c r Technisch Onderwijs Centrum naar Keizersveld Fraktie v.d. Vorle betuigt wel steun Aanhoudingen gewapende overval SV Venray organiseert voetbalspellenmiddag Jong en oud samen in paassfeer 'Het woord als wapen' Wervingscampagne voor asperge-oogst m Politie Basiseenheid Venray Gemeente op GemNet 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Ongeval op televisie Prijsei V peel en maas Donderdag 11 april 1996 - Pagina 5 Met of zonder MBO College Het Technisch Onderwijs entruni (TOC) komt definitief ,p industrieterrein Keizersveld. )ver enkele weken is het duidelijk if het TOC een volwaardig insti- uut voor middelbaar technisch nderwijs wordt of een school ,oor bedrijfsopleidingen. Voor jen volwaardig TOC is het nodig lat de Venrayse vestiging van het dBO College Noord-Limburg neeverhuist, maar die verhuizing s financieel nog niet rond. De initiatiefnemers, waaronder de (ainer van Koophandel en de jemeente Venray, hebben het besluit ot nieuwbouw op Keizersveld vori- ie week genomen. Oud-secretaris 'n voorzitter van de KvK Sprengers leeft de opdracht gekregen binnen lieei enkele weken te onderzoeken of een TOC met het MBO College haal baar is. Het TOC komt in een nieuw gebouw op hel industrieterrein, naast het bedrijvencentrum. De kos ten. ongeveer 2.5 miljoen gulden, worden voor het grootste gedeelte betaald door de Europese Gemeenschap. De initiatiefnemers rekenen op 1,45 miljoen uit het fonds voor steun aan economisch zwakkere regio's. De Peel. inclusief het Venrayse buitengebied, is zo'n regio. Voorde verdere financiering zorgen de provincie Limburg (ruim 4 ton), het ministerie van Economische Zaken (3 ton) en het bedrijfsleven (5 ton). De gemeente Venray draagt 160.000 gulden bij. op voorwaarde dat ook hel MBO College onderdeel wordt van het TOC. Over een vorm van middelbaar technisch onderwijs in Venray wordt al enkele jaren gedacht en gespro ken. Vooral de industrie heeft steeds aangedrongen op zo'n school. De bedrijven hebben behoefte aan goed geschoold personeel. De instituten die nu opleidingen voor bedrijven zit nu verspreid over diverse loca ties. Aanvankelijk was de bedoeling het TOC te vestigen in een deel van het leegkomende Jerusalem. Daar voor gaf de EG echter geen geld. In tegenstelling tot Keizersveld ligt het Jerusalemterrein in het centrum van Venray en dat hoort niet tot de regio's die op steun kunnen rekenen. De Venrayse gemeenteraad heeft rorige week een schrijven van de ;emeenteraad van Putten "voor ken- lisgeving aangenomen". In dat ;chrijven spreekt de Puttense emeenteraad haar bezorgdheid uit _iver het feit dat h.i. de huidige wet- fl jeving de burger onvoldoende Jwlescherming biedt. De raad van J^utten verwijst daarbij naar de nog ^Jiteeds groeiende criminaliteit die laar oordeel van velen tot een inverantwoord hoog peil is geste- jen. Verder memoreert "Putten" een leeds toenemende sociale onveilig- leid en onvoldoende bescherming ian burgers en hun bezittingen. De aad van Putten heeft uiteindelijk de Egering gevraagd op korte termijn J8', maatregelen te nemen om aan deze «nrustbare toestand een einde te naken. Daarbij werd tevens beslo- fcn om andere gemeenten te vragen hetzelfde te doen. Dat laatste verzoek komt overeen met een soortgelijk verzoek, van de gemeente Tegelen van december jl. Dat verzoek werd door de raad eveneens voor kennisgeving aange nomen. De fraktie v.d. Vorle heeft nu ech ter besloten zich niet neer te leggen bij het raadsbesluit. In een brief aan de gemeenteraad van Putten laat de fraktie weten dat zij meer wil doen dan de Puttense brief voor kennisge ving aan te nemen. Tijdens de raads vergadering liet de fraktie al weten een eigen adhesiebetuiging op te stellen en naar Putten te zenden. In haaf brief, die deze week is wegge gaan, geeft de fraktie tevens aan dat zij herhaaldelijk hebben aangedron gen om, ook binnen de gemeente Venray, alert te'zijn "op de uitwas sen van de verslavingsvormen". Tip van de week Leesmap Als u niet thuis bent, hang dan nooit briefjes aan de deur voor de bakker jfde melkman. Ook niet 'Ik ben even weg en zo terug'. Maar hoe zit het met de leesmap? Vaak wordt deze nog steeds aan de oordeur gehangen. Vaak ook nog met geld erin. Bekijkt u dit eens kritisch. jEris toch wel een oplossing te vinden in samenspraak met de bezorgers. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en (J! Politie Basiseenheid Venray JLeutseweg4 'Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 De politie van Venray heeft eind tra]8§°r'ge week twee mannen uit nde lenray aangehouden die mogelijk ote: etrokken zijn geweest bij de aap papende overval op 15 februari waarbij een geldcassette met tirca 2500 gulden werd buitge ld naakt. De 25-jarige ass.-bedrijfsleider en ïn 21 -jarige collega werden rond 15.30 uur op 't Liene door een man ren net een alarmpistool beschoten, -ierbij werd de dagopbrengst van de kledingzaak, die beiden in een geldcassette naar de kluis wilden brengen, door de overvaller meege nomen. Afgelopen donderdag heeft de politie, na uitgebreid onderzoek, een 39-jarige man uit Venray aangehou den. Vervolgens werd op vrijdag 5 april een tweede man aangehouden, een 32-jarige, eveneens in Venray woonachtig. Hun beider betrokken heid bij de overval wordt nader onderzocht. 0p woensdag 24 april aanstaan- 4 wordt een grote happening nor de jeugd gehouden, de voet- talspellenmiddag van SVV. De niddag wordt georganiseerd door 4 Technische Kommissie in «menwerking met de gekwalifi- Hdtierde jeugdtrainers. jDe middag is bedoeld voor de IHet leden van SV Venray uit de Ppio. De leeftijd is van 6-12 jaar en Jiwel jongens al meisjes zijn van ®rte welkom op sportpark de Tvieën te Venray. De aanvang is om 100 uur en iedereen wordt tussen !30 en 13.00 uur verwacht in de mtine van de voetbalvereniging enray. De voetbalspellenmiddag as vorig jaar een groot sukses. aar liefst 220 deelnemers hadden chopgegeven. Dit jaar belooft het eer een spektakel te worden. De "ddag is bedoeld om de jeugd psitief kennis te laten maken met W en de voetbalsport. Zo zullen in het eerste deel van de middag, een voétbalcircuit, alle facetten uit het voetbalspel aan bod komen. De deelnemers worden getest op de basis vaardigheid van het voetbal. Zo komen dribbelen en drijven, schieten op de goal, jongleren, shoot-out, voetvolley en penalty- schieten aan bod. Bij het penalty- schieten kwalificeren de beste spc- lers/sters zich voor de finale om de penaltybokaal. Dit neemt het tweede deel van de middag in beslag. De beste penaltykillers mogen nu hun kwaliteiten uitproberen op de keeper van Venray 1. Rick Ewals. Na de finale zijn de winnaars bekend en zal de prijsuitreiking gaan plaatsvin den. Ook dit jaar zal er weer een prominente speler aanwezig zijn, dus als je je nog niet opgegeven hebt, doe dit dan snel bij: Henk Deegens, tel. 0478-587244, en mis schien tot 24 april, of vul onder staand inschrijfformulier in: Dit inschrijfformulier s.v.p. voor 15 april terug zenden naar: lenk Deegens, Mambostraat 96, 5802 LE Venray. Naam- Voornaam Adres Postcode en Woonplaats School Groep Leeftijd De gemeente Venray sluit zich aan op GemNet, een datalijn van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Bank van Nederlandse Gemeenten. Op dit net zijn inmiddels al meer dan honderd gemeenten aangesloten die zo met elkaar kunne commu niceren, maar ook met derden. De gemeente hoopt met deze aanslui ting op termijn te kunnen bespa ren op abonnementen en commu nicatiekosten. Door aan te sluiten op GemNet koopt de gemeente met name goed kope datatransportcapaciteit in. Terwijl nu nog bij elk communica tieprogramma aparte software en lij nen aangelegd moeten worden, gaat straks met GemNet alles via dezelf de lijn. Dat scheelt in de investe ringskosten. Met GemNet krijgt de gemeente toegang tot allerlei bestanden waar voor door de gezamelijke gemeen ten goedkope tarieven afgesproken kunnen worden. Bovendien kan men nu bestanden raadplegen waar voor in het verleden losbladige ver zamelbanden aangelegd moesten worden, met telkens de aanschaf van nieuwe aanvullingen/wijzigin gen. Aan het eind van het jaar wil de gemeente de aansluiting evalueren om zo een exact inzicht te krijgen in de kostenbesparing. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Met de Aixom rijdt u zonder rijbewijs, met 45 km/u, veilig over fietspoden, door steden en over binnenwegen. De Aixom brengt u en uw bagage overal warm en droog naartoe. 4IXMA Auto Lenders Wilhelminastraat 29a, Venray, tel. (0478) 511113. Refererend artikel Ars Musica d.d. 4-3-'96. Een koor. dat zich promoot is een goede zaak, 'n persoon, die de p.r. verzorgt past dan in de organisatie en nieuwe bestuursstruktuur. Als dit streven gesteund wordt door enthou siasme en muzikaal genoegen zijn noodzakelijke faktoren aanwezig. Meer dan 20 jaren toewijding en inzet van dirigent, leden en oud leden brachten 't koor op 'n goed tot zeer goed muzikaal peil. Triest en onwaardig is 't als men leest, dat men het verleden wenst weg te cijferen ten gunste van 't hui dig streven en men de woorden oud bolligheid en stilstand gebruikt. Vergeet men de prachtige uitvoe ringen door het koor. in meer dan 20 jaar. van componisten: Charpentier, Dvorak, Fauré, Mozart, Puccini, de reizen naar Frankrijk, onvergetelijke feestelijk-muzikale gebeurtenissen op hoog niveau. Een boegbeeld en geen wind in de zeilen? Nee, hr. Brecheisen, 'n prachtig schip in volle stuwing! 'n Geschreven woord kan 'n veel heid van gevoelens uitdrukken, helaas is 't ook mogelijk om 'n erg negatieve en ontaktische houding te laten blijken. Wij, oud-leden, blijven Ars Musica (Groot Vocaal Ensemble Ars Musica) in 'n gezond streven veel sukses toe wensen. Enkele oud-leden Voor het derde achtereenvol gende jaar trokken groepsleiding en ouderraad van Kinderdagverblijf Duimelot met zo'n 50 kinderen tussen 1 en 4 jaar naar Beukenrode. Onder aanwezigheid van de enige echte paashaas bezochten ze de bejaarden die in de gangen rond de tuin al op hen zaten te wachten. Spontaniteit van beide kanten typeerde deze begroeting. Daarna brak voor de kinderen het hoogte punt aan, namelijk de eieren zoeken in de tuin. Met mandjes voorzien huppelden ze langs de struiken op zoek naar tientallen paaseieren. De paashaas verzamelde de eieren in een prachtige mand en gezamenlijk ging de tocht naar de rekreatiezaal vaan de bejaarden de kinderen opwachtten. Er volgde een gezellig samenzijn waarbij de kinderen de opa's en oma's van eieren voorzagen en waar iedereen onder het genot van koffie of limonade en een paasei weer genoot van een zeer geslaagd paasfeest Wat iedereen betreft tot het vol gendjaar! Diefstal uit magazijn De juiste datum van diefstal uit een magazijn aan de Witte Vennenweg heeft men niet kunnen vaststellen. Wel dat tussen 19 maart en 4 april een zestien-tal printplaten voor computers, die reeds voor ver zending waren ingepakt, gestolen waren. De waarde daarvan bedraagt ƒ30.000,-. Inbraak in loods In de nacht van vrijdag op zater dag is door forcering van een deur toegang verkregen tot een loods bij een bedrijf aan de Haag in Merselo. Uit de loods werden gereedschap pen en een compressor ontvreemd, dat alles ter waarde van ƒ2.300,-. Zwaailichten ambulance gestolen Namens de Stichting Ambulance vervoer werd aangifte gedaan dat in de nacht van donderdag op vrijdag van de op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde ambulance de zwaai en knipperlichten waren gestolen. Diefstal van 100 gulden Een 29-jarige inwoonster van Oostrum deed aangifte dat uit haar slaapkamer van een woning aan de Hulst haar spaarpot met vier bank biljetten van 25 gulden was gesto len. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastge steld. Vogelspinnen-tentoonstelling in de Volle Maan. 50 jaar Oorlogs- en Verzetsmuseum Het was voor het eerst in de bijna 50-jarige geschiedenis van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum1 dat bij een opening van een tentoonstelling twee minis ters aanwezig waren, die gezamen lijk de officiële opening verrichten. Het betrof de minister van Volksgezondheid, dr. E. Borst-Eilers en minister mevr. Ilse Brusis voor Stadontwikkeling, Kuituur en Sport van Noordrijn-Westfalen, die samen de tentoonstelling 'Het woord al wapen' openden. Mevr. Borst stelde in het toe spraak duidelijk dat het vanzelfspre kend is dal woorden gebruikt wor den om iemand te overtuigen, maar mensen die toehoren moeten ook kunnen denken. In die zin is het woord als wapen provocerend, juist voor diegenen die de tijd hebben beleefd, dat woorden niet uitgespro ken konden worden. Dat zijn dan zeker de verzetsstrijders in de Tweede Wereldoorlog. 'Als nu het woord misbruikt wordt, dan geeft dat te denken aan die lijd. Maar in die dagen had men de kans achter slot en grendel te komen, mensen met verschillende geloofsovertui gingen uit alle geledingen van onze maatschappij'. 'Men vergeet', aldus mevr. Borst 'dat ook in de dertiger jaren in Duitsland verzetsgroepen waren, maar dat kon kort na de bevrijding moeilijk verteld worden, omdat er in ons land zovele wonden waren geslagen en het leed nog zo zicht baar was'. Als men volgens de minister de ogen sluit voor het ver zet in Duitsland in de Nazitijd. dan is dat niet bevorderlijk voor beide volken. 'Wij mogen ook niet de ogen sluiten dat er ook in ons land kollaborateurcn waren. In 1978 waren er pogingen om in onze grensstfeek tot verbroedering te komen, maar het duurde nog tot 1993 voor dat er onder de naam Euregio Rijn-Maas-Noord menselij ke kontakten zijn, die bijdragen tot een goede verstandhouding tussen beide volken. 'Wij moeten ons ver zetten tegen waanvoorstellingen die nu racisme, discriminering en vreemdelingenhaat heten. Wij zijn dat aan onze verzetsstrijders schul dig' besloot mevr. Borst haar toe spraak. Mevr. Ilse Brusis. die ook sprak namens de minister president van Noordrijn-Westfalen Johannes Rau, was dankbaar, voor de uitgestrekte hand over de grenzen heen. bruggen en wegen te bouwen voor samen werking en vrede en vrijheid. Mevr. Brusis hoopte dal vooral de jeugd van de scholen die hand krijgen aan gereikt. 'Wij hebben wel de herinne ring nodig om te blijven waarschu wen tegen de gevaren'. Direkteur Temming van het muse um stelde ook duidelijk dat in de strijd tegen onrecht, dictatuur, racis me. discriminatie en structureel geweld woorden belangrijke wapens zijn, om de ogen te openen van hen die ziende blind en horende doof zijn. MONUMENT In 1946 stichtte Harry van Daal het museum als monument en waar schuwingsteken, vooral voor de jon geren. Het was met name Harry van Daal die 450 jaar geleden al de wens had de hand uit te steken naar de voormalige vijand. Het is dan ook goed, te zien dat een Nederlandse en een Duitse minister tezamen deze expositie willen openen. Wat dat betreft volgen de politieke leiders de gang van Duitse jongeren die al 30 jaar geleden de weg naar het museum wisten te vinden om daar de door Harry van Daal aange reikte hand te pakken. Een leuke cent bijverdienen? De werving om de personeels voorziening in de aspergeoogst te verbeteren, is van start gegaan. De campagne is opgezet door de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) en de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB). In Noord- Brabant doen 43 telers mee in het projekt, in Limburg zijn dat er 54. Ze zijn de afgelopen weken bijeen geweest om samen een gestruktu- reerd wervings- en personeelsbe leid op te zetten. Net als verleden jaar wordt hierbij de slogan 'Oogsttijd, verdien het in de tuin bouw' gehanteerd. Alleen asper- gegtelers die een konstruktieve en professionele personeelsvoorzie ning hanteren mogen deze slogan gebruiken. Aspergesteken is werk waarbij in zo'n acht weken in de maanden mei, juni en juli een leuke cent kan wor den bijverdiend. Bovendien is het gezellig om in groepsverband te werken. Wel moet er rekening mee worden gehouden dat het werk 's morgens vroeg begint en het in het begin best zwaar kan zijn. Maar ook hier geldt: al doende leert men. Op veel plaatsen in Noord- Brabant en in Noord- en Midden Limburg worden borden neergezet en/of posters opgehangen van telers die meedoen in het projekt 'Oogsttijd, verdien het in de tuin bouw'. Geïnteresseerden kunnen de telefoonnummers bellen die daarop staan vermeld. Meer telefonische informatie voor aspirantstakers is ook verkrijgbaar op het telefoon nummer 0475-381835. Hier kunnen de mensen terecht die in hun direkte omgeving geen teler kennen of als ze meer willen weten over zaken als bijverdienmogelijkheden of arbeids voorwaarden. De NCB en LLTB zijn momenteel nog in overleg met de gemeenten om voor bijstandsgerechtigden een vrijlatingsregeling te realiseren. Dit betekent dat bijstandsgerechtigden tot een bepaald maximum (vorig jaar zo'n 600 gulden netto) kunnen bijverdienen, zonder dat dit op hun uitkering wordt gekort. De meeste gemeenten in de aspergeregio's staan daar open voor. Meer informatie hierover kan worden verkregen bij de gemeente lijke sociale dienst of bij de infor matiepunten. De komende weken zal ook worden bekeken of asielzoe kers kunnen gaan meehelpen in de asperge-oogst. Gezien de ervaringen van het vorig jaar denken de organi saties ook hiermee aan de slag te kunnen. Autobanden gedumpt Personeel van gemeentewerken kon vijf illegaal gedumpte autoban den aan de Metaalweg opruimen. Die waren daar in de nacht van don derdag op vrijdag gedumpt. De opnames van het nagebootste ongeval op het kruispunt Wanssumseweg-Mgr. Hanssen- straat, die enkele weken geleden plaatsvonden, zullen op maandag 29 april a.s, worden uitgezonden in hel programma Ambulance. Aan de opnames werd o.a. medewerking verleend door personeel van de basiseenheid Venray van de politie en door het ambulancepersoneel. Het oorspronkelijke ongeval vond op 13 juni 1991 plaats. Bij dat onge val werd de bestuurster van een per sonenauto ernstig gewond. Marieke Boon uil Venray sprong haast een gal in de lucht toen ze opgebeld werd met dce mededeling dal zij de gelukkige winnaar was van de grote paasei-lolerij, gehouden door boek- en kantoorboekhandel van den Munckhof. Afgelopen vrijdag mocht zij het enorme ei in ontvangst nemen uit handen van Jan de Bruin van voornoemde boekhandel

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5