Lions veiling 1995 was groot succes Veilingreglement 1996 Lions Club Venray VEILING We maken het weer gezellig! Tr gebeurt heel wat achter de schermen Opbrengst en kosten Colofon [ZATERDAG 23 MAART as. van 16.00 tot 24.00 uur RAAYLANDCOLLEGE VENRAY i Fons van Sundert: "Als de mensen het naar hun zin hebben, ben ik tevreden". Raayland College Zo komt u bij het Raayland College Deze veiling werd mede mogelijk gemaakt dankzij de financiële bijdrage of medewerking van: Elektro Martens v. Gogh Instituut Hofstee de Turfhoeve Hotel Asteria Inalfa Interstyling Intratuin Martin Cuypers v.d. Munckhof drukkerij Nelipak NLW Bedrijven Limb. Centr. Bedrijfsopleidingen Omroep Venray Price Cleaning Raayland College Raedts Bouwbedrijf Oostrum Rank Xerox Reisbureau Buitenlandse Zaken Rotoract Venray TAS Venray Taxatiebureau WAO van Soest Venlo Hout Venray's Wijnhuis Verhoeven Bouwgroep Woninginrichting F. Lemmers Woningstichting Noord Limburg Onze hartelijke dank! V^Lions Club Venray. Als een kavel verkocht is. is de opbrengst min 10% voor de verko per. Die 10% zijn de zogenaamde veilingkosten. Behalve de verkoper betaalt ook de koper veilingkosten, namelijk 15% over de opbrengst. In totaal ontvangt de Lions Club Venray dus 25% van de opbrengst van de verkochte artikelen. Daarnaast betaalt iedereen die iets wil laten veilen daarvoor}" 5,- per artikel. Behalve de veilingkosten wordt tijdens de veiling ook nog geld ver diend met de verkoop van boeken en platen, met de verkoop van drankjes en hapjes en met het plaatsen van advertenties. Aan de andere kant moet de Lions Club Venray natuurlijk ook behoor lijke kosten maken, bijvoorbeeld voor de organisatie van de veiling, voor de inkoop, voor drukwerk en voor de publiciteit. Na aftrek van de kosten, moet er echter een flink bedrag overblijven. Dit geld is bestemd voor een goed doel. namelijk het bieden van een week vakantie aan een groep zwaar gehandicapte kinderen uit Noord- Limburg. Elders in deze Veilingkrant vindt u meer over dit doel. De veilingkrant is een uitgave van Lions Club Venray in samenwerking met drukkerij/ uitgeverij Van den Munckhof B.V. en wordt verspreid met het weekblad Peel en Maas in Venray en omgeving. Oplage: 12.000 exempla ren. Coördinatie: Veilingcommissie Lions Club Venray. Redactie: R.C. de Jong. Foto's: A.F. den Brok Gé Hirdes Advertentie-acquisitie Lions Club Venray.. Informatie: tel. (0478)514618 gekochte goederen voor reke ning en risico van de koper. Iedere aansprakelijkheid van de Lions Club Venray wordt uitdrukkelijk uitgesloten. 8.Terstond na toewijzing in de veiling en uiterlijk tot één uur na afloop van de veiling kan betaling plaats vinden in het veilinggebouw zelf. Daarna dient betaling plaats te vinden via een nader bekend te maken regeling. Bij betaling ontvangt de koper een betalingsbewijs. 9.De goederen kunnen, tegen afgifte van het bet alingsbewijs, worden afge haald tot één uur na afloop van de veiling zelf en verder op de zondag erna van 10.00 tot 11.00 uur op dezelfde lokatie in het Raayland College, waar ook de veiling zelf plaats vindt. 10.Goederen die op de zon dag na de veiling om 11.00 uur niet zijn afgehaald, wor den beschouwd als een schen king aan Lions Club Venray ten behoeve van het goede doel waarvoor deze veiling wordt gehouden. Algemeen. *De veiling wordt gehouden ten overstaan van een notaris. Bij een geschil beslist de notaris. *AUe goederen worden bij opbod verkocht. De veiling meester heeft, zonder opgave van redenen, het recht bepaal de goederen zowel bij opbod als bij afslag in veiling te brengen. *De veilingmeester heeft het recht fouten of vergissin gen te herstellen en artikelen opnieuw in veiling te bren gen. *Na aftrek van de directe kosten komt alle provisie en de netto-opbrengst van het buffet geheel ten goede aan het door Lions Club Venray gestelde ideële doel. Donderdag 21 maart 1996 - Pagina 19 digd, naast de verplichte 5,- per artikel. 5.De door de ondernemers/ inbrengers verschuldigde BTW wordt geacht in de ver koopprijs begrepen te zijn. 6.Bij zogenaamde schenkin gen zijn de opgegeven inbreng-tarieven niet van toe passing. 7.Tot het moment van toe wijzing zijn de ingebrachte goederen voor rekening en risico van de inbrenger. Iedere aansprakelijkheid van Lions Club Venray terzake wordt uitdrukkelijk uitgesloten. 8.Lions Club Venray aan vaardt geen enkele verant woordelijkheid voor het in gebreke blijven van kopers. Wel worden de naam en het adres van de in gebreke blij vende koper aan de verkoper medegedeeld. B. Bestemd voor de kopers. I .Een bieder is gehouden Opbrengst voor spierdystrophie patiëntjes De opbrengst van de veiling zal w orden besteed aan het mogelijk maken van vakanties voor spierdystrophy patiëntjes. Al vele jaren zorgt de Lions Club Venray ervoor dat deze patiëntjes in de zomermaanden een onbe zorgde vakantie kunnen genieten in het Tesselhuus op het eiland Texel EL EN MAAS "We willen de bezoekers laten mer ken dat ze welkom zijn en dat we met z'n allen klaar staan om er een vrolijk gebeuren van te maken. We hebben dan ook verschillende plaat sen waar mensen op hun gemak wat kunnen eten of drinken. En als ze in de veilingzaal zitten, komen we graag wat serveren". Kinderen. Ook aan de kinderen is gedacht. "En dat is belangrijk", vertelt van Sundert: "als je je aandacht bij de veiling wil houden tenminste". Ook dit jaar is er weer een kinderhoek waar van alles te doen is en met professionele begeleiding van Rotaract. En natuurlijk is er ook geen enkel bezwaar tegen als de kinderen wat rondlopen en kijken hoe een veiling eigenlijk gaat. Fons van Sundert. met een lach: "natuurlijk niet, want de kijkers van nu zijn de kopers van morgen". Voldoening. Fons van Sundert heeft er echt zin in. Dat merkje aan alles. "Ja, natuurlijk. Zo'n veiling is wel erg druk, maar het geeft ontzettend veel voldoening om te zien dat alles goed loopt en de bezoekers tevre den zijn. Het is trouwens leuk werk: de hele horeca-ploeg doet het met veel plezier. Vooral ook omdat het allemaal leden van de Lions Club en hun echtgenotes zijn die in hun dagelijks leven iets heel anders doen. Zo'n avond tappen, eten klaar maken en serveren is dan gewoon ontspannend". Druk. Hoe ontspannend het allemaal zal zijn voor de horeca-ploeg is nog maar de vraag. De ervaring leert namelijk dat het erg druk kan wor den en dat ze de benen uit hun lijf moeten lopen. "Tja, dat hoort er nu eenmaal bij", vindt van Sundert. "Dat geeft toch veel meer voldoe ning. Welnee, voor ons mag het nog drukker worden dan vorig jaar. Hoe drukker, hoe gezelliger. En pas als het weer echt gezellig was. is de veiling voor ons geslaagd. Zo'n 700 bezoekers waren er, op zaterdag 25 maart 1995 in Venray. Om deel te nemen aan de veiling, uit nieuwsgierigheid, om te zien hoe zoiets eigenlijk ver loopt of gewoon voor de gezellig heid. Want gezellig was het. bij de Lions-veiling. Van begin tot eind, van 6 uur tot middernacht, zat de veilingzaal vol en werd er geboden, geroepen, gelachen. De horeca deed dan ook goede zaken. De ene na de andere kavel werd er door de veilingmeester Jan Kroes doorheen gehamerd. Totaal een kleine 400 artikelen in 5 uur tijd, dat wil zeggen bijna 80 kavels per uur! Een razend tempo. Veel verkocht En ze werden verkocht! Maar liefst 75% van de kavels veranderde van eigenaar. Een record! De prijzen bleven dan ook zeer redelijk. Op sommige artikelen werd fors geboden, maar er bleek ook menig koopje te halen. En natuurlijk bleef wel eens iemand aan z'n koopje "hangen". Iets te enthousiast geboden misschien? "Ach, wat geeft het ook", merkte zo'n over-enthousiaste koper op. "volgend jaar is er weer een veiling. Dan raak ik dat ding wel weer kwijt, en misschien wel tegen een hogere prijs dan ik het nu gekocht heb". Joekskapel De veiling werd op een bijzonde re wijze afgesloten. Zodra de vei lingmeester de hamer had neerge legd, werd eerst een half varken verloot onder de aanwezigen. Daarna trad de Joekskapel "Niks op de sök" uit Blitterswijck in. het strijdperk en veranderde de veiling zaal in een soort slagveld. Een daverende afsluiting! f Gratis toegang en "A gratis parkeren De veiling is voor iedereen vrij toegankelijk en gratis. Ook kinderen zijn welkom. Komt u met de auto, dan vindt u tegenover het Raayland College gratis parkeerruimte Bestemd voor inbrengers n goederen. •Inbreng van een artikel or de veiling wordt geacht i opdracht tot verkoop in veiling te zijn. De inbrenger is per door m ingebracht artikel een ag van 5,- aan de vei- 8 verschuldigd, welke Irag ook bij niet-verkoop 'gerestitueerd wordt. De opbrengst van het [ebrachte artikel komt ten 'de aan de inbrenger minus voor het goede doel. Het de inbrenger toekomend 'rag wordt zo spoedig 'gelijk na de veiling over schreven naar de opgege- bank/ giro-rekening. Behoudens uitzondering tden geen zogenaamde ihoudprijzen" of minimale koopprijzen gehanteerd. 1st men dat toch. dan is de renger daarvoor een van 25,- verschul De voorbereiding van de veiling cint eigenlijk al als de vorige vei- ff ig nel achter de rug is. Wal ging >ed. wal zou veranderd moeten ordenNieuwe ideeën worden (gebracht en besproken. Dan wordt er een nieuw plan 'maakt. Alle activiteiten worden de rij gezet. Een tekening wordt imaakt van het veilinggebouw aarop precies te zien is waar wat oet gebeuren. Taken worden ver- eld. Ieder lid van de Lions Club |A de echtgenotes die meewerken ilgen een taak. ledereen werkt mee. oud en jong, varen en onervaren. De één zit in R, 'organisatie, de ander werft vertenties, de derde serveert mkjes of smeert broodjes. En dan publiciteit. Want er moe- n kavels worden ingebracht, liefst el en van een goede kwaliteit. r;n paar mensen bezoeken de brengers, beoordelen de artikelen nemen ze mee naar het Lions- agazijn. Er worden advertenties plaatst. Iedere week verschijnt in en Maas de "binnenkomer van de week". Aankondigingsborden worden geplaatst. Alle artikelen worden omschre ven en in de catalogus geplaatst. En er moet natuurlijk van ieder artikel bekend zijn wie het heeft inge bracht. Dan gaat het gebeuren, de vei lingdag breekt aan. De leden van de Lions Club zijn vroeg op, soms wat zenuwachtig. Zou het weer goed gaan. zouden er weer veel mensen komen, zou de verkoop weer goed lopen? Op naar het veilinggebouw. Stoelen en tafels klaar zetten. Kavels ordenen. De administratie gereed maken. Drank en eten aans lepen. De bar installeren, voorraden controleren. Totdat om vier uur de eerste bezoekers binnen komen, de kij kers. Uitleggen hoe het allemaal gaat. Kopersnummers uitgeven. Opletten dat er geen artikelen wor den beschadigd of "verdwijnen". De veilingmeester is aangeko men. Hij bekijkt nog eens de opstel ling in de zaal, de kavels en spreekt nog even de gang van zaken door. Dan is het zes uur. Iedereen zit op z'n plaats. De veiling begint. Dames en heren, goedenavond, we wilden maar eens beginnen, we beginnen met Kavels worden aan en afgesleept, er wordt geboden, er wordt geschre ven. de gang van zaken nauwlettend in de gaten gehouden. Sommigen het zweet in de handen, anderen op het voorhoofd. Zes uur later is het voorbij. Zijn alle kavels verkocht? De verkochte kavels worden uitgegeven. Er wordt betaald, spullen worden afgevoerd. Eindelijk rust. De bezoekers zijn weg. De leden van de Lions Club zitten nog even bij elkaar, drinken een laatste glaasje. De balans wordt opgemaakt. Tevreden In elk geval moe. Morgen zien we verder. De volgende dag. Rommel oprui men, schoonmaken. De laatste kavels worden opgehaald. Napraten natuurlijk. Hoe is het gegaan? Wal ging goed, wat zou veranderd moe ten worden? Nieuwe ideeën worden ingebracht en besproken Op weg naar de volgende veiling. 'Een veiling is meer dan een al met een veilingmeester en t mensen die nu en dan hun I opsteken. Dat hebben we de lopen jaren wel geleerd, ensen komen niet alleen naar veiling voor een leuk koopje, »ar vooral ook voor de gezellig- d. We moeten dus zorgen dat bezoekers gastvrij worden ont- ngen en het naar hun zin héb- ton het woord is Fons van ndert, coördinator van de horeca- ieg die tijdens de veiling actief zijn. Zijn ploeg moet er garant >r staan dat de bezoekers van een je en een droogje worden voor- n. En dan nog wel op zo'n nier dal de bezoekers zich zo op i gemak voelen dat ze er niet ir denken weg te gaan voordat de ling is afgelopen. Gastvrijheid. let belangrijkste om hiervoor te gen is gastvrijheid. Van Sundert: aan zijn bod, ook al geeft hij te kennen voor een ander te bieden. 2.De veiling meester is, zonder opgave van rede nen, gerechtigd om een bod te weige ren of een goed niet te gunnen. 3.De voor reke ning van koper komende veiling kosten bedragen 15% van het gebo den bedrag. Bij bet aling is de koper dus verschuldigd 115% van het door hem geboden bedrag. 4.De betaling is contant. Betaal- en eurocheques wor- MÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtSÊÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBBÊÊÊÊÊÊÊÊ den, na legitimatie, geaccepteerd. 5.De gekochte goederen zijn vrij van omzetbelasting (BTW). 6.Ondanks het feit dat aan de selectie en de omschrijving van de te veilen artikelen de aller grootste zorg is besteed, aanvaardt de Lions Club Venray geen enke le verantwoorde lijkheid voor de kwaliteit van de gekochte goede ren. 7.Direct na toewij zing in de veiling zijn de V - v

Peel en Maas | 1996 | | pagina 19