Annemieke Ruyten te gast in Venray Pioniers in de Peel in trek AV Venray juniore Katja Broers toont macht tijdens NK Indoor Slachtoffer? U hebt RECHT op hulp! De nieuwe uitstraling van Iris Mode f Dankzij bericht in Peel en Maas ledereen gaat nu belastingvrij 'sparen' bij de Rabobank. Rabobank Meerlo-Wanssum Venray-Oostrum Zevenrode 'T VENROJS LARVE GETAEKEND Gemengde kamers in ziekenhuis =ao PEEL EN MAAS _4 Donderdag 29 februari 1996 - Pagina 5 Veel intekeningen voor boek '75 jaar Ysselsteyn' et aantal voorintekeningen voor (iet boek over '75 jaar Ysselsteyn', dat in mei van dit jaar verschijnt, overtreft alle verwachtingen. Sinds december zijn meer dan I 100 exem plaren gereserveerd, hoofdzakelijk door inwoners van Ysselsteyn, maar ook door belangstellenden van elders. Inmiddels is besloten de oplage te verhogen. Om misverstanden te voorkomen, de titel van het jubileumboek is nu definitief vastgesteld. Deze is 'Pioniers in de Peel' - Ysselsteyn 1921-1996'. Daarmee is bewust afgeweken 'van de aanvankelijke werktitel 'In 75 jaar uit hel niets gegroeid'. In het boek wordt vooral de pio niersgeest belicht van degenen die Ys^Isteyn vanaf de stichting 1921 tot heden gestalte hebben gegeven. Een belangrijk gedeelte van de inhoud gaat over de sociaal econo mische ontwikkeling. waarbij gebruik is gemaakt van veel archief materiaal en informatie uit gesprek ken. Daarnaast worden alle vereni gingen en organisaties belicht. Het onderzoek- en redaktieteam bestaat uit schrijver/journalist Jan Derix (tevens- eindredaktie). drs. Wim Moorman (historicus) en Toon Tielen (verenigingen en organisa ties). Frank van Meijel is verant woordelijk voor de vormgeving. Het boek - circa 160 pagina's, met veel ooit eerder gepubliceerde foto's - wordt gedrukt bij hel grafisch cen trum van de NLW-bedrijven in Venray. De officiële presentatie van dit document vindt plaats tijdens de opening van de festiviteitenweek op vrijdag 31 mei a.s. Telefonische of schriftelijke reservering van één of meerdere exemplaren a 32.- is mogelijk bij A. Tieien. P. Janssenwec 40. 5813 BR. Ysselsteyn, tel. 0478-541354. Enkele samenstellers van hel hoekje zijn bezig met hel uitzoeken van liet fotomateriaal. In het carnavalsweekend werd in Den Haag gestreden om de nationale titels indoor op de 'diverse loopnummers en techni sche onderdelen. Onder de vier Limburgse A/B- junioren die hiervoor in aanmer king kwamen was ook eerstejaars "-juniore Katja Broers, lid van AV Venray-Regio. Zij nam deel op het loopnummer 800m. Vorig jaar werd Broers verrassend tweede op dit onderdeel, dus de konkur- rentie was gewaarschuwd. Tijdens indoorwedstrijden die de B-juniore opgenomen had in haar trainingsschema bleek het met de vorm steeds beter te gaan. 'Anderhalve week voor de NK Indoor liep Broers in Gent nog 2.15.52 min., wat een dip persoon lijk rekord betekende. Dat het met de vorm goed zat bleek tijdens de nationale titelstrijd in Den Haag. Was de B-juniore zaterdas de snelste in de series, in de finale deed Katja er nog een schepje bovenop. Met zeven andere finalisten werd ze zondags weggeschoten voor de strijd om de nationale titel 800m. Tijdens de eerste 600m bleef het veld goed bij elkaar, hierna vond Broers het genoeg en met een ver snelling ging ze bij haar konkurren- ten vandaan die geen macht meer hadden om nog aan te sluiten. Met ruim een seconde voorsprong ging Katja door de finish in een zeer snelle tijd van 2.13.52 min. Ze nam niet alleen de nationale titel maar de tijd was tevens de snel ste in het indoorseizoen en een nieuw clubrekord. Door deze overwinning is de Venrayse juniore uitgenodigd voor de interlandwedstrijd Nederland- Duitsland die 17 maart gehouden zal worden in de Houtrusthal te Den Haag. Katja Broers in aktie tijdens een veldloop Woar was de prins??? Weej wille mit dit iengezonde schrieve carnavalsvereniging De Piëlhaas van harte bedanke vur ur aanwezigheid en beejdrage ien de fiëstvreugde dizze vurbeeje carna val. Tot ut volgend joar! De klante van den Engel Piëlhaas wordt wakker Koud was het tijdens de optocht, dat zijn weersomstandigheden end aar kan niemand iels aan doen (vorst Teun heeft het nog wel droog kun- .nen houden). Na afloop van de optocht dit jaar voor de prijsuitrei king naar de schouwburg (wij moes ten wel. omdat Ysselsteyn de Piëlhaascup niet thuis wilde bezor gen). Koud was het ook in de schouwburg (in figuurlijke zin) en daar was wel iets aan te doen. Helaas niemand met een bestuurs- muts te zien. De D.J. en de band treffen geen blaam, zij waren inge huurd om de jeugd te vermaken. Complimenten voor de D.J. die de muziek toch iets heeft aangepast. Gelukkig dat prins Hans II behalve zijn gevolg en de prijzen ook wat ambiance had meegenomen, werd het toch nog gezellig. Een op deze wijze georganiseerde prijsuitreiking hebben de (wagen) deelnemers aan de optocht niet verdiend. Na afloop van de prijsuitreiking in de schouw burg trokken de aanwezigen met de prins en zijn gevolg voor het vervolg naar de tent. Het doel van' deze tweedeling? Piëlhaas evalueren maar. Graag zou ik zeggen Piëlhaas blijf wakker, maar helaas moet ik zeggen Piëlhaas wordt wakker. R. Alexander Kangoeroe terecht Peel en Maas was vorige week donderdag nog maar net oezorgd of er kwam bij de politie een mel ding binnen dat de kangoeroe die over de omheining van een fokbe- drijf in Vredepeel was gesprongen en aan de wandel was gegaan, gesignaleerd was op de grens van Vredepeel en Overloon. De eigenaar van de kangoeroe werd daarvan in kennis gesteld. Hoewel het enige moeite kostte kon de kangoeroe toch worden gevangen en naar het bedrijf in ^Vredepeel worden gebracht. Rabobank Ml Sparen is ccn prettige manier om uw vermogen te laten groeien. Minder prettig is dat u belasting gaat betalen zodra u meer rente ontvangt dan f 1000 per jaar. Daarom heeft de Rabobank twee nieuwe produktcn ontwik keld, waarbij de opbrengst belas tingvrij is. Een slim concept in drie stappen. Daarmee profiteert u eerst volledig van de rentevrij- stelling, bijvoorbeeld met de reeds bcstaapdc Rabo Rendement Re kening. De tweede stap is dat u gebruik maakt van ccn andere fiscale vrijstelling, de dividend- vrijstelling met Rabo Dividend Sparen. Maar zelfs daarna zijn de mogelijkheden wat ons betreft niet uitgeput. Hebt u nog meer spaargeld, dan maakt u gebruik van stap drie met Rabo Groei Sparen. U ont vangt dan geen rente of dividend. De opbrengst wordt simpel weg bij uw tegoed opgeteld. Die is voor u geheel belastingvrij. En mocht u plotseling geld nodig hebben, dan kunt u uw tegoed direct opvragen zonder kosten. Wilt u net als iedereen meer weten? Bel gratis 06 05 84. Wij sturen dan de uitgebreide brochu re. Daarin leest u precies hoc u optimaal kunt profiteren van de fiscale mogelijkheden. Rabo Dividend Sparen en Rabo Groei Sparen. Belastingvrij, de hoogste opbrengst (0478) 53 82 00 (0478) 53 02 00 (0478) 53 05 40 maar Internationale Vrouwendag: Het Venrayse programma voor de Internationale Vrouwendag op 8 maart biedt dit jaar veel afwis seling. Een muzikale opening, daarna luisteren, praten, theater, interviews en tot slot een muzikale afsluiting. Aanvang van de avond is 19.30 uur in zaal In den Engel. Poststraat 1 te Venray. De toegang is gratis voor alle vrouwen van Venray en omgeving. De afsluiting wordt verwacht rond 22.30 uur. Wethouder mevr, M. de Loo zal na haar openingswoord het voorlo pige bestuur van de momenteel in oprichting zijnde Venrayse Vrouwenraad installeren. Na een lezing van Anneke de Jong, freelance trainer emancipatie zaken, zal het Literaire Toneel uit Helmond onder leiding van Judith de Kom een optreden verzorgen. Het thema van de 8 maart viering in Venray dit jaar is 'Moeders en doch ters'. Karin Agterbosch. journaliste van Dagblad de Limburger, zal een aantal 'moeders en dochters' inter viewen. Onder hen mevr. Keyser- Bors, huisarts te Ysselsteyn met haar moeder én dochter en de van theater- en tv-produkties (zoals Zaterdagavond Café. Spijkerhoek en Sam Sam (bekende 'Venrayse doch ter' Annemieke Ruyten en haar moe der. om van hen te horen hoe zij hebben bijgedragen aan eikaars emancipatieproces. Om de avond een 'internationaal' tintje te geven, zal ter afsluiting het koor van het 'Internationaal Vrouwencentrum' een Afrikaans lied ten gehore brengen. In de zaal zullen voorts informatiestands wor den ingericht door Amnesty International en de Openbare Bibliotheek. Het ontstaan van de Internationale Vrouwendag hangt nauw samen met de socialistische arbeidersbeweging die zich vanaf eind 19e eeuw bezig hield met het verwerven van kies recht voor iedereen en het verbete ren van de arbeidsomstandigheden. In Nederland werd in 1894 de Vereniging voor Vrouwenkiesrecht opgericht, met als enige doel: het verkrijgen van kiesrecht voor de vrouw. De eerste Internationale Vrouwendag werd gevierd in 1911. (In Nederland in 1912.) De datum 8 maart stamt uit 1917 toen op deze dag in Moskou voor het eerst vrou wen staakten en demonstreerden waarhij ze hardhandig in aanraking kwamen met de politie. Sinds 1921 wordt ter herinnering aan deze staking op 8 maart 'wereld wijd' de strijd die vrouwen hebben geleverd (en nog leveren), voor hun rechten op gebieden als werken, wonen, onderwijs en welzijn, her dacht. In Venray nam in 1989 het Katholiek Vrouwengilde hel initia tief om samen met andere Venrayse vrouwenverenigingen een '9 maart manifestatie' te organiseren. In vol gende jaren is het voortouw geno men door de ambtenaar emancipa tiezaken van de gemeente Venray. bijgestaan door de Werkgroep Emancipatiebeleid en diverse elkaar afwisselende vrouwenverenigingen en/of politieke organisaties. Het landelijke thema voor 8 maar 1996 is 'Vrouwen in besturen', maar in Venray wordt het emancipatiepro ces van 'Moeders en dochters' op deskundige, informatieve, ludieke en muzikale wijze onder de loupe genomen. Buro Slachtofferhulp Het gebeurt tientallen malen per dag. Vernieling, diefstal, inbraak, mishandeling, verkeers ongeval, verkrachting, noem maar op. En plotseling overkomt het jezelf. Van het ene op het andere moment ben je slachtoffer. Heel vaak heb je dan schade. Aan je kleding, aan je huis, aan je auto. Of er zijn goederen gestolen of je verliest inkomen door bij voorbeeld letsel Er bestaat ook nog andere schade. Psychische schade. Angst, slape loosheid. spanningen. woede, schuldgevoelens, onmacht. Dit zijn normale reakties. Je moet de gebeurtenis verwerken. Dat kan nie mand van je overnemen, dal moet je zelf doen. Voor veel mensen is dat moeilijk. Maar je hoeft het gelukkig niet alleen te doen. Wat kan Buro Slachtofferhulp voor u doen Wij kunnen u ondersteunen bij de emotionele verwerking. Wij bieden hulp bij schaderegelin gen. Ook verlenen wij konkrete diensten, zoals hulp bij invullen van formulie ren en het schrijven van brieven. Wij kunnen u begeleiden bij bezoek aan politie, advocaat of rechtbank. Ook geven wij informatie en advies over het regelen van allerlei prakti sche zaken en juridische informatie en advies over schadevergoeding. En als ons buro u niet verder kan helpen, dan kunnen wij eventueel andere hulpverleners voor u inscha kelen. Hoe kunt u Buro Slachtofferhulp bereiken? Hel Buro Slachtofferhulp is van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 16.30 uur bereik baar. Telefoon Venlo: 077-3548030. Voor alle duidelijkheid: alles wordt strikt vertrouwelijk behandeld en de hulp die gegeven wordt is gra tis. Onlangs heeft Iris Mode in de Grotestraat haar winkelpand gron dig verbouwd. Naar buiten toe heeft deze damesmodezaak een nieuwe uitstraling gekregen. Wat blijft is de modecollectie. De laatste paar jaar heeft Iris Mode die collectie weten uit te breiden met enkele voor Venray exclusieve topmerken. Iris Mode kenmerkt zich ook doordat van de kledingstukken in de winkel van elk model slechts enkele exemplaren aangeschaft worden. Dat betekent tevens dat Iris Mode een zeer brede collectie kan voeren. In de 8.5 jaar dat Iris Mode in Venray is gevestigd, heeft de zaak dan ook een goede vaste klanten kring weten op te bouwen. Enkele door Iris Mode gevoerde merken zijn Marccian. Clasen. Bcrnd Bergen. Caroline Biss. Ingrid's en' Avant Garde.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5