PEEL EN MAAS 'De techniek in de muziekindustrie' Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek *)*tye>$ö4uteK Je toekomst kies je zelf: Open Dag bij het InterVen College Kleffenloop Overloon op de 'zondag voor carnaval' f Aan de vooravond van Operatie Keerpunt Bestuurs wisseling Postzegels fuilen Bomen moeten worden herplant PEEL EN MAAS Praktische Thuishulp zoekt vrijwilligers WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Peelwerk in Heidsche Peel Algemene ledenvergadering PvdA over gemeentelijke kern takendiscussie, bezuinigingen en reorganisatie Gezond en zinvol ouder worden Zevende jaar manifestatie Kies Techniek Op zaterdag 3 februari van 10.30 tot 15.00 uur laten 25 regio nale bedrijven bij Inalfa aan de Nieuwhuisweg in een uniek samenwerkingsverband weer hun hele kunnen zien in het kader van de manifestatie Kies Techniek. Dit jaar is er gekozen voor het thema 'De techniek in de muziekindus trie'. Naast vele machines en pro- dukten die u te zien krijgt zullen acht groepen leerlingen van het basisonderwijs hun ontwerp pre senteren van een podium zoals wereldberoemde artiesten als Michael Jackson gebruiken en is er een wedstrijd wie de beste play backact van deze zanger verzorgt op een daarvoor speciaal toege rust podium. Speciaal hiervoor heeft de organi satie van de manifestatie er voor gezorgd dat het tien meter hoge beeld van Michael Jackson voor één dag naar Venray komt. Dit jaar is er geen toegangsbewijs nodig en komt u. zoals andere jaren gratis binnen. Algemeen direkteur Fred Welschen van Inalfa zal de manifestatie op gepaste wijze openen en jonge bezoekers krijgen deze keer de gele- genheid om een fraai Michael Jackson riem mee naar huis te nemen. Voor deze dag zal Inalfa zijn enor me produktiehallen beschikbaar stellen om ouders, jongeren en kin deren te ontvangen die meer willen weten over de technische beroeps branche. In totaal presenteren meer dan twintig plaatselijke bedrijven en een viertal onderwijsinstellingen zich bij Inalfa. Elk bedrijf zal op 3 februari haar technieken demonstre ren. waarbij bezoekers volop de gelegenheid krijgen om zelf met de machines te mogen werken en aan allerlei technische materialen te sleutelen. Voor de jonge bezoeker is er een Michael Jacksonriem die bestaat ui tien losse schakels die ze één voor één ontvangen en zelf daarna kun nen samenstellen. De Kies Techniek-dag in Venray is de laatste jaren niet meer uitsluitend een 'kijk- aktiviteit', maar met name ook een 'doe-aktiviteit' geworden. Dit jaar is er ook een speciale podiumwed strijd georganiseerd. Acht groepen komen met een team van vijf kinde ren naar de Kies Techniek-dag om het origineelste artiestenpodium te ontwerpen. Voor alle teams stelt de organisatie speciaal konstruktie- speelgoed beschikbaar. Acht andere groepen bestrijden elkaar op een podium wie de beste play backact doet van Michael Jackson. Voor de basisschool die wint is er speciaal door Inalfa, wat dit jaar 50 jaar bestaat, een computer met CD Rom faciliteiten beschikbaar gesteld. Een zeer vakkundige jury waarin een afgevaardigde van Sony Music Nederland zal plaats nemen zal de ontworpen podiums en uitgevoerde play backacts beoordelen. Door de samenwerking van alle bedrijven krijgen belangstellenden een optimale indruk over wat het werken in de techniek inhoudt. Niet alleen zijn er voor jonge mensen mogelijkheden te over in de techni sche branche, ook kunnen zij zo met eigen ogen aanschouwen dat er een hele verschuiving aan de gang is naar schoner en milieuvriendelijker werken. De open dag is bedoeld voor ouders en kinderen van het basisonderwijs, VBO-scholieren maar ook MAVO- en HAVO-leerlin- gen en hun ouders zijn van harte welkom. Aan het einde van de rondleiding kunnen de bezoekers rekenen op een gratis konsumptie. De open dag begint om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Parkeren is mogelijk maar kom vooral op de fiets. Liever wilde burgemeester Dittner bij het begin van de eerste vergade ring in het jaar niet terugblikken, maar vooruit zien heeft geen zin meer. Bij de komende herindeling valt de definitieve beslissing. Daarom toch een terugblik. 1995 was een belangrijk jaar. Dittner stel de vast dat het goed gaat met de gemeente Vierlingsbeek. De crimi- naliteit is laag, de werkeloosheid is laag en voorzieningen zijn op peil. i Aan verbetering van de wegen ''wordt hard gewerkt. 'We kunnen ons druk maken over kleine dingen, maar ondanks de herindeling en de opheffing van Vierlingsbeek moeten wè waakzaam blijven en de ontwik kelingen 'volgen en als wij de eente^strdks" gaan overdragen oet de ^gemeente in goede staat .-verkeren zoals dat verwacht wordt .van een goede huisvader', aldus ittner. De laatste burgemeester van Vierlingsbeek sprak verder van een groot vertrouwen in de toekomt, hoe die er ook voor de gemeente Vierlingsbeek op 1-1-1998 uit zal zien. GRONDVERKOOP GING DOOR In de vorige raadsvergadering staakten de stemmen wegens afwe zigheid van het raadslid Jan Koopmans voor de verkoop van de Bachtkavel van 1.34.00 ha aan endriks en 2.50.00 ha aan J. Ars. In die vergadering had de raad veel woorden en tijd nodig eer men tot besluitvorming kon overgaan. Schorsing was ook niet verhelde rend en ook toen kwamen er drie I mogelijkheden naar voren: De lijst överloon, en dan met name het raadslid Harrie Croymans, wilde de kavels alleen verkopen tegen de prijs die de pachters hadden gebo den. Dat was voor de kavel van r Hendriks ƒ42.500,- en voor de kavel Ars ƒ65.275,-. Prijzen die onder de taxatiewaarde liggen. De Maaskantfraktie diende toen een voorstel in voor de bedragen ƒ51.072,- resp. ƒ83.391,- te verko pen. Vervolgens lanceerde het colle ge een compromis tussen het voor stel van de Maaskantfraktie en de lijst Overloon met bedragen van ƒ46.786,- resp. ƒ74.333,-. Nu het Voorstel weer in behandeling werd genomen steunde de PK het voorstel van het college. Er waren deze keer maar liefst drie stemmingen nodig eer de raad een besluit kon nemen. Vooraf i moest Harrie Croymans nog even Inbraak in auto Een aan de Gentiaan wonende autobezitter konstateerde dat het l portierslot van zijn auto was gefor ceerd. Uit zijn auto bleek alleen het instruktieboekje te zijn ontvreemd... Brand in varkensstal Vrijdagavond omstreeks 18.15 uur werd brand ontdekt in een var kensstal aan de Timmermannsweg in Ysselsteyn. De eigenaar, begon met hulp van omwonenden met poe derblussers de beginnende brand te bestrijden. Vijf brandblussers wer den leeggespoten. Toen de brand weer arriveerde had de eigenaar de brand bijna onder kontrole. Uitbrei ding kon mede door de inzet van de brandweer worden voorkomen. Alleen voor 100 biggen en twaalf zeugen was het te laat; deels door rookvergiftiging, deels door brand wonden. Die biggen en zeugen j moesten worden afgemaakt. De brandweer was zeer te spreken over de wijze waarop de eigenaar de brand had bestreden, waardoor de "hade beperkt bleef. Omtrent de gte van de schade en de oorzaak kon nog niets naders worden mede gedeeld. De technische recherche zijn woede kwijt over het gemar chandeer van de raad, daar eerdere toezeggingen nu niet gestand wer den gedaan. Het voorstel van het college werd met vier stemmen vóór verworpen. Het voorstel van de Overloonse fraktie haalde ook niet de eindstreep en werd met zes stem men vóór verworpen. Het door het college overgenomen voorstel, oor spronkelijk ingediend door de Maaskantfraktie, kreeg mede omdat de beide wethouders dat voorstel steunden met negen stemmen vóór de meerderheid. Wel werd voor de stemming medegedeeld at één van de kopers geen interesse meer had voor deze aankoop ómdat die grond van uitermate slechte kwaliteit zou zijn. UITBREIDING MAASHEGGE De raad had geen moeite met het voorbereidingsbesluit waardoor Penitentiaire Inrichting de Maashegge in Overloon kan worden uitgebreid met 100 cellen, alsmede een uitbreiding van de verzorgings gebouwen. De raad had ook geen moeite het bestemmingsplan kom Vierlingsbeek te wijzigen waardoor het mogelijk is een zestal senioren koopwoningen aan de Kreupelstraat te bouwen. HERDENKING In de voorjaarsnota 1994 is op basis van de overlegde begroting door de Stichting Herdenking Slag bij Overloon een bedrag beschik baar gesteld van ƒ15.000,-, gelijk aan de eigen inbreng van de stich ting. De definitieve afrekening laat, zonder inbreng van het gemeentebe stuur en de stichting, een werkelijk tekort van ƒ20.624,- zien. Het colle ge stelde voor aan de stichting een subsidie te verlegen groot 10.000,-. Zowel de Maaskantfraktie als de fraktie 5-Doipen hadden moeite met de cijfermatige onderbouwing. KP woordvoerder Jan Koopmans ging nog verder en vond de overschrij ding van ƒ15.500,- volgens de afre kening, een slag in de lucht. 'Die fraktie wilde hooguit een bedrag van ƒ6.000,- beschikbaar stellen. Wethouder Litjens maakte zich boos over de veronderstelling van de PK-fraktie dat maar wat was aan gemodderd. 'In Godsnaam wat denkt de heer Koopmans wel. Er zijn een stel enthousiaste inwoner van Overloon geweest, die daar rond die 50-jarige herdenking van de bevrijding van Overloon een her denking op touw hebben gezet, die meer dan onze waardering moet hebben. Moeten zij hun eigen ver mogen aanspannen omdat de begro ting die een jaar vóór de herdenking is opgezet nu op zo een wijze door de raad worden gekapitteld? De stichting zou zelfs recht hebben, volgens wethouder Litjens, op een bedrag van ƒ15.000,-. De Maaskant fraktie was ook de mening toege daan dat de stichting recht kon doen gelden op ƒ15.000,-. Ook de Overloonse fraktie vond de ƒ15.000,- een sympathiek voorstel. Het voorstel van het college werd met tien stemmen vóór aanvaard ter wijl de PK-fraktie tegenstemde. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 ja^r De Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs heeft een nieuw bestuur. Deze stichting, die jaarlijks gelden uitkeert aan instanties op het terrein van gods dienst, jeugdwerk en cultuur, is vernoemd naar oud-directrice van de Venrayse huishoudschool, Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers. Voorzitter van deze stichting was oud-burgemeester Defesche. die vorig jaar overleed. Het voorzitter schap is nu overgenomen door de oud-deken van Venray, C. Buschman. Secretaris-penning meester is dhr. J. Simons uit Heel. Het bestuur is nu aangevuld met twee nieuwe leden, mevr. Schim v.d. Loef-Savelsbergh uit Venray en drs. R. VermaatenV \>ud-burgemeestei^ van Gpubbenvorstf De WilheTmina Sangers' Cultuurprijs wordt jaarlijks in mei uitgereikt. De Venrayse Postzegelvereniging houdt maandag 29 januari een ruil- avond in wijkcentrum De Kiosk in Brukske. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Venrayse Postzegelvereniging, Bergkwartier 24, tel. 58 33 37. Dhr. Ebbers^iit Vierlingsbeek moet zijn eiken langs de Hattertweg in Vierlingsbeek herplanten. B. en w. van deze gemeente hebben dat in een brief laten weten. Daarmee komt een einde aan een langslepen de kwestie. Dhr. Ebbers mocht in 1990 vijf eiken rooien met daaraan verbonden de plicht om ongeveer 25 eiken te herplanten op een strook van zes meter breed en 85 meter lang. Achteraf bleek dat de eiken op een smallere strook waren herplant en dichter dan zes meter van elkaar afstonden. Daar werd met name door de Milieuverenigig Vierlingsbeek tegen gedemon streerd. Deze zaak kwam uiteinde lijk bij de Raad van State terecht die in november vorig jaar uitspraak deed. De herplant was niet correct. B. en w. hebben dhr. Ebbers nu 2 maanden de tijd gegeven om de her plant correct uit te voeren. elke week nieuws Weer zakkenrollers Zaterdagmiddag omstreeks 15.05 uur wilde een 46-jarige vrouw uit Overloon in een warenhuis in de Grotestraat haar gekochte spullen afrekenen toen ze ontdekte dat haar portemonnee uit haar schoudertas was gerold. Daarin zaten ƒ200,-, een bankpasje en persoonlijke beschei den. Ongeveer op datzelfde tijdstip werd uit de schoudertas van een 51- jarige Venrayse in de Grotestraat eveneens de portemonnee gerold. Daarin zat, naast persoonlijke bescheiden, een geldbedrag van ongeveer ƒ150,-. Nogmaals adviseert de politie het winkelend publiek goed op de portemonnee te Ietten en als men getuige is van zakkenrollerij on middellijk de politie daarvan in kennis te stellen. Solidariteitsheffing gemeente' Dat woord gebruikt de gemeente vanuit eigen geldbehoefte of geld zucht. Om daarmee de minst draag- krachtigen te ontzien in verband met kwijtschelden van gemeentebelas tingen. Als deze gemeentelieden eens goed doordachten, in het belang van hen die weinig te verte ren hebben, dat hun vuilniszak hoogstens l x per maan in een draag tas gevuld wordt, buiten staat, zij hebben geen pampers uit gemak zucht en andere materialen om u een plezier te doen. Voor hen die de zak niet vol hebben, heeft de gemeente een afvalemmer gegeven, dat wat zich daar in bevindt stinkt 14 dagen het huis in en uit, waardoor we vele malen geurverfrissers kopen, dat is vele keren vijf guldens en schade lijk. Voor die vuilnisheffing vraag ik bij deze vermindering voor de mens met een laag inkomen, AOW ƒ1.273,- per maand, ook 23-jarigen ƒ1.273,- per maand. Dat houdt in dat we met ons hoofd rechtop kunnen blijven lopen en zonder dat we het gevoel krijgen dat een medeburger vijf gulden moest meebetalen. We zitten al veel achter de ramen. Dus laat ons armlastigen onaantastbaar zonder de kop naar beneden te richten van de buiten lucht genieten, wat daar in te genie ten valt. Buitenlucht is nog steeds kostbaar en nog net niet belastbaar. Zo behoort solidariteit er uit te zien. Mw. Wind Wie ziek thuis ligt of gehandicapt is, wie een zieke of gehandicapte huisgenoot verzorgt, heeft soms meer nodig dan professionele hulp- \€rlening.["Wat extra aandacht, een ruggesteuntje,' een vaste^'üfjfias of een helpende hand. De Praktische Thuishulp onder steunt, ontlast of vervangt de vaste verzorgers van de gehandicapte, de chronisch zieke of dementerende oudere. Een vrijwilliger van de Praktische Thuishulp gaat regelmatig op bezoek of is de vaste oppas in een gezin. Hij/zij is behulpzaam bij allerlei bezigheden zoals wandelen, kaarten, de krant lezen, etc. De Praktische Thuishulp is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die een aantal dagdelen per maand beschikbaar zijn. De vrijwilliger heeft één vast adres waar zij/hij hulp en ondersteuning biedt. De vrijwilligers worden onder steund door de coördinator of de kontaktpersoon. Voor informatie of aanmelding kunt u kontakt opnemen met Lia Oostdam-Doeswijk, coördinator Praktische Thuishulp, tel. 526240 of 526262. f Auto in vlammen Jarenlang had hij er alle vrije tijd en geld m gestoken om zijn Volkswagen Kever Cabriolet in een perfekte staat te krijgen en daar trots mee rond te rijden. Een juweeltje om te zien. Zondagavond gingen echter alle inspanningen in rook op. Rond 21.27 uur, volgens het dagrapport van de politie, reed deze kever op de Overloonseweg toen de bestuurder er al rijdende mee gekonfronteerd werd dat de achterbank van de auto vlam had gevat. Hij stopte en trachtte het vuur te blussen maar dat lukte niet. De gealarmeerde brandweer kón de auto ook niet meer redden en die moet als verloren worden beschouwd. Als oorzaak van de brand moet aan kortsluiting worden gedacht. Winkeldiefstal niet bewezen Maandagmiddag om even voor 13.00 uur verliet een 55-jarige Venraynaar een warenhuis aan ae Grotestraat toen het alarm afging. Personeel van dat warenhuis hield de man aan, die ontkende iets te hebben meegenomen zonder dat te hebben afgerekend. Omdat de man in het verleden al eerder aan werd gehouden in datzelfde warenhuis voor winkeldiefstal, wilde het per soneel de man aanhouden. Zij hiel den hem vast maar de man wist zich los te rukken waarbij zijn jas, trui en shawl en een tas met appels achter bleef. Hij rende weg maar ook zijn fiets bleef achter. Toen hij die wilde komen halen werd hij voor de twee de keer door het personeel aange houden. De gealarmeerde politie kon een winkeldiefstal niet bewij zen. De man kreeg zijn kleding en de tas met appels en zijn fiets terug, maar hij kreeg ook een verbod het warenhuis in ae toakomst te betre den. DONDERDAG 25 JANUARI 1996 Nr. 4 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG Een van de belangrijkste keu zen die je maakt, is die voor een beroepsopleiding. Daarmee bepaal je immers voor een groot deel de richting van je leven. Hoewel bijna niemand meer zijn hele leven in hetzelfde vak werk zaam blijft, is de start richtingge vend. Het is dan ook heel balang- rijk je goed te oriënteren op de mogelijkheden in het beroepson derwijs. Een groot aantal mogelijkheden vind je bij het InterVen College. Tijdens de open dag op zaterdag 27 januari van 10.00 tot 14.00 uur heb je die gelegenheid. Je kunt dan een indruk krijgen van de school en de opleidingsmogelijkheden die zij biedt. Je kunt met docenten (en leer lingen) van gedachten wisselen over de inhoud van de opleidingen en over watje ermee kunt. De open dag vindt gelijktijdig plaats op beide vestigingen van het InterVen College. In Venlo kun je terecht voor de opleidingen Handel. Administratie, Commerciële Dienstverlening, Horeca- en Voedingsdienst en Transport en Logistiek. In Venray voor Handel, Administratie, Commerciële Dienstverlening, Verzorging en Sociaal Pedagogisch Werk. De meeste kennen zowel lange als korte varianten. Je kunt tijdens de open dag meer dan alleen praten over de opleidin gen. Er is ook veel te zien. Verschillende opleidingen laten zien hoe het praktijkgedeelte van de opleiding is vormgegeven. Dat kan gedeeltelijk binnenschools zijn, zoals je kunt zien in praktijklokalen in beide vestigingen en het praktijk- restaurant in Venlo. De opleiding Handel heeft sinds kort een mini- onderneming die. onder begeleiding van enkele docenten, volledig door leerlingen wordt gedraaid. Een ander deel van de praktijk is buitenschools, vaak in de vorm van stages. Verschillende opleidingen bieden mogelijkheden om stages te 1 volgen in het buitenland zodat je je talenkennis kunt vergroten en je 1 internationale oriëntatie kunt ver breden. Dat is beslist belangrijk met de toenemende integratie vai\ Europa. Het InterVen College heeft geregelde kontakten met scholen in Duitsland. Wales, Spanje en Portugal. Bezoekers van de vestiging in Venlo zullen kunnen vaststellen dat de verbouwing van het hoofdge bouw vrijwel klaar is. Over enkele maanden zal de officiële opening plaatsvinden, maar ook nu is al goed te zien dat het oude HTS-gebouw is omgevormd tot een fris. modern t schoolgebouw dat voldoet aan de huidige eisen. Zoals hierboven al gezegd is, vindt de open dag plaats op zaterdag 27 januari van 10.00 tot 14.00 uur. In Venlo is dat aan de Laaghuissingel 4, in Venray aan de Leunseweg 2. U bent er van harte j welkom Zaterdag 27 januari gaat Werkgroep Behoud de Peel werken in de Heidsche Peel. In dit Peelrestant van Staatsbosbeheer lig gen prachtige veenputten. In zulke putten werd vroeger (soms al in de middeleeuwen) door particulieren turf gestoken. Omdat de Peel verder nog intakt was liepen deze pulten vol water en er ging een drijvende 'deksel' van veenmossen op groeien. Toen later de Peel grootschalig werd afgegra ven en de waterstand sterk daalde, konden deze 'deksels' mee naar beneden zakken en bleven zó toch vrij nat. Het is om die reden dat er in die veenputten nog veel planten groeien van een echt levend hoog veen, zoals bijv. veenmossen, zon nedauw, lavendelheide en veenbes. Omdat de laatste jaren de grondwa terstand in de regio zo enorm gedaald is krijgen deze veenputten het echter toch moeilijk en gaan er berkjes in groeien. Om de zeldzame veenplanten te behouden worden deze zaterdag gekapt. Door middel van wateraanvoer probeert het Waterschap de waterstand in de Heidsche Peel 's zomers wat hoger te krijgen. Werkgroep Behoud de Peel zet zich in voor de aankoop van tussenliggende landbouwgronden voor een meer strukturele oplossing. Voor het kap- en knipwerk heeft de Werkgroep nog andere vrijwilli gers nodig: Er komt al hulp van het Natuurhistorische Genootschap kring Venray. maar ook anderen zijn welkom! Men komt bij elkaar om negen uur bij de ingang van cam ping de Berkhorst aan de Zeilbergseweg 3 in Ysselsteyn. Voor opgave en meer informatie kan men bellen naar 0493-319610. Dit jaar zal de Kleffenloop gehou den worden op 11 februari a.s. Het is alweei de 15e Kleffenloop en de organisatie is opnieuw in de ver trouwde handen van de JVO. Deze loop heeft door zijn uitmun tende organisatie bij vele lopers en joggers het predikaat 'Klassieker van Noord-Brabant en Noord- Limburg' gekregen en is de grootste in de regio. Ook dit jaar heeft de organisatie gezorgd voor een uitste kend en mooi parcours gelegen rondom het bungalowpark De Vers. Als de voortekenen niet bedriegen, zal deze 15e Kleffenloop wederom een enorm sukses worden. Iedere deelnemer doet automa tisch mee aan het Superprestigeklassement, daarom zullen alle winnaars en andere top pers van de diverse regionale lopen aan de start van de Kleffenloop ver schijnen. Het parcours van de Kleffenloop is gehandhaafd, zodat de deelne mers hun tijd met die van vorige jaren kunnen vergelijken. Het aardi ge van de Kleffenloop is dat deelna me voor iedereen mogelijk is; ja, echt iedereen kan deelnemen. Daarnaast ontvangt iedere deelne mer een prachtige herinnering. Men kan deelnemen aan de volgen de afstanden: jeugdloop t/m 9 jaar, 750m, aanvang 09.45 uur - jeugdloop t/m 12 jaar, 1.5 km. aan vang 10.00 uur 1/4 marathon, 10.55 km, aanvang 10.30 uur 1 grote ronde 3.5 km. aanvang 10.35 uur 1/2 marathon, 21.1 km, aanvang 12.00 uur 1 grote en 1 kleine ronde. 6 km. aan vang 11.45 uur. Inschrijven kan op 11 februari in de grote tent bij het parcours van 09.00 tot 15 minuten vóór de start van elke afstand. Het inschrijfgeld bedraagt dan ƒ6,- per persoon ter wijl kinderen t/m 12 jaar ƒ3,- per persoon betalen. Tijdens de Kleffenloop kunnen de deelnemers gebruik maken van kleed- en douchegelegenheid. De start en finish zullen op video vast gelegd worden. Sneeuw of andere weersomstandig heden zijn geen bezwaar, want de Kleffenloop gaat altijd door. Het publiek heeft gratis toegang. Kortom dé Kleffenloop van I I februari a.s. is de ideale gelegenheid voor de trimmer/jogger en gewoon voor iedereen die sportief in de bos sen wil lopen. Tot ziens op 11 februari 1996 bij de Kleffenloop in .Overloon. Want de Kleffenloop brengt je in beweging! Voor inlichtingen: bel. 0478- 641371. Vrijdag 26 januari vindt om 20.00 uur in wijkcentrum Brukske een openbare algemene ledenvergadering plaats van de PvdA afd. Venray en omstreken. Het belangrijkste agendapunt is de Operatie KEERpunL Dit is de naam van een grootschalige reorganisatie van het gemeentelijk apparaat. Vooraf, of gelijktijdig, zal de gemeenteraad een zogeheten kemtakendiscussie voe ren, om antwoord te geven op de vraag welke taken de gemeente, afgezien van de wettelijke veiplichte, straks nog moet blijven uitvoeren. Dit alles zal gepaard gaan met flinke bezuinigingen om de gemeentelijke financiën weer gezond te krijgen. Ook de Venrayse inwoners zullen de gevolgen van KEERpunt op sommige terreinen zeker gaan merken. Misschien dat bepaalde subsidies worden afgeschaft, of dat sommige gemeentelijke dien sten verdwijnen. In elk geval zal KEERpunt een belangrijk stempel gaan drukken op de toekomst van Venray en zijn inwoners. En daarom moeten die inwoners daar over mee kunnen praten. BREDE DISCUSSIE De PvdA hecht hier bijzonder aan. De discussie moet niet alleen binnen de raad gevoerd worden, maar ook daarbuiten. Vandaar dat de ledenverga dering openbaar is. Naast leden zijn alle geïnteresseerde niet-leden van harte uitgenodigd mee te denken en mee te discussiëren. PvdA-wethouder Bert Kersten en -raadslid Twan Jansen zullen aan het begin van de vergadering een korte inleiding verzorgen over het onder werp. De bijeenkomst zal tot ongeveer 22.30 uur duren. Na afloop kan men nog een drankje nuttigen. V1-- - Aan de hand van het thema: 'Gezond en Zirivol ouder worden' start op dinsdagmiddag 30 januari van 13.30 tot 16.00 uur in Venray een kursus speciaal bedoeld voor vrouwen tussen en 40 en 60 jaar. Deze kursus wordt georganiseerd door de VIDO (Vrouwen in door gaande ontwikkeling). Vrouwen zijn nooit te oud om te leren en zij heb ben heel wat levenservaring achter de rug. VIDO is een organisatie die uit gaat van de kracht van vrouwen. In deze kursus leren vrouwen te zien wie ze zijn. wat de zin van hun leven is en wal ze zelf graag willen. Een Vido-kursus betekent investeren in jezelf en in de toekomst positief ouder worden. Deze kursus is dan ook bedoeld voor vrouwen als een opstapje om te leren grenzen t? ver leggen, eigen keuze te maken en nieuwe aktiviteiten te ontplooien. De eigen ervaringen van vrouwen zijn belangrijk en komen in de kur sus aan de orde. Hierdoor ontdekken vrouwen dat ze weer de moeite waard zijn en zo leren ze stap voor stap hun leven weer in eigen hand te nemen. Dit doen we o.a. door middel van werk vormen die zicht geven op jezelf en waardoor je beter kan funktioneren in je relatie, het gezin, je werk en de maatschappij. Ook ontspannings- en lijfoefenin gen komen in deze kursus aan bod waardoor we ons lekker in ons vel voelen en leren beter met onze gezondheid om te gaan en wanneer er problemen zijn goed voor onszelf op te komen. Deze kursus is dan ook bedoeld voor vrouwen: die een nieuwe uit daging aandurven, zodat ze zich kunnen ontplooien en meer inzicht krijgen in hun eigen mogelijkheden. Dus betere kansen voor een gezond en zinvol leven, kansen voor ver nieuwing en kansen voor een posi tieve overgang. Deze kursus bestaat uit twaalf bij eenkomsten en de eerste bijeen komst is op dinsdagmiddag 30 janu ari van 13.30 tot 16.00 uur in de kelder van het Rode Kruis. De Clockert, Bergweg 4 te Venray. Ingang vanaf het parkeerterrein. Voor meer informatie of opgave voor deze kursus: Mientje Lemmens, tel. 580546 of Joke Phillipson. tel. 583198. Geen autogordel Zaterdagmiddag vond omstreeks 13.50 uur een verkeersongeval plaats op de Enge Steeg/Zuivelweg. Een 50-jarige bestuurder van een personenauto uit Leunen verleende geen voorrang aan de op de Zuivel- weg rijdende personenauto bestuurd door een 37-jarige Venraynaar. Bij de botsing werd de 37-jarige be stuurder, omdat hij geen autogordel droeg, als het ware gelanceerd en botste tegen de voorruit van de auto. Voor de behandeling van de opgelo pen verwondingen aan zijn hoofd moest hij naar net ziekenhuis wor den vervoerd. Diefstal wieldoppen Vorigé week woensdag werden op de parkeerplaats bij het NS-station in Öostrum vier wieldoppen van de personenauto van een 48-jarige Venrayse vrouw gestolen. De scha depost bedraagt ƒ250,-. Greep door vernielde ruit In de nacht van donderdag op vrij dag kwam bij de politie een inbraak- alarmmelding binnen van een super markt in de Bleek. De politie, die binnen enkele minuten ter plaatse was, kon geen dader meer ontdek ken. Wel dat een ruit van de slijterij was vernield en dat de dader door het onstane gat een tiental flessen sterke drank had weggenomen, ^.oekaktie in de bugrt had niet hjt gewenste resultaat.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11