Regionale Voorleesdag Onderscheiding voor zr.Morris Wijkgebouw Op 't Nipperke Huldiging jubilarissen fanfare St. Oda Merselo PEEL EN MAAS Huisvrouwen kontakt Brukske Wijkcentrum De Kiosk Uitslag kinderoptocht Oud papier PEEL EN MAAS Nieuwe aktiviteiten Seniorservice Jeugdvereniging De Springplank Stille Omgang 1996 PEEL EN MAAS St.-Petrus'Banderikerk Vastenactie Groeien naar elkaar toe Bouwmij Janssen bedankt! Vormsel Voorbereiding op Pasen Samenstelling priesterteam PEEL EN MAAS Donderdag 29 februari 1996 - Pagina 9 Maandag 4 maart zal tijdens de jaarvergadering van de Bond van Wapenbroeders afd. Venray en Omstreken in het conferentiecen trum De Witte Hoeve, het Kruis van Verdienste worden uitgereikt aan mrs. J. Morris. Door haar jarenlange inzet voor Britse oorlogsinvaliden en voor de afdeling Venray heeft het hoofdbe stuur haar deze onderscheiding toe gekend. Mts. Morris, beter bekend onder de naam Sister Morris heeft gedurende de Venrayse aklies 'Vakantie voor invaliden bevrijders' jarenlang gezorgd voor de kontakten in Engeland en tevens op vrijwillige basis de groepen invaliden begeleid van Engeland naar Venray. Ook heeft zij zich ingezet voor hel verbe teren cq. aanvragen van de invalidi teitspensioenen van de Engelse mili taire oorlogsinvaliden. Mrs. Morris is door de afdeling Venray uitgenodigd om de haar toe gekende onderscheiding in Venray in ontvangst te nemen. Zaterdag 2 maart: 2().(X) uur Kienen: zaal open 19.00 uur. Maandag 4 maart: 10.30 uur Volksdansen. Biljartclub Op 't Nipperke. aanvang 19.00 uur. 20.00 uur Amnesty International vergade ring. Dinsdag 5 maart: 14.00-17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen. Kaarten en biljarten. Country- en dansgroep Green River met de country-dansles. aanvang 20.00 uur. Woensdag 6 maart: 9.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal. Country- en dansgroep Green River. 20.00 uur. Donderdag 7 maart: Kaarten en bil jarten van 19.00-23.00 uur. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in ónze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Op zaterdag 16 maart vindt in besloten kring in het gebouw van de Openbare Bibliotheek Venray een Regionale Voorleesronde van de Nationale Voorleesdag plaats. Twaalf kinderen van de groepen 7 en 8 van verschillende basisscholen lezen dan een fragment voor uit een kinderboek. Bij de voorronden, die plaats vonden op de scholen, kwa men zij als beste voorlezer uit de bus. De twaalf kampioenen strijden op 16 maart om de titel'Regionaal Voorleeskampioen 1996'. Het is inmiddels de derde keer dat landelijk de Nationale Voorleesdag wordt georganiseerd. In Limburg hebben 100 scholen hun school win naar opgegeven voor de vervolgron- den. Iri heel Limburg zullen negen regionale voorleesronden georgani seerd worden. In-Venray gaan de volgende deel nemers van start: Jacqueline Arts van basisschool St. Willibrordus uit Venlo: Sarah Arts van bs De Stek uit Castenray; Simone Camps van bs De Hei uit Heide: Yvonne Driessen van bs 't Ritjen uit Venlo: Suzan Hoilman van bs Hertog Reinoud uit Venlo: Meike Janssen van bs De Staaij uit Middelaar: Rob Janssen van bs Adalbert uit Mook; Miranda Mulders van bs Maria uit Oirlo: Sevgi Punar van bs De Regenboog uit Venlo-Blerick: Lori Peeters van bs De Kruudwis uit Venray; Annelie Reijnders van bs Dr. Poels uit Venray; Violette Vallen van bs De Hommel uit Venray. Het geheel wordt gepresenteerd door Sies Liebrand en begint om 14.00 uur. Een jury zal een eerste, tweede en derde prijs bekend maken. De eerste prijswinnaar gaal door naar de Provinciale Voorleesdag, die op 15 april in de Stadsschouwburg in Heerlen gehou den zal worden. De voorleeskam- pioenen varl alle provincies treffen elkaar tenslotte opf22 mei tijdens de Nationale Voorleesdag. De jury zal bestaan uit: mevr. Ans Bistervels (direkteur bs De Landweert in Venray). mevr. Thea Dubelaar (kinderboekenauteur) en mevr. Marita Peeters (bibliotheca ris). Thea Dubelaar zal tijdens twee intermezzo's over haar werk als kin derboekenschrijfster vertellen. De Nationale Voorleesdag is een initiatief van Stichting Lezen (het landelijk Platform van leesbevorde ring) i.s.m. het NBLC, Centrum voor Bibliotheken en de Stichting CPNB. Zondag 3 maart zullen drumband en fanfare St. Oda gezamenlijk een concért verzorgen in Merselo. Dit concert wordt speciaal aangeboden aan de vijf jubilarissen die de ver eniging die avond gaat huldigen. Vanwege het 40-jarige lidmaat schap worden Jan Emonts en Jeu Kcssels in het zonnetje gezel. 25 jaar lid van de vereniging zijn Frans Janssen. Jan Janssen en Noud Janssen. Alle jubilarissen ontvangen een oorkonde met bijbehorend insigne van de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland. Het concert begint zondag om 19.00 uur in zaal 't Anker en is voor iedereen vrij toegankelijk. Uw aan wezigheid zullen de jubilarissen en wij zeer op prijs stellen. elke week nieuws Dinsdag 12 maart zal een ochtend vol creativiteit worden. We gaan dan een piepschuimen paasei versieren met piepkleine lapjes stof die in het ei geprikt worden Een mooi lint er omheen en klaar is onze paasversie- ring! Als u met ons mee wilt doen, ver zoeken we u een liniaal, een potlood en, als u die heeft, een kartelschaar mee te brengen. De ochtend vindt plaats in wijk centrum De Kiosk van 09.00 tot 11.15 uur en kost ƒ3,- p.p. incl. kof fie of thee. Voor nadere informatie kunt u bellen naar Lenie Gosling, tel. 581059 of Ria v. Brederode, tel. 587042. Tot slot nogmaals: iedereen is welkom! Dus tot ziens. Vernielingen Namens een 57-jarige Venrayse werd aangifte gedaan van vernielin gen bij een nieuwbouwwoning aan de Spurkterdijk en inbraak in een bij die nieuwbouw geplaatste loods. Daaruit werden gereedschappen en bouwmaterialen gestolen ter waarde van ƒ8.000,-. Donderdag 29 febr.: I4.00u Rise sociale vernieuwing; 19.30u Chakra: I9.30u Bridgeclub Venray; 2().(K)u Vakbondschool. Zondas 3 maart: lO.OOu: Ruilbeurs; I0.30u Kioskkids: I0.30u St. Christoffel: I0.30u Koersbal. Maandag 4 maart: 18.00u FNV Info: I9.30u Fobiegroep; 19.30u Wijkplatform: 20.00u Kindervakantiewerk. Dinsdag 5 maart: 09.30u Manipura; lO.OOu Beweging voor Ouderen: I8.00u Winkelcentrum Brukske verg.: I9.00u Spomas sportmassage; I9.30u Seacred Dance. Woensdag 6 maaii: 09.00u Naailes: I7.()0u Kioskkids: I9.00u Balans; I9.30u Computerkursus; 19.30u Bridgeclub Doublet. Graag bedanken wij alle deelne mers. MSSK. de joekskapellen. de vrijwilligers en natuurlijk hel publiek voor het goed slagen van de kinderoptocht van De Kazekeutel 1996. De uitslag van onze jury is als volgt: Eenlingen: I. Wor is ie gebleven, nr. 17: 2. Prinses Jorien 2002. nr. 35. Duo's: IReizen in de tijd. nr. 41; 2. Ozze paerdelrem. nr. 8. Kleine groepen: 1 Giant space flippo's. nr. 12; 2. Klein stukje geschiedenis, nr. 24. Grote groepen: IDe ganse tied ien enne ballon, nr. 15: 2. Spelen door de tijd. nr. 34; 3. De telepot. nr. 38: 4. Reis door de tijd. nr. 6: 5. Weej ston d'r altied gekleurd op. nr. 30. Wagens: 1. Ut laeve dur ut jaor hin. nr. 25. Wisselbeker: De ganse tied ien enne ballon. Inbraak in auto Door forcering was toegang ver kregen tot een aan het Bingelkruid geparkeerde personenauto van een 41-jarige inwoner van Venray. Uit de auto werd de komplete geluids apparatuur gestolen. De waarde, naast de veroorzaakte schade, bedraagt meerdere duizenden gul dens. Weer bisantgranaat bij afval Tijdens het sorteren van afval op een bedrijf aan de Metaalweg kwam weer een nog intakt zijnde brisant- granaat te voorschijn. Dat oorlog stuig is in afwachting van de rui ming veilig gesteld. LANDWEERT III Maandag 4 maart wordt er door biljartvereniging DOS wederom het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zet ten. VREDESKERK Woensdag 6 maart wordt door Heil der Zieken papier opgehaald route Vredeskerk. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Huhenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. AV VENRAY Iedere eerste zaterdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker. Schutsboom. Vendel. St. Antoniusstraat. St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. zaterdag, 2 maart om uiterlijk 10.00 uur oud papier gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 16.30 uur. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt voortaan iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel en Bernhardstraat) tussen 18.00 en 20.00 uur. De data voor de eerste helft van dit jaar zijn: 1 maart. 5 april. 3 mei, 7 juni en 5 juli. Wij ver zoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag morgen van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u dan spullen kwijt t.b.v. de nog te houden Luikse markt. Ons adres: Kiosk Ia. wijk Brukske (links van basisschool De Foekepot). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Nadere info bij Jac Linders, tel. 58841 I of Peter Bouwmans, tel. 589134. elke week nieuws Seniorservice/Gildeprojekt kent verschillende soorten hobby-aktivi- teiten variërend van houtmodel bouw. het omgaan met pen en pen seel. pergamano. patchwork, het maken van wenskaarten, houtsnij werk, tot het converseren in een aan tal vreemde talen. Als nieuw projekt denkt het bestuur van Seniorservice aan con versatie over 'aktuele onderwerpen'. In de praktijk zou dit kunnen bete kenen. dat wekelijks een groep van ongeveer tien personen, in een sfeer van ongedwongenheid met elkaar van gedachten wisselt over onder werpen van uiteenlopende aard. die zich via krant, radio en tv of anders zins aandienen. Belangstellenden voor deze praat groep. die zowel uit vrouwen als uit mannen zal bestaan, kunnen zich hiervoor aanmelden via een inschrijfformulier dat bij Seniorservice Gildeprojekt. Marktstraat 8 te Venray verkrijgbaar Donderdag 29 febr. (vanavond) flitsende clubavond voor de kinde ren van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur gaan we op karaoke-toer. Kollega-leider Ruud is zo vriendelijk om met zijn spullen te komen en daar gaan we eens flink gebruik van maken. Oefen maar flink thuis. Late donderdaggroep (de school verlaters) van 20.15 tot 21.30 uur. Vanavond gaan we naar de bossen voor een spannende flultjestocht. Zorg dat je op tijd bent en breng de fiets mee. Let wel! Zonder zaklamp. Zaterdag 2 maart: Van 19.30 tot 22.30 uur clubavond voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Entree ƒ1.50. Maandag 4 maart: Club voor de kleintjes van de groepen 3 en 4 van 18.30 tot 20.00 uur. Speenflesjes vullen met gekleurd zout. staat op het programma. Dinsdag 5 maart: Van 18.30 tot 20.00 uur reklamespotjes maken met de jeugd van de groepen 7 en 8. Jongelui: laatste kansom de puz zel uit In de Piste in te leveren. Doe dit bij de leiding of op hel adres Pr. Margrietstraat 19. Op de club zijn kopieën beschikbaar. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13. 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart wordt wederom de Stille Omgang in Amsterdam gehouden. Ook dit jaar trekken enkele honderden mensen, zowel jong als oud. uit Noord-Limburg en Oost-Brabant naar Amsterdam voor de nachtelijke stille tocht. Na deze tocht is er een plechtige eucharistie viering in de kerk van de Krijtberg aan de Singel. De intentie van dit jaar is: 'Dat wij trouw blijven aan het evangelie'. Autobussen doen alle plaatsen aan. Om 21.30 uur is in Cuyk een bijeenkomst met zang. overweging en gebed. Te Amsterdam is een koffiepauze omstreeks middernacht in het restaurant Nieuwe Kerk bij de Dam. Om ongeveer 01.00 uur is het eerste gedeelte van de omgang. Om 02.00 uur is er een H. Mis. Na de Mis is het tweede gedeelte van de omgang en een koffiepauze. Om 04.00 uur vertrek vanuit Amsterdam. Rond 07.00 uur zijn ook de laatste deelnemers weer thuis. De buskosten zijn ƒ27.50. Voor inwoners van Venray (kom) zijn kaartjes verkrijgbaar bij: J. Arts, Willemstraat 8. tel. 583372. Voor inlichtingen: J.M. v.d. Beuken, sekretaris. tel. 077-3981240 en dhr J. Gubbels, penningmeester, tel. 077-3983158. elke week nieuws Portemonnee gestolen In een onbewaakt ogenblik heeft iemand kans gezien om op het gemeentehuis, uit de handtas van een 33-jarige medewerkster haar portemonnee te pakken. Daarin zaten ƒ150,- en enkele pasjes. De diefstal vond in de loop van maan dag plaats. r. Berichten van onze kerkgemeenschap 1996-3 IlUÜIIIII "Onbekend maakt onbemind", luidt een nederlands spreekwoord. Daaraan moest ik deken toen ik een uitnodiging kreeg van de Turkse Moslim - gemeenschap om bij gele genheid van de Ramadan bij hun te komen eten op een vrijdagavond. Uiteraard ben ik gegaan. Het was een heel gastvrij, ontspannen treffen met veel Turkse en Nederlandse mensen in een hartelijke sfeer Het eten was voortreffelijk. Om 19.00 uur waren we uitgenodigd toeschou wer te zijn bij het vrijdagavondgc- bed. De grote eerbied viel me op: daar kunnen wij nog wal van leren' Een goed initiatief dat zeker bij draagt lot een groeiend onderling begrip. Heel hartelijk dank J Coenen. pastoor - deken. Zoals u eerder al in Peel en Maas heeft kunnen lezen, heeft Bouwmij Janssen een deel van de giften die ontvangen werden bij de opening van het nieuwe bedrijfspand ter beschikking gesteld voor de restau ratie van de beelden van de Grote Kerk. Het kerkbestuur werd aange naam verrast met een cheque ter waarde van 10.000,-. Langs deze weg w illen wij Bouwmij Janssen en alle gulle gevers danken voor deze mooie bijdrage, die ons mede in staat stelt onze kostbare beelden schat te restaureren en te bewaren. In de vasten houden we elk jaar een actie voor hen die het minder goed hebben dan wij. Vorig jaar hadden we een zeer succesvol pro ject van pater "Jan vd Hiept". We hadden datzelfde project dit jaar weer willen kiezen maar het missie- buro vond dal niet goed "wij zijn van mening dat ook andere recht hebben op hulp. missionarissen die niet eerder zijn geholpen", aldus directeur drs: Soeterik. Daarom dit jaar weer twee andere acties onder de hartgrondige bede dat we vol gend jaar kunnen volstaan met een actie. U kunt op het zakje Uw voor keur kenbaar maken. Bijdrage voor de aanschaf van dakbedekking (golfplaten triplex) voor huisjes, t.b.v. de allerarmsten in Manilla, Filippijnen De hoofdstad van de Filippijnen. Manilla, bestaat uit ongeveer 8 mil joen mensen en kent onoverkomelij ke problemen met de huisvesting van een nog steeds toenemende bevolking. Vele mensen leven er in krottenwijken onder vaak onvoor stelbaar slechte omstandigheden. Het is duidelijk dat het schrijnend woningtekort alleen door een doel matige politiek van regeringswege kan worden verholpen. Ondertussen wordt echter door verschillende organisaties. parochie-gemeen schappen en basisgroepen al het mogelijke gedaan om de situatie van de talloze 'slum-bewoners' tenmin ste leefbaar te maken. Hierbij sluit ook het "ASIAN SOCIAL INSTI TUTE" (ASI) zich aan. Deze Sociaal Economische Hoge School werd in 1963 gesticht door een Limburgse missionaris van Scheut, Dr. Frans Senden CICM uit Wuubach. Als een van de vele actie punten verleent ASI door middel van zijn sociale werkers ook "Eerste Hulp" op het gebied van behuizing ofwel "Housing Assistance". Zo worden er bijvoorbeeld golfplaten of triplex board verstrekt in noodsi tuaties als gevolg van tyfoons, over stromingen etc. DIT IS ONS EERSTE PROJECT. ONS TWEEDE PROJECT. "wonen is meer dan een huis" zeggen de armen van Karachi De Pakistaarvse hoofdstad Karachi telt talloze sloppenwijken. De groot ste is Orangi Town met meer dan 800.000 inwoners. De wijk komt regelmatig in het nieuws vanwege geweldsexplosies die veroorzaakt worden omdat heel veel mensen van verschillende oorsprong onder erbarmelijke omstandigheden op eikaars lip leven. Allen zelforganisa tie. gericht op het scheppen van werk en het verbeteren van de directe leefomgeving, geeft de armen zelfvertrouwen en toekomst perspectief. Dat is de ervaring van het Orangi Pilot Project (OPP) dat voor de mensen van Orangi Town een lichtpunt vormt. OPP weet de krottenwijkbewoners succesvol te organiseren in bewonersgroepen per steegje. Elke groep wordt uitge daagd om zelf mee te werken aan woningverbetering, aanleg van rio lering en watertappunten, serbete- ring van de persoonlijke hygiëne, verwerking van afval en het planten van bomen. OPP stimuleert ook praktisch onderwijs en werkgele- genheidstrainingen. Veel mannen en vrouwen hebben zo werk gevonden als straatventer of bouwvakker. BEIDEN ZIJN VAN HARTE AANBEVOLEN' Priesterteam "St. Petrus' Banden" Op zaterdag 10 februari werd onder grote belangstelling hel* Vormsel toegediend aan zo'n tachtig jongens en meisjes uit groep 8 van onze basisscholen. Mede door de goede organisatie en de inzet van onze scholen werd het een enthou siaste en warme viering met actieve deelname van zeer velen. Hartelijk dank aan alle helpsters en helpers "van het eerste uur" De vormelin gen wensen we proficiat. Zij mogen nu zien dat ze inderdaad leven in de geest van Jezus: liefde tot God, lief de en inzet voor iedere medemens. En mochten de vormelingen dit soms wat moeilijk vinden, dan kun nen ze toch zeker rekenen op Uw steun? Jongens en meisjes; gefeliciteerd!! En alle andere Christenen dank voor Uw (toekomstige! steun! J. Coenen, pastoor - deken. Ziekencommunie Zoals u weet. bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Vanaf carnaval gaan we ons weer voorbereiden op het grootste feest van de Christenen: PASEN. Meer dan een jaar geleden schreef "onze" ds. W.Weersma een artikel in haar gemeen teblad dat in verband met het vasten van belang is voor ons allen. Graag laat ik het met haar toestemming uiteraard - volgen: "Voorbereiding op vieren" is in onze tijd al lang niet meer wat het eens in de gemeenschap van Christus is geweest en wat werd weergeven met het woord "vasten". Vasten is ons helemaal vreemdgeworden. Sommigen voelen zelfs een soort afweer als het ter sprake komt. Dat is vreemd en onthullend. In het bijbelse geloven is vasten altijd een belangrijk element geweest. Abraham. Mozes. Elia. de profeten vasten: als oefenmiddel, als gebedshouding, als voorberei ding op vieren. Daarom kunnen wij niet te snel zeggen dat we het niet meer nodig hebben. Hernieuwde aandacht voor vasten in ons geloven en leven zou ons kunnen helpen bij het vin den en verwerven van 'n nieuwe spiritualiteit die onze levensstijl verandert en ons vieren ver diept. Er zijn een zestal aspecten die het vasten zinvol en waardevol maken: le Vasten als oefening in nee-zeggen tegen jezelf Daarmee ga je regelrecht in tegen de tendens van onze cultuur van zelfhandhaving en verza diging. Het is heel gezond om te ontdekken hoe moeilijk dat is. Wanneer we zoveel moeite heWm om alleen al tegen onze maag 'nee' te zeggen, dan gaan we ons pas realiseren hoe moei lijk dal is op alle terreinen van het leven. Volgeling van Christus zijn impliceert en bereidheid tot zelfverloochening. Dit is makkelijker gezegd (en gepreekt) dan gedaan. Nee-zeggen tegen jezelf, moeten we oefenen. Wie dat een beetje geoefend heeft, raakt niet zo snel van de kaart als er werkelijk offers van hem of haar worden gevraagd. 2e Vasten als akte van inkeer Vasten kan een daadwerkelijke vorm van bewuste verootmoediging zijn. Ook dat gaat in tegen een culture waarin schuldbelijdenis een nederlaag is waardoor het de mensen bijna onmogelijk maakt eigen fouten te durven zien en erkennen, laat slaan te herstellen. De Ninevieten vasten 40 dagen in zak en as vanwege hun ongerechtigheid (Jona 3). Zak. een sim pel grof kleed: op momenten van inkeer wofdt afstand gedaan van de (palm) paastakken van het vorige jaar. want wal is er terecht gekomen van ons "Hosanna 3e Vasten als daad van solidariteit Beter wellicht: als een oefening in bereidheid tot solidariteit. Wie honger heeft geleden, weel veel existentieler wat ontelbaren op aarde dagelijks lijden. Vasten doe je een bepaalde periode. Als je kunt zeggen: Straks, dan eet ik weer. dan dringt in je lijf en ziel wellicht de wer kelijkheid sterker door van hen die weten: morgen is het weer zo en overmorgen en altijd Wie zich lijfelijk laat betrekken bij de ontberingen die zovelen ondergaan, zal koppiger vragen hoe het komt. wat wij daarmee te maken hebben en wal wij er aan kunnen doen. 4e Vasten als oefening van een nieuwe levensstijl Als je een dag met gegeten hebt. proeft een gewone boterham anders Vasten leert weer waardering te hebben voor wat voorhanden is en te genieten van simpele dingen. Naar mate we de redelijke soberheid weer hebben geleerd, krijgen we oog voorde ontstellende verspilling waaraan iedereen meedoet. We hoeven niet allen."Ook dat gaat in tegen een culture van "alles wat kan", moet: de onvolwassen, ongeremde technologie die alles moet uitvinden, produceren en gebruiken wal zij kan uitvinden, produceren en gebruiken. En die nooit geleerd heeft om Nee te zeggen tegen zichzelf en haar zogenaamde "vooruitgang 5e Vasten als gebedshouding Bidden en vasten is een vanzelfsprekende bijbelse eenheid, een staande uitdrukking zowel in het Oude als in het Nieuwe Testament. In het vasten nemen we het gebed serieus: onszelf en alle dingen betrekken bij God en God betrekken bij onszelf en alle dingen. Niet zozeer Hem bewegen iets voor ons te doen als wel. Hem de kans te geven iets aan ons te doen. Met ons. Waar mensen lijfelijk en geestelijk betrokken zijn op God. daar wordt het woord van Prof. Gunning waar God regeert de wereld door het gebed van zijn kinderen. 6e Tenslotte, aarzelend, noemen we: vasten als oefening in vereenzelvig met Jezus Christus Zoals Hij in die veertig dagen in de woestijn zich geheel vereenzelv igde met de mens en het menselijk leven in de woestijn van het bestaan met al zijn nood en aanvechting, zo mag het vas ten misschien een kleine poging zijn lot deelgenoot met Hem. die zichzelf verloochende, zijn kruis opnam en de weg van het Koninkrijk ging. dwars door de structuren van deze wereld heen. Een kleine akte v an bereidheid tot deelgenoot met Hem. die tegen zichzelf nee zei om zonder reserve "ja" te kunnen zeggen tegen ons Vasten als kleine gestalte van belijdenis dat we Hem en zijn weg serieus willen nemen. Dit zijn een paar aspecten van het vasten die wellicht duidelijk maken, dat als we ons zo voorbereiden op de v iering van het grote feest, we ook werkelijk weer zullen ervaren dat we iets te vieren hebben Hoe men praktisch het vasten inhoud geeft, hangt af van de omstandigheden. Wie zware lichamelijke arbeid verricht, of een gezin met opgroeiende kinderen heeft, zal anders vasten dan iemand die best een dagje zonder eten kan. Vasten is in zijn meest wezenlijke en algemene vorm. versobering van het leven. Voor sommigen zal echter vasten iels betekenen voor hun rookgewoonte, voor anderen betekent vasten het niet dieper indrukken van de gaspedaal dan de toegestane maximumsnelheid. Een eigenlijk schouw wat dat betreft zijn eigen hart tenslotte wenst ds. W. Weersma haar gemeenteleden een "heel goede en zinvolle voorberei ding toe": door haar artikel in praktijk te brengen zal dat ook voor ons wel lukken. En. domi nee: bedankt voor uw wijze woorden J.Coenen. pastoor - deken. Werden door het doopsel in onze kerkgemeenschap opgenomen: Anouk Govers, Kim en Niels Cruijns, Meivin Vermeulen, Jeff Schulpen, Wesley vd Munckhoff, Daan Kersten, Daan Duijkers, Stan Cox. Met zorjr en liefde zijn jullie namen uitgezocht door je ouders! Mogen jullie daardoor geïnspireerd worden tot een leven dat steeds met zijn oorsprong in verbinding staat. En die oorsprong is de Liefde, de meest treffende naam voor God. Het is de Liefde die jullie ouders <ot elkaar bracht: het is die Liefde die jullie al kende voordat jullie levens draden in de schoot gevlochten wer den. Toen we jullie boven de doop vont hielden herkenden we in dat frisse water de Bron waarin het Leven welt. PROFICIAT Zijn door de dood van ons heengegaan naar het eeuwig vaderhuis Antoon Martens. 79 jaar; Wim Neervoort, 93 jaar: Cornelia Jacobs- Schuiling. 104 jaar; Grad Ghielen. 73 jaar. Allen hebt U de leeftijd van de zeer sterken bereikt. Toch wordt U gemist: er zijn mensen die van U houden Het is voor ons een troost dal U bij de Liefde thuisgekomen bent: daar ervaart U de rust van het thuis - zijn Wil voor ons hier biddën; dat wij door onze levenshouding ook eens thuiskomen bij de Liefde - in - Persoon Deken J. Coenen. Bindstraat 6. tel. 581275 Kapelaan H. de Wit OFM. WhiMlersiraat 1. lel. 582385 Kapelaan R. Woutering. Horsterweg 57. Castenray. tel. 571215 Kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664 COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9