PEEL EN MAAS berden 50 jaar buurtvereniging 'De Vriendenkring' Gildebroeder Ton Meijer 25 jaar sekretaris-penningmeester Anita Meyer en Lee Towers in Muziekspektakel Snelle service is de kracht van Technische Centrale Automaterialen Kollekte Jantje Beton nu in voorjaar Miet Jansen- van Daal Afscheid docent Vervoordeldonk van Raayland College Open dag Dr. Poelsschool Internet Privé Onbeperkt Internet vanaf ƒ30,- per mnd Tel. 0478-588454 In Memoriam In de gezegende leeftijd van ruim 90 jaar overleed in het Venrays zie kenhuis Miet Jansen-van Daal. Miet Jansen-van Daal heeft een grote stempel gedrukt op de emancipatie van de 'arbeidersvrouwen' in Venray. Zij stond aan de wieg, en was jaren lang voorzitster van de Katholieke Arbeidersvrouwenvereniging en bleef dat tot die overging in de Katholieke Vrouwen Vereniging Venray. Aan de bewustwording, dat ook de arbeidersvrouwen iets te zeggen hadden, wekte zij vele jaren. Ze was niet alleen aktief in de vrouwenor ganisatie. Mede onder haar leiding werd hel Dameskoor van de Grote Kerk opgericht, terwijl zij ook de gemengde zangvereniging Crescendo mee opgericht heeft. Daarvan heeft ze 28 jaar het pen ningmeesterschap vervuld. Toen zij 30 jaar lid was van die zangvereni ging werd zij tot erelid benoemd. Met de mannen zoals Wim Peeters. Toon van Soest. Sjang van Kessel. Thei Peeters was zij. met Coba van Soest. Greet Peeters en niet te vergeten mevr. Arts (e.v.a de spil bij het Rad van Avontuur tij dens de Venrayse kermis. Bij die aktie werden meerdere tienduizen den guldens voor de TBS-bestrij- ding opgebracht. Door de Venrayse gemeenschap is zij niet vergeten. Enkele jaren gele den kreeg "zij als dank voor haar baanbrekend werk van de Piëlhaas de Bronzen Piëlhaas uitgereikt. Miet Jansen haalde de vaderland se pers door hel unieke feil dat ze in 1978 tot lid van de gemeenteraad werd benoemd. Ze stond op de 'lijst Achten' die net voor het einde van de raadspe riode kwam te overlijden. Omdat er in de laatste raadsvergadering van die raad een belangrijk besluit moest worden genomen, werd Miet Jansen-van Daal op die raadsverga dering beëdigd. Ze bleef meer één dag raadslid, want de volgende dag brak de periode van de nieuwe raad aan. Daarmee was zij het Venrayse raadslid met de kortste zittingspe riode. Deze week heeft F. Vervoordeldonk als eerste docent van hel Raayland College, in ver band met het bereiken van de VUT- gerechtigde leeftijd, afscheid geno men van de nieuwe schoolgemeenschap. Vervoordeldonk werd in 1935 in 's Hertogenbosch geboren en studeer de af aan de universiteit van Utrecht in de natuurkunde-wetenschappen. Na zijn afstuderen heeft hij zijn hele verdere leven in de omgeving van Venray doorgebracht. Eerst aan het gymnasium te Stevensbeek en te Boxmeer, daarna van 1966 aan het Lyceum voor Jongens te Venray. de voorloper van het Boschveldcollege. In de beginjaren gaf hij ook nog les aan het gymnasium in Deurne. Op het Boschveldcollege was hij van 1971 tot 1982 conrector en lei der van de" afdeling Havo 4 en 5. Naast deze meer leerling-gerichte zorg was hij ook verantwoordelijk voor de roosters, in een tijd dat com puters nog geen ondersteuning gaven en alles handmatig moest worden verwerkt. In 1982 keerde hij op eigen ver zoek weer terug naar het lesgeven. Na bijna 33 jaar heeft hij nu een punt achter zijn carrière gezet. Inbraak in personenauto Dinsdag werd door forcering toe gang verkregen tot een op de par keerplaats bij het ziekenhuis gepar keerde personenauto van een ,37- jarige inwoner van Tienray. Uit de auto werd een tas met gereedschap pen ter waarde van ƒ2.000,- ont vreemd. mjejj b e_l_e_n VENRAY, GROTE MARKT 12 VENLO-BLERICK, - HEERLEN, - ROERMONO DONDERDAG 29 FEBRUAR11996 Nr. 9 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op 9 maart is hel 25 jaar geleden dat gildebroeder Ton Meijer met algemene stemmen werd gekozen lot sekretaris-penningmeester van het Sint Theobaldusgilde van Overloon. Hij werd opvolger van de nog altijd onvergetelijke Thei Swinkels. onder wiens sekretaris- schap in I962 de drumband werd. opgericht en in 1970 het zonder ver gunning gebouwd gildehuis. tot stand kwam. 'Natuurlijk doe ik dat niet alleen, en word ik gesteund door het thuis front. Mijn gezin moest mij veel missen de afgelopen 25 jaar'. 33 jaar geleden trad Ton Meijer op 18-jarige leeftijd toe tot het Gilde als vendelier. Vendelen voor God. Koningin en Vaderland vond hij fan tastisch. Als centrale figuur van het Gilde coördineert en organiseert hij tal van aktiviteiten. Zo zijn daar de eieraktie. de jaarlijkse loterij, de oud ijzeraktie. De oud papieraklie lever de in 1979 nog 21.970 kilo op. het afgelopen jaar 262.400 kilo. Natuurlijk zijn er de optredens van de drum- en showband. dit jaar voor de 10e maal bij de carnavalsoptocht in hel Duitse Goch. Populair is het kruisboogschieten voor verenigin gen in hel gildehuis. Al die akties leveren hel Gilde jaarlijks een bedrag van 1.5 ton op. Voor het oefenen van de drum- en showband is het gildehuis te klein en de sporthal teveel bezet. Door de medewerking van de Commandant van de Geleide Wapens in Vredepeel kunnen de leden van de drum- èn showband iedere zondag morgen in hun sporthal oefenen. Ton Meijer, die werkzaam is in het magazijn van het Maasziekenhuis in Boxmeer, zet zich nog meer in voor de gemeen schap van Overloon. Met enkele anderen verzorgt hij de uitzending van de H. Mis in de kerk van Overloon. Hij maakt video-opnames van Bonte Avonden en carnaval, die later worden vertoond in hel bejaar denhuis of voor verenigingen. Als men zijn agenda bekijkt, dan komt men snel tot de ontdekking dat Ton Meijer vrijwel nooit 's avonds thuis is. 25 jaar heeft Ton Meijer op bijzondere wijze en met een enorme inzet en werklust vorm gegeven aan het Gilde en dit tot grote bloei gebracht. Dat zal op zaterdag 9 maart ook wel blijken als om 18.30 uur de 90 leden van dat Gilde zich op hun 'Paasbest' zullen presenteren met alle pracht en praal. Iedereen krijgt dan de gelegenheid om Ton Meijer met zijn jubil^tim te feliciteren in het eigen gildehuis. Vrienden van Nieuw Spraeland organiseren show Onder begeleiding van de Bob East Show Band geven Anita Meyer en Lee Towers op zaterdag 13 april a.s. een spetterende show in de Merthal te Horst. Aan deze show werken nog enkele artiesten mee, zoals de Nederlandse Roy Orbison Ad Swart. Deze beroemde artiesten geven hierdoor gestalte aan een uniek eve nement dat georganiseerd wordt door de stichting Horst Music in opdracht van de stichting Vrienden van Nieuw Spraeland. De stichting Vrienden van Nieuw Spraeland beoogt hiermee aandacht te vragen voor de zorgsektor van verstandelijk gehandicapte mensen. De stichting Vrienden van Nieuw Spraeland is voortgekomen uit Nieuw Spraeland. centrum voor mensen met een verstandelijke han dicap. op initiatief van direkteur Jos Nauts. De opbrengst van dit naar verwachting druk bezocht muziek spektakel is bestemd voor een pro- jekt in Horst dal integratie bevordert van verstandelijk gehandicapte mensen in de maatschappij. Sinds mei 1995 zijn zo'n 140 mensen met een verstandelijke han dicap vanuit de zorgcentra ZVG en Nieuw Spraeland verhuisd naar moderne woningen in het centrum van Horst. Om te hereiken dat deze mensen en Horstenaren zich snel met elkaar op hun gemak voelen, zet ook de stichting Horst Music zich ervoor in deze integratie te bevorde ren, Puttend uit de overweldigende belangstelling bij eerdere evene menten zoals Beiitnight. verwacht Horst Music *ook nu een volle Merthal. De voorverkoop van entreebewij zen begint op zaterdag 2 maart a.s. Hel voorverkoopadres voor Venray is Music World CD Galerie. Passage 8. Venray, Op dinsdag 5 maart en donderdag 7 maart houden we open huis van 09.00 tot 10.00 uur. Onder de titel 'school in bedrijf willen we nieuwe maar ook huidige ouders de kans geven om een kijkje in de keuken te nemen. We hopen op een goede opkomst en een positieve uitwerking op de aan melding van nieuwe kleuters. Ook u bent van harte welkom. Noteer deze data op de kalender. - Tot ziens op de Dr. Poelsschool. Langeweg 92. Venray. Explosief bij afval Tijdens het sorteren van afval bij een bedrijf aan de Metaalweg kwam een nog intakt zijnde handgranaat op de band terecht. Die werd opge merkt en in afwachting van de EÖC veilig gesteld. Diefstal bromfiets Een 18-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn scoot er, merk Peugeot, die hij bij zijn woning aan de Akelei had neerge zet. De diefstal vond plaats tussen zaterdag 23.30 en zondag 01.30 uur. Politie vraagt getuigen Dinsdagavond omstreeks 21.00 uur werd een Volkswagen van een 37-jarige inwoonster van Veulen, die zij geparkeerd had op de Kempweg, geramd door een witte personen auto, Haar auto bleef beschadigd achter. De beide linker portieren waren finaal ingedeukt. De veroor zaker reed net of er niets aan de hand was geweest door. Getuigen konden jammer genoeg het kenteken niet opnemen en daarom vraag de politie de medewerking van andere getuigen die zich nog niet hebben gemeld om kontakt op te nemen onder tel. nr. 531111. Sinds enkele weken is op Keizessveld. bij de ingang naar de wijk Landweert, Technische Centrale automaterialen (TC) gevestigd. Venray is daarmee het achtste filiaal van dit bedrijf, dat in eerste instantie aan bedrijven en instellingen levert. Au tobed r ij ven, schadebed rij ven, bedrijven met een eigen wagen park behoren tot onze klanten kring" aldus Ger Peeters van TC. TC kenmerkt zich door een snelle service en een zeer breed assorti ment. In Venlo en Eindhoven zijn twee grotere vestigingen die een enorme voorraad aan materialen herbergen. Door een uitgekiend logistiek netwerk tussen deze twee vestigingen en de zes kleinere vesti gingen (naast Venray in Valkenswaard. Veldhoven. Geldrop. St. Oedenrode en Best) kunnen gewenste onderdelen nog dezelfde dag bij de klant geleverd worden. "Door die goede logistiek kun je mensen ook voorzien van minder gangbare onderdelen. Wij onder houden dagelijks contacten met de grootste importeurs en kunnen zo snel leveren". TC kan de klanten voorzien van materialen van de meeste A-merken zoals Sachs. Textar. Spidan. Romax. Philips etc. "Merken die garant staan voor kwaliteit" aldus Ger Peeters. Peelers ziet ook onder dealers potentiële klanten. Tot voor kort waren dealers afhankelijk van de importeur. "Doordat de wetge ving veranderd is. kunnen dealers ook zeer goed bij ons terecht. Dal is met name interessant als er een vreemd merk auto gerepareerd moet worden". TC kan voor nagenoeg alle automerken onderdelen uitleve ren. Behalve onderdelen is TC alleen importeur van ISRI (Isringhauscn) autostoelen. De/c stoelen kom je in nagenoeg alle Europese vrachtwa gens legen en zijn veelal geheel aan pasbaar aan de wensen van de chauffeur. Ger Peeters is trots op de Venrayse vestiging. "Het is een fraai pand geworden met een mooie lig ging bij de woonwijk" Peeters noemt dit een aardige bijkomstig heid. "Doordat er mensen tegenover wonen is er toch een soort sociale controle". In totaal zijn er 47 mensen bij TC werkzaam waarvan drie in Venray. De officiële opening van de Venrayse vestiging zal in maart zijn. let ingang van 1996 wordt de lekte van Jantje Beton gehouden iet voorjaar. Dit jaar zal de kol- gehouden worden in de week 10 tot en met 16 maart bals u wellicht weet. is de hellt de opbrengst van de kollekte lemd voor het jeugdwerk \an de fniging of organisatie, die in uw pof wijk kollekteert. De andere [t van de opbrengst wordt door fonds van Jantje Beton besteed realisering van zinvolle projek- in het gehele land. bijvoorbeeld Jhuizen. kinderboerderijen, elhuizen en dergelijke, teun ook het jeugdwerk in uw 'n omgeving met uw bijdrage, voorhand alvast: alle gevers lens Jantje Beton hartelijk dank. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 lin. leeftijd 14 jaar En denk eraan, dit jaar dus de kol lekte al in de week van 10 t/m 16 maart. Voor meer informatie: het kollek- te-comité Jantje Beton, p/a Stichting RISC. Bercwes 4. 5801 EG Venray. tel 0478-586245. Inbraak in woning Een 42-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan de Griegstraat gelegen woning. Door forcering was toegang verkregen. Alle laden en kasten waren door zocht en ontvreemd werden sie raden, een gouden armband, ringen en een horloge met ketting. De waarde van het gestolene bedraagt meerdere duizenden guldens. De inbraak vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag. De bewo ners waren niet thuis. Inbraak in loods Er werd namens de Jeugdvastel- aovend De Hazekeutel aangifte gedaan van inbraak in de loods aan de Metaalweg, waar deze vereniging haar goederen opslaat. Door force ring was toegang verkregen. Ontvreemd werden twee hetelucht kanonnen, een aggregaat, een lasta- fel en een compressor. De waarde van de gestolen goederen bedraagt ƒ5.000,-. Ergerlijke vernielingen en inbraak Afgelopen weekend werden zes tien ruiten van de voormalige scho lengemeenschap Jerusalem aan de Heuvelstraat ingegooid. De dader(s) zijn ook in de school geweest, maar zover kon worden nagegaan werd er niet ontvreemd behalve een sleutel. Ook werden twee regenpijpen ver nield. Om op het terrein van de school te komen was de afrastering vernield. Het schadebedrag kon niet wor den medegedeeld. De politie vraagt of eventuele getuigen zich bij hen willen melden. Hun informatie zal vertrouwelijk worden behandeld. Auto op kop in greppel Dinsdagmorgen omstreeks 09.20 uur wilde een 46-jarige bestuurder van een personenauto uit Venlo op de A73, tussen Castenray en de Deurneseweg een voor hem rijdende vrachtauto inhalen. Toen hij met die inhaalmanoeuvre bezig was, haalde een voor hem rijdende zwarte Volkswagen de vrachtauto ook in._ Om een botsing te voorkomen week' de Venlose bestuurder uit. De auto raakte in een slip en botste tegen de vangrail, om vervolgens op de kop in een greppel tot stilstand te komen. De bestuurder moest voor behandeling van verwondingen opgelopen door glassplinters naar het ziekenhuis. De politie vraagt dringen om getuigen, om zo een beter beeld te krijgen van de toedracht van het ongeval. Die getuigen worden drin gen verzocht kontakt op te nemen onder tel.nr. 531111. weerszijden. Die moesten aan begrafenisplechtigheid deelne- n. door het dragen van de baar. laf het sterfhuis naar de kerk en rde begraafplaats. Als die buren i naoberplichl niet konden ver- len dan moesten zij zorgen voor vervanger. Als een kind van één de leden kwam te overlijden dan Jrder een krans besteld en daar- rwerd een eenmalige bijdragen een dubbeltje gevraagd. De ste buren van de overledene had tevens de plicht volgens het den gaven zich al direkt 68 leden op. Een hoog percentage van de voor die vereniging in aanmerking komende gezinnen. De eerste voorzitter was Hein Aben. In 1957 schreef de buurtvereni ging historie omdat er in het bestuur een vrouw werd gekozen. Dat was iels totaal nieuws in Venray. Mien Rutten viel die eer te beurt. In 1954 kreeg de buurt een geheel ander gezicht. De Beatrixstraat werd Tijdens het vorige jubileum werden er tijdens de feestavond diverse toneelstukjes opgevoerd buurtvereniging nog eens onder streept. Het bestuur wil op de huidige weg blijven voortgaan. De doelstellingen van de eerste jaren blijven deels in de herinnering voortleven, maar zaken- als leefbaarheid en sociaal kontakt staan nog hoog in het vaan del. |p 28 februari was het 50 jaar .jen dat buurtvereniging De endenkring werd opgericht, naren toen al enkele buurtver- ringen in Venray. De èndeiikring was de vereniging het gebied met de toenmalige de Oostrumseweg, de lalstraat, de Kolkweg, de ver- l(je Vcldstraat en het 'Smaal je'. Dat gebied is nu beter end als de 'Oranjebuurt'. DOELSTELLINGEN ,|s men het doel van die buurt- ;niging in haar oprichting ijkt"dan staat de goede versland- ding en samenleving van de rt te onderhouden en te bevorde- hoog in haar vaandel. 'De leden en afzonderlijk en kollektief ver- ij elkander als waren Christen in rspoed en tegenslag terzijde n'. was een van de uitgangspun- e doelstellingen zou men trach- ie bereiken door onderlinge lenwerking. de ontspanning en feestelijkheden in de buurt te orderen. 'Die te organiseren ont- ming en feestelijkheden zouden mer mogen ontaarden, doch op ïstelijke wijze plaats vinden.. is de doelstellingen 50 jaar gele- Ijt het huishoudelijk reglement in wij onder het hoofdstuk 'feest- Ifing. jubilea en overlijden', dat l ïens de buurtvereniging zouden I eluisterd worden: zilveren. I ijnen. gouden en diamanten brui- en van buurtbewoners; ambtsju- a. wijdingen en priesterfeesten, van de Koningin en njefeesten, carnavalsvieringen 5t. Nicolaasvieringen. Bij huwe- sfeesten. en dan met name gou- bruiloften. is het meerdere en voorgekomen dat de bij de ling van het gouden paar laatste feesttent werd benut voor riale viering van die buurt. NAOBERPLICHT lij overlijden werd van de leden wacht dat ze zich als buur van de irledene beschouwden. Zeker voor de vier naaste buren Jep Kersten, een van de mensen van liet eerste uur. nu nog lid van de buurtvereniging bestaande gebruik te zorgen voor het aanzeggen bij alle buren van de buurtvereniging. Bloemen en H. Missen werden ook door de buurt vereniging besteld. De kontributie werd tijdens de oprichtingsvergadering vastgesteld op een kw artje per gezin per maand. DAMESVERENIGING Op 29 mei 1947 werd in het kader van de buurtvereniging al een eerste bestuur van de Damesvereniging gekozen en een van de voornaamste Taken van de Damesvereniging was, dat indien er in de buurt hulp nodig was, dames die hulp zouden aanbie den tot op het moment dal er defini tieve hulp kon worden geboden. In feite een voorloper van de Gezinszorg dus. Indien het-hulpbe hoevend gezin de noodzakelijke hulp niet kon betalen zorgde het bestuur voor een oplossing. OPRICHTING Bij de oprichting nu 50 jaar gele- gerealiseerd. maar hel duurde toch nog tol 1958 dat gezinnen uil die straat en de andere straten van de Oranjebuurt lid konden worden van de buurtvereniging. Later konden ook de gezinnen van de P. Hendrikstraat, de Oranjestraat en de Pr. Bernhardstraat toetreden tot de buurtvereniging. JAARPROGRAMMA Nog altijd worden van De Vriendenkring oriëntatietochten gehouden en fietstochten georgani seerd in de omgeving Andere akti viteiten zijn: jeu de boules, kien- avonden. seniorenmiddagen voor 55plussers, bingo voor de jeugd van 7 tol 12 jaar en een uitstapje voorde kinderen van groep I tot 8. Verder is er de jaarlijkse feestavond en het bezoek van de enige echte Sint Nicoiaas bij alle kinderen. Alle 65plussers krijgen een attentie op hun verjaardag. V1ERING Hel gouden jubileum wordt gevierd op zaterdag 9 maart. Om 18.00 uur wordt er een H. Mis opge dragen in Paterskerk. Om 19.00 uur begint de receptie in zaal In den Engel, die tol 20.00 uur zal duren. Dan begint de eigenlijke feestavond voor alle leden. Dat zijn er momen teel honderd. In het weekend van 29 en 30 juni zullen de festiviteiten voor alle buurtbewoners, lid of geen lid. plaatsvinden. HET BESTUUR Het huidige bestuur bestaat uit voorzitter Gerrit Janssen, vice-voor- zitter en penningmeester Cor Bonants. Sinds enkele jaren is Toon Vervoort sekretaris. Het bestuur wordt kompleet gemaakt door John Achten, Oda Basten. Annie Cox en Gerda Janssen. Het bestuur weel zich gesterkt door de onbaatzuchtige inbreng van vele leden die een feestcomité kon worden samengesteld. Ook is er een werkgroep die bezig is met de samenstelling van een uit te geven jubileumboekje. Hiermee wordt het bestaansrecht van deze aktieve

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11