WINTER OPRUIMING berden 50+ aovend Geen tv-uitzending prinseninstallatie Maand respijt voor Fluitekruid Blij met bouwnota Bijdragen voor Odapark orgel Grote Kerk en Venraynaren te gast in Turkse moskee De laatste week Jumping Venray heft zich op Ven ray's Wijnhuis HILHORSfll WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING dames- heren- kinderkleding MODEHUIS PIELHAZEN BUFFET Le ini v.d. ueur Peel en Maas en Vastelaovend ONDERDAG 15 FEBRUARI 1996 - Nr. 7 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG lUplTGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B!V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ irotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS Kantoor Venray Kantoor Deurne Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) 'Weef oaettee oétie ueul Col eet fil&Uen ien 't Peëtfaw&utd! GROTESTRAAT 23 VENRAY Teleurstelling groot bij Omroep Venray De geplande televisie-uitzending van de prinseninstallatie in het gemeentehuis van Venray zal niet doorgaan. De Omroep Venray heeft afgelopen maandag de knoop definitief doorgehakt. Eind vorige week werd al bekend dat de gemeente en de omroep het niet eens konden worden over de opstelling van de televisiecame ra's. In het weekend werd hier over nog overleg gepleegd maar maandagmiddag blies de omroep het project definitief af. Het zou voor het eerst in de histo rie van de vastelaovend zijn geweest dat de installatie van de prinsen in het gemeentehuis door alle Venraynaren te volgen zou zijn. Elke zaterdagmiddag voor carnaval verzamelen zich alle Venrayse car navalsverenigingen voor die instal latie in de burgerzaal. Omroep Venray verzorgt al een aantal jaren hier de radio-uitzending van (die overigens zaterdag wel doorgaat). De Venrayse politiek heeft een esluit over de boerderij aan luitekruid 46 in Landweert met en maand uitgesteld. Tot eind taart hebben gemeente en huur- er Verspaget de tijd om het eens worden over een mogelijk alter- atief voor sloop. De familie •rspaget heeft de gemeente eind ■ige week een aanbod gedaan i de boerderij en een deel van grond te kopen. Komen beide irtijen er niet uit dan wordt eind taart het voorstel tot slopen icepteerd. De commissies ruimtelijke orde- ogen openbare werken vergader- In maandag over de toekomst van veelbesproken boerderij, irspronkelijk was het de bedoe- ïgeen definitief besluit te nemen. De Venrayse politiek is blij met enota over bouwen op de kerk- orpen tot 2005. Bouwen is omende jaren overal nog moge- ijk behalve in Heide. De eerste euwe bestemmingsplannen, die nor Oostrum en Merselo, zijn log eind van dit kwartaal klaar. Uleen de VVD waarschuw de vpor eveel optimisme omdat de emeente op de dorpen slechts een laar jaar vooruit kan. In de nota worden de mogelijkhe- fenvoor woningbouw op de kerk- prpen op een rijtje gezet. Basis oor de studie is het Structuurplan an de gemeente. Het college zegde en overzicht voor het hele buiten- ebied vorig jaar toe. nadat de her- iemng van de verouderde bestem- lingsplannen op de dorpen bleef leken. Woningbouw op de dorpen [ordt belemmerd door hinderwet- irkels en beperkt door regels van rovincie en rijk. Die willen grotere fernen laten groeien en dorpen klein ouden. Nu het overzicht er is kan de De ontwikkelingen in het weekend leidden ertoe dat de meeste fracties een beslissing wilden opschorten. Behalve het bod ter elfder ure van de huurder ontving de gemeente een fax van de Bewoners Belangen Organisatie (BBO) Landweert. Daarin biedt de organisatie aan het groenonderhoud rond de boerderij voor haar rekening te nemen en oppert de BBO de mogelijkheid van een kinderboerderij. De familie Verspaget, al negentien jaar huurder van de boerderij, wil het pand en ongeveer 500 m2 grond kopen voor 75.000 gulden. De koper zorgt er op eigen kosten voor dat de boerderij binnen een redelijke ter mijn aan de eisen in het Bouwbesluit voldoet. De rest van het perceel willen zij graag in erf pacht hebben, in ruil voor het onder houd, verfraaiing en nieuwe aan plant. Verspaget wil het perceel beter toegankelijk maken en het deels een educatieve bestemming geven. De commissieleden hadden de brief met Verspagets aanbod niet of slechts vluchtig kunnen bekijken. Ondanks twijfels over de haalbaar heid en de eventuele juridische voe tangels en klemmen wilde de poli tiek echter dat wethouder Kersten het aanbod serieus bestudeert en met Verspaget om de tafel gaat zit ten. Aanvankelijk wilde men alleen uitstel als Kersten kon garanderen dal er geen juridische consequenties uit volgen. Toen de wethouder die garantie niet kon of wilde geven, ging de politiek desondanks akkoord. Half maart valt het defini tieve besluit over Fluitekruid. gemeente verder met de actualise ring van de bestemmingsplannen op de kerkdorpen, te beginnen met Merselo en Oostrum. Beide plannen zijn eind van dit kwartaal klaar. Met name in Merselo zit men te springen om nieuwe bouwkavels. Een delega tie van de Merselose dorpsraad was maandag present in de commissie vergadering. "Het vertrouwen van Merselo in de politiek begint weer enisgzins te groeien", aldus H. Muijsers namens de raad. De dorps raad zegde alle medewerking toe en bood wethouder alvast een koffertje aan met daarin symbolisch de eerste koopcontracten. HOERASTEMMING De nota werd ook door de com missie positief ontvangen. Alleen VVD-raadslid Van Hooft plaatste enkele kanttekeningen. "Ik wil de hoerastemming niet bederven, maar als je het stuk goed leest zie je dat op de meeste dorpen de woning bouw rond 2000 alweer in de pro blemen komt. En dan wordt het alleen maar moeilijker. Er zullen bedrijven moeten worden uitge kocht". Van Hooft adviseerde vooral om op tijd te beginnen, gezien de periode die nodig voordat er een bestemmingsplan ligt. Diefstal uit bedrijf Een medewerker van een bedrijf aan de Witte Vennenweg deed aan gifte van diefstal van zijn portemon nee, waarin een geldbedrag van ƒ126,- zat en persoonlijke beschei den. De diefstal heeft donderdag plaats gevonden. Ruit vernield In de nacht van zaterdag op zon dag ging het alarm af van een zaak in de Schoolstraat. De politie ont dekte dat een ruit was vernield, waardoor het alarm in werking was gegaan. De politie vermoedt dat het gaat om vandalisme. Schenking door jubilerende Bouwmij Afgelopen maandag regen de- besturen van 'e Stichting Odapark n de Grote Kerk, bei en eén cheque van 0.000 gulden over- andigd. Deze bijdra- en zijn een schenking an Bouwmij Janssen. »it bouwbedrijf, dat nlangs verhuisde van et centrum van enray naar «izersveld, bestaat 50 F- Als jubileumge- ïhenk had de directie e wens uitgesproken ni in plaats van een ideau. geld over te 'aken. De opbrengst 'erd nu door de direk- van Bouwmij inssen overhandigd. Op de foto de direk- van bouwmij lussen geflankeerd bestuursleden van Stichting Odapark 1 de Grote Kerk Bijna vier weken geleden klopte de omroep bij de gemeente aan om de installatie op televisie te mogen uit zenden. De gemeente loonde zich' bereid om haar medewerking te ver lenen. waarna de vrijwilligers van de omroep aan de slag gingen om de nodige voorbereidingen te treffen Dat gebeurde in samenwerking met medewerkers van studio Beukenrode, die over het benodigde cameramaterieel beschikt. In de loop van vorige week kwam er echter letterlijk en figuurlijk een kink in de kabel. Beide partijen kon den het niet eens worden over de camera-opstelling. "Wij werden niet in de gelegenheid gesteld om de camera's zo op te stellen zodat een kwalitatief goede uitzending gere aliseerd kon worden" laat Cees Mathijssen van de Lokale Omroep weten. De omroep wilde naast twee camera's vanuit de zijkant, ook met een cdmera vanuit het midden wer ken, "Indien sprekers in beeld zijn, is het aansprekender dat ze in de camera kijken. Met twee zijcame ra's is dat niet mogelijk" laat voor zitter Piet Kienhuis weten. Volgens de gemeente, gastheer bij de instal latie, doet het werken met een came ra in het midden afbreuk aan het evenement, doordat de aanwezige gasten het zicht wordt belemmerd. "De uitzending is voor ons ook geen must. Het zou leuk zijn geweest maar we moeten er niet alles voor opzij zetten" laat Guus Spelbos van de gemeente weten. Zondagavond zijn de betrokken partijen, samen met vastelaovesver- eniging De Piëlhaas opnieuw aan tafel gaan zitten. Bekeken werd of er op het podium nog zaken ver plaats konden worden, zodat het camera-probleem opgelost kon wor den. Ook werd een optie van het inschakelen van een professioneel team besproken. Even gloorde de hoop dat de uitzending alsnog kon doorgaan maar maandagmiddag blies de omroep het gebeuren definitief af. "Het gaat niet door" aldus Piet Kienhuis die aangaf dat e.e.a. tech nisch niet te realiseren zou zijn. "Bovendien is de voorbereiding nu te kort. Wij werken met veel vrijwil ligers die alleen 's avonds en in de weekenden wat kunnen doen." Door alle verwikkelingen heeft er afgelo pen weekeinde niets kunnen gebeu ren. "En met het inschakelen van professionele krachten stoot ik mijn eigen crew tegen het hoofd" ver volgt Kienhuis. De teleurstelling bij de omroep is groot. Dat bleek met name uit de verklaring van Cees Mathijssen. dinsdag op de radio. Hij reageerde met name op de verklaring van de gemeente in Dagblad De Limburger. 16 febr. 20.11 uur tent schouwburgplein 'n gezelleg aovendje uut Inbraak in bedrijf Een 43-jarige inwoner van Ysselsteyn deed aangifte van inbraak in zijn aan De Hulst gelegen bedrijf. Door het inslaan van een ruit was toegang tot het kantoor ver kregen. Uit een kast werd de geld kist gestolen met daarin een geldbe drag van ƒ500,-. Diefstal uit kantoor Een 26-jarige inwoner van Meyel deed aangifte van inbraak in zijn aan de Patersstraat gelegen kantoor. Door forcering was toegang verkre gen en ontvreemd werd een porte monnee met daarin ƒ375,- en enkele pasjes. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray waarin Guus Spelbos verklaarde dat er een twee meter hoge stellage midden in de zaal zou komen. "Wij hebben gesproken over een 40 cm hoog platform, dat langs het mid denpad moest komen.". Mathijssen was zeer teleurgesteld in de houding van de gémeente. Persoonlijk had hij het vermoeden dat de gemeente in het begin geen nee kon zeggen tegen de gevraagde medewerking voor de uitzending, maar er alles aan gedaan had om de uitzending niet door te kunnen laten gaan. "De gemeente heeft communicatie hoog in haar vaandel staan, maar strijkt datzelfde vaandel zodra het haar uit komt." Zondag 18 en maandag 19 februari r T0T 2100 u Palcis" een m!h °nf ^"lazen ffletheer/ykefcoud' Smu,bufei J 'gerechten in ec?"dcenwanne Ook voor grote Pm Carnavaksfeer' LU kunt reserveren^" J - v/oj Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466 Vrijdagavond werd er in de Turkse moskee aan de Eindstraat een bijzondere bijeenkomst gehouden. Op uitnodiging van de Turkse Islamitische gemeenschap in Venray namen zo'n 50 Venraynaren deel aan een maal tijd. De Turkse gemeenschap wilde met deze geste haar dank baarheid uitspreken voor de medewerking die de aanwezigen hebben gegeven aan die gemeen schap. Ook had de maaltijd een verdere integratie van de Turkse gemeenschap in het Venrayse tot doel. Tot 20 februari a.s. houden de Islamiten de Ramaddan. Tijdens die "vastenperiode" mogen zij overdag niets eten en drinken en een kwar tier na zonsondergang een maaltijd nuttigen. Vorig jaar werd voor het eerst een dankmaaltijd gehouden voor men sen uit de Venrayse gemeenschap Dit jaar waren bij die maaltijd o.a. de wethouders de Loo en Driessen aanwezig, een zestal gemeente raadsleden en onder andere mensen uit het onderwijs, het bedrijfsleven en de Vreemdelingendienst. De groep Venraynaren kreeg een prima maaltijd voorgeschoteld en kon zo letterlijk en figuurlijk iets van de Islamitische cultuur proeven. Bij die maaltijd waren overigens, geheel volgens het Islamitisch geloof, geen Islamitische vrouwen aanwezig. Het is echter niet uitge sloten dat Islamitische vrouwen vol gend jaar. weliswaar in een aparte ruimte, toch aan deze maaltijd deel moeen nemen. PEET,EN MAAS 'n abonnement waard 15 mile voor Venrayse evenementen De stichting Jumping Venray heeft besloten zichzelf op te hef fen. Het batig saldo na de ontbin ding, een bedrag van ongeveer 15.000 gulden, bestemt Jumping Venray voor vijf andere Venrayse verenigingen en evenementen. De organisaties die op een finan ciële meevaller mogen rekenen zijn het comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland, de stichting Power(wo)man Holland, dc Taptoe Venray, paardensporlclub St. Isidorus en atletiekvereniging Venray. De eerste drie krijgen circa 4000 gulden elk, vanwege de uitstr aling van het evenement voor Venray. De twee overige mogen ongeveer 1500 sulden tegemoet KRAS WW, Bij ontwikkelen EEN KLEURRIJK MINI-FOTO-AIBUM, EEN FOTOFLIP-ALBUM, EEN VERGROTING foto I video Patersstraal 10. Venray. tel. (0478) 58 44 8 zien. Met Si. Isidorus en AV Venray onderhield Jumping Venray langdu rig goede relaties. De stichting Jumping heft zichzelf op omdat de afgelopen jaren geen paardensportevenement meer, is georganiseerd en er geen zicht is op verandering. Jumping Venray orga niseerde in de 1987, 1988 en 1990 het gelijknamige hippische evene ment. dat werd gehouden op de Grote Markt. In de carnavalsweek zal Peel en Maas gewoon op donderdag ver schijnen. Wel is de inleverdata voor copij gewijzigd. Sport- en vereni- gingsnieuws (en ook de kerkelijke diensten) dient op vrijdagmiddag 16 februari om 12.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunt 11 normaal aanleveren. Onze winkel is echter op maandag en dinsdag gesloten zodat ook hier geldt, het liefst voor het weekend. Tijdens de carnavalsdagen is onze drukkerij eveneens gesloten. Voor het drukken van geboortekaartjes kan men tussen 9.00 en 12.00 uur via de achteringang (Schoolstraat, via het straatje langs Bistro de Paris) terecht. t^'Jong speciaal kilo 10,95 voor 8,95 0 Rambo nootmix 100 gram 1,95 2 'jDeze week dubbele spaarzegels ook bij u op de markt iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1