3 Ondergrondse containers voor glas, blik en textiel in Landweert Commissies bespreken voorstellen KEERpunt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY woningwet - wet ruimtelijke ordening Gemeente stopt met subsidie compostvaten wet milieubeheer - wet milieubeheer Raads vergadering verschoven naar dinsdag 2 april Vragen??? wendt U tot de gemeentelijke voorlichter Archiefdiensten in Limburg presenteren bezoekersfolder Dinsdag 30 april Oranjefeesten 1996 Zaalvoetbaltoernooi Donderdag 21 maart 1996 - Pagina iMEENTEHUIS VENRAY iJaadhuisstraat 1 il: 0478-523333 ge: 0478-523222 irrespondentie-adres' itbus 500 AM VENRAY .eningstijden: Publieksbalie: maandag t.m. vrijdag 08.30-17.30 uur. Voor zaken rond Gemeentewerken en Financiën kunt u voorlopig alleen in de ochtenduren van 09.00-13.00 uur terecht (op maandag tot 17.30 uur). In de oneven weken op vrijdag is het gemeentehuis tot 13.00 uur geopend. Vakbalies van Burgerzaken en Sociale zaken: maandag t.m. vrijdag van 09.00-13.00 uur (op maandag tot 17.30 uur). De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspra- kenspreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). &kuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou- i elke maandag van 10.00- |1.00 uur spreekuur. Bezoek is pen mogelijk na telefonische raak, tel. 0478-523311 of j|312. jlsvergadering Üaatste dinsdag van de j, aanvang 19.00 uur. De ondergrondse glas-, textiel- en blikcontainers aan de Kruidenlaan in Landweert worden sinds hun plaatsing twee weken geleden prima gebruikt. Deze week moesten de bakken alweer geleegd worden. In de gemeente Venray staan de eerste ondergrondse textiel- en blikcontainers van Limburg. Deze zijn onderdeel van een experiment in de wijk Landweert. De onder grondse containers vervangen de twee oude glasbakken die boven gronds stonden in de buurt van de voormalige supermarkt. Het gaat om een proef omdat het de eerste ondergrondse containers zijn met een inhoud van 4 m3 en Ingekomen bouwaanvragen :r voldoening aan het bepaalde nikel 41 van de Woningwet treft iderstaand aan een overzicht van nde afgelopen week bij burge ster en wethouders van Venray komen bouwaanvragen. iet bouwen van een carport aan de rormentil I te Venray tnv P.P.P.R. ran der Vorle, Tormentil I het bouwen van een zonneranda aan Ie Brennerlaan 13 te Venray tnv J.H.M. Lemmen. Brennerlaan 13: iet bouwen- van een carport aan de Wederik 14 te Venray tnv R.C. ichaaphok. Wederik 14; iet bouwen van een carport aan de Wederik 12 te Venray tnv N.J.M. van Westen, Wederik 12: iet vergroten van een varkensstal san de Roffert I te Castenray tnv I.A.P.M. Cremers, Roffert I iet uitbreiden van de woning aan het -hristoffelkruid 52 te Venray tnv P. Kranenburg, Christoffelkruid 52; het bouwen van een dakopbouw aan de Hubertusstraat 24 te Venray tnv R B. Bogaard. Hubertusstraat 24; iet bouwen .van een dakopbouw aan de Hubertusstraat 22 te Venray tnv A.P.W.L. Willems, Hubertusstraat !2; het bouwen van een varkensstal aan et Peelken 2 te Ysselsteyn tnv W. uijten. Peelken 2; :t uilbreiden van een woning aan !t Lamersveld 8 te Venray tnv G.J. oppenreijs, Lamersveld 8: it bouwen van een trafo-ruimte aan Veulensewcg 20 te Veulen tnv ijsen Granico. Veulenseweg 20; it verbouwen van de panden Énseniusplein en Henseniusstraat 4 Venray tnv I. en A. Poels. ingstraat 164: 1 bouwen van een garage aan de Öionsweg 150 te Oostrum tnv J.C. fijntjes. Stationsweg 150: 1 bouwen van bedrijfsruimte aan Spurkterweg/Macrostraat te snrav tnv Nelipak Holding B.V.. Btbus 37; 't vernieuwen van de woning aan Boudewijnhof 7 te Venray tnv 0-W.M. Eibers, Boudewijnhof 7; it bouwen van vijf woningen aan Seilier te Venray tnv W.H.G. euren. Korte Drilweg 6; bouwen van een garage/carport het Kleindorp 24a te Merselo G.M.J. Gielens, Kleindorp 24a; bouwen van een serre aan de lUrahof 2 te Venray tnv H.J.M. ïijnders, Laurahof 2; 't renoveren van de gevel aan de aasheseweg 83 te Venray tnv alfa Industries B.V.. Postbus 505. Bouwvergunning verleend gemeester en wethouders heb- in de afgelopen week voor Maande bouwplannen bouw- nning verleend. t bouwen van een tuinhuisje en JZigen zijgevel aan het Groene W 7 te Venrav tnv F.J. de Roos, «ene Hart 7: t bouwen van hobbyruimte aan de 'unisbloem 24 te Venray tnv M. Creemers, Teunisbloem 24; - het bouwen van een berging aan de Hoenderstraat 14 te Venray tnv H.J.C. Willems, Hoenderstraat 14; het verbouwen van een boerderij aan de Enge Steeg 2 te Leunen tnv W.H.P. Jenniskens. Enge Steeg 2. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmelding bouw toestemming afgegeven. het bouwen van een telefooncentrale aan 't Liene te Venray tnv P.T.T. Vastgoed. Hondsruglaan 87. Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kun nen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die ter mijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagteke ning van deze publikatie wordt inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het bouwen van hobbyruimte en een portaal aan De Leng 13 te Oirlo tnv T.J.M.Rijbroek, De Leng 13; het bouwen van een carport aan de Wederik 14 te Venray tnv R.C. Schaaphok, Wederik 14; het bouwen van een carport aan de Wederik 12 te Venray tnv N.J.M van Westen, Wederik 12: het bouwen van bedrijfsruimte aan de Spurkt te Venray tnv Nelipak Holding B.V.. Postbus 37: het bouwen van een berging aan de Sleutelbloem 58 te Venray tnv J.T.M. Arts, Sleutelbloem 58; t het vergroten van de woning aan het Penningkruid 85 te Venray tnv F.C.P de Kok. Penningkniid 85: het uitbreiden van de woning aan de Brienshoekweg 2 te Leunen tnv P Lucassen, Brienshoekweg 2. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 maart 1996 geduren de 2 weken vooreen ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 21 maart 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer. Per I april 1996 stopt de gemeente Venray met het subsidiïren van com postvaten. De vraag is na de komst van de GFT-container drastische afgenomen. Desondanks is de gemeente dik tevreden over het aan tal compostvaten dat er werd ver kocht. In totaal schaften 1836 men sen zich met subsidie een compostvat aan. Dat is circa 15% van alle woningen. In totaal heeft de gemeente ruim 90.000 gulden aan subsidie voor compostvaten uitge keerd. Mevrouw De Loo, de verantwoor delijke wethouder voor het afval in de gemeente Venray. noemt 1836 - waarvan 465 grote vaten - een respectabel aantal. Zij legt uit: "Het was een voortraject van de geschei den inzameling van afval. We wisten dat per 1 januari 1995 de gescheiden afvalinzameling verplicht zou wor den ingevoerd. Daarom wilden we de burger tevoren aan een compost vat laten wennen. Thuis composte- ren vermindert de hoeveelheid afval in de GFT-container en dus de ver werkingskosten voor de gemeente". Als een compostvat optimaal wordt gebruikt betekent dit, dat een gemiddeld gezin jaarlijks ongeveer 300 kg minder GFT-afval in de con tainer doet. Dit komt overeen met ca. 550 ton GFT-afval (verwerkingskos ten ca. f 75.000,--), waarmee de sub- sidiekosten binnen 2 jaar ruim schoots worden terugverdiend. Volgens de wethouder beschikt de gemeente niet over onderzoekscij- fers, maar zij verwacht dat de bespa ring lager zal uitvallen. Zeker ook omdat het compostvat sinds de komst van de GFT-container in veel gevallen minder gebruikt wordt. Ook de Boerenbond blikt tevreden terug op de actieperiode: "We heb ben er weliswaar meer werk mee gehad dan het omzet opleverde, maar er zijn wel extra veel mensen in onze winkel gekomen. We wilden bovendien laten zien dat de Boerenbond ook hart heeft voor het milieu". Op dit moment heeft de Boerenbond in Leunen nog een tien tal vaten in voorraad. Deze wordt voorlopig niet meer aangevuld. Wie dus nog een compostvat wil aan schaffen. moet snel zijn. omdat naast glas ook textiel en blik ondergronds worden opgevangen. De proef moet uitwijzen hoe een en ander in de praktijk werkt. De gemeente gaat ervan uit dat een grotere bak ondergronds wel licht minder vaak geleegd zou hoe ven te worden. Op die manier kun nen de kosten beperkt worden. Door ook blik en textiel geschei den in te zamelen hoopt de gemeen te de hoeveelheid restafval te ver minderen (besparing op stortkosten) en het nuttig hergebruik te verho gen. BLIK Weet u dat wij in Nederland elk jaar 1.065 miljoen conservenblikken en drankblikjes gebruiken Dat betekent 71 blikken per Nederlander per jaar. In Venray dus 36.000 x 71 2.556.000 d.w.z. 2,5 miljoen blik ken in Venray per jaar. In Landweert wonen ongeveer 5000 mensen: zij produceren gemiddeld dus 355.000 conservenblikken en drankblikjes. Wat mag er in de blikbak. wat niet De meeste blikverpakkingen kunt u zo in de blikbak kwijt. Conservenblikken, frisdrankblikjes, sigarenblikjes, koekblikken, kroon- kurken, maar ook lege spuitbussen. Lege verfblikken kunt u het beste bij het milieustation kwijt. Daar kunnen ze dan bepalen of de blikken bij het chemisch afval thuishoren of (als de blikken goed leeg zijn) in de blikcontainer. TEXTIEL De gescheiden inzameling van textiel is al redelijk ingeburgerd in Venray. Nieuw is echter een textiel- container in de wijk. De andere twee staan immers op het milieustation. Mocht deze container aan de behoefte voldoen dan zal het aantel containers op straat (in de wijk) uit gebreid worden tot een tiental. Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit: Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Metromedia Technologies International INC. Stadhouderskade I4E, 1054 ES te Amsterdam voor een vergunning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor hel oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het computergestuurd verven van grafi sche afbeeldingen op vinyldoek. gelegen aan de Metaalweg te Venray. De vergunning wordt onder opleg ging van voorschriften en/of beper kingen in het belang van de bescher ming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 21 maart tot 2 mei 1996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kun nen ook. na telefonische afspraak (0478-523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van dè Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit: b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. ddgenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State. afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van; I. J.A.PM. Cremers. Roffert I. 5811 AT te Castenray voor het bouwen van een machineberging, gelegen aan de Roffert 1 en 3 te Castenray. De melding kan worden ingezien van 21 maart tot 4 april 1996 in hel gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray. op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook. na telefoni sche afspraak (0478-523630), wor den ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 21 maart 1996 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer. De vergadering van de Venray se gemeenteraad, die stond gepland voor komende dinsdag 26 maart, wordt verschoven naar dinsdag 2 april. Dit houdt verband met de extra commissievergaderingen die o.a. volgende week dinsdag plaats vinden over de kerntaken- en effi ciency voorstellen rond KEERpunt. De agenda van de raadsvergade ring wordt volgende week op deze pagina bekend gemaakt. Belangrijkste onderdeel van de agenda vorint ook dan de bespre king van het raadsvoorstel rond KEERpunt. Volgende week maandag, dinsdag en woensdag vinden in het gemeente huis de commissievergaderingen over de kerntaken- en efficiencyvoorstellen rond KEERpunt plaats. Op maandag 25 maart is de sector Gemeentewerken aan de beurt, dinsdag 26 maart de sector Maatschappelijke Diensten en woensdag 27 maart de sector Middelen en Ondersteuning. De vergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden kunnen aan het begin van de vergadering gebruik maken van hun spreekrecht. De commissies Milieu. Openbare werken en VROG bijten op maandag vanaf 19.00 uur het spits af. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek 3. Concept-raadsvoorstel inzake bespreking kerntaken- en efficiency-voorstellen inzake KEERpunt. 4. Rondvraag en sluiting De commissies Onderwijs. Sport en Sociaal-Cultureel Werk en Cultuur. Maatschappelijke en Sociale zaken volgen op dinsdag 26 maart vanaf 19.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek 3. Concept-raadsvoorstel inzake bespreking kerntaken- en efficiency-voorstelien inzake KEERpunt. 4. Rondvraag en sluiting De commissie fïnanciïle en economische zaken komt op woensdag 27 maart bijeen. Het eerste deel van de agenda (tot en met punt 3) wordt samen met de commissie AZ gehouden. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Bespreken advies Coopers Lybrand en raadsvoorstel KEERpunt. 4. Vaststelling verslag van 28 februari 1996. 5. Economische en agrarische aangelegenheden. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Ingekomen stukken en mededelingen. 8. Rondvraag en sluiting Oorlogstuig Tijdens graafwerkzaamheden in een tuin aan de Molenhofweg kwam een staartstuk van een mortiergra naat naar boven. Eenzelfde oorlogssouvenier kwam ook naar boven bij het voet gangerstunneltje onder de Deur- neseweg ter hoogte van het Brukske. Wie vanaf donderdag 14 maart 1996 in Limburg een archiefdienst bin nenstapt, krijgt gratis een folder uitgereikt, die de titel draagt: 'Hoe ver meld ik archiefbronnen'. De folder is een klein, mooi verzorgd boekje dat de archiefdiensten in Limburg gezamenlijk tot stand hebben gebracht. Met deze uitgave willen zij het archiefonderzoek nóg aantrekkelijker maken dan dat op zichzelf al is. Hoe kan zo'n folder daartoe bijdragen? De professionele archiefdiensten in Limburg beheren kilometers archief bescheiden. Die gigantische hoeveelheid materiaal is er voor de gebruikers, de onderzoekers. Maar het is een hele kunst om daarin de weg te vinden en de weg te onthouden. Daarom is het van wezenlijk belang dat de vindplaats van een archiefstuk op exacte en juiste manier wordt genoteerd. Elke archiefgebruikcr kan een belangrijk dokument dan later"terugvinden en anderen kunnen het ook snel en gemakkelijk opzoeken. Wat dat betreft kan men het werken in archieven vergelijken met een computer: die kan een bestand ook niet vinden als er maar één lettertje fout is in de opgegeven naam. In de folder wordt op korte en heldere wijze uiteengezet hoe men zo'n vindplaats of bron moet vermelden. Eigenlijk niets bijzonders dus, maar het moetje natuurlijk wel een keer verteld worden. Dat gebeurde tot van daag altijd mondeling. De ervaring leerde dat het beter is die kennis voor- taaif schriftelijk over te dragen in de vorm van dit gratis boekje. De archief- gebruiker wordt immers toch al overstelpt met mondelinge informatie. Het boekje bevat drie bladzijden voorbeelden, die oplopen van eenvoudi ge tol heel ingewikkelde vindplaatsvermeldingen. De gebruiker krijgt zo een helder idee wat de bedoeling is. De archivarissen verwachten dat de bezoekers snel het nut van de folder zullen inzien. Het boekje telt twaalf bladzijden. Het past in de jaszak. PEEL EN MAAS een abonnement waard Evenals vorige jaren zal ook in 1996 het Oranjezaalvoetbal toernooi worden georganiseerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koninginnedag. Iedereen die aan dit evene ment wil deelnemen wordt verzocht onderstaand inschrijf formulier in te leveren bij de afdeling Welzijn van de gemeente Venray, t/m maandag 22 april a.s. 12.00 uur of bij Sporthal De Wetteling (dhr. Van Katwijk). Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen, bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten ^^Jragen per team f 20,-. Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1996 Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoetbaltoernooi 1996 met I herenteam: naam van het team kleur shirts/broek: naam kontaktpersoon: adres: woonplaats: telefoon:

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13