Nieuw fitnesscenter eind maart open T.v.-opnames bij bakker Pierre Pijpers 'n Dringende oproep van ANBO en Gehandicaptenplatform Prijsuitreiking ballon wedstrijd GGW De Peel gaat samenwerken met Duitse GW-groep POPPENBEURS VENRAY ZONDAG 24 MAART HOTEL "ASTERIA", Maasheseweg 80a. Open 10.30-16.30 uur 30 stands, workshop, beren, antiek, organisatie: Max L. Wolters r Niet zwemmen, toch betalen... Winkelcentrum Venray: zondag koopzondag en modeshows f Driedaags Ford Festival met Lee Towers Grote Flippo en TopShots ruilbeurs Blokfluitdag Muziekschool Tankstation 'De Aide Smidse' een milieuvriendelijke aanwinst ja i PEEL EN MAAS Donderdag 21 maart 1996 - Pagina 7 Bospop gemaakt door Annie Thijssen uit Venray. Foto: Dom Melskens In het kader van KEERpunt stelt het college voor te stoppen met het sub sidiëren van het schoolzwemmen. Jaarlijks levert dat een bedrag van 80.000 gulden op. Dat had echter veel meer kunnen zijn als niet de gemeente jaarlijks 50.000 gulden had moeten betalen aan de eigenaar van de Sprank- Die clausule staat namelijk in het contract dat de gemeente begin 1994 sloot met LACO Internationalde huidige eigenaar van het bad. De gemeente verplicht zich daarin allereerst om nog vijfjaar door te gaan met schoolzwemmen. Vandaar dat pas in 1999 wordt gestopt met de subsidie en het zwemmen. Stopt de gemeente daarna met schoolzwemmen, ontvangt LACO jaarlijks 50.000 gulden gedurende de looptijd van het contract. In totaal kost dat de gemeente 17x 50.000 - 850.000 gulden. Op zich is er volgens A. Theeuw, hoofd financiën van de gemeente, niets vreemds aan de constructie. Immers, als zwemmen een onzekere factor was geweest voor de exploitatie, dan had Laco dit bedrag op een andere manier in haar aanbod verrekend. Bovendien blijft het stoppen met schoolzwemmen natuurlijk toch nog geld opleveren. Op de begroting J996 staat schoolzwemmen ingeboekt voor ruim 160.000 gulden. Daar gaat behalve de 50.000 gulden voor Laco nog 30 mille af voor de ouderbijdrage. Blijft óver 80.000 gulden bespa ring- Professionele modellen tonen de nieuwe voorjaars- en zomerkollektie m-tw mi 9 lei - Op zondag 24 maart organi- eert het Winkelcentrum Venray reer een koopzondag. De winkels lijn geopend van 12.00 tot 17.00 iur. Parkeren in het centrum is op dag gratis. Voor het vierde jaar in suksessie rganiseert de Stichting Winkelcentrum Venray (WCV) een oorjaarsmode-dag in het centrum an Venray. In de voorgaande jaren :ek deze dag telkens weer sukses- bl. De modezaken Life-style, Oda lode. Modehuis Thomassen, erden Mode, Jac Nooyen, Rico en i&S Intersport nemen aan de lodeshows deel. Hun voorjaars- en omerkollektie zullen door profes- ionele modellen aan het publiek forden getoond. Het Eindhovense modellenbureau jachet, dat overigens een groot aan- il Noordlimburgse modellen in zijn elederen telt, tekent voor de pre statie van de nieuwe kollekties. het Henseniusplein, de Grote farkt en in het Schoutenstraatje zullen 23 mannequins en dressmen elk uur, gedurende een drie kwartier durende show laten zien wat men in de modezaken zoal aantreft. 'De shows zijn perfekt georgani seerd', laat Winkelcentrum Venray bij monde van vice-voorzitter Piet van Dijck weten. 'Alleen de mede werking van de weergoden is drin gend gewenst. Het zou natuurlijk erg prettig zijn als mensen weer eens op de terrassen van een voor jaarszonnetje kunnen genieten'. Hoewel deze koopzondag dus grotendeels in het teken van de mode staat, zullen de meeste non- foodzaken hun deuren openen voor het winkelend publiek. Een andere service verleent de gemeente: op deze speciale zondag kan men in het centrum van Venray gratis parkeren. Het Winkelcentrum Venray heeft nog meer koopzondagen in petto. Ook op Koninginnedag, 30 april, zullen de winkels open zijn. In sep tember wordt de najaarsmode even eens op zondag gepresenteerd. Bekrassen personenauto inwoonster deed aangifte dat lr aan de Pavanestraat geparkeer- personenauto met een scherp 'rwerp was bekrast. Het lakwerk een extra behandeling moeten Orgaan. De KRO Televisie heeft woensdag 20 maart opnames gemaakt voor het programma 'Lieve Marline' dal uit gezonden zal worden op woensdag 3 of 10 april tussen zeven en acht uur. De opnames werden gemaakt bij bakker Pierre Pijpers op de Grote Markt te Venray. Pierre Pijpers staat bekend om zijn uitgebreide assorti ment van brood en banket. Hij beschikt echter ook over een breed scala van dieetprodukten voor diver se soorten voedsel-allergieën die worden afgezet in de gehele Benelux en Duitsland. Pijpers kreeg het verzoek van de KRO tv op voor spraak van het Nederlandse Bureau voor de Voeding en het Livo uit Den Haag, om aan het programma 'Lieve Martine' mee te werken, wat een hele eer is. Het verzoek was als volgt omschreven: In Woerden woont een jongen die 25 maart vijfjaar wordt. Deze jon gen heeft een voedselallergie die hem beperkt in zijn mogelijkheden om gewone grondstoffen te gebrui ken. Een van de grondstoffen die hij niet kan verdragen is Lactose wat een belangrijk bestanddeel van melk is. Andere grondstoffen zijn soja en kleurstoffen maar door deze toe te voegen is de lijst nog lang niet beëindigd. Deze jongen is daardoor nooit in staat geweest om zijn kaars jes op een echte verjaardagstaart uit te blazen om de simpele reden dat er nooit een taart voor hem is geweest. Zijn buurvrouw was van dit feit op de hoogte en is in haar buurt bij diverse bakkers gaan informeren of zij niet in staat waren om voor deze jongen gebak en andere lekkernijen te maken. Niemand kon haar hel pen. Vervolgens heeft zij kontakt opgenomen met het programma 'Lieve Martine'. Zoals een goed programma betaamt zijn zij research gaan doen naar deze kwestie en zijn terecht gekomen bij het Livo in Den Haag. Bij het Livo kwam er maar één naam uit de computer rollen die de mensen van de KRO kon helpen; Pierre Pijpers in Venray te Limburg. Alleen deze bakker is gespeciali seerd op dit gebied en is de enige die een dergelijke taart zou kunnen maken. Na enige studie en het samenstellen van het recept heeft bakker Pierre Pijpers deze Uitdaging aanvaard. Vrijdag 22 maart tot en met zondag 24 maart: Zaterdag 23 maart van 10 tot 12 uur Official Ford dealer Van Haren bestaat 65 jaar en viert dit het komend weekend met een spektaku- laire driedaagse 'sale' in de vesti ging Venray. Met onder andere een optreden van de razend populaire Lee Towers en een aantal wervelen de dansshows introduceert Ford Van Haren eennieuw type autoshow waar voor elk wat wils is. Tijdens het festival zijn maar liefst 250(!) nieuwe en gebruikte auto's van allerlei merken te koop. Voor al deze wagens gelden uitsluitend tijdens de drie dagen 'sale' zeer speciale aktie- prijzen. De tdegang is gratis. SHOW Het showelement krijgt veel nadruk tijdens het aktieweekend van Ford Van Haren. Elke twintig minu ten worden er spektakulaire dansop- tredens verzorgd door het vermaar de Show Team van de Scandinavische Euro Dance Stars. Als klap op de vuurpijl is direkteur Bert van Haren er in geslaagd Lee Towers voor een optreden vast te leggen. Voor de bezoekers zijn er in sfeervolle kraampjes hapjes en drankjes te verkrijgen, die op gezel lige terrasjes kunnen worden genut tigd. Het beloven hete dagen te wor den in de showroom aan de Raadhuisstraat nummer 38... KINDEREN De kinderen hoeven zich overi gens geen moment te vervelen. Bij Ford Van Haren kunnen ze zich laten schminken en intussen genie ten van iets lekkers. Clowns zorgen voor vertier en delen tussen de bedrijven door ballonnen uit. Ook de Flippo en TopShots ruilbeurs op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur is een opvallend itum. Deze aktivitei- ten zullen ongetwijfeld veel jeugdig bezoek trekken. STUNTPRIJZEN Voorts biedt Ford Van Haren tij dens het driedaagse festival: stunt prijzen op 250 stuks nieuwe Fords en gebruikte wagens van alle mer ken; een zeer uitgebreide accessoi- resstand met vele aantrekkelijke aanbiedingen; Ford Credit met zeer speciale financieringsmogelijkhe den; drie dagen lang bij aankoop van A-1 occasions en nieuwe auto's 'van alles meer'; de paradepaardjes uit de grote Ford-familie: zojuist geïntroduceerd: de nieuwe Fiësta. de sportieve Escort Cabrio. de robuuste. vierwielaangedreven Maverick, de Probe, die rijdt zoals hij er uit ziet: flitsend, sportief en uiterst comfortabel en de spiksplin ternieuwe Galaxy, een kompleet nieuwe reiservaring. Al-KEURMERK OCCASIONS Het Al-keurmerk van Ford bestaat al ruim 30 jaar. Het is een garantie dat u een betrouwbare, kwalitatief hoogstaande auto koopt. Van welk merk dan ook. Het keur merk houdt in: drie maanden volle dige garantie, drie weken omruil garantie en een grondige kontrole voor aflevering. Bovendien een optimale service, zowel tijdens als na de garantietijd. Bij Ford Van Haren heeft u de keuze uit zo'n 180 stuks uitstekende Al - gegarandeer de auto's. U zoek een goede gebruikte wagen? Wedden dat u slaagt tijdens het Ford Festival in Venray! AKTIEPERIODE De driedaagse sale wordt gehou den op vrijdag 22 maart van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag 23 maart van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 24 maart van I 1.00 tot 17.00 uur.Een 'spreekstal meester' houdt de bezoe kers op de hoogte van de diverse akliviteiten. Bezoekers kunnen de showroom van Official Dealer Ford Van Haren bv eenvoudig bereiken: deze is gelegen aan Raadhuisstraat 38 te Venray. nabij hel centrum. Bij Ford van Haren in Venray j vindt a.s. zaterdag 23 maart van 10.00 tot 12.00 uur een grote Flippo en TopShots ruilbeurs plaats. Direkteur Bert van Haren verwacht met deze aktiviteit in een behoefte te voorzien en rekent op een groot aantal liefhebbers. Kinderen en ouders zijn van harte welkom in de showroom aan de Raadhuisstraat 38 te Venray. De toegang is gratis. Sportcentrum Ibsul zal op 31 jaaart haar deuren open voor de enrayse liefhebbers van fitness aerobic. Ibsul wordt geleid Dor Isa en Arzu Ugurdiken. Zij |jn momenteel volop bezig met URijt voorbereidingen voor de ope- ng, die door Edward Linskens al worden verricht. Het sportcentrum, gevestigd in het inkelcentrum van Veltum, had al «I eerder open willen gaan. In itober werd bij de gemeente en luwplan voorgelegd waarbij het portcentrum in twee ruimtes van el winkelcentrum gevestigd zou [orden. Een ruimte richt zich daar- jop het fitness gebeuren terwijl de idere ruimte voor zonnebanken, assage en aerobic geschikt is. I Omdat vestiging van een sport- ntrum in een winkelcentrum in ijd is met het bestemmingsplan, ird bezwaar aangetekend door Ier Stiphout, eigenaar van een der sportcentrum in Venray. Isa lurdiken is echter van mening dat lbezwaar uitsluitend uit concur- llie-overwegingen is ingediend. yor( 'nm>ddels is de wijziging van het stemmingsplan doorgevoerd en 'bezwaar ongegrond verklaard en WOl 'ai niets de start van het sportcen- o er m no§ 'n de weg- Ugurdiken heeft in het verle- n in een beatyfarm gewerkt als 'sseur. Hij beschikt over een fit- Ss diploma, massagediploma en ifteen cursus reanimatie gevolgd, "begeleiding in het sportcentrum leer adequaat. REAl iet sportcentrum zal diverse akti- eiten gaan ontwikkelen. Daarbij hl het zich op een zo breed moge- publiek. Zo zal het sportcentrum i overdag open zijn zodat mensen in ploegendienst werken ook "ank kunnen maken van de facili- en van het sportcentrum. De werkgroepen Vervoer en BTB Bereikbaarheid. Toegankelijkheid en Bruikbaarheid) van de ANBO Venray en het Gehandicaptenplatform Venray heb ben de handen ineen geslagen. Beide organisaties hebben kort geleden samen een gesprek gehad met de gemeente over verkeerssitu aties. invalidenparkeerplaatsen en andere zaken die van belang zijn voor gehandicapten en ouderen. ANBO en Gehandicaptenplatfonn vragen voor de komende twee weken of enkele vrijwilligers mee willen helpen met een inventarisatie van de knelpunten in onze gemeen te. Wie wil, eventueel met een plat- legrondje in de hand. in zijn of haar buurt, wijk of kerkdorp rondlopen, goed kijken en noteren of en waar er bijvoorbeeld behoefte is aan een verlaagde stoeprand. Vooral de mensen in rolstoelen en de 'duwers' ervan én de gebruikers van scootmobielen. elektrokarrcn. loopwagentjes en dergelijke worden vriendelijk gevraagd te reageren of zij ergens in Venray problemen ondervinden met bestrating, trottoirs en de bereikbaarheid van gebouwen en winkels. Graag uw spoedige reakties naar: mw. Mieke Beerkcns. tel. 583886 of mw. Margriet Halverhout. tel. 584833. Zaterdag werden de prijzen uitge reikt van de ballonwedstrijd die gehouden werd op Koninginnedag 1995. Allereerst wilde de organisa tie zeker weten dat alle ballonnen binnen waren. Toen is de afstand één voor één gekontroleerd, zo werd de wat late overhandiging van de prijzen gemotiveerd. Bij de kinderen was de vreugde er niet minder om. Gezellig samen gekomen met ouders in koffiehuis Sowieso wachtten ze vol spanning af wat ze gewonnen hadden. De ballon van Charon Smits had hemelsbreed in een noord-oostelijke richting een afstand van 167 km overbrugd, goed voor de vijfde prijs. Natuurlijk dezelfde richting uit in het plaatsje Rathenow. maar dan 456 km ver. was de ballon van Susanne Bolden die de grootste afstand afgelegd heeft. Zij heeft hiermee de eerste prijs gewonnen. Er liggen op het VVV-kantoor nog een aantal ingezonden kaarten. Wie deze terug wil hebben kan hier even een kijkje nemen. Dit jaar zal de bal Ion wedstrijd op Koninginnedag gesponsord worden door het Winkelcentrum. Ook dan staan er weer een aantal prachtige prijsjes voor de winnaars klaar. Op 8 maart jl. werd het geheel vernieuwde Texaco station Lucassen officieel geopend door mevr. Lucassen-Claessens, een van de eigenaressen uit de vorige gene ratie. Zij keek in haar openingswoord terug in de tijd toen opa Lucassen nog eigenaar van het station was, nu ruim 60 jaar geleden, Het tanksta tion was toen een aanvulling op de smederij werkzaamheden. Niemand kon toen vermoeden dat dit later het hoofdbestanddeel van het bedrijf zou worden. Mevr. Lucassen onthulde levens het bord met daarop de nieuwe naam van het station 'De Aide Smidse'. Het station lelt veertien normale aftappunten. een LPG afleverzuil en twee high speed diesel aftappunten. speciaal voor vrachtauto's. Ook voldoet het station aan alle milieu- en veiligheidseisen zoals: vloeistofdichte bestrating, dampre- tour stage I en 2. camerabeveiliging en beveiligde balie. Ook de volauto matische carwashmachine en hand wasboxen zijn zeer milieuvriende lijk en werken voor 92Vr op gerecycled water (na tien wasbeur ten in de carwash krijt u een was beurt progr. 3 gratis). Onverwachte v isite, ook voor een vergeten boodschap kunt u terecht in de 60 m2 tellende shop. En bent u vergeten te tanken tijdens de ope ningsuren (07.00-22.00 uur), dan kunt u terecht bij de nachttankauto- maat (nu nog met een creditkaart, maar in de nabije toekomst ook met uw bank- en giropas). Op 16 maart jl. waren er zo'n 200 kinderen naar aanleiding van de opening aanwezig in gemeen schapshuis De Brink om de door de fam. Lucassen georganiseerde kin dermiddag bij te wonen. Voor hen trad op 'Ruben' van Ruben's Kindertheater uit Maastricht. Na afloop kreeg elk kind nog wal lek kers en een kleurplaat om deel te nemen aan een kleurwedstrijd waar van de winnaars op 3 april gepubli ceerd zullen worden in dit blad. Al met al is het tankstation De Aide Smidse een milieuvriendelijke aanwinst voor de gemeente Venray. Op 24 maart zal in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut, lokatie Noordsingel. een Blokfluitdag plaatsvinden, waarop leerlingen uit de blokfluitklassen van de muziekscholen Tegelen. Venlo en Venray de hele dag bezig zullen zijn met het (in ensemblever- band) instuderen van diverse com posities. De dag wordt besloten met ccn slotconcert. aanvang 15.00 uur. waarop de ingestudeerde werken ten gehore gebracht zullen worden.Tevens verleent het 'Gambaconsort Maastricht' mede werking aan dit concert. De toegang is gratis. PEEL EN MAAS 'n abonnaiMit waard Op woensdag 20 maart werd offi cieel de 'Patenschaft' geformaliseerd tussen de Groep Geleide Wapens De Pee! en de Koninklijke Luchtmacht en Sam Wing 3 van de Duitse Luftwaffe. Beide eenheden vormen de Immendiate Reaction Force (IRF) SAM-component van de beide luchtmachten. Het commando Sam Wing 3 is gestationeerd in Oldenburg (BRD) en bestaat uit drie 'Gruppen': FlaRakGrp 25 (Patriot). FlaRakGrp 25), welke eveneens was uitgerust met het Nike-wapensys- teem. Door de invoering van bet wapensysteem Patriot met de gelijk tijdige opheffing van 12 GGW, kwam in 1988 een einde aan de 'Patenschaft'. Tijdens de oefening Roving Sands 95 kwamen kolonel De Vries van De Peel en zijn Duitse collega tot de konklusie dal een 'Patenschaft' tus sen hun eenheden een wederzijds voordeel zou kunnen opleveren. Voorts zou hierbij een jarenlange traditie van 'Patenschaften' tussen Duitse en Nederlandse eenheden, nieuw leven worden ingeblazen. De doelstellingen van de 'Patenschaft' zijn: het bevorderen van de Duits/Nederlandse militaire samenwerking; het elkaar onder steunen op logistiek en/of operatio neel gebied en het elkaar onderling met een zekere regelmaat bezoeken teneinde (logistieke en/of operatio nele) informatie uil te wisselen.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7