PEEL EN MAAS Intervencollege mogelijk in 1997 leeg Venray heeft eigen drussoverlastteam Industriebond FNV krijgt eigen kantoor Reeds 65.000 gulden voor Kloostermonument Sportfokker van het jaar Stamboom onderzoek en heemkunde PEEL EN MAAS Wildbeheer eenheid aan de grote schoonmaak Internet Privé Onbeperkt Internet vanaf ƒ30,- per nind Tel. 0478-588454 Piet van Bracht uit Oostrum is tij dens de jaarvergadering van Pels en Pluim in Wilbertoord benoemd tot sportfokker van het jaar 1995. Piet van Bracht is fokker van watervo gels en boekte het afgelopen jaar diverse successen op shows in bin nen- en buitenland. Pels en Pluim is zeer in haar nopjes met Piet van Bracht als lid van de vereniging. Piet van Bracht wordt in zijn hobby bijgestaan door dochter Mieke, die het afgelopen jaar ook al diverse keren succesvol was met haar die ren. Genealogisch Historisch Weekend Op zaterdag 16 en zondag 17 maart is er een groots opgezet Genealogisch Historisch Weekend in zaal Concordia, Spoorstraat 15 te Vierlingsbeek. De organisatie is in handen van de afd. Land van Cuyk en Ravenstein van de Nederlandse Genealogische Vereniging en Stichting 'De Oude Schoenendoos' uit Vierlingsbeek- Overloon. De zaal is beide dagen open van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Gepresenteerd worden o.a.: Doop- en trouwgegevens: dhr. W. Jaegers is aanwezig met kaartenbak ken met daarin de gegevens van de doop- en trouwboeken van alle parochies van het Land van Cuyk en het Land van Ravenstein over de periode van ca. 1650-1811. Een uitgebreide kollekte bidprent jes van dhr. C. Verberk van personen welke overleden zijn voor 1950, in de kerkdorpen welke behoren tot de gemeente Vierlingsbeek. Een genealogische bibliotheek met een groot aantal eigen uitgaven. Tijdens dit weekend zal ook het vierde en laatste deel gepresenteerd worden van de Regesten op het Vredegerecht en wel kanton Boxmeer. Eerder verschenen reeds de kantons Grave, Gemert en Ravenstein. Het betreft hier duizen den uittreksels van akten, welke gepasseerd zijn tussen 1811 en 1838 voor de Vrederechter, de voorloper van de kantonrechter. Een informatiestand waar men terecht kan met vragen over stam boomonderzoek en het gebruik van de computer. In een aparte zaal zal telkens afwisselend een diaklankbeeld over stamboomonderzoek, een oude filmopname over historische plekjes en een dia-serie over de kerkdorpen getoond worden. Een tentoonstelling over kerk schatten en gilde-zilver. Een fotoboek over Vierlingsbeek en Groeningen. Informatie, foto's etc. betreffende emigratie vanuit Oost-Brabant. Tijdens dit weekend bestaat de mogelijkheid in te tekenen voor een boek dat gaat verschijnen in verband met de komende opheffing van de gemeente Vierlingsbeek: 'Uit zo'n duizend jaar verleden van Vierlingsbeek'. Het Gemeentearchief van Venray zal aanwezig zijn met divers archiefstukken. Verder presenteren de volgende verenigingen, instanties en organi saties uit de gemeente Vierlingsbeek historisch materiaal: Gilden, muziekverenigingen, zangvereni gingen, sportverenigingen, vogel verenigingen, jeugdclubs, buurtver enigingen, carnavalsverenigingen, KVO en NCB. Winkeldiefstallen Vrijdagmiddag werd een 42-jari- ge inwoner van Uden in een super markt aan De Bleek betrapt doen hij 20 pondspakken koffie mee wilde nemen zonder die te betalen. De waarde bedroeg ƒ127,80. Hij had wel een pak toiletpapier ter waarde van 80 cent afgerekend. De man werd aan de politie overgegeven, die hem na verhoor en opmaking van proces-verbaal naar huis stuurde. Hij verklaarde geld voor drugs nodig te hebben. Een 16-jarige Venraynaar werd betrapt in een kledingzaak in de Grotestraat toen hij een broek mee wilde nemen zonder die te betalen. Dat gebeurde vrijdagavond. On danks dat hij de schade wilde ver goeden, werd hij aan de politie over gegeven, die hem voor afdoening doorverwees naar het Haltprojekt. Zaterdagmiddag werd uit de Primafoonwinkel in De Bleek een telefoontoestel ter waarde van ƒ800,- gestolen. De diefstal werd bemerkt en de daders werden ge volgd door personeel, terwijl de politie in kennis werd gesteld. Het tweetal, een broer en zus uit Tilburg, 29 en 25 jaar oud, ging een in de Hoenderstraat gelegen cafetaria in. Twee politiesurveillanten konden het tweetal daar aanhouden. Zij wer den naar het politiebureau overge bracht. elke week nieuws parkeerplaatsen ten behoeve van de nabijgelegen horecavoorzieningen. Op welke wijze woningen op de plek van het Intervencollege gereali seerd zullen worden is nog niet dui delijk. Bekeken wordt of de huidige gebouwen gebruikt kunnen worden maar sloop en nieuwbouw behoort ook tot de opties. 1NBREIDING In het volkshuisvestingsplan wor den ongeveer twaalf lokaties aange geven waar in de toekomst een "funktieverandering" te verwachten is. De gemeente wil op die lokaties woningen realiseren, wat in vakter men inbreiding wordt genoemd. Daarbij wordt aangegeven wanneer mogelijk woningen gerealiseerd gaan worden. Zo zullen op het ter rein van de voormalige biologische school aan de Eikenlaan twintig koopwoningen gebouwd gaan wor den. Dat ligt voor 1997 in de plan ning. Op het terrein van de MAVO aan de Christoffelkruid zullen 60 koopwoningen gebouwd worden. Ook die staan voor 1997 in de plan ning. BEUKENLAAN Minder gemakkelijk ligt de situ atie aan de Beukenlaan. Daar kan ruimte gemaakt worden op de plek Landbouwer en loonwerker kregen proces-verbaal Maandagmorgen omstreeks 11.00 uur werd op een landbouwperceel aan de Hoopweg een 44-jarige loon werker door de politie verbaliseerd omdat hij dierlijke meststoffen aan het uitrijden was. De mest werd niet geïnjecteerd of ondergewerkt. Het was al de tweede ton dierlijk mest die de loonwerker aan het uitrijden en het verspreiden was. Tegen de opdrachtgever, een 52- jarige landbouwer, werd eveneens proces-verbaal aangezegd. Het Pastoor Wijnhovenpark zal in de toekomst blijven beslaan. Wel gaat de gemeente kijken naar een betere stedebouwkundige overgang naar de huizen in de Kruisstraat en de Antoniusstraat. Op de plek van het Intervencollege zullen woningen gerealiseerd gaan worden. van de gymzaal maar ook op de lokatie van de vrije academie. Het gaat daarbij echter om twee kleinere stukjes grond. De gemeente wil bekijken of door het schuiven met funkties, een groot stuk grond vrij kan komen voor woningbouw. "We moeten voorkomen dat het een lap pendeken wordt", aldus Gijs Frencken. De Beukenlaan zit voor wat betreft het ontwikkelen van plannen, overigens nog niet in de planning. Realisatie in 1997, zoals het volkshuisvestingsplan aangeeft, is daarom nogal prematuur. Verder is de gemeente in gesprek met een projectontwikkelaar die iets wil gaan doen met het voormalig terrein van transportbedrijf Boom aan de Oostsingel. Eerdere plannen stuitten daar op teveel bezwaren. Nu wordt bekeken of daar wat anders gerealiseerd kan worden. Andere toekomstlokaties liggen in de omgeving van de Tuinstraat (waar nu het tankstation van Gerven is gevestigd) en op de hoek van de Bontekoestraat/Eindstraat. Ook het terrein van Braks bouwmaterialen aan de Bongerdstraat staat op de lijst maar vooralsnog heeft dit bedrijf haaf aktiviteiten in Venray geconcentreerd. Hier staat dan voor het jaar 2000 nog niets in de plan ning. Datzelfde geldt voor mogelij ke woningbouw aan de Wilhelminastraat (op de plek waar nu garage Lenders is gesitueerd) en op de Wieën (nabij de bijzondere school Focus). Frencken wijst erop dat van enke le lokaties de gemeente het idee heeft om hier woningbouw te reali seren of om bedrijven te verplaat sen. Bij het kopen van een luiis komt heel wat kijken. Het is clan ook prettig als u in zo'n spannende tijd op anderen kunt bouwen. Op de hypotheekadviseur van de Rabobank bijvoorbeeld. Die bekijkt samen met u de vele flexi bele hypotheekvormen en lage rentetarie ven. En luistert naar uw wensen. Zodat u niet alleen een hypotheek kiest die nu bij u past. Maar ook in de toekomst. Meer weten? Maak dan een afspraak met onze hypotheekadviseur. Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Rabobank Meerlo-Wanssum, Venray-Oostrum en Zevenrode tel.nr. (0478) 538200 530200 en 530520 Het gebouw van het Inter- college aan de Leunseweg toniusstraat komt mogelijk in zomer van 1997 leeg te staan, gemeente wil begin volgend plannen voorbereiden om ingbouw in deze hoek van het m te realiseren. Hierbij zou gaan om het gedeelte tussen de e eerder genoemde straten tot de Fransiscuslaan. Volgens |t volkshuisvestingplan kunnen r dan honderd sociale huur ingen worden gerealiseerd. woordvoerder van het rvencollege kon echter desge- agd niet bevestigen dat de I die zomer verhuist. Het bekijkt momenteel de ijkheden van een verhuizing j hierover zal het eerste half nog geen uitsluitsel over en. gemeente wil met het ontwik- i van plannen voor het ervencollege tegelijkertijd een lebouwkundige invulling aan het toor Wijnhovenpark geven. Het k zelf zal ongeschonden blijven lar volgens Gijs Frencken van de meente Venray wil men de over lig van park naar woningen stede- luwkundig verfraaien. Daarbij enl volgens Frencken ook reke- ing gehouden te worden met de Inbraak in woning Tijdens afwezigheid van de bewo- rs werd toegang verkregen tot een f wing in de Kastanjestraat. Omdat n sporen van braak werden aan- rofren vermoed de politie dat toe- g was verkregen door via de ivenbus 'te hengelen'. Ont- emd werd een geldkistje met iele gouden trouwringen en een iden ring met blauwe steen. De gen hebben grote emotionele arde. Verder zaten voor de dader lelangrijke papieren in het geld- tje; voor de eigenaar zijn ze ech- wel belangrijk. Rabobank Ze zijn fantastisch geholpen, maar aan de hypotheekadviseur hadden ze nog het meest. DONDERDAG 14 MAART 1996 Nr. 11 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De basiseenheid Venray van de politie Limburg Noord heeft woensdag een drugsoverlastteam ingesteld. Het uit zes agenten bestaande team wordt speciaal belast met de overlast die wordt veroorzaakt door drugs en de ver koop ervan. Tevens is er die dag een speciale telefoon overlastlijn in werking gesteld. Dit speciale nummer, 531164, is gekoppeld aan een antwoordappa raat. Klachten kunnen derhalve ook anoniem worden ingesproken. Veel inwoners durven klachten met betrekking tot drugs niet bij de politie te melden. Door het inspre ken van een bericht op het ant woordapparaat kan ook een anonie me klacht adequaat worden behan deld. De zes agenten gaan zich naast de bestrijding van de drugsoverlast ook bezighouden met voorlichting. In eerste instantie wordt die gegeven aan basisschoolleerlingen die op korte termijn het voortgezet onder wijs gaan volgen. De Industriebond FNV afdeling Venray, vierde afgelopen vrijdag het 50 jarig bestaan. Tijdens die avond, welke in de Kiosk werd gehouden, werd door verschillen de woordvoerders lovend gespro ken over de Venrayse afdeling. Onder hen ook de voorzitter van de Industriebond, dhr. v.d. Weg. Deze uitte de nodige kritiek op het beleid van de regering. De burgers worden volgens hem met verslech teringen geconfronteerd (ecotax, afschaffing ziektewet) die niet nodig waren. v.d. Weg pleitte voor een politiek met een eerlijke verdeling De jubilarissen van de Industriebond FNV die afgelopen vrijdag gehuldigd werden. van de welvaart, v.d. Weg ging ver der ook in op de dingen die de bur gers nog te wachten staan op het gebied van de sociale voorzienin gen. De industriebond FNV zal in ieder geval strijden voor de welvaart van haar leden. De voorman van de industriebond stond tenslotte ook nog stil bij de 25 jubilarissen van de industriebond FNV. Deze werden vrijdagavond gehuldigd voor hun inzet voor de bond. Tijdens de feestavond werd door het afdelingsbestuur bekend gemaakt dat de industriebond FNV, afdeling Venray, nu een eigen kan toor heeft gehuurd, om de dienstver lening aan de leden te optimaliseren. Het kantoor, dat begin april in gebruik wordt genomen, ligt aan het Henseniusplein nr. 10 (tussen Pet's Place en September). De opzet is om, samen met andere bonden van de FNV, dit kantoor te laten uit groeien tot een plaatselijke en regio nale vakbondsplek, dicht bij de leden. Vele tientallen jaren - soms zelfs meerdere eeuwen - zijn in Venray en wijde omgeving tal van kloosterge meenschappen op de meest uiteen lopende terreinen van het sociaal maatschappelijk leven werkzaam geweest. Door allerlei religieuze en maat schappelijke ontwikkelingen hebben in de laatste decennia de kloosterlin gen zich helaas moeten terugtrekken uit werkkringen, zoals b. v. onder wijs, ziekenverzorging en psychia trische zorg. In de overtuiging, dat de jarenlan ge aanwezigheid en het werk van deze kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving van zeer grote betekenis is geweest en de herinne ring daaraan voor het nageslacht bewaard dient te blijven, is in de gemeente Venray de STICHTING GEDENKTEKEN KLOOSTERS opgericht. Zij wil in Venray een gedenkteken oprichten om zo de dank van de Venrayse bevolking tot uitdrukking te brengen voor het vele werk, dat paters, broeders en zusters vaak belangeloos hebben verricht op sociaal-cultureel en sociaal-econo misch terrein. Tevens stelt de Stichting zich ten doel een Gedenkschrift samen te stellen als blijvende herinnering aan de belangrijke rol, die de kloosters in het verleden in de Venrayse gemeenschap hebben gespeeld. FINANCIëLE ACTIES Door de Stichting wordt gedacht aan het realiseren van een kunst werk - te situeren in het Stadsparkgebied nabij de Grote Kerk - dat het werk van de klooster gemeenschappen tot uiting brengt. Het realiseren van dit kunstwerk en het Gedenkschrift wordt begroot op een bedrag van f200.000,- Het verspreiden van een huis-aan- huisfolder heeft een bescheiden respons gehad. Vandaar, dat de Stichting momenteel onder het motto "Gedenk de Venrayse orden met een monument" bezig is met het systematisch aanschrijven van instellingen en mensen, waarvan verondersteld wordt, dat zij zich betrokken voelen bij het initiatief. Intussen zijn plm 500 mensen in Venray en de kerkdorpen benaderd en gebleken is, dat het initiatief aanslaat. Momenteel is er f 65.000,- binnen of toegezegd. Op basis van de opgestelde begroting rekent de Stichting op een gemeentelijke bij drage vaq f 12.500.- Daarnaast mag worden gerekend op materiële ondersteuning vanuit het bedrijfsleven. HET MONUMENT Er wordt van uitgegaan, dat het monument in principe door een Venrayse kunstenaar zal worden vervaardigd. Deze mag bij de vorm geving en structuur rekenen op de deskundige medewerking van de architecten Chris Colsen en Bert Lerou en de landschapsarchitect Frits Ruyten. De beeldhouwer Niel Steenbergen is als adviseur aange trokken. Uitgangspunt is, dat het een voor iedereen begrijpelijk monument zal worden, waarin o. m. de werken van barmhartigheid wor den uitgebeeld. Er wordt naar gestreefd om eind 1997 het monument te kunnen plaatsen. GEDENKSCHRIFT Onder leiding van de heer A. den Brok is een werkgroep bezig met het samenstellen van het Gedenkschrift, dat ongeveer 120 pagina's zal tellen en de geschiede nis van de kloosterorden en -congre gaties in Venray zal behandelen.De bedoeling is het boek tegen het eind van dit jaar klaar te hebben. BIJDRAGEN Iedereen, die waardering voelt voor het werk van de kloosterge meenschappen, kan een financiële bijdrage storten op: Rabobank Venray, rekeningnr. 17.39.67.760. Girorekening Bank 10.68.514 t.n.v. Stichting Gedenkteken Kloosters in de gemeente Venray. Betrapt bij diefstal Door oplettendheid van buurtbe woners, woensdagavond omstreeks 20.30 uur, konden de daders van een diefstal van twee kratten met lege flessen worden aangehouden. Die buurtbewoners, van de Maasheseweg, zagen dat twee jon gens op het terrein van het conferen tiecentrum aan de Gasstraat met die kratten aan het sjouwen waren. De politie kon een van de jongens aan houden. De tweede kon ontkomen. Tijdens het verhoor werd de identi teit van de tweede jongen bekend. De jongens geven toe recentelijk meerdere diefstallen te hebben gepleegd in het centrum. Het onder zoek wordt voortgezet. Op 16 maart houden de 'Wildbeheereenheid Venray'en de 'Wildbeheereenheid St. Hubertus Venray' in het kader van de Nationale Natuur Schoonmaakdag - een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging en de Stichting Nederland Schoon - een aktie om de terreinen die vallen binnen hun werkgebied te ontdoen van het daar terechtgekomen zwerfafval onder het motto: 'De natuur hou je natuurlijk schoon'. Het jacht bedrijf en de daarin samenwer kende VVBE's vormen zo een fijn mazig netwerk ter uitvoering van een natuur-zorgsysteem dat niet wordt gedragen door dure subsi dies, maar door mensen die betrokken zijn bij hun gebied. Ook dit jaar verleent de gemeente Venray haar medewerking aan deze aktie door de afvoer van het verza melde zwerfafval te verzorgen. Aan een opgeruimd terrein kan een positieve waarde worden toege kend. In een schone omgeving voelt iedereen zich immers prettig. Dat is dan ook de reden dat heel veel men sen hun medewerking willen verle nen aan het schoonhouden van gebieden die helaas door anderen vervuild achtergelaten worden. De aktie past bovendien geheel in het Natuurbeleidsplan, waarin wildbe- heerders een belangrijke bijdrage leveren aan het behouden en verbe teren van de ecologische kwaliteit van het leefgebied van wild. De beide WBE's uit de gemeente Venray spelen krachtig in op dit Natuurbeleidsplan. WBE's zijn samenwerkingsver banden van plaatselijke jachthou- ders op een oppervlakte van 5000 ha of meer. Gezamenlijk wordt gezorgd voor een planmatig w ildbe- heer. De voornoemde WBE's heb ben als werkgebied de gronden gelegen binnen de plaatsen Venray. Merselo. Leunen. Veulen. Smakt. Ysselsteyn, Oostrum. Heide. Castenray, Vredepeel en Oirlo. De aktie die op 16 maart uitge voerd wordt is kenmerkend voor de verantwoordelijkheid die de deelne mers aan het jachtbedrijf kennen voor het beheer van de natuurwaar den.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 13