waaraan de regelneven in Venray en Vierlingsbeek tijdig hebben kunnen ontsnappen. Het omvangrijke deelnemersveld telt zondag een imposante lijst nationale en internationale toppers (zie elders op deze pagina). Omdat dit jaar de afstanden iets korter zijn dan in 1995 en de top in breedte is toegenomen, zijn er geen uitgespro ken favorieten meer. De organisatie en de grote jongens zelf rekenen op een bijzonder spannende wedstrijd waarin de vorm van de dag als scherprechter zal fungeren. PRIJZENGELD De duathleten strijden in Venray niet alleen om de Nederlandse titel en om punten voor het Powerman- klassement. Er staat ook veel geld op het spel. Iedere Powerman-wed strijd heeft een minimaal prijzen geld van 10.000 dollar. Het eind klassement gaat vergezeld van een prijzenpot van liefst 100.000 dollar. Venray heeft het voordeel dat het de laatste wedstrijd voor de wereldfina le in Zofingen is en dus als een prima testcase geldt. De Nederlandse atleten kunnen in Venray hun startbewijs afdwingen voor de Europese Kampioenschappen Duathlon in het Portugese Mafra op 27 en 28 april. Voor de duathleten de laatste kans om een startbewijs voor de wereldfi nale te bemachtigen. Bovendien staat het traject in Venray bekend als het snelste Powerman parcours ter wereld. RANDGEBEUREN Het vorig jaar voerde de organisa tie enkele veranderingen in de rou ting en het traject door. De mutaties voldeden aan het verwachtingspa troon en zijn ook dit jaar opgeno men in het draaiboek. De start is weer op de brede Julianasingel, de finish op het Henseniusplein, waar weer een grote zittribune zal verrij zen. Maar ook op andere plaatsen is de wedstrijd prima te volgen. Het publiek wordt niet alleen sportief, maar ook muzikaal vermaakt. In de schouwburg is een sportmarkt inge richt, waar natuurlijk ook een en ander te eten en te drinken zal zijn. De wedstrijd is daarom interessant voor sporter én toeschouwer en dus bij uitstek geschikt voor een familie dag. Een gedeelte van de familie sport, een gedeelte zit op een terras je en geniet van topsport en gezel ligheid. Ook dat is de duathlon in Venray! In Venray wil hij zondag 14 april presteren, maar ook nog op 26 oktober in de triathlon van Hawai. Jan van der Marei (28) staat aan de vooravond van een heel lang seizoen. De ingenieur uit Ter Aar heeft minutieus zijn spoorboekje samengesteld, zodat hij op de juiste momenten zijn visitekaartje kan afgeven. Na de titel in het nationaal winterkam pioenschap, staat Van der Marei voor zijn tweede grote klus van 1996: een plaats op het erepodium van het NK duathlon. Topsport bedrijven en fulltime werken. Jan van der Marei kan het allebei. Hij verdient een goed beleg de boterham als ingenieur en sleept als triathleet een aardig zakcentje mee naar huis. Maar maatschappe lijk én sportief presteren vergt offers. Van der Marei moet bijna iedere minuut van de dag plannen om niet in de knoei te raken met zijn werk en zijn trainingsschema's. De triathleet traint 's morgens voordat hij zich in zijn ingenieurspak hijst en werkt zich 's avonds nog een keer in het zweet. Inventiviteit is gewenst. "Ik woon 35 kilometer van de plaats waar ik werk. Die afstand leg ik op twee wielen af. dat is dus mijn fietstraining. Verder proheer ik. nee moet ik. heel goed plannen. Optimaal gebruik maken van de vrije uurtjes. Als ingenieur maak ik veertig uur, als triathleet vijftien, twintig uur. Dat hou ik alleen vol als ik alles goed op een rijtje heb slaan." Koning Winter was de voorbije maanden de grootste tegenstander van Van der Marei. "Het was niet altijd even gemakkelijk om 's mor gens in alle vroegte op de fiets te kruipen en in de kou naar het werk te fietsen. Dat waren vooral mentaal zware trainingen. MARTELGANG Jan van der Marei was verleden jaar de beste in Venray. Niet alleen de titel is hem bijgebleven, hij zal ook nooit meer de martelgang ver geten die nodig was om duathlon- kampioen van Nederland te worden. "Tot halverwege het fietsen ging het goed. In de laatste omloop moest ik tol betalen voor het hoge tempo en speelde mijn maag op. Het lopen was daarna een martelgang, ik heb continu afgeteld. Iedere meter deed pijn. Voor mij telde maar één ding: de finish halen. Ik had er geen moeite mee gehad als ik nog was gepasseerd. Ik wilde alleen maar geklasseerd worden, de titel, de tijd, de prestatie waren tijdens het lopen opeens niet meer zo belangrijk. Ja, het was een vorm van overleven." De datum van het NK duathlon, heel vroeg in het seizoen, en de lange afstanden sloopten verleden jaar het gros van de deelnemers in Venray. Van der Marei verwacht dal het slachtveld zondag minder omvangrijk zal zijn. "Ik denk dat de meesten beter voorbereid aan de start verschijnen, ze hebben geleerd van verleden jaar. Daarnaast zijn de afstanden korter geworden, ook dat scheelt. Maar dat wil niet zeggen dat het NK duathlon een peuleschilletje wordt. De titel strijd is nog steeds heel selectief." In Geleen werd Van der Marei verleden maand in een memorabele race gekroond tot Nederlands win- ter-triathlonkampioen. "Ik heb nog nooit zo'n vreemde wedstrijd meegemaakt. Ik had me al verzoend met de tweede plaats, de achterstand op Martin Breedijk had ik nooit meer kunnen goedmaken. Ik had teveel verloren met het fiet sen en tijdens de wissel was ik mijn startnummer kwijt geraakt, dat kost te ook weer tijd. Ik stapte op het ijs toen Breedijk al anderhalve ronde had afgelegd. Hij de titel, ik het zil ver. Daar ging ik tenminste vanuit. Maar Breedijk stortte in het zicht van de haven in en ik kon hem als het ware op de finishlijn nog passe ren. Of ik blij was met die titel? Eigenlijk niet. Breedijk had natio naal kampioen moeten worden, hij was in Geleen de beste." FAVORIET Hoewel de 28-jarige ingenieur als titelverdediger aan de start ver schijnt. ziet hij zichzelf niet als een uitgesproken favoriet. "Omdat de afstanden korter zijn geworden, is het rijtje kanshebbers gegroeid. Ik denk dat de toeschou wers een heel spannende race krij gen te zien. Er zijn verschillende jongens die elkaar nauwelijks ontlo pen. het wordt misschien wel secon- denwerk. Gelet op de geringe onder linge verschillen en het deelnemersveld dat in de breedte heel erg sterk is. ben ik op voorhand met een plaats op het podium heel erg tevreden. Al besef ik terdege dat het moeilijk zal worden om bij de eerste drie te eindigen. Ik wil mezelf daarom geen favorietenrol toe-ëige- nen." Het volop actieve Raayland College te Venray neemt met plusminus hon derd leerlingen deel aan de estafette voor scholieren. Hel Raayland College hoopt de Drukshop Wisselstrofee over te nemen van de voormalige scholen gemeenschap Jerusalem. De school neemt overigens met meer dan 100 leer lingen deel! Vrijdag 12 april 1996: 'Raayland College' Lokatie Oost te Venray Min. Charles Ruysstraat 1, Venray 18.00-20.30 uur: Meet the Pro's/Pasta-Party 17.50) Zaterdag 13 april 1996: 'Raayland College' Lokatie Oost te Venray 14.00-15.00 uur: Start parcoursverkenning vanaf het Schouwburgplein in het centrum van Venray 17.00-18.00 uur: Briefing (Ned.-Eng.) door Alexander Maasdijk Chef d' Equipe N.T.B. 18.00-20.30 uur: Meet the Pro's/Pasta-Party 17,50) 16.30-20.30 uur: Afhalen wedstijdbescheiden Vrijdag en zaterdag is Pasta-Party! Voor 17,50 per dag. per persoon. Gezellig samen goed eten voor een goede prijs (Zoveel als je maar wil). Zondag 14 april 1996: Wedstrijddag in het centrum van Venray Serie/Afstand/lo- fi- lo/Starttijden Estafette voor scholieren/(2,5-20-1.5)/09.00 uur Estafette voor recreanten/(2.5-20-l,5)/09.00 uur Sprintduathlon recreanten 12-18 jaar/(2,5-20-1,5)/09.00 uur Volksduathlon vanaf 18 jaar/(5,0-20-2,5)/09.05 uur Open Nederlandse Kampioenschappen Duathlon 1996 Open NK Duathlon Jeugd/(5.0-20-2,5)/l 1.00 uur Open NK Duathlon Junioren/(l0-40-5,0)/11.05 uur Open NK Duathlon Veteranen/( 10-40-5,0)/11.05 uur Open NK Dames/POWERWOMAN/( 10-40-5,0)/!4.00 uur Open NK Heren/POWERMAN/(i 0-40-5,0)/14.14 uur Sportmarkt in de Schouwburg HULDIGINGEN EN OFFICIëLE PRIJSUITREIKIN GEN: Estafette voor Scholieren 11.30 uur Estafette voor Recreanten 11.30 uur Sprintduathlon vanaf 12 jaar 11.30 uur Volksduathlon vanaf 18 jaar 11.30 uur Publieks- officië le huldiging NK/Power.Jeugd 12.30 uur NK/Power.Junioren 13.30 uur NK/Power.Veteranen 15.00 uur Publiekshuldiging N.K./POWER(WO)MAN (Sen.) 16.30 uur OFFICIëLE HULDIGING en PRIJSUITREIKING 17.30 uur in de SCHOUWBURG De publiekshuldigingen worden zo snel mogelijk na de finish gehouden op het Henseniusplein nabij de finish. Bij slecht weer vinden alle huldigingen plaats in de Schouwburg. Opmerking: Prijscategorieën bij de Power(wo)manseries zijn hetzelfde als bij de Nederlandse Kampioenschappen. Leeftijdsgrenzen vanaf: 21, 40, 45. 50. 55. 60. 65 en 70 jaar. Naast het prijzengeld van 2000 gul den voor de winnaar is er dit jaar een extra premie van fl. 1000.- voor de eerst aankomende dame of heer in de Power(wo)manserie 21 t.m. 39 jaar. De dames gaan a.s. zondag veertien minuten eerder van start dan de heren. Berekeningen, geba seerd op andere wedstrijden, geven aan dat dit ongeveer het tijdverschil tussen de winnaar bij de dames en de heren moet zijn. Dat geeft de wedstrijd een extra dimensie. Voor elke deelnemer is er een herin nering die bij de start bescheiden is bijgevoegd. Finishers T-shirt verkrijgbaar op bestelling. Kosten tl. 20,=. Op de wedstrijddag voor Fl. 25,= per stuk. Dit shirt is echt iets speci aals. Zeker iets voor verzamelaars! M Monika Feuersinger, vorig jaar eerste bij de dames, op de foto gefe liciteerd door John Raadschelders van de Stichting Poweri wojinun Holland, is ook dit jaar weer van de partij. Behalve dut zij zal probe ren de titel te prolongeren, doet zij ook een gooi naar de extra 1000 gulden prijs. Zij ontvangt die prijs als zij haar mannelijke collega 's voor kan blijven.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7