Waarom betaalt u energieheffing? TAXATIERAPPORT Cursus omgaan met geld Toerisme Prijs 1996 in teken van cultuur NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Collectes in maart Moeders en dochters centraal op Internationale vrouwendag 1996 woningwet - wet ruimtelijke ordening Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert Kursus Studievaar digheden bij Pedagogen- praktijk Venray Vrijstelling voor ontgronding De Diepeling Vragen??? wend U tot de gemeentelijke voorlichter telefoon 0478-512772 Tberism Prijs 7 99 commissievergaderingen wet milieubeheer PEEL EN MAAS Pi GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Tel: 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Publieksbalie: maandag t.m. vrijdag 08.30-17.30 uur. Voor zaken rond Gemeentewerken en Financiën kunt u voorlopig alleen in de ochtenduren van 09.00-13.00 uur terecht (op maandag tot 17.30 uur). In de oneven weken op vrijdag is het gemeentehuis tot 13.00 uur geopend. Vakbalies van Burgerzaken en Sociale zaken: maandag t.m. vrijdag van 09.00-13.00 uur (op maandag tot 17.30 uur). De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspra- kenspreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur. dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 of 523312. Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. In maart zullen de volgende fondsen en verenigingen in Venray collecteren: 25 februari-2 maart: Unesco Centrum Nederland 10-16 maart: Nationaal Jeugd Fonds 17-23 maart: Nationaal Reuma fonds 24-30 maart: Simavi 31 maart-5 april: Nationaal Fonds Kinderhulp (alleen in Oirlo). Aan de ene kant minder loon- en inkomstenbelasting betalen en aan de andere kant meer belasting beta len over het energieverbruik. Dat is in een notedop de inhoud van de energieheffing die de overheid begin dit jaar heeft ingevoerd. Dc bedoe ling van hel duurder maken van het energieverbruik is zowel huishou dens als bedrijven, instellingen en andere organisaties ertoe bewegen zuiniger om te gaan met energie. Energieheffing terugsluizen door belastingverlagingen. Per I januari jongstleden is de eng-gieheffing ingevoerd. Dat bete kent dat heffing moet worden betaald over de hoeveelheid aard gas. electriciteit of olie die wordt gebruikt. De energierekening zal dus omhoog gaan. Toch hoeft duur dere energie niet te betekenen dat het besteedbare inkomen lager wordt. De opbrengst uil de energie heffing wordt namelijk terugge sluisd naar de belastingbetalers in de vorm van verlaging van de loon- en inkomstenbelasting. Ook deze belastingverlagingen zijn per I januari ingevoerd. Aan de ene kant moet dus meer worden betaald voor het energiever bruik. maar aan de andere kant hoeft minder inkomsten- en loonbelasting te worden betaald. Op het eerste gezicht lijkt dit een vestzak- broek- zakaanpak. Hoe kan deze regeling een zuini ger gebruik van energie stimuleren? De belastingverlaging is een alge mene maatregel die effect heelt op het inkomen en geen verband houdt met het energieverbruik van het huishouden. Er is geen mogelijkheid om het bedrag van de belastingver laging te bccnvloeden. De hoogte van de energieheffing is afhankelijk van het totale energie gebruik van hel huishouden. Dit gebruik is wel te bccnvloeden en daarmee de hoogte van de heffing. Bij een gemiddeld energiegebruik heeft de energieheffing uiteindelijk geen of een beperkt effect op de hnanciïle positie. Als het energiege bruik echter wordt verminderd, dan is hel mogelijk er financieel iets op vooruit te gaan: het voordeel van de belastingverlaging is dan groter dan de lasten van de energieheffing. Energiebesparing betekent dus twee vliegen in één klap: u betaalt minder aan het energiebedrijf omdat u minder energie afneemt en u betaalt minder heffing. Broeikaseffect De energieheffing moet leiden tot energiebesparing. En energiebespa ring is gunstig voor dc portemon nee. maar draagt ook bij aan een beter milieu. Bij het verbranden van fossiele brandstoffen, zoals olie. kolen en aardgas, ontstaat luchtverontreini ging. Een van de gassen die wordt uitgesloten is kooldioxide (C02). Kooldioxide is de grootste veroorza ker van het broeikaseffect: het stij gen van de gemiddelde wereldtem- peratuur, waardoor het klimaat gaat veranderen. De gevolgen kunnen ernstig zijn. Reden genoeg dus om er iets aan te doen. De energieheffing is een van de mogelijkheden. Behalve voor aardgas en olie geldt de heffing ook voor electriciteit. omdat bij het opwekken van electriciteit fossiele brandstoffen worden verbrand. Maandelijks afrekenen Over een bepaalde hoeveelheid energie hoeft geen heffing te wor den betaald. Deze heffmgvrije ener gie is per huishouden vastgesteld op 800 m3 aardgas en 800 kWh electri citeit per jaar. Per 1 januari is hel normale tarief van electriciteit door de energieheffing met ongeveer 15% gestegen ten opzichte van vorig jaar. De heffing over aardgas wordt stapsgewijs over drie jaren ingevoerd. De prijs van aardgas zal in 1998 met 20% tot 25% zijn geste gen ten opzichte van 1995. De energieheffing wordt verwerkt in uw energierekening: de heffing komt bovenop de prijs die huishou dens maandelijks betalen voor aard gas en electriciteit. Het energiebe drijf int deze gelden en draagt ze af aan de Belastingdienst. De belastingverlaging ontvangen huishoudens ook per maand. Uw maandelijkse netto-loon of uw uit kering zal iets hoger zijn Daar hoeft u verder niets voor te doen. Hoe kunt u uw energieheffing verlagen? Hoe minder het energiegebruik, hoe lager de energieheffing. Huis houdens met een hoog of gemiddeld energieverbruik kunnen door het nemen van een aantal simpele maat regelen behoorlijk wat gas en elec triciteit besparen. Een paar voorbeelden het licht uitdoen waar het kan. de wasmachi ne alleen vol laten draaien, televisie en geluidsapparatuur niet op stand by laten staan, korter douchen en de waakvlam van de verwarming uit doen tijdens de zomermaanden. Een aantal andere besparings maatregelen vergt een kleine inves tering. die echter snel weer is terug verdiend: lochtstrips, spaarlampen, een waterbestendige douchekop en isolatiemateriaal voor leidingen. Meer informatie Degenen die meer informatie over de energieheffing willen hebben, kunnen bellen met de Postbus 51 infolijn: telefoon 06 - 8051 (40 cent per minuut). Daar ligt een gratis brochure over de energieheffing voor u klaar. Voor pasklare informatie over energiebesparing kunt u terecht bij uw energiebedrijf. Stapsgewijze invoering van de energieheffing Bedragen (inclusief BTW) 1996 1997 1998 Electriciteit per kWh f 0,035 f 0,035 f 0,035 Aardgas per m3 f 0,038 f 0,075 f 0.112 Zoals inmiddels bekend is het op 8 maart Internationale Vrouwendag. Dit jaar heeft het voorbereidingsco mité gekozen voor het thema 'Moeders en Dochters'. De nadruk zal daarbij liggen op de bijdrage die moeders en dochters leveren aan eikaars emancipatiepro ces. Het programma bestaat onder andere uil een lezing van Anneke de Jong, freelance trainer emancipatie- Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 48 te Venray inv E.P.J. Vellrop. Sleutelbloem 48: hel bouwen van een garage aan het Nieuweind 48 te Venray tnv A.H. Kcrkhotï. Nieuweind 48: bedrijfswoning met bedrijfsruimien aan de Carmelietenstraat 4 te Smakt tnv W.T.J. "Philipsen, Vlinderbloem 9: het vergroten van de woning aan Haag 12 te Merselo tnv P.J.B M. Bouten. Zaagmolenweg 3 te Beek en Donk: het houwen van een woning aan de Feldberglaan te Venray tnv P. Swin- kels. Koenraadhof 2: het veranderen en vergroten van de woning aan de Litsenbergweg 33 te Ysselsteyn tnv JJ. Wilmsen. Peel- weg 4: het bouwen van een speelkamer aaii de Vicarieweg 10 te Leunen tnv L.W.T- Verstappen. Vicarieweg 10; het bouwen van een snelservice res taurant met drive aan de Muashese- weg te Venray tnv Mc. Donald's Nederland B.V.. Hettenheuvelweg 4-6 te Amsterdam: Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. hel verbouwen van een bedrijfsge bouw aan de Drabbelsweg 4 te Veulen tnv Gebr. Reintjcs Loon bedrijf. Drabbelsweg 3: hel houwen van een speelkamer aan de Hooipas 8 te Leunen tnv H.G.T. Meijers. Hooipas 8; het bouwen van een serre/garage/ carport aan De Vlies 31 te Veulen tnv J.W.J. Thissen. De Vlies 31: het bouwen van 10 vrije-sector woningen aan het Kroonkruid 73 t/ni9l te Venray tnv B B.O M. B.V.. Heinseweg 11 te Sittard; het herbouwen van een timmerfa briek aan de Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel tnv Timmerlabriek P. van Duijnhoven V.O.F.. Johan van Wytienhorsiwei: 18: Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij hel college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikalie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het verhogen van de beslaande dak- ophouw aan de Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn tnv Boerenbond Ysselsteyn. Peter Janssenweg 11: hel bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 44 te Venray tnv P.J.T.H. Hendriks. Sleutelbloem 44. het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 46 te Venray tnv A.J.M. Keunen. Sleutelbloem 46: het renoveren van een bedrijfspand aan de Hoenderstraat 83a te Venray tnv H. Franssen Vasiaoed B.V.. Westsingel 54. het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 48 te Venray tnv E.P.J. Veltrop, Sleutelbloem 48: het bouwen van een tuinhuisje aan de Wasbloem I te Venray tnv C.A.W.P. van Beek. Wasbloem I: het veranderen en vergroten van de woning aan de Litsenbergweg 33 te Ysselsteyn tnv J.J Wilmsen. Peelweg 4: het bouwen van een .serre aan het Lovinckplein IOh te Ysselsteyn tnv H.W. Fleurkens. Lovinckplein l()b: De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van I maart 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en 'wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw aanvragen. het bouwen van 15 patio-woningen aan de Dopheide 1 t/m 29 (oneven) te Ysselsteyn tnv Bouwbedrijf M.J. Teunissen. Lovinckplein 5: het houwen van bedrijfsruimte aan de Smakterweg 9 te Venray tnv Meubelmakerij AJ.M. Swinkels, Smakterweg 9: De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van I maart 1996 gedurende 2 weken voor een ieder Ter inzage bij de publieksbalie- Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en weihouders worden ingediend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw melding. hel bouwen van een tuinhuisje aan de Ranonkel 24 te Venray tnv H.F.G. Jansen. Ranonkel 24; De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van I maart 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray. 29 februari 1996 Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer zaken, uil interviews met moeders en dochters uit de gemeente Venray door Karin Agterbosch van Dagblad de Limburger, uit cultuur door Het Literaire Toneel uit Helmond en een lied verzorgd door het Internationaal Vrouwencentrum. Tevens zal wet houder de Loo de Venrayse Vrouwenraad installeren. De Venrayse Vrouwenraad zal een belangrijke functie gaan vervullen in het Venrayse emancipatiebeleid. De 8 maart-viering begint om 19.30 uur in Zaal D'n Engel, Poststraat I in Venray en is gratis toegankelijk voor alle vrouwen uit de gemeente Venray. h^! PEEL EN MAAS Na de carnaval start er een nieuwe studievaardigheidskursus bij de Pedagogenpraktijk aan de Kolkweg in Venray. In tien bijeenkomsten werken jongeren van het voortgezet onderwijs onder andere aan betere studiegewoonten, hel optimaliseren van de werkplek, het beter plannen van huiswerk en hel beter voorberei den op toetsen en dergelijke. De kursus wordt gegeven in keline groepjes van maximaal vijf perso nen. Het is ook mogelijk om indivi dueel begeleid te worden bij stu dieproblemen. Voor nadere informatie kunt u bellen naar de Pedagogenpraktijk, telefoon 0478- 588229 (liefst 's avonds tussen 18.00-19.00 uur). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van hel vigerende bestem mingsplan "Buitengebied", ten behoeve van ontgrondingswerk- zaamheden project "De Diepeling", ten name van Zand- en Grinthandel Teunesen b.v.. Postbus 90 te Gennep. De op deze werken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van I maart 1996 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Het budgetproject van de gemeen te Venray start in maart weer met een cursus 'Omgaan met geld'. Vindt u het ook zo moeilijk om iedere maand uit te komen met uw inkomen? Denkt u ook vaker: waar is mijn huishoudgeld toch gebleven? Wilt u eigenlijk iets extra's in huis, maar kan het steeds niet? Was de vakantie of waren de uit stapjes eigenlijk veel duurder dan u verwachtte'? Deze en andere onderwerpen komen aan de orde in de cursus omgaan met geld. Wal wordt er verder besproken in deze cursus? Het maken van een overzicht van de inkomsten en uitgaven ofwel een begroting. Welke verzekeringen zijn voor ons belangrijk en waarom? Verder wordt aandacht besteed aan de diverse betalingsmogelijkheden die er tegenwoordig zijn. Ook wordt ingegaan op onderwerpen zoals het aangaan van een lening, sparen etc. Hoe krijg ik inzicht in mijn finan ciën? In de cursus worden deze onderwer pen in het algemeen behandeld. Het is niet de bedoeling dat persoonlijke zaken besproken worden. Waar wordt deze cursus gegeven? De cursus is in de Clockert, Bergweg 4, Venray. Er worden twee cursussen georgani seerd nl. op: - maandagochtend van 9.30 uur lot 11.15 uur (ochtendcursus) -maandagavond van 19.30 tot 2115 uur (avondcursus) De cursus omval vier bijeenkomsten en start op maandag 4 maart, daarna op maandag II. 18 en 25 maart. Deelname aan de cursus is gratis. Voor informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met: Gemeente Venray. Budgetproject, mevr. G. Aeris (lel. 523237). Aanmelding kan nog tot vrijdag 2 maart. MAKELAARDIJ O.Z. 4 SNELLE SERVICE 4 PROFESSIONELE VERWERKING 4 EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 4 BEL VOOR MEER INFORMATIE Een geldbedrag van f 25.000.-. Dat is de hoofdprijs van de Toerisme Prijs 1996 die dit jaar in het leken staat van cultuur. Nieuwe vormen van cultuurtoerisme die zijn ontstaan door samenwerking tussen de toeristisch- recreatieve en de cul turele sector, maken kans op de prijs. Het gaat bij de Toerisme Prijs 1996 om kleinschalige (lokale maar ook regionale of grensoverschrij dende) initiatieven, die met minima le middelen en met veel enthousias me tot stand worden gebracht. De definitie van cultuur is hier ook aan aangepast: het gaat om de 'kleine cultuurdragers' (plaatselijke toneel- of operetteverenigingen, oudheids kamers. musea, musici, galerieïn. instituten van kunst en cultuur) die hun produkt of dienst verbinden aan recreatie of toerisme. Naast samenwerking, zijn vooral ook originaliteit en kwaliteit voor waarden voor deelname. Bovendien moet het nieuwe produkt in 1996 op de markt worden gebracht. De con sument moet er dus dit jaar gebruik van kunnen maken. Tot 15 april 1996 kunnen leden van samenwerkingsprojecten zich aanmelden als kanshebber voor de Toerisme Prijs 1996. De prijs, een geldbedrag van f 25.000,- zal eind juni 1996 tijdens een feestelijke bij eenkomst worden uitgereikt. De Toerisme Prijs 1996 is een ini tiatief van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB. het ministerie van Economische Zaken, het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen en de VVV's. I in het teken van i Een initiatief van de ANWB, de WV's, Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen en het van Economische Zaken. ie De inzendingen worden beooi b> deeld door een jury van prominen e ten. Hierin hebben onder andere di heer mr. PA. Nouwen (hoofddiree teur ANWB) en mevr. drs.l Strouken (directeur Nederland Centrum voor Volkscultuur) zitting. Aanmelding Geënteresseerden kunnen mee informatie en een aanmeldingsfor muiier aanvragen bij he Projectbureau Toerisme Prijs, Postbus 189, 2665 ZK Bleiswijk, telefoon: (010) 5218046. fax: (OIO 5 5219398. ie A F Algemene zaken De commissie algemene zaken vergadert op maandag 4 maart om 19Ü uur in het gemeentehuis. Belangstellenden zijn welkom. De agenda luidt a, volgt: 1Opening, vaststelling agenda, mededelingen; 2. Spreekrecht publiek i 2a. Nota inzake "vormgeving promotie, acquisitie en after sales" 3. Ingekomen stukken 4. Verslag en afdoenineslijst van de openbare vergadering d.d. 5 februari 1996 5. Gewestaangelegenheden 6. Politie-aangelegenheden 7. Nota inzake Eerste algemene aanpassing begroting 1996 8. Rondvraag en sluiting Onderwijs, sport en sociaal-cultureel werk In verband met het ontbreken van voldoende agendapunten zal de geplan de vergadering van de commissie Onderwijs, sport en sociaal-cultureel werk op maandag 4 maart niet doorgaan. Openbare werken De commissie openbare werken vergadert op woensdag 6 maart om 19.00 uur in het gemeentehuis. Belangstellenden zijn welkom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Verslag vergadering 07-02-1996 4. Verkeersmaatregelen Beleidsplan Verkeer en Vervoer. 5. Evaluatie Wet Mulder-experiment in Venray. 6. Eerste algemene aanpassing begroting 1996 7. Gewestaangelegenheden 8. Mededelingen en ingekomen stukken 9. Rondvraag 10. Informatie over voortgang/aanpak van het gemeentelijk rioleringsplan (besloten) 11Sluiting. Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit: 2. de fase van hel opstellen van het besluit: Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunning krachlens de Wet milieubeheer te verlenen aan: I. A.A.M. van Kempen-Basten. Kapelstraat I. 5871 AD Broekhuizenvorst voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkgeitenhouderij. gelegen aan de Vosseveen 12 te Oirlo (voorheen Ericaweg 10). Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzace van 29 februari 1996 tot het eindt van de beroepstermijn in hel gemeentehuis. Raadhuisstraat Venray. op maandag van 09.00 uut tot 17.30 uur en op de overige were dagen van 09.00 uur tot 13.00 uui (vakbalie gemeentewerken). Tot 25 maart 1996 kunnen de stukken ook na telefonische afspraak 0478- 523630) op elke donderdag vat 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van weken met ingang van de dag na dt dag waarop het ontwerp van hei besluit ter inzage is gelegd, kan eet ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouder* bedenkingentermijn). Deze kat hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eet ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking'toi het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tol het mondelinf inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenoiïï schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staal te zijn geweest, zijn later to het instellen van beroep gerechtigd. Venray. 29 februari 1996 Burgemeester en wethouders voor noemd. namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 16