Spetterende afprijzingen extra in prijs verlaagd - *i 50+ aovend L1I7JE petters Nieuw initiatief ter promotie van Venray Meer van alles, minder kaal a Opnieuw brand in Oirlo's gemeenschapshuis f 'SnST°T 2100 u ^sssP"*" f - p/uf n pwois we S«e\ (JaKlfüH'Pf fcRAS&lV/At/ Opnieuw vlees gevonden CI0E)®(Mr WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING alle winterkleding nu f' Mode voor hem en voor haar Groot in jonge mode Venray u PIELHAZEN BUFFET vkkn\\Ik K""-enpizza J11 boerenpizza ƒ11,45 broodje boeren-met-worst ƒ3,45 boerensalade ƒ2,45 30-50°/° lini v.d. eur Restanten opruiming De helft van de halve prijs a'(donderdag 8 februari 1996 - Nr. 6 honderd zeventiende jaargang SPEEL EN MAAS jr Tel. 0478-511510 UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Jrotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 Advertentieprijs: ƒ0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Woensdag 7 februari heeft zich de Initiatiefgroep Venray Conferentie gepresenteerd. De Initiatiefgroep wil de promotie van Venray op een hoger plan brengen door mensen en ideeën te bundelen rondom 'het produkt Venray'. Zij doet dat om te begin nen door een onderzoek te houden naar het imago van de gemeente en door het organiseren van een Venray Conferentie. De Initiatiefgroep Venray Conferentie is in het leven geroepen door Gé Peterink. directeur van het communicatieadviesbureau Peterink Partners uit Venray. Aanleiding vormde onder meer de gemeentelij ke notitie 'Over Venray te spreken', over promotie en acquisitie. De groep wil op korte termijn het imago van de gemeente in beeld brengen en mogelijk verbeteren. Dat gebeurt aan de hand van een onder zoek. Afgelopen tijd hebben leden van de tienkoppige initiatiefgroep rapporten over Venray nagesnuffeld en tientallen Venraynaren geïnter viewd. De resultaten van dat onder zoek naar het beeld dat inwoners en buitenstaanders van de gemeente hebben, worden zaterdag l juni voorgelegd aan enkele honderden Venraynaren tijdens de al genoemde Venray Conferentie. Initiatiefnemer Peterink heeft nog geen idee hoe veel mensen er een uitnodiging krij gen en wie dat zijn. "Op die dag Herinrichting Venrayse pleinen: I D; Hl Verbetering van de belevings vaarde van de pleinen met tehoud van de functie voor narkt, kermis en evenementen. Dat is de inzet van de gemeente bij het dinsdag gepresenteerde herinrichtingsplan. De kwaliteit wordt vooral zichtbaar in de vorm an meer groen, meer kunst, meer Jtbanken en een betere verlich- ng. Alle mogelijke groepen lelanghebbenden mogen binnen- ort hun zegje doen over de face- ft voor de pleinen, maar veel zal at niet veranderen. Pas na het aar 2000 valt er weer te praten ver eventuele verdere verbeterin- jn. Met het plan komt de gemeente ülgens de beide wethouders tege- loet aan de kritiek vanuit de bevol ing. In Venray worden de pleinen rvaren als steriel, groot en kaal. We hebben ons die kritiek aange- ükken en zijn aan het werk egaan", aldus Bert Kersten. Het college stelt per plein het vol- ende voor: SCHOUWBURG Dit plein is het grootste mikpunt an kritiek. In de volksmond circu- :ren bijnamen als 'Plein van de emelse Vrede' en 'grootste rol- chaatsbaan van Europa'. Om aan it imago iets te doen moet het plein nusser, maar zonder dat dit het ebruik voor grotere evenementen de weg staat. De driehoekige orm dient versterkt te worden. In erste instantie gebeurt dat door een xtra rij flinke "platanen te planten an de rand van het plein, tussen de rote linde voor de ABN-Amro en e telefooncel bij de schouwburg, ielijktijdig uitbreiding van het aan- tl banken op het plein aan de kant an de Schoolstraat. Het chouwburgplein wordt -voorlopig- fgemaakt met de verbouwing van ^schouwburg zelf. Een open front, ijvoorbeeld met een terras over de ele breedte, zou het plein een extra itimulans geven. Op termijn kan een unstwerk de inrichting afronden, 'e beide wethouders hebben een oorkeur voor 'iets met water'. Het werk aan het Schouwburgplein kan in het najaar cginnen. Dan hebben de grote pla- inen de meeste kans om aan te 'aan. Ook de verbouwing van de 'houwburg staat dit jaar op het pro- ramma. HENSENIUS De naamgever van dit plein krijgt ander plekje. Fjensenius hoeft iet langer met z'n rug naar z'n gen plein te zitten, maar omge- aid. Bovendien wordt het beeld rplaatst naar de andere kant. op de k voor chinees restaurant king. "Een plaatsje tussen het oen. zoals het ook vroeger was", dus wethouder Driessen. De elek- ische stoel van Hensenius -de elek- citeitskast in de sokkel- verdwijnt, aardoor het beeld wat lager wordt minder massaal overkomt. In de buurt van de huidige plaats de Venrayse geleerde komt een euw kunstwerk. Het beeld, schonken door de woningbouw- reniging vanwege de 75e verjaar- moet het knooppunt van plein straten gaan domineren. Het nstwerk kan tevens dienst doen hinderpaal' voor de fietsers die ngs de verkeerde kant het plein oversteken. Het Henseniusplein krijgt even eens meer en grotere bomen. De huidige lindes worden vervangen door grotere en snelgroeiende plata nen. "Eigenlijk duurde het gewoon te lang met die lindes", legde Driessen uit. "Als je nu kijkt zie je meer draad en palen dan bomen". De fietsenstalling langs de oostelij ke zijde van het plan blijft voorlopig staan. GROTE MARKT De Grote Markt verandert als het allemaal doorgaat het meeste van gezicht. De markt moet nog meer het horecaplein van Venray worden en om dat te stimuleren wordt in het plan voorgesteld om alle gevels van de omliggende gebouwen wit te maken. Dat geeft een gezellige, meer uniforme en frisse uistraling, is de achterliggende gedachte. Zeker in combinatie met nieuwe verlich ting, die de gemeente aan de gevels van de omliggende panden wil bevestigen, zodat plein en bebou wing sfeervol in het licht komen te staan. Voor beide maatregelen is de medewerking van de eigenaren van de panden nodig. Alleen het oude raadhuis wordt de witkwast bespaard. Dit monument krijgt wel een horecafunctie. De gemeente onderhandelt met een aantal horeca-exploitanten over overname van het oude raadhuis. De huidige boompjes op het plein moeten plaats maken voor een groep grotere exemplaren die bij elkaar komen te staan in een grote bak, waarvan de rand als zitelement kan worden gebruikt. De daarmee even eens verdwijnende fietsenstallingen worden gecompenseerd door uit breiding van de stalling op de hoek van de Hofstraat. PRIKKEL De herinrichtingsvoorstellen zijn ook een signaal voor ondernemend Venray en vooral voor de horeca, zo lieten Driessen en Kersten dinsdag weten. De wethouders noemen het plan een openingszet. De gemeente levert de randvoorwaarden met aan dacht voor kwaliteit. De rest van de invulling moet van het particulier initiatief komen, dat kan rekenen op alle medewerking. Een ander uitgangspunt voor het herinrichtingsplan is het voorkomen van kapitaalsvernietiging. Bomen en banken worden zoveel mogelijk ejders geplaatst en herplant en het werk wordt uitgevoerd overeenkom stig de schema's voor het reguliere onderhoud. Om die reden komt een eventuele nieuwe bestrating van de Grote Markt pas na de eeuwwisse ling aan de orde. GRONDBEDRIJF De kosten voor de herinrichting worden voor tweederde betaald met geld dat daarvoor al eerder opzij is gelegd of wat al in de begroting voor dit jaar was opgenomen. De rest, een bedrag van twee ton. wordt gehaald uit het grondbedrijf. Dit onderdeel van de gemeente heeft de afgelopen jaren weer stevige win sten gemaakt en daarvan wil het col lege in totaal zo'n twee miljoen overhevelen naar de algemene dienst. Behalve voor het pleinenplan wordt geld uit het grondbedrijf inge zet voor de verkeersmaatregelen in Landweert (drie ton) en voor de aanleg van de rotonde in Oostrum. Het herinrichtingsplan voor de pleinen wordt maandag 12 februari besproken in een gecombineerde vergadering van de commissies voor ruimtelijke ordening en open bare werken. Die begint om 19.00 uur in het gemeentehuis. De daar opvolgende weken kunnen belang hebbenden in een aantal bijeen komsten hun mening geven. De Grote Markt moet wit worden. willen we geen dichtgetimmerd plan op tafel leggen, maar een aantal bouwstenen". AFSTEMMEN De initiatiefgroep hoopt dat na de conferentie er voldoende materiaal en voldoende enthousiaste mensen zijn om verder te gaan met de vol gende fase: het opstellen van een marketingplan voor meerdere jaren, waarin beschreven wordt op welke manier Venray het beste onder de aandacht kan worden gebracht. Draagvlak en een brede samenwer king zijn ook in de tweede fase sleu telwoorden. In de visie van Peterink en de initiatiefgroep is Venray-pro- motie geen taak van de gemeente alleen en houdt het evenmin op bij het organiseren van evenementen. In concrete plannen wordt uiteindelijk per jaar beschreven welke acties er worden ondernomen en welke eve nementen er zijn. Dat kunnen ook bestaande zijn, zoals Kennedymars, Power(wo)man en de Profronde van Nederland. "Waar het om gaat is dat alle activiteiten op elkaar en op het onderliggende doel worden afge stemd: de promotie van Venray". SPONSORS De Initiatiefgroep Venray Conferentie bestaat momenteel uit tien mensen, gevraagd op persoon lijke titel en afkomstig uit bedrijfs leven. gemeente, horeca en cultuur. De groep blijft in principe bijeen tot en met I juni. de dag van de confe rentie. Spin in het web is Gé Peterink. die zichzelf 'projectont wikkelaar in communicatieprojec ten' noemt. "Ik heb een idee en ver zamel daar mensen en geld omheen". Het project Venray Conferentie kost ruw geschat 50.000 gulden. Sponsors uit vooral het bedrijfsleven moeten dat bedrag op tafel brengen. De gemeente heeft toegezegd maximaal 10 mille te wil len inzetten voor het initiatief. Geen brandblusser bij laswerkzaamheden Dinsdagmorgen is er, tijdens laswerkzaamheden in het gemeenschapshuis De Linde te Oirlo, opnieuw brand uitgebro ken. Daarbij ging een schuifwand in vlammen op en ontstond er een enorme rookontwikkeling. Met name de jeugdruimte in de kelder is zwaar beschadigd en voorlopig niet meer bruikbaar. Op Koninginnedag 1995 was er ook een flinke brand in het gemeen schapshuis. De schade bedroeg toen zeven ton. De schuifwand vatte vlam toen vonken tijdens het lassen oversloe gen. De lassers en de op dat moment aanwezige voorzitter van het gemeenschapshuis. Hay Achten en beheerster Truus de Mulder stelden alles in het werk om uitbreiding te voorkomen. De brandweer nam die taak vervolgens over. "Eigenlijk konden we weinig doen. Het ging allemaal zo snel. Ik ben de brand weer gaan bellen en kreeg niet meer de kans om mijn jas nog uit het por taal te halen." vertelt Hay Achten. Nadat alle deuren goed gesloten waren werd op de brandweer Leden van de brandweer zijn bezig met het rookvrij maken van De Linde gewacht. "Binnen een paar minuten was het hele pand gevuld met rook." De benedenverdieping, waar de soos is gevestigd, is voorlopig niet meer bruikbaar. Het inventaris is helemaal verloren gegaan en de geplande jeugdbals tijdens de carna val kunnen daar geen doorgang vin den. Inmiddels is met de uitbater van café d'n Terp overeengekomen dat de jeugdbals daar gehouden kunnen worden. Hoe hoog de schade is. is moeilijk in te schatten. "De brandweer dacht aan ongeveer een ton. maar ik denk eerder tegen de twee ton" laat Hay Achten desgevraagd weten. Hij maakt zich eerder zorgen over de nasleep. "We moeten niets vergeten anders krijg je die dingen niet ver goed." De scheidingswand die in brand is gevlogen was een al oudere wand. Bij de brand op Koninginnedag was het soosgedeelte bespaard gebleven. "Het is onvoorstelbaar hoe snel die wand vlam vatte. Het verbaast mij achteraf ook dat de mensen van dat bedrijf geen blusmiddelen bij zich hadden. Verder moet ik er niet aan denken wat er gebeurt zou zijn als met een kerstviering, die regelmatig in de kelder hebben"plaatsgevonden, een kaars tegen de wand was omge vallen....." Chris van Rooy van de Venrayse brandweer geeft desgevraagd aan dat een dergelijke wand onder nor male omstandigheden niet in brand zal vliegen. De wand is echter een deel van het inventaris. Testrapporten over brandgevaarlijk heid zijn daarbij niet voorhanden. "Bij lassen heb je echter te maken met extreem hoge temperaturen. Het advies is dan, en dal is ook in de arbowet geregeld, dat er blusappara tuur bij de hand moet zijn. Dat was hier niet het geval. Anders had de brand snel geblust kunnen worden." Zondag 18 en maandag 1 9 februari Paleis" een onh ""f ^Ihazen Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 (spek - prei - uien) (spek - prei - uien) als de kippen b« Natuurlijk bij: Paterslaan 1 te Venrav tel. 510211 fax 513238 TEGELS SANITAIR WANSSUM, Beemdweg 13, tel. 0478-531674 dinsdag t/m zaterdag geopend 16 febr. 20.11 uur tent schouwburgplein 'n gezelleg aovendje uut Bij ontwikkelt en afdrukkei EEN KLEURRIJK MINI-FOTO-AIBUM, EEN FOTO FLIP-ALBUM, EEN VERGROTING foto video Patersstraat 10. Venray, lel. (0478) 58 44 85 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Een bewoonster van het Brukske was maandagochtend met haar hond aan hel wandelen toen zij in de struiken aan de Griegstraat een pakje kipfilet vond. Ze bracht dat naar de aan de Oude Oostmmseweg gevestigde dierenkliniek. De dienstdoende dierenarts schakelde de politie in. De kipfilet had een vreemde reuk. Dierenarts en politie vermoe den dat het om vergiftigd vlees gaat. Om financiële redenen was er geen mogelijkheid dat vlees te laten onderzoe ken. Naar aanleiding van die vondst waarschuwt de politie iedereen om de honden aangelijnd uit te laten en alert te zijn als honden iets uit de struiken meenemen. Als er iets verdachts gevonden wordt dan dient men kontakt op te nemen met de politie.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 1