Verkeersmaatregelen Power(wo)man-loop NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY woningwet - wet ruimtelijke ordening Gebruiks- vr ij stelling Kermis Oostrum commissie- vergadering J Vragen??? wendt U tot de gemeentelijke voorlichter telefoon 0478-512772 wet milieubeheer - wet milieubeheer Ledenservice FNV Info-avond over Cesartherapie en homeopathie Rijtuigen- en koetsenbeurs in Ysselsteyn Expositie in ziekenhuis Circus Bavaria in Vierlingsbee|; PEEL EN MAAS Donderdag 11 april" 1996 - Pagir* GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Tel: 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Publieksbalie: maandag t.m. vrijdag 08.30-17.30 uur. Voor zaken rond Gemeentewerken en Financiën kunt u voorlopig alleen in de ochtenduren van 09.00-13.00 uur terecht (op maandag tot 17.30 uur). In de oneven weken op vrijdag is het gemeentehuis tot 13.00 uur geopend. Vakbalies van Burgerzaken en Sociale zaken: maandag t.m. vrijdag van 09.00-13.00 uur (op maandag tot 17.30 uur). De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspra- kenspreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 of 523312. Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. In verband met het Nationale Kampioenschap Duathlon "POWER(WO)MAN" in Venray op zondag 14 april zijn van 08.00- 19.00 uur onderstaande verkeers maatregelen van toepassing: Gesloten in beide richtingen voor bestuurders (fietsparcours): 01. Loonscdijk 02. Beekweg 03 Kleindorp tussen De Steeg en de Beekweg 04. Noordsingel tussen St. Ursulastraat en Westsingel 05. Hoenderstraat tussen Gemmadal en Westsingel 06. Hoenderstraat lussen Westsingel en Langeweg 07. Westsingel tussen Noordsingel en Merseloseweg 08. Merseloseweg tussen Westsingel en Hensemusplein 09. Langeweg tussen Hoenderstraat en Kennedystraat 10. Kempweg tussen Langeweg en Henseniusplein Gesloten in beide richtingen voor bestuurders loopparcours): 11Henseniusstraat tussen Leeuwstraat en Henseniusplein 12. Patersstraat 13. Poststraat 14. Julianasingel 15. Wilhelminastraat 17. Prins Bernhardstraat tussen Julianasingel en Pr. Hendrikstraat 18. Pr. Bernhardstraat tussen Oranjestraat en Kolkweg 19. Oranjestraat 20. Kolkweg 21. Parallelweg Oostsingel tussen Kard. van Rossemstraat en Min. Ch. Ruysstraat 22. Minister Charles Ruysstraat 23. Mgr. Nolensstraat 24. Kardinaal van Rossemstraat 25. Dr. Poelsstraat 28. Hofstraat 29. Grote Markt 30. Marktstraat 31. Schoolstraat Eenrichtingsweg "uitgezonderd busdienst en bestemmingsver keer": 32. Noordsingel van Overloonseweg tot St. L'rsulastraal Eenrichtingsweg "uitgezonderd (brom-)fietsers: 33. Langeweg van Kennedystraat tot Langstraat Eenrichtingsweg: 34. Langeweg van Hoenderstraat tot Frans Michelstraat 34a. Raadhuisstraat van Stationsweg tol uitrit P-terrein Raadhuisplein Verbod stil te staan: 35. Oude Oostrumseweg van Julianasingel tot Oostsingel Bereikbaarheid ziekenhuis en Merselo: Het ziekenhuis en Merselo blijven bereikbaar via de route Noordsingel Oostsingel - Zuidsingel Westsingel - Merseloseweg Bereikbaarheid bejaardencen trum Het Schuttersveld: "Het Schuttersveld" blijft vice versa bereikbaar via de route Zuidsingel - Oostsingel - Noordsingel - St. Ursulastraat (hier op aanwijzing van de parcourswachter de Hoenderstraat oversteken naar de Bergweg. Ontsluiting wijk Molenklef: De bewoners van de wijk "Molenklef" kunnen hun wijk vice versa bereiken via de route Hoenderstraat - Biezenvenneke - Merseloseweg. Indien gewenst kunnen de bewo ners hun wijk ook verlaten, dit op aanwijzing van de politie en par- courswachters, via de Molenklefweg - rijwielpad Beekweg - Noordsingel. Hier dient men dan met enige wachttijd i.v.m. passerende renners rekening te hou den. Tijdelijke bushalten Noordsingel: In verband met het vervallen van de bushallen aan de Raadhuisstraat zullen deze halten tijdelijk worden verplaatst naar de Noordsingel tus sen de Raadhuisstraat en St. Annalaan. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het bouwen van 12 nertsensheds aan de Lollebeekweg 22 te Castenray tnv Nertsenfokkerij Martens B.V.. Postbus 5960 te Horst: - het bouwen van een berging aan de Kaardebol 27 te Venray tnv J.F.M. Jans-Beken, Maasheseweg 16: - het bouwen van een zonneranda aan de Lathyrus 33 te Venray tnv E R. de la Rambelje. Lathyrus 33; het uitbreiden van de woning met een waranda aan de Pastoor Gerardsstraat 11 te Oirlo tnv A.J.G. Ewals. Pastoor Gerardsstraat 11 - het bouwen van een carport aan de Bershof 4 te Leunen tnv J.W.M. Rongen, Bershof 4; - het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv D. Sewratan. Sleutelbloem 4. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het vernieuwen van de woning aan de Boudewijnhof 7 te Venrav tnv J.G.W.M, Eibers, Boudewijnhof 7: - het uilbreiden van de woning aan de Kruidenlaan 112 te Venray tnv I.F.T. Busser. Kruidenlaan 112: - het aanbouwen van een speelka mer aan de Vicarieweg 10 te Leunen tnv L.W.T. Verstappen. Vicarieweg 10; - het bouwen van vier vrije-sector woningen aan de Kaardebol 26 t/m 32 (even) te Venray tnv B.B.O.M.. Postbus 680 te Siltard; - het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg 3 te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren. Korte Drilweg 6; - het bouwen van een woning aan de Smakterveldweg I te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren. Korte Drilweg 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag. waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het plaatsen van een dakkapel aan de Vossestaart 8 te Venray tnv G.J.W.F. Wismans, Vossestaart 8; - het bouwen van een carport aan de Stationsweg 44 te Venray tnv P.H.E.M. Muijres, Stationsweg 44; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Kaardebol 33 te Venray tnv P.M.J. Derks, Fitissingel 41; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Molenhoek 2 te Oirlo tnv H.H.M. Heidens. Molenhoek 2. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. - hel bouwen van een garage aan het Nieuweind 26 te Venray tnv A.H. Kerkhoff. Nieuweind 26; - het bouwen van een garage aan het Penningkruid 90 te Venray tnv J.A.H. de Bruijn. Penningkruid 90; - het bouwen van een garage aan het Penningkruid 92 te Venray tnv J.J. v.d.Valk. Ravelstraat 38; - het bouwen van een garage aan de Stationsweg 150 te Oostrum tnv J.C. Reijntjes. Stationsweg 150; - het bouwen van vijf woning aan de Seilier 53 t/m 61 (oneven) te Venray tnv Bouwbedrijf Fleuren. Korte Drilweg 6. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 april 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouw vergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wel op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw- aanvraag. - het bouwen van een sorteerhal aan de Metaalweg 7 te Venray tnv Van Rattingen Grondverzet- Transport-Recycling B.V., Henri Dunantstraat 37;. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 april 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw melding. - het bouwen van een tuinhuisje aan de Ranonkel 43 te Venray tnv T. Borg. Ranonkel 43. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 april 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray. 11 april 1996 Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer. C.Th.van Velzen Conform het advies van de Rijksconsulent van het ministerie van economische zaken hebben bur gemeester en wethouders op 3 april 1996 aan installatiebedrijf Fa. J. Kengen. Maasheseweg 67 vrijstel ling verleend voor het uitoefenen van detailhandel in een deel, groot circa 200 m2, van het op Keizersveld te vestigen bedrijfsge bouw en betreffende in belangrijke mate volumineuze artikelen in de branches centrale verwarming, sani tair en elektra. De op de vrijstelling betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 april 1996 gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbalie. Zij die menen door de afgifte van deze vrijstelling rechtst reeks in hun belangen te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet bestuursrecht daarte gen binnen zes weken na de dag van verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indie- De kermis in Oostrum zal dit jaar worden gehouden van 7 tot en met 10 september. De datum van deze kermis is en wordt als volgt bepaald: de eerste zondag na 8 september, tenzij 8 september op een zondag valt. dan in het weekend van 8 sep tember. Voor deze benadering is gekozen naar aanleiding van een schriftelijk verzoek van de dorpsraad van Oostrum. enige jaren geleden. Vergadering commissie Begraafplaats De bestuurscommissie Begraaf plaats vergadert op maandag 15 april om 15.30 uur in het gemeente huis. De agenda ziet er als volgt uit 1. Opening, spreekrecht burgers, mededelingen en ingekomen post 2. Verslag bestuursvergadering van 18 maart 1996 3. Afdoeningslijst 4. Beheers- en onderhoudsplan 5. Rondvraag en sluiting. Vergadering commissie Algemene Zaken De commissie AZ vergadert op maandag 15 april 1996 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: 1Opening, vaststelling agenda, mede delingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken. 4. a. Verslag en afdoeningslijst van de openbare vergadering d.d. 5 februari 1996; b. Verslag van de openbare vergadering van de gecombineerde commissies AZ en FinEcZa d.d. 27 maart 1996, onderdeel Algemene Zaken. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Politie-aangelegenheden. 7. Ontwerp-raadsvoorstel inzake aan schaf en implementatie van het milieu- informatiesysteem. 8. Ontwerp-raadsvoorstel inzake afgif te internationale rijbewijzen. 9. Ontwerp-raadsvoorstel inzake dele gatie advisering m.b.t. financiële aangelegenheden gewest Noord- Limburg. welke geen financiële implicaties inhouden. I O.Ontwerp-raadsvoorstel inzake gemeentelijke herindeling; herinde lingsplan Vierlingsbeek. 11Rondvraag en sluiting. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'BELVOOR MEER INFORMATIE Vernieling auto Een 47-jarige Venraynaar deed aangifte van het 'bewerken' met een scherp voorwerp van zijn aan de Mozartstraat geparkeerde auto. Edelhert Zaterdagmiddag kwam er bij de politie een melding binnen dat aan de Steegse Peelweg een eerder ont snapt edelhert zou lopen. Met een verdovingsgeweer ging de politie ter plekke kijken maar het ging om een wild dier dat dusdanig werd opgejaagd, dat het in de bossen ver dween. Van de twee ontsnapte edelherten is er een gevangen langs de Yssel- steynseweg terwijl het andere in de buurt van het Hoogriebroek werd gesignaleerd. Meldingen. Wanneer vooreen inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.I9 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er mel dingen zijn binnengekomen van: 1. Maatschap T.W.M. en J.J.M. Dobbe. Kempkensberg 9. 58! 3 AE te Ysselsteyn voor het wijzi gen van de plek van bestemming van de mestopvangput en de bezinkers, gelegen aan de Kempkensberg 9 te Ysselsteyn; 2. D.G.W. T.Postbus 759. 5600 AT te Eindhoven voor het ver bouwen van de bestaande werk plaats, het verwijderen van ondergrondse tanks, het beïindi- gen van munitie-opleg, het plaat sen van een coalescentiefilter bij de spuitplaats. het opslaan van klein gevaarlijk/chemisch afval in een container en het plaatsen van een ondergrondse tank voor de opvang van accuzuur. gele gen aan de Timmermannsweg 89 te Ysselsteyn (Militair Complex). De meldingen kunnen worden inge zien van 11 april tot 25 april I996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksbalie). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook. na telefoni sche afspraak (0478-523630), wor den ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu Burgemeester en wethoudi Venray maken bekend A.M.v.B.-meldingen zijn bini komen van: 1. G.V.T. de Laterije. Heuvel 5. 5801 CS te Venray voor van toepassing worden vaj Besluit woon- of kantoorge wen Milieubeheer, gelegen de Heuvelstraat 5 te Venray; ud 2. St. Vincentiushuis. Heuvels 8 7, 5801 CS te Venray voo bn van toepassing worden vat lid Besluit woon- of kantoorge ob wen Milieubeheer, gelegen de Heuvelstraat 7 te Venray. De meldingen kunnen worden zien van 11 april tot 25 april 19! het gemeentehuis. Raadhuissti te Venray. op maandag van 0 uur tot 17.30 uur en op de ovi werkdagen van 09.00 uur tot uur (publieksbalie). De stukken kunnen gedurende weken ook, na telefonische afspfcHA (0478-523630), worden ingezie far elke donderdag van 16.30 uu 19.30 uur. Venray, 11 april 1996 Burgemeester en wethouders noemd, namens dezen. ,'eil B13 etei iet! lelg lub ich 310 1525 chef onderafdeling milieubehee 77 Mi De Industriebond FNV start 1 1 april met een ledenservice-steun punt voor de regio Boxmeer- Venray-Horst. Mensen kunnen bij dit ledenservice-steunpunt terecht met vragen over werk en uitkering. De Industriebond FNV vindt dat leden recht hebben op een goede dienstverlening. Daarom ook voor de regio Boxmeer-Venray-Horst een ledenservice-steunpunt. Als iemand denkt dat het salaris strookje niet klopt, of als hij infor matie wil over de kollektieve arbeidsovereenkomst. Met die vra gen kan iemand terecht bij het ledenservice steunpunt. Ook raken veel mensen het goede spoor bijster als ze met sociale wetten te maken krijgen. Vragen en nog eens vragen. Bij het steunpunt kunnen mensen terecht met vragen en problemen op het gebied van werk. Dan kan het gaan om arbeidszaken. Maar ook om sociale verzekeringen, pensioe nen en vut-regelingen. Loon en inkomstenbelasting. Kortom kwesties die te maken hebben met inkomen en arbeid. Mensen zijn dus welkom en worden op deskundige wijze door speciaal hiervoor opgeleide kaderleden geholpen. Het ledenservice-steunpunt voor de regio Boxmeer-Venray-Horst is gevestigd: Ledenservice Industriebond FNV, Henseniusplein 10, 5801 BB te Venray, tel. 0478- 583978. De openingstijden zijn: elke maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur; elke donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en bovendien elke eerste maandagmiddag van de maand van 14.00 tot 15.30 uur. De kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) organiseert op woensdag 24 april een informatieavond over oefenthe rapie Cesar en homeopathie. R. van Hamersveld. oefenthera peute Cesar en S. Bareman. homeo- patisch arts zijn door de stichting uitgenodigd. Oefentherapie Cesar is een paramedische behandelmethode met als uitgangspunt de sensomotri- sche ontwikkeling van het kind. wat de basis is voor goede houdings- en bewegingsgewoonten. De avond wordt gehouden in basisschool 'de Bongerd'. Eikenlaan I in Venray. de aanvang is om 20.00 uur en de kosten zijn ƒ7,50 per per soon. Oudeis, verzorgers en overige belangstellenden zijn van harte wel kom. Opgave en nadere informatie bij Gerrie op 't Veld. tel. 0478-589181 in Venray. Inbraak in bouwkeet In het Paasweekend was door ver nieling van een ruit toegang verkre gen tot een bouwkeet van een Venrays bouwbedrijf aan de Bere- klauw. Uit de keet werden het tele foontoestel en spuitbussen met schuim, die op bouwbedrijven wor den gebruikt, ontvreemd. Het schuim werd door de inbrekers in de tuinen in de omgeving gespoten waardoor bloemen en planten scha de opliepen. Op 14 april is er een rijtuigen- en koetsenbeurs in Ysselsteyn met diverse standhouders. Te zien zijn onder andere karren en tuigen, wie len en lampen en paardentrailers. Verder is er een optreden van The Silver Stars, een groep echter count ry- en western dansers. Deze gezellige beurs mag u beslist niet missen! De beurs is geo pend van 10.00-18.00 uur in paar- densportcentrum Sonwil, Buntweg 12 te Ysselsteyn, tel. 0478-541459 In april en mei exposeert Julia Schut-Metz haar werken van acryl verf op papier en linnen in het St. Elisabethziekenhuis. 'Het scheppend bezig zijn was voor mij ooit de aanleiding om te gaan schilderen. Sinds 1975 ben ik lid van de Mierlose Schildersgroep onder leiding van kunstschilder Theo Sieges. Daar ontwikkelde ik mijn stijl verder met uiteenlopende materialen en technieken. Uitgaande van konkrete vormen, geef ik gevoelsmatig mijn eigen vormen aan gebeurtenissen, abstract of realistisch/figuratief, legt Julia uit. 'Doelbewust geef ik mijn werken geen titels. Ik wil mijn publiek juist de kans er een eigen interpretatie aan te geven'. Voor informatie: Julia Schut- Metz, tel. 0492-662036. Vernielingen Namens het schoolbestuur van de Petrus Bandenschool aan de Dr. Poelsstraat werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit. Namens het schoolbestuur van de Foekepot werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van die school. De ruit is door een voetbal vernield want de bal bleef in het magazijn achter. De voetballende jeugd had zelfs een 'doel' getekend op de muur van de school, maar de schutter had kennelijk niet goed gericht. Namens de Mariaschool in Oostrum werd aangifte gedaan van vernieling van de buitendeur van de school. De schade bedraagt ƒ500,-. Een 52-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen in zijn aan de Raadhuisstraat gelegen tuin. Een plantenbak en enkele beelden wer den vernield aangetroffen. Een 25-jarige inwoner van Heide deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Burggraaf geparkeerde personenauto. De antenne en ruite- wissers waren afgebroken. Poging tot diefstal auto Maandagavond omstreeks 20.45 uur werd een poging gedaan om de personenauto van een 20-jarige inwoonster van St. Odiëlenberg te ontvreemden. De auto stond gepar keerd aan het Kleindorp in Merselo. Door forcering van het portier was toegang verkregen. Vervolgens was getracht het kontaktslot te bewerken maar de motor kon niet worden gestart. De auto kon daarna ook door de eigenaresse niet meer wor den gestart. Getuigen hebben gezien dat de daders, twee personen, zich in een personenauto in die buurt ophielden en konden het kenteken aan de poli tie doorgeven. Helaas was die auto eerder in Etten-Leur gestolen. tul Het Belgisch-Nederlandse ci Bavaria komt op dinsdag 16 gg naar Vierlingsbeek. Ook dil |a[ brengt het circus weer een nu en sprankelende circusshow i het hele gezin. In de gezellige Jj1.1 custent is plaats voor ruim 50)®;^ schouwers, dus voor iedereei gegarandeerd goede zitplaats! rond de piste. Bij circus Bavaria komt me het echte levende circusvei precies zoals u dat nog van vr kent. Met muzikale clownerie, suur, acrobatiek, trapeze, illusii ten en jongleurs. Deze klassiekejeiel cusstijl komt voort uit eeuwenoude traditie. Het nieuwe 1996-programma circus Bavaria staat bol van pre plezier. Zij hebben dit jaar de bel de muzikale clowns 'de 3 Robes uit Praag kunnen enga^ Wereldwijd gelauwerd en nu dit bij circus Bavaria. De Vlaa|lai clowns Chico Pico, altijd net even anders, blijven verras lar met hun dolkomische intermezzi in r.N Samen !02 In een echt circus hoort dressffjf. het fascinerende samenspel lek 4 M an W mens en dier. Circus Bavaria bn daarom ook dit jaar weer veel schillende dieren in de piste, dieren en kleine dieren die metf^ genoegen u hun circuskunsten; len gaan vertonen. Pony's in heidsdressuur, dan een lama het nu een Mexicaanse kameel bijzondere attraktie in het prog ma is de nog jonge en dartele A het dansende wonderpaard, jongleert met ballonnen, plukt I men in de piste, vangt hoepel dekt zichzelf toe als hij gaat sla 8e Verder zijn er nog diverse an act. IZi Spanning en soupl Bij het trapezenummer van Jt 5 Maria houdt iedereen de ader door kracht en souplesse hal! kende toeren in de nok van de Evenwichtskunsten horen ook ul66 tioneel thuis in het circus, de )8 Lagronis van het vo,orma|cet Praagse Staatscircus laten in programma een fantastische ha en kopstandnummer zien. De Ir ende tempojongleur Mister Silw nazaat uit het bekende Vlaai .\j theater- en variétégeslacht Van! au Berghe, laat in een wervelende d 6 ballen, ringen, knotsen en zelfs an len door de piste vliegen. Vermaak met smtam ;e IA' Di 4; si» am In het twee uur durende proj ma nog veel meer attrakties en nende circussurprises. Maar kunt u nu binnenkort zelf gaan ven. De artiesten van circus Ba« bieden u. jong en oud, grooi klein, dik en dun. het echte levi circusvermaak tegen vriendi entreeprijzen. Circus Bavaria, k dal zien! De circuskassa is dagelijkss pend van 11.00-12.30 uur en uur voor aanvang van de voon ling. Circus Bavaria komt opdr dag 16 april naar Vierlingsbeek de Kloosterstraat bij school, voorstelling is om 16.15 uur. Regenpijpen verniel 5 Drie jongen, zo hebben getu gezien, zaten op het dak van Raaylandcollege aan de Zuidsit Toen de politie arriveerde ware jongens verdwenen. Wel werd dekt dat drie regenpijpen vern waren. id( *s M

Peel en Maas | 1996 | | pagina 14