Auto Arena: Nieuwe naam voor Van de Ven Automobielbedrijven Expositie 'Devotie in prenten' Spio Lopersgroep Peelrunners a St. Christoffel Schietvereniging De Roos Darten DC De Piëlhaas Motorcrossers Regio Venray Bridgeclub Venray Duivensport Luchtbuks schietvereniging De Treffers UW Katholiek Vrouwen Gilde OVB en LVB Oostrum Katholieke Vrouwen Vereniging LVB Venray LVB Oostrum KBO CDA Amnesty International Start gehoorzaamheidskursussen peel en maas |ina^Donderdag 7 maart 1996 - Pagina 9 Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur: jeugd/aspi ranten: maandag en vrijdag van 18.30-20.00 uur. Programma zaterdag 9 maart: Aspiranten-KZPC I9.I5 W.officials: A. Steegs en P Flinsenberg. Schelde-Heren Jeugd 17.15 Schelde-Heren I 19.30 Let op: Heren I en Heren Jeugd gaan gezamenlijk naar Terneuzen. Chauffeurs: Huub Jacobs. Perry Brands. Paul Nellen en John van Bers. Vertrek beide teams is om 14.30 uur. Trainingen: Donderdag 7 maart: Intervaltraining. PHV-terrein aan de Dijkerheidewes in Horst, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 9 maart: Wedstrijdvoorbereiding voor deel nemers Kuukvencross en voor de overigen is er een climaxloop: aan vang 15.30 uur vanaf parkeerplaats Schadijker bossen. Dinsdag 12 maart: Duurloop. start in Horst om 18.50 uur vanaf Ad Comperen aan de Berkelstraat 12 en in Sevenum om 19.30 uur vanaf v.d. Beele. Peperstr. 10. Wedstrijden: Zondag 10 maart: Kuukvencross Baarlo; 5 en 10 km; aanvang I 1.00 en 11.45 uur. Overige informatie: Yvonne Keijsers is al een tijdje haar Peelrunners trainingsjas kwijl. Ze weet niet waar en wanneer dat gebeurd is. In het waslabel staan haar initialen Y.L. Wil degene die hem heeft of misschien weet waar j is kontakt op nemen met Yvonne ofTwan. Gymnastiekvereniging Si. Christoffel heeft samen met ZAMO en de Hazekeutel de Camavalskrant rondgebracht. De Piëlhaas vond de opbrengst gewel dig. er is door de drie clubs heel wat bijeengesprokkeld. De opzet was goed. Het rondbrengen op zichzelf is heel leuk verlopen. Ieder deelne mend lid kreeg een kaartje waaróp de te lopen route ingekleurd was. Alle kleinere kinderen liepen in de middag/begin avond onder ouderbe geleiding. Er zijn vele melertjes afgelegd. Aan de deur werd men over het algemeen zeer enthousiast ontvangen. Onder het genot van kof fie of limonade en een appel, werden [■ervaringen uitgewisseld. II Opdonderdag I febr. jl. heeft St. Christoffel een gastoptreden ver zorgd op Beukenrode en op zaterdag 3 febr. daaropvolgend op Schuttersveld. Als act tijdens de Prinsenproclamatie in deze instel lingen hadden de leden van St. Christoffel gekozen voor dezelfde acl als vorig jaar bij Circus Mok. H Een beer liep onder begeleiding van 1 een dompteur op een bal. aapjes rol- 5 den en sprongen door hoepels, clowns deden mee aan acrobatiek, twee jongens hielden leggers vast waarop door de meisjes diverse rol len gemaakt werden en er werden iiverse koprollen vertoond alsmede mooi uitgevoerde radslagen. Enkele meisjes voerden tol slot nog een dans uit. Mede door de goede inzet van de leden van St.Chrisloffel werd ie act door de aanwezige bewoners ieel enthousiast ontvangen. Deze twee akties vormden voor de lub een goede start van dit feeste- ijkjaar. Volgend jaar weer! Afgelopen zaterdag hebben onze ongens een wedstrijd geturnd tegen IVO Schinnen. De uitslagen waren als volgt: Jongens kl. A. Deze wedstrijd werd door SVO Schinnen met I49.90p tegen I26.40p gewonnen. De persoonlijke uilslagen waren: 7. peen Vogels; 6. Bart Albers. 5. 'eter Franssen en 4. Marcel Cleuskens. Jongens kl. C-zuid. Deze wed- jfrijd werd eveneens door SVO Schinnen gewonnen. De punten varen 138.60 tegen I54.80p. De persoonlijke uitslagen waren: 9. joel Arts; 8. Siem van Kreij; 7. Freek van Lier; 6. Rob de Jong en 5. -uke Vogelzangs. Jongens kl. C-noord. Dit was wel een zeer spannende wedstrijd. Dit bleek ook uit de uitslag. SVO >chinnen won deze wedstrijd met :cn half punt verschil, t.w. I5I.0 •jgen I5().5p. De persoonlijke uit lagen waren: 8. Pim Lentjens; 5. 'latje Houwen; 3. Bart Killaars en Tom Limpens. Ook de Meisjes jeugd kl. 2 had- kn een wedstrijd en wel in en tegen nalanta Maasbracht. Deze wed- Irijd werd verloren met 157.50 •gen I50.05p. De persoonlijke uit lagen waren: II. Bo Bakens; 10. Hen Geurts; 9. Saskia Grootemaat; Loes Rouwette; 7. Sanne Niens; Anke Basten en 5. Sogie landers. Uitslagen: Melderslo I-Leunen I 1112-1083 Beste schutter: W. Koenen. 283p. Leunen 3-Maasbree 3 987-1014 Beste schutter: Th. Jansen. 256p. Zaterdag a.s., 9 maart wordt in café De Piëlhaas weer het maande lijkse whiskeydarten gehouden. Iedereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrij ven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 582187. Het toernooi begint om 20.30 uur. Zondag 10 maart wordt er het jaarlijkse darten gehouden voor al de honoraire leden en sponsors van onze club. De dartmiddag begint om 14.00 uur in café de Piëlhaas. Bij de eerste jeugd-motor- crosswedstrijd van de MON, die werd verreden in Lottum. wist Kevin Gielens in de klasse 60 auto maten de 3 plaats in de wacht te sle pen. Jimmy v.d. Laar eindigde bij zijn eerste wedstrijd in de klasse 60 versnellingen op een prachtige 6e plaats. Ook zijn broer Dennis is overgestapt naar een hogere klasse. Hij wist al meteen bij de 80 B de hoogste trede op te eisen. Ruud Pijpers werd algemeen 5e. In de klasse 80 A legde Niek v. Bentum beslag op de 9e stek. Bij de 125 jeugd kwam de 17e plaats in handen van Ad Coenen. terwijl Dave Jacobs de strijd vroegtijdig moest staken wegens machinepro blemen. Bij de veteranen eindigde Gerrit Hermsen als lie. Peter Pijpers moest vroegtijdig het rennerskwar tier opzoeken wegens motorproble men. Leon Janssen wist bij de lief hebbers beslag te leggen op een 14e stek, terwijl Rob Munsters de 20e plaats opeiste. In de klasse 125 junioren wist Marco Classens met de grootste beker huiswaarts te keren. In dezelf de klasse was de 5e plaats voor Johan Versteegen uit Wanssum en Freek Kuypers werd in het dagklas sement 12e. Bij de wedstrijd van zondag, die ook te Lottum verreden werd. wist Maarten v.d. Aa bij de 500 senioren beslag te leggen op de 15e plaats. Huber Simons eindigde als 23e en Rob Simons moest vroegtijdig de strijd staken. Bij de 250 junioren B eindigde Thijs Arts als I Ie: de 14e plaats kwam in handen van Henk Hagens. Ronald Driessen wist beslag te leg gen op een 28e stek. terwijl Michel Camps als 31e eindigde. Willy Mansvelders en Gerrit Hermsen reden beiden een manche en eindig den resp. als 33e en 34e. Bij de 125 junioren was ook nu de hoogste trede voor Marco Classens. Johan Versteegen eiste de 8e stek op, terwijl Freek Kuypers algemeen 18e werd. De 32e plaats in het dag- klassement was voor Edwin Logtens. Komend weekend zijn de wed strijden te Cuyk en Wijchen. Op een toch wel gedenkwaardige dag. donderdag 29 februari speelden we de voorlaatste avond van onze kompetitie. Hel zal nog vele jaren duren voordat we weer zoiets zullen meemaken. Aan het begin van de avond werd meegedeeld dat in het vervolg de drie arbiters elk een lijn voor hun rekening zullen nemen. Mevr. P. Bouhuys de gele lijn. mevr. J Jungslager de rode en dhr. J. Huys de groen. Deze mededeling is vooral voor de weinigen die afwezig waren, zodat ook zij in de komende weken weten wie ze in geval van arbitrage kunnen roepen. Wanneer een van de arbiters verhinderd is wordt zijn/haar taak overgenomen door een van de anderen. Na vanavond zal de technische commissie zich gaan buigen over de vraag wie er in welke groep mee mogen strijden om de clubtitels. Aan de hand van de uitslagen wordt de rangorde bepaald en dus ook de promotie en degradatie. Voor hen die deze keer aan de beurt zijn om te degraderen mag het een troost zijn dat men ook in de lagere groep u liefdevol zal opvangen en dat men u alle kans zal geven het verloren gegane terrein weer terug te winnen, als u dat tenminste verdient. De voorlopige uitslagen van afge lopen week: Geel: I. ds. Cals-Poels: 2. ds. Paris-Stappers: 3. ds. Delsing- Vollebcrg (een volledige damesaan- gelegenheid dus); Rood: I. mw. Bouhuys-hr. Goumans; 2. ep Meyer; 3. hr. Van Lieshout-mw. Sprenkels; Groen: I. mw. Huisman- hr. Vervuurt; 2. hr. Arts-Arts; 3. ep. Van Toor.^ Programma: lktekstm:Vanavond: Laatste avond kompetitie. Donderdag 14 maart: Eerste avond kampioenskompetitie. PDV De Zwaluw Het nieuwe seizoen staat voor de deur. Vrijdag 29 maart worden de duiven ingekorfd voor de eerste Vitesse-vlucht van hel nieuwe sei zoen. de wedvlucht vanuit Duffel, zo'n 115 km in vogelvlucht. Als voorbereiding op het nieuwe vliegsetzoen is er op maandag 11 maart de voor alle liefhebbers zo belangrijke Vliegvergadering. een vergadering waarin mededelingen worden gedaan en afspraken worden gemaakt, die belangrijk zijn voor het welslagen van het gehele komende vliegseizoen. Op de jaarvergadering van 29 januari jl. heeft het bestuur een dras tische wijziging ondergaan. Een wijziging die noodgedwongen moest plaats vinden daar onze vori ge voorzitter, de heer Jac Bastiaans om persoonlijke reden zijn funktie moest beëindigen. De heer Jac Bastiaans heeft als laatste zich vol ledig ingezet om een geschikt per soon te vinden om de funktie als voorzitter van hem over te nemen en naar aller tevredenheid is hij hierin geslaagd. De heer Chr. Hendriks is bereid gevonden om deze voor de vereniging belangrijke funktie op zich te nemen en werd met 100% stemmen gekozen. Heren Liefhebbers: denk allen aan de Vliegvergadering op maandag 11 maart in ons clublokaal aan de Eindstraat. De Rangers 3 - De Treffers1033- 956 Hoogste schutter: Fr. v. Soest, 248r. Er zijn zo van die dagen waar alles lukt. Zaterdag was een duide lijk voorbeeld van het tegengestelde. De koploper in de tweede klasse KLSB. de Rangers uit Swolgen, behaalden een zeer forse overwin ning en behielden daarmee alle kan sen op het kampioenschap. Komend weekend is het zaak voor ons team weer haar oude vorm terug te vin den en een score boven de duizend ringen te behalen. Tegenstander dan is het tweede team van Bree 4,5 uit Maasbree, momenteel vierde op de ranglijst. Met nog maar drie wedstrijden op de kalender is het zaak een van deze te winnen om deze kompetitie niet af te sluiten op de rode lantaarn positie. Ook al is het einde van het sei zoen inmiddels dicht bij, blijven nieuwe leden van harte welkom. Zij kunnen de komende maanden prima gebruiken om zich op het nieuwe wedstrijdseizoen voor te bereiden. Wij trainen iedere maandagavond van 20.00 uur bij cafe Hulsman. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Snuffelmarkt Op zaterdag 30 maart organiseert het KVG weer een Snuffelmarkt voor Jacqueline Eibers. Deze markt is van 11.00 tot 16.00 uur in zaal In den Engel. De opzet is hetzelfde als vorig jaar. Via de convocatie hoort u hierover meer. maar wij willen u alvast vragen om te kijken of u goede, gebruikte spulletjes hebt voor deze markt. U helpt Jacqueline hier enorm mee, want de gehele opbrengst gaat naar haar in Divinolandia. Ook hebben wij op die zaterdag veel hulp nodig om de goederen te verkopen, vooral 's mor gens. Hebt u goederen die u wilt afstaan of wilt u helpen, belt u dan met een van de volgende dames: mw. H. Darmstadt, tel. 583937; mw. L. Stoks. tel. 586659 of mw. W. Smeets. tel. 582935. Wij zijn blij met al uw aanbiedingen, dus laat a.u.b. iets van u horen. Internationale Vrouwendag Op vrijdag 8 maart is weer de Internationale Vrouwendag, ook dit jaar mede door hel KVG georgani seerd. Er is een aantrekkelijk en gevarieerd programma. Tevens wordt de Venrayse Vrouwenraad geïnstalleerd. U bent allen van harte welkom, vanaf 19.30 uur in zaal In den Engel. Poststraat I, Venray. De entree is gratis. Wandelclub Op maandag I I maart start weer de eerste wandeling van het voor jaar. We gaan naar de Breehei te Castenray. Verstrek om 13.30 uur vanaf het Kennedyplein. Van te voren s.v.p. opgeven bij mw. D. Fiers. tel. 582430 of mw. M. van Pelt. tel. 582740. De kosten voor drie wandelingen bij de eerste wan deling graag betalen (ƒ16,- voor wandelen en koffie na). De heer J. Michels is weer onze gids. Op dinsdag 13 maart hebben wij samen, de leden van de LVB en OVB de jaarlijkse H. Mis in Smakt. Deze begint om 19.30 uur. Aansluitend gaan wij naar hel Pelgrimshuis, waar wij gezamenlijk een quizavond houden. Deze quiz avond is georganiseerd door enkele leden van de LVB en OVB Wij gaan op eigen gelegenheid naar Smakt, maar als u geen vervoer heeft kunt u dit doorgeven aan een van uw eigen bestuursleden, dan wordt voor vervoer gezorgd. Dinsdag 12 maart is er wederom een kienavond. Er zijn leuke prijsjes te winnen Aanvang 19.45 uur Er kunnen nog leden en/of vrien dinnen van de leden mee naar de Breifabriek Marcienie. Op dinsdag morgen om 08.00 uur. Wij zijn dan rond de middag weer thuis. Men kan zich opgeven bij Tonny of Agnes tol en met dinsdag 26 maart uiterlijk. De datum van vertrek is 2 april. Dinsdag 12 maart wordt onze avond verzorgd door de journalist René Poels. Hij zet zich al jaren in als vrijwilliger voor de straatkinde ren in Brazilië. Door een interessan te en boeiende inleiding met prach tige dia's over zijn ervaringen bij de Indianen in de Amazone en tussen de straatkinderen van Rio de Janeiro in Brazilië beleeft u zijn tocht mee. De avond begint om 20.00 uur in café De Volle Maan. Dinsdag 19 maart is de bedevaart naar Smakt. We vertrekken om 14.00 uur met de fiets vanaf de par keerplaats bij het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Bij slecht weer gaan we met eigen vervoer naar Smakt. Maandag 17 maart is er een culture le kringavond in de schouwburg De Beejekurf, aanvang 19.30 uur. De avond wordt geopend door de kring voorzitster M. Volleberg. Hierna houdt mevr. J. Speetjes, provinciaal voorzitster een inleiding. De verdere avond wordt verzorgd door leden van verschillende afdelingen met zang, dans en voordrachten. Met een optreden van het bekende duo Um en Um wordt de avond afgesloten. De kosten bedragen ƒ10.- incl. koffie en vlaai. Kaarten kunnen worden afgehaald tot 13 maart bij M. Verheijen, Geeststraat 10 of op 13 maart bij de bedevaart te Smakt (uitwisseling met OVB). Algemene ledenvergadering KBO Venray-kom op 14 maart Binnenkort zal hel 30 jaar geleden zijn dat de afdeling Venray van de Katholieke Bond van Ouderen werd opgericht. Dit zesde lustrum zal in de jaarvergadering van 14 maart a.s. worden gevierd. In de afgelopen dertig jaar is de afdeling Venray- Kom uitgegroeid tot een forse afde ling van meer dan 500 leden. Er is in die periode ook veel gedaan voor de ouderen, niet alleen in Venray. maar ook in het land. De aktiviteiten, die in Venray worden georganiseerd zijn voor iedereen duidelijk zichtbaar. Maar wat er daarnaast op provinci aal en landelijk niveau gebeurt zien de meeste mensen niet direkt. Toch is dat minstens zo belangrijk als het organiseren van aktiviteiten in Venray. Om maar een voorbeeld te noemen: in de discussie over de betaalbaarheid van de AOW heeft ook de KBO onlangs zijn stem laten horen. Het bestuur van de Unie- KBO heeft duidelijk geprotesteerd tegen het voorstel van sommige politici om ook gepensioneerde ouderen te laten meebetalen aan de AOW. Het is daarom het belang van iedereen die in de vijftig is. om lid te worden van de KBO. Hoe meer leden, hoe luider de stem zal klin ken. die de belangen van ouderen wil behartigen Bij onderstaande adressen kunt u nadere inlichtingen verkrijgen. Agenda aktiviteiten 12 en 26 maart: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 14 maart: Jaarlijkse Ledenvergadering en herdenking van het 3()-jarig bestaan in Den Engel met na afloop optreden van Um en Um en daarna gezamenlijke koffietafel. Aanvang 14.00 uur. 21 maart: Bedevaart naar Smakt: wilt u zich hiervoor opgeven bij onderstaande adressen. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met een van de volgende personen: mw. I. Claessens, Handclstraat 55. lel. 585123; dhr. A.C. Hoogeveen. Den Aldenweg 18. tel. 583592; mw. R v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80, tel. 583122; dhr J Lipman, Isabellahof 17, tel. 584897; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5. tel. 583494. A.s. vrijdagmiddag 8 maart bezoekt een afvaardiging van het CDA Venray de NLW-bedrijven op het terrein Smakterheide. Na een uiteenzetting door direkteur dhr. Pleyers en een gedachtenwisseling met de afvaardiging zal een rond gang plaatsvinden door het bedrijf. Om half twee worden de CDA- leden verwacht bij de receptie van het bedrijf. In de raadsvergadering van febru ari was het belangrijkste punt van de agenda de herinrichting van het Jeruzalem-terrein. 'Een unieke kans om bij de nieu we inrichting van het totale 'Jeruzalem-gebied' de sociaal-cultu rele en educatieve instellingen geza menlijk te kunnen huisvesten in het aangekochte Jeruzalem-complex'. Dal was de insteek, die het CDA koos bij dit agendapunt. In het cultuurbeleidsplan van de gemeente Venray. dat eind vorig jaar door de raad is aangenomen, slaat o.a de wens verwoord om te komen tot de oprichting van een 'kunsten centrum'. waarin instellingen als de Muziekschool en de Vrije Academie gezamenlijk hun diensten aan kun nen bieden. De verwezenlijking van dit beleidsvoornemen kan financieel alleen door in kombinatie met ande re ontwikkelings-mogelijkheden voldoende middelen te vinden om dit te betalen. De ontwikkeling van het Jeruzalem-gebied met woning bouw maakt volgens de gepresen teerde plannen de realisatie van dat 'kunstencentrum' en de herhuisves ting van instellingen voor volwasse neneducatie mogelijk. Zo kunnen we dus meerdere knelpunten tege lijk oplossen. Veel waardering werd verder door ons uitgesproken voor de ruimtelij ke indeling en verkaveling van het gebied, de woningbouwplannen, de inpassing en versterking van het bestaande groen en de aandacht voor verkeer en parkeren. Een ander belangrijk agendapunt betrof de verruiming van het kwijt- scheldingsbeleid. Als CDA vinden wij het uitermate belangrijk, dat mensen, die financieel in de proble men zijn gekomen, ook geholpen kunnen worden. Als gemeente die nen we dan ook de mogelijkheden, die we op dit punt hebben optimaal te gebruiken. Deze verruiming van het kwijtscheldingsbeleid in onze gemeente betekent voor degenen, die daar een beroep op moeten doen. erg veel. Vandaar, dat wij dit dan ook volledig steunen. Vrijdag 8 maart staat de Venrayse groep van Amnesty International weer met haar jaarlijkse stand in het kader van Internationale Vrouwendag. Deze keer staan we op uitnodiging van diverse vrouwenor ganisaties, van 19.30 tot ca. 22.30 uur in zaal In den Engel met alge meen informatiemateriaal, kaarten en kaarsen en folders en voorbeeld brieven over de vrouwenaktie. Dit jaar staan bij ons de politieke en maatschappelijke problemen van vrouwen in Afghanistan centraal. In 1979 viel de Sovjetunie Afghanistan binnen om steun te ver lenen aan de communistische rege ring. Dit was het startschot voor een burgeroorlog waarin de regering werd bestreden door diverse Islamitische groeperingen, de Mujaheddin (heilige strijders). Het konflikt escaleerde toen de Verenigde Staten, om het commu nistisch gevaar in te dammen, de kant van de Mujaheddin kozen. Samen met hun bondgenoten (o.a. Groot-Brittannië. Saoedi-Arabië en Pakistan) begonnen zij massaal geld en wapens het land in te pompen. Dat de wapens die zij leverden wer den gebruikt om mensenrechten op grote schaal te schenden wisten zij. Maar dat was geen reden om een einde aan de leveranties te maken. In 1989 trokken de Sovjet-troepen zich terug en in 1992 werd de Islamitische staat Afghanistan uitge roepen. Maar van een sterk centraal gezag is geen sprake. De verschil lende Mujaheddin-groepen bevech ten nu elkaar en voor de burgerbe volking is de situatie eigenlijk alleen maar verslechterd. Tienduizenden burgers zijn gedood, honderdduizenden zijn dakloos en vijf miljoen mensen (een derde van de Afghaanse bevolking) zijn op de vlucht geslagen. Zoals gebruikelijk in dit soort konfliklen worden vrouwen extra getroffen; ofwel ze worden zelf direkt slachtoffer van verkrachting en mishandeling, ofwel worden hun familieleden gevangen genomen en gemarteld. Deze burgeroorlog krijgt in de internationale pers geen aandacht omdat Afghanistan geen nieuws waarde heeft. De Internationale diplomatie is gericht op hel blussen van brandhaarden elders in de wereld. Het volk van Afghanistan dreigt geheel aan haar lot te worden overgelaten. Om dat te voorkomen voert Amnesty International aktie. Amnesty kiest geen partij in hel konflikt. Zij wil slechts dat de ele mentaire mensenrechten door alle strijdende partijen worden gere- spekteerd en dal de bij de burgeroor log betrokken landen hun verant woordelijkheid erkennen. Kom daarom vrijdagavond naar onze stand in zaal In den Engel en neem een voorbeeldbrief of aktiefol- der mee! Voor inlichtingen over het werk van en voor Amnesty International kunt u bellen met H. Stevens tel. 589642. Auto Arena, dat is vanaf I maart de nieuwe naar voor Van de Ven Automobielbedrijven in Helden. Venray en Venlo. Na 50 jaar Van de Ven is Pon Holdings, onder andere importeur van Volkswagen en Audi in Nederland, de nieuwe eigenaar van de drie Volkswagen- en.Audi- dealerbedrijven. Ook bij Auto Arena kan de consu ment rekenen op veelzijdige dienst verlening en uitstekende service. Zakelijke rijders komen eveneens ruimschoots aan bod met een nieuw pakket van diensten. De eigen lease afdeling biedt reeds enkele jaren een klantvriendelijke service. Samen met het autoverhuurbedrijf wordt gezorgd voor een permanente mobi liteit. Maar er is meer. Wat te den ken van 24-uurs service voor perso nen- en bedrijfswagens? Als een van de eerste autobedrijven in Nederland staat Auto Arena dag en nacht klaar voor haar klanten. Het lijkt erop alsof de nieuwe Volkswagen Sharan het Auto Arena tijdperk gaal inluiden. Deze onlangs geïntroduceerde ruimtewagen maakt het Volkswagen gamma kompleet. Het is de perfekte aanvulling op de reeds beslaande Volkswagen lijn. Dat blijkt ondermeer uit hel aantal reakties naar aanleiding van de introduktie. die zelfs de stoutste ver wachtingen van de importeur over troffen. Komende maand wordt tevens het Arena pakket geïntroduceerd om de nieuwe naam extra bekendheid te geven. Zo verschijnt er deze week de Polo Arena die standaard voor zien is van licht metalen velgen, donkere achterlichten en radio voor bereiding. NIEUWBOUW Een nieuwe naam verdient een nieuwe behuizing. Daarom wordt in januari 1997 de hoofdvestiging van Auto Arena verplaatst naar Trade Port West in Venlo-BIcrick. Hier zijn nagenoeg alle model- en kleur- variaties te bezichtigen. Het nieuw- bouwpand biedt een efficiënte en' logische indeling waardoor de klant nog beter geholpen wordt. Een gigantische showroom biedt naast 35 nieuwe auto's plaats aan ruim 50 occasions. Op de eerste verdieping wordt een apart Audi Select Center gerealiseerd. De nieuwe werkplaats zal geheel worden ingericht naar de laatste richtlijnen op het gebied van werk- plaatsefficiency en milieu. Dit biedt voordelen voor het wcrkplaatspcrso- neel maar uiteindelijk is hiermee ook de klant gebaat. En dat kenmerkt de filosofie van Auto Arena waarbij de tevredenheid van de klant centraal staat. Op zaterdag 16 en zondag 17 maart gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstreken de gehoor- zaamheidsopleidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk. maar het kan nooit de bedoeling zijn dat het beest de baas over straat sleept, het huis houden ruïneert, bij de buurman zijn uitwerpselen deponeert, de postbode zijn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zijn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. 'Jong geleerd is oud gedaan', daar om kunnen puppies vanaf acht weken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwijs de eerste beginselen en 'goede normen en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt ook voor hon den. Een maximum leeftijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuurlijk wel gezond van 'lijf en leden' zijn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op zaterdag 16 maart a.s. naar het oefenterrein aan de Sinnesstraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC Venray-bordjes te volgen). Inschrijven kan in principe van 09.00 tot 11.00 uur. Maar vol is vol Het aantal vrije plaatsen is beperkt. 1 Handprenten Een 'Religieusen' of 'Geestelijck handt' Van deze hoogst zeldzame pren ten zijn bekend de geestelijke hand en de handschoenprent. De geestelijke of religieuze hand is van de twee het oudste. Het betreft altijd de binnenkant van een linkerhand. Bij beiden is het een hulpmiddel of handleiding voor meditatief gewetensonderzoek. De geestelijke hand was vooral in gebruik bij de Franciscanen, maar later ook bij de Jezuïeten. De handschoenprent is meestal uit papier geknipt en wordt soms ook 'Bernardus handschoen' genoemd. Nog vaker komt de benaming 'har- tenhandschoen' voor. omdat op de handpalm dikwijls een hart staat afgebeeld. Deze afbeelding en veel andere devotieprenten zijn alleen op 9 en 10 maart te bewonderen in het museum 't Freulekeshuus. Eindstraat 8. Beide dagen geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Een aan twee zijden bewerkte, uil- geknipte papieren lHe eeuwse hand schoenprent. niet aan een zijde een opgeplakte ingekleurde kopergravu re met daaronder de tekst: wees - gegroet - rnaria.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9